HmhRPI Oplossing voor Haarlems verkeer moet komen van openbaar vervoer Onmacht tot beheersing van natuur v.a.8,- GIEBELS top form Bouw van acht landhuizen op duintop in Zandvoort TRESLONG Busstation in Zandvoort zal ruim vijf ton kosten „Spaar de spotvogels PT-109 op APOUQ-HAL NiEUWTUE! Kernprobleem in Afrika Staking grafici in Amsterdam JUIST jet mij maar Voortreffelijke film over rassenprobleem De Corsicaanse tweelingbroers De onderwereld van Montmartre „De Naakte oorlog" nachtpatrouille Overige films Burgemeester voor Vereniging Veilig Verkeer Voordracht dr. Ponsioen Ernstig „Trouw" getroffen „Ontberingstoeslag gevraagd Burgerlijke Stand M odderkommen m m hèpva vruchtenyoghurt Speelterrein „Sandevoerde" Carel Briels brengt zeven getuigen mee Sportagenda „IFI HAD A HAMMER" 75.- Studio Roxy Luxor Turkse herders doden Duitse toeristen Frans Hals Lida VRIJDAG 25 OKTOBER 1963 PAGINA 2 De loden-manfef is weer terug! Maar nu in hartver- overer.de modellen en j prachtige modekleuren. 1 129. Dat gereedschap was beter voor u Ijzerhandel Top-Form bracht U een nieuwe stijl van wonen. Top-Form leerde U modern te combineren. Top-Form bewees dat degelijkheid bepaald niet onbetaalbaar behoeft te zijn. Maar bovenal geeft Top-Form U een zekerheid die uniek is: Een blijvende garantie in de vorm van een blauw keurmerk dat onverbrekelijk verbonden is met elk Top-Form meubel! Wij prijzen ons gelukkig U uit te kunnen nodigen de nieuwe, exclusieve Top-Form collectie te komen bezichtigen. Een fraaie catalogus van deze collectie zullen wij U gaarne - gratis - ter hand stellen! Bezoek de unieke Top-Form tentoonstelling van tot bij Uw TOP-FORM Adviseur: Baieljorisstraat 13-17 Haarlem PP1 te* j"" Jt';,U r.t reservering 02520-5347 GALA.KERSTDINER.DANSANT vraag uw melkhandelaar prijs 36 cent De grootste „topper" van deze tijd op één na Ook voor tieners en twens is BOOT het aangewezen adres voor de laatste „HITS" op meubelgebied TOPHIT Nc. 1 speciaal voor hen die jong van hart zijn is onze COCKTAIL FAUTEUIL ontworpen, gestof feerd met onver woestbaar Jöppinger kunstleer. Nu slechts tt AMSTERDAM VOORVERKOOP Map*rt«ati«; HAARLEM, 25 okt. Gisteravond hield in het Verkeersonderwijs Centrum in de Koudenhornkazerne de „Vereni ging voor Veilig Verkeer Haarlem' lange tijd een algemene jaarvergade ring. Na het huishoudelijke gedeelte hield de burgemeester van Haarlem, ir.r, O. P. F. M. Cremers, ere-voor- zitter van de afdeling een voordracht over verkeersproblemen. De burge meester nam daarbij de gelegenheid te baat de beschuldiging te weerleggen dat de gemeentelijke overheid zich niet al te verf aan de verkeersproblemen gele gen zou laten liggen en daarover niet vooruit zou denken. De verkeersproblemen komen met angstwekkende snelheid op ons afvlie gen, zei de burgemeester, en degnen die ze moeten behandelen hebben ze lange tijd onderschat. Wij zijn nu zover dat we vrezen de bproblemen groten deels met lapmiddelen te lijf gegaan te zijn of te zullen gaan: enkele jaren ge leden werd de oplossing gezocht in een kring van straten rond Haarlems bin nenstad waarlangs het verkeer zich voor een groot deel kon afwikkelen, verle den jaar werd op dezelfde manier een stelsel van ringwegen rondom de stad gepland, in de nieuwe stadsdelen wer den de' straten steeds breder aange legd; er kwam een verkeersingenieur, parkeerplaatsenverordeningen werden ingesteld, plannen werden gemaakt voor parkeergarages, die echter nog niet ren dabel bleken. Sommige van deze maatregelen zul len de binnenstad, tenzijn deze rigou reus zou worden gesaneerd dichtstop pen. Wij moeten ervoor oppassen dat het verkeer de stadskern gaat vermij den, waardoor de binnenstad bloedarm gaan concentreren in de buitenwijken. Een saniering in de zin van eendras- tische uitbreking van de oude binnen stad, zoals die door sommigen als het enige redmiddel werd aangewezen, is niet wenselijk en niet nodig. De oplos sing zal moeten komen van de kant van het openbare vervoer. Metro's, een HAARLEM, 28 okt. Het Centrum voor Internationale Lezingen te Haar lem en .omstreken heeft de goede ge dachte gehad de ,,dag der Verenigde Naties" te gedenken door het doen hou den 'van een instructieve voordracht over een belangrijk wereldprobleem: de ontwikkeling van de Afrikaanse lan den. Als spreker trad op de socioloog pater dr. J. A. Ponsioen, docent aan he. Institute of Social Studies te Den Haag. Het kernprobleem van Afrika als ont wikkelingsgebied is de culturele on macht var zijn bevolking, aldus dr. Ponsioen. Met culturele onmacht bleek hij te bedoelen het onvermogen tot be heersing, en dus ook exploitatie van je natuur. Daarvoor is een bepaalde gesteldheid nodig, een bepaalde per soonlijkheidsstructuur, die de Afrikaan ftiet bezit. Hij kan haar wel aanleren en is daar misschien beter toe in staat dan de Aziaat, maar dan zullen wij onze hulp voor zover die in het geven van onderwijs bestaat minder moeten richten op intellectuele vorming dan op het aanleren van een andere houding tegenover de natuurgegevens. Met het impompen van geld of het verkenen van technische bijstand alleen schieten we niets op. Die ontwikkelingsproblematiek van Afrika is intussen ernstig en veelzijdig. Vooreerst is daar de politieke proble matiek, goeddeels bestaand in een door de voormalige kolonisatie veroorzaakt minderwaardigheidscomplex en een ?9 AMSTERDAM25 okt. Een deel van het technisch personeel, circa 70 man, van de drukkerij C. A. Spin en Zoon in Amsterdam is vanochtend in staking gegaan. Het is voornemens het werk zondagavond 24 uur weer te her vatten. Bij de genoemde drukkerij wordt onder meer het dagblad „Trouw'' ge zet. Dit blad zal dus v anmiddag en za terdag niet kunnen verschijnen. De stakers eisen een loonsverhoging van tien cent per uur, zulks „als ont- beringstoeslag, in verband met de be staande accommodatie van de ruimten waarin wij moeten werken", zo is van de zijde der stakers medegedeeld. Voorts wensen zij een voorschot op een bedrag, waarop zij naar zij zeggen recht hebben krachtens een aanhangsel van de CAO overwerkteeslag, over een langere periode). Hieromtrent is intus sen in gezamenlijk overleg tussen di rectie en personeel een uitspraak ge vraagd van de bedrijfsrechtspraakinstan- tie. De directie zal zich bij die uitspraak neerleggen. Tegenover het personeel heeft de di rectie verklaard dat aan de eis tot loons verhoging niet kan worden voldaan en dat ztj ook niet op de uitspraak van de genoemde instantie kan vooruitlopen. IJsland. Alle 20 opvarenden van een Britse treiler die bij de noord westkust van IJsland aan de grond was gelopen, zijn in veiligheid ge bracht. Zij werden in de haven Isafjor- dur aan land gebracht door een vaar tuig van de IJslandse kustwacht. (Rtr) daaruit volgend overspannen streven naar nationalistische zelfverheffing. Dan is er een cultureel-sociale problematiek, doordat de staatsgrenzen kunstmatige grenzen zijn (door koloniserende Euro peanen dwars door stamverbanden heen getrokken) en doordat er minstens vijf met elkaar in disharmonie verkerende levensgebieden zijn in de staten zelf (van technisch hoog ontwikkelde stads kern via de barakkenwijken en de in dustriële gebieden naar de gecommer cialiseerde en de primitieve landbouw gebieden). Tenslotte is er de cultureel- economlsche problematiek waarbij de hierboven genoemde culturele onmacht een centrale plaats inneemt. Hopeloos is de toestand niet, aldus dr. Ponsioen aan het eind van zijn in „Brinkmarm" voor een geboeid ge hoor gehouden lezing, maar de. kern- moeilijkheid is en blijft dat de Afri kaan zjjn eigen moeilijkheden moet zien en die zelf (met onze efficiënte hulp) moet leren oplossen. monorail? Burgemeester Cremers wist het nog niet. Het was dan ook groten deels een zaak voor deskundige econo men en technici. Tijdens de vergadering, die voor de pauze werd gehouden, werd een voor gesteld bestuur met algemene stem men goedgekeurd, terwijl burgemees ter Cremers en de heer A. van Loon, oud-voorzitter van de vereniging, tot ere-leden van de vereniging werden benoemd. De vereniging zal op 12 en 15 november met verkeerscursussen beginnen. Voor deze cursussen hebben zich reeds 50 deelnemers gemeld. Haarlem. BEVALLEN van een zoon: 23 okt. M. Pelaez Castro-Garcia Rios, A. Lin- denberg-Post, 24 okt. I. StaatsVisser, S. Inja-van der Broek, G. Spronk-Plas. BEVALLEN van een DOCHTER: 23 okt: J. Descendre-Rokven. E. van der Meulen-Vos. ONDERTROUWD: 24 okt.. W. Weg- gelaar en P. Klein, R. VenemaE. Plantinga, H. Hoffmann en C. van de Voort, C. Weijers en H. van der Horst, G. van de Griendt en H. Loogman, J. Hesseling en J.Hendriks. GEHUWD: 24 okt: P. van Loevezijn en A. Heuser, J. Mol en H. Schoorl, F. Koelemeijer en C. van Ee, P. Heeres en E. van Halst, H. Bosdendijk en R. Levy, J. Woltwinkel en A. de Vries. OVERLEDEN: 17 okt: J. Rutten, 75 jr., Gierstaat, 21 okt: J. Velthuis, 73 jr., Korte Zijlstr. 22 okt: N. Molenaar, 65 jr., v. Nesstr.C. Cats, 86 jr., Es- schilderstaat, N. Kerkvliet, 54., A. Kru- semanstraat, H. Reinink, 30jr„ Korte Zijlstraat, D. van Es-de Boer, 67 jr., Kleverlaan. 23okt.: J. Rilnders-Kuntze, 70 jr., Vosmaerstraat. Advertentie) Kent u reeds onze Primus Hobby-set? (Op propaangas) voor al uw soldeer werk. Compleet 54,50. Elektr. soldeerbouten Zie ook onze nieuwe alleen verkopen van: Myford draaibanken Inca cirkelzaagmachines GED. OUDE GRACHT 5 t.o. Postkantoor HAARLEM - TEL. 17438 t Advertentie) WONEN ANNO1964 ZANDVOORT, 25 okt. Tussen de Kennemerweg en de Herman Heijer- mansweg langs de Zandvoortse laan (ten oosten van „Het Huis in de dui nen") ligt een duintop. Een particulier bouwondernemer heeft een plan ge maakt om hierop 8 landhuizen te bou wen. De ter visie gelegde wijziging van het streekplan van Zuid Kennemerland maakt de uitvoering van dit plan mo gelijk. Het gemeentelijk uitbreidings plan moet in die zin nog worden aan gepast dat de oppervlakte van de ka vels wordt vrijgemaakt van 1 ha tot 4000 m2. Burgemeester en wethouders van Zandvoort zijn bereid daartoe voor bereidingen te treffen. Toen de Kennemerweg in 1927 werd aangelegd werd door de gemeente de voorwaarde gesteld dat by bebouwing aan die weg een bijdrage moet worden betaald in de kosten van bestrating en riolering. Voorgesteld wordt, van deze aanspraak afstand te doen waartegen voor de gemeente een strook grond ter breedte van 25 meter, langs die weg zal verkrijgen voor 1,- in totaal. In de raadsvergadering van 27 augus tus werd aangehouden een voorstel tot V.A §1 ftmt \xv:-. ï.^5 Coby Schreier en Ronnie Potsdammer beginnen donderdag 31 oktober in de Waagtaveerne met hun viinterprogram- ma. Er wordt deze dagen behalve druk gerepeteerd ook getimmerd om het nieuwe toneeltje voor de opening van het winterseizoen gereed te hebben. Het nieuwe programma, getiteld „Wie- dewagen", wordt onder regie van Ernst van Altena door CobJ/ en Ronnie ge bracht: „de een zingt van Wiedewiet en de ander wil wat wagen". (Advertent iej Uitgebreide SPIJSKAART onb. KIP ETEN ƒ6.50 bed. inb.Y dagelijks DINER.en SOIREE. DANSANTE ZANDVOORT, 25 okt. De gemeen te Zandvoort gaat over tot de aanleg van een station voor het eindpunt van de busdienst Amsterdam-Zandvoort. Na langdurige onderhandelingen heeft het gemeentebestuur met de N.Z.H.V.M. overeenstemming bereikt. De totale kosten van het werk bedragen 505000,- o aarvan 106.000 voor rekening van de N.Z.H.V.M. komt wegens werken, be nodigd voor de juiste en volledige uit voering van de busdienst. Namelijk de bestrating van een 177 meter lange en 10 meter brede opstelplaats voor 22 re servebussen langs de Prinsesseweg, de bestrating van het middenperron tussen Tramstraat en Tramweg en de bouw (Advertentie) van een haltegebouw met overdekte op stelruimte en queue-hekken. De N.Z.H.V.M. draagt voor 1,- in totaal al haar eigendommen m Zand voort aan de gemeente over. De voor malige trambaan tussen Kostverloren- straat en de grens van Bloemendaai zal worden aangelegd voor een ver- keersbaan ter ontlasting van het ver keer over de Zandvoortse laan, echter slechts voor zover dit door Zandvoort noodzakelijk zal worden geoordeeld. Zandvoort mag deze grond ook een an dere bestemming geven. De Tramstraat krijgt een breedte van 8 meter met een trottoir van 2'/a meter De Tramweg wordt 9.20 meter breed met eveneens een trottoir van 2Vs meter. Tussen de Tramstraat en de Tramweg komt een tegelplateau ter breedte van 8Va meter. De Tramweg en het ooste lijk deel van het tegelplateau vormen het eigenlijke tussenstation. Ten oosten van het busstation komt parkeerruimte voor 84 auto's. Op verschillende plaat sen zijn groenstroken ontworpen. De straatverlichting wordt gelijk aan die van de Zandvoortse laan. Als deze werkzaamheden zijn uitge voerd zal de onooglijke toestand in het hart van de Zandvoortse dorps bebouwing radicaal gesaneerd zijn. Daarna volgt nog de afbraak van het postkantoor (als het nieuwe gebouw in gebruik zal zijn genomen). vaststelling van grondprijzen voor het uitbreidingsplan Noorderduinweg. Be zwaar werd namelijk gemaakt tegen een post van 280.000 voor het leegha len en aanvullen van de zogenaamde modderkommen. Deze zijn vijftig jaar in gebruik en hebben gediend voor de bezinking van rioolwater. In dat bedrag was ook begrepen de kosten van het opvullen van aardappelveldjes die i,n 1945 als overstort voor rioolwater in ge bruik werden genomen. Het raads voorstel is nu herzien in die zin dat de kosten voor de modderkommen ad 142500 ten laste van de riolerings werkzaamheden worden gebracht. De grondprijzen kunnen daardoor voor een- gezins- en flatwoningen worden ver laagd van 3000 tot 2500,- en voor garages van 600 tot 500, De totale grondopbrengst wordt nu geraamd op 2.992.000,- met een reser ve van rond 110.000,-. Voor het aanleggen van een speelter rein bij de Karei Doormanstraat te Zandvoort waarvoor de gemeente door onteigening de benodigde grond heeft verkregen wordt aan de raad een krediet gevraagd van 44.500,-, De succesvolle tentoonstelling „San- devoerde werd Zandvoort" die in augus tus j.l. gehouden werd, blijkt 2400 ge kost te hebben, waarvan 1000 voor ma terialen die voor volgende exposities kunnen worden gebruikt. De ontvang sten bedroegen 279,-. Voor deze uit gave wordt thans een krediet aan de Zandvoortse raad gevraagd. AMSTERDAM, 25 okt. Carel Briels moet zich op 30 oktober voor de Arnhemse politierechter mr. Cre mers, verantwoorden voor de kaakslag die hij bij de voorbereiding van het door hem geleide stadionspel in Nij megen toediende aan de Nijmeegse arts W. H. J. Nuver. Haarlem. HaarlemKFC, HFCHollandia, RipperdaSchoten, RenovaWaterloo, Onze Gezellen—Hoofddorp Boys. Heemstede. HBCCeleritudo. Hillegom. HillegomTYBB. Llsse. LisseWarmunda. Noordwijk. SJCAltior. Hoofddorp. ETODe Zebra's. Aalsmeer. Aalsmeer—WB. Aerdenhout. THBZaanlandia. Bloemendaai. Bloemendaai—NAS. Driehuis. Stormvogels-St.-Pancratius. Velsen-Noord. IEV—Wijk aan Zee. Beverwijk. Beverwijk—HSV. Heemskerk. ADOVIOS. Castricum. CSVDe Foresters. Uitgeest. USVURKAFC. (Advertentie) meubelen' GIERSTRAAT S2-I4-W TILf FOON. U04? HAARLEM Wat men ook van Hollywood mag zpg gen, het valt niet te ontkennen, dat er menige film is geproduceerd, waarin op even onomwonden manier het ras senprobleem aan de orde werd gesteld en waarin het niet ontbrak aan zelfbe zinning en zelfs kritiek. Maar geen van die films is, zover we ons kunnen her inneren, zo diep doorgedrongen tot de kern van dit kwaad, dat door de ongste gebeurtenissen in Amerika schokken der dan ooit in set licht van de wereld publiciteit is geplaatst, als de film ,,To kill a Mockingbird", waarin de inge wortelde vooroordelen van de volwas senen worden geplaatst tegenover de door onbekendheid en vrees gewekte vooroordelen van een paar kinderen. „Spaar de spotvogels" zoals de film in Nederland heet, is een getrouwe ver filming van de met de Pulltzerprfjs bekroonde roman van de Amerikaanse schrijfster Harper Lee. Het verhaal speelt dertig jaar geleden in een klein, armoedig stadje van Alabama en de centrale figuur is de plaatselijke advo caat Atticus Finch, een idealistische we duwnaar met twee kinderen, die zich belast met de verdediging van een jong neger. Deze wordt ervan beschuldigd de geestelijk onevenwichtige dochter van een blanke boer te hebben aangerand. Ondanks de heldhaftige pogingen van de advocaat om de vooroordelen van de jury met re.delfjke argumenten en met een beroep op hun eerlijkheidsgevoel en rechtschapenheid te overwinnen, wor de onschuldige neger veroordeeld en bij een wanhopige poging tot ontvluchten door de assistent van de sheriff doodge schoten. De kinderen van de advocaat een jongen van tien en een meisje van zes jaar, die heimelijk op de uitsluitend voor negers bestemde tribunevan de rechtszaal getuige zljngeweest van het proces, zijn diep onder de indruk van dit onrechtvaardige vonnis. Maar de onkreukbare eerlijkheid van hun vader, deee rbied die zij voor hem koesteren en vooral de strenge, maar zorgzame liefde, waarmee hij ze altijd heeft om ringd, voorkomen, dat deze daad van menselüke onrechtvaardigheid blijvende schade bij hen aanricht. Over het algemeen heeft Mulligan als regisseur en als filmer dé leiding strak en doeltreffend in handen weten te hou den. Gregory Peck heeft voor zijn rol ïiiiiiiiiiiiniiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii In „De Corsicaanse tweelingbroers", welke film tot en met zondag in Roxy draait, wordt een oude familievete let terlijk uitgevochten. Het verhaal speelt zich af tijdens de toestand van wette loosheid welke na de nederlaag van Na poleon op Corsica ontstaan is. Een zekere Geroilamo Sagona roeit de familie Fran- chi uit. Een pasgeboren tweeling is echter bijtijds in veiligheid gebracht. Men begrijpt waai het heen gaat. Wan neer de twee jongens groot geworden zijn richten zij hun wraak op Sagona. Het wordt een bloedig drama, dat Gero- lamo met de dood moet bekopen. Ook een van de jongens sneuvelt, maar zijn dood betekent het begin van een geluk kig leven van zijn broer, die bovendien de vrouw van zijn hart kan trouwen. (14 jaar). De overige dagen draait In dit theater de film „Schoten verscheuren de stilte". Het gaat hier om een tiran van een grootgrondbezitter die in een Mexicaanse provincie een ware terreur uitoefent. Niemand kan iets tegen hem ondernemen totdat een befaamd schutter als een uitgeput man in het land arriveert. Hij laat zich niet koeieneren en weigert be. slist het land te verlaten, vooral omdat hij daar zijn grote liefde gevonden heeft. Het komt natuurlijk tot een treffen en de afloop valt gemakkelijk te raden. (14 jaar). In Luxor is deze week de film te zien „De onderwereld van Montmartre". De titel duidt er reeds op binnen welke sfeer en met wat voor een decor het verhaal verteld wordt. Dat verhaal be treft twee beruchte types uit de Parijse onderwereld, die het lieve sommetje van 50 miljoen geroofd hebben. Zij worden weliswaar met verdacht maar zij zijn wel zo verstandig de buit voorlopig te laten voor wat zij is. Een van de twee is zo stom zijn mond voorbij te praten tegenover een vriendinnetje. Die verteld het weer door aan een handelaar in ver dovende middelen. Deze laatste wil zich meester maken van de buit, paar "U weet niet waar zij verborgen ligt. Over en weer wordt er dan chantage gepleegd, de onderwereld blijkt voor niets te staan. Maar het rumoer is kennelijk zo groot dat de politie er op af komt en niemand een cent rijker wordt. (Strikt volwassenen). ISTANBOEL, 25 okt. (UPI) Turk se politiefunctionarissen hebben de ar restatie bekendgemaakt van twee her ders uit het in de buurt van Ankara gelegen dorp Polatli, die hebben be kend twee Duitsers, Peter Nemitz en Renate Colschene, te hebben ver moord. De herders zullen binnenkort voor het gerecht worden geleid. De doodge schoten Duitsers werden in midden- Anatolië gevonden. Peter Nemitz en Renate Colschene waren afkomstig uit Berlijn en hadden besloten tijdens hun vacantie een paar boottochten te ma ken. Zij hadden met een klein bootje de rivieren de Donau en dé Maritza oevaren en hadden zich op 22 septem ber naar Istanboel begeven. Een week later waren zij naar Anatolië vertrok ken voor een tocht op de rivier de Sakarya. als Atticus Finch in deze film de Oscar voor de beste mannelijke vertolking in 1962 gekregen en bovendien de Gary Cooperprijs op het dit jaa in Cannes gehouden Filmfestival. Maar als men ziet, wat Mulligan met de in zijn film optredende kinderen als Mary Badham, Fhilip Alford enjohn Megna als het buurjongetje Dil heeft weten te berei ken, vraagt men zich niet zonder reden af, of hier niet veeeer de fimer dan de acteur een onderscheiding had ver diend. In Studio. 14 jaar. Een oorlogsfilm bij uitstek is te zien in Frans Hals waar komende week ge draaid wordt „De naakte oorlog'. Men zou feitelijk moeten spreken van een documentaire, die samengesteld werd niet alleen uit de filmjournaals van de geallieerden, maar ook uit die van Duitsers, Japanners en Italianen. Aldus krijgt men een fascinerend beeld van de overval op Pearl Harbour, de invasie op Normandië en verschillende andere oor logsfeiten, die sterk tot de verbeelding spreken. (14 jaar). Van enige realisme en ftog minder van menselijke bewogenheid valt iets te bespeuren in de in technicolor en panavision opgenomen film „PT 109 op nachtpatrouille'Tijdens de laatste we reldoorlog heeft president John F. Ken nedy geidned als marine-officier en da Amerikaanse filmproducent Jack L. Warner heeft zich, om welke reden dan ook, geroepen gevoeld, diens er varingen in beeld te brengen. Een deli cate taak, warmee hij Leslie Martinson belastte, een ons onbekende regisseur, wiens voornaamste verdienste wel zal zijn geweest, dat hij zich onvoorwaar delijk aan de verlangens van zijn op drachtgever onderwierp. De feiten, die worden vermeld in het boek van Robert J. Donovan, waaraan het gegeven voor de film is ontleend, zullen wei juist zijn: luitenant John F. Kennedy meldt zidh in augustus 1943 op Tulagi, een der Salomonseilanden, waarheen hij door zijn superieuren is gezonden. Hij krijgt bevel over een oude motortorpedoboot, de PT 109, die hij in de korst mogelijke tijd zeewaardig weet te maken en waarmee hij enige succes volle acties tegen de Japanners onder neemt tot het vaartuig door een vijan delijke torpedobootjager wordt overva ren. Met het overladende deel van zijn bemanning weet commandant Kennedy naar een ruim drie mijl verder gelegen eiland te zwemmen en er de moed bü zijn mannen in te houden, tot een op een cocosnoot gekraste boodschap door in landers naar een radiopost is gebracht en een door de Amerikaanse basis uit gezonden schip redding brengt. In Lido (14 jaar). Ook de komende week is in Rembrandt de film „De vergeten medeminnaar" te zien. De film blijkt het in Haarlem uit stekend te doen, vermoedelijk ook om dat ze in deze omgeving is opgenomen. (18 jaar). In Cinema Palace blijft de film „Mogen wij zwijgen", waarvan da oorspronkelijke titel „Gefahren der Liebe" de inhoud beter dekt (volw.). Tot en met maandag in de avonduren kunnen liefhebbers nog gaan kijken naar „55 dagen in Peking", welke in Minerva draait. De film geeft een beeld van de Boxer-opstand in China (14 jaar). Zon dag. en woensdagmiddag kan de jeugd plezier beleven aan „Sjors en Sjimmie op het pirateneiland". Woensdag- en donderdagavond komen vooral de opera liefhebbers aan hun trekken bij de film „Aïda", vervaardigd naar de bekende opera van Verdi, met Sophia Loren in de hoofdrol (14 jaar). (Advertentie) Onher- roepelUk NOG SLECHTS 5 DAGEN Dagelijks 8 uur 's-Zondags matinee 3 uur aan de kassa's: Apoilohal, telef. (020) 731141 en 720702 en bij: Reisbureau De Magneet. Koning straat 44, Tel. (02500) 19770; V.V.V.-Kantoor, Stationsplein 1, TeL (02500* 11100.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2