De intocht van St. Nicolaas in Haarlem Alleen VKD bedreigt nog de positie van Heemstede Jubilerende Bep Nooy in kostelijke „Oranje Hein" avxs »in Eerste nederlaag voor koploper Blinkert 2 TYBB deelt eerste plaats na zege over Samen Een: 8-2 AVOND-ZESDAAGSE voor amateurs in Halfweg en Beverwijk Agenda Haarlem Veiling brengt f18.677 op^ Bussumse leeszaal blijft gedwongen gesloten ENGELS TONEELGEZELSCHAP IN OPENLUCHTTHEATER MET „THE COMEDY OF ERRORS" Voorstellingen in komende seizoen op een vaste avond in de week N33RXS Haarlem-noord gaat dammen BRIEVEN van lezöfS St.-Bavo Heemstede Aanwinsten r.-k. lees zaal en bibliotheek Burgerlijke Stand Haarlem Kort geding wordt aangespannen J. J. M. PERQUIN OVERLEDEN Woonschepenverorde- ning in Noord-Holland Ontwerp aangeboden DAM-COMPETITIE „Volkstoneel" in Haarlemse Schouwburg In het kader "van het „Shakespeare-jaar" na Herdenking Burgerlijke Stand Heemstede Hoofdagent A. Willemsen in Zandvoort begraven Aanwinsten leeszaal Heemstede HANDBAL HAARLEM EN OMSTREKEN Verbetering Films Uans Muziek I oneel Diversen Cabaret Tentoonstellingen WOENSDAG 6 NOVEMBER 1963 PAGINA 2 auto union GOGO DK,/'' 6L&&Ó ép At-i.. - X Nieuwe Groenmarkt 2 Gen. Gronjéstraat 18 Haarlem te!.15220-57900 Over ED 0 dagelijks DlNER-eb SOIREE-. gala.kerstdiner.dansM' r: Wt HAART,KM, 6 nov. Sint Nicolaas komt, met zijn gevolg, dit jaar op woensdagmiddag 13 november in Haar lem aan. Het belooft een fijne ont vangst en tocht te worden, waarbij hopelijk niets te merken zal zijn van de* hoofdbrekens die het de goedheilig man en zijn medewerkers gekost heeft de jaarlijkse intocht in Haarlem ook dit jaar doorgang te laten vinden. Bijna hadden de Haarlemse kinderen Sint Nicolaas moeten missen. Haarlems Bloei, dat in de afgelopen jaren de Sint Nicolaas-iniocht placht te organi seren in samenwerking met de diverse winkeliersverenigingen, heeft daarvan namelijk dit jaar moeten afzien ten gevolge van het uitblijven van (finan ciële) steun van de zijde van deze win keliersverenigingen. Op het laatste nippertje sprong ech ter een Haarlems warenhuis in de bres en het is dit warenhuis, dat thans de zorg voor de intocht op zich neemt. Het besprak een stoomboot en zorgde voor een calèche met vier paarden, waarin de Sint zal plaatsnemen, na aan de Turfmarkt gearriveerd te zijn. HEEMSTEDE, 6 nov. In gebouw „Nieuw Berkenrode" is gisteravond onder zeer grote belangstelling de jaar lijkse kerkbollenveiling gehouden ten bate van de Heemsteedse St. Bavopa- rochie. Het grote aantal artikelen werd in een snel tempo tegen hoge prijzen verkocht. Vandaar dat het geld bij „dui zenden" binnenstroomden. Om één uur 's nachts kon een overgelukkige pes toor C. Pouw de mededeling doen dat de veiling een bedrag had opgeleverd van 18.677, waarmee de opbrengst van het vorig jaar met ruim 2500 gul den werd overschreden. De veiling werd op uitstekende wij ze geleid door de veilingmeesters J. Beelen sr., J. Beelen jr. en P. van den Putten, die op de hen bekende wijze de verschillende artikelen aan de man brachten. Onder de geveilde goederen bevonden zich niet alleen partijen bloembollen, maar ook fraaie kleding stukken, levensmiddelen, drank, wild en gebruiksvoorwerpen welke door een aantal milde gevers bijeen waren ge bracht. Aan het slot van deze zeer ge animeerde avond heeft pastoor Pouw zijn grote dank uitgebracht aan allen die aan het welslagen van de veiling hadden meegewerkt. Hij zei dat het be drag ver boven de raming was geble ven. Geschiedenis: Ball, 3 september 1939; de laatste dag van de oude we reld; Bibby, Vierduizend jaar geleden; het leven van 2000-1000 v. Chr.Cho rus, Het beeld van de mens in de oude biografie en hagiografie; Dooley, De bamboedokter; de strijd van een arts tegen ziekte en communisme in Laos; Geissler, Het Derde rijk; Geyl, Ge schiedenis van de Nederlandse stam (6 dln. nieuwe uitgave); Glueck, Rivie ren in de wildernis: een geschiedenis van de Negeb; Goudriaan, Vriend en vijand; herinneringen aan de Nederlandse Spoor wegen 1938-1948; Gribling, Professor Aalberse; Histoire de France (uitga ve Larousse 2 dip. studiezaal); Hoff- jnan, Noord- en Zuidnederlandse sagen en legenden; Italiaander, De nieuwe lei ders van Afrika; Müller, De Franse re volutie; Presser. Schrijfsels en schrif turen. (verzamelde opstellen)Schil- stra, Koekplanken; Sierksma, Neder lands vlaggenboek; Smith. De strijd om Tobroek; Stemberg, De machten van morgen; Thucydides, Syracuse weer staat Athene: Timmers, Kleine atlas van de Nederlandse beschaving; Toland, Zonder waarschuwing viel de vijand aan; Pearl Harbour, Java Zee, Midway. BEVALLEN van een zoon: 2 nov. G. Veltkamp-Bakker, 4 nov. G. C. Dell- Wetjling, l nov. G. C. M. Jaspers-Ha- negraaf, 1 nov. M. P. Breur-Buis, 3 nov. T. van El-Visser, 4 nov. A. M. Habraken-van den Tooren, 31 okt. J. M. Wejj-Koole, 1 nov. E. C. Steijl-Ou- dendifk, 2 nov. M. M. van Musscher- Glas, 2 nov. C. C. A. Garsten-Sep, 2 nov. T. Stroes-Elzinga, 4 nov. C. Ruis-de Korte, 2 nov. E. M. Overtoom-de Laak, 2 nov. H. F. Bersee-Meulenbroek, 1 nov. M. H. A. Zomer-Zantvoort, 2. A. IJsselstijn-den Bok. BEVALLEN van een zoon: 3 nov.: H. L. M. T. Alofs-Martens, 4 nov: E. E. M. van Schagen-Zonneveld, VV. A. Squire-Edwards: 5 nov.: J. van Bilder- beek-Caiandt, M. C. Gebhard-Nieuwen- huis. BEVALLEN van een dochter: 2 nov. V. WagenaarSdieffers, J. Bos- Terreehorst, 2 nov. E. C. Bossinade- den Houting, 3 nov. J. A. van Geldrop- van Veen, 3 nov. E. C. A. Wienk-Zwe- be, 1 nov. M. C. Dekker-van Duiven- booden, 2 M. M. van Musscher-Glas, 1 nov. T. H. van Kesteren-Hendriks, 4 nov. C. A. van Dam-Godde, 3 nov. A. Vree-Machgielsen, 2 nov. J. Dolfing- Leijnse, 3 nov. M. W. J. J. Pettersson- Stet, 4 nov. E. I. van der Sluijs-Voigt, 3 nov. E. L. Lasschuit-Jahrling. Van een dochter: 2 nov.: W. Kra mer-van Wifk; 5 nov.: B. Weenink- Kits. ONDERTROUWD: 4 nov. J. C. Klop penburg en A. M. de Lange, F. van Diggelen'en S. G. Jasperse, G. W. Ta ken en M. H. Andriessen, J. van Don- seiaar en C. L. Verwoerdt, M. Lopez Morales en S. I. van Meel. ONDERTROUWD: 5 nov.: L. J. Sue- rink en P. J. W. M. van Musscher, W. J. de Vries en W. J. M. Ooms; A. van Manen en M. E. R. Schrnner, J. Jansen en J. J. Schrama, T. Holthuis en J. de Koe. GEHUWD: 5 nov.: J. C. Baren- drecht en W. Varenkamp, R. Zijlstra en A. M. Kloos, G. G. v.d. Griendt en H. E. C. Loogmans, J. T. G. Hesseling en J. Henriks. OVERLEDEN: 1 nov.: G. M. van Breederoode-Beidschat, 78 jr., Hazepa- terslaan; 2 nov.: P. F. Loopeker, 73 jr., Pleiadenstraat, 3 nov.: P. J. Arends 64 jr., Atjehstraat, C. W. van Drie- berge, 66 jr., Koninginneweg, J. J. M. Perquin, 72 jr.. Dreef; 4 nov.: C. J. L. Tack. 84 jr.. Wagenweg. OVERLEDEN: 1 nov. H. Stekelenburg, 88 jr., Jansstraat, F. H. Richters, 90 jr., Pieter Kisstraat, H. van der Vlerk- Wesseling, 75 jr., Zonnebloemstr. J. M. van Dusschoten-van Loevesijn, 72 jr., Reijer Anslostr, 2 nov. C. M. Hopman- Beckman, 63 jr., Schoterweg, S. W. H. Kok-Bierdemarm. 62 jr.. Julianalaan, F. van Heerde-de Rooij, 85 jr., Crayenes- terlaan, L. A. Siewertsz van Reesema, 83 jr., Marsstraat, 1 nov. G. van der Vlugt, 58 jr.. Burg. Sandbergstr., C. Ujji. 79 jr., Hazepaterslaan, P. A. ten Brink. 26 jr.. Kamperlaan, J. Kroon- stuiver, 76 jr., Roemer Visscherstr., 2 nov. G. Versteeg, 85 jr., Linsehoten- str. H. Boudewfln, 73 jr., Timorstr., W. F. D. Weseldijk, 49 jr., Lange Veerstr. Op zijn tocht, die Sint Nicolaas daar na door de stad zal voeren, zal deze begeleid worden door de leden van het muziekkorps Kunstkring Apollo en een twintigtal zwarte pieten, die in een tweede calèche of op scooters zullen rijden. Een feestelijue praalwagen met speelgoed en bloemen zal de stoet slui ten. Na intern beraad besloot het warenhuis de illusie van het feest rond om Sint Nicolaas voor de kinderen zo weinig mogelijk te schaden door op gee i enkele wijze reclame te maken voor het winkelbedrijf. De route die Sint Nicolaas zal vol gen is: ongeveer twee uur aankomst bij de Turfmarkt, waarna hij zal rijden langs Gedempte Oude Gracht, Grote Houtstraat, Grote Markt, Jansstraat, Jansweg, Parklaan, Kruisweg, Kruis straat, Barteljorisstraat, Grote Markt, Koningsstraat, Gierstraat, Grote Hout straat, Houtplein, na rond de rotonde gere dente zijn gaat d toch terugt langs Grote Houtstraat waarna Sint Nicolaas op het Verwulft door verte genwoordigers van het winkelbedrijf ontvangen zal worden. Op woensdagmiddag 20 november zal Sint Nicolaas een tocht door Haarlem- Noord houden. BUSSUM, 6 nov. De r.k. leeszaal en bibliotheek dr. Schaepman heeft hier vanochtend nog geen toegang gekregen in haar filiaal aan de Ceintuurbaan 76. De bewoonster van het huis, mevrouw Deen, die aan de leeszaal twee vertrek ken had verhuurd, maar deze huur per 1 november had opgezegd en vanaf die datum de directrice van de leeszaal niet meer toeliet bleek ook vanmorgen af wezig. De juridisch adviseur van de lees zaal, mr. H. W. Korte, die mevr. Deen een aangetekende brief had gezonden, heeft op deze brief geen antwoord ge kregen en zal nu onmiddellijk een kort geding aanspannen, uitgaande van de gedachte dat deze aangetekende brief ter bestemder plaatse is aangeboden en gelezen. HAARLEM, 6 nov. Vanmorgen is in Bloemendaal op het Adelbertus-kerk- hof het stoffelijk overschot ten grave gedragen van de heer J J. M. Per quin, in leven eigenaar en leider van een kolendetailhandel en -groothandel te Haarlem. Op 3 november was hij na een vrij langdurige ziekbed in de leeftijd van 72 jaar overleden :n de Mariastich- ting. Op verzoek van de overledene zelf en diens familie hebben de uitvaart en de begrafenis in alle stilte plaats gehad. De heer Perquin heeft meer dan 50 jaar leiding gegeven aan de reeds door zijn vader gestichte zaak. Hij was Haarlem mer van geboorte en was een geziene figuur in de brandstoffenhandel- en im port, zowel binnen als buiten onze lands grenzen. Hij hield er niet van om in het oog lopende functies te bekleden in be sturen of commissies, maar in het mi lieu van zijn bedrijf stond hij bekend als een integer en sociaal voelend werk gever. (Advertentie) Hoofdagent voor Haarlem en omstreken: VAN LOON'S AUTOMOBIEL BEDRIJF Korte Kleverlaan 30-40, telef. (02500) 51301. Bloemendaal HAARLEM, 6 nov. Ter bescher ming van het natuur- en landschaps- schoon in Noord-Holland hebben Ged. Staten een ontwerp woonschepenveror dening aan Provinciale Staten aange boden. De plaatsen, waar de gemeenten toe stemming hebben verleend voor het kie zen van ligplaatsen, zullen aanvankelijk gehandhaafd blijven, mits deze uit een oogpunt van natuur- of landschaps- schoon toelaatbaar geacht kunnen wor den. - HAARLEM, 6 nov. Wat kan het in de sport soms vreemd lopen! Nadat het voormalige St. Bavo te Heems'ede in het laatste jaar intern diverse ver anderingen heeft (moeten) ondergaan bestond bij de meerderheid niet het ver langen om dit ja: op een kampioen schap aan te sturen, integendeel, om eerst organisatorisch de zaak te conso lideren en dan volgend jaar alle aan dacht te besteden aan het sportieve be lang. Mede om die reden werd niet het sterkste tiental opgesteld. Ondanks dat werden de wedstrijden toch regelmatig gewonnen en is het alleen V.K.D., be staande uit spelers, die voor het me rendeel vroeger in de R.K. damhond reeds tegenstanders waren, dat nu de positie van Heemstede nog bedreigt. Vertoont dat beeld zich in de eerste klasse, in de tweede ziet men vrijwel hetzelfde verschijnsel, alleen Zandvoort spreekt daarin nog een woordje mede. HDCII, waarvan eveneens verwach tingen gekoesterd werden, stelt teleur, evenals K.N.C. en Sportief, terwijl de Hillegommers eerst nu pas op de -nor male sterkte kunnen aantreden. B.D.C. heeft steeds te kampen met onvolledig heid wegens de continu-arbeid van haar leden. Kunnen de Beverwijkers echter eens volledig aantreden dan zijn ze niet gemakkelijk te verslaan. De afgelopen week bracht de volgende uitslagen: H.D.C. Il-Oosten II 7-13, een bijzondere HAARLEM, 5 nov. „Oranje Hein" heet het hartverwarmende spel van Herman Bouber, dat het Amsterdams Volkstoneel gisteravond een goed be zette schouwburg voorzette. Dat deed verwachten dat „Oranje Hein" de rake bijnaam voor de Jordaanse Oom Hein met zijn Atjeh-medaille het middelpunt van alle actie op het toneel zou zijn. Dat was echter zijn vrouw, Tante Aal, een onopgesmuk te, levensechte creatie van Bep Nooy sr., die met deze rol haar 50-jarig toneeljubileum viert. Een feestelijker jubileumvoorstelling dam „Oranje Hein" is nauwelijks denk baar. De toeschouwer hangt samen met Tante Aal en haar buren, de ge trouwde dochters van Moeder Massie en Vader Kees, uit het raam en in teresseert zich duchtig voor de ge beurtenissen die zich ten pleziere van de omwoners op het pleintje tussen de Jordaanse grachten afspelen. Er wordt stevig ruzie gemaakt, iedereen trekt onmiddellijk partij en scheldt alsof hemzelf onrecht is aangedaan. Er wordt feest gevierd, iedereen nodigt zichzelf uit en drinkt er een of meer Ëde gezondheid van het feestvarken. wordt verdriet geleden en van hein de en verre komt men om het voor de benadeelde op te nemen. De jubilaresse, haar dochter Beppie Nooy, en André van Dijk spelen on merkbaar toneel. Het lijkt of zij op hun eigen luidruchtige, hartelijke manier hun gang gaan alsof ze thuis zijn. Zij geven nooit de indruk de her innering aan het roezemoezige Jor- daan-leven op te halen; ze leven echt, men zou ze de volgende morgen in Amsterdams binnenstad kunnen tegen komen. Ook de bijrollen passen goed in BLOEMENDAAL, 6 nov. In het ka der van het zogenaamde „Shakespeare- jaar" zal de „Birmingham Reportery Company" een van de meest vooraan staande Engelse toneelgezelschappen, eind juli volgend jaar in het Bloemen- daalse Openluchttheater een uitvoering geven van Shakespeare's „The Comedy of Errors" (Het spel der vergissingen). Het Engelse toneelgezelschap, dat reeds herhaaldelijk in het buitenland is opge treden, gaat de komende zomermaan den een toernee door West-Europa ma ken, waarbij het Bloemendaal als enige plaats in ons land zal aan doen. Voor het overige is er van het komende zomerprogramma nog weinig definitief bekend. Ter popularisering van het jaarlijkse zomerprogramma hec.lt het bestuur van de stichting in beginsel besloten over te gaan tot het geven van voorstellingen op een vaste avond in de week, bijvoorbeeld op de vrijdagavonden. Voorts zullen bepaalde voorstellingen meer dan in vorige jaren het geval was via affiches e.d. onder de aandacht van het publiek uit Haar lem en omgeving worden gebracht. Dit werd bekend gemaakt door de voorzit ter van het stichtingsbestuur, mr. J. W. de Jong Schouwenburg, tijdens een gis termiddag in restaurant Roozendaal te Overveen belegde bijeenkomst. Hoewel het weer de afgelopen zomer maanden beslist niet heeft meegezeten hetgeen zicb af en toe weerspiegel de in het bezoekersaantal is het stichtingsbestuur alleszins tevreden over het voorbije seizoen. Er werden acht tien voorstellingen gegeven, waar van sommige bjj slecht weer doorgang WEDSTRIJDEN Woensdagmiddag 13 november tussen twee en vijf uur zullen in het H.K.B.-gebouw aan de Tc.npelierstraat de nationale biertap wedstrijden 1963 worden gehouden. JAARVERGADERING Op maan dagavond 11 november om acht uur zal de r.k. Middenstandsvereniging in Haarlem in de Muziekzaal van restau rant Brinkmann een jaarvergadering houden. BIJEENKOMST Dinsdagavond 12 november om acht uur is er in de Hil- debrandzaal van restaurant Brinkmann een huisvrouwenbijeenkomst, welke ge organiseerd wordt door het Produkt- schap voor Groenten en Fruit in sa menwerking met de Stichting Commis sie voor Huishoudelijke en Gezins- voorlichting te Haarlem. konden vinden in de toneelzaal van het Provinciaal Ziekenhuis, Musis Sa crum", die enige tijd geleden welwil lend door de leiding van het ziekenhuis in noodgevallen beschikbaar gesteld werd. Vooral de kindervoorstellingen werden druk bezocht. Bijna 7.700 per sonen bezochten de serie van achttien voorstellingen. Ook als wandelgebied had het prachtig gelegen openluchtthea ter dit jaar weer de nodige aftrek. Het theater werd dit jaar in totaal bezocht door bijna 41.000 personen; vorig jaar bedroeg dit getal ongeveer 86.500. Op korte termijn zal de mogelijkheid onderzocht worden, of men in de toe komst in het theater ook bedrjjfsvoor- stellingen kan gaan geven, hetgeen bij voorbeeld reeds geruime tijd gebeurt in de Haarlemse Stadschouwburg. Voorts zullen spoedig de nodige con tacten worden gelegd met de organi satoren van het Holland Festival. Voor een eventuele overkapping van het open luchttheater bestaan nog alleen vage plannen. Aan het begin van de bijeenkomst van gistermiddag werd door de voorzit ter van het stichtingsbestuur op pië teitvolle wijze onze enige tijd geleden overleden redacteur J. v. d. Ven herdacht, die in zijn functie van toneelcriticus van onze krant een trpuw bezoeker van het theater was. Het is zeer waarschijn lijk, dat het Haarlemse amateurtoneel- gezelsehap „Alberdingk Thym" het stak „Saldo Mortale" van Dimitri Frenkei Frank, waarmee Jan W. v.d. Ven als regisseur in de Haarlemse stadsschouw burg veel succes oogstte en dat tenge volge van diens overlijden niet zoals gepland in Bloemendaal kon worden opgevoerd, het komende seizoen in het openluchttheater op de planken zal bren gen. ONDERTROUWD: J van Huiten en C. S. Honken Ogelwight; T. J. Koek en A. J. Spaargaren; C. F. van Ziip en J. L. Sietsma: W. P. F M. Verstee- ge en J. M. V. Zwarter; W. J. Janmaat en E. M. Jansen; W. T. van Rooijen en L. Jongsma. GETROUWDL. A. M. van der Veld en W. M. de Groot; G. H. Ruys en M. M. Koster; P. Jong en M. C. Swin kels; W. H. Vleeshouwers en C. A. C van der Weiden; I. Gabel en J. P. Koopman. GEBOREN: d. v. F. C. Beekhuizen en A. N. J. Friis; d. v B. N. P. San ders en M. Th. Schmal; d v J Heijink en W. A. C. Stegeman. OVERLEDEN: wed. M. van Rossem- Lefebvre, 68 j. feheel: Netty Hart, Willy red Wigman waren Jor- het kleurige Zuidema en daners met het hart op de tong en met een benijdenswaardig groot hart. En dan, de bijbehorende liedjes van Louis Davids mochten er ook zijn. „Paling lied" en „In de Jordaan" waren goede bekenden. Na afloop van de voorstelling bracht de heer Bert van. Dongen namens de Stichting Amsterdams Volkstoneel de jubilaresse een kleine hulde. Hij bracht al haar glansrollen bij het Volkstoneel in de herinnering en dankte haar voor de vele onvergetelijke uren die zij schouwburgbezoekers geschonken had. Namens de stichting bood hij haar een enorme bloemenmand aan. Ook van de directie van de stadsschouwburg en van toeschouwers in de zaal waren er ge schenken voor de jubilaresse, die tot slot een hartelijk applaus van het pu bliek mocht ontvangen. ZANDVOORT, 6 nov. Gistermid dag had onder zeer grote belangstel ling ook van de zijde der bevolking op de Algemene begraaf plaats te Zandvoort de teraardebestel ling met korpseer plaats van de op vrijdag j.l. op 54-jarlge leeftijd plot seling overleden Zandvoortse hoofd agent van politie A. N. Willemsen. De rouwstoet werd voorafgegaan door net korps gemeentepolitie en een drietal tamboers met omfloerste trom, alsme de een deputatie van zes man van het korps reserve-gemeentepolitie. Bij de geopende groeve sprak aller eerst burgemeester mr. H M. van Fe- nema, die de overledene schetste als een persoonlijkheid, die veel sympathie wist te wekken bij zijn naaste mede werkers en die steeds een opvallende trouw en kameraadschap toonde. De korpschef van gemeentepolitie, de heer J. D. van Maris, roemde de be trouwbaarheid, die de heer Willemsen aan de dag legde o.a. bij de vervul ling van zijn functie bij de interne dienst. Verder voerden nog het woord de heer D. Trappel, namens de Alge mene politiebond, gewest Kennemer- land en ds. J. van der Mfte. Onder de vele aanwezigen bevonden zich o.m. de gemeentearts, de heer C. F. M. Robbers, de directeur van de ge meentebedrijven, de heer A. A. Cense, de gemeenteontvanger, de heer C. Schouten en de directeur van de Stich ting „Touring Zandvoort", de heer J. B. Th. Hugenholtz. Ontwikkelingslektuur: Hartog, Den Nieuwe voedingsleer. Hibbert: Arnhem 17-26 september 1944. Hildebrand, Von. Het huwelijk (r.-k. afd.); Hoogerheide: Het Westland; Joannes XXIII, Paus: Princeps pastorum (r.-k. afd.); Joan nes XXIII, Paus: Sacerdotti nostri pri- mordia (r.-k. afd.); Paul: Orchideeen; Schatten uit de tropen; Snoek: Renais sance; Svensson en Macfie: Zeilend door de eeuwen; Wachtel: Uw geest maakt u ziek of gezond. Roman: Cookson: Wolken drijven over (r.-k. afd.); Kroger: Natascha; Lehnhoff: Lichting '40 (r.-k. afd.); Mann: Het traliede venster; Maugham, Somerset: Regen en andere verhalen; Stewart: Nacht zonder maar. (r.-k. afd.); Veulemans: Misschien morgen; Brémond d'Ars: Le coffre k secret; Brémond d'Ars: Un étrange petit théatre. prestatie van het Oosten; B.D.C.-K.N. C 10-10; H.D.C. II-B.DC. 6-14; K.N.C- Sportief 9-11; Heemstede-Hillegom 13- 7; VKD-Oosten II 16-4; Santpoort- H.D.C. III 13-7. Voor de tweede Idas liet V.K.D. II een steek vallen door thuis aan Sant poort II de winst te laten (9-11), Spor tief III deelde de punten met hun broe ders van II en Heemstede II won thuis met 15-5 van Zandvoort, waardoor de Heemstede reserves eveneens aan de leiding gekomen zijn. De standen zien er nu aldus uit: Eerste klas: Heemstede V.K.D. Santpoort B.D.C. Sportief K.N.C. H.D.C. II het Oosten II Hillegom H.D.C. III 6 6 6 5 4 3 3 1 2 2 6 1 6 1 12 86—34 11 77—43 8 70—50 7 66—54 70—50 521—68 54—66 44—76 42—78 39—81 Uit bovenstaande stand zien we dui delijk de nek-aan-nek race tussen Heem stede en V.K.D. Houden beiden dit tempo vol dan zal de laatste wedstrijd, waarin zij tegen elkander moeten spelen, de beslissing moeten brengen. De stand van de tweede klas luidt: Heemstede II Zandvoort V.K.D. II Santpoort II Sportief II Sportief III 3 2 2 2 1 1 1 1 1 1 55—27 46—34 42—38 40—40 34—46 23—57 Merkwaardig is dat ook in deze klas de laatste wedstrijd een treffen is tus sen de voornaamste Kandidaten, nl. V.K.D. II—Heemstede II. (Advertentie) Ijjnenvrij p7 f 59cm lilliill 1 HIM lllliil Perfect. Alles! Toestel, beeld en betaling. Lijnen- vrij en reflexvrij: ook van dichtbij perfect zien en geen last van spiegelende lampen. Klaar voor 2de zender. Mogelijkheid voor 3 de zender. Televisiebeeld: 59 cm. 2 daar volledige ga rantie op het apparaat! Een 24-uur service dienst die geen materialen en arbeidsloon berekent (uniek!). Geen aanbetaling. Compleet met antenne en installatie voor nog geen f 10.- per week. Waarom uitstellen? TÏLÏ- HAMA (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM, 6 nov. Er zijn afge lopen weekeinde in de handbalcompe titie van de afdeling Haarlem en om streken enige „klappen" uitgedeeld. Allereerst in de eerste klas dames, waar De Blinkert 2 zijn trotse record van ongeslagen-zijn kwijt raakte door een nota bene zware nederlaag tegen Rapiditas. In de derde klas ver speelde het tot dan toe ongenaakbare De Blinkert 3 een punt aan IJmond 3, terwijl de heren van Rapiditas 3 (tweede klas) het ongeslagen IJmond 3 eveneens een gelijk spel afdwongen. In de eerste klas dames is de span ning geducht gestegen, nu het Rapidi tas-2 lukte, het bezoekende De Blinkert 2 een nederlaag toe te brengen. Laatst genoemde stuitte op een dusdanig ver weer dat het met de opvallend hoge score van 60 naar huis moest terug keren. Deze uitslag betekende dubbele winst voor TYBB. De katholieke re presentant kreeg bezoek van hekken sluiter Samen Een en maakte van deze gelegenheid gebruik om met een zege van 82 zijn aspiraties nog eens te onderstrepen. TYBB deelt thans hal verwege de competitie met Rapiditas en De Blinkert 2 de eerste plaats; een hoopvol vooruitzicht op een gunstig vervolg. De stand luidt nu: Blinkert 2 610; Rapiditas 610; TYBB 6—10; HBC 6—6; DSO 6—3; IEV 63; Samen Een 60. Het zag er aanvankelijk in de twee de klas niet naar uit dat ADO 2 op de eerste volle winst beslag zou leg gen tegen Rapiditas 2, omdat het vrij spoedig tegen een achterstand van 02 aankeek. Bij rust wees de score echter 22 aan. Na de hervatting stel den beide partijen energieke pogin gen in het werk, op de zege beslag te leggen, hetgeen ADO 2 tenslotte mede dank zij zijn verdediging luk te: 32. Daar IJmond 2 ook Concor dia 2, zij het met veel moeite, terug wees (34), ziet de stand er hier nu als volgt uit: IJmond 2 510; Concordia 2 6—8; Full Speed 2 56; ADO 2 52; Rapi ditas 2 50. De Blinkert 3 is het in de derde klas duidelijk geworden dat bij een suc cesvolle opmars altijd met enige tegen slag rekening dient te worden gehou den. IJmond 3 deelde deze „waarschu wing" uit door een gelijk spel van 3—3 te behalen. Zoals enigszins mocht wor den verwacht verrijkte TYBB 2 zich met twee punten ten koste van Zand- voortmeeuwen (42). De stand: Blinkert 3 59: Concordia 3 66; IJmond 3 34; TYBB 2 5—4; Z'meeu- wen 51. Met inzet van alle krachten heeft IJmond 2 in de eerste klas heren ge poogd, verbetering in ijn onprettige situatie te brengen. Het thuisspelende (Van onze wielermedewerker) HAARLEM, 6 nov. De Haagse wielervereniging „De Spartaan" wil het volgende seizoen een avond-zesdaag se voor amateurs op de weg houden en daarbij zullen de renners in zes ver schillende plaatsen aan de slag moe ten. Men heeft daarvoor de medewer king ingeroepen van andere verenigin gen en daaronder bevinden zich hel Halfwegse „De Bataaf" en „Kennemer- land" uit Beverwijk. Deze clubs zullen respectievelijk in Zwanenburg en Bever wijk een avoadwedstrijd organiseren. Achter de schermen wordt reeds hard aan de voorbereidingen gewerkt om de ze avond-zesdaagse, die vanaf 6 tot en met 11 juli wordt verreden, te kunnen doen slagen. Behalve ,,De Spartaan", „De Bataaf" en „Kennemerland" zul len ook „De Pedaalridders" uit Rotter dam, het Leidse Swift" en Sparta" uit Den Haag aan de organisatie van dit evenement deelnemen. Onder voor zitterschap van de heer H. M. W. Wes- terlaken (provinciaal KNWU-consul voor Zuid-Holland) is er een werkcomité op- ferieht en daarin is elke vereniging met én afgevaardigde vertegenwoordigd. Voor „De Bataaf" is dat Mik Snijder en voor „Kennemerland" Jan v.d. Win den. Dit werkcomité zal de plannen na der uitwerken en heeft reeds een voor lopig programma opgesteld. Het ziet er als volgt uit: maandag 6 juli: Den Haag op een parcours aan de Betje Wolfstraat (Spartaan); dinsdag 7 juli: Rozenburg (Pedaalridders; woensdag 8 juli: Zwanenburg op het Cirkelparcours (Bataaf); donderdag 9 juli: Rijswijk (Sparta); vrijdag 10 jult; Beverwijk in het sportpark „Adrichem" (Kennemer land) en zaterdag 11 juli: Katwllk (Swift). Aan deze avond-zesdaagse kan wor den deel-genoirfen door twintig ploegen van vier man. Elke avond zal aan ae hand van de uitslag een persoonlijk en ploegenklassement opgemaakt wor den. De afstanden van de verschillen de avondwedstrijden variëren van zestig tot tachtig kilometer. Rapiditas 2 moest er met 10—12 aan geloven. Mede als gevolg van een grotere dosis doortastendheid streek De Blinkert 2 twee punten op ten nade le van HOC (72). Thans is de stand hier: Concordia 2 611; Blinkert 2 78; Rapiditas 2 65; IJmond 2 64; HOC 7-4. Ook IJmond 3 heeft in de tweede klas een veer moeten laten. Het op be zoek zijnde Rapiditas 3 slaagde er in, een score van 55 te veroveren. Voor de lijstaanvoerder bleef de schade be perkt, aangezien rivaal Concordia 3 na spannende strijd de vlag moest strijken voor De Blinkert 3 (34). Nu luidt de stand IJmond 3 6—11; Concordia 3 7—8; Ra piditas 3 67; Blinkert 3 64; Z'meeu- wen 2 50. HAARLEM, 6 nov. Ter gelegen heid van de officiële ingebruikname van het nieuwe clublokaal aan de Raadhuisstraat 11 in Haarlem-noord door de aldaar gevestigde damclub K.N.C., heeft het ijverige bestuur een grote propaganda-avond georganiseerd onder het motto: Haarlem-noord gaat dammen Niemand minder dan de drievoudi ge kampioen van Nederland, onze sym pathieke Haarlemmer Wim de Jong, zal daaraan zijn medewerking verlenen door diverse geheimen van het damspel te ontsluieren. Bovendien kan iedereen die dat wenst een partijtje met hem spelen. Deze unieke gelegenheid voor de talrijke damliefhebbers welke in dat stadsdeel wonen, om eens met de kam pioen en de gezellige club kennis te maken vindt plaats op maandag 11 no vember a.s„ aanvang 8 uur. ingezonden izers") betékent^ ew ijs van Plaatsing van (,JBrieven van Lezers' noodzakelijk een bewijs vantn%T"\oH' doch betekent slechts dat de redactie het ingezonden stuk ter van de lezers wil brengen, net i de plaatsing onttrekt zich echter jp aan de verantwoordelijkheid aer redactie, die zich dan ook voaro een ontvangen stuk zonder opga redenen terug te zenden. In w» gt meen ie ondertekening met nou] adres vergist, tenzij in een zeer ov u der geval de hoofdredactie dv> redenen aanwezig acht van neem af te wijken. In zijn wekelijks voetbalcomn)e"taor. doet de heer Denis Neville het n komen of het bestuur van EDUB e t begrip heeft voor de moeilijkheden p het betaalde voetbal in de stad r, lem. EDO is echter altijd een groot stander geweest van een fusie rner en Haarlem. Het heeft bij beide eni-gingen echter steeds aan een s ten deur geklopt. fwweP Het bestuur van EDO wordt no dien beslist niet gevormd door een pg tal dromers. Bewijst het feit, dat in het betaalde voetbal nimmer een^ ill iic-i uciaaiuc vuciuoi hhiuavs.* - schuld heeft gemaakt, al niet cla' pj bestuur met beide benen op de gLfi- staat? Welke profclub heeft ditzelid nanciële resultaat ook bereikt? Maar nu het ergste. De heer ville zegt, dat jonge spelers bUjirij- geen toestemming of medewerking gen om in een hogere afdeling; te len. Mag ik dan de neer Neville j, tonen, dat hij evenals alle andere tenlandse trainers fabeltjes veI:,eI-j EDO heeft wel degelijk jonge eeö de kans gegeven hun talenten WJ ja. andere club beter tot hun recht te ten komen; ook wat betreft de v ,\o- dingen, die in de Ere-Divisie veeLeii ger liggen. Ferry Petterson bijvoor»*^ is door EDO aan Blauw Wit vers».j voor 20.000 gulden. Maar wat a pjj Blauw Wit, toen Petterson een die club had gespeeld? Het verkop Petterson aan GVAV voor... sC\,an niet... 100.000 gulden. Een winst j 80.000 gulden. EDO wilde Petterson t in de weg staan bij een overgang ,p de Ere-Divisie. Maar zie hoe de de Ere-Divisie zelf zich gedragen. g een paar voorbeelden. Ferry Koek g'ep voor 12.500 gulden naar Blauw Wit Rob Koster ging naar Leeuwata Twee spelers van om en nabij de b tig jaar. En nu het leuke: Petterson Koster trainen tot op de dag van v''t daag nog bij EDO. Dit vanwege woningtekort in resp. Groningen Leeuwarden. Nogmaals, waar haalt t heer Neville het vandaan! Ik geloof,'U die dure buitenlandse trainers zelf men. De heer Neville spreekt van tal t ten, waarvan hij en zijn collega's R iets van zouden kunnen maken. zou het niet zeggen na de slechte taten van het Nederlands elftal, Ff oord, Blauw Wit of feHS. Waarom ik in de pen ben geklomrne'L Omdat EDO het niet verdient gekra% te worden. Er is in Haarlem niet e club, die in het verleden zoveel ëellwl gens heeft verschaft aan de j°n2?ér< van Haarlem-noord. In de tijd van reinnood deed men nooit èen verg?® s beroep op EDO. Dat was bij ande verenigingen wel eens anders. ,n, Wat Denis Neville heeft geschref® is beslist niet waar. Waar is wel, '.-It bij een fusie alle talenten die nu verkocht voor het Haarlemse voet", behouden zouden zijn gebleven. schien slaagt de heer Neville er in a r nog wat op te bouwen. Bijvoorbeeld de drie clubs Haarlem, RCH en F aan één tafel te krijgen! W. Tensen Roemer Visscherstraat Haarlem. TONEELUITVOERING De BU^ vereniging Floresstraat en omgeving ganiseert op zaterdagavond 16 novei ber in het parochiehuis „Sint Jan" a het Teylerplein een toneelavond. OpB.} voerd zal worden de thriller „Het aan het meer" van Hugh Mills. De re»,e is in handen van Ko de Graaf. Iva„uf toneelvoorstelling, welke om acht Uj begint, volgt een bal tot twee uur. v zaal is al om half acht open. (aiiuanaapv uitgebreide SPUSKAART onb.KIPETEN ƒ6.50 bed. ir dansanI^ reservering 02520-53"' CINEMA PALACE: Jerry als loopjongen, a. 1. 2 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Ontsnapping uit Zahraïn, 14 jaar. 7 en 9.15 uur. LIDO: De wurger van Blackmoor, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: De wonderbaarlijke belevenissen van de Robinsons, a. 1. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Mariandl ls verloofd, a. 1. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m donderdag: Tarzan en zijn vijanden, 18 Jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Spaar de spotvogels, 14 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA. Donderdag 8.15 uur: Onsterfelijk Griekenland, alle leeftijden. Woensdag 6 november. Minerva Theater. 8.15 uur: H.K.K., Spaans danspaar Antonia y Marino. Woensdag 6 november. Concertgebouw. 7.30 uur: Leerlingenuit voering kinderkoor „De Nachtegalen". Donderdag 7 november. Concertgebouw. 8 uur: Orgelconcert door Piet Kee. Woensdag 8 november. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater met „Terug naar Warschau" van Jan Staal. Regie: Jurg Moolenaar. In de hoofdrollen: Loudl Nijhoff, Mia Goossen, Petra Verbeek, Bernard Droog en Annie Langenaken. Woensdag 6 november. Rest. Brinkmann, Hlldebrandzaal. 8 uur: Volksuniversiteit, dr. P. van Lookeren Cam pagne over: „Dwars door de Himalaya". Donderdag 7 november. Rest. Brinkmann, Kroonzaal. 12 uur: Mij. voor Nijverheid en. Handel, depj* .^0 ment Haarlem. De heer ir. F. B. Caro®1 Weber over „De problematiek van de wikkelingsgeb ieden". „Adam en Eva", Raamvest 5. Iedere vanaf 8 uur. 9 tot 11 uur cabaret met ef en Frans Koste», Annelies Bouma en van Oyen en pianist Enrico Neckheim Frans Halsmuseum. Werken uit de Lef' lemse School van de 16e t/m 19e asV- Bijzondere collectie werken van Frans ^„jj Dagelijks van 10—5 uur, 's avonds ullr. 8.30 tot 10.30 uur Zondag van 1—8 p» Teylers Museum Schilderijen 19e .„a eeuw Tekeningen Nederlandse pos* en Franse school. 16e t/m 19e eeuw de bielen, natuurkundige instrumenten opend op werkdagen, behalve maandag- ^„0 113 uur Eerste zondag van de van 13 uur .j, Bisschoppelijk Museum, Jansstraat ej. Uude religieuze kunst, schilderijen. eeuwse beeldhouwwerken Van Ljda6'' en van 1.305 uur, (behalve maa Zon- en feestdagen van 25 uur Hoi ,ü«- ter rt' Museum „Het Huls van Looy s weg 103 Cultuur-historische diorama „„ji Geopend donderdags van 10— ,2 30 e upr- 1 305 uur Zon - en feestdagen van Visual. 1 enluunsielimg collectie n>— uist uit eigen bezit Geopend das kunst uit eigen uur Zondag 15 uur „In 't Goeie Uur", Korte Houtstra|_J0 Geopend 106 uur en 's avonds va» mevr' 0u* Maand november: Werken van M. Hofker—Rueter. Kunstcentrum „De Ark", N'fu„^,h£chte!' land 1. 2e etage: Expositie .,100 a „e0pe»d' van Jan Luyken. Dag. van 10 Tekeningen en schilderijen van dersvereniging „De Acht". e» Huize „Bloemenheuvel", ®'oa'"n"arelle® weg 158: Tentoonstelling va" van G. J. de Reus. Geopend van vemb«r' zondag van 25 uur. T/m 1' jleiiitf*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2