Vandaag afstand van adellijke titels (Lord) Home laat opening Lagerhuis uitstellen Fel protest van Labour: bijna ongrondwettig m Tenminste zeven doden SCHEEPSRAMP VOOR DE BRITSE KUST Smokkel van half miljoen sigaretten Schipper van kotter Ria met vijf anderen in arrest PRINS LAURENS GEDOOPT D Politie vindt voor tonnen aan sieraden POSTTREIN doodt twee wegwerkers Ook van nachtploegen in haven Amsterdam hieven weg Stakers hervatten vanavond het werk Demonstraties hadden een rustig verloop Morgen ook staking in de bouwvakken Moeilijkheden bij kandidatuur van Sir Alexander Douglas-Home Beschuit hier en daar duurder -Het weer- Nieuw type Brits straalverkeers vliegtuig stort neerzeven doden In Amsterdam Oproep om tijdens het weekend niet te werken Werk hervat bij lettergieterij Amsterdam In Amsterdam Fles Cola goedkoper Morgen opklaringen EVEN BUITEN STATION VAN TILBURG VOLMAAKTE RUST OP DRAKACEL Goedkoper vliegen LondenNew York WOENSDAG 23 OKTOBER 1963 87ste JAARGANG Na 31572 Londen, g3 okt. (upi) De Britse premier, Lord Home, heeft meegedeeld dat het parlement twee weken later van reces zal terugkeren om hem in staat te stellen een zetel in het Lagerhuis te veroveren by een tussentijdse verkiezing die op 7 november in Kinross and West Perthshire in Schotland zal worden gehouden. I FALCON MONTY-COATS Deze luchtfoto toont de wrakstuk ken van het neergestorte Britse straalverkeersvliegtuig BAG-111, het enige luchtwaardige proto type van dit nieuwe Britse lucht schip. eze foto werd genomen tijdens de doop-plechtigheid, in de kapél van het Brusselse Bel vedère-paleisvan de jongste Bel gische vorstentelg, prins Laurens, die hier door een verzorgster ge dragen wordt. De doop werd ver richt door mgr. Albert Descamps, vicaris-generaal van Doornik en titulair-bisschop van Tunes. Prins Laurens is, naar men weet, de tweede zoon van prins Albert en prinses Paola van Luik. Eis gehandhaafd Na de protestvergadering bij de Markthallen in Amsterdam trok ken de havenarbeiders naar de Dam, waar de voorzitter van 'iet actie-comité een „praatpaal" van de taxi's als spreekgestoelte ge bruikte. *UREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM «elefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Bwctie: W. C H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen, ioofdredactie. Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer millimeter hoogte. Omroepers 1é cents oer m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventuee' zonöe' oogave ven redener te weigeren ABONNEMEN1SPRUS 61 cents oe> week t 2.65 oer maant, t 1 9C oe «wantaal Voor klachten over de bezorging s avonds tussen 5.30 en 7 uur. tel. 20800. De verklaring van Home werd uitge geven nadat hjj een onderhoud van twin tig minuten had gehad met de leider Van de oppositie, de socialist Harold TVilson. Er werd in gezegd dat de eerste •Minister van oordeel was dat het f?e- rechtvaardigd zal zijn de koningin te adviseren het parlement op 12 novem ber in plaats van op 24 oktober bijeen te roepen. Wilson toonde zich bijzonder ontevre den over de maatregel. Hij zei dat La bour „ernstige bezwaren heeft tegen het uitstel dat geschiedt ten gerieve van de Tories". Kinross and West Perthshire wordt voor de conservatieven een veilige zetel geacht. Lord Home doet vandaag van zijn adellijke titels afstand. Om zich kan didaat te kunnen stellen voor een zetel in het Lagerhuis. Hij heet voortaan sim pelweg: Sir Alexander Douglas-Home. Wilson heeft gisteravond de beschul diging uitgesproken dat de beslissing (Van onze sociaal-econ. redactie) DEN HAAG, 23 okt. Het ministe rie van Economische Zaken heeft van enkele beschuitfabrikanten bericht ge kregen, dat zij de prijs met een cent Per pak hebben verhoogd. Voor een ar tikel als beschuit behoeft het ministe rie niet vooraf toestemming te geven, maar volgens de spelregels van het Prijsbeleid moeten de fabrikanten de Prijsverhoging wel aan het ministerie melden. Er wordt dan onderzocht of fle verhogingen noodzakelijk zijn. Hoe pel het departement thans nog geen in richt heeft in de cijfers, is de eerste «druk toch wel, dat enige prijsverho- «mg niet onredelijk zou kunnen zijn, Bezien de gestegen graanprijzen. De Coca Cola fabrieken hebben, na óverleg met het departement, besloten ®en deel van de prijsverhogingen van Jhli ongedaan te maken. In de zomer wend de gezinsfles vijf cent, de middel grote fles drie cent en de kleine fles "vee oent duurder. Daar is nu twee cent voor de gezinsfles en een cent voor de middelgrote en kleine fles van- •jf gegaan. De Economische Controle dienst let op het moment heel scherp ?P Prijsverhogingen, die zouden kunnen morden beschouwd als een vooruitlopen °P de komende loonsverhogingen. (Advertentie) BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 jflpSESTRMT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwachtlng tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur). Aanvankelijk veel bewolking en nier en daar wat lichte regen, maar morgen overdag weer opklaringen. Matige, aan de kust tijdelijk vrij krachtige wind tussen zuid en west. ■Minder koude nacht, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. DONDERDAG: Sont 7.18-17.29; maant 13.55-21.58 LVan onze weerkundige medewerker) DE BILT, 23 okt. Boven West- en hii2den:Eur°Pa Dgt een hogedrukge- fro met rustig weer. Een zwak oceaan- e m passeert ons vanavond waardoor bewolking is, maar regen van mot er de komende twee dagen Ovo,;e verwachten. De temperatuur, die vnn- rfS iPj 15 graden stijgt, is ^e tijd van het jaar aan de hoge sieb deze tweede oktoberhelft SUnstiger gedraagt dan de eerste. van Home het parlement later van reces terug te roepen bijna" ongrond wettig is. De labourleider sprak voor de televisie even nadat Lord Home koningin Elisabeth bezocht had. Hij zei dat het naar zijn mening om een onmogelijk voorstel ging. „De beslis sing erover was echter in feite al ge nomen toen ik Lord Home vandaag ont moette," aldus Wilson. ,,Ik werd voor een fait accompli gesteld", zei hij. De Labour-leider verklaarde dat hij er geen bezwaar tegen had dat Lord Home eerste minister werd omdat deze de drager is van een adellijke titel. Hij betoogde dat het juist Labour was ge weest die erop aan had gedrongen dat een lid van de Britse adel zijn titel zou kunnen opgeven om te dingen naar een zetel in het Lagerhuis. De leider van de oppositie zei niet te geloven dat de nieu we regering wijziging zal brengen in de geschilpunten waar het bij de komende verkiezingen om zal gaan. Dit zijn, zei hij, de doelstellingen van de Britse eco nome, het probleem van de woningbouw, het onderwijs, de sociale zekerheid en Engelands positie in de wereld. Wilson meende dat de voormalige leider van het Lagerhuis Iain Macleod en de voor malige minister van gezondheid Enoch Powell geweigerd hebben in Lord Ho mes team zitting te nemen omdat zij vreesden dat hij de Tory-partij een meer reactionaire koers zou laten va ren. Hij verklaarde voorts niet te gelo ven dat een andere conservatieve kan didaat een krachtiger tegenstander zou zijn dan Lord Home en hij herhaalde zijn uitdaging om verkiezingen uit te schrijven. De Londense Evening Standard heeft gisteren gemeld dat de secretaris van de Schotse Labourpartü, William Mars hall, beweert dat Lord Home in de ge deeltelijke verkiezingen in Schotland niet kandidaat kan staan voor het la gerhuis. Waarom diens kandidaatstel ling niet geldig zou zijn, zal hjj maan dag bekendmaken, een half uur nadat de inschrijving is gesloten, zei hij. De plaatselijke Liberale leider, Ar thur Purdom, zei dat er twijfel aan bestaat of Lord Home bij de tussen tijdse verkiezingen volgens de grond wet kandidaat kan staan, omdat hij reeds een betaalde functie onder de Kroon bezit, n.l. die van premier. Bo vendien is men er niet zeker van of de eed van trouw, die in het Hoger huis is afgelegd, zonder vorm van pro ces ongedaan gemaakt kan worden. Purdom zei dat de liberale partij aan de kandidatuur van Lord Home niets in de weg zal leggen. (AFP) Oud-premier Maemillan zal zich na zijn herstel weer gaan wijden aan de uitgeverij. Hij zal weer de func tie van mededirecteur van het uitge vershuis Maemillan en Co aanvaarden, die hij prijs gaf toen hij zich in 1951 volledig aan de politiek ging wijden. Zijn zoon Maurice Maemillan, die in het nieuwe kabinet onder Lord Home onder minister van Financiën is geworden, heeft thans zijn ontslag genomen als directeur van het uitgeversbedrijf. PENZANCE, 28 okt. (ANP, Rtr.,UPD Op een nog onbekende plaats aan de zuidwestkust van Engeland is vanmor gen het grote Spaanse schip „Juan Fer rer" aan de grond gelopen en gezon ken. Tenminste zeven leden van de be manning kwamen om het leven. Drie opvarenden slaagden er zwemmend in de kust te bereiken. De kapitein werd uit zee gered. Hefschroefvliegtuigen en te hulp gesnelde schepen haalden zeven stoffelijke overschotten uit het water. Het lot van de andere bemanningsleden (Van onze verslaggever) HMUIDEN, 23 okt. Dank zfl de fijne neus van een surveillerende agent is vannacht een omvangrijke sigaretten smokkel aan het licht gekomen, waar bij de kotter IJM. 8, Ria, die vorig weekeinde tijdens stormweer zoek was, als smokkelschip blijkt te zijn betrok ken. De schipper R. D. stond al enige dagen onder verdenking, maar toen hij een kleine 20.000 sigaretten aangaf, meel de men, dat de zaak voor de douane was afgedaan. In een geheime berg- plaats aan boord bevonden zich toen echter nog 551.600 sigaretten. De schip per, vier andere Velsenaren en een Amsterdammer bevinden zich thans in arrest. Het begon gisteravond om kwart over tien toen tijdens surveillance aan de Zuidzijde van de Vissershaven een per sonenauto werd aangetroffen. De chauf feur gaf voor zijn aanwezigheid in dat gebied een niet al te geloofwaardige ver klaring, maar er was op dat moment geen aanleiding hem aan te houden. In verband met de verschillende inbraken van de laatste tijd werd hij echter ook na zijn vertrek in de gat .n gehouden, terwijl inmiddels politie-assistentie werd aangevoerd. Later reden twee auto's de Zuidzijde op in de richting van de vuurtoren. Daarbij was ook de eerder gesignaleer de auto. In de Tweede Industriedwars straat werd bovendien nog een derde personenauto aangetroffen waarvan de kofferdeksel openstond en de achter bank was verwijderd. Bij de auto waren de chauffeur, die men al eerder op de avond had aangesproken, en een vis- verkoper uit IJmuiden. De politie vertrouwde de zaak niet helemaal en omdat de chauffeur ver klaarde, dat hij van plan was enige vis- kisten mee te nemen, werden beiden voor een nader onderzoek naar het politiebureau in IJmuiden-West-gebraoht. Inmiddels stelde ander politiepersoneel een onderzoek in naar de twee andere auto's. Eén ervan en dat was de zelfde wagen die al eerder was gesig naleerd werd aan de Zuidzijde aan getroffen met vier personen erin, onder wie cüe schipper van de kotter IJM. 3 Ria. Ook z}j werden voor onderzoek naar het bureau IJmuiden-West gebracht. Het geheel gaf wel aanleiding om de HM 3 aan een nader onderzoek te onder werpen. Daarbij kwamen de 551.600 si garetten voor de dag, die in twaalf jutezakken klaar stonden voor trans port. Ook is gebleken, dat tijdens de storm- reis van de vorige week de schipper de enige bevoegde aan boord was. De beide andere opvarenden hadden geen enkel diploma. Ook hiervoor is tegen de schipper proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de wet op de zeevisvaartdiploma's en het niet voldoen aan de bepalingen van de schepenwet. De scheepvaartinspectie heeft hierin aanleiding gevonden het schip aan de ketting te leggen, zodat daarmee niet eerder een reis kan worden gemaakt dan nadat de IJM. 3 voldoet aan de bepalingen van de schepenwet en een bevoegde bemanning is gemonsterd. China De Franse ex-premier Ed gar Faure is in China aangekomen, waar hij op uitnodiging van het Chinese instituut voor buitenlandse zaken enige tijd zal verblijven. (AFP). is nog niet bekend, maar het erf, ie wordt gevreesd. Engelse reddingsboten, die waren uitgevaren uit Penlee en Sen- nen, meldden dat zij wrakstukken had den gezien. Aan het opsporings- en red dingswerk werd ook deelgenomen door de Nederlandse sleepboot „Titan", de Britse mijnenveger „Watchful" en een Brits lichtschip. Toen de dageraad kwam begonnen ook helicopters en vliegtuigen van de Royal Air Force naar de „Juan Ferrer" te zoeken. Hoewel details over deze scheeps ramp nog ontbreken, schijnt het vast te staan dat de bemanning van de „Juan Ferrer", nadat het schip aan de grond was gelopen, de reddingsbo ten heeft uitgezet. Die werden echter in de ruwe zee verpletterd. Bovendien vielen de generatoren uit, zodat het schip het radiocontact met de kust en andere schepen verloor en zonder licht kwam te zitten. Vanuit Engeland werd, onmiddellijk nadat de ernst van de situatie bekend was geworden, begonnen met een groot scheepse opsporingsactie. De laatste po sitie, die de „Juan Ferrer" had opge geven, de Mountsbaai, werd door vijf, zes schepen uitgekamd. Speciale opspo ringsploegen zochten met schijnwerpers de rotsen van Cape Land's End af. Voordat de radio van de „Juan Fer rer" uitviel had de Britse kustwacht noodmeldingen ontvangen. De kapitein vroeg snelle hulp en liet weten dat hjj en zijn bemanning niet in staat waren het schip te verlaten. Het speurwerk werd zeer bemoeilijkt doordat overal in het gebied een dichte mist hing. Men acht het mogelijk dat de „Juan Ferrer" lichtpijlen heeft afgeschoten, maar die heeft niemand gezien. De kustwacht richtte met spoed een tijdelijk hoofd kwartier op Cape Land's End, van waaruit het reddingswerk werd gecoör dineerd. In het betrokken gebied begon het In de loop van de dag te stormen, terwijl de opkomende vloed de toestand voor de bemanning nog extra moeilijk moei hebben gemaakt. TISBURY, 23 okt. (Rtr) Het eni ge luchtwaardige prototype van het nieuwe 111-straalverkeersvliegtuig van de „British Aircraft Corporation", waarvoor zeer goede verkoopmogelijk heden in het buitenland aanwezig wor den geacht, is gisteren in de buurt van Tisbury in zuidwest-Engeland neer gestort. Alle zeven testvliegers en des kundigen aan boord verloren het le ven. Het toestel kwam in het open veld terecht, vloog in brand en werd volledig verwoest. Dit prototype maak te zijn eerste vlucht op 20 augustus. De B.A.C.-lll kan 74 passagiers vervoeren en is bestemd voor korte vluchten (van 800 tot 1600 kilome ter). Zes landen hebben bij elkaar reeds zestig van deze vliegtuigen be steld, Amerikaanse luchtvaartmaat schappijen alleen al 31. Vier vlieg tuigfabrieken met ongeveer 8.000 man personeel zijn betrokken hij de bouw van het toestel. Het prototype maakte zijn 54ste proefvlucht. Het was opgestegen van Wisley, ten zuidwesten van Londen. Een woordvoerder van de BAC heeft meegedeeld, dat een tweede prototype waarschijnlijk de volgende maand zijn eerste vlucht zal maken. AMSTERDAM, 23 okt. In een auto in de buurt van de Geldersekade heeft de politie naar schatting duizend sie raden gevonden waarvan de waarde va rieert van twee tot vijf ton. Een groot deel staat als gestolen ge registreerd. De eigenaar van de auto is aangehouden maar weigert inlichtin gen te geven. De politie wenst in ver band met het onderzoek geen nadere inlichtingen te verstrekken. België 250 afgevaardigden van 95 luchtvaartmaatschappijen uit 64 landen zijn dinsdag in Brussel hun tweedaagse conferentie begonnen over luchtvervoers vraagstukken. De bijeenkomst was ge organiseerd door de internationale ver eniging voor telecommunicatie in de luchtvaart. (Rtr). TILBURG, 23 okt. Even buiten het stationsemplacement in Tilburg zijn twee werklieden van de N.S. door een passerende posttrein gegrepen. Een hunner, de 54-jarige gehuwde C. M. Willems uit Tilburg werd daarbij op slag gedood. De ander, J, F. van Iersei, eveneens uit Tilburg werd met ernstige verwondingen naar het St. Elisabethziekenhuis in Tilburg ver voerd, waar hij korte tijd later is overleden. Omtrent de toedracht tast men nog in het duister. De machinist van de posttrein heeft verklaard, dat hij op hetzelfde ogenblik dat een perso nentrein hem passeerde een schim zag en onmiddelijk daarop een klap hoorde Hij heeft terstond gestopt en vond. toen hij op onderzoek uitging, de lichamen van beide slachtoffers enkel j tientallen meters terug langs de spoorbaan. De beide mannen waren bezig met het plaatsen van lasplaten aan de rails nadat de werkploeg al was vertrok ken. Het Is niet bekend of een van de slachtoffers het voorgeschreven ge le waarschuwingsvest droeg. De toe dracht van het ongeval is nog niet be kend. De bestuurder van de personen trein heeft van het ongeluk niets be merkt. De posttrein die door de bot sing enige beschadigingen heeft opge lopen kon na een uur vertraging de reis voortzetten. De Tilburgse re cherche heeft het ongeval in onder zoek. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 23 okt. Tijdens een protestvergadering van de stakende ha venarbeiders, die vanmorgen omstreeks elf uur op de Oude Hemweg in West in de openlucht werd gehouden en door ruim 3.000 man werd bijgewoond, heeft de leider van het actiecomité, Nelis Heyt, zijn stakende collega's opgeroepen vanavond om half zes het werk te her vatten. Hij stelde de havenarbeiders te vens voor in de weekends niet meer te werken tot de eisen tot hoger loon en een uitkering ineens zouden zijn inge willigd. Voor de protestmeeting op de open bare weg hadden dc stakenden geen toe stemming gevraagd. Vanuit radiowagens in de omtrek sloeg de politie de bijeen komst gade. Zij greep niet in. „Wij zijn allemaal diep teleurgesteld als wij zien wat men de afgelopen maanden met al dat gepraat voor ons heeft bereikt," aldus de stakingsleider, die de havenarbeiders via een geluids wagen toesprak. „Wij hebben nu met deze staking de Nederlandse arbeiders klasse te verstaan gegeven wat er aan de hand is. Deze zaak ligt niet alleen bij ons havenarbeiders maar op het ge hele loonfront. Wij hebben met onze ac tie een offer gebracht voor heel Neder land en dat hebben wij graag gedaan. Vanaf heden zullen wij ook geen enkel week-end meer pikken. Wij zullen dan echter .liet thuis blijven zitten, maar de werkwilligen aan het verstand bren gen waar het om gaat," aldus de heer Heyt, die de havenstaking uniek noem de in de geschiedenis vanwege de alge mene deelname en die een ere-saluut bracht aan de ongeveer 6.000 stakende havenarbeiders in Londen. De avond- en nachtploegen zijn gister avond niet opgekomen, zodat het werk de gehele nacht heeft stilgelegen. Ook vanochtend werd er in de haven niet gewerkt. In de vroege morgenuren is het op sommige plaatsen tot een hand gemeen gekomen tussen de stakers en de werkwilligen, die werden tegenge houden en van hun fietsen en brommers gesleurd. Het bleef bij kleine vechtpar tijtjes. De politie heeft niet ingegrepen. Behalve een demonstratietocht naar het havengebouw waar de stakers heentrokken omdat daar de Scheep vaartvereniging Noord is gevestigd, is gisteren, zoals wij nog in onze laatste editie meldden, een demonstratietocht ondernomen naar de Dam. Ook deze laatste tocht verliep ordelijk. Politie te paard heeft een oogje in het zeil gehouden. Een extra politiedetache- ment stond gereed om tn actie te ko men. Tegen vier uur gistermiddag stond het plein voor het koninklijk pa leis vol stakers. Stakingsleider Nelis Heyt maakte toen bekend, dat de de monstratie geëindigd was, waarop de stakers zonder incidenten de Dam ont ruimden. Op het terrein voor de markthallen hadden de stakers onder leiding van het actie-comité de situatie besproken. De heer Heyt had daar medegedeeld, dat er nu arbeiders uit bedrijven mee doen die bij vorige stakingen niet mee deden. De eis van een uitkering van hon derd gulden ineens en een doorbreking van de cao-lonen werd gehandhaafd. Gesteld werd dat men met de lonen veertig tot vijftig gulden per week te kort komt. De stakingsleider zei, dat de vakbonden een enige kans hebben om nog een goede beurt te maken door de actie te steunen. De stakers kregen de opdracht terug te gaan naar de bedrijven om te voorkomen dat an dere ploegen arbeiders het werk her vatten. Er was gisteravond uitzonderlijk weinig inkomend scheepvaartverkeer in de Amsterdamse haven. Om kwart AMSTERDAM, 23 okt. Na uitvoe rig overleg tussen de directie der let tergieterij „Amsterdam" v.h. Tettero de en vertegenwoordigers van het per soneel, is gistermiddag in een vergade ring van het stakende personeel beslo ten vanmorgen om half acht het werk (Advertentie) DE ENIGE KUNSTSTOFMATRAS GOEDGEKEURD DOOR DE NED. VER. VAN HUISVROUWEN DE „HARDE" MATRAS MET ALLE COMFORT VAN EEN „ZACHTE" voor acht kwam een schip binnen en tegen middernacht het tweede. Nor maal komen er gemiddeld ieder uur wel een paar schepen. Uitgaand ver- keer was er wel. Van de 82 zeesche pen die er toen de staking uitbrak in de haven lagen verlieten er vele de haven. In de namiddag en vooravond waren het er twaalf, voornamelijk kustvaarders. Twee havenarbeiders en twee leden van het kantoorpersoneel van een ha venbedrijf hebben gisteravond belan geloos de levende lading van het ms „Teano", bestaande uit 125 runderen en elf paarden, gelost. De dieren had den al vier dagen in de ruimen van het uit Dublin afkomstige schip ge staan. Het lossingswerk duurde bijna zes uur. De stakers hadden tegen dit karwei geen bezwaren gemaakt. Ook gisteravond en vanmorgen heeft men in de Rotterdamse haven normaal gewerkt. De algemene reactie in de Maasstad op de staking in de Amster damse haven is kort en bondig: „Ze moesten nu maar eens ophouden met die flauwekul." Er wordt niet verwacht dat de Amsterdamse havenwerkers op enigerlei wijze steun uit Rotterdam zul len ontvangen. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 28 okt. De massale staking onder de Amsterdamse haven arbeiders heeft ook in de bouwwereld onrust teweeg gebraaht. Onder de bouw vakarbeiders op vrjjwel alle objecten in de hoofdstad zijn vanmorgen pam fletten verspreid, ondertekend door „het bouwvakcomité" en ,De Amsterdamse schilderscommissie", waarin geëist wordt: openbreking van de CAO, een hoger basisloon, een uitkering ineens, hogere vorstuitkeringen, handen af van de vrjje zaterdag en geen huurverhoging. In het pamflet worden de bouwvak arbeiders tevens opgeroepen morgen middag om twee uur in protestverga dering bijeen te komen in het Von delpark, om de eisen in het pamflet genoemd met een massa-demonstratie kracht bij te zetten. Hei actiecomité stelt zich voor in navolging van de stakende navenarbeiders een protest mars te houden door de stad van het Vondelpark naar Bellevue, waar de demonstratie zoals het pamflet zegt „in alle zalen zal worden ontbonden De politie heeft toestemming ver leend voor de mars. DEN HAAG, 23 okt. Volgens een bericht van DPA uit Salzburg heeft de LATA op haar gisteren aldaar ge houden vergadering besloten voor het tijdvak van 1 april 1964 tot en met 31 maart 1965 op het traject Londen- New York het vliegtarief voor de eer ste klasse te verlagen van 475 tot 400 dollar, voor de toeristenklasse van 263 tot 230 dollar en voor een retour van 350 tot 300 dollar. De conferentie, waaraan afgevaar digden van twintig luchtvaartmaat schappijen deelnemen wordt nog voortgezet, omdat nog vele punten op- l gelost moeten worden aldus DPA.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1