Voor vier mille comfort Eerste „Bogaers woning" vier weken te bezichtigen Örie man bouwen in vijf een bungalow weken Bogerdje" geopend wees neem 9n échte borrel lekker en gezond Dode op overweg in meren De „GARUDA" volgend jaar op Schiphol E.M.S. bedenkt personeel op Zwo Is ma ns ia a ns feest Voorzieningsfonds van drie kwart miljoen Vraag naar pasmunten neemt nog steeds toe Muntcapaciteit opgevoerd T.V.-OPNAMEN VOOR EIGEN GEBRUIK BEATRIJS BRENGT U VOLGENDE WEEK: BEATRIJS Vandaag ANTI-VRIES vergeten 1 Kies zelf Uw programma Vetlapdoos je als kleinood E GEVACOLOR OOK VOOR FLITSFOTO'S Eu Zwolsman... hij kocht voort Miss Jamaica miss World Generaal majoor C. L. de Jong Groots afscheid van mr. Adama Zylstra BON De Nieuwe Komedie naar Engeland VRIJDAG 8 NOVEMBER 1963 PAGINA 3 W0M opgetrokken in vriendelijke baksteen 't 55 t OUDE GENEVER JONGE JENEVER BRANDEWIJN CITROEN Bekroning Kaarslicht maakt Mij! GOUDA KAARSEN „Agglomeratie Rijswijk" me'e'r dan een weekblad. (Van onze Brabantse redacteur) Djnther, 8 nov. De heer C. van r'®nden, lid van G. S. van Noord-Bra- heeft hier gisteren Nederlands fcrst® „Bogaersbimgalow" geopend, n vriendelijk huisje van 208 kubieke "eter, verscholen tussen de fruitbomen voorzien van de in dubbel opzicht ^Passelijke naam ,,'t Bogerdje". De (Advertentie) VL (Van onze Haagse redactie) tie HAAG, 8 nov. De Exploits "Pzie ?ats"happij Scheveningen zet de J-0err1"arende reeks aankopen in on- ^eejt 4. goed onverdroten voort. Nu iie^ zij een groot kantoorgebouw kun- de „y,Priverven aan de Zeestraat, waar v.ï ~?m'nistratieve diensten van de zijn gehuisvest. elfde straat is ook een aantal de banden aangekocht, waaronder assa5 swon™S van Italiaanse am- lieMteur. Naar de heer Zwolsman Man*. Meegedeeld zijn er echter geen op korte termijn ontruiming hiaat 1 huis te vragen. Wanneer de erin slaagt een aaneen- en rij panden naast het nieuwe M te verwerven zal er één groot ""gebouw van gemaakt worden. JJKtoilijfchelid i« dat in de rij ook vj«id ligt waarin het beroemde pa- Mesdag is gevestigd. gelukkige bezitters, de heer en me vrouw Van Helvert, kwamen er van daag nog niet aan te pas: hun huis was overvol bezoekers en dat zal nog enkele weken blijven duren, want het blijft vier weken open voor bezichtiging. Het is door een warenhuis als modelwoning ingericht. „Ideale huisjes voor onvolledige ge zinnen of echtparen op leeftijd", zei de directeur van Volkshuisvesting in Noord-Brabant, ir. Gerritse, die zich on der de enthousiaste bezoekers bevond. Voor (middel)-grote gezinnen zijn ze minder geschikt, al bieden ze nog heel wat meer ruimte dan tal van flats waar in dergelijke gezinnen zich thans moe ten behelpen. De veertien-mille-bunga- low heeft dan nog het voordeel, dat hij in geval van ruimtenood kan worden uitgebreid. Qua plattegrond verschilt deze Din- therse woning niet of nauwelijks van de tien-mille-bungalows, die al gerui me tijd geleden in het Westbrabantse Fijnaart zijn gebouwd en die minister Bogaers hebben geïnspireerd tot het op trekken van de grens tot 14 mille; Voor de vierduizend gulden die het huis nu méér kost, is er, overeenkom stig de richtlijn van de minister, het nodige comfort in aangebracht, te we ten een wastafel, een lavet, wand- en vloertegels, vensterbanken en beter hang- en sluitwerk. Het htris in Dinther is opgetrokken uit baksteen, met binnenmuren van pora- blokken. De binnenmuren zijn afgewerkt met normaal behang. Het huis heeft een dakbedekking van halmplank, waarop mastiek is aangebracht; in de kamers zijn plafonds gemaakt van board. De woonkamer heeft een oppervlakte van zestien vierkante meter (lengte vijf me ter); aangrenzend, gescheiden door een glaswand die eventueel kan worden weg gelaten, bevindt zich een kamer van 9,5 vierkante meter en van de gang uit bereikt men nog twee slaapkamers van resp. 7,5 en 4,5 vierkante meter; ze ligt aan een terrasje, waarop ook de vier kante berging uitkamt, die zes vierkan te meter groot is. Het ontwerp is van de directeur van femeentewerken in Fijnaart, de heer naterse; het huis is uitgevoerd door de heer Ploegmakers uit Berghem. Met zijn 150 man personeel is deze laatste niet direct een „kleine aannemer", maar de bouw van dit soort woningen is voor hem niettemin aantrekkelijk om de gaatjes op te vullen, mits hij er in één gemeente tien tegelijk kan zetten. Opdrachten voor twee of drie van deze bungalows wil hij door spelen naar kleinere collega's. „Deze eerste Bogaerswoning is een prachtige bekroning van het algemene streven, iedereen een huis te geven", declameerden de dochtertjes van aan nemer Ploegmakers en makelaar Van Laanen. Of de veertien-mille-bungalow in Brabant en elders een grote toekomst zal krijgen, hangt intussen vooral van de gemeentebesturen af, die er in hun uitbreidingsplannen mogelijkheden voor moeten bieden. In de steden zal dat veelal moeilijk zijn, maar de platte landsgemeenten kunnen vrij gemakke lijk beduidende aantallen een plaatsje geven in aangepaste, groenrijke wijk jes. Aannemer Ploegmakers heeft intus sen al zes van deze bungalows in voor bereiding: drie in Berghem en drie in Vlijmen, maar in beide plaatsen zal het vermoedelijk een groter aantal worden. De volgende huizen worden niet in bak steen, maar in kalkzandsieenelementen opgetrokken, hetgeen op het werk zes tig procent van de benodigde vaklui zal uitsparen. Drie man kunnen de bunga low in vijf weken volledig bouwen en afwerken. In de bouwrijs is de prijs van de grond niet begrepen; aspirant-bouwers moe ten deze zelf hebben of aantonen dat zij er op korte termijn de beschikking over hebben. Het woningtype leent zich uit stekend voor een eenvoudig systeem van centrale verwarming: een oliehaard in de woonkamer met drie radiatoren in de slaapkamers, een installatie die voor minder dan vijftienhonderd gulden kan worden aangebracht en waarvan men in het Dintherse huis uiteraard het voor beeld kan zien. „Laten we hopen dat dit geen recla mewoning is in die zin, dat de volgende huizen minder van kwaliteit zijn", ver maande gedeputeerde Van Lienden de bouwers. Bij het Dintherse huis is inder daad niet op winst gewerkt, maar daar is het dan ook een visitekaartje voor... Onder de geïnteresseerde bezoekers bevond zich ook aannemer Manders uit Neerkant, de man van de „wonderhui- zen" van tien mille in Deurne. Ook hij is bezig met de bouw van „Bogaerswo ningen", geen bungalows, maar eenge zinshuizen, twee onder één kap. Twee zijn er thans in aanbouw in Deurne en twee in het kerkdorp Neerkant. „We zijn pas een week aan de gang en ze zijn nu al met de zolder bezig", vertelde hij. „In januari zal de minister ze zeil komen openen." (Advertentie) 20 cent per rol (Advertentie) Buiterr' is het winter. Bin nen heerst gezelligheid. Foto's worden flitsfoto's met PF 1 -lampjes en Gevacolor N5 mask, de betere kleurenfilm met de drie zekerheden; Jjc Mooiere kleuren Scherpere beelden tjc Méér geslaagde foto's CO 3103 DIEREN, 8 nov. De 78-jarige we duwe G. van Tent Beeking-Palm uit deze gemeente is gisteravond rond zeven uur om het leven gekomen toen een diesel-locomotief met goederenwa gons op de onbeveiligde spoorwegover gang bij de Geitenbergweg alhier een auto greep en over een afstand van ongeveer tachtig meter meesleurde. De vrouw, die naast de bestuurder van de autt zat, werd vrijwel op slag gedood. De bestuurder, de 23-jarige C. H. Taze- Iaar uit Brammen werd gewond. Het ongeval gebeurde op een lijn voor goederenvervoer van Dieren via Laag Soeren naar Apeldoorn lie slechts sporadisch wordt gebruikt. Het is het tweede ongeval op de overweg dit jaar met dodelijke afloop. In voorgaande jaren zijn hier reeds doden gevallen. Daar het uitzicht ter plaatse goed is hebben de spoorwegen tot nu toe geer aanleiding gezien de overweg te beveiligen. L heer Tazelaar was op de plaats va het ongeval goed bekend. Naar zijn zeggen was hij bezig een wielrjjdster (Van onze luchtvaartredacteur) SCHIPHOL, 8 nov. Straalvliegtui gen van het type Convair 990 A, in de kleuren van de „Garuda Indonesian Airways" (G.I.A.), zullen binnen een jaar vertrouwde verschijningen worden op Schiphol. De G.I.A. heeft namelijk besloten vooropgesteld dat alle ver eiste landingsrechten worden verkre gen met ingang van 1964 behalve Londen ook Amsterdam in haar lijnen- net op te nemen. De G.I.A. wil de nieuwe Europa-route uitsluitend met Convairs 990 A bevliegen, toestellen die tot 139 passagiers kunnen meenemen, maar extra comfortabel voor maxi maal 99 reizigers (75 in de toeristen klasse) worden ingericht. De Garuda heeft voorlopig in Ameri ka drie Convairs gekocht en gebruikt een ervan reeds op de korte afstand, om alvast enige ervaring op te doen. In de Europa-route worden de lucht havens van Belgrado, Praag, Rome, Parijs, Frankfurt, Amsterdam en Lon den opgenomen. Zolang Singapore als stopplaats voor de Indonesische lucht vaartmaatschappij nog verboden ge bied is. maken de G.I.A-Convairs op weg naar Europa tussenlandingen in Pnom-Penn, Rangoon, Bombay en Cairo. De Garuda Indonesian Airways (lid van de I.A.T.A., de internationale orga nisatie van luchtvaartmaatschappijen) heeft in de twaalf jaar van haar be staan geheel Indonesië „van Sabang tot Merauke" tot haar werkterrein ge maakt en zich in het Oost-Aziatisch luchtverkeer op een goede plaats ge nesteld. Vorig jaar nam zij op de route Djakarta - Singapore veertig procent van het totaal aantal passagiers voor haar rekening, op het traject Djakarta- Hongkong vijfentachtig procent en op de route naar Tokio zestig procent. De destijds met K.L.M.-hulp en -materiaal tot stand gekomen G.I.A. heeft thans vijfduizend man personeel in dienst, onder wie 120 vliegers. (Advertentie) DEN HAAG, 8 nov. Mr. A. Ada ma Zylstra, die meer dan dertig jaar gedelegeerde is geweest van de raad van beheer van de (oude) Exploitatie Maatschappij Scheveningen, zal een groots afscheid worden aangeboden door de Zwolsmangroep. Zoals bekend zal hij de E.M.S. gaan verlaten maar zijn diensten blijven ver lenen aan de Zwolsmangroep. Vanuit Parijs zal hij vooral de belangen :n Frankrijk en Italië gaan behartigen. Het afscheid zal vermoedelijk een op hoog peil staande muziekavond worden in het Kurhaus, waaraan bekende mu sici hun medewerking zullen verlenen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 8 nov. De Raad van bestuur van de Exploitatie Maatschap pij Scheveningen heeft honderd aan delen E.M.S., die op het ogenblik een beurswaarde vertegenwoordigen van ruim driekwart miljoen gulden, ge stort in een voorzieningsfonds voor het personeel. Uit dit fonds zal worden geput om personeelsleden te helpen by het realiseren van plannen die zij zelf niet kunnen bekostigen, bp voorbeeld het financieren van een eigen huis. Dit heeft de heer R. Zwolsman gister avond bekendgemaakt op een grandioos feest dat hjj de duizenden employé's van de E.M.S. en alle dochteronder nemingen heeft aangeboden. Tevens zullen de werknemers in het bezit worden gesteld van een „EMS- paspoort", een soort credit-card, waar op ook de aandeelhouders recht heb ben. Met zo'n „paspoort" kan in alle E.M.S.-bedrjjven krediet verkregen worden. De feestavonden er zijn er drie nodig om de duizenden medewer kers te kunnen ontvangen zijn be doeld als een soort kennismaking. Uit tule hoeken van het land werden de gasten per bus aangevoerd: uit Am sterdam (personeel van Lido, Carré, San Marco), Vlissingen (Hotel Britan- niea), Arnhem Utrecht, Rotterdam, Nijmegen, zijnde plaatsen waar E.M.S.- ondernemingen zijn gevestigd, van de Scheveningse hotels, de Houtrusthallen en het gebouw K en W in Den Haag, die ook in EMS-handen zijn. Alleen al van Ruteck's waren gisteren 300 gasten aanwezig. Zij werden toegesproken dooi de heer Zwolsman, die hun mede werking vroeg bij het streven de E.M.S. tot een nog grotere en bloeien- der onderneming te maken. Hg noemde alle ondernemingen bij naam die bij de recente concentratie waren betrokken geweest, maar Met er enkele opzettelijk ongenoemd. „Al lijkt het wel eens anders, vrij werken ook in stilte en het ogenblik is nog niet gekomen de namen te noemen van alle bedrijven die tot onze groep zijn gaan behoren", zo zei de heer Zwolsman. Op de „Place de l'E.M.S." van het eigen Kurhaus, waar in decor de speci fieke gevels van verschillende E.M.S.- etabMssementen waren opgetrokken, werd vervoleens een groots program ma afgewerkt, waarvoor Ben Essdng de bekendste Nederlandse artiesten had geëngageerd: Wim Sonneveld, Carry Brokken, Ruèi Carrell, Fred Kaps, Ria Kuyken, Rob de Nijs, Willy Albert! en bekende buitenlanders als Gerhard Wendland en Nana Mouskouri. Tot vier uur in de nacht werd er gedanst op muziek van rijf dansorkes- ten, terwpl iedereen zich tegoed kon doen aan drankjes en hapjes, vrije consumptie. De heer Zwolsman kon op deze avond zijn belangstelling vvor tele visie, als voorproefje wellicht op de commerciële televisie, waarin hij ge ïnteresseerd is, volledig botvieren. Zijn speech en een deel van het programma werd door de T.V. opgenomen met echte t.v.-camera's, z(j het nu niet met het opschrift N.T.s. met de bedoe ling dit programma te zijner tijd uit te zenden in het gesloten t.v.-circuit van het winkelcentrum In de Bogaardt in Rijswijk. Deze gemeente kreeg in de speech van de heer Zwolsman overigens alle eer: hg sprak herhaaldeigk over de „agglomeratie Rgswgk" inplaats van over de agglomeratie Den Haag. Het mislukken van zgn plannen voor een groot winkelcentrum in Den Haag leken aan deze snijdende niet vreemd. opmerking DEN HAAG, 8 nov. In het door de minister van Financiën gepubliceer de verslag omtrent de toestand van het Nederlandse muntwezen gedurende het jaar 1962 wordt meegedeeld, dat de cir culatie van pasmunten verder is toege nomen. De waarde van de nikkelen en bronzen munten die in het verslagjaar in omloop werden gebracht (tot een ge zamenlijk bedrag van 7.924.875) ugt plm. 35 pet hoger dan die in het voor afgaande jaar. Bij de afgifte van specie .moest in de loop van 1962 een reductie worden toe gepast op de aangevraagde aantallen munten, omdat de reservevoorraad van het muntdepot al sedert enige jaren vrgwel is uitgeput en de omvang van de muntproduktie niet voldoende is om (Advertentie) In dit nummer is een GRATIS DECEMBER-KOOKBOEK van 28 blz. ingelegd Voor de gezelligste maand van het jaarverrast Beatrijs haar lezeressen met een fees telijk, extra-kleurig kookboek, dat niet minder dan 65 recep ten telt. Kiest u maar uit: pud ding, vleesgerechten, visscho tels, salades, zelfs feestelijke broodmaaltijdenl Aangepast aan elke beurs. SEKSUELE VOORLICHTING OF SEKSUELE OPVOEDING? Hen openhartig en fris artikel met een duidelijk advies, waar voor bij vele ouders een grote belangstelling zal bestaan. Beatrijs volgt de mode op de voet: elke week modellen om zelf te maken. Verder in ieder nummer de schoonheidsru briek; huishoudelijke voorlich ting; recepten; opvoedkundige rubriek; romantische verhalen en reportages. ABONNEER U NU (MET RECHT OP 3 GRATIS NUMMERS) OP EEN HARTSVRIENDIN! Hierbij abonneer ik mij op Beatrijs, katholiek weekblad voor de vrouw. per kwartaal ad f 5,20 a per week ed f 0,40 NAAM: STRAAT: TE: Ik ontvang de eerste drie num mers gratis. Inzenden in open envelop met 4 ct. porto erop aan: Beatrijs, Naseauplefn, Haarlem. (Advertentie) GENERAL antivries voor alle merken de beste - de veiligste aan de voortdurend toenemende vraag te voldoen. De produktiecapaciteit van het staatsmuntbedryf moest daarom verder worden opgevoerd. In de tweede helft van 1962 werd tijdelijk overgegaan tot aankoop in het buitenland van bron zen muntplaatjes voor de aanmaak van centen. Bovendien zal het machinepark worden gemoderniseerd door de aan schaf van snellopende muntpersen, die met minder bediening meer produceren. De nominale waarde van de in 1962 door het staatsmuntbedrijf afgeleverde munten bedroeg 19.820.000. De totale muntcirculatie per 1 januari 1963 wordt geschat op (in miljoenen guldens) rijksdaalders 82.9, guldens 131.7, kwar tjes 43.8, dubbeltjes 37.6, stuivers 8.9 en centen 7.8 LONDEN, 8 nov. (UPI) De twintigjarige Carole Joan Crawford, Miss Jamaica, is donderdag uitgeroe pen tot „Miss World 1963". Tweede werd Miss Nieuw Zeeland, de negen tienjarige oude Elaine Miscall. De ne gentienjarige Miss Finland, Marja Lii- sa Stahlberg plaatste zich als derde. De eerste plaats leverde miss Jamai ca 2500 pond sterling en een filmeon- tract op. ALKMAAR De zevenjarige Rudy Stokman is hier woensdag in de Nieuw- poortlaan, nadat hg van de fiets ge vallen was, die hg daags tevoren voor z\jn verjaardag had gekregen, over reden door een passerende vrachtauto, bestuurd door een buurman van de fa milie Stokman. Het jongetje was op slag dood. in te halen en heeft hg daardoor de naderende trein niet zien aankomen. Ook de bestuurder van de locomotief heef. niets gezien. Hg stopte omdat hg na het passeren van de overweg ge rammel aan de locomotief hoerde. DEN'HAAG De 47-jarige mevrouw I. P. van der Goot-Beks is in het zie kenhuis aan de Zuidwal overleden aan de ernstige verwondingen, die zij dezer dagen bp een verkeersongeval had op gelopen. Zp was op het kruispunt Prin sestraat-Kerkplein door een auto aan gereden. (Advertentie) DEN HAAG, 8 nov. In de tweede week van mei wordt in Engeland op initiatief van de British Children's Theatre Association in samenwerking met jeugdtheaters uit enkele andere landen een internationale conferentie belegd, die ten doel heeft te komen tot een internationale organisatie van jeugdtheaters. Voorbereidende bespre kingen hiertoe worden in november gehouden in Parijs, waarbij ons land vertegenwoordigd zal zgn door Erik Vos. artistiek leider van De Nieuwe Komedie - Toneelgroep Arena. Het ligt in de bedoeling, dat tpdens de conferentie enkele gezelschappen die voor de jeugd spelen, in Engeland voorstellingen geven. Hiervoor zijn on- de. meer aangezocht het Indische Jeugdtheater uit Calcutta en De Nieu we Komedie. De Nieuwe Komedie is van plan 16 mei naar Engeland te ver trekken met „De Gecroonde Leersse". De keuze is op dit stuk gevallen omdat het zo typisch Nederlands is en bovendien, omdat gebleken is dat de voorstelling voor een internationaal pu bliek gemakkeigk te volgen is, even tueel met behulp van een Engels spre kende explicateur. Voorts zal De Nieuwe Komedie in december in België een reeks voor stellingen geven van „De rondgang van Maaier Makaber", terwgi nog on derhandelingen worden gevoerd over een toemee door Zuid-Duitsland met „De geschiedenis van de Soldaat", waarmee het gezelschap reeds drie toemees door Italië heeft gemaakt. Elke (Advertentie) OLVEH polis is winstdelend. en simpel metalen vetlap- doosje is waarschijnlijk het dierbaarste en kost baarste kleinood, dat generaal-majoor C. L. de Jong bezit. Het doosje behoorde des tijds tot de uitrusting van de militair De Jong en diende om er de vette lap in te bewaren voor het schoonmaken van het geweer. Zo achteloos als hij er in de begintijd van zijn mili taire loopbaan mee is omge sprongen, zo zorgvuldig be waart hij het nu. Het bijzon dere van het vetlapdoosje is, dat daarin alle namen staan gegrift van de Japanse kam pen, waarin generaal De Jong de laatste drie jaar van de Tweede Wereldoorlog als krijgs gevangene en dwangarbeider heeft doorgebracht. Het doosje is bovendien een dierbare her innering aan een collega, die op het deksel in de eerste da gen van de gevangenschap met een spijker een schets heeft gekrast van de school in Ma- lang, waar de Japanners de gevangenen hadden onderge bracht. De schets is een fraai staaltje van creativiteit. Bij de namen van de kampen op en in het doosje zijn de perioden vermeld, die generaal De Jong in de verschillende kampen heeft doorgebracht. In wezen is het doosje een droeve herinnering aan een barre tijd, de ellendigste in het leven van de generaal. Het vermeldt de vaak moeilijke namen van de tientallen kampen in het voormalig Nederlands-Indië, Thai land en Japan, waar de generaal in een mijn in het district Fukuoka heeft gewerkt. Omdat de herinnering zo droef is, spreekt de generaal er liever niet over. Angstige herinneringen bewaart hij met name aan de Birma- spoorweg, waaraan hij een jaar lang gewerkt heeft. Langs diezelfde spoor weg werden hij en zijn medegevangenen later naar elders overgebracht. De spoorweg was gammel. Er was alleen maar gesaboteerd. „U begrijpt hoe bang wij waren toen wij er over reden. Wij wisten hoe rot hij was." Generaal De Jong heeft ook gewerkt aan de spoorbrug over de zogenaam de River Kwai, die geen Kwai heet, zo verbetert de generaal, maar Mekong. Als bijzonderheid vertelt hij er bij, dat hij tijdens de bouw ontdekt heeft, dat het stalen middenstuk van de brug door de Japanners helemaal uit Madioen is gehaald. De plaats van herkomst stond aan de onderkant van de brug met rodde verf geschreven. Men zal zich langzamerhand afvragen wie generaal De Jong wel is. De lange inleiding hiervoor typeert de man, over wie het gaat. Over het wel en wee van zijn militaire loopbaan kan hij uren praten. Hij zou er alles over willen vertellen. Aanleiding tot een gesprek met deze officier is het feit dat hij 1 november afscheid heeft genomen van het dienstvak der Intendance, waarvan hij op de dag af vijf jaar inspecteur is geweest. Op 1 januari gaat hij (vanwege een groot aantal tropische jaren op 55- jarige leeftijd al) met pensioen. De levensloop van generaal De Jong is niet tn enkele woorden verteld. In 1908 is generaal De Jong uit Nederlandse ouders geboren te. Pankalan Brandan, een nederzetting in het gewest Deli aan de Oost kust van Sumatra. Zijn vader was toen stationschef in Pangkalan Brandan, dat deel uitmaakte van het net van de D elisp oor weg maatschappij. Eerst wilde de jeugdige De Jong, op zijn vierde jaar naar Nederland gekomen en verder opgegroeid bij familie en kennissen, na de lagere school en h.b.s. naar de marine. Maar net als zijn vader destijds was overkomen toen hij naar de marine wilde, werd de zoon wegens kleurenblindheid afgekeurd. Hij besloot toen een opleiding te volgen voor infanterie-officier aan de Koninklijke Militaire Academie in Breda. Op enige jaren na en de tijd in krijgsgevangenschap doorgebracht werkte hij tot de soeve reiniteitsoverdracht in 1949 als officier in het voormalig Nederlands-Indië. Daarna vervulde hij verschillende functies in ons land en daarbuiten. Zo was hij een tijd lang stafmedewerker by de SHAPE in Parijs. Op 1 november 1958 werd hij benoemd tot inspecteur der Intendance. De trots van generaal De Jong is, dat hij als inspecteur het niveau van de Intendance heeft weten op te voeren. Onder meer is door zyn toedoen de mogelijkheid geopend aan de KMA., officieren der Intendance op te leiden. Tenslotte heeft hij meegewerkt om het uiterlijk aanzien van de soldaat te verhogen. Vermoedelijk op 1 januari wordt het mede door generaal De Jong geopperde idee gerealiseerd de militairen naar buiten lands voorbeeld een nieuw uitgaanstenue in twee kleuren te geven. De soldaat krijgt een donker jasje en een lichtere broek Niet alleen de sol daat vaart er wel bij. Ook de begroting van Defensie. Het tweekleuren pak kost minder. Als het jasje stuk is hoeft niet het hele pak te worden vernieuwd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 5