Vondeliaans toneelstuk ■van oud-minister Cals- Jonge beeldhouwer bekroond AtojO form Kindervakantiewerk moet worden gestimuleerd Onthutsende cijfers ft U 1ÊI T2 DE DODELIJKE LADING A.D.M. krijgt 10.000 gld boete HET WESTEINBER HANDSCHRIFT Haarlemmers! H.K.C. P David de Goede en Margaretha de Goede-Taal St. Nicolaas komt 16 november aan in Amsterdam Pendeldiensten naar stadion BIJEENKOMST IN UTRECHT WERKELIJK Nobelprijs voor de medicijnen Standpunten van Vaticaan en Boedapest verder uit elkaar Swin Loonbepalingen overtreden Vijftien maanden voor poging tot AANRANDING ara Voor wedstrijd Nederland-Bel gië Kleuter onder politie auto gekomen Herfstwandeltochten rond Haarlem Directeur 1000 gld. of 100 dagen hechtenis VRIJDAG 18 OKTOBER 1963 PAGINA 2 Mr. J. CALS pseudo-Vondel OMDAT De speciaalzaak DAMES-. HEREN- en KIN DERKLEDING op termijn „Rey van Vijanden" Toespelirigen Amusant Top-Form bracht U een nieuwe stijl van wonen. Top-Form leerde U modern te combineren. Top-Form bewees dat degelijkheid bepaald niet onbetaalbaar behoeft te zijn. Maar bovenal geeft Top-Form U een zekerheid die uniek is: Een blijvende garantie in de vorm van een blauw keurmerk dat onverbrekehjk verbonden is met elk Top-Form meubel! Wij prijzen ons gelukkig U uit te kunnen nodigen de nieuwe, exclusieve Top-Form collectie te komen bezichtigen. Een fraaie catalogus van deze collectie zullen wij U gaarne - gratis - ter hand stellen! Bezoek de unieke Top-Form tentoonstelling van 18 tot 31 oktober bij Uw TOP-FORM Adviseur: Bateljorisstraat 13-17 Haarlem Cf dagelijks rS^ DIMER.en ^SOIREE. HILL GA EGOMgj <^520^53H7 LA_KERSTDINER_DANSANT Betere kleding bij Nederland Kattenburg j sinds 1856 Modieuze Frans Jas zwart en reebruin 165.- 238.- Engelse kamgaren eostuums, 2- en 3-knoopssluiting 188.- 258.- BARTELJORISSTRAAT 5 5?# 't Staat leuk en is warm: sporttruien, itafiaans noors en fins fabrikaat Daarbij zo'n fantastische Helanca pantalon. In 6 mo- i de-kleuren. PAUL VLAANDEREN MEM ;NE llggl 99 99 Hoe leyt de Vorst terneer, zyn voor hooft bleeck, en zwart woelt ront zijn kin de baert, zijn ooghen spreecken smart. Hy riep ons hier tezaem. Wij staen voor hem gereedt. Zoals elckeen van ons dat jaerenlang reeds deed" Aldus de eerste regels van het Mid del-Nederlandse toneelspel, dat in de literatuur bekend staat als „Het Westeinder Handschrift", onlangs verschenen in een bibliofiele uitgave met een oplage van tweehon derd exemplaren. Het stuk bevat uit voerige samenspraken van een niet na der aangeduide vorst met zijn getrou wen over een grote strijd, een „mam- moethslagh", die op komst is. In het „Nawoord van de Uitgevers" wordt ge wezen op een studie, volgens welke met de vorst bedoeld moet zijn een zekere „Joost van Ruremonde, Heer van Lim- borgh en vant Overquartier van Nim- weegen." Tevens wordt de veronderstel ling uitgesproken, dat de vorst zelf de schrijver van het stuk is geweest. Naar de ware identiteit van de auteur, die in ..Het Westeinder Handschrift als een Gysbreght „int Kasteel op den Nieuwen Uytlegh'' optreeedt, behoeft men bij lezing van dit stuk niet lang te raden: Joost van Ruremonde is mr. J. Cals. die toen hij eind 1961 wegens een ernstige riekte in het ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag was op genomen, in forse alexandrijnen zijn zor gen over de Mammoetwet van zich heeft afgeschreven. De hoofdpersonen van het stuk zijn naast de vorst: Margaretha van Arn- heim, vorstin ad interim (mej. Klompé), Gerhardt. Prince van Breda, Heer van de Baronie (wijlen staatssecretaris Stu- benrouch), Ynso, Prince vant Keyser- lycke Aemsterdam, Heer vant Gooy (Advertentie) 90% van onze klanten hebben ge noeg contanten. Toch kopen ze vaak kleding in onze zaak wij door onze grote omzetsnelheld steeds het allernieuwste hebben. ZIET ONZE ETALAGESII En- - ondanks soepele betaling toch contant prijzen rekenen zender rente! JANSSTRAAT 51-M - HAARLEM Voor inlichtingen: TEL. 11750 (staatssecretaris Scholten) en de Ge- neraelen: Herman van Deventer, Maer- schalck (secretaris-generaal Wesselings), Jacobus van Malden (directeur-gene raal Broekman), Hendrick van Gronin gen. Gesant (directeur generaal Rei- nink), Heer Schuylvinck, Geheyme Raedt (directeur generaal Schölvinck), de Heer van Wassenaer, Hofgeleerde (directeur-generaal Piekaar) en Ma- ximilliaen -an Zeelandt, Oppertoesie- ner (inspecteur-generaal Goote). Op Sinterklaas ontvingen deze hoofd personen een exemplaar van „Het Westeinder Handschrift". Bij zijn af scheid van O., K. en W„ heeft.minis ter Cals het stuk toegezonden aan al le personen, ook zbn opponenten, die er in genoemd zijn. Op deze wijze is het geschrift in bredere kring bekend ge worden. Het anti-revolutionaire Twee de Kamerlid de heer Van Bennekom wijdde er kortgeleden in het Correspon dentieblad „De Christelijke Onderwijzer" poëtische woorden aan. En zet hem, zyt met spyt omdat hy zeer bequaem is. Dan openlyck maer in zyn Janssen en TILANUS. In Hollant met zyn stadt, het trotsche Aemsterdam. Leght Gy, Prins Ynco, elcke teegen- stant flux lam. Houdt naest het ROOSJEN oock die andre bloem int oogh, Die HAJA wordt genoemd en die met peyl en boog Meer mannen heeft gevelt dant zwaert van menigh helt. Gy snackt er zeecker naer te tref fen haar Int velt! Meer zorg berockent my het verre Friesche lant Waer ALGRA onrust zaayt en moord al schreeut en brant. Oock Zeelant geeft gevaer: de Heer VAN BENNEKOM Roert daer al menigh jaer schier reuekeloos de trom. Het goede uloo-volck wordt al te licht misleyt En denckt dat zyn bestaen en vry- heyt wordt bedreygt." Mej. Klompé wordt toegezongen door een „Rey van Maetschap- lycke Wercksters", maar er is ook een „Rey van Vyanden": „De mammoeth is van al gevaeren Die oyt de vryheyt heeft ervaren Het aldergrootste gruwlyck quaet. Met zyne lompe loghe pooten Zal hij de vrye sohool verstooten Te waepen, eer het is te laat!" De vorst antwoordt: „Hoe doet my 'therte pyn by al dit luyd misbaer: Wat blinde staetzucht brouwt het is maer al te waer Dat is hier wel te zien aen 'svyants dryeste woort, Dat raest uyt misverstant, gy hebt het zelf gehoort, Maer weet dat my de vryheyt vande school is lief En dat ick haer nyet steel als een gemeene dief." et stuk bevat tal van geestige toe spelingen op de namen, werk zaamheden en eigenschappen van politici, ambtenaren en andere figuren, die in de strijd over de mam moetwet een rol hebben gespeeld. Ter illustratie enige fragmenten uit de toespraak van de vorst in het vijfde be drijf: „Oockt Sticht, waer STOCKMAN huyst, staet wis aan onze zy; Maer de Magister heeft noch wen- schen veler ley! Het Overstlcht ent lant, waert oude Gelre legt Is my oock zeer te vrient, de overste KLEYWEGT, Schoon oppositioneel, is in het Nim- weegs lant, Waer ick oock zelf verbleef, geheel op myne hant. Gy, Maerschalck, let daerop en houdt goet inde geaent De oude wijze man, die lid is vande Staten En stamt uyt Deventer, hij zal ge wis probeeren MjJ Inden mammoethstrydt gedught te contrarieeren. Dreygt met zyn Unie hy en op zijn staelen ros Laet dan op zyne bent 't U.D.-canon vry los. j an David de Goede, die met de Zaandamse beeldhouwster Margaretha /j Taal la getrouwd, is de Prix de Rome voor beeldhouwkunst uitgereikt. /I Deze prijs bestaat uit een toelage van drie duizend gulden in het eerste jaar, vijftienhonderd gulden in het tweede en weer drie mille in het derde jaar, alsmede uit de gouden medaille. De opdracht bestond uit het vervaardigen van een beeld met als thema „Mens en dier". De 26-jarige winnaar had als onderwerp een boer met twee kalveren genomen. In het juryrapport wordt daarover gezegd, dat met fijnzinnigheid een hechte opbouw van vorm is bereikt, die nergens de poëzie van het onderwerp aantast. David de Goede kwam, na enkele jaren aan het gymnasium gestudeerd te hebben, bij een pottenbakker te Utrecht. In deze stad bezocht hij ook de vrije academie. Op 19-jarige leeftijd is hij naar de Amsterdamse Academie voor Beeldende kunst gegaan. Zijn opzet was schilder te worden. Daartoe volgde hij eerst twee jaar de tekencursus. In plaats van toen naar de schil dersvakklas te gaan, koos hij de richting van de beeldhouwkunst. Daarvan heeft hij uiteraard allerminst spijt, getuige de grote en hoge onderscheiding, die hem te beurt is gevallen Zijn opzet is eerst voor zich zelf te gaan beginnen. Daarvoor zoekt hij uiteraard atelierruimte Hel liefst in Amsterdam. Maar alleen al in de hoofdstad wonen en werken 300 beeldhouwers. Zij vinden, na een moeilijke beginperiode hun brood in opdrachten, die soms van gemeenten, soms van musea, anderzijds van industriëlen of particulieren komen. Vaak is het ook zo, dat de musea iets kopen pan het door de beeldhouwer in een bepaalde periode vervaardigde werk en dat ter beoordeling aan de directie van de musea wordt ingezonden. Eer. graantje van de hoogconjunctuur pikken de beeldhouwers uiter aard mee Daar komt bij, dat de gemeenten één procent van de bouwsom van openbare gebouwen dienen te besteden aan de verfraaiing van het object. Dat kan soms een beeld zijn, een mozaïek, maar daarnaast is het ook moaelijk de franje te besteden aan mooiere deuren, deurknoppen, trap leuningen e d De Rijksacademie voor beeldende kunsten in Amsterdam staat zo goed aangescnreven vanwege het onderricht, dat wordt gegeven. Tientallen buitenlandse artiesten komen naar onze hoofdstad om hier hun studie te voltooien, of om de fijne kneepjes van het vak te leren. David de Goede wil volgend jaar een reis naar Rome maken. Badinerende opmerkingen over de gang van zaken ten departemente ma ken het stuk voor insiders nog extra amusant. Verder ontbreekt het de auteur, die de vorst een mooie rol heeft gegeven („Hoe bloeyde taller- stont onder zyn wyze hant De Konst en Wetenschap alomme in dit lant. Wat goets geschiedder al voor gans de lieve jeught...") ook niet aan zelfspot. In het Nawoord merkt hij op. dat uit de oude „Onderhandeling met de Staten" blijkt, dat de vorst altijd uitvoerig en lang sprak. In dit zogenaamde „Nawoord van de Uitgevers", een quasi-wetenschappelijke verantwoording. geeft mr. Cals een fraai stukje dwaasheid weg, getuige bij- voorbee'd de voetnoot over het jaar, waarin het toneelspel geschreven zou zijn: „Degenen, die het originele „West einder Handschrift" zelf hebben be studeerd, zullen wellicht opmerken, dat op de laatste pagina niet 1691. maar 1961 staat Dat is inderdaad juist, maar dergelijke verschrij vingen kwamen in die tijd veelvuldig voor, zoals mr. Toxopeus duidelijk heeft aangetoond in zijn kritische be schouwing: „De verschrijvingen in Holland (Westeinde) en Zeeland (Goes)"... Een dergelijke speelse opmerking treft men natuurlijk nooit aan in „de stuk ken". Temeer reden om er aandacht aan te schenken. „Het Westeinder Hand schrift" (niet in de handel verkrijgbaar) geeft het beeld van een minister, die zich naast zijn gedegen werk heeft dur ven laten gaan in humor en fantasie. Een zeldzaamheid. T. E. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 18 okt. Sint Nico- laas zal zaterdag 16 november in Am sterdam aankomen. Dif vernemen we van het Initiatief Comité Amsterdam, dat jaarlijks de komst van de grote kinder vriend naar Nederland voorbereid. Sint Nicolaas heeft, op aanraden van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen, een open brief gestuurd aan al le Nederlandse ouders van kleuters. Deze brief houdt een aantal goede raad gevingen in: „Begin niet uw kleuter wijs te ma ken dat zwarte Piet en ik al in het land zijn, als dat nog lang niet het geval is. Laat uw kind dus voor het eerst zijn schoen klaar zetten als ik mijn Intocht in uw woonplaats heb ge daan. Piet en ik stoppen Dovendien véél liever een snoepje of een kleine verrassing in de schoen dan een „echt" cadeau, wist u dat? Ze* uw kind niet dat wij hem niets geven als hij stout Is. Wij houden van alle kinderen en we weten dat een kind „stout" is omdat het zenuwachtig en angstig is, of zich niet gelukkig voelt. En tenslotte: zeul uw kleuter niet mee naar allerlei verjaardagsfeesten van mij. Heus, hij krijgt er te veel van. Hij wordt oververmoeid, over prikkeld. en bovenal hebberig." AMSTERDAM, 17 okt. Zondag 20 oktober zullen er voor de voetbal wedstrijd Nederland-Belglë behalve de normale lijnen voor de richting Stadion, extra-bussen lopen van het Stationsplein naar het Stadion van half twaalf af tot het begin van de wedstrijd. Zy nemen onderweg geen passagiert op. Na afloop van de wedstrijd rijdt deze extra-busdienst weer naar het C.S.; on derweg wordt dan, uitsluitend voor het uitlater van passagiers, gestopt bij het Leidseplein en bij de Dam. Om het Sta dion uit alle delen van de stad té berei ken kan men, behalve van de normale dienst der Stadionltjnen 1, 16 en 24, ook gebruik maken van een pendeldienst op deze lijnen, die van ha'f twaalf af wordt ingesteld tussen het Leidsebosje, res pectievelijk het Rembrandtsplein en het Stadion. I /S rhior' WONEN ANNO1964 A (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 17 okt. Van de ruim twee miljoen kinderen in de leeftyd van 6-14 jaar gaat 48 pet. met vakantie hui ten de woonplaats. Van het percentage (32) dat de eigen woonplaats niet ver laat, maakt meer dan de helft zelfs geen uitstapjes. Van hen (49 pet.) die wel uitstapjes maken, geldt dit voor 84 pet. gedurende minder dan zeven dagen. Voor de stichting Recreatie, die zich reeds een aantal jaren met het kinder vakantiewerk ter plaatse bezig houdt, zijn dit ontstellende cijfers. Gebleken is uit bovenstaande cijfers dat toeneming van de welvaart beslist niet heeft geleid tot een meer doorDren- gen van de vakantie door de kinderen buiten de eigen woonplaats. Een groep in de stichting die de besteding van de vakantie door de sociaal zwakkeren na der onder de loep neemt, zal ook naar de oorzaken hiervan speuren. Inmiddels was een werkgroep in het leven geroe pen om na te gaan welke wijze het kin dervakantiewerk ter plaatse gestimu leerd zou kunnen worden. Teneinde hiervoor de belangstelling van de gemeenten te vragen is van daag onder leiding van de heer H. Molendijk (oud-burgemeester van Amersfoort, voorzitter van de stich- Recreatie) een conlerentie met de vertegenwoordigers van een aantal ge meentebesturen gehouden. Uitgenodigd waren de besturen van gemeenten met meer dan 20.000 inwo ners en plaatsen met een uitgesproken urbaan karakter, waarvoor het onder havige vraagstuk in hoofdzaak geldt. Er waren ongeveer 70 gemeenten vertegen woordigd. De heer H.v.d. Vlist, wethou der var onderwijs alhier, hield een !n- leiding over de taak van de gemeente- (Advertentie) als U werkelijk een mooie en apar te blazer zoekt, loopt U dan eens bij Smit 4 van Rijsbergen binnen (zonder enige verplichting). Smit 4 van Rijsbergen brengt een blazer van diepblauwe (bij na zwarte) barathea in 2 rij- en 1 rij modellen. Het is WERKELIJK iets bijzonders, ook de pasvorm, en afwerking. Komt U binnenkort even bij ons binnen lopen? Onze deur staat wagenwijd voor U open Betere herenconfectie en herenmode. Zijlstraat 71, Haarlem. Telefoon 14945 lij'ke overheid op het gebied van het kin dervakantiewerk. Het meest wenselijke zou de heer v.d. Vlist het vinden dat van particuliere zijde het initiatief tot het scheppen van mogelij khedeen zou worden genomen (een op te richten instituut gevormd door onderwijzers, jeugdleiders, jeugd organisaties 'en speeltuinverenigingen) met ruime steun van het gemeente bestuur. Indien dit niet mogelijk is zou men volgens hem de vorm van een gemeentelijke stichting moeten kiezen. De heer K. v. Driei uit Rotterdam voorzitter van de werkgroep die de prak tische mogelijkheden voor het kinderva kantiewerk nader bekeek, dacht aan een veelzijdig samengesteld comité dat min of meer representatief is voor de plaat selijke gemeenschap. Voor grotere ge meenten zouden bovendien wijkcomités wenselijk zijn. De praktijk had de heei v. Driel geleerd dat bezigheden die de jeugd activeren meer in trek zijn dan die welke ze passief ondergaat. Het in- stuifwerk is meer gewild dan werk dat de kinderen langere tijd bindt en waar voor zij zich lang tevoren moeten laten inschrijven. Voor de financiering dacnt hij o.a. aan een beroep op de bedrijven, een huis aan huis-inzameling, een open bare straatcollecte en natuurlijk aan steun van de gemeentelijke overheid. Advertentie) uitgebreide SPIJSKAART 1 onb.KIPETEN A ^6 SO bed. Inb. YJ DANSANTE STOCKHOLM, 17 okt, —De Nobel prijs voor de medicijnen voor het jaar 1963 Is vandaag toegekend aan de Brit se geleerden Andrew Huxley en Alan Hodgkin en aan de Australische geleer de Carew Eccles. Gedrieën zullen zy de prys van 265.000 Zweedse kronen delen. (Rtr.-AFP) De drie neurologen de len de onderscheiding voor hun ont dekkingen op het gebied van „ionische processen by prikkeling en remming in de buitenste en centrale gedeelten van de zenuwcelwand". De prys bedraagt ngeveer honderd- vyfentachtigduizend gulden en zal op 10 december in Stockholm worden uitge reikt door koning Gustaaf van Zweden. Vorig jaar werd de Nobelprijs voor geneeskunde eveneens aan drie geleer den toe"» d. UTRECHT, 17 okt. In de Lange Viestraat is vanmorgen de tweejarige Peter Martens onder een politie-auto terecht gekomen en gedood. Het jon getje liep - zijn oma op het trottoir en heeft zich ermoedelijk los'- rukt. Hy kroop onder de ketting door die hef trottoir van de rijweg afsluit juist toen de politieauto langs kwam. Het kereltje kwam onder het rechter- achterwiel terecht. In het academisch ziekenhuis, waarheen hy werd overge bracht, bleek hij te zyn overleden. ROME, 17 okt. (KNP) De waar nemend voorzitter van de Hongaarse bisschoppenconferentie, mgr. Endre Hamvas, momenteel voor-het Concilie in Rome, heeft aan de ondersecretaris van het Vaticaanse staatssecretariaat mgr. Casaroli, het antwoord overhan digd, dat de Hongaarse regering gege ven heeft op de voorwaarden van de Heilige Stoel voor onderhandelingen over normalisering der betrekkingen tussen Kerk cn staat in HongarOe. De Heilige Stoel had die voorwaarden neer gelegd in een missieve, welke vorig jaar na de eerste zitting door bemidde ling van mgr. Hamvas aan de Hongaar se regering was toegezonden. Het Duit se katholieke persagentschap KNA ver neemt hierover, dat deze uitwisseling van wederzijdse voorwaarden eerder de tegenstellingen hebben vergroot dan overbrugd. De Hongaarse regering zou volgens die bron als eisen hebben gesteld: 1. Regeling van de kwestie-Mindszenty in die zin, dat de kardinaal-primaat van Hongarye zou worden benoemd in een functie te Rome. 2. Bezetting van de vacante bisschops zetels, voornamelijk door erkenning van de kapittel-vicarissen, die eerder al onder druk der regering aangewe zen zijn. Het antwoord van de Hongaarse re gering op de missieve van het Vaticaan bevat geen enkele aanwyzing, aldus verneemt KNA, dat de regering bereid is tegemoet te komen aan de voorwaar den van de Heilige Stoel, die de moge lijkheid voor een officieel gesprek zou den openen. De gesprekken van mgr. Hamvas en mgr. Casaroli zouden vol gens dezelfde informaties geen basis voor een gesprek hebben opgeleverd, maar deze integendeel verder hebben verwijderd. Met name zouden de betui gingen van goede wil der Hongaarse regering in praktische tegenstelling staan tot hetgeen zij doet. In de hou ding der Hongaarse regering en haar verschillende instanties zyn, aldus de KNA-informant, tegemoetkoming en to lerantie niet te vinden. t Advertentie) OVERVEEN, 18 okt. Vanuit het parochiehuis Domi kan het volgende weekeinde voor het laatst in dit sei zoen worden gewandeld. De Noordhol landse Wandelsportbond besluit dan het seizoen 1963 met de bekende jaariy'kse herfstwandeltochten. De afstanden zyn op beide dagen 10, 15, 20 en 25 km. Op zaterdag 25 okt. zijn de starttijden tussen 11 en 12 uur en tussen 2 en 3 uur, op zondag tussen 12 uur en 12.30 uur. Vorig najaar namen aan deze tocht ruim 900 wandelaars deel. Dit jaar lei den de parcoursen naar Aerdenhout en Vogelenzang, waar de deelnemers aan de langste afstanden door het landgoed Leyduin en de Amsterdamse waterlei dingduinen zullen wandelen. Men kan aan deze tocht zowel Indi vidueel als in groepsverband deelne men. Na het volbrengen van de tocht wordt als herinnering een medaille uit gereikt. In de eerste hulpverlening wordt voorzien door het Roode Kruis korps Haarlem. De vóórinschrijving sluit maandag 21 oktober. Deze is open gesteld op de volgende adressen: P. C. Westera, Kruidbergerweg 19, Santpoort; M. Timmerman, Laurier straat 44, Haarlem; H. Vijlbrief, Roos- veldstraat 65, Haarlem. Daarna kan men zich ook in het staatgebouw Domi nog voor deelname laten inschreven op de dagen, dat de herfstwandeltocht zal worden gehouden. (Advertentie) EEN PERSOONLIJKHEID HERKENT MEN. ALTIJD AAN DE STIJL VAN ZIJN KLEDINQ f J. dvertentie) (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 18 okt. De officier van justitie heeft vanmorgen een boete van 10.000 en de storting van een waarborgsom van 50.000 gevorderd te gen de Amsterdamse Droogdok Maat schappij, wegens overtreding van de loonbepalingen. Tegen ir. J. W. R. Thomson, direc teur van de A.D.M., eiste de officier een voorwaardeiyke hechtenis van één maand met een proeftyd van twee jaar. De officier mr. W. A. J. M. Smit verwierp het beroep van de A.D.M. op overmacht. De raadsman van de A.D.M., mr. A. C. van Empel, en de heer Thomson zelf stelden, dat het bedrijf met een economische ondergang werd bedreigd en dat er dus wel degelijk sprake is van overmacht. Wij waren een van da laatsten, die hogere lonen gingen be talen dan was toegestaan, aldus de heer Thomson. Het verschil tussen ons en andere ondernemingen is slechts, dat wij niet in de tarieven hebben ge knoeid maar openlijk de uurlonen heb ben verhoogd. Zowel de Metaalbond (de organisatie van de werkgevers) als de vakbonden hebben hier hun waar dering over uitgesproken. De heer Thomson legde cijfers over waaruit zou blijken, dat de A.D.M. bij een verdere teruggang van de personeelsbezetting structureel onrendabel zou worden. (Uitspraak volgt) (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 18 okt. De recht bank heeft een 37-jarige rondvaartschip- per uit Amsterdam wegens poging tot aanranding van een 24-jarige Ameri kaanse studente veroordeeld tot een ge vangenisstraf van vijftien maanden met aftrek van het voorarrest. De officier van justitie had twee jaar tegen hem geëist. In de nacht van 27 juni dit jaar gaf de gehuwde schipper zich uit als agent van de Rijkspolitie te Water toen hy in een portiek in de Raadhuisstraat een vrijend paartje ontdekte, de Ame rikaanse studente en haar 19-jarige Canadese vriend, die hij beiden mee nam in zijn auto. De geschrokken bui tenlanders probeerden de zaak te sus sen, waarop de in uniform geklede schipper, die enigszins onder invloed was, besliste dat hy de twee by hun hotels zou afzetten. Toen de Canadees was uitgestapt reed de schipper snel weg met het meisje, dat hy later in zyn auto probeerde aan te randen. Dank zy de oplettendheid van de Ca nadees en een caféhouder kon de poli tie gewaarschuwd worden en kon deze tydig ingrypen. J^flJOOEEMELRl' f)L5 REGEL ONT HA LEN WE TEW ONRECH TE VERDACHTEN NIET OPEEN DINER,MflflR-a U VOORKWAM EEN TWEEDE REVOLUTIE. V'JfiYfl ZAG IN DAT HU NIET KON OVERWIN TONDER DE RAKETTEN ONTBOND ZUN LEGER. LOTEN, TERUQ /N LONDEN... IK BEN EEN UIT ZONDERING... IK HEB NIE0WS UIT TEPULCO EN HOE VERGING HET DR.LONZO DIE PROBEERT BLUKBAAR IN ANTRAMARA DE WASMACHINES TE VERKOPEN, DIE IK VOORZON REKENING KOCHT- DE - TREILERNAMZE NA- P53ÖPS MEL'JKMEE VAN HET, EILAND GANNARD t.iil

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2