Haarlemse Jazz Club begint volgende week nieuw seizoen Nieuwe opzet en sfeervolle .Koudenhorn' soos m CABOCHARD Burgemeester van Swiebertje woont in Hillegom A: Bij nieuwe taakwaardering zal 1 juni 1962 streefdatum blij ven D J<OOT voor Rob Hoeke wacht op z'n grote kans Showballet Schoenmaker met een internationale leest Twee gewonden bij ongevallen in Heemstede Henri Bende Te scherp uitgeweken RIENVANNUNEN: „Stief been en Zoon nu als TV-ster in Vergadering groep P.T.T. van K.A.B.O. ZATERDAG 26 OKTOBER 1963 PAGINA 3 HAARLEM, 26 okt. Na een zwerftocht door de voormalige Koudenhornkazerne zijn we op een middag toch terecht gekomen in de sociëteit van de Haarlemse Jazz Club. Niet zonder argwaan overi gens, omdat je in zo'n complex van gangen en zalen vanzelf een onbe stemd gevoel krijgt. Maar goed, kamer 5 bleek tenslotte raak te zijn an het vertrouwde gezicht van de neer H. Baas, wiens vrouw voor een glimlachend welkom had gezorgd, gaf de stemming meteen de klaarte van een onderhoudende samen komst. Nu straalde de sociëteit zelf niet bepaald in de klaarte van het namiddaglicht. De gordijnen waren gesloten, er brandden her en der kaarsen, stevig op flessen geplant, kortom we waren in een schemer toestand gebracht. Het bleek van de keer Baas overigens alleen de be doeling, de sfeer te scheppen, zoals die op de sociëteitsavonden van de Haarlemse Jazz Club gebruikelijk is. Cees Smal Kledingmagazijn Douwma vierde jubileum en verbouwing Parfum de grès Parfumerie-Schoonheidssalon Zijlstraat 73 - Tel. 10542 an de Parallelweg in Hillegom woont een burgemeester...: Rien van Nunen, de burgemees ter van Zwiebertje, Neerlands popu lairste T.V.-programma voor de kinderen. Dezelfde man die bekend is bij vrijwel alle kinderen van Ne derland, ziet zijn T.V.-ster snel stij gen sinds de strip Stiefbeen en Zoon op de vaderlandse beeldbuizen komt. Het succes is hem niet naar zijn hoofd gestegen. „Ik blijf," zo zegt Rien v. Nunen, „maar liever mezelf, zo maar een geklofte jongen." En men ziet hem in Hillegom dan ook bij voorkeur op zijn pantoffels rond stappen. Ook als hij naar het post kantoor gaat om zijn chèque yan de Televisie Stichting te innen. De familie Van Nunen man, vrouw, drie kinderen plus een stief dochter is vier jaar geleden naar Hillegom gekomen. Waarom? „Wel," zegt mevrouw Van Nunen, „we woon den in Amsterdam en wilden dol graag buiten zijn. We plaatsten een advertentie, we kregen een aanbod en we accepteerden." De Van Nunens vonden Hillegom een leuk dorp. De mensen zijn aardig en je kunt alle kanten op: de zee en het strand zijn vlakbij, evenals het grote duingebied bij De Zilk. En als we naar Haarlem of Leiden willen, is dat ook maar een wipje." Rien van Nunen begon al vroeg met acteren toen hij veertien jaar was. Op zijn achttiende ging hij zich be roepsmatig met toneelspelen bezig houden. Dat was in de dertiger jaren Rien van Nunen, de burgemeester van Zwiebertje en nu optredend in de TV-strip Stiefbeen en Zoon, hier in een pose waarin men hem op de beeldbuis niet ziet: stoeiend met zijn dochtertjes. HUURPIANO'S geschikt voor beginnende leerlingen voorradig. In de loop der jaren ïeeft de club, die in 1949 werd opgericht, een beken de klank gekregen in het Haarlemse. Honderden jongeren hebben in die tijd genoten van de maandelijkse life-mu- sic-iavonden. Dat waren bijeenkomsten, Waarop min of meer gerenommeerde orkesten kwamen spelen. De H.J.C. tel de toen zo'n 200 tot 300 leden leden. De naaste relaties van de club zullen zich nog vele evenementen herinneren, die de Club haar naam hebben be zorgd. Wij memoreren slechts de vie ring van hét tweede lustrum, toen in de Haarlemse Vishal een fraai opge zette Jazz-tentoonstelling werd gehou den en het feest per boot uitgespeeld *n uitgevaren werd. Inmiddels is hel bestuur een andere koers uitgegaan. Het zat enerzijds met net probleem de life-music op ver antwoord peil te houden, anderzijds wilde het meer doen louter passieve recreatie bieden. Wat het eerste be treft: de bijeenkomsten werden altijd op de vrijdagavond gehouden, de meest geschikte avond. Maar juist dan werd net steeds moeilijker een goed orkest te krijgen. Bovendien waren de finan ciën van dien aard, dat de musici zon der honorarium hun medewerking moes ten verlenen en tevreden moesten zijn met een onkostenvergoeding. Dat lukte altijd uitstekend, maar de vrijdagavond Werd een groot obstakel. Daarom werd Raar een nieuwe inslag omgeschakeld, welke het tevens mogelijk maakte het tweede punt waar te maken. Het afge lopen seizoen heeft reeds bewezen, dat HEEMSTEDE, 25 okt. Omstreeks kalf zes gistermiddag kwam op de Leidse vaart weg, ter hoogte van het Sluisbruggetje, een bromfietser, een 22- jarige electromonteur uit Haarlem te Vallen, toen hij voor een passerende auto teveel naar rechts uitweek en in de berm terechtkwam. De man liep Verwondingen aan gezicht en benen en een hersenschudding op en moest naar het Grote Gasthuis in Haarlem worden overgebracht. Op dé Herenweg ter hoogte van de \an Merlenlaan in Heemstede heeft rich gistermiddag omstreeks half twee Oen gecompliceerd ongeval voorgedaan, Waarbij een wielrijdster, een bromfiet- ger en een aantal auto's betrokken wa- Een. De wielrijdster, die uit de richting ^ennebroek kwam, week, omdat een haast haar rijdende bromfietser haar ®ven raakte, te veel naar rechts uit en kwam op de rijbaan terecht. Een daar rijdende trekker met oplegger week oveneens naar rechts uit, evenals een Vrachtauto. Een achterop komende per sonenauto bemerkte deze manoeuvres hiet snel genoeg en botste tegen de vrachtauto op. Een inzittende van de Personenauto, uit Beverwijk, moest met ®eh hoofdwond en verwondingen aan rechterarm en linkerhand naar het St.- ^htoniusziekenhuis in IJmuiden-oost vorden vervoerd. men op de goede weg was. De reacties wezen dat althans uit. De Club houdt nu iedere vrijdag een bijeenkomst in de sociëteit in de Kou- denhornkazeme. Men wil een afwisse lend programma samenstellen. De ene keer wordt een spreker uitgenodigd om een causerie te houden, de andere keer wordt het een platenconcert, dan wil men eens een discussie-avond beleggen of verschillende kwesties via een forum behandelen. Daarbij wil het bestuur toch om de vier of vijf weken een avond van life-music beleggen, waarop enkele musici of een orkest voor een gastoptreden uitgenodigd zullen worden. Voorts wil men komen tot het verto nen van jazzfilms en tenslotte zullen de onvoorbereide instuifavonden niet ver geten worden. Het nieuwe seizoen zal dus een schematische indeling krijgen, hetgeen niet wil zeggen, dat de onge dwongen sfeer verloren zal gaan. Deze wil men hoe dan ook waarborgen. Bij dat alles blijft natuurlijk de mo gelijkheid om te „jammen", platen te draaien of z'n heil te zoeken aan de lectuurtafel. Het bestuur heeft met voldoening vastgesteld, dat de disco theek van de club langzaam maar ze ker in omvang toeneemt. Het heeft daarnaast een nieuw initiatief geno men: de stichting van een eigen bi bliotheek. De basis van een verzame ling boeken is dank zij schenkingen en aankopen gelegd. Tenslotte wil het bestuur meer ruimte geven aan de come-out-sessions, de oefenavon den voor beginnende instrumentalis ten. Deze bijeenkomsten zullen buiten de clubavonden vallen en zijn uitslui tend toegankelijk voor de leden die een instrument bespelen.' De heer Baas, die als representant van het bestuur van de Haarlemse Jazz Club optrad, bleek van het nieuwe seizoen veel te verwachten. De socië teit is gezellig ingericht. Trouwe H.J.C.'ers hebben daarvoor gezorgd. Dank zij de medewerking van de direc tie van het Frans Halsmuseum hangen aan de muren verschillende werken uit het gemeentelijk modern kunstbezit. Bo vendien zijn er bijzonder illustratieve foto's van Frans Hemelrijk opgehangen, jaar zwerven door vrijwel alle zaaltjes, De heer Baas steekt zijn enthousiasme over deze soos niet onder stoelen (ban ken zijn er niet). Na meer dan twaalf die Haarlem heeft, biedt de Kouden- homkazerne nu een vast honk, dat ver kregen werd dank zij de bemiddeling van de Haarlemse Raad voor de Jeugd. Doordat de H.J.C. nu gerubriceerd is geworden onder het zogenaamde „open jeugdwerk" zal zij mogen rekenen op een bescheiden jaarlijkse subsidie van de gemeente. Vrijdag 1 november wordt het nieuwe seizoen geopend met life-music. Dan treedt het kwartet Cees Smal op. De naam van de in Haarlem geboren en getogen Cees Smal is geen onbekende in de Haarlemse Jazz Club. Smal heeft als componist-arrangeur zijn sporen verdiend. Hij is nu trompetist in het radio-orkest van Klaas van Beek en bij The Ramblers. HAARLEM, 25 okt. Op 1 februari 1963 bestond „Douwma Heren- en Jon- genskleding" in de Gen. Cronjéstraat veertig jaar. De strenge winter maak te het toen onmogelijk dat feit fees telijk te vieren. De heer Douwma sr. begon zijn kleermakerij op 1 februari 1923 in een winkelpand aan de over zijde op nummer 23. Vijf jaar later, in 1928, kreeg de heer Douwma de ge legenheid het huidige pand te betrek ken. Dat bleek een hele verbetering te zijn. Vier jaar later dwong de toene mende drukte de heer Douwma een derde pand aan te kopen en dat met het tweede tot een geheel te verbou wen. In 1953 werd nog een pand bij de zaak getrokken, waarin een aparte afdeling herenmode werd gevestigd. Op 2 juli 1963 kwam de officiële vergun ning af om de kleermakerij en de tuin achter de drie panden bij de verkoop ruimte te trekken. De verbouwing van dit nieuwe gedeelte was nu zover geko men, dat gisteren de ingebruikneming ervan en het uitgestelde veertigjarig jubileum gevierd kon worden. Er bleek een grote verkoopruimte, een lichtbal^ ontworpen te zijn, waarin de koper bij vol daglicht kopen kan. groot, overzichtelijk hangen de kos- De winkelruimte werd tweemaal zo Het winkelpand is nu 18 meter diep en heeft een gevelbreedte van 25 me- tuums en jassen voor de koper gereed, bloemen ontbraken niet. De belang- ter. En, zoals dat bij een feest hoort, stelling was overweldigend en de he ren Douwma en Wijngaarden mochten honderden zakenrelaties en cliënten de hand drukken. (Advertentie) Tijdelijk ter kennismaking de introductieproefflacon a f 1.20 bij: HAARLEM, 25 okt. De belangstel ling voor de vergadering die de groep jTT van de KABO, afdeling Haarlem, donderdagavond in het Christelijk Mi litaire Tehuis aan de Jansweg te Haar lem had belegd voor PTT A-ambtena ren was bijzonder groot. Uit tal van Plaatsen van het gebied dat door het Ppost- en telefoondistrict Haarlem wordt omvat, waren belangstellenden komen opdagen om te luisteren naar het helde re betoog van de heer P. Willems, een der PTT specialisten van de KABO, die de problematiek bij PTT aansneed op een wijze die de aanwezigen een duide- llJk beeld gaf van de vele aspecten die o.a. aan de huidige op gang zijnde makwaardering verbonden zijn. ^Spanningen waren nl. ontstaan bij de ffl' personeelsleden, speciaal bij de ^■-ambtenaren (de vroegere maandlo- ®.ers) sedert de invoering van de werk- lassificatie en verdienstebeloning voor E-ambtenaren (de vroegere week- oners) waardoor de A-ambtenaren zich erk benadeeld voelden, j,. öe oorspronkelijk voor deze vergade- We ongezochte spreker, de heer W. ®®se'link, was wegens ziekte verhdn- ten ,maar de talrijke aanwezigen moch ten ervarcn dat zjjn vervanger de ma- l»in volledig beheerste. De heer Wi'l- afrJS- gaf> na zijn ingeleid door de vprtt voorzitter de heer P. J. Hooger- PtanJ een heldere uiteenzetting van de biijT van zaken op het huidige ogen- zeker wel enig perspectief biedt. Wij, de vakorganisaties, aldus de heer Willems, hebben na de invoering van de werkclassdficatie en verdienste beloning in 1961 bepaald niet stil geze ten en hebben reeds in maart 1962 de zgn. taakwaardering in onze kring we ten af te dwingen. Deze taakwaarde ring van de talrijke PTT functies met vergelijkbare functies in overige rijks diensten heeft vele facetten en is der mate tijdrovend dat zij in etappes moet plaatsvinden. Spreker kon zijn toehoor ders echter de verzekering geven dat de vastgestelde streefdatum voor elke functie gehandhaafd blijft, deze is 1 ju ni 1962, ongeacht het tijdstip waarop het resultaat van het onderzoek naar een bepaalde functie bekend wordt. Uiter aard zijn aan deze taakwaardering con sequenties verbonden en het is zeker niet uitgesloten dat een bepaalde taak op een lager niveau zal worden ge waardeerd. Dit zal echter voor de be trokken ambtenaren geen financiële ge volgen hebben. Over het algemeen ech ter mag men de resultaten van de taak waardering hoopvol tegemoet zien. Na de pauze werd van de discussie- gelegenheid druk gebruik gemaakt waar bij diverse vragen over het loonpolitie- standpunt dat de KABO hierbij inneemt, aan de orde werden gesteld. De heer Willems kon de vragenstelles op bevre digende wijze antwoorden waarna voor zitter deze zeer interessante en onder houdende vergadering op de gebruike lijke wijze sloot toen er nergens een behoorlijk beleg de boterham te verdienen viel - ook in de amusementssector niet. Hij werkte toen in tenten op kermissen of zo maar in een dorpskroegje, waar ze eenpaar planken op kisten legden, een gordijn ophingen en het geheel tot to neel verhieven. Het was heel hard werken en weinig verdienen. De acteurs hadden vrijwel allemaal een dubbel-rol en moesten bovendien affiches ophangen, strooibiljetten in de bussen gaan stoppen en alle mogelijke andere klusjes opknappen. „Jonge", zegt Rien van Nunen, „als ik daar nog aam denk. Als je één gulden per dag verdiende, was liet best. En ik wil rus tig bekennen dat ik in die tijd heel vaak in een hooiberg heb geslapen, doodgewoon omdat er geen geld was een kamer in een hotelletje te ne men". Na de oorlog stichtte Van Nunen een eigen toneelgezelschap: De Amster damse Comedie. Met veel succes trad men op voor de leden van de land-, de lucht- en de zeemacht, voor depar tementen van het Nut van 't Alge meen, enz. Daarnaast bespeelde men nog drie maanden per jaar het Cen traal Theater in Amsterdam. Later werd Rien verbonden aan het Amsterdams Volkstoneel en speelde de hoofdrollen in De Jantjes en Op Hoop van Zegen. Toen De Jantjes op het beeldsoheml werd gebracht, werd Van Nunen door de TV-mensen ontdekt. Men bood hem diverse rollen aan en later oogstte hij veel succes al® de burgemeester van Zwiebertje. Zo'n kinderprogramma lijkt misschien een voudig, maar het is het bepaald niet", zegt Van Nunen. „Kinderen zien veel scherper dan volwassenen." e eerste strips van Stiefbeen en Zoon zijn goed aangeslagen. De serie had in Engeland veel suc ces, maar dat was voor de NCRV geen garantie dat dit in Hol land ook het geval zou zijn. Eén ding viel heel sterk op: studieperso- neel, dat diverse scènes de vorige dag had getelevisioneerd kwam later naar de studio's om het nog eens te zien. Dat was nog nooit gebeurd. Toen de eerste strip de lucht was ingegaan, wis,, men al gauw dat men raak had geschoten. Rien van Nunen speelt va der Stiefbeen. „Deze rol behoef ik nau welijks te leren, zo zegt hij, ik speel hem niet, ik bèn het". Van Nunen is een natuurtalent. Op een toneelschool is hij nooit geweest, al wil Mj het nut van een goede op leiding niet ontkennen. „Maar men vergist zich als men denkt ook acte ren te kunnen leren. Dat hèb je of je hebt het niet. Een toneelschool kan alleen bijschaven", zegt hij. Van Stiefbeen en Zoon komen acht tien afleveringen. Woensdag j.l. ging de tweede aflevering, „Damesbezoek" geheten. Ook mevrouw van Nunen speelde erin mee onder haar meisjes naam Hella Faassen. Op drie jaunari komt „De Badkuip" op het beeldscherm. Naast de heer en mevrouw Van Nu nen komt dan ook pleegdochter Rita Schipper ten tonele. Elf van de acht tien afleveringen zijn er nu opgeno- men. De afgelopen maanden hebben de Van Nunens het dan ook druk ge had. Voor de TV-camera's staan is een vermoeiend en secuur werk. De ca mera's registreren onverbiddelijk el ke fout en als aan het slot van een stuk iets fout gaat, moet alles wor den overgespeeld. Want op de Am- pexband worden beeld en geluid te gelijk opgenomen. Een foutief stuk je er uitknippen en een nieuw mon teren gaat niet. Dat kan alleen bij telerecording. Maar die methode geeft een veel minder goed beeld en wordt alleen toegepast bij haastwerk en actueel nieuws. Directe („life"-) uitzendingen zijn er maar heel wei nig, aldus Rien van Nunen. Mevrouw van Nunen stamt uit een acteursfamilie. Haar overgrootvader was directeur van de Rotterdamse Schouwburg, haar grootvader speelde destijds met Esther de Boer van Rijk in Heijermans onsterfelijke creatie „Op Hoop van Zegen" de rol van Ba rendje; haar vader acteert nog steeds hij speelt ook in een van de volgen de afleveringen van Stiefbeen en Co. haar broer werkt regelmatig mee aan radiohoorspelen en zij zelf stond jarenlang op de Bühne. Onder andere bij Johan Kaart, bij het Nederlands Volkstoneel van Ben Groeneveld, bij de Nederlandse Comedie en bij het Amsterdams Volkstoneel. Ook na haar huwelijk bleef ze acteren, maar toen het gezin zich ging uitbreiden, moest zij steeds meer „neen" gaan zeggen. Waar de heer Van Nunen zich over verwondert is de steeds weerkerende vraag: „En wat doet U nu overdag?" De mensen beseffen niet dat een be roepsacteur heel weinig vrije tijd heeft. Hij maakt veel meer uren dan wie ook, maar de goegemeente denkt dat je rol je komt aanwaaien. Rien van Nunen kan zijn liefhebberij het zeevissen dan ook maar sporadisch beoefenen. Maar af en toe néémt hij er een dagje voor, want kunnen doet het eigenlijk nooit. (Advertentie) P I A N O 'S VLEUGELS HAARLEM - Z1JLVVEG 57 - TEL. (02500) 11036 De 24-jarige Haarlemse jazz-pianist r05 Hoeke, zoals velen hem hebben Rob Hoeke mist de koel-zakelijke in stelling, die zo kenmerkend is voor de huidige meestal commerciële jazz-wereld in binnen- en buitenland. Natuurlijk Is hjj, zoals iedere jazz musicus, op publiciteit uit. Maar dat moet dan niet met de ellebogen ge beuren en ten koste van collegae-mu- sici. Rob Hoeke, de oprichter en leider van het Boogie Woogie Kwartet, dat onder andere viermaal de tweede plaats bezette op de bekende Loos- drecht Jazz-Festivals, voelt zich niet zo thuis temidden van de zogenaam de befaamde grootheden, voor wie de artisticiteit van het spel dikwijls van ondergeschikt belang dreigt te wor den, omdat het enkel om gevulde por- temonnaies gaat. De jeugdige Haar lemse pianist wil beslist niet die rich ting op. Liever de piano aan de kant, dan het slachtoffer worden van de mu- ziek-business, vindt hij. Daarom weet Rob Hoeke nauwelijks wat zijn plan nen voor de toekomst zijn. Hij zou graag beroepsmusicus worden. Maar dan op zijn eigen manier, zonder lang durige contracten en verplichtingen aan veeleisende managers. Hij reali seert zich, dat ook Nederland hem maar weinig kansen biedt, terwijl hij hier het liefst zou blijven. Onlangs is bij Phonogram zijn eer ste grammofoonplaat uitgekomen. Op de hoes prijkt zijn kwartet, dat be halve hemzelf bestaat uit zijn 20-jarige broer Paul (drums), Kees Kuipers, die 23 jaar is en bas-guitaar speelt en de 19-jarige Wim Bitter (guitaar). Alle lllljlllltlllllllllfllllllllllllllllllllilllll llllll llllll llllll lllllllllf III De heer Griffioen, die nu vier jaar aan de Parklaan zijn dansstudio heeft, gaat bij het begin van zijn vijfde sei zoen bij het begin van zijn vijfde sei- de groei van het aantal leerlingen, die zich hebben laten inschrijven voor de lessen in moderne dans. is ook een zekere vraag gekomen naar lessen in modern ballet. Vooral gaat de belang stelling uit naar het moderne show- ballet. Hij heeft er eens over nage dacht en het contact met Peter Bouw huysen uit Den Haag deed hem be sluiten de knoop nu maar door te hakken. In zijn studio is een cursus showballet gestart, waarvoor zich in middels vijf en veertig meisjes heb ben opgegeven. De leeftijd van de meisjes varieert van 11 tot en met 16 jaar. Alleen meisjes hebben zich op gegeven, hetgeen niet wil zeggen, dat jongens niet welkom zouden zijn. Integendeel. Half om half zou zelfs ideaal zijn. Peter Bouwhuysen, een nog jonge man, heeft alle verwachtingen van dit nieuwe initiatief. Hij heeft zijn opleiding gehad aan de E.N.S.A., de Eerste Nederlandse Show Academie, en heeft in verschillende Rudi Carell- shows meegedanst. Volgens hem zou den zich hoogstens twaalf leerlingen in Haarlem melden. Het getal van vijf en veertig heeft hem verrast. In principe wenst hij niet te beginnen met meisjes (jongens) beneden de 11 jaar. De ontwikkeling yan het lichaam is dan nog zo onvoldoende, dat het onverantwoord zou zijn die kinderen in te wijden in het stowballet. Hij geeft aan zijn opleiding een klassieke basis, daarna stapt hij over naar het show-ballet. Hij is openhartig genoeg heeft vermoedelijk wat dat betreft reeds de nodige ervaring te ver. klaren, dat iedere beginneling geen blijverdje is. Het is tenslotte een ge richte opleiding, die weliswaar in de sfeer van de ontspanning ligt, maar toch ook een serieuze instelling vraagt en doorzettingsvermogen. Er zal dus wel enig verloop zijn. Voorlopig is er echter voldoende enthousiasme om te starten. De jon geren worden zoveel mogelijk bij el kaar gegroepeerd, de ouderen hebben hun eigen lessen. Wanneer de grond slag is gelegd en de mogelijkheden zijn gunstig, zij het aanvankelijk nog eenvoudig, met figuratief werk be ginnen, waarvoor hij zelf de choreo grafie zal verzorgen. De heer Griffioen is uiteraard blij met deze noviteit in zijn dansstudio. Hij ziet er ook een mogelijkheid in om zijn balavonden een aantrekkelijke onderbreking te geven door de leerlingen van Peter Bouwhuysen een Showballet te laten opvoeren. pen. Het leek wel opzet van de jury" maar ook op intern georganiseer de jazz-concoursen door jazzclubs in Den Haag, Dordrecht, Rotterdam en Bergen. Het kwartet is voor de Neder landse jazz-liefhebber een bekende ver schijning. Zeker voor ons land is het eigenlijk unieke muziek, die Rob Hoeke. bege leid door drums en guitaren, uit z'n piano haalt. Niet alleen de tekstschrij ver van de platenhoes komt tot deze conclusie. Boogie Woogie werd reeds in de twintiger en dertiger ja ren volop gespeeld. De nogal aparte wijze van muziekmaken was over het algemeen echter voorbehouden aan de piano, zónder begeleding. Rob Hoeke, die vrijwel geen noot lezen kan en op twaalf a dertienjarige leeftijd gewoon maar begon, arrangeerde deze mu ziek zo. dat het begeleidend drietal op verkwikkende wijze de strak-ritmische piano-partij ondersteunt en af en toe aanvult. De grammofoonplaat, waar op de meest geliefkoosde nummer» van de kwartetleider staan, was in Haarlem binnen enkele dagen uitver kocht. Natuurlijk kent praktisch elke Haarlemse jazz-minnaar zijn stadge noot. Een dergelijke snelle uit-ver- koop" was hier dus wel te voorzien. Ook in aVidere plaatsen bleek voor de friese muziek van Rob Hoeke's Boo gie Woogie Kwartet anima te be staan. Wat ligt meer voor de hand, dan dat Rob met zjjn kwartet op toemee zou gaan, zal menigeen zich afvragen. Na hun successen van de laatse jaren zouden de vier Haarlemse musici overal met open armen ontvangen worden. Een dergelijke onderneming behoort echter tot de onmogelijkhe den, omdat de orkestleden op Rob Hoeke na allen nog studeren of op school zitten. „Misschien kan het la ter nog weleens. De eerstkomende jaren komt er beslist niets van", zegt de kwartetleider. Rob Hoeke vindt het zonde, dat in zijn eentje zonder zich aan dan cings en andere vermaaksinstituten te „verkopen" zo weinig kan uitrich ten. Enkele weken geleden zat hp nog in Zweden, >vaar hij druk geïnfor meerd heeft. Hoewel hij heel accep tabele kansen kreeg aangeboden, kwam hij om onverklaarbare reden niet in bezit van ee% werkvergunning. Wel maakte de Zweedse radio-omroep een paar fraaie bandopnamen van zijn spel en kreeg hp een optreden voor de Zweedse televisie in het voor uitzicht gesteld. Maar daar hield het ook mee op. Rob is weer terug in Haarlem. Hij bezit een uitgebreide kring vrienden en kennissen, die allemaal een beetje begaan zijn met het nogal onzekere lot van de jonge musicus. Enthousiast vertelt hij over kansen, die hij kreeg in Frankrijk, onder militaire dienst, toen hp af en toe met wildvreemde Franse jazz-orkestjes speelde. Dat wa ren fijne momenten. Niet aan geld denken, alleen maar opgaan in je mu ziek... zien optreden. vier Haarlemmers en reeds geruime tijd lid van de Haarlemse Jazz Club. Met dit orkestje, dat een paar jaar het zogenaamde huis-orkestje van de Haarlemse Jazz Club geweest is, oogstte Rob Hoeke lauweren. Overal in het land. Niet alleen op de jazz- festiviteiten in Loosdrecht „waar we telkens ééntiende punt tekort kwa men om de eerste prijs weg te sle- illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimilllllHlllllllllllllllllllllllllllIhlIlllllllimiilllllllflIlllllinitllimilllllllllfHIHIIIIItmiMlf Schoenmaker A. de Jong uit de Perseusstraat in Haarlem Noord is het niet alleen bij zijn leest blijven zoeken. De reden hiervan lag eigen lijk voor de hand. De 28-}arige heer De Jong is een bijzonder kundig schoenmaker en zoals elke bedreven ambachtsman heeft hp het verder- en hogerop geprobeerd. Schoenmakers met onmiskenbaar talent hebben wel wat anders te doen dan alleen het dagelijks verzolen. Zij gaan nationale en internationale schoenen-exposities bezoeken en wonen congressen en le zingen bij. Ze nemen deel aan con coursen en proberen collega's in bin nen en buitenland in bedrevenheid de loef af te steken. Weinige schoenma kers zijn er op zulk jeugdige leeftijd in geslaagd op concoursen van zich te doen spreken als de schoenmaker uit Haarlem-Noord. Onlangs behaal de hp in een internationaal concours in Blackpool (Engeland), waaraan 329 schoenherstellers uit zeventien ver schillende landen deelnamen, de ne gende prijs. Het paar herstelde damesschoenen, waarmee de heer De Jong, als enige Nederlander, in de prijzen viel, zal op het Derde Inter nationale Congres van schoenherstel lers, dat van 22 tot 26 oktober in Blackpool wordt gehouden, ten toon worden gesteld. De heer De Jong woont nog bij zijn ouders, die vanzelfsprekend erg met het recente succes van hun zoon zijn ingenomen. Maar men is er wel wat gewend. Vader De Jong. die al ge ruime tpd voorzitter is van de katho lieke Nederlandse Bond van Schoen- herstellers „Sint Crispinus", doet be slist in het „schoenlappen" niet voor zijn zoon onder. In 1949 behaalde d« heer De Jong sr. in Londen op een internationaal concours de grand prix; het jaar daarop sleepte hij in Zurich een even belangrijke prijs in de wacht. Bovendien prijkt in een wand kast in de hal van de farhilie De Jong een groot aantal medailles. Naar getuigschriften en ere-diploma'» wordt praktisch niet meer omgeke ken. Vader en zoon thans vooral de laatste zijn nu nog alleen maar op bekers uit. Vanaf zijn zeventiende jaar zit de heer A. de Jong in het vak. Na een jaar behaalde hp reeds zijn vakdiplo ma. Hoe kan het ook anders met zo'n vader. Vier jaar geleden behaalde hij op een concours in Noord-Holland een derde prijs. Twee jaar later een tweede prijs op een nationaal con cours in Breda. Vooral met de ne gende prijs van Blackpool is de jeug dige schoenmaker bijzonder ingeno men. „Maar ik heb er ook voor ge werkt. Dat paar damesschoenen heeft aan werkuren zeker tweehonderd gul den gekost." De heer De Jong ziet in de toekomst nog vele triomfen. Je hebt het of je hebt het niet in j# vingers. Zijn schoenen komen steeds méér onzichtbaar hersteld vein de leest. - 'fWft-x

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3