DIEFSTALLEN OP SCHIPHOL Zevental KLM-expediteurs stal bij overladen uit vliegtuigen Officier: ,Die „rage" moet uit zijn"" en eist zware gevangenisstraffen 138,- adlerette Agenda voor Haarlei en omgeving PETRI-. (Volvo) W Twee jaar geëist wegens kraken van brandkasten ra Systeem van decoreren op helling Gaat Jos van Driel het Aalsmeerse corso leiden? Prachtig concert in Haarlem door Wiener Oktett keil I) „DUUR" gekleed.., BETROUWBAAR W. G. Tweehuysen 1 1 VAN DUIVENBOOEN ENGELAND? Zeventig jaar getrouwd Adlai Stevenson aangevallen door woedende menigte Exclusieve wandbekleding! „Stroper-in-optima-forma" hoort 2 maanden tegen zich eisen Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN LIEMT VIAAK VAN UW SPAARGELD R MEUBELSHOW SPAARNE 11 VAN DUIVENBODE Radio's Films Muziek Toneel Dans Diversen Gabaret Tentoonstellingen HAARLEMSE RECHTBANK ms i n Hockey pro gr anima A. NOYONS ZOU ONTSLAG HEBBEN AANGEBODEN Kath. Middenstand Heemstede /%/feux tA(a/de lïZntcmiettë DONDERDAG 24 OKTOBER 1963 PAGINA 3 vast wel dat onmiskenbare gevoel voor I sttjl en kwaliteit van de en- gelse vrouw. Het is dan f ook geen wonder dat zij de tweed mantel als basis van haar garderobe be- schouwt. Het zal U duide- lijk zijn waarom Lippits haar kolfektie grotendeels imt Verzameling Drastisch JAN GEYLVOET Jr. interieur architectuur n.v. expositie nieuwe constructies nieuwe ontwerpen o.a. van Jörgen hoy en dieter rams. van 26 oktober tot 9 novem ber geopend van 912.50 en 15.5018.00, 's maandags van 15.50—18.00. haarlem - gasthuisvest 5 Vele soorten vanaf 3,25 p. m. Decoratief INTERIEUR rijden rijden Bloemendaalseweg 200 Overveen - Tel. 55602 Betere Ideding W Nederland Kattenburg sinds 1856 1 i BIJ SPAREN OP LANGERE TERMIJN Hondeweer buiten. Binnen staat de Vieux Marie Antoinette klaar <MaïUc$ifoinel& N en ƒ7.80 per 3/4 L fles C'est bon, c'est bon ton OM □KEN EUREN IEZEN EXCLUSIEF DEALER GED. OUDE GRACHT 108-110 Telefoon 17165 16657 KRUISSTRAAT 22 Tel. 17206 (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM, 25 okt De laatste jaren 's het op de luchthaven Schiphol sche ring en inslag, dat personeelsleden van <je afdeling goederenvervoer van de K.L.M. bij het overladen van vracht goed en privé-bezittingen van lucht- fejzigers van het ene naar het andere vliegtuig uit koffers en kisten stelen Vat maar van hun gading is: gebruiks artikelen, zoals transistorradio's en ge reedschappen, kledingstukken, sigaret ten en geld. De diefstallen zijn over het algemeen moeilijk controleerbaar, om dat niet alle luchtreizigers aangifte van diefstal doen. De gedupeerden komen hieestal tot de ontdekking, dat er uit hun bagage gestolen is, wanneer zjj op de plaats van aankomst zijn en dat kan in een ander werelddeel zjjn. Toch bereiken de K.L.M ook uit die Dlaaisen klachten. Volgens de bedrijfspolitie van de K.L.M. die in juni en juli van djt jaar een i.steekproef" nam en tot de arrestatie overging van een zevental expeditie knechten, wordt er bij het overladen Vooral door nachtploegen op grote Advertentie KRUISWEG 72 HAARLEM AALSMEER, 25 okt. Het echtpaar Maarse-EveleensDorpsstraat 129 te Aalsmeer, zal morgen de dag herden ken, dat het zeventig jaren is getrouwd. De bruid is negentig jaar en de bruide- B vierennegentig. Eerst verleden heeft die heer Jb. Maarse het wer- gestaakt, doch zijn vrouw doet nog dagelijks het huishoudelijke werk met hulp van een werkster. Het echtpaar heeft vijf zonen en vijf dochters, 19 kleinkinderen en 26 ach terkleinkinderen. Beiden zijn geboren in Aalsmeer. Zij verkeren nog in een uitstekende ge wondheid. (Advertentie) U wekt alleen maar de indruk „duur" gekleed te gaan, als u ons blauw kamgaren costuum draagt. Immers, u hebt in feite tientallen guldens weten te be sparen. Want dat „rijke" blauw kamgaren costuum van Smit v. Rijsbergen kost echt slechts Betere Herenkonfektie en Herenmode ÏI3LSTR. 71 - HAARLEM - TEL. 16963 schaal gestolen. Gisteren stond het zeven tal voor de Haarlemse rechtbank terecht. Allen hadden zij iets op hun kerfstok. De officier van justitie, mr. J. van den Oever, eiste zware straffen, aanzienlijk zwaarder dan In '55 geëist werden tegen een aantal personeelsleden van de K.L.M. wegens soortgelijke vergrijpen. „Aan die pa-maar-weg-rage, die op deze af deling van de luchtvaartmaatschappij heerst, moet maar eens een eind komen", meende de officier. Een jaar gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, luidde de eis legen de hoofdverdachte, de 32-jarige Amsterdammeh H. B. K., die in twee jaar tijds voor enkele tienduizenden gul dens aan kledingstukken uit koffers die niet al te goed waren afgesloten, had weggepakt. Zijn voorkeur was vooral uitgegaan 'naar wollen vesten, waarvan zeker een honderdtal stuks thuis lag opgeslagen. Volgens de Amsterdammer zou hij een groot aantal vesten op eer lijke wijze heboen gekocht, hetgeen de president, mr. H. W. Ferweraa, maar moeilijk geloven kon. „Terwijl u links en rechts steelt, gaat u zeker voor de „aardigheid" nog eens twintig of dertig soortgelijke kledingstukken kópen. U had met de enorme verzameling ves ten en truien een winkeltje kunnen op zetten." Wanneer een koffer gemakke lijk bleek open te maken en dat ge beurde praktisch iedere dag had de man niet aan de verleiding kunnen weerstaan. „Realiseerde u zich niet, dat vele luchtreizigers zich door uw misse lijke gedrag erg gedupeerd hebben moe ten voelen?" vroeg de president. De man hakkelde, dat hij daar eigenlijk nooit aan gedacht had. Hoewel de officier, in tegenstelling tot de raadsman van de Amsterdammer, de indruk had, dat de partij goederen die men bij verdachte thuis had aangetroffen, van diefstal afkomstig moest zijn, bleef de man volhouden, dat het niet allemaal gestolen goed was. Mr. Oberman uit Haarlem vroeg de rechtbank daarom de zaak terug te verwijzen naar de rechter commissaris. De rechtbank ging niet op dit voorstel in. Ook tegen de 34-jarige N. D„ even eens uit Amsterdam, eiste de officier een jaar gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. D. had het vooral gemunt op kostbare gereedschappen en. radio's. Ook stak hij wel eens een slof sigaretten bij zich. „U heeft van het stelen een beroep gemaakt. De unfaire houding op uw af deling lijkt op een besmettelijke ziekte, waardoor u in ernstige mate bent aan gestoken". was het commentaar van de officier. De raadsvrouwe, mr. Moll van Charante, memoreerde, dat haar cliënt door collega's op straffe van allerlei „interne" maatregelen, die de ploeg tegen hem zou nemen, gedwongen was aan de diefstallen mee te doen en ge stolen sigaretten aan te nemen. „Het was bijzonder moeilijk voor de man zich van de ploeg-mentaliteit te distanciëren", aldus mr. Moll van Charante, die de grootste clementie bepleitte. De jongste van het zevental, de 26- jarige M. van de W. uit Hillegom, was, zoals hij lakoniek meedeelde, meer uit geweest op sieraden en horloges. Om dat zijn aandeel in de diefstallen min der geweest was dan van zijn eerste twee makkers, eiste de- officier tegen hem twee maanden onvoorwaardelijk min der. Mr. Stomps, raadsman, verzocht om de uiterste clementie. Ook deze ver dachte zou door oudere collega's over gehaald zijn. „En toen hij eenmaal in het schuitje zat, zat er eigenlijk weinig anders op dan mee te varen. Hij zou zich de haat van zijn ploegmakkers op de hals gehaald hebben." Niet alleen uit de bagageruimte in vliegtuigen werd gestolen. Ook de in houd van de zogenaamde Rode Kruis- busjes scheen nogal en met name op de 44-jarige K. G. D. uit Amsterdam aantrekkingskracht uit te oefenen. De busjes staan verspreid in kantoorruim ten, loodsen en personeelsvertrekken. De Amsterdammer had thuis een illuste re verzameling munten uit vrijwel alle landen. Hij zou *c „gevonden" hebben. Tegen hem luidde de eis zes maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Vijf maanden hoorde de 35-jarige C. R„ eveneens uit Amsterdam, tegen zich eisen. R. had herhaaldelijk sloffen siga retten weggenomen, die hij voor het merendeel tegen een zacht prijsje van de hand deed. Ook had de man transis torradio's gestolen. Tenslotte stonden de 36-jarige A. B. uit Nieuw-Vennep en de twee jaar oudere E. B. uit Aalsmeer terecht. De eerste had eens vijftig gulden „zomaar" van een collega toegeschoven gekregen. De ander rookte avond aan avond ge stolen sigaretten mee. Tegen de Nieuw- Venneper eiste de officier één maand en tegen de inwoner uit Aalsmeer drie weken. De president sprak de hoop uit, dat op de afdeling goederenvervoer op korte termijn drastische maatregelen worden genomen. Een dergelijke gang van zaken tast ongetwijfeld de goede naam van de K.LM. aan. „Die dief stallen op grote schaal van de laatste jaren zijn ergerlijk." De chef van de dienst bedrijfsveiligheid op Schiphol zag een en ander niet zo somber en meende, dat de „rage" onder het 150 man tellend personeel van de betrok ken afdeling nogal meeviel. Volgens de K.L.M.-vertegenwoordiger was het slechts een klein percentage, dat eigenhandig in koffers snuffelt. „De directie probeert steeds de juiste men sen op de juiste plaatsen te krijgen." Over veertien dagen zal de rechtbank in deze zaak, die enkele uren in beslag nam, uitspraak doen. (Advertentie) Een moderne elektrische kofter-naalrriachtne van West-Duits fabrikaat. Gewicht slechts 7 kg Eenvoudig te bedienen 6 verschil lende uitvoeringen Adler-dealer voor Haarlem en omgeving: Doelstraat 35, Haarlem, telet (02500) 13538 (Advertentie) V DALLAS, 25 okt. (Reuter, UPI) Adlai E. Stevenson, ex-candidaat voor heit Amerikaanse presidentschap en thans leider van de Amerikaanse dele gatie bij de Verenigde Naties, heeft gis teren een paar moeilijke ogenblikken doorgemaakt in Dallas (Texas). Hij had daar, voor een menigte van ongeveer vijfduizend mensen, een rede gehouden ter gelegenheid van de Dag der Ver enigde Naties. Na afloop, toen Steven son de zaal verliet en in zijn auto wil de stappen, werd hij plotseling door een wilde menigte aangevallen, in het ge zicht gespuwd en geslagen. De betogen zwaaiden wild met Ame rikaanse vlaggen en gingen op de vuist met politiemannen, die Stevenson wil den beschermen. De VN-afgevaardigde kreeg ook een klap op zijn hoofd met een houten bord, waarop anti-VN-leu- zen waren geschilderd. Hij vroeg de po litie echter de vrouw, die het bord droeg, niet te arresteren, „want het kan een ongeluk zijn geweest." Onder de betogers bevond zich een aantal naar de V.S. uitgeweken Cuba nen alsmede enkele leden van de ultra rechtse „Vrijheidsbond van Jonge Ame rikanen," die van mening is dat de V.S. uit de V.N. moeten treden. Stevensons rede zelf was een succes geweest. Hij werd door zijn toehoor ders luid toegejuicht, hoewel er ook en kele ,boe"-roepers waren. Stevenson had gesteld dat de sfeer in de Alge mene Vergadering van de VN nog nooit zo goed is geweest als thans. Indië. Koning Hoessein van Jor danië zal in december een staatsbe zoek brengen. (Rtr) Brittannië In het ge Died van Bed ford, in midden-Engeland, zijn zeven ge vallen van tyfus geconstateerd. (Rtr). CINEMA PAL ACE: Mogen wij zwijgen, volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: De naakte oorlog, 14 jaar. 2. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO: P. T. 109 op nachtpatrouille, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, T en 915 uur. LUXOR: De onderwereld van Montmartre, strikt volw. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De vergeten medeminnaar, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m zondag: De Corsicaanse twee lingbroers, 14 jaar. Maandag t/m do.Schoten verscheuren de stilte, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Spaar de vogels, 14 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, t/m maandag 8 uur: 55 dagen Peking, 14 jaar. Zondag 2 en 4.15 uur en wo. 2.30 uur: Sjors en Sjimmie op het pirateneiland, a. 1. Woensdag en do. 8.15 uur: Aïda, 14 jaar. Vrijdag 25 oktober. Frans Halsmuseum. 8.15 uur: Liederen- avond door Maria van Uden, sopraan en Frans Bocxe, bariton. Aan de vleugel: Ina Overkamp. Concertgebouw. 1.30 en 2.45 uur: ïeugd- concerten voor het lager onderwijs. Donderdag 31 oktober. Concertgebouw 8 uur: Gemengde Arbei ders Zang Vereniging „De stem des volks" o.l.v. Dick Dekker, m.m.v. Simon C. Jansen, orgel, het N. Ph. O. en een groot aantal solisten. Zaterdag 26 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Studio met „Een geboren leugenaar" van Keith Waterhouse en Willes Hall. Regie: Peter Oosthoek. In de hoofdrollen: Nel Kop pen, Els Bouman, Cocki Boonstra, Henk van Ulsen en Wim van de Brink. Zondag 27 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Ensemble met „Het grote oor" van P. A. Bréal. Regie: Gilles Léger. In de hoofd rollen: Ina van Faassen, Jan Retèl, John Soer en Cor van Rijn. Maandag 28 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Haagsche Comedie met „Reizigers zonder bagage" van Jean Anouilh. Regie: Joris Diels. In de hoofd rollen: Ida Wasserman, Georgette Hage- doorn, Annie de Lange, Frans van der Lingen, Pim Dikkers en Jan van Ees. Dinsdag 29 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: Haagsche Comedie met „Les Maxibules" van Marcel Aymé. Regie: Bob de Lange. In de hoofdrollen: Myra Ward, Bob de Lange, Do van Stek en Eric van Ingen. Donderdag 31 oktober. Stadsschouwburg. 8 uur: De Nederlandse Comedie met „Freule Julie" van August Strindberg. Regie: Fons Rademakers. In de hoofdrollen: Ellen Vogel, Elisabeth Hoy- tink en Paul Cammermans. Zaterdag 26 oktober. Concertgebouw. 8 uur: Optreden van het Russische gezelschap „Estrada" met zang, dans en muziek. Maandag 28 oktober. Frans Halsmuseum. 8 uur: Volksuniversi teit, M. M. van Dis, „Per truck door Centraal Afrika". Dinsdag 29 oktober. Frans Halsmuseum. 8 uur: Volksuniversi teit, mevrouw A. Meulenbelt-Nieuwburg over „Inspiratie uit oude motieven voor het moderne handwerk". Minerva Theater. 8 uur: Wereldreizigers- serie met kleurenfilm over de Himalaya- expeditie. Woensdag 30 oktober. Aula schoolgebouw, Zijlvest 25 a. 8 uur: Genootschap Nederland-Engeland, mr. W. A. Armstrong over „Shakespeare and the evo lution of Elisabethan acting". Donderdag 31 oktober. Frans Halsmuseum. 8 uur: Volksuniversi teit, film „De uitslovers". (Advertentie) Zijlweg 36-38, H'lem, Tel. (02500) 18014 (Advertentie) Aula schoolgebouw, Zijlvest 25 a. 8 uur: Haarlemse Disco Club, concert op grammo foonplaten. „Adam en Eva", Raamvest 5. Iedere avond vanaf 8 uur. 9 tot 11 uur cabaret met Fiet en Frans Koster, Annelies .Bouma en Cees van Oyen en pianist Enrico Neckheim. Waagtaveerne, Damstraat: Iedere avond 8—1 uur internationaal programma „Wiede- wagen", door Cobi Scheyer en Ronnie Pots dammer. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10—5 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 1—5 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige Instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11—8 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10—12.30 en van 1.30—5 uur, (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 25 uur. Museum „Het Huis van Looy", KI. Hout weg 103. Cultuur-historische diorama's. Geopend donderdags van 1012.30 en van 1.305 uur. Zon.- en feestdagen van 25 uur. Vlshal: Tentoonstelling collectie moderne Kunst uit eigen bezit Geopend dag. 10—5 uur Zondag 15 uur. „In 't Goede Our", Korte Houtstraat 1. Maand oktober: tekeningen van Henk Pan der. Geopend 106 uur. 's avonds van 810 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1: Tentoonstelling van tekeningen en schilderijen van M. Fuit (tot 2 nov.). 2e etage: Expositie „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks van 105 uur ge opend. HAARLEM, 25 okt. Twee jaar ge vangenisstraf met aftrek van het voor. arrest eiste de Haarlemse officier van justitie tegen een 34-jarige en een 27- jarige Amsterdammer beiden zonder beroep wegens het plegen van een brandkastkraak in Aalsmeer op 3 juni en in de Haarlemmermeer, enkele dagen later. De mannen kwamen door inklim ming de respectievelijke bedrijven bin nen en braken met breekijzers bureau iaden en kasten open. Zij vonden daarin overigens niets van hun gading. De brandkasten, die zij eveneens met be hulp van zware breekijzers open kregen, bevatten echter het nodige geld, waar zij op uit waren. Bij elkaar bedroeg de buit bijna duizend gulden. Beide man nen waren reeds herhaaldelijk veroor deeld. Hun raadslieden, mr. Mathuisen uit Amsterdam en mr. Roggeveen uit Haarlem, achtten toch termen aanwezig om clementie te bepleiten. Over veertien dagen uitspraak. Twee maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf en een geldboete van twee honderd gulden was de eis tegen een 24-jarige chauffeur uit NieuWer Amstel, omdat deze in oktober en december van het vorige jaar zonder wapenvergunning, zonder jacht-acte en buiten de jachttijd dat wil zeggen na zonsondergang op het terrein van de luchthaven Schip, hol op hazen en eenden gejaagd had. De man werd op de terugweg naar zijn woonplaats in zijn auto aangehouden. Patrouillerende agenten troffen in de auto ongeveer twintig hazen aan. De officier, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, achtte overtreding van de vuur- wapenwet bijzonder ernstig. „Er zijn nog steeds te veel mensen, die illegaal in het bezit van vuurwapenen zijn". De chauf feur. die ook jachtgeweren in België placht te kopen, was hiervoor al eens door de Bredase rechtbank tot twee weken gevangenisstraf veroordeeld. Hij had geprobeerd de wapens de grens over te smokkelen. Gisteren stond hij in hoger beroep terecht De Haarlemse kantonrechter had hem tot twee weken en honderd gulden boete veroordeeld. De officier was van dit vonnis in hoiger beroep gegaan. „Een hardnekkige stro per in optima forma", zo kwalificeerde de officier de chauffeur. Over 14 dagen uitspraak. (Advertentie) 100% WOL (Advertentie) m Grote Joutstraat 62 en 67 Tel 10657 12839 Advertentie) 1 NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 24 okt. Het stelsel dat de regering toepast bij het geven van koninklijke onderscheidingen zal vermoedelijk in 1964 op de helling ko men, wanneer een commissie, bestaan de uit o.m. enkele ministers en de kan selier van de Nederlandse ordes, haar rapport heeft ingediend. Het vraagstuk werd in de Kamercom missie die de begroting van Binnenland se Zaken behandelde, ter sprake ge bracht door de heer Scheps (PvdA). Hij noemde gevallen van gedecoreerden, die tijdens de oorlog zich zodanig hadden gedragen, dat zij daarna met de hakken over de sloot door de zuivering waren heengekomen. Nederlanders die dat ver der maar gelaten hebben voor wat het was, hebben zich later geërgerd bij de coraties aan deze lieden. De heer Scheps was er tegen dat zo iemand de Neder landse Leeuw krijgt. „Daar is het dier te edel voor", merkte hij op. Hij noem de onder bedekte termen een aantal ge vallen op van minder juiste onderschei dingen. Minister Toxopeus zei, dat het depar tement geenszins de gedragslijn volgt om een foutief gedrag tijdens de oorlog niet mee te laten tellen bij het verlenen van onderscheidingen. Aan dergelijke mensen komt een decoratie niet toe. Met promoties is het anders gesteld. Die gaan normaal door als iemand eenmaal gezuiverd is. Dat bij het decoreren ge werkt moet worden volgens vaste ge dragslijnen is echter onmisbaar. Deze precaire en ingewikkelde zaak is voor onderzoek aan een commissie toever trouwd. De heer Scheps deed de minister de idee aan de hand om de Nederlandse Leeuw voortaan te geven voor hen die een decoratie edht verdienen en dege nen die alleen vanwege een groot aan tal dienstjaren, in welke functie dan ook, geëerd moeten worden, lid te ma ken van een „Orde van de Arbeid". Hij pleitte voor een veel eenvoudiger stelsel. HEREN. Competitie, Overgangsklas- 5, Hie 7—Saxenburgers 4, Rood Wit xenburgersStrawberries 3. 4e klasse: Hoorn 2Scheybeeck 2, Kraaien 3 Eedhtrop 3, Strawberries 4Hurley 4, Alkmaar 4Strawberries 5, Fit 3Al liance 5. DAMES: le klasse: Gooi—Alliance, HBS—BDHC. 4e klasse: Alkmaar 4— Rood Wit 4, Pinoké 5BDHC 5. Districtscompetitie. Heren, le klasse: BMHC 8—Ever Swift 4, Eechtrop 4 Scheybeeck 3, Strawberries 6Allian ce 6, HBS 6Randwflck 5, Ever Swift 3Fit 4, Saxenburgers 2AMVJ 4. 2e klasse: Eechtrop 5Strawberries 7, Scheybeeck 4Adelborsten 2, Saxen burgers 3Rood Wit 3, BMHC 9HBS 7, Hermes 4Zandvoort 4, Strawber ries 8Allianoe 8, Fit 5Ever Swift 5, Alie 7Saxenburgers 4, Rood Wit 3Hurley 6. Treslingbeker: Rood WitBe Fair 5, TerriersAlliance 4. Districtscompetitie, Dames le klasse: SaxenburgersAMVJ 3, Strawberries 4Eechtrop 3, Hie 6Rood Wit 5, Straw berries 5Ever Swift 4, Scheybeeck 2Amsterdam 5. 2e klasse: Alkmaar 5Eechtrop 4, HBS 6Térriers 3, Scheybeeck 3Her mes 2, HBS 7Kraaien 4, Alliance 6 Qui Vive 2, HBS 8BDHC 7, Schey beeck 4AMVJ 4. Amsterdambeker: TerriersAllianoe 4. LISSE, 25 okt. Gaat Jos van Driel, de man die de ontwerpen pleegt te leve ren voor het bloemencorso in de bollen streek, straks het Aalsmeerse corso di rigeren? De ontwerper uit Amstelveen zwijgt in alle talen, het Aalsmeerse cor socomité trouwens ook, maar niettemin staat er binnenkort wat te gebeuren. De artistiek adviseur .van het Aals meerse bloemenfestijn, de heer A. Noyons heeft nl. zijn ontslag aangebo den en het heet dat dit is gebeurd na meningsverschillen met het Aalsmeerse comité. De meninge.. hebben daar trou wens veel gebotst, omdat Noyons naar de mening van de organisatoren te veel op eigen houtje handelde. Hoewel het er eerst op leek dat hij in 1964 nog een corso zou gaan maken hij was reeds in onderhandeling met de havenautoriteiten van Amsterdam schijnt hij nu definitief een punt ach ter zijn corso-carrière gezet te hebben. De naam Van Driel wordt nu overal achter de coulissen fluisterend genoemd en ook die van Georg Kiersch (die ook al in Amstelveen woonachtig is) en de laatste jaren het Rijnsburgse corso on der zijn hoede had. Het heet verder dat wanneer men Van Driel tot artistiek adviseur wil be noemen, men hem eerst voor de keus zal stellen: óf Aalsmeer óf de bollen streek. Uit Aalsmeer komen althans stemmen die zeggen, dat de twee meest befaamde corso's van het land niet door één ontwerper gemaakt kunnen worden. Men meent dat dit de gang in het stre ven naar het mooiste en het beste zou afremmen. De heer Van Driel liet doorscheme ren dat h\j zich niet voor een keus zal laten stellen. Het Aalsmeerse en het bollenstreekcorso zijn geen concurren ten en bovendien zo volkomen verschil lend van karakter dat men van twee aparte grootheden kan spreken. Inmiddels heeft er al een wagen van Van Driel meegereden in het corso van Zundert en vertrekt de Amstelvener be gin volgende maand naar Parijs waar hij besprekingen gaat voeren met orga nisatoren van corso's en andere bloe- menfestijnen aldaar. Hij vertelde ons, dat hij druk bezig is met de ontwer pen van het boüencorso 1964. Over twee, hoogstens drie weken zal het cor socomité in de bollenstreek de ontwer pen ter inzage krijgen. En dan duurt het niet lang meer of men zal de ge heimen van voorjaar 1964 aan de open baarheid prijs geven. (Advertentie) HEEMSTEDE, 23 okt. De afdeling Heemstede van de Katholieke Midden stands Vereniging houdt dinsdag 29 oktober in Nieuw Berkenrode haar al gemene jaarvergadering. De agenda vermeldt onder meer een bestuursver kiezing met aen daaraan verbonden bespreking van het bestuursbeleid. Af tredend in het bestuur zijn de heren A. Verdonschot en C. Breukels. Van hen stelt de heer Breukels zich niet meer herkiesbaar. Voorts zullen op deze agenda mededelingen worden ge daan over de enquête, die onlangs door de Heemsteedse middenstandsafdeling werd georganiseerd. UUAUTÉ SUPERIEJRf l~- a it Inderdaad, overal waar Vieux Marie Antoinette op tafel komt, brengt ze de ware stemming, die van gast vrijheid en gezelligheid. Ook de dames doen graag mee. En echt de „elck wat wils" drank: puur, als tic in long drinks, ais poesje bij de koffie Eds wel dadige groc. Kroon op de dag HAARLEM, 25 okt. Onder aus piciën van Haarlems Comité voor Ka mermuziek concerteerde gisteravond in de grote zaal van het Concertge bouw als eerste het „Wiener Oktett". Dit ensemble, dat is samengesteld uit leden van het vermaarde Weens Phil- harmonisch Orkest, bestaat uit een strijkkwintet en drie balzers t.w. klari net, fagot en hoorn. Men heeft over de stad Wenen wel gezegd dat zelfs de straatstenen daar muziek uitstralen en dat de lucht er (Advertentie) K TELEFOON 13608 Ruime parkeergelegenheid t/o Teylermuseum, hij ophaalbrug. VAN KLASSIEKE en MODERNE UITVOERING, waaronder ont werpen van KHO LIANG IE - PIERRE PAULIN - THEO RUTH - BENGT RUDA INTERIEURVERZORGING vibreert van wonderlijke melodieën. Na gisteravond het Wiener Oktett beluis terd te hebben zijn wij tot de conclu sie gekomen, dat het niet overdreven is. Deze Weners musiceren op een wijze, die ons Nederlanders vreemd is. AI bij de inzet van het overigens weinig be langrijke divertimento voor strijkkwin tet van Michael Haydn die evenals koorknaap aan de Stephansdom te We- zijn broer Joseph zijn opleiding als nen ontving typeerde ons de nobele klank, die mede verkregen werd door het superieure contrabasspel van Jo- hann Krump. Het „Oktett" van Paui Hindemith dat uit 1958 dateert ver raadt de hand van de vakman, die het ambacht van het componeren tot het uiterste beheerst. De wijze waarop het Wiener Oktett deze gecompliceerde rit miek met zijn soms sinistere melodiek realiseerde was een topprestatie. Hun speelwijze die op Strauss en Schubert geënt is was de oorzaak, dat dit lang niet gemakkelijke klankidioom een ac ceptabel gheel verkreeg. Na de pauze de hoofdschotel n.L het grote Oktett opus 166 van Franz Schubert: „gefündenes Fressen" voor de Weners: Dit meesterwerk van de eerste rang, dat Schubert op bestelling van de adellijke amateurklarinettist Graaf Troyer schreef, is eigenlijk een zesdelig divertimento welke een schat aan melodieën bevat, die men bijna overdadig zou kunnen noemen. De ver tolking van deze verrukkelijke muziek kon men zich niet beter wensen. Vooral de blijmoedige finale vormde een apo theose, welke het enthousiaste pubhek met een langdurig applaus bekroonde. Er kwam een toegift en wel een ge deelte uit het Septet van Beethoven. ANDRÊ KAART

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3