Speeltuin aan Van Dortstraat voor Raad van State Waardering voor werk gemeente - ontvanger adierette FILMJOURNAAL dat gereedschap heeft u nodig Agenda voor Haarlem en omgeving ;*»k men yy///c/ GIEBELS AUSTIN Verlichting! Kunstnijverheid! HERHALING VAN ARGUMENTEN Wethouder J. A. Schippers verdedigt standpunt van gemeente EDO-ZFC Raad Bloemendaal Besloten vergadering over her benoeming bestuur Elswout Felle strijd in damcompetitie De zwaardvechter van Siena Mogen wij zwijgen? Het rendez-vous in de nacht Overige films ED KIMMAN Co "I ■BHTïi n EU BELEEN MEUBELSHOW SPAARNE 11 VAN DU IVEN BODE Roxy Schaken bij „Het Witte Paard" Burgerlijke Stand Haarlem 'Vieux eMa/ue Films Muziek Dans Toneel Diversen Cabaret Tentoonstellingen Uoo Cinema Palace Frans Hals PETRI-INTERIEUR Biljarten Finale 4e klasse K.N.B.B. Balavond van .Futura* VRIJDAG 18 OKTOBER 1963 PAGINA 7 in „man in tweed" onder scheidt zicht door zijn kor relde uiterlijk. Want échte engelse, schotse en ierse reed doorstaan zonder ïiwaar een lange dag in. auto en een fikse regen- Ji, Lippits heeft in deze Ie stoffen vele man- ke.mo.defjen. Het omstreden terrein aan de Van Dortstraat, dat bestemd is voor de stichting van een speeltuin van de Haarlemse Katholieke Vereni ging Voor het Gezin. ZONDAG 12 UUR ingelaste competitiewedstrijd Meer krediet Bestuur Elswout JAN GEYLVOET Jr. met karakter en stijl worden geëxposeerd o.m. van ontwerpers KHO LIANG - THEO RUTH - MIES KOBÉ - PAUL DESI. In BANKSTELLEN - EETKAMERS - WANDMEUBELEN Houtsoorten: noten - teak - Palissander. Onverslijtbare Amerikaanse vijlgereedschappen Surform - v.a. 10. Myferd Draaibanken Inca Cirkelzaagmachines Ijzerhandel Ged. Oude Gracht 5 t.o. Postkantoor Haarlem - Tel. 17438 Hondeweer buiten. Binnen staat de Vieux Marie Antoinette klaar ƒ7.80 per 3/41. fles C'est bon, c'est bon ton •T De Spaanse pianist José Iturbi, die dinsdag een concert samen met het N.Ph.O. zal verzorgen. O.a. Mozart en Gershwin zullen ten gehore worden gebracht. Iturbi werd in 1895 in Valencia geboren, studeerde in Parijs, en maakte naam als pianist, dirigent en componist. Zelfs als filmster in de film )rA song to remember" heeft hij zijn sporen verdiend. Zijlweg 36-38, Haarlem Telefoon 18014-02500 N.V. DEN HAAG, 18 okt. Voor de Raad van State is donderdag onder presidium van prof. dr. L. Beel het beroepschrift behandeld, dat ir. D. N. de Lange met de heer E. van Ruller heeft ingesteld tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland, waarbij goed keuring werd verleend aan het uit breidingsplan Noord (detail 1, partiële wijziging 1) van de gemeente Haarlem, krachtens welk op een drieduizend vier kante meter groot terrein ten noorden van de Van Dortstraat een speeltuin kan worden gesticht ten behoeve van de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin. De plannen om daar een speeltuin in te richten, bestaan reeds jaren, maar zij konden tot nog toe niet worden gerealiseerd, omdat enkele omwonenden, met name de he ren De Lange en Van Ruller, ernstige bezwaren daartegen koesteren. De heer De Lange behartigde gisteren ïijn belangen zelf. De heer Van Ruller Het zich vertegenwoordigen door zijn advocaat, mr. J. Verlooy, terwijl de ge meente Haarlem was vertegenwoordigd in de persoon van de heer J. A. Schip pers, die wethouder van Sport- en Jeugdzaken was, toen de kwestie zich als geschilpunt openbaarde. Hij is thans wethouder van Volkshuisvesting en Economische Zaken. Nieuwe argumenten hebben de recla manten ook gisteren niet kunnen in brengen tegen de voorgenomen plannen. Zij herhaalden hun grieven die er op neer komen, dat de speeltuin te ver van het centrum van de Kleverpark is gelegen, zodat met een minimale be langstelling van de zijde van de jeugd rekening moet worden gehouden; dat het landelijk schoon wordt aangetast; dat de buurt van de Van Dortstraat be paald veel hinder van de jeugd zal ondervinden, hetgeen alles bij elkaar waardevermindering van de woningen tot gevolg zal hebben. Mr. Verlooy voegde daaraan nog toe, dat de kinderen Uit het Kleverpark ook op de speeltuin „Frans Hals" aan de Schotersingel kun nen spelen. Verder meende hij, dat in deze buurt een goede speelgelegenheid kan worden gemaakt, wanneer de Gernt van Heesstraat als speelstraat wordt in gericht. De heer Schippers verklaarde vooraf, dat de argumenten van de gemeente en de provincie worden onderschreven door het uitvoerige rapport, dat de hoofd ingenieur-directeur van het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid aan de minister heeft uitgebracht. Ook hij herhaalde daarna deze argu- Advertentie) KRUISWEG 72 HAARLEM menten. De" gemeente heeft alles ge daan om een andere plaats voor de speeltuin te zoeken, maar is daarin niet geslaagd. Voor hinder achtte hij geen gronden aanwezig. De kortste afstand van de tuin naar de woningen aan de Van Dortstraat bedraagt meer dan vijf endertig meter. Ook behoeven de be woners niet bevreesd te zijn voor bal dadigheid van de jeugd. Verder is het de bedoeling, aldus de heer Schippers, de speelwerktuigen naar vorm, aard en kleur zo uit te voeren, dat geen bont of onharmonieus geheel ontstaat. Bij het ontwerpen van het plan is zeer bewust rekening gehouden met de landelijke omgeving, waarvan het karakteristieke molentje het pièce de resistance vormt. Met nadruk stelde de heer Schippers vast, dat in de Kleverparkbuurt iets gedaan moet worden voor de jeugd. In deze buurt, die in het begin van deze eeuw werd gerealiseerd, ontbreekt elke vorm van speelgelegenheid. In dit ver band hekelde hij de handtekeningen actie, welke destijds onder de bewoners van de Van Dortstraat en naaste om geving is gevoerd. „Op de lijst stonden handtekeningen van buurtbewoners, die geen enkele hinder van de speeltuin zullen ondervinden". Ook schonk hij aandacht aan het specifieke werk van de katholieke speeltuinen, dat om zijn opvoedkundige waarde in stand gehou den dient te worden. De speeltuin Frans Hals is te klein, om daarop ook nog kinderen uit het Kleverpark te laten spelen. Prof. Beel sloot na de replieken de zitting. De Raad van State zal over deze kwestie nu advies uitbrengen aan de Kroon. (Advertentie) BLOEMENDAAL, 18 okt. Tijdens de donderdagmiddag gehouden vergade ring van de gemeenteraad van Bloe mendaal werden twee voorstellen aan genomen, die een grote verandering in de gemeentelijke administratie zullen brengen. Allereerst verleende de Raad eervol ontslag aan de heer N. Schet ter, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op 1 febru ari zijn taak als gemeente-ontvanger neerlegt. Vooruit lopende op het af scheid wijdde de heer Bückmann (WD) nu reeds woorden van waardering voor het werk van de heer Scheffer. Daar mee vertolkte hij de gevoelens van de gehele raad. De heer Scheffer is onge veer 43 jaar in overheidsdienst ge weest, eerst 10 jaar in Vlaardingen en vervolgens ruim 33 jaar in Bloemen daal. De heer Bückmann zou zich kun nen voorstellen, dat de heer Schef fer in zijn loopbaan enigszins is teleur gesteld, omdat het werk van de ge meente-ontvanger in belangrijkheid steeds is afgenomen en dat van de af deling Financiën toegenomen. De heer Bückmann prees In de heer Scheffer diens plicht, verantwpordelufeheidsge- voel en onkreukbaarheid. Daarna ging de Raad over tot het be noemen van een nieuwe gemeente-ont vanger, een functie die zal worden ge combineerd met die van chef van de afdeling Financiën en Belastingen. De huidige dhef van deze afdeling, de heer J. J. Hieitbrink, werd met algemene (14) stemmen benoemd. De heer Sis- singh (Pv.d.A.) wees op de belangrijk heid van dit besluit, waarmee een nieu we basis werd gelegd voor het beheer van de gemeentelijke financiën. Mede namens de raadscommissie voor de ge- meentefinanciën sprak hij woorden van waardering aan het adres van de heer Hietbrink, die altijd bereid is de raads leden van zijn deskundigheid te laten profiteren. Diens benoeming vond hij een gelukwens aan het college waard. De woorden van de heer Sissingh werden met een applaus onderstreept. Het restaureren van het gebouw Sparrenheuvel van de Bispinok-stichting en van het vele eeuwen oude Hervorm de kerkje heeft meer gekost dan aan vankelijk was begroot. De voor Spar renheuvel geraamdekosten van 200.000 zijn met ƒ35.000 overschreden. In deze restauratie zou de gemeente een tiende deel in de kosten bijdragen. Reeds was ruim vier duizend gulden uitbetaald, zo dat de Raad toestemde in een aanvul lende subsidie van 19.448,74. Een na dere raming voor de restauratie van de Hervormde Kerk van 35.000 werd overschreden met ruim 22.000. Het aandeel van de gemeente a 2.289,- met welke subsidie de Raad zich eveneens kon verenigen. Toch waren beide voorstellen voor de heer Strack van Sdhijndel (K.V.P.) aan leiding een opmerking te maken. Dat het zeer moeilijk is voor een restauratie een betrouwbare begroting te maken lag naar zijn mening voor de hand, omdat tijdens het werk allerlei zaken naar voren kunnen komen, die voorzie ningen behoeven. Vaak kan men dan ook verwachten, dat het gevraagde kre diet zal worden overschreden. Wegens het onzekere in de mate van overschrij ding leek het hem juist voortaan een bedrag voor onvoorziene uitgaven op te nemen. Indien de Raad consequent is zal uit drie mogelijkheden moeten wor den gekozen: die van carte blanche; het voteren van een vast bedrag onge acht de kosten; het voteren van een bedrag voor een voorafgaand onderzoek aan de hand waarvan een goede begro ting kan worden gemaakt. De heer Strack van Schijndel zette vervolgens uiteen welke voordelen deze drie manie ren van subsidiëren elk kunnen hebban. Hij vond het onjuist tijdens het werk te besluiten tot bijkomende werken, als bekend is, dat de overheid zich ge dwongen voelt in de kosten bij te dra gen. In de vergadering van september werd het voorstel de leden en plaats vervangende leden in het bestuur van de Stichting landgoed Elswout opnieuw te benoemen, aangehouden. Het voor stel kwam donderdag weer op de agen da voor en werd op verzoek van en kele leden achter gesloten deuren be handeld. De vorige keer waren stem men opgegaan om in het Stichtingsbe stuur ook een lid uit de Raad op te nemen. Na een besloten vergadering van ruim anderhalf uur, geheel volgens het des tijds gedane voorstel van B. en W. wer den de zittende leden herbenoemd. Het zijn de heren Ch. Reinders Folmer en G. van Tienhoven als lid, A. van Ge luk en jhr. W. Ph. Barbaart als plaats vervangend lid. Bij de rondvraag stelde wethouder Van der Laan mevrouw Polak-Breden- horst (Pv.d.A.) en met haar de winke liers in de Bloemendaalse Dorpsstraat gerust met de mededeling dat er bin nenkort 13 bomen zullen worden geplant. De heer Jacobson (VVD) bleek veront rust over de grote toename van het aantal woonwagens en woonschepen aan de Leidsevaart in Vogelenzang. Indien men tegen deze uitbreiding niets kan doen, dienen op korte termijn maatre gelen te worden genomen ter verbetering van de hygiënische toestanden in het woonwagenkamp Hij deelde voorts mee, dat het boekje over lanen en wegen in Bloemendaal van de hand van de oud-archivaris, mejuffrouw A. M. G. Nierhoff klaar is. Het zal de volgende vergadering voor de raad ter inzage liggen. Tenslotte kondigde mevrouw Fahren- fort-Meuffels (WD) in haar functie van voorzitster van de Tinholtcollectie aan, dat in het schoolgebouw aan de Vrij'burghlaan tijdens de herfstvakantie een expositie zal worden gehouden van de verzameling. (Advertentie) Een moderne elektrische koffer-naaimachine van West-Duits fabrikaat. Gewicht slechts 7 kg. Eenvoudig te bedienen. verschil lende uitvoeringen Adler-dealer voor Haarlem en omgeving: Doelstraat 55, Haarlem, telef. (02500) 15538 (Advertentie) Ruime parkeergelegenheid t/o Teylermuseum, bij ophaalbrug. INTERIEURVERZORGING HAARLEM, 18 okt. Dat de speel- sterkte van de deelnmers in groep 2 onderling weinig verschilt, bewezen wel de uitslagen. Niet minder dan 4 van de 5 gespeelde partijen eindigden in re mise. Slechts Komen kreeg een neder laag te incasseren, terwijl Haverkort Sr. weliswaar geruime tijd langs de af gronden van een verliespartij moest maneouvreren, maar uiteindelijk toch nog de remise-haven kon bereiken. In groep 3 kwam de zege van Sanders op Raap als een verrassing. De Bont bewees zijn kracht door v. d. Stoop Sr. een half puntje af te snoepen. Overdijk gaf, na een lange afwezigheid, behoor lijk partij en eerst laat op de avond kreeg Lunenburg zijn winstpunt. V. d. Erf liet zich door Scholte onnodig zijn „Dame" ontnemen, wat natuurlijk een overwinning voor laatstgenoemde bete kende. Baas steeg door een 4e zege naar de 2e plaats. In groep 1 komt Ran tot vele verras sing zijn eerste winstpunt boeken, ten koste van v. d. Stoop jr. Reeuwijk dacht door een stuikoffer Lips te bedwingen maar de zaken pakten heel anders uit! Haverkort jr. deed na de hervatting van zijn afgebroken partij niet de sterk ste zetten, waarvan v. Emmerik op zijn bekende wijze gebruik maakte. De strijd tussen Hoogland en Huyboom, die in een langzaam tempo gespeeld werd, werd nog niet beslist. De stand in deze afgebroken partij doet echter het ver...- moeden wettigen, dat Huyboom aan het langste eind gaat trekken. De uitslagen waren: v. d. Stoop jr. Ran 0-1, ReeuwijkLips 0-1, v. Emme rik—Haverkort jr. 1-0, Huyboom—Hoog land afgebr. Haverkort Sr.v. d. Berg '/t-t/s, HoltkampBanken Vz-Vi, Bottelier Cobelens CornelissenJoosten '/j-'/s, KomenMossinkoff 0-1, De Bont- v. d. Stoop Sr. y2-V2. Buts-Baas 0-1, v. d. ErfScholte 0-1, Raap—Sanders 0-1, Overdqk—Lunenburg 0-1, Lok-Holt 0-1, v. Keulenv. d. Linde 1-0. (Advertentie) Alle soorten schroeve- draaiers - handzagen bijlen - hamers - nijptangen bankschroeven in alle maten Zie ook onze nieuwe alleenverkopen van; HAARLEM 18 okt. In de reserve hoofd klasse zijn weer enkele belangrijke partijen gespeeld welke van Invloed kunnen zijn op de bovenste en onderste plaats. Zo wisten de H.D.C.-reserves de lastige uitwedstrijd tegen Sportief tot een voor hen gunstig einde te brengen zij het dan met het kleinste verschil in cijfers 911. Hierdoor Is Sportief 4 punten achterop geraakt. B.D.C. maakte de reis naar Hillegom en vond daar de dammers erg gul want zij kregen 14 van de 20 punten mee naar huis. De Hillegommers schijnen nog steeds niet in vorm te kunnen komen en zullen heel wat moeite hebben om de laatste plaat* te verlaten. K.N.C. werd in eigen huis door Santpoort flink onder handen genomen en moest toezien dat Santpoort met 155 won. V.K.D. blijft een hartig woordje mee spreken door met 13—7 van H.D.C. III te winnen. Zou de afgebroken partij tegen Santpoort welke in hun voordeel staat in derdaad tot winst leiden dan staat V.K.D. slechts één puntje op de leider achter. De stand in deze afdeling luidt nu: 1. Heemstede 2. V.K.D. 3. H.D.C. II 4. Santpoort 5. B.D.C. 6. Sportief 7. Oosten II 8. H.D.C. III 9. K.N.C. 10. Hillegom 0 0 6 10 5 0 14 0 14 0 14 0 14 0 2 2 0 3 2 1 2 1 0 4 0 Met één afgebroken partij. Voor de tweede klas wist V.K.D. II het aanstormende Zandvoort een halt toe te roepen door het een gelijk spel af te dwin gen. Abusievelijk werd vorige week de uit slag Sportief II—V.K.D. n als 11—9 opge geven; deze cijfers moesten omgekeerd zijn Daar Sportief II met 2—8 van Santpoort II won en Heemstede II met 182 van H D C III is de volgorde in deze afdeling nu- V.K.D. II en Zandvoort 5; Heemstede n 4; Sportief II en Santpoort II elk 2 en Spor tief III o punten alle uit S wedstrijden. BEVALLEN van een zoon: 16 okt.: A. F. M. van Velsen-Snoeks, T. J. A. Schenk-Pieterse, A. van Groenigen-van Antooij, S. L. van IJsseldijk-van der Meulen; 17 okt.: J. de Groot-Sieraad. BEVALLEN van een dochter: 15 ok tober: J. M. Janssen-Verdam; 16 okt.: W. M. Looman-Stolwijk, M. van El-van Zijverden. ONDERTROUWD: 17 okt.: N. Noort en A. Bosveld, R. J. Brink en E. W. de Lijster, H. C. J. van Vliet en A. M. I. Kruijver. GEHUWD: 17 okt.: D. H. van Zan ten en C. P. M. Metselaar, B. C. Jonk man en W. E. M. Scheffer, A. C. Voo- ges en P. A. Teerling, W. H. Wijkhui zen en M. R. Nederpelt, F. J. Lude- ling en M. C. van Parera, R. Boon en C. P. C. F. van Parera. OVERLEDEN: 15 okt.: C. E. de Boer, 79 jr., Badhuisstraat, 15 okt.: H. P. Beekelaar 83 jr., Oranjeplein; 16 okt.: C. M. H. Natte-Corstjens, 66 jr., Doverstraat, G. Remkes, 68 jr., Ant. v. d. Goesstraat. In de tijd dat de Spanjaarden Tos cane bezet hielden, liet de gouverneur Don Carlos een Engelse beroepsdegen- vechter komen om zijn toekomstige bruid de schone Oriëtta uit Vet Italiaanse ge slacht Arconti, te beschermen. Thomas Stanwood is in de film „De Zzwaard- vechiter van Siena" de naam van de lijfwacht, vertolkt door Steward Gran ger, die niet alleen zijn taak als be schermer met élan vervult, maar daar enboven nog vele andere zaken opknapt. Hij ontmaskert de gouverneur als een corrupte onderdrukker, diens neef Hu- go als een misdadige handlanger en wint de sympathie van zijn bescherme linge, die achteraf deel blijkt uit*te ma ken van een groep vaderlandslievende terroristen. Steward raakt eniige malen gevangen en menigmaal in levensge vaar. Een sensationele handicaprace met paarden brengt de beslissing in alle troe belen. De schurkachtige neef wordt, on danks zijn vuile trucjes om te winnen, verslagen en Steward zegeviert. Dat is tevens het sein voor de opstand. Het volk verjaagd juichend de tirannen en (Advertentie) AMSTERDAM, 17 okt. Vannacht is in de Warmoesstraat aangehouden een 35-jarige hotelhouder, die een Duit se zeeman zo had geschopt, dat deze met zijn hoofd op straat terecht kwam en verscheidene hoofdwonden opliep. De zeeman is in het Binnengasthuis opgenomen. Inderdaad, overal waar Vieux Marie Antoinette op tafel komt, brengt ze de ware stemming, die van gast vrijheid en gezelligheid. Ook de dames doen graag mee. En echt de „elck wat wils" drank: puur, als tic in long drinks, als poesje bij de koffie als wel dadige groc. Kroon op de dag CINEMA PALACE; Mogen wij zwijgen, volw. 2, 7 en 9.15 uur Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS lïALSHet rendez-vous in de nacht, volw. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO- De gekken trekken de kaart, a. 1. 2, 7'en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De vogels, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De vergeten medeminnaar, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: i 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY, t m zondag: De zwaardvechter van Siena, 14 jaar. Maandag t/m do.: De rimboepatrouille, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO' De duivel en de tien geboden, str voiw. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, t/m maandag. 8 uur: 55 dagen Peking, 14 jaar. Zaterdag 2.30 en zo. 2 en 4.15 uur: Freddy unter fremden Sternen, alle leeftijden. Donderdag 8.15 uur: Het wonder van de vliegende danstent, volw. Maandag 21 oktober. Concertgebouw. 8.15 uur: Chopin-avond door Stefan Askenase, piano. Dinsdag 22 oktober. Concertgebouw. 8 uur: Concert door het N. Ph. O. O.I.V. Henri Arends. Solist: José Iturbi piano. Programma: Schubert, Mozart, Gershwin en Van Delden. Donderdag 24 oktober. Concertgebouw. 8 uur: Haarlems Comité voor Kamermuziek, Wiener Oktet. Stadsschouwburg. 8 uur: Johez Operette met „Der fidele Bauer". Woensdag 23 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Het Nationaal Ballet o.l.v. Sonia Gaskell. Vrijdag 18 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Twee in een klap", van Philip Levene. Regie: Guus Hermus. In de hoofdrollen: Wim van den Heuvel, Karin Haage en Maxim Hamel. Zaterdag 19 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater met „Oh hee, de lucht valt naar benee" van L. Spigelgass. Regie: Ferd. Sterneberg. In de hoofdrollen: Enny Mols- De Leeuwe, Hetty Beck, Annie Langenaken. Zondag 20 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater met „Oh hee, de lucht valt naar benee" van L. Spigelgass. Regie: Ferd. Sterneberg. In de hoofdrollen: Enny Mols- De Leeuwe, Hetty Beck, Annie Langenaken. Maandag 21 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Nederlandse Co medie met „Freule Julie" van August Strind- berg. In de hoofdrollen: Ellen Vogel. Elisa beth Hoytink en Paul Cammermans. Dinsdag 22 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Nieuw Rotter dams Toneel met „Een veilig stekkie" van Michel André. Regie: Richard Flink. In de hoofdrollen: Winnifred Bosboom, Simone Rooskens en Luc Lutz. Woensdag 23 oktober. Minerva Theater. 8 uur: Toneelgroep Centraal met „Potasch en Perlemoer op vacantie". Vrijdag 18 oktober. Minerva Theater. 8 uur: Volksuniversiteit begin cursus „De ontwikkeling van het Ne derlandse landschap", door dr. J. de Jong. Zaterdag 19 oktober. Vanaf 1 uur: Legio-jeugddag. Voorname lijk in Concertgebouw. Maandag 21 oktober. Minerva Theater. 8.15 uur: Heemsteedse Kunstkring, Henri Arends vertelt over Gershwin. Woensdag 23 oktober. Stadhuis. 2 uur: Gemeenteraadsvergadering. Donderdag 24 oktober. Het Huis van Looy: Stichting „Goed Handwerk", handwerk-voorlichtingsdag 2—5 en 79 uur. Rest. Brinkmann, muziekzaal 8 uur: Cen trum voor Internationale Lezingen Haarlem en omstreken, dr. A. Ponsioen over „Ont wikkelingsproblemen in de Afrikaanse landen". „Adam en Eva", Raamvest 5. Iedere avond vanaf 8 uur. 9 tot 11 uur cabaret met Fiet en Frans Koster, Annelies Bouma en Cees van Oyen en pianist Enrico Neckheim. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar- lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 105 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur Zondag van 1—5 uur Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige Instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10—iz.su en van 1.305 uur, (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2—5 uur. Museum „Het Huls van Looy", KI. Hout weg 103. Cultuur-historische diorama s. Geopend donderdags van 10—12.30 en van 1.305 uur. Zon.- en feestdagen van 25 uur. Vlshal: Ten toonstelling collectie moderoe kunst uit eigen bezit Geopend dag. 10—5 uur Zondag 1—5 uur In 't Goede Uur", Korte Houtstraat 1, MÏÏna oktober: tekeningen van Henk Pan der Geopend 10—6 uur. 's avonds van 8—10 uur. Huize „Bloemenheuvel", Bloemendaalse- weg 158. Tentoonstelling van beeldhouwwer ken van Pieter Starreveld. Geopend 105 uur. zondag 25 uur, t/m 20 oktober. (Advertentie) VLOEISTOFVER1NG SCHIJFREMMEN gaat vrolijk een vrije toekomst tege moet. Dan kan de edelvrouw haar be schermer voor goed aan zich binden. Etienne Perrier regisseeerde de film voor M.G.M. Hetgeen betekent, dat ro mantiek en avontuur elkaar in welover wogen dosering afwisselen en nimmer enige realiteitssfeer benaderen. Voor zo ver het er romantisch toegaat, ziet het er allemaal erg lief en zoet uit, het wre de krijgt een dragel;'" ironisch tintje en waar de bravour hoogtij viert, straalt het heldendom in felle kleuren van het doek af. Men hoeft maar te kijken en weinig te denken om alles te genieten, wait de „Zwaardvechter" heeft te bieden. Tto en met zondag in Roxy (14 jr). De overige dagen draait in dit theater „De Rimboe-patrouille" waarin het aan avon turen niet ontbreekt. (18 jr). De titel van de film „Mogen wij zwij gen?" doet nogal opzienbarend aan en pretendeert meer dan de inhoud duide lijk maakt. Wij houden het liever op de oorspronkelijke titel „Gefahren der Liebe". Daarvan is het hele verhaal doortrokken. Het gaat hier om een jon gen en een meisje, die vertrouwelijk met elkaar omgaan. Wanneer de jongen in militaire dienst moet, vervreemden zij min of meer van elkaar. Onder in vloed van kameraden valt de jongen in de armen van een geraffineerd vriendin netje. De gevolgen blijven voor hem niet uit. Op het thuisfront komt het echte vriendinnetje in contact met een man zonder scupules. In een dolle bui be gaat zij een stommiteit en ook hier blij ven de gevolgen niet uit. Het is aan beide kanten een nare geschiedenis, die dank zij de steun van verstandige men sen op een redelijke wijze wordt opge lost. De twee vinden elkaar tenslotte weer. In Cinema Palace. Volwassenen. Het ingewikkelde verhaal, dat in de film „Het rendez-vous in de nacht" is een nogal scabreuze geschiedenis, waar niemand veel wijzer van wordt. Het gaat hier om een oliemagnaat, een mach tig heerschap in de zakenwereld en een potentaat het gezin. Totdat hij moet ervaren, dat zijn dochters niet de poes jes zijn zoals hij ze had gedacht. Zij hebben haar eigen willetje. Vooral een van de meisjes gaat haar eigen weg en die weg moet omwille van het verhaal naar een enorm schand 1 leiden. Het meisje compromiteert zich, haar zusje blijkt ook niet zo onschuldig te z{jn en diep geschokt komt de oliemagnaat in het sensatie-nieuws. Zij dochter wordt zelfs verdacht van moord en pas na heel veel moeite en nadat er een paar schan daaltjes onthuld zijn krijgt de politie zich op de zaak. De geschiedenis is aller minst verheffend. (Volwassenen) in Frans Hals. In Rembrandt is ook volgende week nog de Nederlandse film „De Vergeten Medeminnaar" te zie In bepaalde op zichten een boeiende film, die bovendien aantrekkelijk is, omdat ze in Haarlem en omgeving is opgenomen. (18 jr.) De film „De Volgels" is in Luxor gepro longeerd. Daaruit moge blijken, dat Hitchcock altijd nog favoriet is, ondanks dat deze film het niveau van zijn an dere films niet haalt. Er is overigens voldoende spanning te beleven. (18 jr.) Danny Kaye blijft in Lido, waar hij de grote komiek is in de film „Gekken trekken de kaart". Op een zeldzame manier worstelt hij zich door de avon turen met een gangster heen. Met een huwelijk in het vooruitzicht (Alle leeftijden). De film van Juli en Duvi- vier „De duivel en de tien geboden" draait nog in Studio. Geen groots werk, maar wel zo goed en amusant als men van D vivier mag verwachten. (Strikt volwassenen). Minerva brengt een re prise van „55 Dagen in Peking", een film, die een beeld geeft van de Boxer opstand in China omtrent de eeuwwis seling. Een spectaculair geval, dat me de door de kleuren een boeiend kijk spel is geworden. Tot en met maandag (14 jr.). Zaterdagmiddag de beroemde Freddy Quin in „Freddy unter fremden Sternen. Voor de (jeugdige) liefhebbers. (Alle leeftijden). Tenslotte donderdag avond in dit theater ..Het wonder van de vliegende danstent". (18 jr.) (Advertentie) STADHOC JDERSKAD 21)1 WEi E 100-101 AMSTERDAM TE G 35 HAARLEM TEL. 11906 L. 790975 - 7909M •905 HAARLEM 18 okt. De uitslagen van de e klasse finale i het clubiokas zijn als volgt: Guldemond Verdonschot De Waard Heinsbergen Plant Meijer Verdonschot Van Vooren Korthoven Heinsbergen Vandaag voortzetting van de wedstrijden. HAARLEM, 18 okt. Morgenavond organiseert de Katholieke jongerencon- tactgroep „Futura" in de zaal bij het bejaardencentrum aan de Berlagelaan (Parkwijk) de eerste bal-avond. Aan vang om acht uur. de de K.N.B.B., gespeeld L. Begijnestraat 10, 72 75 31 31 10 10 2.32 2.41 75 74 37 37 9 6 2.02 .•*90 75 58 51 51 7 9 1.47 1.13 53 75 21 21 9 12 2.52 3.67 63 74 29 29 9 13 2.17 2.18 GEEN SPREEKUUR De burge meester van Zandvoort zal op woensdag 23 en 30 oktober geen spreekuur kunnen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 7