„Hageveld" viert zijn 40- jarig bestaan in Heemstede Pauselijke onderscheiding voor mej. Ph. Jansen STEIiS MEER MAMMSI1 ROKEN HALF ZWAAR-HEEL LEKKER! Opheffing gezinstarief gas, water en elektra Ensemblein Haarlem met Het grote Nieuwe gemeentesecretaris in Heemstede De 25.000ste in Rembrandt bij De vergeten medeminnaar Ongeanimeerde markt Grootse hulde voor Franciscanessen Zeven jongens aangehouden Jazzconcours in Concertgebouw Ruim f2500 gestolen Jdaramentologé van Joseph-parochie Miss World dient aanklacht in Twee sprekers in Koningskerk Ontwerp-begroting 1964 heeft batig saldo van f250.000 P. Drooge en drs. J. van Stegeren kandidaat voor functie Mej. C. Westen dorp overleden Vogel-expositie in Vleeshal Voordrachten in Teylers museum Meisje aangereden en zwaar gewond Met anecdotische herinneringen van mgr. Henning In Heemstede Wegens diefstal en s traatschenderij Aktie Dousadj Bij diefstal in Haarlem-Oost Achter auto van vriend meegesleurd Hervormingsdag VOORSTEL B. EN W. HEEMSTEDE OPVOLGING A. VAN WINGERDE Mist oorzaak van geringere deelname Burgemeester van Purmerend stelt zuiger in gebruik Auto gekanteld Schaakclub Driehuis in bondscompetitie De beurs vandaag: MAANDAG 28 OKTOBER 1963 PAGINA 3 Betere kleding bij Nederland Kattenburg J sinds 1856 r r EGB&R-TS 99 Mejuffrouw Jansen krijgt van haar nichtje de pauselijke onder scheiding opgespeld. Deken Zwart kruis overhandigt haar de oor konde. Henk van Ulsen, de hoofdfiguur uit ,£>e vergeten medeminnaar" overhandigt aan de 25000ste be zoeker van deze film in Haarlem, de heer E. Ottevanger, zijn ge signeerde foto. Links de verloofde van de 25000ste, mejuffrouw M. van Noppen. Achter Henk van Ulsen, rechts, de heer J. Landré, directeur van de Nederlandse Film Maatschappij, links de heer R. Maas, directeur van het Rem- brandttheater. Wandeltochten Aanwinsten r.k. leeszaal en bibliotheek HEEMSTEDE 28 okt. In min of tneer besloten kring is gisteren het veertig-jarig bestaan gevierd van het Heemsteedse Hageveld. Met opzet was «e viering beseheiden gehouden, om dat in 1967 op grootse wijze en meer naar buiten het 150-jarige bestaan van Hageveld als klein-seminarie herdacht zal worden. Het seminarie werd na melijk in 1817 te Velsen gesticht. Niet temin is het gisteren een feestelijke, typisch Hageveldse dag geworden, Welke begon met een plechtige H. Mis m de seminaire-kapel. Celebrant was 'egent E. J. M. Hupperetz, die geas sisteerd werd door de oudste twee lera ren, te weten Th. H. J. Straathof en J. Bruin. De liturgische gezangen wer den volgens het gregoriaans gezongen, niet uitzondering van het Goria, dat ge nomen was uit de Missa Sponsa Christi van Hendrik Andriessen. Het koor van de seminaristen stond onder leiding Van de leraar B. Quant. Tijdens de plechtigheid hield de re- Kent een predicatie, waarin hij het ac cent legde op de betekenis van de eucharistie-viering. Gedurende veertig jaar hebben honderden jongens daar- e*"1 deelgenomen, van wie er nu zeer Velen als priester werkzaam zijn. De viering kreeg in de middaguren «en meer profane inslag. Het was op zichzelf reeds een feest, dat vele oud leraren naar het seminarie waren ge komen om het jubileum mee te vieren. Deze reünie was voldoende om tal van herinneringen op te halen. Een der oud-leraren is ook mgr. J. P. Huibers, emeritus bisschop van Haarlem, die op het Voorhoutse Hageveld leraar is ge weest van 1905 tot 1916. Hij is vandaag haar het Hageveldse feest gekomen. In aula kwamen leraren, leerlingen, oud-leraren en zusters bijeen voor een herdenkingssamehkomst, welke met zang en muziek werd opgeluisterd. Het he. rezen syrnphonie-orkest liet voor het «erst van zich horen met ,,Scipio" van Handel. Mgr. dr. C. J. Henning, oud-re gent van het seminarie, bleek bij uit stek geschikt om een overzicht te ge ven van de veertig Hageveldse jaren in Heemstede. Een half jaar, nadat het seminarie in gebruik genomen was, Werd hij daar tot leraar benoemd. La ter werd hij subregent, vervolgens was hij bijna vijf en twintig jaar regent en hu is hij weer leraar. Hij kon dus met recht en reden herinneringen ophalen fian die eerste jaren, toen rond en bin nen Hageveld nog de chaos heerste van iedere nieuwbouw. De kapel moest trouwens nog gebouwd worden. Mgr. Henning heeft er geen weten- Schappelijk betoog van gemaakt. Hij plukte losweg uit zijn herinneringen en gaf die zijn toehoorders op badinerende wijze als anecdotes door. Men heeft daar veel pleizier aan beleefd, hoe rampzalig met name ook de bezet tingsjaren zijn geweest. Uit die tijd put te de oud-regent de meeste verhalen, die tot genoegen van het auditorium de sfeer bleken te hebben van een avontu renroman. In die roman speelden de Zusters Franciscanessen van Alverna, die nu veertig jaar het seminarie „be dienen" een belangrijke rol. Aan de hand van tal van feiten, op speelse wijze opged.iend, toonde mgr. Henning «an, hoe Hageveld aan deze Zusters enorm veel te danken heeft. Vooral, toen de bezetting kwam, bleek menige zuster een vrouw te zijn, die honderd tnan te erg is. Aldus werd het herdenkingswoord van mgr. Henning een proloog op de huldiging, die de Zusters daarna werd bereid. Zij vormden later op de middag het middelpunt van de feest viering. Dat begon ai, toen het lied „De Zusterkens" ten gehore werd ge bracht. Daarna werd iedereen uit genodigd „te luisteren naar de legen de van Zuster Gaudia". Op verruk kelijke wijze werd nog eens naar vo ren gebracht, welke plaats deze fran ciscanessen in het Hageveldse leven Innemen. De tekst was voortreffelijk. De Zusters zelf waren er door over- HEEMSTEDE, 28 okt. Zeven op geschoten jongens zijn gisterenavond laat door de politie aangehouden, om- r®'zii zich in het centrum van Heem- «tede op ergerlijke wijze hebben mis- nnSm' TeSen ^en is proces verbaal öiefst^kt wegens straatschenderij en dNf" tien woningen hebben de jongens w tuinhekjes vernield en sommige er- ten m het water gegooid. Ook de rui- v_n van een fabriek waren niet veilig zii Op de Zandvaartkade hebben in wnen> die daar iagen opgestapeld, Waarn water gegooid. Uit twee auto's, rukt 5V de Portieren hebben openge- ^cggehaald11 Weine voorwerpen rompeld, vooral toen haar tot besluit een hartelijke bloemenhulde werd ge bracht. Maar het hoogtepunt was, toen als geschenk van het „huis" de zusters een televisie-toestel cadeau werd gedaan. In de avonduren werd het feest be sloten met de opvoering van een kos telijke revue, die op en top Hagevelds was, vrijmoedig en geestig. Onder lei ding van de leraar J. Schut gaven de seminaristen hun eigen visie op het Heemsteedse Hageveld. Voor de ken ners van het Hageveldse idioom werd er genoeg stof tot vrolijk herinneren gegeven. Het feest is vandaag voortge zet. Daarbij zijn alle priesters van het bisdom uitgenodigd. In grote lijnen komt het programnta overeen met dat van gisteren. (Advertentie) HAARLEM, 28 okt. Ten bate van de aktie Dousadj zal op zaterdag 2 no vember in het Haarlemse concertge bouw een jazz-concours en dansavond georganiseerd worden. Een vijftien-tal formaties zal aan het concours deelne men in de secties moderne jazz, Dixie land en swintg. Een jury, die de pres taties zal beoordelen, bestaat uit de le den Frank Visser, Skip Voogd, Fred Canté, Cees Singer en Michiel de Ruy- ter. Na 't concours, dat om ongeveer half twaalf geëindigd zal zijn, is er tot twee uur gelegenheid tot dansen. HAARLEM, 28 okt. Naar eerst thans gebleken is, hebben onbevoegden zich in de nacht van vrijdag op zater dag toegang verschaft in twee wonin gen aan de dr. Schaepmanstraat in Haarlem-oost. Via de tuin zijn de in dringers binnengekomen door enkele rui ten te vernielen. In de ene woning von den zij kennelijk niets naar hun ga ding. De andere woning hebben zij doorzocht, waarbij zij een geldkistje buit maakten met een inhoud van ƒ2.500,—. Ook namen zij een sigaretten doosje mee met 12,50. (Advertentie) tri.MIKU'; IJ M l. HAARLEM, 28 okt. Vannacht om streeks kwart over een stapte de 21-ja- rige Rina Lodders Miss World 1962 met haar vader het Haarlemse po litiebureau binnen en zij vertelde, lat zjj achter een auto aan minstens drie honderd meter over het wegdek zou zijn voortgesleurd. Haar knie vertoonde een schaafwondje, haar arm deed pijn, en kousen en schoenen waren beschadigd. Achter het stuur van de auto had een vriend van haar gezeten, met wie zij die avond ruzie had gehad. De vriend, een 29-jarige garagehouder uit Zandvoort, had haar uit de auto op de stoep voor haar woning aan de Von- delweg geduwd, toen de schoonheidsko ningin daar niet had willen uitstappen en de ruzie voortzette. Een derde in zittende verklaarde, dat Rina Lodders, die de auto niet had willen loslaten, niet meer dan dertien meter meege sleept kon zijn. De bestuurder zou bo vendien zeer langzaam gereden hebben. De Haarlemse politie stelt nu een onder zoek in. HAARLEM, 28 okt. In de Gerefor meerde Koningskerk aan de Kloppei- singel zal op donderdag 31 oktober de Hervormingsdag worden herdacht. „Sa men op weg naar de eenheid die God wil" is het onderwerp van gesprek voor die dag. Rector J. M. E. Keet van de r.k. Sint Bemardstichting in Amster dam zal het onderwerp van rooms-ka- tholieke standpunt benaderen, terwijl dr. Okke Jager uit reformatorisch standpunt zal spreken. De organist Piet van Egmond zal werken van Bach, Guilmant, Handel en Dubois ten geho re brengen. De bijeenkomst begint 's avonds om 8 uur. HEEMSTEDE, 28 okt. In Heem stede zullen, als de raad met het daarop betrekking hebbend voorstel van B. en W. akkoord gaat, de gezinstarieven voor gas, water en elektriciteit komen te vervallen. De nadelen, welke daaruit voortvloeien, wensen B. en W'. te com penseren door een verlaging van de prijs per eenheid en van het vastrecht tarief. Wanneer de tarieven overeen komstig het voorstel van B. en W. zul len worden gewijzigd, zal er door de Heemsteedse bedrijven hoegenaamd geen winst meer worden gemaakt. Het be trokken voorstel is gevoegd bij de Memorie van Toelichting op de ont werpbegroting voor 1964, die met een batig saldo van 250.000 sluit. Naar het oordeel van B. en W. zijn voor de afschaffing van het gezinstarief talrijke argumenten aan te voeren. In een uitvoerige toelichting op hun voor stel sommen zij er enkele op: de reduc ties die gebaseerd zijn op het aantal gezinsleden, krijgen een onrechtvaardig karakter wanneer er verdienende kin deren zijn; de bedragen die met de re ducties zijn gemoeid zijn bij het huidige inkomens- en prijspeil gering te noe men. Tenslotte vinden B. en W., dat aan de motieven welke destijds voor de invoering van het gezinstarief gegolden hebben, thans alle grond is ontvallen door het totstandkomen van allerhande sociale maatregelen en voorzieningen. Voor het huishoudelijk verbruik van water wordt een uniform tarief van 33 ct per m3 voorgesteld. Thans geldt een gezinstarief van 20 ct bij een minimum verbruik, terwijl 42 ct moet worden betaald voor elke kubieke meter meer. Het A-tarief voor gas, waarvoor slechts weinig belangstelling bestaat, willen B. en W. verlagen van 18 ct tot 16 ct. net zogenaamde vastrechttarief dat is HAARLEM, 28 Okt. Mejuffrouw Philomena Jansen, gisterochtend na de hoogmis genodigd in de pastorie aan de J ansstraat, trok wit weg, toen de ken drs. Th. Zwartkruis haar mededeel de, dat hij een klein parament in huis had gekregen. Zij is tenslotte de „pa ramen tolog e" in de parochie. In de loop der jaren heeft zjj alle stijlen in de pa ramenten meegemaakt: van het gesti leerde, minimale kazuifel tot de wijd- uitwaaierende mantel. Dat haar voor liefde uitgaat naar de huidige vormen, die breed uitgezet zijn en een voorna me allure hebben, is algemeen bekend. Daarom was het voor haar een teleur stelling en gaf het een schok tevens, dat juist in haar parochie het kleine parament was teruggekomen. Deken Zwartkruis maakte gauw een eind aan de schriktoestand, toen hij juffrouw Jansen mededeelde, dat het kleine parament, waar hij op doelde, het draaglint was, waaraan het gouden erekruis „Pro ecclesia et pontifice" is bevestigd. Met die pauselijke onder scheiding werd juffrouw Jansen ver eerd. Die schok bleek minder hard aan te komen. Vorige maand is juffrouw Jansen 75 jaar geworden. Bij die gelegenheid hebben wij haar voor het voetlicht ge haald en haar verdiensten voor de Sint Josephparochie breedt uitgemeten. Op die verdiensten kwam de deken giste ren terug, toen hij er aan herinnerde, hoe zij tijdens het pastooraat van ver schillende dekens de kerk tot gro*e steun is geweest. Haar zorg voor de pa ramenten is de viering van de litur gie, zoals die onder pastoor Van Beu kering haar grote bloei begon, ten goe de gekomen. Bovendien is zij altijd de zorgzame „moeder" voor de koorkna pen. De deken bedankte haar, mede namens het kerkbestuur, voor al die .HEEMSTEDE, 28 okt. In ver and met het komende vertrek van de gemeentesecretaris van Heemstede, de van Wingerde (hij gaat mei J*«er A. „,„SCJ PmiS'oen), hebben B. en W. de gemeen- „aad m alfabetische aanbeveling van twee v„f" Voar de benoeming* va,, een op- stii? .wle kandidaten zijn afkom- i» uit het eigen ztfn de heer zijn afkom- ambtenarenkorps. M. Drooge, refe- oiSn c'bef van de afdeling finan- dj.onderwijs en personeelszaken en en i. van Stegeren, referendaris ken van de afdeling Algemene Za- Werri h®lr Van .Drooge is vijftig jaar en ziin S^boren ln Rotterdam. Hij begon in tr™- loopbaan als volontair in '34 dorP- Twee jaar is hij daar werk- geweest. Toen kwam hij naar zaam He sewt ron'Tni^6' ,waar hÜ >n de loop der ja- is «d ambtelijke rangen doorliep. Hij d« mee.1; werkzaam geweest op oeling Algemene Zaken en op de afdeling Registratuur en Archief. Sinds 1 januari 1954 is hij chef van de afde ling financiën, onderwijs en perso neelszaken. De heer Van Drooge, die niet bij een kerk of kerkgenootschap is aangesloten, is lid van de VVD. Drs. van Stegeren wordt 19 novem- er 4?- iaar' werd geboren in Alme lo. Hp begon aan zijn ambtelijke loop baan in 1941 als volontair op de ge meentesecretarie van Gouderak. Daar na was hij werkzaam in Huizen, Zwam- merdam, Valkenburg en weer Zwam- merdam. In 1955 kwam hij in dienst bij de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. Op 1 februari 1959 werd hü m Heemstede benoemd tot chef van de afdeling Algemene Zaken. Tijdens zijn loopbaan zag de heer Van Stegeren kans een academische studie te volgen aan de Universiteit van Leiden, waar hij in 1958 het doctoraal examen in de juridische wetenschappen deed. De heer Van Stegeren is gereformeerd en lid van de Anti-Revolutionaire Partij. goede zorgen en verklaarde, dat hij de uitreiking van deze onderscheiding wel een heel bijzondere taak achtte. Nadat haar nichtje Maria haar de onderscheiding had opgespeld, bleef het gezelschap, waarin de plechtigheid geschiedde nog enige tijd bijeen. Daar waren onder meer bij de twee parochie- kapelaans en leden van het kerkbe stuur. HAARLEM, 28 okt. Toen medio september „Ensemble" in Amsterdam de première bracht van „Het grote oor", geschreven door Bréal, werd in onze courant de bespreking van spel .en spelers in een voorzichtige toon gesteld. De amusante inslag werd niet ontkend, maar er was teveel „tegen" om zich volkomen te amu seren. Wel werd aan het slot betoogd, dat er „ongetwijfeld nog winst te ver wachten is van een verdere groei in de voorstelling". Die groei heaft in tussen dan haar beslag gekregen. Dat was althans onze ervaring na de voor stelling, die „Ensemble" gisteravond in de stadsschouwburg van dit stuk bracht. Bréal verstaat als weinig anderen de kunst de tragiek van de menselijke on deugden in een spits, geestig en onder houdend woordenspel te verbeelden. Hij ontkomt natuurlijk niet aan de toon van de satire, maar hij weet ook met het grootste gemak midden in de echte comedie te duiken. Dat hij heel sterk naar Molière gelonkt heeft, ontdekt de toeschouwer reeds na een paar scènes. HAARLEM, 28 okt. „De vergeten medeminnaar" is zijn laatste week in Haarlem ingegaan. Niet minder dan vijfentwintigduizend mensen zijn de af gelopen drie weken naar het Rem- brandt-theater gegaan om de film, die bijzonder aantrekkelijk was, omdat ze in Haarlem en omgeving was opgeno men, te gaan zien. De vijfentwintigdui- zendste bezoeker werd zaterdag bij de aanvang van de eerste avondvoorstel ling genoteerd. De directeur van de Nederlandse Film Maatschappij, de heer J. Landré, stond met de directeur van „Rembrandt", de heer R. Maas, de gelukkige op te wachten. Zelfs Henk van Ulsen, de hoofrolspeler, "af acte de présence. Bij zevenen meldde de heer E. Otte- vangers uit Haarlem zich bij het loket. Hij was degene, op wie gewacht werd. In de hal van het theater werd hij wel kom geheten, evenals zijn verloofde, de Haarlemse mejuffrouw M. van Nop pen. De heer Ottevangers kreeg een litho van de film, Henk van Ulsen schonk hem zijn foto, gesigneerd en wel, en de heer Maas gaf als geschenk het boek van Rico Bulthuis, waarnaar de film vervaardigd is. Mejuffrouw van Noppen kreeg een doos bonbons fpn ppsfhpnkp De gelukkige filmbezoeker verklaar de, dat hij en zijn verloofde regelma tig naar films gaan kijken. De laatste week van „De vergeten medeminnaar had hen naar Rembrandt doen gaan. Alle beproefde ingrediënten van deze komediant kan men hier terugvinden. Dat is dan ook de zwakte van dit stuk. Zo'n kracht moet het hebben van de vertolking. Die heeft het ruimschoots van Ensemble gekregen. De geschiedenis van „Het grote oor gaat terug tot de tijd der Hugenoten. Een ambitieus koopman, die kandidaat is voor het burgemeesterschap in Va lenciennes, wordt door een handige jon gen zover gebracht, dat een plakkaat van zijn hand tegen de Hugenoten ver schijnt. De boef wil op die manier geld verdienen aan de Hugenoten, de koop man wil een extra wit voetje halen bij zijn koning. Het pakt allemaal verkeerd uit. Door het optreden van de koop man, die verbiedt de Hugenoten onder druk te zetten om aldus geld te ver dienen, is er voor de slimme jongen geen cent te verdienen. Deze zint op wraak en grijpt zijn kans, ais hij hoort, dat in het huis van de koopman een Hugenoten-psalm wordt gezongen. Het blijkt dan, dat het dienstmeisje buiten medeweten van de koopman een Huge noot onderdak heeft verstrekt in diens huis. Dat is voldoende om de koopman volkomen te ruïneren. De binnenge smokkelde Hugenoot wordt op alle mo gelijke manieren geprest een acte te ondertekenen, waarbij hij zijn protes tantse geloof afzweert. De man wei gert dat. Pas op het laatst bezwijkt hij om het zoontje van de koopman de ellende te besparen die hijzelf als Hugenoot heeft meegemaakt. Bréal gebruikt die geschiedenis om naar links en rechts harde tikken uit te delen. Hij doet dat op een geestige manier, soms brutaal en wat goedkoop, soms met een feestelijk esprit. „En semble" heeft het stuk met enorme vaart gespeeld en dat is, geloven wij, de redding geweest. Alles kreeg daar door een lichte toon en men kon zich niet zo gauw geërgerd voelen. De grote man was Jan Retèl als de koopman. Hjj holcterbolderde door de tekst heen en zette de koopman met hart en ziel op de planken. Hij was de inspirator van alle anderen, die ieder voor zich door karakteristieke typerin gen het verhaal tot een tragi-komedie maakten. De Fransman Gilles Leger was niet al te strak geweest in zijn regie. Daardoor werd het een geslaag de vertoning binnen een prettig décor van Leontien van Beurden. W.H. OVERVEEN, 28 okt. Ruim 800 wandelaars, dat is ongeveer honderd minder dan vorig jaar, hebben dit weekeinde deelgenomen aan de herfst- wandeltochten, die de Noordhollandse wandelsportbond hield ter afsluiting van het wandelseizoen 1963. Oorzaak van de geringere deelname mag worden g®" zocht in de mist. De tocht leidde van het startgebouw af, het parochiehuis Domi in Overveen, naar Aerdenhout en voor de langere afstanden (er werd over 10, 15, 20 en 25 km gewandeld) ook naar Vogelen zang en Bentveld, waar het parcours leidde door het provinciale landgoed Leyduin en door het terrein van de Amsterdamse duinwaterleiding. De deelname was zaterdag 447 wan delaars, zondag 367. Behalve de vele individuelen werd ook in groepsverband gewandeld. Zaterdag verschenen 11, zondag 13 groepen aan de start. Zp kwamen uit Rotterdarrl, Amsterdam en uit dichter bij gelegen plaatsen. Zater dag namen op de verschillende afstan den 278 jongeren en 169 senioren deel. Zondag waren deze cijfers respectieve lijk 233 jongeren en 134 ouderen. tarief B kan verlaagd worden van 13 ct tot 12 ct. Voor het vastrecht willen B. en W. 12 in rekening brengen in plaats van de huidige prijs van 18. Het tarief A voor elektra, waarvoor evenmin veel belangstelling bestaat, wordt verlaagd van 25 ct tot 19 ct per kWh. Verder stellen B. en W. voor, het vastrechttarief (tarief B) met 1 ct te verlagen en te brengen van 11 op 10 ct. Het vastrecht kan verlaagd worden van ƒ39 tot 27 per jaar. Om het stroom- gebruik op bepaalde (ochtend- en nacht-) uren. waarvoor een apart tarief geldt, aantrekkelijker te maken, stellen B. en W. voor het hoogtarief te ver lagen van 13 tot 10 ct. Het laagtarief van 4 ct willen zij handhaven met de restrictie, dat voor dit tarief minstens 40 per jaar in rekening zal worden gebracht. Als gevolg van deze wijzi gingen zal de stroomprijs in Heemstede ongeveer 10 ct per kWh bedragen bij een vastrecht van 27 per jaar. Dat is aanmerkelijk goedkoper dan de prijzen, die in Haarlem moeten worden betaald. Over de ontwerpbegroting voor het komende jaar kan nog worden vermeld, dat ook B. en W. van Heemstede de mening zijn toegedaan, dat de uitkerin gen uit het gemeentefonds achterblijven bij de steeds hogere uitgaven waarvoor de gemeenten jaarlijks komen te staan. B. en W. hebben uitgerekend, dat in de laatste vier jaar de begrotingsuitkomst ongeveer ƒ80.000 per jaar ongunstiger wordt. Indien deze tendens zich voort zet, zal binnen enkele jaren het batig saldo van de begrotingen geheel ver dwenen zijn. HAARLEM, 28 okt. Vandaag is in Velsen het stoffelijk overschot gecre meerd van mejuffrouw Cornelia Wes tendorp, die enkele dagen geleden in de leeftijd van 85 jaar te Haarlem is over leden. Mejuffrouw Westendorp, die als onderwijzeres werkzaam is geweest, heeft veel baanbrekend werk verricht ten behoeve van de school- en werktui- nen. Zy heeft daarvoor heel veel werk gedaan. Als blijk van waardering werd op initiatief van de afdeling Haarlem van de Vereniging van School- en Werktuinen de tuin aan de Van Dort- straat naar haar vernoemd. Sedert no vember 1950 prijkt haar naam op het bord boven de ingang van deze tuin. HAARLEM, 28 okt. De Haarlemse Vleeshal gaat een levendige week te gemoet. Van 4 tot en met 10 november zullen de ruim tweehonderd leden van de vogelvereniging „De gekleurde zan ger" de jaarlijkse onderlinge tentoon stelling van hun mooiste gekweekte exemplaren houden. Op 4 november beginnen de leden met het inbrengen van het tentoonstellingsmateriaal, waarna op de twee volgende dagen de keuring door twee keurmeesters gehou den zal worden. Op vrijdag 8 novem ber zal om 8 uur 's avonds de tentoon stelling geopend worden door de heer Faken, voorzitter van de vereniging, waarna deze vanaf half negen voor het publiek toegankelijk zal zijn. Ook op za terdag 9 november van 10-22.30 uur en op zondag van 10-18 uur zal het publiek kunnen genieten van de talloze soorten kleurkanaries en exotische vogels. HAARLEM, 28 okt. Zaterdag werd de modem ingerichte, demontabele pro- fielzuigerbakken lader „Purmerend", eigendom van het transport- en aanne mingsbedrijf J. G. Nelis en Zonen te IJmuiden officieel in gebruik genomen door de burgemeester van Purmerend, mr. R. Kooiman, in tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden van Rijks- en Provinciale Waterstaat, ver scheidene gemeenten en relaties. De nieuwe zuiger is speciaal bedoeld voor de afdeling natte waterbouw. Met een schip van de Rederij Koppe maakte het gezelschap de reis van Zaandam naar het Alkmaardermeer, waar de zuiger zijn eerste ligplaats heeft. De zuiger zal ten behoeve van het uitbrei dingsplan „Wheermolen" van de ge meente Purmerend een 20 hectare groot terrein opspuiten. De burgemeester van Purmerend stelde de zuiger in ge bruik, waarna het gezelschap de terug vaart naar Haarlem ondernam. Duitse romans: Augustin: Der Kopf, Bernhard: Frost, Boll: Hierzulande; Aufsatze zur Zeit, Brecht: Drei Gro- schen Roman, Bruckner: Bella vista und andere Erzahlungen, Deuitsches: Anekdotenbuch, Frank: Tage des Ko- nings. (Frederik de Grote van Pruisen), Geissler: Koniginnen sind so selten, Gerlach: Die verratene Armee. (Slag bij Stalingrad), Kades: Mit meinen Augen; Aufzeichnungen des chirurgen Hans Reinalter, Lettau: Schwierigkei- ten beim Hauserbau, Magiera: Kleines Madchen Hoffnung; Roman einer Gros- stadtpfarrei, Neunzehn: Deutsche Er zahlungen, Rinser: Gefanggistagebuch, Risse: Grosse Fahrt und falsches Spiel, Ruber: Die Zeitinsel, Schaeffer: Vier Schlussel; Kriminalroman, Schaper: Dragonergeschichte, Schaper: Unschuld der Sunde, Seghers: Das siebte Kreuz, Von Vaszary: Kuki, Walter: Herr Tou- rel, Weymar: Die weisse Zarin. GEEN SPREEKUUR Mejuffrouw dr. M. E. Nolte, wethouder te Bloe- mendaal, zal woensdag 30 oktober geen spreekuur houden- HAARLEM, 28 okt. Ook tijdens dit winterseizoen worden er in Teylers mu seum enkele voordrachten gehouden door leden van de met Teyler verbon den genootschappen. Op maandag 11 november spreekt prof. dr. J. Q. van Regteren Altena over het onderwerp „Een onbeantwoor de vraag: dankt de wetenschap de op tische registratie in oorsprong aan a» kunst?" (met lichtbeelden): op maan dag 27 januari houdt prof. dr. J. N. Segenster een voordracht over „Vor ming of bekering: Epictetus en het Nieuwe Testament": op maandag 23 maart spreekt prof. dr. V. J. Konings berger over „De biochemische grond slagen van het leven". De lezingen worden gehouden in d« aula van het museum en zijn toekan- gelijk op vertoon van een gratis ver krijgbaar toegangsbewijs. BEVERWIJK, 28 okt. Het 6-jarige meisje M. C. Z. uit Beverwijk werd gis teren ernstig gewond, toen zij op de Wijk aan Duinerweg werd aangereden door een personenauto. Het meisje stak zonder op te letten de rijbaan over. Zjj werd door de auto geschept en eni ge meters weggeslingerd. Zij liep een zware hersenschudding op en moest in het Rode Kruis Ziekenhuis worden op genomen. De Duitse automobilist H. W. maak te, om te trachten het meisje nog t« ontwijken, zo'n plotselinge manoeuvre, dat zijn auto kantelde. DRIEHUIS, 28 okt. Het eerste tien tal van schaakclub Driehuis staat in afdeling D van de bondscompetitie te genover haar tot nu toe onbekende clubs, zodat er ten aanzien van de kansen geen voorspellingen zijn te doen. Daarentegen ontmoet Driehuis 2 in de vierde klasse B verschillende be kenden. De eerste wedstrijd bracht een ontmoeting met het Zaanse Z.S.C. 4, waarbij Driehuis 2 met het kleinst mo gelijke verschil 4Vr-51/i de eer aan de Zaandammers moest laten. Voor Drie huis behaalden Jonkman, Van Linden, Tol en Kruijer een overwinning. In een onderlinge strijd -om de bes te individuele bondsresultaten kwam Stals met 12Vi punt aan de kop, ge volgd door v.d. Plas en De Ruiter ieder met 9Vs punt, Hoogzaad met 9 Êunten en Schouten sr. met 81/» punt. laarmee legde Stals de hand op de door de vereniging beschikbaar ge stelde wisselbeker. De onderlinge competitie heeft in de eerste afdeling L. Schouten aan de lei ding met 1 punt voorsprong op Van Heemskerk en Schouten jr. Kroon be zet hier met 2'/, punt een eervolle vier de plaats. In de Tweede afdeling is Van Linden Tol koploper. AMSTERDAM, 25 okt Bjj de gis teren gehouden inschrijving op vijf pro cent obligaties ten laste van de Bank voor de Bouwnijverheid is het aange boden bedrag dermate overtekend, dat een aanzienlijke reductie op de toe wijzingen zal moeten plaatsvinden, zo- delen emittenten mede. AMSTERDAM, 28 okt. De beurs is de nieuwe week in een ongeanimeerde stemming begonnen. Wall Street was vrijdag weliswaar wederom hoger, maar hiervan ging geen stimulans op onze beurs uit, aangezien de Nederlandse in ternationale fondsen de laatste tijd in Wall Street vrijwel geen aandacht krij gen. De koersen op onze beurs van de genoemde waarden lagen dicht bij de slotprijzen van vrijdag. Voor Philips bestond weer goede lo kale vraag, maar daartegenover was de arbitrage weer met aanbod aan de markt, waardoor de koers per saldo slechts een paar dubbeltjes beter was. De scheepvaartmarkt was zwakker bij zeer stille handel. Kon. Boot en Van Nievelt hebben 2 a 3 pnt moeten prijs geven. De staatsfondsen markt was prijs houdend. Morgen staat de inschrijving open op de nieuwe 4% pet. staatslening, groot f 400 min, tegen de koers van 100 pet. Tot dusverre is de stemming voor deze inschrijving inet enthousiast, maar mis schien valt het morgen nog mee. 4'i Ned 1960 X 4V« Ned 1961 4li Ned. 1963 1 414 Ned. 1963 II 4 Ned 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B N.G. Won bouwl. 6 Ned Handel Mij. Cert. Amsterdam Rubber H. V. A. A. K U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-Mij. Fokker Ford van Gelder Hoogovens Mtiller Co. Ned. Kabel Philips Gem Bez Unilever Wilton-Fijenoord Biliton 2e Dordtsche Petr. Kon Petroleum '50 Holl imerika Liin Java Ch P L K. L. M Kon Ned Stoomb Mb K. P M Stoomv Mb Nederland van Nievelt van Ommeren Rott. Lloyd Ned.Scheepv Unle Interunie Pobeco Unltas Ver Bezit Rentespaarbrleven "57 Rentespaarbrieven 58 2Vi Amsterdam '56 I 2'/« Amsterdam 56 II 2>i, Amsterdam 56 111 212 Amsterdam '59 2", Rotterdam '57 Alb Heyn Kl. obi Vorig slot SLOT 28/10 100 98 98 98 9614 98 96'* 95% 106 11014 151 150 Ml 503»,i 505K 251 126.60 333 900 230 56214 428'4 146.60 146,80 140.70 140,60 270';, 441 778 164 163,70 126»4 126 1581 47 1593A 168 1491s 131 128 298 146 144 '4 144 ft 198.50 298 539 131.50 14214 125'-4 8214 8714 8714 87 90 125

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3