Voorstel verfraaiing dorpsbeeld enthousiast ontvangen Ampel debat over plaats van busstation R.k. middenstand in Heemstede wil nieuwe koers gaan varen Paulusgroep uit 0verveen 3e in districtszwemwedstrijden Prijs aardgas 6-6V2 cent Mr. Van Rappard en het Oude Slot Burgemeester-zijn is een mooi beroep, zegt mr. Van der Willigen GEMEENTERAAD ZANDVOORT TAXI 13000 Klaverjassen in Haarlem-Noord m Moet vereniging ook toegankelijk zijn voor niet-katholieken IfflLLEGOMfclSra iHfejMl voor gemeenten KING SIZE FffiTER CORK I 3 Burgerlijke Stand Haarlem C. H. Vogt directeur Publieke Werken van Zandvoort Bollenveiling voor Sint Bavo-kerk MGR. F. BECKMANN Concilievader OVERLEDEN SERVEERSTER OPGELICHT M. P. J. van der Weiden overleden Oud-leraar van T riniteitslyceum 40-jarig jubileum mej. C. Neelissen I j WOENSDAG 30 OKTOBER 1963 PAGINA 3 ZANDVOORT, 30 okt. Dinsdagavond kwam de Zand- voortse gemeenteraad bijeen on der voorzitterschap van de bur gemeester, mr. H. M. van Fenema. Met kennisgeving waren afwezig de heren Breure (groep Breure) en Hose (WD)In een vlot tem po werkte de raad een vrij be langrijke agenda af. Discussies over het nieuwe autobusstation werd hoofdzakelijk bepaald door de niet aan de orde zijnde vraag of het oude postkantoor zal moeten worden afgebroken. Bij de rondvrdaag complimenteer de de heer Siegers nestor van de raad de gemeentesecretaris met zijn veertig-jarig dienst-jubi- leum en de hem verleende konink lijke onderscheiding. De raad on derstreepte deze woorden met applaus. Door de voorzitter daar toe in de gelegenheid gesteld, dankte de secretaris voor deze hulde. Eerste lijst Bouwterreinbelasting Busstation Wandelpier dagelijks GAlA_KERSTPINER.DANSAMTl Beter» kleding bij Nederland Kattenburg sinds 1856 Ook niet-katholieken? verfijnde rookgenot van &Ww- - - De raad aanvaardde het voorstel tot het plaatsen van verschillende beeld houwwerken. De heer Siegers (KVP) legde een verband met het aanmerke lijke begrotingstekort voor 1964. Men zou kunnen zeggen: is deze uitgave on der deze omstandigheden wel gerecht vaardigd? Hij vestigde nog de aandacht op een Zandvoortse beeldhouwer die nog geen opdracht kreeg. De heer Zoet (PvdA) stelde de vraag of men wel genoeg tegemoet komt aan de verlan gens van de Zandvoortse jeugd. Men houdt zich nu aan de figuratieve kunst, maar hp hoopte, dat men in de toe komst het eens met een niet-figuratief Werk zou wagen. De heer Gosen (A.R.) prees de goede Stijl van het raadsvoorstel. Hp vroeg Verder aandacht voor het Raadhuisplein en het Stationsplein. De heer Koning (groep Breure) klaagde er over, dat de raad niet ziet wat men voor de „een heidsprijs" van 6000 krijgt. Hij zou kalmer aan willen doen en met enkele beelden willen beginnen. De grote pro jecten die elk ongeveer 40.000,- zul len kosten zag de heer Koning liever onderwerp van een prijsvraag. De heer Petrovic (A.Z.B.) juichte het toe dat men in Zandvoort op cultureel gebied iets gaat doen. Hp pleitte ook voor Zandvoortse kunstenaars. Öe voorzitter betoogde dat dit een eerste lijst van opdrachten is. Bij vol gende gelegenheden zullen zeker ook andere Zandvoorters de kans krijgen hun inspiratie in beelden urn te zetten. Het Stationsplein noemde de burge meester te lelijk om daar iets cultu reels op te stellen. Dit plein waar voor de heer Van Fenema geen goed woord over had moet grondig gesa neerd worden. Daarna is te overwegen daar een cultureel verantwoord beeld, houwwerk te plaatsen. Zelfs een beeldje van 50 centimeter hoogte kan een groot plantsoen „ophalen". Dit is tijdens de excursie naar Amersfoort gebleken. Een prijsvraag is een moeizame en kost bare procedure. Hij wilde op de vrij heid van de kunstenaars vertrouwen om zich te inspireren op de hen gegeven opdracht en de hen toegewezen plaats. Wethouder Kerkman (PvdA) betoog de dat men met het fonds voor het Uiterlijk aanzien der gemeente niet het begrotingstekort kan verminderen. De bezwaarschriften tegen de bouw terreinbelasting werden met algemene stemmen ongegrond verklaard. Do heer Gosen (A.R.) vroeg aandacht Voor een reclamant te Bentveld die ge- Advertentie) HAARLEM so ©kt. Vanwege het Clubwerk in Haarlem-Noord worden Weer drie klaverj asavonden gehouden, «n wel donderdag 31 oktober, donder dag 14 november en woensdag 27 no vember. Alle klaverjassers, jong en oud, kunnen aan het toernooi meedoen. De avonden worden gehouden in het paro chiehuis aan de Lingestraat en begin- hem om acht uur. Voor iedere avond zijn prijzen beschikbaar. Na afloop van het toernooi worden nog eens extra-prij- Zen uitgereikt. Ook zal een verloting Worden gehouden, waarbij voor weinig geld een fraaie prijs gewonnen kan wor den. BEVALLEN van een zoon: 26 okt. H. A. Emmen-Hall, 28 okt. C. Siebeling- Groot. BEVALLEN van een dochter: 27 okt. C. van Tienen-Hol, 26 okt. I. H. M. van Schouwenburg-Fhilips. ONDERTROUWD: 29 okt. G. J. J. Mol en L. E. C. Bijvoet. GEHUWD: H. C. A. Bekker en W. M. Sanberg, H. J. Dorgelo en F. M. Habraken, T. C. Groen en P. M. Dunk, A- G. Wesseling en A. Ronde, A. C. otamer en G. v.d. Dool, T. W. v.d. Mooien en R. G. Kruijd, W. R. Muusze S1 J. T. Zwart, G. J. T. Hoogerwerf en H. M. van Lieshout, J. C. Kweldam en n. W. T. T. Senders, allen 29 okt. OVERLEDEN: 28 okt. M. M. B. Key- er-te Mep, 84 j., Kleverparkweg; 25 VN~, J- Löbler-Klepn, 38 j., Gasthuis- ^est; 28 okt. C. J. Pieters, 78 j., Roe- vlrf, Visscherstraat; 27 okt. A. L. Kra- endonk-Kolkman, 43 J., Bilderdpk- i aTat; 28 okt. J. A. Koreman-Veth, 71 bi Lorentskade, 27 okt. H. van Roon- jj Quk, 83 j., Teylerhofjesstraat; 26 okt. H. Telkamp-Zippel, 64 j., Haze- reehtvaardigde bezwaren had, omdat onder meer een weg door zijn terrein is geprojecteerd. Wethouder Kerkman (PvdA) zei, dat dit bezwaarschrift na der zal worden bezien. De heer Siegers (KVP) zei dat de verordening en de jurisprudentie van de Hoge Raad formeel juist zijn. Mensen die een stuk grond als tuin gebruiken kunnen echter de redelijkheid niet in zien van een belastingheffing voor bouwterrein. Kan men deze mensen nu niet vrij stellen en hen later als zij tocb gaan bouwen met terugwerken de kracht aanslaan? De heer Van der Moölen (PvdA) bracht het bezwaarschrift van de arts P. Flieringa (ingediend bij Gedeputeer de Staten) ter sprake. De voorzitter zei, dat dit niet aan de orde was. De heer Flieringa heeft zelfs gevraagd om een bijzonder toezicht op het financieel be leid van het gemeentebestuur! „Laten we daar geen woord aan besteden!" Wethouder Kerkman (PvdA) gaf een uiteenzetting van de gevolgde gedrags lijn. De herziening van het uitbreidings plan bracht nieuwe belastingplichten mee. In Zandvoort kan men geen onder scheid maken tussen groot- en klein- grondbezit. Alle bebouwbare terreinen die aan de openbare weg liggen zijn wettelijk aan belastingheffing onderhe vig. De waarde van die terreinen stijgt voortdurend; te minder reden dus om die buiten de belasting te houden. Wil men de grond als tuin behouden dan zal men daar een offer voor over moe ten hebben. Aanslagregeling met terug werkende kracht (zoals de heer Siegers vroeg) stuit op juridische bezwaren. De heer Van der Werfl (C.H.) feli citeerde de voorzitter met het resultaat van de onderhandelingen met de N.Z.H.V.M. Hij betreurde het echter, dat er nu een „bussentroep" zal ko men tussen het nieuwe postkantoor en het raadhuis. Hij bleef voorstander van een busstation op het „Zwarte Veld". De heer Siegers (K.V.P.) wees er ech ter op, dat men op het door de raad genomen principebesluit niet kan terug komen. In het raadsvoorstel wordt gesproken over afbraak van het postkantoor. Daarover zal de raad echter nog moe ten beslissen. Het begrotingstekort is een aanwijzing dat men zuinig moet z\jn met de gebouwen die de gemeente bezit of in handen krijgt. De heer Sie gers pleitte nog voor een rijwielstalling bij het nieuwe postkantoor. De voorzitter beschouwde dit voorstel niet als een persoonlijk succes. Hij bleef van oordeel, dat het busstation elders in Zandvoort moet komen, maar heeft zich neergelegd bij het besluit van de raad, dat het busstation in de Tram straat moet komen. Bij het nieuwe postkantoor komt een aantrekkelijk hal- te-gebouwtje. De vrees van de heer Van der Werff dat het postkantoor door bus sen zal worden geblokkeerd is onge grond. De heer Siegers kreeg de toezeg ging van een rijwielstalling. Met dit voorstel besluit de raad niet tevens tot afbraak van het post kantoor. De burgemeester was ge schrokken van de opmerking van de heer Gosen en anderen, dat het oude postkantoor niet gesloopt zal mogen worden. Hij heeft met drie elkaar op volgende directeuren-generaal van de P.T.T. gesproken en onderhandeld over de bouw van een nieuw postkan toor. Het krachtigste argument was, de sanering van het Raadhuisplein waarvoor het postkantoor moet wor den gesloopt. Op die grond heeft de P.T.T. besloten een nieuw postkan toor te bouwen. Het is normaliter nauwelijks te verdedigen om nu te zeggen: en wij breken het oude post kantoor niet af! Het voorstel werd aanvaard met de stem van de heer Van der Werff tegen. Bij de rondvraag informeerde de heer Koning (groep Breure) naar de stand van zaken met de wandelpier. De voorzitter #eelde mede op dit moment nog geen antwoord op deze vraag te kunnen geven. Hij hoopte echter bin nenkort meer positiefs te kunnen zeg gen. Naar aanleiding van een vraag van de heer Zoet (PvdA) deelde de burge meester mede dat op 12 november de raad een excursie maakt naar het po litiebureau, waar een maquette te zien zal zijn van de verkeerssituatie op de Zanvoortsel aan te Bentveld. ZANDVOORT, 80 okt. De gemeen teraad van Zandvoort heeft met 10 van de 13 uitgebrachte stemmen de heer C. H. Vogt tot directeur van Publieke Werken benoemd. De heer Vogt, die 48 jaar is, werd geboren te Apping'edam. In die gemeen te volgde hij de L.T.S., studeerde daar na aan de M.T.S. te Groningen waar hij het diploma bouwkunde behaalde. Bij de r.k. leergangen in Tilburg behaalde hij het diploma hoger bouwkunst-onder wijs. Na op particuliere architectenbureaus werkzaam te zijn geweest, werd hij in 1939 technisch ambtenaar bij de ge meente Haren (Gr.) Van 1941 tot 1946 was hij directeur van gemeentewerken m de gemeente Tubbergen, van 1946 tot 1948 hoofd van de afdeling bouwtoezicht en stadsontwikkeling te Beverwijk, van 1948 tot 1954 directeur van gemeente werken te Tegelen. Sinds 1954 is de heer Vogt directeur van gemeentewerken te Roermond. In die gemeente is hij voor zitter van de schoonheidscommissie en lid van de verkeerscommissie. Hij is voorzitter van de afdeling Limburg van de Bond van hoofden vein gemeentewer ken. HEEMSTEDE, 30 okt. Het bestuur van de r.-k. Middenstandsvereniging in Heemstede zal onder ogen gaan zien in hoever het mogelijk is de constellatie van de afdeling zodanig te wijzigen, dat zjj meer reden van bestaan krijgt. Dit besluit is genomen tijdens de algele- ne jaarvergadering, die gisteravond ten overstaan van een minimaal aantal le den in „Nieuw Berkenrode" werd ge houden. De voorzitter, de heer A. Verdon- schot Jzn. moest tot zijn spijt vaststel len, dat het de afgelopen twee jaar in de afdeling lang niet naar wens is ge gaan. De leden tonen bijna geen be langstelling, terwijl het ook in het be stuur aan de nodige homogeniteit en samenwerking heeft ontbroken. Naar aanleiding van dit kritische geluid, (Advertentie) Uitgebreide SP'JSKAART onb. KIP ETEN /ÓlObld. i n b. Y ik DINER_en SOIREE. DANSANTE Xv-' DMIKÖ/- OVEBVEEN, 30 okt. De eerste ge zamenlijke zwemwedstrijden voor wel pen, verkenners en leid(st)ers van de verenigingen De Katholieke Verkenners (K.V.) en De Nederlandse Padvinders (N.P.V.) in het district Haarlem zijn een groot succes geworden. De wed strijden werden onder zeer grote be langstelling van ouders, familieleden en niet meezwemmende welpen en ver kenners dinsdagavond gehouden in Stoops bad in Overveen. Het grote suc ces is mede te danken aan de belange loos verkregen onmisbare technische hulp van de Haarlemse katholieke zwemvereniging De Watertrappers. Voorts zorgden leden van de Bloemen- daalse reddingsbrigade voor een zeer geslaagde pantomine. Voor hun bereidheid te helpen deze zwemavond tot een succes te maken sprak die districtscommissaris N.P.V., hopman Sr. J. Pool. bij de prijsuitrei king tot de B.R.B. en De Watertrap pers woorden van dank. Hp was vol lof over de sportieve wijze, waarop de jongens van beide organisaties elkaar de eer van de beste zwemmer hebben betwist. Voorts bracht hij dank aan de we d strij d commi ssieDe voorzitter van deze commissie, schipper H. Tollenaar, maakt® vervolgens de uitslag bekend, waarna degenen, die als nummer een en twee waren geëindigd hun prijzen vaantjes dn de Haarlemse kleuren rood wit in ontvangst konden nemen. Voor de estafettenummers voor welpen en verkenners waren medailles beschik- Advertentie) HEEMSTEDE, 30 okt. In gebouw Nieuw Berkenrode wordt dinsdagavond 5 november de traditionele bollenvei ling gehouden, waarvan de baten ten goede komen aan de Heemsteedse St. Bavokerk. Een grote partij bloembol len en vele andere aantrekkelijke arti kelen zullen die avond bij opbod wor den verkocht. Het kerkbestuur hoopt, dat vele parochianen van hun belang stelling blijk zullen geven. HEEMSTEDE, 30 okt. Honderd Heemsteedse scholieren zullen de vol gende week een huis-aan-huis collecte houden, waarvan de opbrengst ten goe de komt aan het Nederlands Oorlogs graven Comité. Dit comité stelt de na bestaanden van de in Nederland geval len geallieerde bevrijders in staat in staat, een bezoek aan de oorlogsgraven te laten brengen. Voor hetzelfde doel wordt op Klaproosdag zaterdag 9 no vember, een straatcollecte gehouden. baar. In het algemeen klassement staken de zeeverkenners van de Prins Willem- groep (NPV) ver uit boven de andere groepen. Zij werden nummer een met 64 punten en kwamen in het bezit van een grote vaan. Met 32 punten eindig den de IJmondtrekkers uit IJ muiden (NPV) op de tweede plaats. De Pau lusgroep uit Overveen (KV) eindigde met 25 punten op de derde plaats. De Paulusgroep leverde hiermee de beste prestatie van de deelnemende katholie ke groepen. (Van onze soc. ec. redactie) DEN HAAG, 30 okt. De prijs, die de gemeenten zullen moeten betalen voor het aardgas, zal liggen tussen de 6 en de 6V« cent per kub. meter van 8000»kilocalorieën. De juiste berekening hangt o.a. af van de afname. Als er aanzienlijke verschillen zijn tussen de hoeveelheden gas, die de gemeenten in zomer en winter afnemen, wordt de prijs circa 6 cent. Is het gebruik re gelmatig, dan zal 6 ct. per kub. meter worden berekend, zo luidt de overeen komst, die is bereikt tussen de Ned. Gas Unie en de onderhandelingsdele gatie van de samenwerkende gemeen ten. De inkoopsprijs, die de gemeenten in de toekomst zullen moeten betalen, is aanzienlijk lager dan de huidige prijzen voor normaal stadsgas of het „oude" aardgas uit de oostelijke provincies en uit de bronnen in Zuid-Holland. Daar tegenover staat, dat de gemeenten aan zienlijke kosten zullen moeten maken voor de ombouw van de apparatuur. De verbruikersprijs zal dus niet zoveel omlaag kunnen gaan als de inkoops prijs voor de gemeenten. Niettemin is de verwachting gewettigd, dat het Gro ningse aardgas voor de kleine verbrui kers een besparing op de gaskosten zal betekenen van ca. vijftien procent. VATICAANSTAD, 30 okt. (Rtr, AFP) Mgr. F. Beckmann, lazarist, sedert 1945 aartsbisschop van Panama, die op 23 juli 1883 te Enschede werd géborén, is vandaag in het Vaticaanse paleis overleden. Hij was, toen hij zich naar een der werkvertrekken begaf, op de naar Pius X genoemde trap onwel ge worden waarschijnlijk een hartaan val en naar het Vaticaanse zieken huis gebracht waar hij bij aankomst de geest gaf- vroeg het bestuurslid C. Tel zich af, of thans de tijd niet is aangebroken met de afdeling een nieuwe koers in te slaan. Hp meende dat de afdeling in haar huidige vorm niets meer heeft te bieden. De heer Tel stelde daar tegen over, dat met de Heemsteedse midden standers toch nog wel iets valt te be ginnen Dit is gebleken uit de antwoor den op de onlangs onder de midden standers gehouden enquête, waaraan door ruim honderd van de driehonderd in Heemsteeds gevestigde bedrijven is deelgenomen. Zeventig percent van de inzenders van het enquête-formulier had te kennen gegeven, dat de samen werking tussen de middenstanders on voldoende mag worden geacht. Volgens de heer Tel zou een andere vorm van organisatie in het leven moeten wor den geroepen, welke meer afgestemd is op de praktische en zakelijke proble men van de middenstandsbedrijven. Hij deed daarbij ook de suggestie aan de hand om gespreksavonden te houden, waarbij de collega's elkaar informeel zouden kunnen ontmoeten. Dat de ge ringe belangstelling van de midden standers voor het wel en wee van hun standsorganisatie te wijden zou zijn aan het feit, dat het hen over alle linies zo goed gaat, kon door de heer Tel wor den weerlegd. Hij kwam met cijfers voor de dag, waaruit bleek dat dertig percent van alle Nederlandse midden standers minder verdient dan een on geschoolde arbeider. Voorzitter Verdonschot vroeg zich af, of het nog wel gewenst is dat de Heem steedse middenstandsafdeling zich uit sluitend richt tot katholieke midden standers. Het hoofdbestuur heeft er geen bezwaar tegen dat ook niet katho lieke middenstanders in de vereniging worden opgenomen. De geestelijke ad viseur kapelaan J. Laan kon dit laat ste volkomen onderschrijven. In ant woord op de verschillende voorstellen van de heer Tel zei voorzitter Verdon schot dat het bestuur een rapport zal opstellen, waarin deze suggesties nader zullen worden uitgewerkt. Het agendapunt bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heer W. de Zwart als opvolger werd benoemd van de heer C. Breukels, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld. De heer Ver donschot werd bjj acclamatie als voor zitter herkozen. Aan het begin van de vergadering had de secretaris-penningmeester C. Duik een overzicht gegeven van het af gelopen verenigingsjaar. Men kon te rugzien op een geslaagde viering van het gouden jubileum, terwijl ook de en quête goede resultaten heeft opgeleverd, verd. Het bestuur is voornemens omstreeks januari van het volgend jaar een fo rumavond te beleggen, waarbij de Heemsteedse middenstanders gelegen heid zullen krijgen over de gehouden enquête van gedachten te wisselen. Bij een tweede forumavond over dit onder werp zullen ook de consumenten worden uitgenodigd. HAARLEM, 30 okt. Op verzoek van de Haarlemse politie heeft de poli tie in Amsterdam gisteren een 36-jarige chauffeur uit de hoofdstad aangehou den, omdat deze verdacht wordt van op lichting van een 21-jarige serveerster uit Haarlem. De man zou de serveer ster, met wie hij amoureuze betrekkin gen had aangeknoopt, voor ruim dui zend gulden hebben opgelicht. HAARLEM, 30 okt. In de leeftijd van 73 jaar is in het ziekenhuis St. Joannes de Deo overleden de heer M. P. J. van der Weiden. De heer Van der Weiden is van 1922 af tot 1955 leraar tekenen geweest aan het Triniteitsly- ceum. In de kerk van Overveen is mor gen om tien uur de plechtige requiem mis. Daarna volgt de begrafenis op het parochie-kerkhof. Van een van zijn oud-collega's ont vingen wij het volgende „In Memo- riam": Drie en dertig jaar neeft de heer Van der Weiden zijn functie van tekenleraar aan het Triniteitslyceum vervuld, het geen slechts een gedeelte is van het geen hij voor deze instelling heeft be tekend. Niet te tellen malen heeft hij, behalve door zijn lessen, de school op andere wijze vooral in de eerste jaren, toen het toenmalig „r.-k. Lyceum" nog leven moest worden ingeblazen, van zijn toewijding en gaven doen profiteren. Hij was namelijk een van degenen, die in Lyceumverband, vanwege hun benoeming bij de oprichting in 1922, „de werkers van het eerste uur" wer den genoemd, en hij deed dat predicaat eer aan. Graag gehoord spreker, droeg hij herhaaldelijk daardoor en ook op andere wijze het zijne bij tot het sla gen van lyceum-gebeurtenissen. Als va der van een groot gezin dat men zonder overdrijving een uitgesproken „studiegezin" mag noemen zullen zijn kwaliteiten hem ook in intiemere kring bij herhaling goed te stade zijn gekomen. Voor zijn vrouw en kinderen worde en wordt ongetwijfeld het leed van zijn verscheiden straks verzacht door de herinnering. A. HAARLEM 30 okt. Vrijdag 1 no vember viert mejuffrouw C. Neelissen haar veertig-jarig jubileum bij Haar lems Dagblad Oprechte Haarlem- sche Courant. Als correctrice kwam zij in 1923 bp de Oprechte Haarlemsche Courant. Toen deze courant met Haar lems Dagblad gefuseerd was, vervulde zij nog enige tijd die functie. Later kwam zij bij de administratie en is zij een vertrouwde figuur geworden bij de advertentie-loketten. Ter gelegenheid van haar jubileum is mejuffrouw Neelissen een receptie aan geboden, welke vrijdagmiddag van vier tot vijf uur in de kroonzaal van Brink- mann gehouden zal worden. Advertentie Ontdek NEW YORK, PARIS, STOCKHOLM, BERLIN, ROMA, 2ÖRICH, WIEN, BRUXELUS Thans ook ia Nederland. Burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard van Heemstede blijft ijveren voor het herstel van de scha mele resten van het voormalige Oude Slot in zijn gemeente. „De gemeente raad heeft destijds A gezegd en zal nu ook B moeten zeggen", vindt hij. Temeer, omdat de restauratie de ge meente echt niet zoveel geld meer zal kosten. De raad heeft in het ver leden reeds belangrijke bedragen be schikbaar gesteld en thans is voor het nodige herstel van de Duiven- poort, de brug en het rechterbouw huis niet meer dan zestigduizend gul den nodig. Dit bedrag vindt de heer Van Rappard geen bezwaar meer voor een gemeente als Heemstede. Men moet niet vergeten, dat het hier gaat om het stamhuis van Heemste de en dat het verder de behuizing is geweest van niemand minder dan Adriaan Pauw, de raadspensionaris van Holland, die een belangrijke rol heeft gespeeld in de totstandkoming van de vrede van Munster in 1648. Als men een teken tot zijn nagedach tenis wil oprichten dan komt op de eerste plaats het herstel van het Oude Slot, zijn huis, daarvoor in aanmer king. Verder vindt de heer Van Rappard, dat de gemeente een schuld heeft goed te maken. De vorige gemeente besturen hebben terecht of ten on rechte, buiten deze vraag wil hij blij ven, de resten van het slot verwaar loosd. Veel kan nog worden goed ge maakt, indien op korte termijn de handen in een worden geslagen om verder verval tegen te gaan. Over de definitieve bestemming van het rechterbouwhuis en de functie welke de ruïne in dit deel van Heemstede zou kunnen spelen is de heer Van Rappard bepaald optimistisch. Hij vertelde, dat thans overleg gaande is met een duidelijk geïnteresseerde in stelling, die aan het rechterbouwhuis een bestemming zou willen geven. Het uitbreidingsplan, waarin de res ten zjjn gelegen, kan aan het slot een bijzonder cachet geven, omdat het de aanleg van een recreatiegebied be oogt. Het is te hopen, dat het uitstel, dat de motie van enkele weken geleden in de discussies rond dit omstreden bouwwerk heeft bewerkstelligd, de gemoederen wat tot bedaring zal hebben gebracht en dat over enkele weken de beste beslissing zal worden genomen. Mr. Van Rappard hoopt op een beslissing tot behoud van Het Oude Slot. -x-i Wanneer het om het belang van zijn gemeente gaat weet burgemeester mr. G. C. van der Willigen van Haarlem mermeer, die zaterdag zijn zilveren ambtsjubileum herdenkt, ministeriële en provinciale autoriteiten het vuur aan de schenen te leggen. Dat bleek onder meer vorig jaar, toen hij In een brochure, die overall sterk de aandacht trok, op de ontstellende woningnood wees in zijn gemeente. Met klem drong hij aan op een hogere woningcontin- gentering. Zo veeleisend burgemeester van der Willigen is ten behoeve van het gemeentelijk welvaren, zo bescheiden overigens is hij waar het privé-belan- gen betreft. Het ligt daarom in zijn hjn het volstrekt overbodig te vinden, dat zijn zilveren ambtsjubileum in het openbaar moet worden gevierd. De in woners van Haarlemmermeer denken daar anders over, zodat zaterdagmid dag tijdens een receptie in het gebouw „De Beurs" toch de nodige aandacht aan het jubileum zal worden gegeven Op 2 november 1938 werd mr. van der Willigen, die in Leiden en Amster dam rechten gestudeerd heeft, be noemd als burgemeester van Lekker- kerk. Hij verbleef in deze gemeente tot 16 april 1956. Op die datum deed hij zijn intrede in de gemeente Haarlem mermeer. Voor zijn benoeming in Lek- kerkerk was de heer van der Willigen, die zich vanaf zijn studententijd 'n bur gemeesterschap als rdeaaJ gesteld had, als volontair werkzaam op de gemeen tesecretarie in Eemnes. Op 27 mei 1937 trad hij in dienst bij het ministerie van binnenlandse zaken in Den Haag. Burgemeester van der Willigen zal in deze dagen ongetwijfeld terugdenken aan de middag in april nu ruim ze ven jaar geleden toen hij in een open landauer, geflankeerd door tien tallen ruiters uit Hoofddorp, Nieuw Vennep en Zwanenburg, zijn entrée in Haarlemmermeer maakte. Hij zegt niet meer uit de plattelandsgemeente weg te willen. Hij houdt van het uitge strekte polderlandschap, van zijn aan de grond verknochte agrarische bevol king. De Haarlemmermeerpolder heeft een volstrekt eigen karakter, vooral ook door het grote aantal plaatsen en dorpen langs en binnen de ringdijk. Het bruist er van activiteit. Daarom vindt burgemeester van der Willigen het bil lijk, dat zijn gemeente meer dan voor kort het geval was bij de rest van ons land in de belangstelling komt. Er is in de zevenjarige ambtsperiod® van de jubilerende burgemeester bij zonder veel gebeurd. Meer dan 2600 woningen werden gebouwd, 500 wonin gen zijn thans in aanbouw. Er zijn en kele tientallen scholen gesticht, waar onder de eerste middelbare school in Haarlemmermeer, het lyceum in Bad hoevedorp. Plannen voor de bouw van een christelijk lyceum in Hoofddorp zijn in een ver gevorderd stadium. We genaanleg, recreatie, volksgezondheid, op vrijwel elk gebied van het maat schappelijk leven in de Haarlemmer meer heeft de thans 56-jarige burge meester zijn stempel gedrukt. Burge meester van der Willigen lacht wat flauwtjes, wanneer hij tijdens gemeen teraadsvergaderingen bijvoorbeeld hier. over gecomplimenteerd wordt. „Burge meester-zijn is een mooi beroep. Vooral wanneer je het zo goed mogelijk pro beert te doen."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3