Bemiddeling Haile Selassie mislukt Marokko en Algerije zijn nog onverzoenlijk I I V volmaakt De gelovigen: ee volk van priestei KON. FAMILIE ZIET OLIFANTEN DANSEN f Kastelein na gevecht om hond overleden tannxf Jongen onder zand bedolven Nederlandse Genie bouwt wegen in Frankrijk A Heer hotelgasten m Vliegreis na bezoek aan vaders graf Baksteen in robbe- maag Geengewone panden' Een eeuw riiks-h.b.s. te Groningen Nieuw! (astella- wasmiddel voor trommel- en andere automatische wasmachines gezellig gezond mwwmwwmm Geen vervolging tegen schildwacht van dodelijk schot Grotere gleuven in brievenbus lt Bankdirecteur pleegt fraude Man in Goirle vergiftigd? 'n Glas Wijn aan Tafel Man, die doorreed na ongeluk, meldt zich Weerberichten voor bouwvakkers vanaf één november Opbrengst „Hun laatste kans" V oor stel T weede Kamer In Dokkum Dertienduizend gulden weggespeculeerd Justitie stelt een onderzoek in Examens WOENSDAG 23 OKTOBER 1963 PAGINA o «Cr - mmÊgfÊÊKEKÊ Pil li De Nederlandse koninklijke be zoekers hebben in Thailand oli fanten zien dansen. De logge schrandere dieren vertoonden er hun mooiste kunsten zeer tot ver maak van koningin Juliana, die hartelijk lachte en van prins Bern- hard en prinses Beatrix, die ijverig de filmcamera's hanteerden. ITJlTl Wie aan tafel wil dromen van reizen Die laat zich een eethuisje wijzen. ChineesItaliaans Indonesisch of Spaans.». Hij zal er zo'n "reis-tafel" prijzen. lt Pakistaanse hockeyers bereiden zich voor wumiihmii^nHMimiiuiu uil"»».iiiihm.i,mmimumummmmtmummm eish Een verwisseling van onder schriften in ons blad van zater dag heeft deze Bossche huizen groot onrecht aangedaan. Het zijn geen „gewone panden" aan de markt, maar „monumenten" aan de Pensmarkt. Daarentegen moeten de huizen die als „monur menten aan de Pensmarkt" wer den aangeduid, degraderen tot gewone panden aan de markt". door prof. drs. F. HAARSMA Want de geleding van het volk Gads in hiërarchie en leken staat geheel in dienst van het ieven uit het algemeen priesterschap. Of schoon het denkbaar zou zfin, dat God onmiddellijk door zijn Geest alle heilsgaven aan zfin volk schonk, heeft Hij dit en dit ligt geheel in de lijn van de sacramen tele heilsorde niet gedaan. De dienende hulp van de verheerlijkte Heer krijgt zichtbare gestalte in de verkondiging van het Woord, de bediening van de sacramenten en de herderlijke leiding van de hiërar- archie. Van de andere kant is het de speciale functie van de leek, vanuit het christelijk geloof de binnenwereldlijke taak van de mensheid voor zfin deel te vervul len. Reiden zfin op elkaar betrok ken, staande op de gemeenschap- pelfike bodem van het Volk Gods. De Kerk blijft clericaal in de on gunstige zin die dat woord nu een- maal heeft, zolang dit niet van beide kanten erkend en beleefd wordt, ALGIERS, 23 okt. (UPI) De po- ïwen.-.van keizer Halle Selassie van jMiuopië om een verzoening tot stand f"?Pn tussen Marokko en Aigerfie 'JU blijkbaar op niets uitgelopen. De (Advertentie) f - Maak de dagelijkse maaitijd eens extra gezellig met een glas wijn: de door de vrouw des huizes met zorg bereide maaitijd komt des te meer tot a zijn recht. v-.- keizer gaat vandaag naar Tunis «m de situatie met president Habib Bourguiba te bespreken. Haile Selassie, die gisteren met president Ahmed Ben Bella heeft ge sproken, wil het met Bourguiba heb ben over verscheidene voorstellen om tot een Maroiiekaans-Aigerfinse verzoe ning te komen. Het Tunesische staats hoofd heeft zfin goede diensten aange boden voor de oplossing van het ge schil tussen Algerije en Marokko. Haile Selassies bemiddelingspogingen stuitten blijkbaar op onoverkomelijke moeilijkheden toen Ben Bella en de Al gerijnse minister van buitenlandse za ken, Abdelhaziz Bouteflika, hem zeiden dat Algerijns-Marokkaanse vredesbespre kingen zouden moeten worden voorafge gaan door de terugtrekking der zich op Algerijns grondgebied bevindende Ma rokkaanse militairen. Marokko huldigt echter het standpunt, dat dit gebied rechtens Marokkaans is. Welingelichte zegsleiden zeiden dat de keizer de hoop had opgegeven dat Ra bat en Algiers rechtstreeks met elkaar zouden gaan onderhandelen over de thans In Marokkaans bezit zijnde grens posten Tindjoub en Hassi Beida. Alge rijnse militairen hebben gepoogd grens post Hassi Beida te heroveren, maar de aanval is door Marokkaanse solda ten afgeslagen, zo is gisteravond be richt door het Marokkaanse leger-eem- mando. Volgens deze bron zou het bij de gevechten, die een dag hadden ge duurd, „heftig" zijn toegegaan. Een zegsman van de generale staf der Ma rokkaanse strijdkrachten verklaarde dat de Algerijnse troepen gebruik hadden gemaakt van veldartillerie. Intussen is te Algiers een uit vijf le den bestaande Iraakse delegatie aange komen die eveneens tussen Algerije en Marokko wil bemiddelen. Marokkaanse officiële zegslieden ga ven gisteren te kennen dat men voor de oplossing van het geschil geen ge bruik wilde maken van de diensten van de Arabische Liga. Volgens Marokko wordt de liga gedomineerd door Egypte, dat Algerije zou steunen. (Van onze correspondent) DEURNINGEN, 23 okt. Dinsdag avond is op de Vliegveldweg de 33-ja- rige mevr. J. O. L.-M. uit Deurningen met haar bromfiets aangereden door een auto, die kennelijk bestuurd werd door een man die dronken was. Hij reed na de aanrijding met grote snelheid verder. De vrouw heeft beide benen gebroken en had bovendien ernstige inwendige verwondingen opgelopen. Zij is in het katholiek ziekenhuis m Hengelo opgeno men. Haar toestand was vanmorgen zorgwekkend. De politie uit de Twentse gemeenten heeft de hele nacht naar de dader gezocht, en zelfs heeft men een speurhond ingeschakeld, omdat men ver moedde, dat de dader zich in een café in de nabijheid van het ongeluk had op gehouden. Vanmorgen heeft de man zich echter gemeld bij de Enschedese politie. DEN HAAG, 23 okt. Van 1 novem ber tot 1 april kunnen de speciale weer berichten voor de bouwvakken weer te lefonisch beluisterd worden. De tele' foonnummers van deze service zijn voor de vier rayons, waarin het land is ver deeld, ongewijzigd gebleven. In de jongste winter werd het telefoni sche weerbericht voor de bouwvakken bijna 300.000 maal beluisterd, tegen rond 225.000 maal in het daaraan vooraf gaande seizoen. Het daggemiddelde be droeg 2927 resp. 2428 aanvragen. - j AMSTERDAM, 23 okt. De in Am sterdam gehouden huis-aan-huis eollecte voor de bliksemactie „Hun laatste kans" heeft een bedrag van f 110.578,54 opge bracht. Iffl Advertentie Holland Fund biedt mogelijkheid tot deelne ming in een geselecteerde groep dynamisch geleide en financieel krachtige Nederlandse bedrijven. Inlichtingen worden u gaarne verstrekt door uw bank, commissionair of Holland Fund. Tesselsehadestr. 12, Amsterdam. Tel. 020-8432L. AMSTERDAM, 23 okt. Do 58-ja- rige Amsterdamse kastelein O, de Vries is gisteren in het Wilhelmina- gasthuis in de hoofdstad overleden aan de gevolgen van een vechtpartij met een 28-jarige electricien. De kastelein en de electricien raakten in de nacht van 10 op 11 oktober in de Dapper straat met elkaar slaags nadat de kas telein, die bezig was zijn hond uit te laten, de grommende hond van de electricien een trap had gegeven. De electricien nam dit niet en ging op de vuist. De kastelein ging tegen de grond, waarna beide rivalen naar huis terugkeerden. Er leek verder niets aan de hand, maar de volgen de avond kreeg de heer De Vries pijn. Hij raadpleegde de huisarts, die opneming m het ziekenhuis no dig vond. Aanvankelijk dacht men aan een hartinfarct, maar later bleek dit niet het geval te zijn. Hij leed o.m. aan een leverkwaal. De electricien is vannacht in zijn woning aangehouden. Hij wordt ver- dacht van het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel met dodelijk gevolg en zal deze week aan de officier van justitie worden voorgeleid. Dr. J. Zel- denrust heeft vanochtend sectie op het stoffelijk overschot verricht. (Advertentie) "ï;fjöi6i):6ö;6ö:6ö:6i3:6il;5ï):69;G9:5P(üö:l tekening DOEVE Alexander Pol» :ea ips .eaiea eo eoipQ eseo (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 23 okt. Er zal geen vervolging worden ingesteld tegen de schildwacht van negentien jaar die Flo- ris Visser, een soldaat van dezelfde leeftijd uit Oud-Beijerland op 1 augus tus met een schot dodelijk heeft ge troffen voor de Van der Palm-kazerne te Bussum. Dat heeft de chef van de .generale stal, luitenant-generaal A. V. van den WaJ] Bake beslist op advies van de auditeur militair bij de krijgsraad te velde West, kolonel mr. W. J. Smits. Volgens mr. Smits is er geen sprake geweest van een misdaad, maar van een ongeval. De schildwacht deed zijn plicht. Hem kan dus niets worden ver weten. Hij had bovendien niet recht streeks op Floris Visser geschoten. Maar het ongeluk wilde, dat de kogel die hij als waarschuwing afschopt op de straatstenen ketste in de richting van het slachtiffer, dat augustus aan zijn verwondingen is overleden. Floris Visser was de kazerne uit gelopen waarschijn lijk omdat hij het niet eens was met zijn overplaatsing. APELDOORN, 23 okt. lp een zandkuil aan het Groendaal Is giste ren de zeventienjarige Johannes vak- kert uit Beekbergen onder een grote hoeveelheid zand bedolven. De jongen is gestikt. Het ongeluk gebeurde toen hij, samen met de expediteur C. de Groet, bezig was met behulp van een transportband zand op te graven. Daarbij viel er plotseling van de steile kant van vijftien meter hoogte een enorme hoeveelheid zand. De jon» gen werd door het neerstortende zand bedolven, terwijl de heer De Groot gedeeltelijk onder de transportband tereeht kwam. Deze kon vrij spoedig worden bevrijd. De jongeman bleek, nadat hij was uitgegraven, reeds te zijn overleden. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 23 okt. Ook druk werk moet door de brievenbus kunnen. Dat meent de Tweede Kamer blijkens het voorlopig verslag op de begroting van PTT. De Kamerleden vragen zich af, of niet in heel Nederland grotere gleuven in de brievenbus moeten wor den aangebracht, zodat ook drukwerk niet meer behoeft te worden afgege ven. Ook vraagt de Kamer zich af, of het geen aanbeveling verdient ieder die een postadres heeft te verplichten de brievenbus aan de straat aan te brengen. Dan hoeft de postbode niet meer de tuin door of een lange oprit af te lopen. Die verplichting bestaat in de Verenigde Staten, Canada en Nieuw Zeeland. LUIK, 23 okt. Het hockey-elftal van Pakistan, aanstaande zondag te genstander van Nederland, zegevierde dinsdagmiddag in een oefenwedstrijd met 4-2 (2-2) over een Belgisch selee- tieteam. In Poznan kwam Indië tegen Polen niet verder dan een zege met 2-1. Alle doelpunten werden in de eer ste helft gemaakt. maagwand had veroorzaakt. Deze QQ Dit zijn militairen van de Neder landse Genie, die met zwaar materieel in de streek van Felletin (Frankrijk) wegen aan eggen. De bevolking van La Creu- ,Se> het gebied rondom La Courtine, i? dankbaar gestemd jegens de mi- ntairen. Zij verlossen door hun acti efeiten namelflk duizenden mensen S't hun betrekkelijk isolement in de "ossen. De zo goed als onberijdbare «andpaden maken de „bruggebou- JyOfs", tot wegen van kwaliteit. De aomst van de militairen in de ver- VierJjende dorpies wordt uitbundig ge- Vandaag is de 21-jarige Neder landse jongen Willy Bax per vliegtuig op Schiphol aangeko- ♦j.. men. Willy heeft op zijn race- bul* va»uit zfin woonplaats Mook oen a drie maanden durende pelgri- wiimmmmimimmmmmiimmimimimmmmimmui' mage gemaakt naar het graf van zijn vader op de erebegraafplaats Kanchanaburi bü Bangkok in Thai land. Hfi legde daarbij ongeveer 24.000 km al. De oud-KNIL-onderofficier Bax stierf bij de aanleg van de beruchte Birmaspoorweg voor de Japanners. Vorige week vrijdag legde zijn zoon, die hij nooit gekend heeft, een noe- ket bloemen op zijn graf op hetzelfde tijdstip dat koningin Juliana, prins Bemhard en prinses Beatrix de do denakker bezochten. Het was heel toevallig dat ook het koninklijk gezelschap daar aanwezig was. Voor Willy Bax had het in leder geval een plezierige kant. Hij werd aan de koningin voorgesteld en op haar receptie ontmoette hfi een Ne derlandse zakenman, die hem een gratis vliegreis terug naar Nederland aanbood. olgens het centraal bureau voor de Statistiek werden in het eer ste halfjaar van 1963 ongeveer 1.730.000 overnachtingen van buitenlandse gasten in hotels gere gistreerd. Vergeleken met het eerste halfjaar van 1962 betekent dit een toe neming met 111.000 overnachtingen of met zeven procent. De gasten uit Duitsland nemen met 560.000 overnachtingen de eerste plaats In. Ten opzichte van het aan tal overnachtingen in het eerste half jaar 1962 is dit een toeneming van 18,5 procent. Het aantal overnachtingen van be zoekers uit de volgende landen nam eveneens toe: Zweden met tien pet.. Engeland en Schotland met ruim ze ven procent en de Verenigde Staten van Amerika met bfina vfif procent. Een daling met dertien proeent ver toonde het bezoek van geallieerde militairen uit Duitsland. Voorts ver minderde het aantal overnachtingen van gasten uit Denemarken en IJsland met 7,5 pet., uit Noorwegen met ze ven procent, uit België en Luxemburg met zes procent en uit Frankrijk met drie procent. Ruim tien jaar lang is diergaarde Blfidorp in het bezit geweest van een paartje marmenrobben uit Zuid-Amerika. De dieren hadden zich in die jaren tot magni fieke vertegenwoordigers van hun soort onwikkeid en hebben eenmaal een gezond jong grootgebracht. Eni ge weken geleden weigerde het man netje alle voedsel en vertoonde te kenen van een maagaandoening. Me dicamenten hadden echter geen re sultaat. Die oorzaak werd pas ont dekt toen het mannetje maandag stierf, in de maag bevond zich een halve baksteen, die verwondingen van de waren in maagzweren overgegaan. Het ligt voor de hand dat de bak steen er door een bezoeker in gewor pen is. Ondanks ieder verzoek wor den immers geregeld allerlei dingen in het zwembassin geworpen, Dit, ge combineerd met de onaangename eigen schap van robben om alles wat ze op duiken in te slikken, laat een recon structie van de gang van zaken toe. Door onnadenkendheid verloor de diergaarde dus een kostbaar en fraai dier, dat slechts met zeer veel moeite en kosten vervangen zal kunnen wor den. He rfiks-hbs te Groningen is de oudste in Nederland, ai startte Roermond twee weken later, In september 1864 werden de eerste lessen gegeven. Er kwam bfi gelegenheid van deze start een vrien delijke eigenhandig geschreven brief van minister Thorbeeke die als ge schenk „500 penhouders" aanbood, maar zioh bedacht, de penhouders doorstreepte en er „een landkaart van Nederland" voor in de plaats zet te. Volgend jaar dus een eeuwfeest, op 16 en 17 oktober. Er hebben zich al 460 reünisten opgegeven, maar de voorbereidingscommissie verwacht dat er nog vele oud-leerlingen zieh zullen melden wanneer ze van dit eeuwfeest horen. (Advertentie) Bevat Antical-3, dat het waswater onthardt en kalkaanslag In uw was machine bestrijdt. VEILIG I Schuimt niet ovsr, Het Concilie is een zaak van heel de Kerk. Ondanks alle bedenkingen die men hier tegen kan maken, bedenkin gen die komen van de kant van de Oosterse Kerken veer wie het Con cilie een synode van het Latijnse patriarchaat blfift, bedenkingen van de kant van de leken, voor wie het een clericale aangelegen heid is, bedenkingen van de kant van de vrouwen, allereerst van de vrouwelijke religieuzen, voer wie het een zaak- van mannen is, be denkingen van de kant van de „gewone" priesters, die wel eens het gevoel moeten krijgen, dat de bisschoppen en theologen het wel zullen bedisselen, ondanks dat alles wordt deze indruk nog iedere dag weer bevestigd door de voort durend wisselende ambiënten van het Concilie. Steeds is men hier verrast Lij een onverwachte ont moeting en voelt men de vraag bfi zich opkomen: wat heeft die met het Concilie te maken?, een vraag die natuurlijk ongerecht vaardigd is, omdat inderdaad ie dereen er mee te maken heeft. Bovendien, samen met de stralen de oktoberzon ligt in deze steeds wisselende ontmoetingen en ge sprekken de charme van het ver blijf in Rome, voor degenen die vanwege het Concilie er moe ten zijn, Minder boeiend is dat gene wat er in de St.Pieter ge beurt, althans voor zover het bui ten de muren doordringt; maar dat mag nauwelijks een beperking heten. Men krijgt de indruk dat men met al die discussies weinig ver der komt. Gaat zich nu toch wreken het systeem van de afzonderlijke monologen die, hoe talrijk ook, sa- G men nog geen dialoog vormen? Is er te weinig activiteit, initiatief, samenwerking buiten de zittingen? Is het oude reglement toeh een handicap voor het nieuwe modera- men bfi een efficiënte leiding van de werkzaamheden? Na het nega tieve begin van kardinaal Ruffini, waarover ik de vorige keer ge schreven heb, zijn er voortreffelijke dingen gezegd over het Volk Gods en het algemeen priesterschap. Maar is er een reële vooruitgang op de weg naar een consensus, die eën vruchtbare impuls kan worden voor het kerkefijk leven? En dan is er de vraag: hoe liggen eigenlijk de verhoudingen? Zolang men dat niet webt, tast men ook in het duister omtrent de vraag of men met enige kans op succes bepaalde voorstellen kan doen. Bfi de kwestie van het alge meen priesterschap van de gelovigen en de daaruit voortvloeiende consequen ties voer de pastorale treedt dit duidelijk aan het licht. Het Itali aanse eleriealisme, dat zieh met beperkt tot Italië, staat of valt met de komende constitutie De Eeele- sia. Men vraagt zieh af of Concilie.vaders, ook zfi die krach- tens talent en positie geroepen zijn om leiding te geven op het Conci lie, zieh dit genoeg bewust zijn. Misschien zijn wfi te haastig en moet er een volgend Concilie ko men om deze niet geringe vlek op het kleed der Kerk uit te wissen. Er is een lange weg nodig era de theologische vernieuwing op dit punt om te zetten in een geleefde werkelijkheid en de praetisehe consequenties ervan te aanvaar den. Bewust of onbewust, zo komt het mfi voor, is bfi vele Vaders het ambtelijk priesterschap nog het uitgangspunt en de toegangsweg tot het vraagstuk van het priester schap van het Volk Gods. Men is meer bedaeht op de juistheid van de geloofsformule dan op de leven de geloofshouding en het daaruit opkomende getuigenis. Toeh was het persoonlijk geloofsgetuigenis van Petrus, hem niet door vlees en bloed geopenbaard, maar door de Vader in de hemel, die basis waarop de Heer hem de sleutel, macht beloofde (Mat. 16, 13 vlg,), Zo ook was het zijn rouwrr.oed.ge liefdesverklaring, waarop Christus hem aanstelde tot herder over Zijn Kerk (Joh. 21, la-23). Uit de eerste brief die op zfin naam staat blijkt dat in de predi king van Petrus het christen-zijn bestaat in de verbondenheid met Christus, waardoor men behoort tot het nieuwe Gods Volk. Rond de hoeksteen die Christus zelf is, laten de gelovigen zich als levende stenen opbouwen tot een geestelijk huis „om een heilig priesterschap te vormen, tot het brengen an geestelijke offers, die God welge vallig zfin door Jezus Christus" (I Petr. 2, 4-10). Ieder die door het doopsel en het vormsel, de zah ng met de Geest, toetreedt tot het nieuwe volk, is geroepen tot ge tuigenis „om de grote daden te verkondigen van Hem, die u uit de duisternis heeft geroepen tot Zijn wonderbaar licht" (I Petr. 2, 9). Dit volk is tenslotte in de kracht van Christus de kern van het -fik Gods, het instrument om Gods ko ningsheerschappij op aarde te ves tigen; levend van de vergeving der zonden, heeft het op verborgen wfize nu reeds deel aan de h^e dijk heid van de verrezen Christus. Hier ligt de meest wezenlijke dimensie van dp Kerk, ..The heart of the matter". Zfi gaat vooraf aan iedere on derscheiding van clerus en leek en wprdt gevormd deer mensen et hun zonden en tekorten, die in geloei, hoop en liefde hegvas1 n- den in de barmhartigheid Gods, zoals deze zich in Christus' kruis heeft geopenbaard en die daaruit de kracht putten om nun bijdrage te vervullen in de verzoening van de wereld met God. Dit algemene priesterschap in vereniging met Christus' gehoorzaamheid aan de Vader is het enige dat blijft, dat een eschatologische toekomst en eeuwigheidswaarde bezit. Men kan het daarom niet hoog genoeg aanslaan; van concurrentie met het ambtelijk priesterschap kan te enenmale geen sprake zfin, omdat het over twee ongelijksoor tige grootheden gaat. Wat een mens in de ogen van God is, werdt bepaald daar de mate waarin hfi als lid van het Volk Gods aan zijn roeping kraehtens het algemeen priesterschap tracht te beantwoor den, niet door het ambt dat hfi bekleedt. Hoe sterk dit eleriealisme is, kan men nergens beter er varen dan in Rome; tot in de bouw van de stad heeft het zfin belichaming gekregen. Ik werd er mfi vorige week scherp van bewust, toen ik met een Fran- se priester liep, die zfin professo raat in de theologie vaarwel heeft gezegd en in armoe leeft in Naza reth. Wfi gingen van de Via della Conciliazione door eenx van de 5>oorten in de vestingmuur, lie oopt van het Vaticaan naar de Engelenburcht, de Borghi binnen, de volkswijken, die onmiddeUfik aan het indrukwekkende kerkelijke bestuurscentrum grenzen. Hij zei: „zolang de Kerk hier ophoudt, waar de mensen leven, deugt het niet." (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 28 okt. In de loop van de afgelopen drie jaren heeft de 53-jarige directeur van het bijkantoor van de Amsterdamse Bank te Dokkum zich door fraude dertienduizend gulden toegeëigend. Dit maakte de recherche alhier gisteren bekend. Vorige week donderdag tg de directeur nit zijn ftme- tie ontheven. De offieier van Justitie is van de frau de op de hoogte gesteld. De directeur pleegde zfin frauduleuze handelingen met vier rekeningen. Aan deze reke ninghouders droeg hfi de gelden met af die hfi voor hen had ontvangen of hfi nam geiden van hun rekening op. De directeur heeft geprobeerd met de aldus verkregen gelden te speculeren. Dat ging goed totdat de koersen in het voorjaar van 1962 plotseling daalden. De fraude werd ontdekt tijdens een intern onderzoek nadat het kantoor te Dokkum enkele maanden geleden pn- der regiem kwam te staan van de Amsterdamse Bank te Leeuwarden. De ex-directeur was 37 jaar geleden bfi de bank in dienst gekomen als jongste bediende. Hfi wist zieh op te werken tot procuratiehouder. De laatste acht jaren was hfi directeur van het bfikantoor. De directie van de Amsterdamse Bank deelde mee dat het salaris van de directeur in alle omstandigheden vol doende wae om zfin gezin met vier Kin deren te onderhouden. Ook was het vol doende om zfin status van directeur op te houden. (Van anze correspondent) TILBURG, 28 okt. Een 68-jarig fabrieksarbeider uit Goirle is vorig» week kort nadat hfi uit zfin thermos fles koffie had gedronken overleden. Na de begrafenis circuleerden in Goirle geruchte» dat hfi ou zfin ver giftigd. In verband hiermede heeft de officier van Justitie in Breda, mr. G. Temmink, een onderzoek doen instellen. Hfi was niet bereid nadere mededelin gen te verstrekken. AMSTERDAM, 2g olrf. (§.U.) - Kand. reehtpn: de heren A- Overbosch en J. J, de Pont, Amsterdam. Rand. Neder lands: de heren j. H. Gerritsen, J. F. Paardenkoper en R. Iteinsman, Am sterdam. IJSDEN, 23 akt JCand. geneesk.: de heer A. f. E. Schautziger, Aerden- hout, doet. Nederlands recht: de heren W. B. A. M, Hellegers, Breda en J. R. Floor. Leiden; hand, Nederlandse taal en letterk.; de heer M- A. F. van der Linden, Klimmen; deetoraal geneesk.: mej. D. M. Broekman, Den Haag, mej. A. L. Locher, Oegstgeest, mej. W. G. M. M. Tomassen. Noordwfikerhout en de heren O. J. Blanken, Katwijk aan Zee. J, H. J. Geheniau, Overveen, H. L. Houtzager, Schiedam en i- J- M- van der Werf, Nfimegen: semi-arts: mej. K. M. Hargtai, Leiden en de heren J. A. Boekhout, L. E. B. Kagel- maker en H- A. van Opstail, allen Den Haag en J. Langevoord Leiden, arte: de heren W. L H. E. Efigenraam, Lea den, H. A. Lammens, Leiderdorp en H. Maas Geeeteranus, Bilthoven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 9