(vijf klassiekers twee jaar): Italië was ik nu een half-god" Opmerkelijke terugkeer na een lange periode vol teleurstellingen GLIGORIC wint schaakzonale Geen gemakkelijke opgaven voor Haarlemse semi-profs Lengyel en Dar ga ook in interzonaal toernooi TEGENSTANDERS OP PAPIER ZWAKKER, MAAR EDO MOET IN HEERENVEEN NARE SMAAK WEGNEMEN Kopa geschorst MAAK VAN UW SPAARGELD lit iï Hongaren geven journalist visum Bergholtz wel in Feijenoords eerste Nuninga, Petersen en Vriens in Jong Oranje Kampioensrit KNMV Avondje uit? DROSTE pastilles, altijd welkom Ware slachting onder de zijspanrijders Culturele Sportbond met afvaardiging op „Ganefo"-spelen Voetbalinterland gered! Tweedracht met de ploegleider oorzaak van zijn beslissing ZATERDAG 26 OKTOBER 1963 PAGINA 17 spons en eeyi handdoek hébhen snel hun werk gedaan. Als een „beau gargon" ondergaat Jo de Roo de huldigingen. Links Poulidor, de in de eindsprint verslagen gerenommeerde Fansman. jl /T aandenlang keek men hem m met een meewarige blik na. „Jo de Roo; in één jaar ^ggebrand". Een toevallige kam- 2>en? Een van de velen in de 'Versport, die met een paar triomfen zich heeft aange kend als een van de supper- ®tleten, maar bij nader inzien toch moest worden gerangschikt Onder de tientallen naamlozen, oie moeizaam een graantje mee pikken uit de welgevulde maar Voor slechts weinigen werkelijk kcratieve wielerruif? Laatste stuiptrekkingen had men de vijfde Maats in de Ronde v. Vlaanderen, 4de in Luik-Bastenaken-Luik de 2e in de Ronde v. Luxem- £Urg genoemd. De nadruk werd piegd om de duidelijke nederlaag t Bordeaux-Parijs, het roemloos v.an het toneel verdwijnen in de jphde van Nederland, het als een ,wajongen wegzenden uit Parijs ipb dag voor de start van de °Ur de France), het falen in de edstrijd om het Nederlands weg- ahtpioenschap en 't zonder meer pr het hoofd zien bij de samen ging van de Nederlandse ploeg ?°r de strijd om het wereldkam- Pl°anschap. Deze week echter zijn alle t.eriigrerende opmerkingen haas- >!g ingeslikt. Ter ere van Jo de T:°°. de zesentwintigjarige Zeeuw rp met lichtblauwe ogen in een ppte, fej getekende kop wat filo- otisch de wereld inkijkt, zijn weer r>^end de champagneflessen 'kurkt. Jo de Roo is, evenals et vorig jaar, weer vele kolom- ?n waard in de Franse, Belgi- e en Italiaanse wielerrubrie- ken. In een tijdsbestek van veer tien dagen eiste hij, evenals het vorig jaar, voor zich de triomfen op in de laatste twee internatio nale klassiekers van het wegsei- zoen: eerst Parijs-Tours, daarna de Ronde van Lombardije. aeni h sporen van ds kilometers lange tocht in-de-regen nog op het tvt poseert Jo de Roo na Mijn tweede triomf in Parijs-Tours. De winnaar van de schaakzonale in Enschedede Joegoslaaf Gligoric kijkt hier belangstellend toe bij een partij van zijn grote concurrent, de Duitser Darga. Ondertrouw-attentie? DROSTEpastilles, altijd welkom Zorgen voor Ripperda na Oostenrijkse dreiging BIJ SPAREN OP LANGERE TERMIJN gl"lmimi|iiiiiiiiminiMiiiimiiiiiiiHmimiiiiimiiiiiuiiiiMiiimiiiimiHmmiiiniiiiniiiniiiimiimiiiMiniiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimimmimuimmii I JO DE no O I """""""lllllllll,IIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIliïl „Ik had een Fransman moeten zqn ot anders een Italiaan", liet Jo de Boo zich ontvallen, terwijl hq de kleine Ni cole, zjjn dochtertje, stukjes voerde van het gebak, waarmee in het witgeschil derde huisje to. bet station Kruiningen Yerseke de jongste grote zege werd gevierd. „Als Fransman zou ik min stens vier keer zo veel profijt trekken van mijn overwinningen. In Italië zou Ik nu een half-god zijn". En met >le vreugde van iemand, die de bittere smaak van onverwadhte teleurstellingen en wrede kritiek heeft weggespoeld met een zegedronk, voegt liij er fier aan toe: „Noem ze eens op, de renners van nu en van ^vroeger die kunnen bogen op mijn ere-ljjst. Vijf klassiekers winnen in twee jaar tijds. Wie zoiets presteert, heeft, dacht ik, toch wel het bewijs ge leverd, dat hij meer is dan zo maar een wielrenner. Ik geef toe: er zijn dagen, dat ik slechter rijd dan de slechtste „krabber". Dan ben ik ook ten van die velen, die meezeulen met de groep en zich verschuilen achter ander mans ruggen. Maar zo win je geen klas sieker. Dan moet je het kunnen opbren gen om mee in de slag te zitten, om te bepalen wat er in het strijdyerloop ge beurt. Dan dwing je de beslissing, om dat je regéért". Ter illustratie volgen dan wat bepa lende situaties uit de wedstrijd, waarin h\j zijn laatste triomf heeft geboekt, de ronde van Lombardije met de finish op de piste van Como. Het verhaal van de jaoht op de altijd weer strijdlustige en energieke Duitser Wolfshohl, die met enige selecte combattanten aan de naai was gegaan. Over de beklimming van de drie kort op elkaar volgende berg toppen door de kopgroep van negen man, die tot de eindsprint in Como bij een zou blijven. Want, wie bepaalde er eigenlijk, dat die groep van negen man in tact zou blijven? Dat de beslissing zou vallen in de sprint? Jo de Roo is te bescheiden om zichzelf die eer toe te meten, maar uit de beschrijving van de tocht door het gebergte en daarna over het golvende parcours langs het Como-meer valt gemakkelijker zijn rol, zijn dominerende rol wel te verstaan, te distilleren. Want de kopgroep bestond uit zeven Italianen, één Belg en één Neder lander en onder de Italianen bevonden zich enige leden, van wie mocht worden verwacht, dat zij tijdens de klauterpar- tijen hun slag zouden wilien slaan. En wat deed Jo de Roo? Hij nestelde zich aan de kop van de groep, leidde de be klimmingen en liet uit het tempo, waar mee dit gebeurde zijn medestrijders dui delijk weten, dat er geen sprake zou zijn van verrassende demarrages. De be gaafde klauteraars onder de Italianen legde zich noodgedwongen bij deze de monstratie van meesterschap neer. En zij, die hun hoop hadden gevestigd op de eindsprint ervoeren tegelijkertijd, dat De Roo niet zonder reden de groep bijeen wilde houden of niet, waar hij op dat moment best toe in staat zou zijn ge weest, in het laatste deel alleen aan de haal ging: deze De Roo voelde zien sterk genoeg om het met suoces op een sprintduel te laten aankomen. Wie nog geen maand geleden bij Jo de Roo zou hebben aangeklopt om zijn rol in het thans bijna afgesloten wegseizoen door te nemen, zou eer zoal niet vertwijfelde dan toch min stens verbitterde jongeman hebben ge troffen. Een De Roo, die leed onder de schampere opmerkingen, die wa ren gevolgd op de jubel en loftuitingen voor zijn heldendaden in het vorige seizoen. Toen had hij een historische prestatie geleverd met de overwinnin gen in drie gerenommeerde wedstrij den. Eerst, in het voorjaar, een on genaakbare demonstratie van klasse, durf en moed ir 's wereld oudste en onbarmhartigste klassieker, Bordeaux Parijs. Daarna, in het najaar, triom fen in Parijs-Tours en de Ronde van Lombardije. De zegepralen werden royaal beloond. Onbetwist werd hij eer ste in het klassement van de wed strijden, die lioor de UCI, de inter nationale wielerunie, met het predi- caat eerste categorie waren opge sierd. In Nederland legde hij beslag op de bokaal voor de beste wielren ner van het jaar en tenslotte verwierf hij de Franse onderscheiding voor 's werelds beste wielrenner; een onder scheiding die eerder was toegekend aan coryfeeën als Fausto Coppi, Loui- son Bobet, Jacques Anquetil en Rik van Looy. Nu, met een door een herhaling voor hem zelf de bevestiging van de overwinningen in Parijs-Tours en de Ronde van Lombardije hersteld zelfver trouwen dramatiseert hij de reeks de cepties van de afgelopen maanden niet meer en brengt ze nuchter tot normale proporties terug: tegenslagen, die ieder een kunnen treffen. Een zware griep aanval tijdens het verblijf in het trai ningskamp aan de Franse Rivièra be tekende de uitschakeling voor Parijs- Nice, de etappewedstrijd die een ideale voorbereiding is voor de voorjaarsklas siekers. Na het Ardennen-weekeinde, juist toen de goede vorm zich begon te manifesteren en de hoop op topconditie voor Bordeaux-Parijs herleefde, ver stoorde een zware verkoudheid, opgelo pen door de slagregens, hagelbuien en stormen tydens de Ronde van Neder land, andermaal de voorbereiding. Bor deaux-Parijs werd uiteraard een grote teleurstelling. Jo de Roo zocht naar een volgende kans om de reputatie in het voorbije jaar, te bevestigen: de Tour de France Hij stelde zijn kandidatuur, on derstreepte die met een voortrefflijk gereden Ronde van Luxemburg en dwong aldus de uitnodiging om naar Parijs te komen af. Twee dagen voor de start liet Anquetil weten, dat hij toch zou starten. Iedereen verwachtte, dat Lebaube (in valler voor Anquetil in het Franse mer- kenteam) naar huis gestuurd zou »vor- den. „Schrap De Roo maar door en vul op zijn plaats de naam Anquetil in", liet de ploegleider Genuniani de heer Goddet weten. Jo de Roo reisde ont daan terug naar Kruiningen en weiger de wekenlang naar zijn fiets om te kij ken. Plotseling echter zag men hem aan de start in de vele criteria, die België dagelijks kent. „In de wedstrijd om het wereldkampioenschap zal ik ze krijgen" gromde De Roo en toen een bespreking op het bureau van de KNWU de hoop om in Ronsse van de partij te zijn tot bijna een zekerheid maakte, zette hij de voorbereidingen met nog meer energie voort. Jo de Roo werd echter niet ge kozen. Hij moest wijken voor „knech ten", die in dienst van Peter Post zou den rijden. „Ik begrijp best, dat Peter voor zichzelf zorgde. Dat is zijn goed recht. Maar dat de KNWU iemand uit sloot die het vorig jaar drie klassiekers won en per slot van rekening in de Ronde van Vlaanderen, Lui-Raskenaden -Luik en de Ronde van Luxemburg had laten zien, dat hy er nog was, is on gehoord". Jo de Roo is nog boos, als hij denkt aan deze nieuwe teleurstel ling, waarna hij min of meer uit balorig heid naar de zesdaagse van Montreal trok. Terug uit Canada tenslotte zette hij zich andermaal schrap. Maar het bevrijdende moment, waarin alle rem mingen werden afgeschud en werd af- ferekend met de verlammend werken- e opgekropte grieven was een felle dis cussie met zijn „stalbaas" Raymond Louvio* op de zaterdag voor Parys- Tours. Vierentwintig uur later werd bü voor de tweede achtereenvolgende keer gehuldigd als de ongenaakbare winnaar van de laatste Franse wielerklassieker van het wegseizoen. vyf keer winnaar van een klassie ker. Overwinningen in Franse, Ita liaanse en Engelse wieleravonturen. die ook hoog genoteerd staan. De Ronde van Sardinië bijvoorbeeld, of de Grote Prijs van Monaco, of de Trofee van het eiland Man. Gedeco reerd met „erkende" international? onderscheidingen. Jo de Roo heeft alle reden om op de eerste vier jaar als professional met voldoening terug te zien. Zjjn Franse stalbaas be schouwt hem als een van de meest waardevolle elementen van de aan talenten overigens niet arme forma tie. Dat blijkt uit de vele keren, dat hp naar Frankrijk wordt geroepen om er de kleuren van de groep hoog te houden. Hy heeft over contracten beslist niet te klagen. Het steekt hem niet, dat hy van zijn triomfen minder de voordelen geniet omdat hij Nederlander is in plaats van Fransman. Hij moppert, niet, dat zijn „stalbaas" minder ophef van zyr> triomfen maakt dan van die, behaald door een Frans lid van de formatie. Want, als hy het van de Nederlan ders had moeten hebben, zou hy nu een armzalig bestaan als professio nal leiden. Voor de Nederlandse wie- Ierprofs geldt niet het „oost, west: thuis best". Nederland met zijn internationaal zo hoog gewaardeerde wielrenners, met coryfeeën die in staat zijn zich te nieten met alle buitenlanders (De Roo, Geldermans, Maliepaard Jan Janssen, Peter Post, Nijdam, Zilverberg, Rent meester. Jo de Haan, Stolker) ne geert immers zijn wielrenners. Zelfs in hun ondergeschikte rel in de buiten landse formaties hebben Oranje's pro fessionals het duidelijk beter dan ooit voor hen in eigen land zou zijn weg gelegd. Wel esfhter vraagt Jo de Roo zich met zqn collega's af hoe het toch mogelijk is, dat. Nederland er niet in slaagt een eigen „wielerstal" op te bouwen. Het „materiaal" is er. Stuk voor stuk immers hebben de Neder landse professionals getoond op alle fronten (klassiekers, etappewedstrijden nationale ronden, criteria) de overwin ningen te kunnen afdwingen. Wat Jo de Roo betreft: hij is nu al weer bezig met het leggen van de basis voor nieuwe triomfen. Over een paar weken vertrekt hq in gezelschap van Anquetil, Stablinski, Elliott en Anglade voor een maand naar de Franse kolonie Nieuw-Caledonië. „Die vakantie", zegt Jo de Roo, „moet het vertrekpunt worden voor de volgende overwinnningen. Een voorjaarsklassie ker, Bordeaux-Parijs, een paar etappe zeges in de Tour de France". RUUD VAN DEN HENDE l Advertentie i NEDERLANDSCHE MJODENSTANDSBANK N.V. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, 26 okt. Alle zeven spelers van Feijenoord die gekozen zijn in het Nederlandse elftal voor de wedstrqd tegen Luxemburg zullen mor gen voor hun club tegen MW in het veld komen. Haak neemt zelfs weer zijn vertrouwde rechtsachterplaats in, Bennaars speelt zoals in het Oranje team linkshalf en Bergholtz is rechts buiten, samen met Groot de interna tionale vleugel vormend. De opstelling is: Pieters Graafland; Haak en Veldhoen; Kreyermaat, Kraay en Bennaars; Bergholtz, Groot, Krui- ver, Libregts en Moulijn. VEENDAM, 26 okt. Voor de wed strijd tegen het Noorse elftal onder de 23 jaar, die 5 november a.s. in Veen- dam word* gespeeld, is het team van I Jong Oranje als volgt samengesteld: Doel: Van der Mei we (NAC); achter: De Groot (Sparta) en De Vries (Ensche de) midden: Terhorst (Sparta), Zoeten- dai (GVAV) en Vriens (Willem II), voor: Giesen (PSV), Hoenen (PSV), Nuninga (GVAV), Bosveld (Enschede) en Petersen (Ajax). Reserves: Doesburg (Sparta), v. Gorp (NAC), Püs (PSV) en Heynen (ADO). Advertentie WAALWIJK, 26 okt. Ze dachten het gisteren gemakkelijk te krijgen, de deelnemers aan de kampioensrit van de K.N.M.V., 28C km lang door mid den-Brabant met Udenhout als mid delpunt. Maar hoe zijn zq bedrogen uitgekomen. Toen de balans was op gemaakt, bleken niet minder dan 39 van de 87 gestarte rijders op de eer ste dag de strijd te hebben gestaakt en waren bovendien slechts 2 deelne mers erin geslaagd strafpuntloos i ond te komen: de jonge Hagenaar Van Rijssel en de Brit Stirland. Besmeurd door modder opgedaan in een „leemkuil", op gladde bospaden en op door de Drunense heide drup pelden de overgeblevenen binnen. De algemene klacht: „een zeer zwaar parkoers". Het grootst was de slach ting in de zijspanklasse, waarin van de negen combinaties alleen de Hage naar Dammer de finish haalde. Hij hoeft vandaag op hetzelfde trajeert de rit slechts uit te rijden om zich kam pioen van Nederland te kunnen noe men.... DEN HAAG, 26 okt. De Neder landse Culturele Sportbond heeft be sloten deel te nemen aan de zg. „Ga- nefo"-spelen, die het vorige jaar door president Soekarno zijn aangekondigd, toen Indonesië werd geschorst als lid van het Internationaal Olympisch Co mité, in verband met de flagrante in breuk op het Olympische Charter ten aanzien van Israël. Het IOC heeft juist de vorige week besloten de schorsing op te heffen, op voorwaarde dat In donesië zich aan de Olympische re glementen zou houden. Daarmee werd de president in de gelegenheid gesteld alsnog de „Ganefo-spelen" af te ge lasten. Hij heeft dit echter niet ge daan. Vanzelfsprekend kunnen de leden beeoncureren en dat het initiatief is gebaseerd op de beginselen van Baron van officiële Nederlandse sportorgani saties, aangesloten bij het NOC en we reldfederaties niet aan de Indonesische spelen deelnemen. De Culturele Sport bond, een na-ooriogse voortzetting van de Arbeiderssportbond staat echter ge heel op zichzelf. Er wordt door het NOC en de NSF, die de deelname van de CSB betreuren, dan ook de nadruk op gevestigd dat de CSB zeker niet gezien mag worden als een officiële Nederlandse vertegenwoordiging. Een woordvoerder van de Indonesi sche ambassade in Den Haag ver klaarde dat de plannen voor „Ganefo- spelen" al van voor de schorsing van het vorige jaar dateerden. Dat het ver der niet de bedoeling is het IOC te de Coubertin, de grondlegger van de moderne Olympische Spelen. ENSCHEDE, 26 okt. Het zone schaaktoernooi is gewonnen door de Joegoslavische grootmeester Gligoric. Hy scoorde ongeslagen 12'/i punt uit 16 partqen. De tweede en de derde plaats worden gedeeld door de Hongaar Len gyel en de Westduitser Darga. Deze drie spelers hebben het recht verwor ven uit te komen in het interzonale toernooi 1964, dat waarschqnlqk in Ne derland zal worden gespeeld. Deze wed strqd zal 24 deelnemers tellen. De uitslagen luiden: Heidenfeld Darga 0-1, LengyelPhilippe '/«-'/«, Gli goricDurao Vi-V«, BoeyPomar 0-1, LladoAitken '/«-'/«, MazzoniPenrose 0-1, FilipVan Seheltinga Vr-Vi, Tatai Popov 0-1. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. Gligoric 12Vt, 2. en 3. Darga en Lengyel beiden 12, 4. Penrose 1H4, 5. Pomar 11, 6. Filip IOVj, 7. Kupper 10, 8. Popov 9Vj, 9. en 10. Llado en Van Seheltinga 7'/», 11. Tatai 6'/», 12. Boey 6, 13. en 14. Durao en Mazzoni 5. 15. Ait- ken 4, 16. Heidenfeld SVt, 17. Philippe 2 punten. De laatste ronde vertoonde het bekende, beeld. Partijen die nauwe lijks nog van belang waren, eindig den snel in remise, met uitzondering van het verbeten duel tussen Tatai en Popov. De ontmoetingen die be slissend waren voor de derde plaats kenmerkten zich door felle strijd. Toemooiwinnaar Gligoric speelde by snel remise met de hoewel Llado tegen arige 'tken zonder Durao, nog vlugger verliep. Niet meer dan vyf minuten totaal. Lengyel tegen Philippe vroeg slechts drie kwartier,k daarmee was het snelschaken voor- bjj. Heidenfeld poogde met 2. c3 in een siciliaan Darga in verwarring te bren gen. De Westduitser speelde echter uiterst zorgvuldig. Hjj won langzaam terrein in het centrum, veroverde een pion en daarna in het eindspel nog een. Dat was voldoende. Advertentie HAARLEM, 26 okt. EDO, Haarlem en RCH binden zondag de strijd aan met de drie laagst geplaatste clubs van de ranglijst. Betekent dit nu ook dat de Haarlemse ploegen het gemakkelijk zullen krijgen? EDO kwam de afgelopen zondag tegen hekkesluiter ZFC van een koude kermis thuis en dit resultaat geeft te denken. Haarlem bijvoorbeeld, zal tegenstander KFC beslist niet mogen onderschatten. RCH gaat naar de Zaan om het tegen ZFC op te nemen, terwijl EDO de verre reis maakt naar Heerenveen. Voor RCH staan de papieren bepaald gunstiger dan voor EDO, dat tegen ZFC wel heel zwakjes voor de dag is gekomen. In de eerste divisie gaat Telstar proberen bij RBC de vijfde achtereenvolgende overwinning in de wacht te slepen. De nieuwe IJmuider prof-combinatie komt steeds meer in de belangstelling te staan. Het ziet er naar uit, dat de ploeg een belang rijke rol in deze competitie gaat spelen. gaan. In de komende thuiswedstrijd te gen TYBB zal het er echter „warm" aan toe gaan. De club van Henk van Turnhout zal alles op alles zetten om deHUlegom sermvoor de eerste maal ten val te brengen. Wij verwachten een fel en spannend gevecht, waarin beide ploegen elkaar weinig zullen toegeven. Op „Schalkwijk" zal de derby Rip perda—-Schoten zich afspelen. Een wed strijd tussen oude tegenstanders, die elkaar al menigmaal het vuur aan de schenen hebben gelegd. Ripperda zit danig in de zorgen en bij een nieuwe nederlaag komen de oranje-witten er bepaald slecht voor te staa. Zand- voortmeeuwen gaat bij Baarn op be zoek. Deze ontmoeting biedt de Zand- voorters een goede kans op de derde overwinning. In de eerste klas amateurs treedt HFC als gastheer op van HoIIandia. De HFC-ers behaalden voor eigen pu bliek nog geen overwinning, maar het lykt waarschynlyk dat de blauw-witte ploeg aan deze toestand een einde gaat maken. De tweede klassers uit Haarlem en omgeving spelen tot dusverre met wis selend succes. Ripperda krijgt het dit seizoen zwaar te verduren, en ook HBC handhaaft zich met moeite. In de thuis wedstrijd tegen Celeriitudo komen de Heemstedenaren opnieuw voor een zwa re opgave te staan. Mocht de voorhoe de van HBC er echter in slagen het „verloren schot" terug te vinden, dan is de kans op een Heemsteedse over winning aanwezig. Hiilegom weert zich als nieuwe tweede kilasser uitstekend. Het mag een fraaie prestatie worden genoemd dat de Hillégomimers na vjjf wedstrijden ongeslagen aan de kop In de derde klas zijn de verrichtingen van Foreholte tot dusverre niet groots te noemen. Bq hekkesluiter Naaldwijk zullen de Voorhouters waar moeten ma ken dat zij te sterk zijn voor een plaats in de laagste regionen. In West I is ETO favoriet in de thuiswedstrijd te gen de Zebra's. Bq de vierde klassers in West I is de stryd om de leiding byzcaider spannend. Renova, Stormvogels en Waterloo gaan met een gelyk aantal punten aan de kop en het duel Reno- va-Waterloo zal daarom belangstel ling genoeg trekken. Wy menen dat de kansen der „Renovanen" iets ho ger mogen worden aangeslagen. Met twee punten achterstand op het leidende trio volgt Onze Gezellen, dat in de wedstrqd tegen Hoofddorp Boys geducht zal moeten oppassen om niet voor een onaangename verrassing te komen staan. NAS heeft nog niet ge wonnen van Bloemedaal en hetzelfde kan gezegd worden van THB, dat het in Aerdenhout met Zaanlandda moet op nemen. In West II gaat Van Nispen met 10 punten uit 5 wedstryden fier aan de kop. Bö het op eigen veld nog ongesla gen DOCOS. wacht de Zilkenaren geen gemakkelijke party: Van Nispen zy ge waarschuwd. Bq SJC-Altior komen twee ploegen in het veld die verlangend uit zien naar een misstad van de koplopers. Beide clubs volgen Van Nispen met drie punten achterstand en de verliezer van het in Noordwyk te spelen duel zal zijn papieren zien dalen. Gezien het terrein- voordeel houden wy het op SJC. Lisse heeft thuis de beste kansen tegen War- munda, maar of WSB by Voorburg suoces zal kunnen behalen valt nog te bezien. De Brit Penrose vocht met zwart tegen Mazzoni voor zqn laatste kans. Ook hy verwierf langzaam maar zeker beter spel, dat na vier uur tot winst leidde. Inmiddels was Filip-Van Sehel tinga een positionele aangelegenheid geworden, waarin de Nederlander zich van zijn beste zqde liet zien. Wat de Tsjechische grootmeester ook probeer de alle acties uitgaande van een sterk paard op d5 toch bleef het evenwicht gehandhaafd en remise was het resultaat. De Italiaan Tatai, die probeerde tegen Popov tot koningsaanval te ko men, moest ervaren, dat de Bulgaar de kunst van een actieve verdediging uitstekend meester was. Toen de aan val mislukte, werden de rollen snel omgedraaid, 0-1. Tegen het verstrijken van de speeltijd, capituleerde Boey met wit tegen Pomar, die een goede posi tieparty speelde. WENEN, 26 okt. De Hongaarse autoriteiten hebben een ultimatum geaccepteerd dat hun door de Oos- rykse voetbalbond was gesteld en hebben een visum verleend aan een Oostenrijkse sportjournalist die men aanvankelijk niet in Hongarye wens te toe te laten. De interlandwedstrijd Hongarije - Oostenrijk die voor morgen op het pro gram staat, werd gistermiddag door de Oostenrijkers afgezegd, wegens de Hongaarse weigering een visum te ver strekken aan de sportredacteur van een Weens dagblad. „Alle Oostenrijkse journalisten toelaten of wij spelen niet", lieten de Oostenrijkers weten. De Hongaren kregen bedenktyd tot gis teravond 7 uur. De wanhopige Hon gaarse voetbalofficials, die al ongeveer 50.000 toegangsbewijzen hadden ver kocht en 10.000 Oostenrijkse supporters in Boedapest verwachtten die Honga rye een flinke portie deviezen zouden bezorgen, slaagden er op het laatste ogenblik in de communistische autori teiten tot andere gedachten te bren gen. Die autoriteiten hadden beslist dat de betrokken journalist nooit meer in Hongarye zou worden toegelaten omdat hij een aantal anti-communisti sche artikelen had geschreven. PARIJS. 26 okt. De Franse voet balbond heeft Raymond Kopa een schorsing van twee weken opgelegd wegens zqn weigering morgen te spelen in de wedstrijd Frankrjjk-Bulga- rije. De bond zegt dat deze weigering een overtreding van het reglement is. Kopa zelf acht dit een kromme beslis sing. „Mijn club. Reims, staat volko men buiten deze kwestie, maar wordt zo het meest gedupeerd", zegt Kopa. Kopa houdt vol dat hij alleen met het internationale voetbal stopt als ge volg van persoonlijke meningsverschil len met de ploegleider George Ver riest. „Voor ik gisterenmiddag met emest ging praten, vroeg ik om een persconferentie te houden over mijn tweedracht met Verriest. Men wilde daar met van weten. Dus was er geen andere oplossing dan me terug te trek ken", aldus Kopa. In voetbalkringen zegt men echter i besluit van Kopa ook zijn leertnd en zijn steeds terugkerende enkelblessure een rol hebben gespeeld. Bovendien is de Franse voetballeiding It?? ,rneninS dat zyn speltrant uit de tqd is geraakt. De twist tussen Kopa en verriest over het spel van Kopa is al maanden aan de gang. Kopa wenst alleen maar te spelen volgens het „recept-Kopa". Op het toernooi om de Britse tennis kampioenschappen op overdekte ba nen te Londen heeft het Joegoslavi sche Davis Cup-paar Jovanovic-Pilic het heren-dubbel gewonnen. In het toernooi om de Europese vol- leybaltitel won het reeds in de finale geplaatste Frankrijk met 3-0 (15-5, 15- 11, 15-7) van Denemarken. West-Duits- land verloor met 8-0 van Turkije (1B-8, 15-8, 15-3).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 17