Elek Schwartz reageert schrik af Gepantserd Nederlands elftal moet Belgen in toom houden NADRUK LIGT OP DE VERDEDIGING 1 Olympische Spelen over vijf jaar in Mexico City cm Pomar zorgt met Spaanse zwier voor sensatie Interlinie Denis Neville De WM-f or malie is voor déze defensie van Oranje fataal co Cf O Maak het niet te ingewi ikkeld IN ZONE-SCHAAKTOERNOOI Waarom vijf Feijenoorders Militaire hockeyers spelen tegen Belgen CONJUNCTUURTEST In september meer orders ontvangen Turnsters voor duel met Frangaises Wanneer België geen 424 speelt: Israël en de E.E.G. ZATERDAG 19 OKTOBER 1963 PAGINA 17 VRIENS enige debutant AMSTERDAM, 19 okt. De klap van het gelijke spel van het Nederlands elftal tegen de voet ballers van Luxemburg is toch Wel heel hard aangekomen. De magere 11 is bepaald niet voor een vergissing aangezien. Dat blijkt bijzonder uit de houding van het publiek, dat voor 't eerst in de historie van de na-oorlogse voetbalduels tussen Nederland en België die in het Olympisch Sta dion zijn gespeeld, verstek heeft laten gaan. Nooit eerder was het KRUIVER als een tank KEIZER basisaanvaller voorgekomen, dat aan de poort van de Olympische voetbalveste luidruchtig werd meegedeeld, dat bij „de bekende voorverkoop adressen" voldoende kaartjes ver krijgbaar waren. En, dan mag het zijn dat intussen de hoofdstede lijke sigarenwinkeliers die kaar tjes toch nog in een vlot tempo aan de man hebben gebracht, tekenend is de situatie toch wel. Belgen breken VAN HIMST speciaal bewaakt - Pieters Graafland Haak Veldhoen Van Wissen Pronk Vriens Swart Bennaars Kruiver Keizer Petersen Scheidsrechter Righi (Italië) Puis Van den Berg Stockman Van Himst Jurion Lippens Verbiest Hanon Raskin Baré Nicolay BELGIË Ceen problemen Beleg modern beleg in (wekelijks voetbalcommentaar van man-achter-de-schermen) z - z - A Vriens: te vroeg Ik zie het gat (Van onze sportredacteur) Trouwens niet alleen het publiek heeft van zijn ontstemming blijk gege ven. Ook de verantwoordelijke man voor het Nederlands elftal, de bonds coach Elek Schwartz, heeft zijn gram schap over de 1-1 tegen Luxemburg af gereageerd. Hij heeft het in twee fasen gedaan. De eerste reactie was het uit de selectiegroep van het Nederlands elftal verwijderen van een aantal oude re spelers (Klaassens, Van der Linden, Ouderland), die nu vermoedelijk in de ogen van Schwartz definitief hebben af gedaan. De tweede kwam deze week, bij de samenstelling van het Neder land» elftal. Toen heelt, dachten wij, Elek Schwartz zich helemaal bloot ge geven door met name de vervanging van Henk Groot en de tegen Luxem burg debuterende middenvoor Nuninga. Elek Schwartz deed dat om het Neder lands elftal te kunnen pantseren. Want geharnast wil hij de Belgen te lijf gaan. HU stuurt het niet aan op een duel, waarin de technische kwaliteiten de uit slag zullen bepalen, maar zoekt het in de taktiek. Met allerlei strategische manoeuvres wil Schwartz het onmis kenbare verschil in niveau tussen Oran jes voetballers en de voor het grootste deel uit spelers van Anderlecht bestaan de Belgische formatie overbruggen. En in die strategie pasten geen meer voor het subtiele voetbal geschikte figuren als Groot en Nuninga. Schwartz' taktische plannen behoren uiteraard tot de geheime krijgslisten van het voetbalspel. Mogen wij deson danks trachten ze enigszins te ontrafe len? Dat doende valt allereerst op, dat het Nederlands elftal ongetwijfeld het accent op de verdediging zal leggen; op het opvangen van de te verwachten vloeiende aanvalsgolven, die de Belgen op z'n Anderlechts vanaf het midden veld zullen opbouwen. De debutant Vriens zal daarbij gaan optreden als de vierde verdediger, terwijl Van Wis sen precies dezelfde rol kan vervullen als in zijn club: allereerst assisteren in de verdediging en van daar uit pro beren uit te breken naar de aanval. En dan houdt het ïog niet op wat de de fensie betreft. Er zal ongetwijfeld een speciale opdracht aan Bennaars wor- den gegeven; een rol, die hem uitste kend ligt 'gezien zijn optreden in diver se wedstrijden van Feijenoord in het toernooi om de Europese voetbalbeker. Bennaars zal zich in het bijzonder be lasten met de bewaking van het groot ste talent bij de Belgen, de jonge, blo zende Pol van Himst, dè gangmaker van de aanval. Na zoveel defensieve maatregelen blijft er uiteraard niet te veel voor de aanval over. Oranjes schutters zullen, dachten wij, hun weg naar hel Belgische doel moeten forceren. In dat taktische plan past heel goed een Kruiver, een speler die geen tegen stander ontziet, hem voortdurend fel op de huid zit en die bereid is de nodige lichaamskracht in te zetten voor het maken van openingen. Dat alles kan men niet verwachten van een Henk Groot of een Nuninga. Maar de zwaarste last komt in de aanval toch wel op de schouders van Piet Keizer, de Van Himst van het Nederlandse voetbal, maar helaas veel nukkiger en grilliger dan de Belg. Keizer zal met zijn mogelijk heden tot flitsend en ongrijpbaar aan- valsspel de kracht van de voorhoede moeten maken, zal of in zijn eentje de beslissingen moeten forceren of de fouden passes moeten uitdelen, die wart, Petersen en Kluiver gelan ceerd op het Belgische doel doen af stormen. De vraag is slechts of de Belgen met hun uitstekende opvattin gen over de bezetting van het speel- Advertentie) biedt U een tweede zonnige zomer van sep tember tot mei - daar verstaat men Uw taal en voelt U zich thuis. Schrijf in het Nederlands om inlichtingen en mooie folders aan de SATOUR Suld-Afrikaanse Toerlstekorporasle Frankfurt am Main - An der Hauptwache H Tel. 21505/21593 BADEN BADEN, 19 okt. Het In ternationaal Olympisch Comité heelt vrijdagavond, volkomen tegen de ver wachting in, Mexico City aangewezen als de plaats, waar in 1968 de Olympi sche Zomerspelen zullen worden ge houden. Er waren vier kandidaten, t.w. Lyon. Detroit, Mexico City en Buenos Aires. De eerste twee plaatsen schenen sterk favoriet. In de stemming kreeg Mexico echter 30 stemmen, Detroit 14, Lyon 12 en Buenoi Aires 2. Hoewel nog niet vaststaat, wan neer de Spelen precies worden gehou den, is het toch zeer waarschijnlijk, dat de periode van 12 tot 27 oktober zal worden gekozen, omdat dan vol gens de statistieken de meteorologi sche omstandigheden het gunstigst zijn. Het was een grote dag voor de be jaarde Marte Gomez, de woordvoer der van de Mexicaanse afvaardiging. Het Internationaal Olympisch Comité had slechts twintig minuten nodig om tot een keuze te komen. Het rapport van 200 pagina's, waarin de IOC-leden van de mogelijkheden van Mexico City op de hoogte werden gebracht, had zijn werk voortreffelijk gedaan. Het voornaamste bezwaar tegen het voortreffelijk geoutilleerde Mexico Ci ty was de hoge ligging. Volgens het rapport zouden de atleten echter in enkele dagen tijds volkomen kunnen acclimatiseren. De Mexicaanse hoofd stad zou, zo zei generaal Jose de Jesus Clar Flores, chef d'equipe NEDERLAND van de 15 man, die Mexico afvaardig- ei i wijze van spreken de Olympi sche Spelen van 1964 nog kunnen or ganiseren. De stad heeft 29 stadions, sporthallen en andere belangrijke sportterreinen. Op 1100 plaatsen kun nen volleybalwedstrijden worden ge speeld, er zijn voorts 830 voetbalvel den, 610 honkbalvelden, 190 tennisba nen, 115 zwembaden en 150 worstel- arena's Een groot voordeel voor de Midden- amerikaanse woordvoerder was ook, dat hij over het algemeen nltra-mo- derne accommodaties kon aanbieden Het stadion van de universiteit bij voorbeeld, ongetwijfeld het centrum van de Olympische Spelen 1968, is van recente datum. Hoewel het 105.00 toe schouwers kan bevatten, Is het mo gelijk binnen een kwartier alle toe schouwers weer op straat te hebben. Mexico City, dat in 1968 volgens een schatting 7,4 miljoen inwoners zal heb ben, telt 605 hotels en meer dan 200 pensions. In totaal kunnen in 30.334 kamers ongever 50.000 gasten worden geherbergd. Het ligt in de bedoeling twee Olympische dorpen te bouwen, die plaats zullen bieden aan tenmin ste 10.000- atleten. Financiële problemen zullen de or ganisatoren niet kennen, want zowel de regering van Mexico als het stads bestuur van de nieuwe Olympische stad hebben al toegezegd alle noodza kelijke fondsen te fourneren. veld Keizer veel gelegenheid zullen geven in actie te komen. Het is duidelijk, dat Elek Schwartz bij de samenstelling van het Neder lands elftal alléén heeft gedacht aan het resultaat van de wedstrijd van mor gen. tegen de Belgen. Anders zou hij beslist niet een jonge speler als Nu ninga na zjjn debuut tegen de Luxem burgers hebben laten vallen, met alle risico's van dien, die er niet name op het mentale vlak aan verbonden zijn. Een echte, eerlijke kans om zich in het Nederlands elftal te spelen heeft Nunin ga beslist niet gehad. Het risico van een nederlaag-zonder-consequenties heeft voor de zoveelste keer zwaarder gewo gen dan de mogelijkheid om het Ne derlands elftal op een hechte basis te grondvesten. t Advertentie) DEKENS EN PLAIDS ENSCHEDE 19 okt. Het Ensche- dese zonetoernooi bracht vrijdag een sensatie van de eerste grootte. De kan didaat-grootmeester Klaus Darga (W. Did.), die na de terugval van de Brit Penrose geheel alleen de leiding had overgenomen, nam de twaalfde ronde wat al te luchthartig op. Zijn tegenstan der, de Spanjaard Pomar, zag tot diens verbazing, dat Darga op de tiende zet met zijn zwarte dame een totaal „ver giftigde" pion op b2 nam. Een derge lijke handelwijze wordt in elk theorie- boek ten strengste ontraden. Het bleek een waagstuk, want op de elfde zet stond al vast, dat zwart enorm veel materiaal moest geven om het leven nog enigszins te rekken. Er was geen houden meer aan, toen bleek, dat zwart slechts een lichte officier voor de ko ningin had gekregen. De leiding kwam nu terecht ln de handen van de bekwame Joegoslavi sche grootmeester Gligoric, die in een keiharde partij de Bulgaar Popov langzaam van het bord drukte. Een dame-offer voor twee torens schonk Gligoric het initiatief, omdat de wit te koningsveste daardoor bloot kwam te staan aan de gecombineerde aan val van torens, loper en paard. De witte dame speelde in deze fase maar een matige rol. Op de 38ste zet was het overwicht van Gligoric beslissend geworden. Van Scheltinga kreeg geen vat op het uiterst geraffineerde openingsspel van de Hongaar Lengyel, één van de kan didaten voor de bovenste plaatsen. Om niet in een te onnatuurlijke stand te geraken, offerde de Nederlander een pi on, hetgeen enig initiatief opleverde. DEN HAAG, 18 okt. Op 11 novem ber speelt het Nederlands militair hockey-elftal in Brussel tegen de Bel gische militaire ploeg. De samenstel ling van het Nederlands elftal is als volgt: Doel: Brederode (HHYC), achter: Elf- fers (HGC) en Van Gooswilligen (SCHC midden: Fokker (Laren), Overdijkink (SCHC) en Van Rossem (HHYC), vóór: Koekebakker (Leiden), Keitz (MOP), F. Zweerts (SCHC), De Keljzer (Breda) en Van Duivenboode Varkevisser (HDM). DEN HAAG, 17 okt. Blijkens door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde resultaten van een on derzoek volgens de conjunctuurstestme thode over de gang van zaken in sep tember 1963 bij de Nederlandse indus trie, vertoonde de arbeidersbezetting een dalende tendentie. De gemiddelde dagproduktie bij de in het onderzoek betrokken ondernemingen vertoonde echter wederom een toeneming. In de beoordeling van de voorraden gereed produkt trad, vergeleken met de vorige maand, weinig verandering op. Ultimo september luidde het oordeel by 75 pet. (vorige maand 80 pet.) der ondernemingen normaal, by 10 pet. (vorige maand eveneens 10 pet.) te groot en by 15 pet. (vorige maand 10 pet.) te klein. De orderontvangst zowel uit het binnenland als uit het buitenland nam in september toe. Het indexcyter van de orderpositie uitgedrukt in aantal maanden werk (basis: ultimo janua ri 1961 is 100) daalde deze maand van 86 tot 85. Aan het einde van de maanden september 1961 en septem ber 1962 waren deze indexcyfers res- pectieveiyk 98 en 89. In de beoordeling van de orderpositie deed zich geen wijziging voor. ultimo september luidde net oordeel, evenals ultimo augustus, by 70 pot. der onder nemingen normaal, W1 15 pet. groot en by 15 pot. klein. Nieuw-Zeeland. In de Politieke Commissie van de V.N. heeft Nieuw- Zeeland een beroep gedaan op Frank- ki rijk zich te onthouden van kemproe- - *- oven het zuide- Oceaan. (Reu- vën in de dampkring boven het zuide lijk deel van de Stille ter) Frankrijk. De Franse regering wil vijf atoomonderzeeërs bouwen als onderdeel van het Franse „kern- zwaard". De eerste ervan zal vermoe delijk ln 1968 operationeel worden. (AFP) (Advertentie) POMAR Maar dat „plus" verdween spoedig. Van Scheltinga verloor dan ook. De uitslagen waren: Filip (Tsj. SI.) Llado (Sp.) 1-0, Tatai (It.) Boey (B.) 1-0, Popov (Buig.)Gligoric (Joeg.) 0-1, Van Scheltinga (Ned.)Lengyel (Hong.) 0-1, Penrose (Eng.)—Heiden- feld (Ierland) 1-0, Aitken (Schotland) Kupper (Zwits.) 0-1, Pomar (Sp.)Dar ga (W.Dld.) 1-0, Durao (Port.)Philip pe (Lux.) 1-0. De stand na de twaalfde ronde luidt: 1. Gligoric 9 pnt. (11), 2. Lengyel 8»/» (11), 3. Darga 8'/i (11), 4-5. Penrose, Pomar 8 (11), 6. Philip 8, 7. Kupper 7»/«, 8. Popov 7, 9. Boey 5 (11), 10. Ta tai 5, 11-12 Van Scheltinga en Llado 4% (11), 13, Mazzoni 4 (11), 14. Aitken 3 (11), 15. Durao 3 en 1 afgebr., 16. Hei- denfeld 2 (11), 17. Philippe DEN HAAG, 19 okt. Het KNGV heeft de volgende turnsters opgeno men in de Nederlandse damespioeg, die op 2 november in Rennes tegen de Franse dames zal uitkomen: Thea Belmer (KDO, Amsterdam), Nel van Bekkum (De Halter, Alkmaar), Alie van Soolingen (Bato Haarlem), Griet je van Essen, Jannie Vierstra (l>eiden Quick Huizum) en Willy Gielen (Atil- la Amersfoort) Elek Schwartz heeft mH met de presentatie van het Nederlands Elftal voor de interland wed strijd tegen België, die morgen in het Olympisch Stadion te Amster dam wordt gespeeld, wel verrast, Niet alleen de opstelling is een sur prise voor mij, maar ook het feit, dat Elek Schwartz Nuninga en Groot niet in zyn team heeft opgenomen. Nuninga faalde niet in een falend team. Sindsdien zyn vijf weken ver lopen. In die periode faalde Kruiver by Feijenoord. Slechts de laatste twee wedstrijden was hy ln vorm. Ik kan echter niet ontkennen, dat de mili taire dienst een grote invloed heeft op de conditie van en speler. Ik) ken geen enkele speler die in de eerste maanden van zijn militaire dienst in conditie vooruit ging. Ma ik ben ervan overtuigd, dat Nuninga terugkomt. Henk Groot speelt by Feyenoord beslist niet onverdienste- lijk. Hy maakt doelpunten en hy heeft een grote routine. Dat is be langrijk in zo'n wedstrijd. Het is ronduit eigenaardig, dat on danks Fey-enoords povere start vijf spelers van die club in de nationale ploeg zyn opgesteld. Tenslotte speel- redelijke wedstrijd. Tegen PSV. Er is nog iets anders. Fe yenoord s succes kwam nadat Höfling, Feijenoords trainer, Guus Haak als rechtsbuiten lanceerde... Belangrijk is voorts, dat Coen MouRjn in uitstekende vorm verkeert. In de nationale ploeg tegen België komt Haak op de hem ver trouwde backplaats terecht, maar zit Mouiyn op de tribune... Vreemd. (Advertentie) Decor 1018. fraai accent op porse IcinserviesGRACIA. Folders gratis verkrijgbaar bij Mosa Maastricht NV. Internationale Beleggings Unie „Interlinie", Postbus 617. Den Haag Voor de veertiende maal werd in Juan-les-Pins een groot internatio naal bridgetoernooi georganiseerd, waaraan sterke paren uit alle de len van de wereld hebben deelgenomen. Het parentoernooi werd gewonnen door de vermaarde Engelse combinatie Reese- Shapiro; het Nederlandse meesterklasse- paar ir. L. Oudshoorn-Rijke werd zesde in het veld van ruim 180 paren. Hieronder volgt een spel uit het fel bestreden parentoernooi: B 7(8 10 5 4 O H B 8 B 5 4 4 AH 9V72 O A 6 4 2 V 7 8 N W O V 2 P A H B O 10 9 7 10 9 8 3 2 H 10 8 6 9 9 8 6 3 O V 5 3 A H Noord gever, allen kwetsbaar. De NZ- plaatsen werden ingenomen door de Amerikaans-Engelse combinatie Stay- manmevr. Gordon, de OW plaatsen door de FransNederlandse combinatie dr. Bally—Filarski. Het bieden ging: noord pas oost pas zuid een schoppen west pas noord pas oost twee klaveren zuid pas west pas noord twee schoppen oost pas zuid pas west twee Sans-atout allen pasten. By goed afspelen kunnen NZ het contract van twee schoppen juist win nen (110 punten), terwyi OW in een contract van twee Sans-atout twee down moeten (200). West echter slaagde erin één down te gaan (100) en OW boekten daarmede een redelijke score. Het spelverloop was als volgt: noord speelde schoppen drie voor en oosts vrouw werd genomen met zuids heer, west weigerde de slag. Zuid speelde schoppen na, geweigerd door west en gewonnen met schoppenboer in noord. Noord speelde weer schoppen (ruiten weg op tafel, oost) en west won met schoppenaas. Harten werd nagespeeld waardoor oost met de heer aan slag kwam en toen volgde klaver, gewon nen door zuid. Zuid maakte nog een schoppenslag en vervolgde met ruiten, die west liet lopen en noord kwam aan slag. De situatie was nu: 10 5 <0> H 8 B 5 V 7 N HB A 6 W O O 10 V 7 10 9 8 983 O V 5 Noord was aan de slag, NZ hadden reeds vyf slagen. Speelt noord nu ruiten, dan gaat west natuurlijk twee down. Stayman (noord) paste echter een andere speelwijze toe, die ook goed had kunnen zijn als zyn partner hem had begrepen: hij speelde uit noord harten na, oost maakte rartenboer en vervolgde met klaver, waardoor zuid aan slag kwam. Speelt zuid nu harten, dan komt oost aan slag en is de klaver- kleur by OW geblokkeerd, hetgeen be tekent dat west nog een slag in ruiten moet gaan verliezen. Zuid echter, aan slag met klaveraas, speelde ruiten na, waardoor west ruiten aas kon nemen, klavervrouw incasseer de en met harten naar tafel ging waar nog een vrye klaver lag. Stayman's speelwyze was wel juist, maar nogal ingewikkeld geweest Op het moment dat zuid ruiten drie speelt en dus aangeeft een honneur te hebben, is het beter gewoon ruiten na te spelen uit noord. In een langdurig parentoer nooi moet men de partner niet onnodig voor problemen stellen. MIMm Mouiyn is een van de weinige klasse-spelers die Nederland bezit. Sommige mensen mogen dan wel beweren, dat Mouiyn 's mentaliteit niet altyd even ideaal is, maar hy kan met z'n rushes toch immer gevaar stichten. Hij zaait angst en paniek. Hij vestigt de aandacht op zich en daardoor komt er ruimte voor de mede-aanvallers. Zy kry- gen de kansen om vrij te lopen en zich kansen te scheppen. Ik hoop niet dat het passeren van Moulijn een blamage wordt Een in vorm verkerende Moulijn, een door woor den geprikkelde Mouiyn hoort zon der meer thuis in het Nederlands Elftal. En vraag maar eens aan Anderlechts defensie hoe gevaarlyk Coen Mouiyn kan zyn. In de oefen- wedstryd die Feyenoord tegen An derlecht speelde, was alleen hy in staat om Anderlechts achterhoede in paniek te brengen. Zondag heb ik Hennie Vriens van Willem II aan het werk gezien. Wil lem II werd door myn jongens be dwongen. SHS had voor hetzelfde geld een grote overwinning kunnen boeken. Het geiyke spel dat nu werd bereikt (2-2) dankt Willem H aan stopper Jo Walhout en aan de on macht van mijn aan"alslinie om de doelrype kansen uit te buiten. Vriens is inderdaad een talentvolle speler. Hy bezit vechtlust. Zyn opstelling in het Nederlands Elftal lykt my op z'n zachtst gezegd echter te vroeg. By Willem H kan hy de steun van Walhout niet ontberen. Tegen Man chester United, de wedstryd die Wil lem II in het Feyenoord-stadion te Rotterdam speelde in het toernooi voor de Europese Beker voor beker winnaars, was Walhout de grote man. Ik ben benieuwd hoe Vriens reageert op een snel switchend bin- nentrio van de Rode Duivels. Tegen SHS had Vriens een stevige rugdek king van Walhout, maar SHS is geen België... Het Belgische Elftal (of moet ik zeggen een gewijzigd Ander lecht?) is een sterke formatie. De kern van Anderlecht spe lers is geroutineerd. Tegen Feije noord maakte veoral de haMUnie (bestaande uit Jurion en Hanon) een uitstekende indruk. Beide spelers zijn geselecteerd. In de rugdekking be speurde Ik geen aarzeling. De bal werd snel gespeeld. Hanon en Jurion pendelden voortdurend tussen ver dediging en aanval. Over België't aanvalslinie hoeven «ij weinig te zeg gen. Van Himst, Stockman en Puis zyn namen die voor zichzelf spreken. Het zyn allen knappe voetballers die wel degelijk weten hoe zy openingen moeten maken. Daar kan Feijenoords defensie over meepraten. De taktiek? Het is moeilijk voor my daar een zinnig woord over te zeggen. Ik zou namelyk déze opstel ling niet maken! Maar met de vaste gegevens van Schwartz' selectie in Handen kan ik wel stellen, dat er geen andere keus bestaat dan Vriens en Pronk terug te houden om België's eanvalsspits af te breken. Vooropge steld dat dit lukt, maar wie zegt mtj dat België 4-2-4 speelt? Wanneer zy dat niet doen, komen naar mijn smaak de moeiiykheden. Als België in WM-formatie op rukt komt onze halflinie voor onop losbare problemen te staan. De opstelling van Vriens zie ik name lyk als volgt: hem gebruiken als tweede stopper, naast Pronk. Als aanvallende kanthalf lhkt Vriens my niet sterk genoeg. Als de Bel gen nu WM spelen zie ik het gat op het middenveld al voor my. Dat ontstaat vanzelf omdat Vriens naar voren moet. Kyk en dan is Pronk by voorbaat een geslagen man. Van Himst is namelyk sneller dan Pronk. Een hoge lob is nu voldoen de voor een gemakkelijke door braak. De opstelling van Kruiver «ryst op het hanteren van de dieptepass door Bennaars en Keizer. Keizer is een uitstekende voetballer, maar hy is meer bekend om zyn taak als bouwer dan als afwerker. Volgens mij is Kruiver niet in z'n eentje in staat die hechte Belgische achterhoede uit cadans te brengen. Ik had liever naast Kruiver een snelle binnenspe- ler gezien, zoals Nuninga, Groot of Theunissen. Die jongens kunnen schieten ook. Maar nogmaals er ko men bij zo'n interlandwedstrijd, voor al by deze derby, veel ongewisse fao- toren om de hoek lqjken. Ik hoop dat Nederland zal winnen. "fi-CA BRUSSEL, 18 okt Uit Jeruzalem wordt melding gemaakt van een begin selakkoord, dat onder andere voorziet in de deelneming van Israël aan de aan bestedingen in het kader van het Euro pese ontwikkelingsfonds. Van EEG-zijde worden deze berichten echter zeer voorbarig genoemd. De plannen tot samenwerking tussen Is raël en de EEG in de geassocieerde Afrikaanse Staten en Madagascar zyn nog maar in studie. Zy kwamen aan de orde tijdens de besprekingen welke on langs met de Isréëlische autoriteiten zyn gevoerd. Met betrekking tot de opleiding van hoger personeel uit Afrika en Madags- car werden bepaalde resultaen bereikt. Brazilië. In Zuid-Brazilië hebijen tienduizend mensen hun woning moe ten verlaten omdat de rivier de Guai- ba buiten haar oevers is getreden. De gouverneur van Rio Grando do Sul heeft de federale regering om hulp ge vraagd. (Reuter)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 17