Harasiewicz, een klaviervirtuoos Woningbouw geremd door vertraging rijksgoedkeuring extra contingenten door El Agenda voor Haarlem en omöevinö BRUGGENBOUW OVER SPAARNE ONBAATZUCHTIGE HULP DOOR JONGEREN IN ZIEKENHUIZEN INDUSTIËLE BOUWMETHODEN CHRIS TONBREEKER EXPOSEERT IN LEIDEN PETRI-.nter.eur MEMORIE VAN ANTWOORD Tijdens weekeinden an om meer dan honderd krotten te slopen Uitreiking prijzen van voortuin- keuringen ATAX-TAXI 5TE In Zandvoort SCHRIFTELIJKE CONTROLE VAN BEVOLKING Orde van advocaten in Haarlem Ledenvergadering van DSS Films Diversen Toneel Muziek Cabaret Tentoonstellingen Ir. E. Schultz toe komstig chef tech nische dienst N.Z.H. HAARLEM KRIJGT NEGEN NIEUWE STADSBUSSEN PRESTATIECONCERT VAN HARMONIE- EN FANFARE KORPSEN Diefstal fiets DINSDAG 5 NOVEMBER 1963 rAGlNA 3 1.2.3.4.5 Krotopruiming EEN GOED PORTRET NELL HERBERT Bejaarden Betere kleding bij Hoewél de meisjes-leden van de Jongeren Hulpdienst van het Neder landse Jeugd Rode Kruis een voorkeur hébben voor de kinderaf delingen, brengen ze toch met plezier ook heel wat uurtjes in de keuken zoet. Het uniform verleent de ziekenhuishulpen een aparte waardigheid. De werkzaamheden aan de Eendjesbrug (links op de foto) en de Buitenrustbrug rechts) zijn in volle gang. Bij de verbouwing aan de Eendjesbrug is nog niet veel van de nieuwe brug te zien. Een dragline graaft onophoudelijk in de zwarte aarde, een bezigheid, die door omwonenden met grote belangstelling wordt gade geslagen. De oude brug is geheel gesloopt en de nieuwe wordt aanzienlijk breder. De brug wordt zo gesitueerd, dat de weg langs het Zuider-Buiten Spaarne kan worden doorgetrokken. Verkeerstechnisch is het aanbevelenswaard dat de langs de Kampersingél- gracht eenrichtingsverkeer komt. In de loop van het volgend jaar hoopt men de nieuwe Eendjesbrug in gébruik te kunnen nemen. De verbouwing aan de Buitenrustbrug verloopt zéker voor het oog wat voorspoediger. Duidelijk bijvoorbeeld tekent de oprit aan beide kanten van het Spaarne zich al tegen het donkere water af. Er komen twee brughélften, met élk een rijbaan van ongeveer 8V2 meter. Beide brug- gedeelten geven aansluiting op de „verdubbelde" Schipholweg. Aan de stadszijde van de Buiten rustbrug komt een soort verkeersplein om de verkeersstromen van de Rustenburgerlaan en de Bui tenrustlaan zo goed mogelijk in één baan te leiden. In het voorjaar hoopt men met de zuidelijke brug- hélft gereed te zijn: men is nu reeds met de onderbouw ervan bezig. De noordelijke brug zal waar schijnlijk eind volgend jaar in gebruik kunnen worden genomen. (Advertentie) Mobilofoon servi.ee dap en nacht HAARLEM, 5 no<v. Ais twee ge- renomeerde pianisten kort na elkaar een Chopin-programma spelen, is het verleidelijk vergelijkingen te maken. Het recital van Stefan Askenase, veer tien dagen geleden, had zijn bepaalde karakteristiek zoals wij dat toen be schreven. Gisteravond speelde in het concert gebouw Adam Harasiewicz, de nieuwe ster die in korte tijd enorme furore heeft gemaakt. Zijn spel lijkt ons glad der en gedisciplineerder dan dat van Askenase. Het eerste deel van zijn Gho- pinrecital gaf ons een hoge dunk van zijn technisch kunnen, was minder ro mantisch en poëtisch geladen dan het spel van Askenase. De Nocturne en walsen verliepen bij Harasiewicz vrij droog. De kinderlijke geheugenstoornis in de bekende As-dur wals, opus 34, deed overigens geen afbreuk aan het respect dat wij verkregen voor het enorm kundige spel van deze nog vrij jeugdige pianist. Na de pauze heeft Harasiewicz in de Fantasie in f mineur en vooral in het virtuoos gespeelde Scherzo in cis mi neur bewezen een persoonlijke interpre tatie te kunnen opbouwen. De twee toe giften, de wals in As en een Etude wa ren zonder meer grandioos van karak ter. De conclusie na dit alles luidt: een enorm klaviervirutoos. De tijd zal ech ter dit talent nog doen rijpen. Dit neemt niet weg dat wij nu reeds grotelijks ge noten hebben van zijn subliem piano spel. HAARLEM, 5 nov. De Jongeren Hulpdienst van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis (niet te verwarren met de Hulpdienst door Jongeren, de actie van het katholieke Haarlemse jongeren overal waar nodig de meest uiteen lopende karweitjes op te knappen) gaat het wat ruimer doen. Vorig jaar waren het jongeren die aangesloten waren bij een der Haarlemse jeugdverenigin gen waarmee de dienst gestart werd. Nu het werk bij de jongren blijkt aan te slaan, wil men alle jongeren van Haarlem en omstreken de kans geven mee te werken met de Jongeren Hulp dienst. De Jongeren Hulpdienst is een actie van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis, waarmee Haarlem een primeur boek te. Ongeveer vijftig jongens en meisjes in de loop van het winterseizoen groeide het aantal tot honderd zet ten zich tijdens de weekeinden in voor de hulp in een drietal Haarlemse zie kenhuizen, te weten Sint Joannes de Deo, het Marinehospitaal en het Dia- conessenhuis. Daar knappen ze, gekleed in een eigen uniform, alle mogelijke karweitjes op. Ze zijn te vinden in de keuken, op de kinderafdeling in de zie kenkamers van de volwassenen, ze rij den patiënten door de gangen, ze ver versen de bloemen of houden de jonge kinderen van bezoekers in de crèche aangenaam bezig. Ook voor de jongens is er genoeg wérk aan de winkel: zij bleken bijzonder gewaardeerde krach ten op de mannenafdelingen, bovendien zijn zij onmisbaar in de keuken en voor het zwaardere huishoudelijke werk. Het zij van tevoren gezegd: de leden van de hulpdienst krijgen geen vergoe ding voor hun werk. Zij kunnen alleen verzekerd zijn van de dankbaarheid van patiënten en ziekenhuisleiding. Het is misschien een verfrissend idee er gens te kunnen werken en jezelf te geven zonder dat daar direct een mate riële beloning tegenover staat. De lei ding van de Hulpdienst is ervan over tuigd, dat vele jongeren op een derge lijke gelegenheid wachten. Zij geeft dan ook in het vertrouwen vele jongeren op een goed idee te brengen het adres van de Hulpdienst, waar men wacht op een stroom briefkaartjes en verzoeken om een gesprek. Dat adres is: Paviljoens- laan 3, Haarlem. Bovendien zal op dinsdag 12 november 's avonds om 8 uur in het kantoor van het Roode Kruis aldaar een bijeenkomst gehouden worden, waar alle mogelijke inlichtin gen verkregen kunnen worden. HAARLEM, 5 nov. Ofschoon in Haarlem veel wordt gebouwd denken in dit verband aan de ®°erhavewijk (Schalkwijk B), waar Praktisch alle bouwgrond is uitge geven wordt een gestage voort gang jn de woningbouw toch nog a'tijd belemmerd door de late afgifte i'an rijksgoedkeuringen. B. en W. ^an Haarlem delen daaromtrent in ae Memorie van Antwoord op het ®ehriftelijk begrotingsverslag mee, aat zij onlangs bij de minister hebben kangedrongen op meerjarige bouw- ®°ntingenten, waardoor een betere "planning" mogelijk is. Ondanks de *trenge winter en de slechte, vooral latte zomer wordt in de woning- Produktie voor dit jaar geen tegen- valler verwacht. Dat komt onder 'neer, omdat arbeidbesparende bouw methoden worden toegepast. Goede ^oorbeelden daarvan zijn de toren flat aan de Italiëlaan, die in februari *laar komt en het complex ééngezins woningen aan de Prof. Donderslaan m de Boerhavewijk. Het voordeel Van deze industriële bouw is niet Alleen dat er snel en efficiënt wordt Rewerkt, maar ook dat de gemeente Jniwille van deze bouw extra con tinenten krijgt toegewezen. "'"■"uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiii ""'iiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii jl.h de afgelopen winter heeft het utenwerk op de bouwplaatsen drie landen stil gelegen. In complexen centrale verwarming kon evenwel en doorgewerkt. Het spreekt van- j h» dat deze taktiek ook in de komen d-I maanden zal worden toegepast. Bij voorbereiding van de plannen wor- qJL aldus B. en W„ de woningbouw corporaties tijdig ingeschakeld. Met de „^gesties wordt zoveel mogelijk reke- g6 gehouden. Van een „geheimzinni- beJ? e.er"> waarvan in het schriftelijk b„ footings verslag sprake is, is niets te *en euren' Integendeel, er valt juist groeiend contact te constateren. fie-«n zogenaamde goedkope Deur- dan °n'ngen weten B. en W. niet meer Wat daarover in de kranten heeft la fa®n. Zjj betwijfelen 01 het mogelijk Haarlem dit soort woningen te uWen, waarvoor de minister bereid is sneller een rijksgoedkeuring af te geven, als zij niet meer dan 14.000 kosten. Een mogelijkheid om op over blijvende stukjes grond tijdelijk houten huizen neer te zetten :s in Haarlem niet aanwezig. Niet bekend is hoe groot telkens het contingent voor de vrije sector is. Evenmin zijn B. en W. op de hoogte van de maatstaven, welke hiervoor geiden, omdat de uit gifte wordt geregeld door de hoofd ingenieur-directeur van de provinciale dienst van Volkshuisvesting. B. en W. voelen er niets voor de woningbouwverenigingen buiten de woonruimteverdeling te houden. Het percentage, waarvoor de verenigingen kandidaten kunnen voorstellen, is in de loop der jaren toch al gedaald van tachtig naar dertig. Daarbij komt, dat ook de gegadigden van de woning bouwverenigingen in het bezit moeten zijn van een huurmadhtiging alvorens zjj een huis mogen bewonen. In het schriftelijk begrotingsverslag was de suggestie gedaan gedurende drie jaar de woningen uitsluitend te laten ver delen door het huisvestingsbureau. Het voordeel daarvan zou zijn, dat woning- noodgevallen van vijf jaar en ouder doeltreffend zouden kunnen worden op gelost. Op deze opmerking antwoorden B. en W„ dat deze gevallen niet altijd de meest urgente zijn, of met een nieuwbouwwoning geholpen kunnen worden. De sanering van de verkrotte wijken willen B. en W. bepaald niet overlaten aan de volgende generatie. Daarom moet de krotopruiming in versneld tempo ter hand worden genomen. Het is de bedoeling, dat in het komende jaar honderd tot honderdvijftig krotten zullen worden gesloopt. In de afgelopen twee jaar werden slechts zestig krotten met de grond gelijk gemaakt. Van de 196 onbewoonbaar verklaarde wonin gen, die Haarlem telt, zijn er 33 nog bewoond. Voor de bewoners wordt ge zocht naar plaatsvervangende huis vesting. Meer dan 120 onbewoonbaar verklaarde woningen verkeren in een ernstige staat van verval. Voor de gemeentewoningen van „Tuinwijk-Zuid" hebben B. en W. thans een plan van architect J. Kloos in studie. Eveneens is een plan in studie, dat de wateroverlast in de nieuwe woningen in de dr.Schaepmanstraat en Burgerzinbuurt moet opheffen. De klachten van de bewoners van 241 wo- Advertentie) maakt FOTO-STUDIO L. VEERSTRAAT 11-13 - TEL. 11178 Oók naar oude foto's graf^N, 5 nov. De Zandvoortse bet «Us Chris Tonbreeker exposeert op dep t in de Boerhaavezaal te Lei- ïtein rv?men me+- de Leidse graficus Vr}ejli",9ol met wie hij sedert jaren be- haar a Het werk van beide kunste- hep „eeft men in Haarlem leren ken- ^oed« r tentoonstellingen bij „In 't uur". tear zÜn expositie aldaar, nu twee to heeft Chris Tonbreeker verven egelegd op aquarelleren en olie- U j jjn, tentoongestelde collectie in Lei- -rvan noS maar de helft aan t# gewijd, blijkt deze materiaal verandering zin te hebben gehad. Niet alleen de keuze van onderwerpen is ge wijzigd, maar ook zijn visie op de com positie waarvan de grote gelijkmatig heid, een stromend ritme, is geëvo lueerd tot een bewuste groepering der accenten. In zijn etsen zijn daardoor zwart en wit krachtiger tegenover el kaar gezet, welke ontmenging als een positiever stellingname tegenover het beeld kan worden beschouwd. De ten toonstelling werd geopend door dr. Rookmaker. Hierboven drukken wij van Clhris Tonbreeker de ets af „Stilleven met petroleumkan". ningen in de schildersbuurt van Park wijk worden ook nog grondig bestu deerd. De architecten van dit complex zijn bezig met proeven en zodra daar over iets valt mee te delen zullen B. en W. bij de raad komen met. het sinds vorig jaar toegezegde pre-advies. Wellicht kan dan ook de schuldvraag ter sprake komen. Het onderzoek naar de wateroverlast van de woningen in de buurt van de Rijksstraatweg en Tesselschadestraat is nog niet voltooid. De plannen voor uitvoering van ach terstallige onderhoudswerken aan de 392 woningen van „Patrimonium" aan het Brouwersplein en in de Zooher- buurt zijn vorig jaar klaargekomen. Aan het einde van dat jaar werd aan het departement voor Volkshuisvesting en Bouwnijverheid om een voorschot uit 's Rijks Schatkist gevraagd, op welk verzoek tot nog toe geen ant woord werd ontvangen. Bij de provin ciale dienst van Volkshuisvesting is verschillende malen op spoed aange drongen. In de huisvestingsmogelijkheden voor bejaarden is de nodige differentiatie wenselijk, waarbij alle mogelijke vor men, liggende tussen zelfstandige be woning en volledige verpleging in ver pleegtehuizen voorhanden dienen te zijn. Er moeten be jaar denwon ingen worden gebouwd in de woonwijken en rond dienstverlenende centra. Verder zijn nodig serviceflats, bejaarden- en verpleeghuizen. Het streven van B. en W. is er op gericht niet al te veel bejaardenwoningen bij elkaar te bou wen. Soms kan het om economische redenen niet anders. De bouw van één persoonswoningen, 'welke slechts een zit-slaapkamer bevatten, komt het col lege van B. en W. uit een oogpunt van volksgezondheid minder gewenst voor. Naar de mening van B. en W. be staat er geen behoefte de vrouwen adviescommissie uit te breiden. Alle groepen van deskundigen, die iets met de woningbouw en met de outillage van huizen te maken hebben, zijn daarin vertegenwoordigd. Voor elk bouwplan wordt het advies van de commissie gevraagd, waarmee binnen het raam der mogelijkheden zoveel als doenlijk rekening wordt gehouden. Ter uitvoering van een daarop be trekking hebbende ministeriële cir culaire hebben B. en W. voor de duplexwoningen van de gemeente een verlaging van de huurprijs vast gesteld, die thans ter goedkeuring aan de minister is toegezonden. Voor de duplexwoningen, welke in beheer van de woningbouwverenigingen zijn, wordt nagegaan of en zo ja in hoe verre de huren kunnen worden ver laagd. ZANDVOORT, 5 nov. Door het ge meentebestuur van Zandvoort wordt momenteel een schriftelijke bevolkings controle gehouden. Huis aan huis is een gele kaart met aangehecht formu lier bezorgd. Dit formulier kan franco aan het raadhuis worden teruggezon den. In het belang van een zo volledig mogelijke administratie van de te Zand voort woonachtige personen roept het gemeentebestuur aller medewerking in om deze controle te doen slagen. HAARLEM, 5 nov. In de algemene vergadering van de leden van de Orde van Advocaten in het Arrondisement Haarlem trad. mr. A. F. H. Schreuers af als lid van de Raad van Toezicht der Orde van Advocaten in het Arron disement Haarlem, waarin hij de func ties van vice-deken en secretaris ver vulde. Ter vervulling van de ontstane vacature werd als lid van de Raad ge kozen mr. J. C. Smithuijsen. De Raad is thans als volgt samengesteld: mr. H. J. Pot, deken; mr. F. A. Bijvoet vice-deken; mr. O. H. van Wijk lid' mr. J. W. Rutgers, lid; mr. J. C. Smit- huqsen, secretaris. HEEMSTEDE, 5 nov. De afdeling Lawn-tennis van de katholieke sport vereniging DSS houdt donderdagavond 7 november in hotel Lion d'Or een al gemene ledenvergadering. (Advertentie) Nederland Kattenburg j sinds 1856 CINEMA PALACE: Jerry als loopjongen, a. 1. 2 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Ontsnapping uit Zahraïn, 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO: De wurger van Blackmoor, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De wonderbaarlijke belevenissen van de Robinsons, a. 1. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Mariandï is verloofd, a. 1. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m donderdag: Tarzan en zijn vijanden, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Spaar de spotvogels, 14 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA. Maandag en di.: 2.30 en 8.15 uur en woensdag 2.30 uur: De nacht van de kouwe neuzen, a. 1. Donderdag 8.15 uur: Onsterfelijk Grieken land, alle leeftijden. Dinsdag 5 november. Stadsschouwburg. 8 uurAmsterdams Volks toneel met „Oranje Hein" bij gelegenheid van de 50-jarige toneelloopbaan van Bep Nooij Sr. Spel van Herman Bouber. Zang en dansliedjes van Louis Davids. Woensdag 6 november. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater met „Terug naar Warschau" van Jan Staal. Regie: Jurg Moolenaar. In de hoofdrollen: Loudi Nijhoff, Mia Goossen, Petra Verbeek, Bernard Droog en Annie Langeaken. Woensdag 6 november. Minerva Theater. 8.15 uur: H.K.K., Spaans danspaar Antonia y Marino. Woensdag 6 november. Concertgebouw. 7.30 uur: Leerlingenuit voering kinderkoor „De Nachtegalen". „Adam en Eva", Raamvest 5. Iedere avond vanaf 8 uur. 9 tot 11 uur cabaret met Fiet en Frans Kostei, Annelies Bouma en Cees van Oyen en pianist Enrico Neckheim. Dinsdag 5 november. FransHalsmuseum, Renaissancezaal. 8.30 uur: Bijeenkomst van Vereniging Vrienden van Centrum. Woensdag 6 november. Rest. Brinkmann, Hildebrandzaal. 8 uur: Volksuniversiteit, dr. P. van Lookeren Cam pagne over: „Dwars door de Himalaya". Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 105 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur Zondag van 1—5 uur. Teylers Museum: Schlidertjen 19e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11—3 uur Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 75. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10—12.30 en van 1.305 uur. (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 25 uur. Museum „Het Huls van Looy", KL Hout weg 103. Cultuur-historische diorama's. Geopend donderdags van 1012.30 en van 1.30—5 uur. Zon.- en feestdagen van 25 uur Visual: Ten toonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit Geopend dag 10—5 uur Zondag 15 uur „In t Goede Uur", Korte Houtstraat 1, Geopend 106 uur en 's avonds van 810 uur. Maand november: Werken van mevrouw M. Hofker—Rueter. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1. 2e etage: Expositie „100 ambachten van Jan Luyken. Dag. van 105 geopend. Tekeningen en schilderijen van de schil- dIJsvereniging „De Acht". Huize „Bloemenheuvel", Bloemendaalse- weg 158: Tentoonstelling van aquarellen van G. J. de Reus. Geopend van 10—5 uur, zondag van 25 uur. T/m 17 november. (Advertentie) Zijlweg 56-58, H'lem, Tel. (02500) 18014 HAARLEM, 5 nov. Sinds 1 oktober is ir. E. R. Schultz uit Haarlem verbon den aan de N.Z.H. Hij zal met ingang van 1 april van het volgend jaar de heer H. J. Kapteyn, die dan met pensioen gaat, opvolgen als chef van de Techni sche Dienst. Om zich op zijn nieuwe werkkring voor te bereiden brengt ir. Schultz thans oriëntatie bezoeken aan zusterbedrijven in binnen- en buiten land. De toekomstige chef is 44 jaar, werd geboren in Den Helder, doch bracht zijn jeugd in Den Haag door. Aan de Technische Hogeschool in Delft studeerde ir. Schultz electrotechniek. Vanaf 1 mei 1947 is de heer Schultz werkzaam geweest bij de Nederlandse Spoorwegen. HAARLEM, 5 nov. Haarlem krijgt negen nieuwe N.Z.H.-stadsbussen. De nieuwe bussen wijken nauwelijks af van de oudere stadsbussen. Alleen wat de carrosserie betreft zijn er enkele kleine verschillen. Zo zal de voorruit hoger zijn, waardoor de staande passagiers een beter uitzicht krijgen. De achter ruit zal bij de nieuwe bussen zonder stijlen worden uitgevoerd. De zijruiten, die door de vermindering van het aan tal stijlen groter zijn dan de bestaande, hebben geen klapraampjes meer. Deze gaven namelijk veel aanleiding tot klachten over tocht. Ook zal er voor een betere ventilatie worden gezorgd. Het aantal zitplaatsen in de nieuwe bussen blijft dertig. Nieuw is, dat het zitkus sen van de achterbank iets meer ach terover helt dan bij de overige banken, zodat men iets „vaster" komt te zitten. HAARLEM, 5 nov. Op woensdag 20 november, 's avonds half acht, zal in het gemeentelijk concertgebouw een prestatieconcert «orden gegeven door acht Haarlemse harmonie- en fanfare korpsen. Zoals hekend. zijn de traditio nele marswedstrijden in september oP de Dreef bedoeld om de verschillende korpsen in de gelegenheid te stellen iet* te tonen van hun bekwaamheid in het brengen van goede marsmuziek en in het gedisciplineerd marcheren. Bij het prestatieconcert evenwel valt het ac cent voornamelijk op het zuiver muzi kale peil. Ieder korps speelt twee com posities waarvan één door de jury ver plicht is gesteld. De marswedstrijden en het prestatie concert moeten in feite als een geheel worden gezien. Eerst na het bezoeken van beide evenementen kan men een totaal-indruk krijgen van wat er op het gebied van de harmonie en fanfare door de plaatselijke korpsen wordt ge presteerd. Het afwisselende schouwspel zal een bezoek aan dit concert alleszins de moeite waard maken. Een jury. gevormd door de heren Jos de Klerk, Jac. Reijnhoudt en Herman Strategier, zal het spel aan een artis tieke beoordeling onderwerpen. Na eni ge tijd zullen de deelnemende korpsen een kritisch rapport van de jury ont vangen, bedoeld als bijdrage voor een verdere verbetering van het muzikale spelpeil. HAARLEM, 5 nov. Op dinsdag avond 12 november om acht unr zal de heer W. F. Happé, wethouder van open bare werken en stadsontwikkeling ill Haarlem, in het Krelagehuis de prij zen van de voortuinkcuringen uitreiken. Hetzelfde doet de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. Ridder van Rappard, op 26 november 's avonds om acht uur, in „Nieuw Berkenrode" aan de Herenweg. Tijdens de bijeenkomsten zal de heer O. Aster aan de hand van kleurendia's spreken over de verzorging van kamerplanten en daarbij eventuele s-ragen beantwoorden. Op vrijdagavond 22 november, des avonds om acht uur. wordt met de sa menwerkende verenigingen op tuin bouwgebied een bijeenkomst gehouden in de Grote Bridgezaal van restaurant Brinkmann. De heer J. Bakker hoofd assistent van de Tuinbouw Voorlich tingsdienst zal aan de hand van kleu rendia's spreken over de moderne bloe menteelt. De drie avonden staan onder auspiciën van de Koninklijke Nederland se Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Haarlem en om streken. HAARLEM, 5 nov. In de nacht van zaterdag op zondag werd in Heem stede een 28-jarige kunstschilder aan gehouden, die verdacht wordt van dief stal van een fiets uit de Koningstraat in Haarlem. Van de vermissing is ove rigens door de eigenaar nog geen aan gifte gedaan: de Haarlemse politie ver zoekt de eigenaar zich met haar in ven- binding te stellen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3