Radio Saigon meldt: PLEGEN Militairen de macht ZELFMOORD aan in Zuid- Vietnam P yromaan hoofdstad opnieuw in de slaat toe 5ü Explosie VS: 69 doden Drie m ijn werkers in Lengede gered Vrijwillig er daalde naar hen af i Met onmiddellijke ingang Overheid beperkt investeringen met ruim 200 miljoen Eén procent is 40 miljoen ln Rotterdam Agent neer geschoten; dader nog spoorloos laatste nieuws Twijfel over zelfmoord Complex aan jan tooropstraat Tijdens ijsrevue NA VERBLIJF VAN ACHT DAGEN Zetters Telegraaf blijven staken tot uitkering-ineens BAARS Zacht met een enkel buitje flP ^EER FELLE BRAND IN SCHOLEN- CHRISTIAANSE DONDERDAG WEER LOONOVERLEG Pap, vla en yoghurt twee cent duurder „Keyser" Chem. Wasserij RHEINGOLD Loonsverhoging bij Rijk ejore you wij! ZATERDAG 2 NOVEMBER 1963 87ste JAARGANG No. 31580 SAIGON, 2 nov. (Reuter) Jri President van Zuid-Vietnam, Dinh Diem, en diens broer §0 Dinh Nhu hebben zelfmoord fePleegd, aldus werd vanmorgen °0r Radio Saigon gemeld. Zoals 7.®nd was Ngo Dinh Nhu in Uid-Vietnam „de sterke man chter de schermen". De beide 1 aatslieden zouden zich van het eyen beroofd hebben om 10.25 Saigon-tijd, dat is vannacht voor half vier onze tijd. Radio aigon meldde vanmorgen voorts aat het in Saigon nu rustig is en at de revolutionaire strijdkrach- de toestand meester zijn. Het revolutionaire Comité, dat geleid »°rdt door generaal Duong Van heeft de staat van beleg af- ^kondigd en de pers is onder <*jtisuur gesteld. Generaal Tot _|hat Dinh is benoemd tot militair R°Uverneur van Saigon. Plotseling is er een eind «ekomen aan het autokratische, k Singapore, 2 nov. (Rtr.) diplomatieke zijde te Singa- f°re wordt bericht, dat het vol- Ier>s de laatste radioberichten uit ^ai8on niet zeker is, dat ex-pre- Jdent Diem en diens broer Ngo 1 'bh Nhu zich van het leven heb- eb beroofd. zo niet dictatoriale bewind van de familie Diem in Zuid-Vietnam. Gisteren kwamen de strijdkrach ten in opstand tegen het „corrupte en nepotistische'regime" van pre sident Ngo Dinh Diem en zijn oppermachtige broer, Ngo Dinh Nhu. De revolte stond onder lei ding van generaal Duong Van Minh, bijgenaamd „De Grote", en werd gesteund door een grote groep Zuidvietnamese militaire leiders. Generaal Minh heeft een Comité van Generaals opgericht, dat nu het land bestuurt. Presi dent Ngo Dinh Diem en zijn broer hielden de gehele dag stand in het presidentiële paleis, gesteund door enkele kleine eenheden van het leger. Via een kortegolfzender hielden zij contact met de buitenwereld. Via deze zender liet Diem weten dat het aantal opstandelingen slechts klein was, dat hij en zijn garde zich tot het uiterste zouden verdedigen en dat de troepen van het platteland, die hem ongetwij feld te hulp zouden komen, de op stand zouden neerslaan. Een uur later reden tanks uit de buiten wijken van Saigon naar het cen trum van de stad, waar het paleis staat, en openden het vuur. Een paar uur later waren Diems laat ste kansen verkeken. Hij gaf zich onvoorwaardelijk over, evenals zijn broer. Het tijdperk-Diem (negen jaar heeft dit geduurd) was voorbij. Op dat moment had den de opstandelingen reeds de gehele stad in handen. Verdacht NGO DINH DIEM N.V. CARROSSERIEFABRIEK NGO DINH NHU K0MPLETE UITRUSTINGEN KOOPVAARDIJ Toegejuicht door een grote menig te verlieten de drie geredde mijn werkers gisteren de drukcabi.ie, waarin zij een tijd hadden moeten verblijven om te wennen aan de normale luchtdruk. Verlies geen tijd! Reken op VERHUIZEN FALCON TWEEDJASSEN JUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM "«lefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 £lemen0ten 20800 Postgiro 143480 Bi Beverw'J'k Zeestraat 50: telet. 4790 oor en Red Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 rectie: W C. H. Leijdeckers en Mr W A M van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN enW.Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COUR ADVERTENTIETARIEF 28 cents oer millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents oer m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 70 cents per week. 3.— per maand, 9.— per kwartaal. Voor klachten over de bezorging s avonds tussen 5.30 en 7 uur, 'el. 20800. diem en ngo dinh nhu Een van de eerste dingen, die gene raal Minh via radio Saigon liet omroe- (Van een onzer verslaggevers) «^STERDAM, 2 nov. De hoofd- 'Üke brandweer en politie hebben Merke vermoeden, dat zich in Am- 'chirn een pyromaan ophoudt, die fleri heeft aan de reeks onopgehel- branden van de laatste tijd. Van- ODn' orr»streeks kwart voor vijf heeft Sou'euw een felle brand gewoed in het stj. encomplex aan de Jan Toorop- haehf Waar vier weken geleden in de te» Van zaterdag op zondag drie hou tig Schoolbarakken door brandstich- tot aan de grond toe afbrandden "ceert inti8 reünisten, die op geïmprovi- keK bedden de nacht in het school- hwUvv doorbrachten, de hevige vlam- 'jeaznoL.=_ üjk! Vlurk °P het nippertje wisten te ont lui, hten. De brandweer heeft duide- VSl. aanwijzingen, dat ook de brand vannacht is aangestoken. In een aebh' waar het vuur gewoed heeft, Vonan spuitgasten een lege fles ge- duirti' waarvan de herkomst nog on- 'WJ'li.ik iSj maar die vermoedelijk de Pyromaan ls gebruikt bij zijn 8"bere nachtelijke activiteiten. ,..Het vuur moet even na half vijf ontstaan in de gymnastiekzaal d«n het Christelijk Lyceum West, tof1 met het Pius X lyceum en de tj romanschool in het complex geves- jSd is. Brandweer en politie rukten de eerste meldingen met groot zich on- mfa!rieel uit. Er spoedde zich on adellijk ook een groepje recher- ijT urs naar de Jan Toropstraat om met de verdachte omstan- snei(t) ,jat er vier weken geleden haa reeds een brand in het complex Vent fewoed, zoveel mogelijk gege- verzamelen. «ntriiï ,van de eersten, die het vuur was •Max Woiski jr. „Ik buueen kennis weg, die hier in de sehrvïi w°°nt en zag vlammen uit het ^houw slaan. Met de buurt- heïiwers heb ik geparkeerde wagens bi h wegduwen. Ik heb niemand tbej) I buurt van de school gezien, Vhuv. hjer als vrijwel de eerste het Uhtdekte," aldus luidde zijn ver klaring. Tegenover de politie was de ze verklaring van de musicus, die nog napret had over zijn t.v.-optre- den van gisteravond, niet voldoende. Max Woiski jr. moest met een re chercheur het huis aanwijzen van de kennis die hij had weggebracht. „Ik ben waarschijnlijk ook verdachte," was het commentaar van Woiski jr. Vele buurtbewoners, bij wie de schrik van de vorige grote brand nog vers in het geheugen lag, waren spoedig ge kleed om bij eventuele uitbreiding van het vuur, de brandweer zo goed moge lijk te helpen bij het beschermen van hun woningen. Zo groot was de overwaaiende von kenregen bij de brand vier weken gele den, dat de spuitgasten toen de daken van de flatgebouwen in de buur nat- hielden. Vannacht was dat niet nodig. Hoe wel de vlammen, zich binnen korte tijd gemakkelijk een weg gevreten hadden door de gehele barak, waarin het vuur was ontstaan, slaagde de brandweer er in te voorkomen dat de brand over sloeg naar andere barakken. Op het sein groot alarm had men ijlings groot scheepse maatregelen getroffen. Uit ve le slangen spoot het water sissend in de knetterende vlammenzee. De heer P. A. Riedel, commandant van de hoofdstedelijke brandweer, die het blussingswerk persoonlijk leidde, kon ons vannacht hangende het onder zoek nog niet meedelen welke duide lijke aanwijzingen de brandweer be halve de lege fles had, om aan te ne men dat ook deze brand is gesticht. Een vroege getuige van de brand heeft, zo vernemen wij nader, een oude man klein van postuur en een jonge man in de buurt van de school gezien, kort voor het vuur ontdekt werd. De jongeman droeg een zwart costuum. Merkwaardig bfl de laatste verdachte branden is, dat zij alle tijdens of vlak vocht het weekend woedden. pen, was dat het Comité van Generaals geen politieke ambities heeft. De strijd krachten, aldus de radioverklaring, heb ben de macht in handen genomen, om dat er aanwijzingen waren dat presi dent Diem van plan was tot een verge lijk te komen met het communistische Noord-Vietnam. Ook de behandeling van de boeddhisten en de studenten door de regering-Diem maakten de staatsgreep noodzakelijk. Voor de boed dhisten in Zuid-Vietnam was het giste ren in ieder geval feest. Al hun geloofs genoten, die door Diem en de zijnen in arrest waren gesteld, werden door het nieuwe bewind onmiddellijk vrijge laten. President Kennedy beraadslaagde gisteren urenlang met zijn politieke en militaire adviseurs op het Witte Huis. Amerikaanse strijdkrachten in de Pacific kregen bevel na r Zuid-Viet nam te gaan om daar, indien nodig, de levens en de bezittingen van de Amerikaanse burgers te beschermen. De Amerikaanse regering legde er echter in officiële verklaringen de na druk op, dat de V.S. niet van plan zijn zich met de staatsgreep te bemoei en. ,,ïk kan categoriscu vei klaren dat de V.S. op generlei wjjze betrokken wa ren bij de coup", aldus de woordvoer der van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken. Generaal Minh riep de Zuidvietname- zen gisteren op met het nieuwe bewind samen te werken „om communistische pogingen van de situatie misbruik te maken te verijdelen." Door de radio liet hij omroepen dat niet minder dan veertien generaals en twaalf kolonels zich achter de opstand hebber ge schaard. Volgens de radio hebben 85 procent van de strijdkrachten en de ge hele luchtmacht zich eveneens bij de opstandelingen aangesloten. De opstand begon gisteravond om half acht plaatselijke tijd. Het begin van de operatie werd uitgevoerd door een ba taljon mariniers, die het presidentiële paleis en het gebouw van radio Saigon aanvielen. In de buurt van het paleis werd al spoedig hard gevochten. Het duurde echter niet lang voor het Comité van Generaals bekendmaakte dat het de macht in de gehele stad In handen had, maar de uitzendingen van de kor tegolfzender in het paleis van Diem be wezen, dat het Comité op dat moment nog een weinig overdreef. De staatsgreep is de tweede binnen drie jaar. In 1960 belegerden parachutis ten een dag lang het presidentiële pa leis, maar het kostte de regeringsge trouwe troepen toen niet veel moeite de (Advertentie) Lange Herenstr. 36-38 - Haarlem Telefoon 14371 UITDEUKEN REPAREREN DEN HAAG, 2 nov. Het verdere overleg tussen het bestuur van Je Stichting van den Arbeid en de rege ring over de loonpolitieke situatie en het in 1964 te voeren loonbeleid is op verzoek van de regering vastgesteld op volgende week donderdagavond 7 uur in het gebouw van de SER. DEN HAAG, 2 nov. Als gevolg van de verhoging van de prijs voor consumptiemelk met ingang van mor gen mogen ook de verbruikerxprijzen voor yoghurt, pappen, vla's e.d. met twee cent per liter worden verhoogd. (Advertentie) betaalt U voor het stomen van het twede kledingstuk I Lorentzplein 25 - Soendaplein 37 Duvenvoordestraat 68 Binnenweg 43 - Heemstede overwinning te behalen. In februari 1962 deden twe Zuidvietnamese lucht machtofficieren met militaire vliegtui gen een aanval op het paleis. Zij lieten bommen vallen en beschoten het gebou Mevrouw Ngo Dinh Nhu werd b;i die gelegenheid licht gewond. Reeds maandenlang heerste in Zuid- Vietnam grote spanning door het onver zoenlijke optreden van de katholieke fa milie Diem tegen de boeddhisten, die zeventig tot tachtig procent van de be volking uitmaken. Deze spanning bereik te in augustus een hoogtepunt toen Diems „speciale troepen" de boeddhis tische tempels in Saigon, Hué en andere steden bestormden en er honderden ar restaties verrichtten. INDIANAPOLIS (VS), 2 nov. (AFP) Een ontploffing, die zich donderdag avond in de Amerikaanse stad Indiana polis heeft voorgedaan in een gebouw, waar een ijsrevue werd opgevoerd, heeft aan 69 personen het leven gebost. Voorts werden 339 personen ernstig gewond. Op het tijdstip van de ramp bevonden zich een zesduizend personen in het gebouw. De ontploffing, die drie minuten voor het einde van de voorstelling plaats had. was het gevolg van een lek in een gasleiding in een buffet onder de toeschouwersgalerijen. De deelnemers aan de revue, die zich tijdens de ont ploffing op het ijs bevonden, bleven wonder boven wonder ongedeerd. Een gedeelte van het betonnen gebouw werd door de ontploffing vernield. Direct na de ontploffing schoten vlam men ter hoogte van dertig meter omhoog. Het vuur werd spoedig ge blust, maar toen deed zich het gevaar voor van omlaaggekomen hoogspan ningskabels, waardoor de brandweer lieden de kans liepen een elektrische sehokdood te sterven. (Advertentie) voor alle maatschappijen van de ut Uniformspecialisten Zijlstraat 71 Haarlem (Van onze correspondent in Bonn) LENGEDE (Nedersaksen), 2 nov. De moeilijkste, gevaarlijkste en ook wel meest dramatische reddingsactie in de geschiedenis van het Duitse mijn wezen is gisteren in de ijzerertsmijn Mathilde met succes bekroond: na 184 uur zijn de mijnwerkers Emil Pohlei, Fritz Leder en Gerhard Hanusch, die zich op 24 oktober voor een overstro ming hadden kunnen redden in een doodlopende schacht op achtenzeventig meter diepte en daar sindsdien in een bel van samengeperste lucht met een druk van 1,3 atmosfeer hadden ge leefd, één voor één gered. In een drukkamer die op het boorgat was ge monteerd, werden de drie mannen drie uur lang eerst aan normale luchtdruk gewend, voor zij na een week voor het eerst weer daglicht mochten aan schouwen. Dr. Hartmann, chel van het lucht- vaartmedisch instituut in Bad Go- desberg bij Bonn, die verantwoor delijk was voor de decompressie der mannen, noemde het een wonder zo als de drie mijnwerkers hun zeven daagse verblijf in de onderaardse ge vangenis hebben doorstaan. „Het is nauwelijks te geloven dat zij acht dagen lang in de mijn hebben geze ten", zo verklaarde hij. Aan dr. Hart mann viel ook de moeilijke taak ten deel de drie mannen in te lichten over de ware omvang van de mijnramp en over de dood van veertig hunner collega's, die al die tijd voor hen ge heim was gehouden omdat men oang was, dat het de mannen een te grote schok zou geven. De mannen kre gen door de verzorgingsbuis wel kranten, maar die waren speciaal voor hen gedrukt. Berichten over de mijnramp stonden er niet, over de reddingsactie wé) in... Gistermiddag om half vier verlieten de drie mannen de drukkamer. Zij werden door een dichte menigte nieuwsgierigen en belangstellenden 'ui- de toegejuicht. Er waren voor Pohlei, Leder en Hanusch meer fotografen en cameralied en op de been dan voor het bezoek van president Kennedy aan West-Duitsland. Zij vulden met hun ap paraten drie grote vrachtauto's. Omgeven door helpers van het Rode Kruis, redders en collega's liepen de mannen van de drukkamer naar een op het boorterrein opgestelde tent can het Rode Kruis, waar zij hun vrou wen en kinderen weerzagen. Zij ble ven een kwartier met hun familiele den alleen in de tent. Daarna werden zij met ambulances naar het gieken- huis in Peine gebracht, waar -zij ver der zullen worden onderzocht. Zij maakten evenwel niet de indruk, dat zij een langdurig ziekenhuisoponthoud nodig zullen hebben. Zij hebben zelf al de wens te kennen gegeven maan dag deel te nemen aan de herden kingsplechtigheid voor hun omgeko men kameraden. De drie mannen werden bij hun ber ging uit de negenenzeventig meter diepte geholpen door de dertigjarige monteur Paul Syska. Deze behoorde tot de zeven vrijwilligers, die zich nad- den gemeld om door het boorgat dat in de nacht van donderdag op vrijdag om kwart voor vier ie vluchtschach bereikte naar de opgeslotenen af te dalen. Hij was op grond van zijn uitstekende gezondheid uitgekozen. Paul Syska bleef beneden tot alle drie mannen in de drukkamer boven war ren en werd toen zelf ook omhoog ge trokken. Uit de vluchtscnacht neeft men in middels de samengeperste lucht laten ontsnappen. De vluchtschacht staat nu onder water. Daarmede is het water peil elders in de mijn gedaald. Men is reeds begonnen de mijn leeg te pompen omdat men de veertig slacht offers zo $nei mogelijk wil bergen. Over twee maanden hoopt men de ijzerertswinning te kunnen hervatten. De redding van de drie mijnwerkers is een triomf der techniek over de al tijd loerende dood in de mijn. In Len gede hebben reddingsmanschappen, boortechnici, Rode Kruis en vele an deren bovenmenselijk werk verricht. Op het weiland van boer Holland in Barbecke, drie kilometer van de mijn ingang, is bewezen waartoe menselii- ke solidariteit nog in staat is.... Joegoslavië. President Tito en zijn echtgenote zijn per vliegtuig in Bel grado teruggekeerd na een reis van 45 dagen naar Zuid- en Noord-Ameri- ka. (Rtr) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 2 nov. De regering gaat de overheidsinvesteringen met onmiddellijke ingang met iets meer dan 200 miljoen gulden beperken. Het tijdelijk afremmen van de overheids uitgaven heeft voor 102 miljoen betrek king op het besnoeien van de uitgaven van de ministeries. De grootste beper- ..gen worden opgelegd aan de minis teries van Onderwijs (25 miljoen) De fensie (28 miljoen). Economische Zei- ken (15 miljoen) en Verkeer en Water- stoa' (10,7 miljoen). In de memorie van antwoord deelt de minister van Financiën, prof. Witteveen mee, dat het temporiseren van de uitgaven niet alleen van .in vlo ad zal zijn op de rijks begroting. maar ook op die gevallen, waarbij het rijk door middel van garan ties of gedeeltelijke subsidiëring is be trokken. Ook de lagere publiekrechtelijke li chamen zullen door de beperkende maatregelen worden getroffen. De re gering zal door toepassing van de „wet kapitaalsuitgaven publiekrechtelijke li chamen" investeringen tot een bedrag van ongeveer honderd miljoen gulden uitstellen. De regering is '/oorshands niet van plan de bestaande fiscale remmen op de bereidheid tot het ver richten van overwerk weg te nemen of te verzachten. Minister Witteveen deelt mee, dat hij na overleg met de financiële commissie tot de conclusie is gekomen, dat hjj deze weg niet moet bewandelen. Niettemin blijft hij rich over deze materie beraden. In het kader van de aanpassing van het loon- en prijspeil overweegt de regering, aldus de memórie, in 1964 een huurverhoging door te voe ren. Verder wordt gedacht aan ver hoging van enige landbouwprijzen. Onder meer zullen de prijzen van zuivelprodukten meer worden aange past aan de richtprijzen van de pro ducenten. Minister Witteveen deelt voorts mee, dat het effect van de regeringsmaatregelen op de ver wachtingen van de economische ont wikkeling in 1964 thans slechts glo baal kan worden aangegeven. De bewindsman heeft verder de indruk, dat het reële nationale produkt wei nig minder zal zijn dan de oorspron kelijke raming. De loonstijgingen «uilen op korte ter- Advertentie) le klasse naar Ruhr-gebied, Z-Duitsland, Zwitserland. Panoramawagen, restaurant, telefoon, bar en alr-conditlonlng. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 2 nov. De gevolgen van de loonstijgingen voor de salaris sen van het overheidspersoneel en het personeel van de publiekrechtelijke li chamen zullen pas kunnen worden aan gegeven nadat overleg is gepleegd met de ambtenarenorgamsaties. In de memorie van antwoord op de alge- m< ne financiële beschouwingen be perkt de minister van Financiën, prof. Witteveen zich tot de mededeling, dat één procent loonsverhoging het Rijk (zonder de staatsbedrijven) aan sala rissen, subsidies en sociale uitkeringen omtrent veertig miljoen gulden zal kosten. V AMSTERDAM, 2 nov. »- De nacht ploeg van „De Telegraaf" heeft zich gisteravond om eif uur aangesloten bij de vijftig zetters, die 's middags het werk reeds hadden neergelegd. Ook de expeditie en de drukkers zijn toen in staking gegaan. Alleen een aantal voormannen en buitenlanders (die niet mogen staken omdat zij an ders het land moeten -erlaten) werk ten door. Hierdoor is het blad van morgen met een nood-editie van vier pagina's uitgekomen. Het is de bedoeling dat na het week einde alle afdelingen van „De Tele graaf" weer aan het werk gaan met uitzondering van de zetters, zodat toch geen krant kan verschijnen. De zet ters moeten dan financieel worden ge steund door de andere afdelingen. De zetters willen blijven staken tot de di rectie de geëiste uitkering-ineens over 1963 heeft betaald. Overigens zal het personeel van „De Telegraaf" mor genavond in Krasnapolskybijeenko men om hierover definitieve besluiten te nemen. Voor het gebouw van „De Tele graaf" waar zich gisteravond de sta kers hadden verzameld, dreigde even een incident, toen een expeditiechef probeerde de stakers het gebouw bin nen te krijgen. Onder kreten als „Sla hem naar binnen!" werd de man weg geduwd; rennend wist hij zich in het gebouw ln veiligheid te brengen. mijn vermooedelijk geen wezenlijke verandering brengen in de ver houding tussen vraag en aanbod op de arbeidsmarkt. De regerings maatregelen hebben wel tot doel op korte termijn de arbeidsmarkt te ontspannen. Dit zal echter meer tot uitdrukking komen in een vermindering van de vraag naar ar beidskrachten dan in een verruiming van de arbeidsreserve. Minister Witte veen verwacht, dat de stijging van de particuliere consumptie, die het gevolg zal zijn van forse loonsverhogingen, ten dele zal worden afgeremd door ojk tredende prijsstijgingen. Belangrijke loonstijgingen zullen het saldo op de lopende rekening van de betalings balans. zo wordt verwacht, sterk doen teruglopen. De onderhavige regerings maatregelen zullen echter tegen deze ongunstige ontwikkeling een tegen- wmht vormen. (Advertentie) Raamvest 29 Tel. 1481# Uw verhuizing wordt met zorg uitgevoerd. Vraagt vrijblijvend prijsopgave Bergplaat» voor inboedels (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, 2 nov. Een inbre ker, die met een tweede man, gister morgen vroeg hier aan de le Bleker- hof een handelskantoor trachtte binnen te dringen, heeft, toen hij zich betrapt zag door twee per auto surveillerende politiemannen, een van deze agenten neergeschoten. De 25-jarige agent B. Njjenhuis werd reeds door de eerste of tweede van vier kogels getroffen; het projectiel drong via zijn kaak in zi)n keel, In het Djjkzigtziekenhuis heeft men de kogel verwijderd; toen bleek al le levensgevaar geweken. Het gehele po- litie-apparaat houdt zich intensief bezig met de opsporing van de twee mannen. Gisteravond werden twee aangehoude nen als verdachten in het hoofdbureau aan de tand gevoeld. De beide agenten hadden besloten ter afronding van hun surveillance de vrjj afgesloten Blekerhof (een „expeditie hof") te inspecteren. Met de auto er binnenrijdend zagen zjj twee mannen, die zich verdacht ophielden. Ze reden de mannen klem en agent Nfienhuis wilde uitstappen om hen aan te spreken. Nog voor hij goed en wel de auto had verla ten, weerklonken er twee schoten, waar van een hem trof; daarna namen de mannen de vlucht in uiteenlopende rich tingen, waarbij een van hen nogmaals twee schoten loste, zonder iemand te raken. De werkster van een bedrijf in de Schilderstraat, op enkele honderden me ters afstand van de plaats van de aan slag, trof enkele nren later op een toilet een onbekende man aan. Nog voor zjj van de schrik bekomen was, wist deze te ontkomen via het dak en aangren zende percelen. Men neemt aan dat Mj een van de daders van de aanslag was, maar de vrouw was te zeer van haar stuk gebracht om bruikbare inlichtingen te verschaffen. De consternatie wrerd trouwens nog vergroot: politiemannen zagen op een dag een man rondlopen, die ondanks het feit, dat de achtervol ging onmiddellijk werd ingezet, wist te ontkomen. (Advertentie) BARTHJORtSSTR HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM 1ÏL 2235% iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 2 nov. Het winterse weer, waarmee november in Rusland is begonnen en waar het 's nachts 5 tot 10 graden vriest, blijft voor on* op grote afstand. Een depressie bij West-Fr ankrijk voert vr(j zachte lucht aan, waarin tijdens het weekeinde en kele zonnige perioden en verspreid* buien elkaar afwisselen. De tempera tuur blijft overdag tussen 11 en 14 gra den schommelen, zodat wij voor een november weekeinde niet te klagen hebben. ZONDAG zon: 7.36-17.10 maan: 18.46-9.49 MAANDAG zon: 7.88-17.08 maan: 19.30-11.11

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1