Regering „zo enigszins mogelijk'' met resultaten loon gesprek akkoord mm Brit Penrose Dramatische terugval in de schaaksonale Darga nog op eerste plaats T.V.-toneel vanavond: Schuld en Boete" van Dostojewski V' Noordhollands Jeugdfestival gewijd aan radio en T.V. i 'Lfesit Duonoix DROSTE Luisteren naar: Onder v uur naar: veroverend DR. VELDKAMP VERWACHT Duitse president opent zestigste congres van IOC Milaan blijft Santos de baas België: zeven man van Anderleeht Europees voetbal Toneelbewerking van Gaston Baty Driehonderd jongeren te gast in Hilversums „omroepkeuken TV-rechtbank op 28 en 30 oktober Donderdag Buitenland Buitenland Donderdag Vrijdag Vrijdag Braziliaan Amarildo grootste gevaar voor zijn landgenoten Voor voetbalinterland Amateurs oefenen tegen De Volewijckers after shave lotion Via radio en Tl Blikseminzaraeling voor vluchtelingen De zaak Wilma Helgers DONDERDAG 17 OKTOBER 1963 't helpt en.. *t Is lekker De lekkerste pindakaas? PINDAKAAS Uitslagen v k'. ~N Uit Schuld en Boete". Henk van Ulsen speelt Raskolnïkof's vriend Razoemichin, Leo de Hartogh de pretendent van Raskolnikofs zusje Loesjin, Julien Schoenaerts Raskolnïkof. Prominenten ii ALTIJD WELKOM Kr A WT.r> A Cf (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 17 okt. Minister Veld kamp verwacht, dat de regering de re sultaten van het loongesprek in de Stichting van den Arbeid „zo enigszins mogelijk" zal aanvaarden. De verkla ring van de minister was een antwoord op de vraag, die hem door onder ande ren de heer Aalberse (KVP) was ge steld tijdens de openbare vergadering van de commissie voor Sociale Zaken uit de Tweede Kamer. Later liet de be windsman zich nog iets positiever uit. Hü zei toen, dat de regering een eigen verantwoordelijkheid heeft en niet van partydigheid kan worden beschuldigd, of zij nu met de resultaten van het loongesprek akkoord gaat of dat zij die resultaten niet aanvaardt. „Wat ik niet verwacht" voegde de bewindsman er aan toe. Kamercommissie en minister hebben zich er overigens van onthouden zich te mengen in de feitelijke onderbande- lingen. Wel vroeg de heer Suurhoff (PvdA) een duidelijke uitspraak, dat niet alleen met woorden maar ook met daden de waarde van de vakbeweging zal worden erkend. „Aan begrip voor de positie van de vakbeweging hebben wij niets. De werkgevers en de regering moeten er naar handelen" aldus de heer Suurhoff en: „Er moet nu maar eens een einde aan komen, dat de cen trale werkgeversverbonden in de onder handelingen het been stijf houden, ter wijl later vijftien tot twintig pet méér wordt betaald." Minister Veldkamp zei ijn zijn antwoord, dat de regering het bestaan van een gezonde vakbeweging, die meespreekt in het sociaal-economi- gohe beleid, van het allergrootste belang acht en dat het „funest zou zijn, wanneer «r verandering zou komen in bet goede gezamenlijke overleg, zoals dat sinds de oorlog mogelijk is geweest." (Advertentie) RED BAND- ROOSENDAAL Naar aanleiding van de aangekondig de regeringsmaatregelen zei mr. Aal berse dat de KVP-fractie over het ge heel genomen, vertrouwen heeft in de regering. Dat vertrouwen is echter niet zó groot dat de party in alle gevallen akkoord zal kunnen gaan met alle maat regelen. „De regering moet niet met de ene hand geven en met de andere hand nemen" en „de loonsverbeterin gen moeten zoveel mogeiyk reëel zijn", aldus de heer Aalberse. (Advertentie) ENSCHEDE, 17 okt. De terugval van de Brit Penrose in het En schede- se zone-schaaktoernooi begint dramati sche vormen aan te nemen. Negen ron den lang bleek hij ongenaakbaar voor al zijn tegenstanders, maar nu veertien zware scbaakdagen zich doen voelen, valt de Engelsman zienderogen terug. Het is zelfs zeer de vraag of hy beslag zal weten te leggen op een van de drie plaatsen, die recht geven op deelname aan het interzonetoernooi. Gisteren moest hy in benarde positie afbreken tegen de Westduitser Kupper. Een nederlaag zal hem een half punt achter doen raken op de Franse Hon gaar Lengyel, die nu met Vit pnt de der de plaats bezet. De eerste en tweede plaats zijn ste vig in handen gebleven van Darga en de Joegoslavische grootmeester Gli- goric. De Westduitser, die onlangs in Havanna een grootmeesterresultaat boekte, versloeg de Schot dr. Aitken in 25 zetten. Aitken had zich er ette lijke kunnen besparen door in hope loze positie zijn koning eerder om te leggen. tgo:- Tatai werkelijk van het bord combi- de Italiaan BADEN-BADEN 17 okt. De Duitse bondspresident dr. Heinrich Lubke heeft gisteren het zestigste congres van het Internationale Olympische Comité offici eel geopend. Nederland wordt onder de SS leden vertegenwoordigd door lt. gen. C. F. Pahud de Mortanges. Het congres zal onder meer moeten beslissen in welke stad de Olympische zomerspelen in 1968 sullen plaatsvinden. Daarvoor hebben zich vier steden kandidaat gesteld: Lyon (Frankrijk), Detroit (VS), Mexico City (Mexico) en Buenos Aires (Argentinië). In zyn openingsrede memoreerde dr. Lübke aan Berlijn als vijfde kandi daat. De internationale politieke situa tie heeft dat onmogelijk gemaakt. Toch hoopte hij dat het in een niet al te verre toekomst mogelijk zal zijn, het Olympi sche feest in Berlijn te organiseren. De Duitse bondspresident betreurde het, dat dit congres niet in Nairobi kon plaatsvinden. De verbondenheid van de Olympische beweging zou op Afrikaan- te bodem haar zichtbare realisatie gevon den hebben". Er zullen belangrijke problemen ter tafel komen op dit congres. Bijvoorbeeld de visa-weigeringen aan sportlieden en officials, de schorsing van Indonesië en de opheffing van de voorlopige erken ning vein de Nationale Olympische Co mités van Haïti, Noord Korea en Oost- Erttltslancl en de houding ten opzichte van de Zuidafrikaanse apartheidspoli tiek. MILAAN, 17 okt. Milaan, de hou der van de Europese beker voor lands kampioenen, heeft gisteravond op eigen terrein voor 90.000 toeschouwers de eerste wedstrijd tegen de Zuidameri- kaanse kampioensploeg Santos met 4-2 gewonnen. De ruststand van deze wed- stryd om de wereldbeker het offi cieuze wereldkampioenschap voor club- teams was 2-0 in het voordeel van de Milanezen. Rechtshalf Trapattoni opende in de vierde minuut al de score. De Brazilia nen kwamen in grote moeilijkheden waardoor linksbuiten Amarildo na een kwartier de stand op 2-0 kon brengen. Weliswaar kon linksbinnen Pele, 13 mi nuten na de rust, de achterstand tot 2-1 verkleinen doch Amarildo zorgde kort daarop dat de marge- van twee doelpunten werd hersteld. Dank zij Mora werd het een Heine tien minuten voor het einde zelfs 4-1 in het voordeel van Milaan. Ondanks een verwoed offensief van Santos hield de Italiaanse verde diging stand. Een strafschop die enkele minuten voor het eindsignaal aan Santos werd toegekend gaf Pele de gelegenheid de score een wat redelijker aanzien te geven (4-2). Het Poolse voetbalteam heeft gister. Avond in Athene met 3-1 een verrassen de nederlaag geleden tegen Grieken 1end. BRUSSEL, 17 okt. Constant van den Stock heeft het Belgische elftal sa mengesteld dat zondag a.s. in het Olym pisch stadion te Amsterdam tegen Ne derland zal uitkomen. Zeven spelers van Anderleeht maken deel uit van die ploeg. Gekozen zyn: doel: Nicolay (Standard), achter: Baré (Luik), en Raskin (Beer schot), midden: Hanon, Verbiest en Lip pens (allen Anderleeht) voor: Jurien, Van den Berg (Union st. Gilloise) en Van Himst, Stockman (allen Anderleeht), Puis (Anderledht). Reserves: Delhas.se (Luik), Heylens (Anderledht), Vermeyen (Lierse) en Paeschen (Standard). PLOESTI, 17 okt. Er zijn gister avond weer enkele wedstrijden gespeeld voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor nationale bekerwinnaars. I.. Ploesti (Roemenië) versloeg Petrolul het Turkse Fenerbahce met 1- 0. Fenerbahce dat de eerste ontmoeting met 4-1 had gewonnen, gaat over naar de achtste finales. Het Franse Olympique haalde de twee de ronde door met 3-1 van het Deense Odense te winnen (3-1 was de uitslag van de wedstrijd in Frankrijk). Dynamo Zagreb en Linzer (Oostenrijk) zullen een derde wedstrijd moeten spe len om uit te maken welk team over gaat naar de achtste finales. Gister avond versloeg Dynamo de Oostenrijkse ploeg met 1-0. De ontmoeting die in Linz is gespeeld leverde een zelfde score op in het voordeel van Linzer. AMSTERDAM, 17 okt. Het voorlo pige Nederlandse amateur-elftal zal a.s. zondag op het Mosveld een oefenwed strijd spelen tegen het eerste team van de Volewijckers. De Nederlandse amateurs komen in de volgende opstelling uit: doel: Ten Ca- te (De Mussen), achter: Castenmiller (VUC) en Van Vlierden (KFC), midden Froelich (RigtersW.), Gomlach (Achil- les Assen) en Wjjers (Roermond)voor: Maas (De Valk), De Vrcvet (Heerenveen) Van Rhenen (Zeist), Mulder (MW) en Van der Berg (Sparta). neren. Tatai had een stevige centrale positie en aanvalskansen, doch ue Joegoslaviër speelde op indrukwek kende wijze dwars door de defensie heen. Een meesterstuk, deze parte. Lengyel Popov werd remise, waar door beiden in de running bleven. Hun verliesconto dat thans zwaar weegt werd daardoor echter uiteraard met een halfje verhoogd. Boey heeft in dr. Filip zijn meerdere moeten erkennen. Het duurde echter een flinke tijd eer de Belg tot die con clusie kwam. Hp had in een siciliaan een goede stand gekregen. Hy wist er echter niet goed raad mee. Na een afwikkeling, waarbij het zware mate riaal verdween, kon Filip met een ac tief loperpaar de strijd beslissen. Heidenfeld gelukte het niet Van Schel- tinga, te verslaan, al werd geruime tijd voor het lot van de Nederlander ge vreesd. De Zuidafrikaanse Ier achtte zich door deze remise onderbetaald. Van Scheltinga kwam door dit resultaat op gelpke hoogte met de Spanjaard Lla- do, die misgreep tegen Mazzoni op het moment dat niet hij, maar de Fransman in tydnood verkeerde. De uitslagen in de elfde ronde lui den: Philippe (Lux)Paraar (Sp) afg., Darga (Did)Aitken (Schotl) 1-0, Kup per (Zwitg)Penrose (GB) afg. Heiden feld (Z. Afr.)Van Scheltinga (Ned.) Vr'/«, Lengyel (Hong)Popov (Buig) K-K Gligoric (J. SI.)—Tatai (It.) 1-0, Boey (Belg)Filip (Tsj. Slow.) 9-1, Llado (Sp)Mazzoni (Fr.) 0-1, Durao (Port) was vrij. De stand na de elfrre ronde luidt: 1. Darga 8K pnt., 2. Gligoric 8 (10), 3. Lengyel 7K (10), 4. Penrose 7 en 1 afg. (10) 5. Popov 7 (10), 6. Philip 7, 7, Pomar 6 en 1 afg. (10), 8. Kupper 5-</« en 1 afg. 9. Boey 5 (10), 10, 11 Llado en Van Scheltinga beiden 4-", (10), 12. Tatai 4 (10), 13. Mazzoni 4, 14. Aitken 3 (10), 15. Durao 2 (10), 16. Heidenfeld 1 (9), 17. Philippe en 1 afg. a. A v*: CONTACT an Dostojewski's befaamde ro man „Schuld en boete" zijn in de loop der jaren verschillende films gemaakt en ook enkele to neelbewerkingen. Op de televi sie heeft men al eens kennis kunnen maken met zulk een bewerking door de Duitse schrijver Leopold Ahlsen, die daarvoor de titel „Raskolnikof" gekozen had. Zijn aandacht richtte zich vooral op de groei van schuld naar boete in de student Raskolnikof, dat wil zeggen, hij koos die passages uit de roman, waarin het innerlijk van de hoofdfiguur naar buiten trad. De Franse toneelvernieuwer van tussen de beide wereldoorlogen hij is in 1952 gestorven Gaston Baty was bij zijn bewerking, die vanavond op de t.v. verschijnt, meer bedacht op de totaliteit van de roman, waarin ook hulp van de middelen, die het toneel een hele reeks bijfiguren levende men sen zijn. Hij laat meer zien, wat van bulten af op Raskolnikof inwerkt en zijn geestelijke ontwikkeling begeleidt. Ook hij kon de roman niet in zijn ge heel in toneelbeelden vertalen, maar hij was er wel op uit een geschakeer de reeks impressies ie geven met he- eigen zijn. Hij volgt dezelfde fijn, maar maakt die korter om meer ruim te te scheppen voor de zijlijnen, die hij van wezenlijke betekenis achtte. Men kan ook zeggen, dat hij meer suggereert dan rechtstreeks laat uit- (Van onze radio- en tv.redaetie) HILVERSUM, 17 okt. Te beginnen vandaag zullen ongeveer driehonderd 4ongens en meisjes, afkomstig uit ge loei Noord-Holland, in Hilversum te gast zpn om deel te nemen aan het Festival 1963 voor de niet meer school gaande jeugd. Het thema van dit festi val is ditmaal „Radio en Tplevisie" en het ligt in de bedoeling de jongens en meisjes tussen zestien en twintig jaar nu eens van dichtbij te laten ervaren wat er allemaal aan te pas komt, vooraleer een radio- of tv-program ma In de huiskamer verschijnt. Belangi-yke medewerking werd daar voor verleend door de Nederlandse Televisie Stichting, de verschillende radio-omroepen, het provinciaal be stuur van Noord-Holland en het ge meentebestuur van Hilversum. De deelnemers zullen zowel kennis kunnen maken met het technisch proces als met de mensen die de programma'* tot stand brengen. Discussiebijeenkom sten zullen worden gehouden, terwyi de ontspanningsfactor niet ontbreekt. Vanmorgen werden de deelnemers ontvangen ln het raadhuis van Hilver sum, waar ze werden toegesproken door de burgemeester, de heer J. J. G. Boot. In de middag sprak onder meer de adjunct-directeur van de NCRV, de heer Gerard Hoek over de samenstel ling van de radioprogramma's, terwijl bezoeken werden gebracht aan ver schillende studio-complexen. In de avonduren wonen zij een opname van het Promenade-orkest onder leiding van Gysbert Nieuwland by. Vrydagmorgen wordt een bezoek gebracht aan de televisiestudio's in Hilversum en Bussum, wordt de be drijfsfilm van de NTS vertoond en zal Piet te Nuyl een en ander ver tellen over de programmering van de televisie, 's Middags ontmoeten de deelnemers een groot aantal radio- en televisiemedewerkers, zoals Dick van Run, Ageeth Scherphuis, Dlck van Bommel, Pier Tania, Arle Kley- wegt en Phillip Bloemendal, In restaurant De Karseboom ln Hil versum zullen Hans Tiemeyer en Ber nard Droog, beiden leden van de To neelgroep Theater, een fragment uit de eenaeter Hughie van Eugene O'Neill spelen en later bespreken. Zaterdag is er gelegenheid om al hetgeen gezien en gehoord werd nog eens met zijn allen te bespreken, waarna ter afslui ting van het Jeugd Festival Noord- Holland het jazz-kwartet Louis van Dyk optreedt. spreken. Hij handhaafde de titel „Schuld en boete". De voorstelling, die men er van avond van te zien krijgt, is reeds voor de zomer op de filmband vastgelegd. Een van de grote rollen erin wordt gespeeld door de inmiddels overleden Cruys Voorbergh. Hij speelt de rech ter van instructie, Porfiri. Hij treedt reeds in de Inleidende scene op, waar in hij commentaar geeft op een arti kel van Raskolnikof. Daarin wordt de stelling verkondigd tussen de re gels door dat een superieur mens boven de wet staat. Raskolnikof brengt deze stelling in de praktijk door een oude woekeraarster te vermoorden, maar hij ervaart, dat met deze schuld niet te leven is: zij moet uitgeboet worden. Het behoeft in dit verband nauwelijks nog eens gezegd, op welk een boeiende wijze Dostojewski de fi guren in zijn roman menselijk-waar maakt, met een bizondere helderziend heid in de psyche, gebaseerd op een nostalgiseh-wijd medegevoel. Er wordt, ook in deze bewerking, ner. haaldelijk gezinspeeld op de Russische hang naar lijden; de stem, die daar van vertelt, lijkt vol ingehouden tra nen; maar de bevrijdende werking, die daarvan uitgaat, is een van de bewijzen voor Dostojewski's meester schap. Misschien hangt de indruk, die een bewerking als die van Baty te weeg brengt, wel nauw samen met de herinneringen, die men agn de roman Advertentie) (Advertentie) Fant After Shave Lotion! Heerlijk! Tintelend fris! Veróverend fris. Een wèl* daad voor uw huid..., méér dan een gewone after shave. Uniek, door toe passing van ALLANTOINE, de nieuwe stof, die huldbeschsdigingen ongekend snel doet herstellen. Fant After Shave Lotion ook ideaal als verfrissende lotion voor middag of avond. Voor desinfektie, vooral ns het elektrisch scheren. En... zuinig In gebruik. uitsluitend bij de kapper verkrijgbaar I Eén van die verrukkelijke bonbons uit het veelzijdige Oroste assortiment Né heeft. Het is onmogelijk haar boven de roman te verkiezen, maar het lijkt wel, dat zij er een goéde indruk van geeft. Dit wil ook zeggen, dat, als men de roman niet voor zijn kinderen geschikt acht, de bewerking dit ook niet is. B- In het NCRV-programma naast „Schuld en boete", dat om tien over half negen begint en duurt tot onge veer kwart voor elf, „Love" onder de 20. een forum onder leiding van prof. mr. dr. I. A. Diepenhorst waarin de jeugd aan het woord komt om te spreken over de verhouding tussen de jonge mensen van deze tijd. Na het eerste NTS-journaal start men met een nieuwe ..maandelijkse rubriek, ge titeld „Speciale berichtgeving", waar in reportages uit binnen- en buitenland op het scherm worden gebracht. Dit maal heeft het Midden-Oosten de aan dacht. Het tweede journaal hoopt men om vüf voor elf uit te zenden. (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 17 okt. Radio en televisie zullen maandag geiyktüdig worden ingeschakeld voor een blik semactie ongeveer naar het voorbeeld van „Open het dorp". De actie wordt gevoerd ten behoeve van vergeten groepen vluchtelingen in Griekenland en Turkqe. De voorzitter van het Nederlands Comité Vluchtelingenhulp 1963, dr. W. Drees, zal in een toespraak de bedoe ling van deze actie nader uiteen zetten en tevens bekend maken op welke wyze men de actie, een grootscheepse geld inzameling, denkt te gaan voeren. Van twintig over acht tot tien voor negen zal de radio een klankbeeld over de vluehtelingennood in Griekenland en Turkije uitzenden, terwijl op de tele visie de film „Hun laatste kans", ver vaardigd door Joes Odufré en Piet Kaart, zal worden getoond. Tussen negen uur en half elf die zelfde avond zal er huis aan huis voor het doel van de actie worden gecollec teerd. Hiervoor zijn tal van organisa ties ingeschakeld. Tevens wordt de mcgelukheid van gireren op nummer 999 van Vluchtelingenhulp 1963 Am sterdam opengesteld. Radio en televi sie zullen op woensdag 23 en vrydag 25 oktober de resultaten van de uitzen ding van maandagavond bekend ma ken. (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 17 okt. De VARA brengt aan het einde van deze maand weer een Televisierechtbank op het scherm. Het grote aantal instemmende reactie* heeft ertoe bijgedragen dat dit seizoen verschillende zittingen zullen worden gehouden. Voor de eerste maal zal een vrouw de verdachte persoon zijn. Tot dusveir traden vrouwen slechts op als getuigen. De eerste teievisie rechtbankdie staat aangegeven als ,-De zaak Wilma Helgers" zal op maandag 38 en woensdag 30 oktober worden uitgezonden. Als verdediger zal ditmaal optreden de bekende Amsterdamse strafpleiter mr. J. K. M. Mathuisen. De deken van de Amsterdamse advocaten heeft daartoe zyn medewerking verleend, omdat hy er prüs op stelt dat de advo catuur in deze uitzending (die men in juridische kringen zeer belangrpk acht) zo bekwaam mogelijk wordt ver tegenwoordigd. Dit kan, aldus de over weging van de deken, het beste ge beuren door Iemand die kan bogen op een grote ervaring in de rechtszaal. Terecht staat dus ditmaal de 35- jarige weduwe Wilma Helgers, die ervan wordt verdacht haar man, de groothandelaar Helgers, om het leven te hebben gebracht. Zü zou dit gedaan hebben door hem een te grote dosis slaapmiddelen toe te dienen. Wilma Helgers was de tweede vrouw van de groothandelaar en ongeveer 15 jaar jonger. Hoewel zy voor de officier van justitie een bekentenis zou hebben afgelegd, tast men nog 'n het duister omtrent de juiste be weegredenen van haar daad. Daar haar man ernstig ziek was heeft de officier mede als getuigen opgeroe pen een dokter en een verpleegster. Een geheel nieuw element in de be handeling van de zaak is, dat een aantal „rellen" niet voor de camera wordt gebracht door mensen die ln het dageiyks leven een andere functie vervullen, maar door werkelijke speci alisten. Dit geldt onder meer voer de getuigende dokter en verpleegster, als ook voor een dominee die in de zaak Helgers een aandeel heeft. De recht bank staat weer onder leiding van prof. mr. A. D. Belinfante. (Advertentie) Elke OLVEH polis is winstdelend. BUSSUM, 17 okt Lonen en prijzen waren wederom het onderwerp van een forum, bestaande uit fractie-voorzitters, althans vertegenwoordigers van de vyf grote politieke partijen. Het was onder gebracht in de rubriek „Onder vuur" van welke de titel dit maal in zoverre misleidend was, dat de heren niet zo zeer onder vuur werden genomen, maar dat ZÜ op elkander vuurden. Juist toen de zaken de voorzitter drs. F. A. Hoo- gendijk helemaal uit handen dreigden te lopen was de tyd om. Jammer. In plaats van het aangekondigde „Ont moetingen" zag men een opname yan het laatste optreden van Edlth Piaf. De beeldkwaliteit ervan was erbarme- lyk en daar werden dan achteraf ook verontschuldigingen voor aangeboden. Maar men blijft zich afvragen of de vertoning van deze reportage wel ver antwoord was; al valt niet te ontkennen dat men ondanks alles wel enige in druk kreeg van de fascinerende per- sooniykheia, die de onlangs overleden chansonnière ongetwijfeld Is geweest. Onder de ietwat dreigend klinkende aankondiging van „Dat kan ook u ge beuren" zag men een documentair pro gramma over veilig verkeer, dat welis waar enige topzware beschouwingen be vatte, maar dat ban ook zeer leerzaam was. Het „Gesprek aan de Schrijftafel" van prof. v. Holk kwam dit keer, oecume nisch genoeg, uit Rome, en tenslotte zag men weer Wim Ibo's Cabaret Kro niek met vooral enige saillante en on derhoudende opnamen van het „Lure- lei"-cabaret. H. Hn. strumentaal ensemble: muz. uit de twin tiger jaren. HILVERSUM I. 402 m. AVRO: 18.00 menade orkest met pauken. 18.00 Voer de kinderen, 19.05 Sportparade. 39.30 Lichte orkestmuz. 20.00 Nws. 30 05 Chr. sidentie kamerorkest, m.m.v. solisten: Oratoriümver Scheveningen en het Re- Kerkeonpert. 30,55 Klass. kamermuziek. 31.10 Fata Morgana, hoorspel. 32.30 Nws en meded. 32.40 Actualiteiten en beurs- ber. 33.05 Nieuwe gr. 33 55-34.00 Nieuws. HILVERS, II. 298 m. NCRV: 18.18 gportrubriek. 18.30 Licht instrumentaal ensemble. 18.50 Sociaal perspektief. 19.00 Nws en weerber, 19.10 Op de man ai, praatje. 19.15 Koorzang 19.30 Radiokraat 18.50 Lichte grm. 20.10 Een Hollandse familie in de FranBe tijd, hoorspel. 30.40 Samen uit- Samen thuis, gevar. progr. 22.00 Kerkorgelconcert. 22.30 Nws. 32.40 Avondoverdeking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Rondom het kind: Pedagogische etherleergang. 33.30 Pianorecital: kiass. muz. 23.55-24 00 Nws ENGELAND. BBC Home Serv. 330 m. 18.00 Nws. 18.10 Regionaal nws. en commentaar. 18.35 Lichte muz. 9.00 Lie deren. 19.30 Orkestmuziek. 20.10 Amuse- mentsm. 20.80 Wetenseh vragenbeantw. 2100 Orkestmuziek. 23.00 Nws en ber. 22.30 Voordraeht. 32.59 Weerber. 33.00 Nws. 33.02 Voordracht. 23 15-23.45 Ka mermuziek. slagen raees 18.46 Hoorspel, en journaal 19.31 Wedstrijd tussen seho- len. 20.00 Gevar. muziek. 20.30 Nws en actualiteiten. 20.40 Gevar. muziek. 31.30 Vragenbeantw. 22-00 Lichte muziek. 22.55-24.00 Nieuws. NDR-WDR 300 m.19.00 Nw», 19 30 Amusementsmuziek. 21.48 Nws. 22.15 Dansmuziek. 23.15 Mod. muziek. 24.00 Nieuws. 0.20 Jazzmuziek. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK 111 280 en 335 m.: 18.00 Lichte orkestmuziek. 20.00 Moderne mu ziek. 22.00 Grm. 23.49-34.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m.18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportber. 18.30 Koorzang. 18.45 Gr. 18.50 Radio kroniek. 19.00 Nws en weerber. 19.40 L, muziek. 19.50 Vrije politieke tribune. 20.00 Symtonieeonc. (I.d. pauzeBoek bespreking) 22.00 Nws. 22.15 Nwe gr. 22.35 De zeven kunsten. 22 50 Volksinstr. 23.00 Nws. 23.05 Opera- en Beleantoeone. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL 484 m.18.30 Uehte muziek. 18.30 Nws. 20.00 Chansons. 22.00 Wereld nieuws. 22.20 Jazzmuziek. 32.55 Nieuws. ENGELAND. BBC Home Serv. 330 m. 12.45 Meded. 13-55 Weerbericht. 13.00 13.00 Reisimpressies. 12,15 Vragenbeantw Nws. 18.10 Hoogtepunten int de progr. van de afgelopen week. 14.00 Sehoolra dio. 15.00 Gevar. orkestmuziek. 15.30 Ge var. grm. en commentaar. 16 00 Klass. en mod. orkestmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.5ë Weerbericht ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 347 m.13 00 Populaire gr. 12.91 Ge varieerde muziek. 13.31 Lichte muziek. 13.45 Voor de kinderen 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Gr. 15.05 Reportage races. 15.20 Gev. muz. 15.31 Lichte muz. 16.15 Dagboek. 16 31. Uitsl. races 16 32 Gram muz. 17.00 Gev. progr. NDR-WDR. 309 m: 12.00 Pianosp. 13.00 Nws. 13.15 Balletmuz. 14.30 Svmfonie- oaneert, 16.00 Orgel sp. 17.00 Nws. 17.45 Gev. muz. FRANKRIJK in, 280 en 235 m: 13.00 Nws. 12.10 Li oh te muz. 14.10 Gram. muz. 14.56 Gram. muz. 16.00 Idem BRUSSEL. 334 m: 13.00 Nws. 12.63 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.36 Voor de landbouw, 12.46 Symfomeeonc. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. en wevrber. 13.15 Pousse-café. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio 15.45 Lichte muz. 16.00 Nws, 16.OS Beurs ber. 16.09 Pianorec. 16.35 Gram muz. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.46 Duit se les. BRUSSEL, 484 m: 12.80 Gev. muz. en aet, 16.03 Klassieke muz. 16.08 Lichte muz. 16.45 Lichte gram. muz. 17.00 Nws. 17.15 Gev. progr HILVERSUM, 1, 402 rn - VARA: 7.00 Nws. 7.10 Oehtendgymn. 7.20 Soc. strijd!. 7.23 Lichte gram. muz. (7.30 Van de voorpag-, pr.) 8.00 Nws. en soc. strooi. 8.18 Lichte gram. muz. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Viool en piano: klass. muz 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Morgen wijding. VARA: 10.00 Schoolradio, 10.20 Lichte gram. muz. 11.00 Voor de vrouu- 11.40 Voor de kleuters. 11.5a omnoepka merkoor: Engelse liederen 12.10 Orgel- sp. 12.20 Regertngsuitz.Voor de tod- bouw. 12.30 Med. t.b.v. tod-en tuinb. 12.33 Tentoonstellingsagenda. L-.38 Licht instrumentaal septet. AVRO: 13-00JjWS- 13 15 Meded. event, actueel of gram. muz 13.25 Beursber. 13.30 Licht instr. ensemble en zangsol. 14.00 Nederl. Hoorn kwartet' klass. en moderne muziek (ste- reofonlkhe ujtz.) 14.20 Bü de W en bij de thee. gev. progr. VPRO: 16.00 Lich te- en jazzmuz. 16.30 Inzicht en uitzicht, lezingen 17.00 Op het vinkentouw, uitzen ding voor de jeugd. 17 30 Ronduit, pro gramma voor opgroeiende mensen. HILVERSUM n. 298. m. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagope ning. 7.20 Mod. gr. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gr. 8.45 Liederen 9.00 Voor de zieken. 9.35 Londens symfonie orkest: mod. muziek. 10.30 Morgendienst 11.00 Kamermuziek. 11.15 In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 12.00 Oud worden jong blijven: muz. herinnerin gen. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12 33 Meisjeskoor en instrumentaal kwin tet. 12.53 Grm. event, actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Promenade-orkest. 13.50 Lichte orkestmuz. 14.05 Schoolradio. 14,25 Lichte muz. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Klass. gr. 16.15 Duizendschoon Vaste planten als snijbloemen, lezing. 16.30 Moderne kamermuziek. 17.00 Voor dracht. 17.20 Klass. gr. 17.40 Licht in- NCRV: 19.30 Love voor de 20. jeugd forum. 19.55 Het Manneke. NTS: 26.00 Journaal. NCRV: 20.20 Speciale bericht geving reportages uit binnen en buiten land- 20.40 Schuld en boete, TV-spel. 22.45 Dagsluiting NTS: 22.55-23.00 Jour naal. DUITSE TELEVISIEPROGRAMMA'S 18.10-18,15 Nws. (Reg. progr. NDR: 18.16 Studio. WDR18.30 Journaal. NDR 18.50 Voor de kinderen. 19.00 Nws. 19.08 Reportage WDR. 19.12 Nws 19.15 Be- richten. NDR: 19.19 Schoolblijven voor volwassenen. WDR: 19.20 Funkstreife Isa 12. 19.45 Uitzending en echo. NDR: 19.59 Progr.-overzicht) 20.00 Journaal. 20.15 Voor-Olympische Spelen te Tokyo. 20.30 TV-spel. 21.55 In de straten van New York. 22.40 Journaal. 22.55 Reportage van het I.O.C. 23.00 Reportage-kritiek- feulle- ton. TWEEDE DUITSE TV-PROGRAMMA 18.30 Nws. 18.45 Uit het leven van alle dag voor het leven van alledag. 19 00 Het kleine TV-spel 19.30 Heute: nieuws en actualiteiten. 20.00 Chansons. 21.00 Reportage. 21.30 Vrolijk gerechtelijk on derzoek. 22.00 Nieuws. FRANS BELG TV-PROGRAMMA 18.30 Berichten 18.33 Voor de kinderen- 19.05 Lezing. 19.35 Buffalo Bill, feuilleton. 20.00 Journaal. 20.30 Reportage over Ni geria. 21.00 Japanse film. 22.35 Journaal. VLAAMS BELG. TV-PROGRAMMA 19.00 Gastprogr. 19.30 Ripeord, TV-feuil- leton. 19.55 Sport 20.00 Nws. 20.20 Ge var. progr. 20.50 Een woning op de bo dem van de zee. film. 21.50 Nws. 22.00 Controverse rond een actueel probleem. DfcTTSE TELEVISIEPROGR. 17.00 Voor de Jeugd. FRANS BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 Ber. 18.33 Engelse le«. 19.05 Jeugdkron. 19.35 Buffalo Bill. film. VLAAMS BELG. TELEVISIEPROGR. 14.06-157L3 Schooltelevisie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 15