Dr. Veldkamp waarschuwt bedrijfsleven: Sociaal minimum AOW niet mogelijk voor 1965 Vier kinderen bij ongevallen omgekomen Totaal aantal doden 612 K KLM: in 1964 nog belangrijk verlies Al duizend personeels leden „afgevloeid" STAATSGREEP in Irak verijdeld Luchtaanval op het paleis van de president Conflict in K.L.M. Russen arresteren duierïkaan wegens spionage ^ee MORRIS"^ you êuyl Het weer- Kftïis op huien 400 min. nodig voor verhoging der uitkeringen m leen g< Duitsers met drie ton naar Japan Koningin en Prins op Amerikaanse voedselexpositie Kamervoorzitters Geen federalisme in BELGIË l^jUON MOHTY-CDAT Veranderlijk ^gffi^essie naar ^EER IN EUROPA Eén dode en 2 zwaar gewonden bij ongeluk in De Purmer Japanse rampen Met K.L.M.-toestel Pr ij sa andui din gsplicht nu voor alle goederen Vermiste jongen was naar Berlijn gelift ^OENSDAC 13 NOVEMBER 1963 87sfe JAARGANG No. 31589 BliSmeS,en 20800 143480 PROF. BARGHOORN spionage? S Le4^E.L.JORISSTR HAARLEM TEL. 13439 Raat (BIJ KONINGSPI FIN) AMSTERDAM TEL 223596 ife^rlijke bewolking met tüde- klariri"'en- Morgen overdag ook op- tussen Zwakke tot matige wind derjj. d en west. Weinig veran- *n temperatuur. &Öff! g^hagen !^aaw fel? DEN HAAG, 13 nov. De minister van Sociale Zaken, dr. G. M.J.Veldkamp heeft in de Tweede Kamer bij de eindbehandeling van zijn begroting nog eens de nadruk gelegd op de risico's die de rege ring heeft genomen met de loons verhoging. Hij nam die geheel voor zijn verantwoording nu het bedrijfsleven hem de gevonden op lossing heeft voorgelegd. Wel deed hij een beroep op het be drijfsleven de nodige discipline .j bewaren en te zorgen, dat nu ook werkelijk het doel bereikt wordt, waarbij het gehele toonstelsel op het spel staat. Tegen boom Sociale wetgeving omngin Juliana en prins Bernhardt toonden gisteren op de Amerikaanse land bouwtentoonstelling in Amster dam grote belangstelling voor de ruimtecapsule van Walter Shir- ra. De vorstin bekeek het gevaar te nauwkeurig Even later zat de koningin op een stuk boomstam aan een tafel in de barbecuezaal, wachtend op een „hapje". DEN HAAG, 13 nov. De directie van de KLM is bezig met het opstellen van de begroting voor 1964. Ze verwacht voor dat jaar een verlies, dat weliswaar lager zal zijn dan in 1963, maar toch nog belangrijk. Voor 1963 moet ongeveer hetzelfde verlies verwacht worden als dat over 1962 (rond 75 miljoen). Deze en andere mededelin gen worden gedaan in het gister avond laat vrijgegeven verslag van het mondeling overleg, dat de vaste commissie van Verkeer en Waterstaat uit de Tweede Kamer op 9 oktober gevoerd heeft met de minsters van Verkeer en Wa terstaat en van Financiën. DEN HAAG, 13 nov. Het conflict in de KLM-directie is bij gelegd. De gedelegeerd commis saris mr. A. H. C. Gieben heeft de president-directeur, mr. H. Albarda, en de directeur E. H. Larive met elkaar weten te ver zoenen. „Hun meningsverschillen waren alleen wat extra hoog op gelopen", aldus mr. Gieben. „Dat die verschillen van inzicht in dit geval openbaai zijn geworden, dient men niet al te zwaar te ne men. Een directie die geen zake lijke meningsverschillen kent, kan men trouwens niet eens gezond noemen". UR.aij SMECESTRAAT 5 HAARLEM Betoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Bi lcsn!^r Beverw'jk Zeestraat 50: telet. 4790 O' en Red Dmuiden: Leeuweriklaan 30 - Telefoon 5790 6: 9. H Makers en Vitw-j A M van der Kallen. redactie: Drs. h. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURA 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents Der millimeter- hoogte Omroepers 16 cents oer m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 70 cents per week. 3.— per maand, 9.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging s avond* tussen 5.30 en 7 uur, tel. 20800. Grootste discipline vereist voor welslagen loonoperatie J, 13 nov. (Rtr). Het Rus sen l ministerie van buitenlandse za- Tt de Amerikaanse ambassade C. g '0 kennis gesteld, dat prof. Fred tl00rn' een Amerikaanse des- titlie °P het gebied van de Sovjet- p degens spionage is gearresteerd. Barghoom, die verbonden is 5°vje? Vale universiteit, verbleef in de el 'e met een toeristenvisum, J«6(js maand geldig was. Hij had *65 eerder verscheidene bezoe- n de Sovjet-Unie gebracht. Vol- Sade ®en woordvoerder van de ambas- «et u°u prof. Barghoom op 12 oktober £°nciv?tste zijn gezien, nl. tijdens een iifiig ,van een Amerikaans orkest in .Borisjs6 hoofdstad van de republiek ^aari Functionarissen van de Ame- i e ambassade in Moskou bren- *6c®hte arrestatie in verband met de aanhouding in Amerika i>esevSa Russische chauffeur, ook op ""1111 g van sPionaSe. ""■uiiiiiiiiinniiiiitiiMiiiiiniiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiii Advertentie) Verwachting, tot donderdagavond, <°P8emaakt te 11.15 uur). 2 DONDERDAG: -56-16.52; maan: 5.36-16.37. (Van T?Tn.Ze weerkundige medewerker) *?nihorr.^J' 13 nov- Gisteren en ook ;teeds If? w?s er langs onze kust nog ka-akt rif? windkracht 8 tot 9, veroor- k? zhidw2L M6 stormdepressie die nu ?eh ranfT oorwegen is aangekomen. ï,adert h? ormg die ons via Engeland Uur de komende vierentwin- mdkrae??leuw enkele btiien, maat K>eraw neemt Imgwam af. A6 vorst cls nu overdag 9 k 11 jj* stormt Scandinavië wordt vierentwin- maar de De gr. nu door noorden 8t*ti0n. ft? HeWer Weer max. min. temp. temp. gisteren ?tj?oven onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt, onbewolkt licht bew. licht bew. zw. bew. regen regen zw. bew. licht bew. onbewolkt half bew. zw. bew. licht bew. onbewolkt licht bew. half bew. half bew. half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt motregen half bew. geheel bew. 13 13 13 12 12 13 12 13 5 3 12 13 12 12 11 14 17 14 18 12 13 12 11 15 17 15 8 9 7 7 6 7 7 8 4 3 8 3 7 6 7 7 10 7 9 7 7 4 3 7 5 16 12 17 IA neersl. afgel. 24 uur 0.1 0 1 1 0 0.4 2 0.4 1 23 3 0 0 1 1 0.5 3 0.1 0.6 1 6 12 5 6 12 0 23 0 0.4 (Van onze parlementaire redacteur) (Van onze correspondenten) LEEUWARDEN, 13 nov. In Mak- kum is gistermiddag de vijfjarige Sita Huizinga onder een door twee paarden getrokken wagen met bietenloof terecht gekomen. De wagen reed over haar heen. Het kind is daarna naar huis gelopen. Daar werd haar toestand zo ernstig dat zij naar het St. Antoniusziekenhuis in Sneek werd vervoerd, waar zij in de loop van de middag overleed. APELDOORN De vierjarige Johan W. Pothoven is op de Oude Bekberger- weg te Apeldoorn onder een auto geraakt en op slag gedood. UTRECHT. Waarschijnlijk ten gevolge van een rukwind is gister avond de tienjarige Ingrid Bouma onder een vrachtauto gekomen en ge dood. Het meisje fietste met een vrien dinnetje op de Jutfaaseweg toen zij werd ingehaald door een vrachtauto. KERKRADE In Simpelveld is het twaalfjarige meisje S. Souren bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Het meisje, dat uit school kwam, werd bij het oversteken van de Pleistraat aangereden door een passerende vrachtauto en op slag gedood. EDAM, 13 nov. Gisteravond om streeks half elf is op de Oosterweg in de Purmer onder de gemeente Edam een dodelijk verkeersongeluk gebeurd. Een volkswagenbusje met drie inzit tenden is waarschijnlijk als gevolg van de gladheid geslipt en tegen een boom gebotst. De bestuurder en zijn twee passagiers werden eruit geslingerd en kwamen te recht in de langs de Oosterweg gelegen sloot. Passerende automobilisten, omwo nenden, de Rijkspolitie in Edam en dok ter E. C. Reilingh verleenden de eerste hulp. De 24-jarige J. de Boer uit Volendam bleek op slag te zijn gedood. Zijn ver loofde mej. Geertje Smit en haar broer, de chauffeur K. Smit, beiden eveneens uit Volendam, zijn zwaar, respectieve lijk levensgevaarlijk gewond opgenomen in het St.-Liduina Ziekenhuis in Pur- merend. TOKIO, 13 nov. (UPI) Premier Hajato Ikeda van Japan heeft gisteren na een onderhoud met de minister van verkeer over de twee nationale rampen van zaterdag, die aan 612 mensen het leven kostten, gelast dat vergaande maatregelen getroffen worden ter be scherming van mensenlevens. Op een persconferentie deelde de pre mier mee dat waarschijnlijk zal wor den besloten tot herziening van de spoordienstregeling, opdat tussen trei nen op hetzelfde baanvak een groter tijdsverschil ontstaat. Hij verklaarde voorts, dat de regering zal overgaan tot een onmiddellijke uitkering aan na bestaanden en gewonden van beide rampen. De minister omschreef dit doel als volgt: de arbeidsmarkt moet tot ont spanning komen, inflatie moet worden vermeden en de gevaren voor de werk gelegenheid moeten worden bezworen. Om dit te bereiken zal de produkti- viteit steeds als norm moeten worden ge zien en zal de prijsaanpassing redelijk moeten blijven. Alleen dan zal. om met de heer Maenen (KVP) te spreken, de operatie-loonsverhoging een echte ver betering kunnen brengen. Lonen en prij zen zag de minister als „twee klippen waar tussen door moet worden gezeild". Hij lie uitkomen dat men er nu al op bedacht is een voldoende voorraad aanvullende werken in reserve te hou den voor het geval de spanning op de arbeidsmarkt in haar tegendeel zou omslaan en werkloosheid zou optre den. Hjj verwachtte de medewerking van werkgevers en werknemers, in ge- val er tegenmaatregelen moeten wor den getroffen. De loonkwestie heeft toch nog geleid tot een nieuw lang debat. Ook de Ka mer bleek daarbij de inzichten van de minister te delen: de uitwerking van het akkoord moet nog bewijzen, dat de zaak ons niet uit de hand gaat lopen. De heer Suurhoff (PvdA) wees op enke le psychologische factoren die volgens hem bijzonder de aandacht verdienden. Hij noemde de sterke toename van de „top-inkomens". Minister Veldkamp was het wel met hem eens, dat bij sommige bedrijven deze inkomens hoger zijn dan redelijkerwijze kan worden gemotiveerd. Van de andere kant zag hij ook een toenemend aantal vennootschappen die een zekere matiging van tantième rechten toepassen. Als middel om in die richting verder te gaan zag hij het ge ven van meer publiciteit aan de uitke ringen. De minister vindt dat het voor een groot deel aan het bedrijfsleven zelf en niet op de eerste plaats aan de regering ligt, of met de bereikte overeenkomst het doel kan worden bereikt. De minister heeft de Kamer de ver zekering gegeven, dat hij aan degenen die uitkeringen krijgen uit sociale ver zekeringswetten, zo spoedig mogelijk en desnoods met gebruikmaking van voor schotten, in 1964 zal geven wat hun toe komt. Hij zei dat, nog afgezien van de uit keringen bij ongevallen, het optrekken van sociale verzekeringsrenten onge veer 400 miljoen gulden zal eisen. Daar komt dan nog 600 miljoen gulden bij, wanneer de A.O.W. tot een sociaal mi nimum wordt verhoogd. Dit zal niet meer in 1964 kunnen geschieden. De minister zei dit vooral aan het adres van de heer Suurhoff, die had bepleit dat een dusdanige maatregel reeds in juli van het volgend jaar zou moeten ingaan. „Onze economie heeft te veel las ten en kan dit beslist niet dragen", al dus de minister. Dr. Veldkamp zei, dat hij met zijn plannen inzake het sociaal minimum van de A.O.W. niet afweek van wat de regering in de Troonrede heeft ge zegd, al is de datum daar niet ge noemd. De toezegging van de minis ter tot deze verhoging had enkele we ken geleden reeds geleid tot een ver rassing. De heer Corver (WD) wilde thans de motivering van dr. Veldkamp weten, waarom hij de datum op 1 januari 1965 had gesteld. Hij herinnerde er aan, dat in het Akkoord van Wassenaar de be lastingverlaging als tweede op de prio- riteitslijst stond en onder de woning bouw. Minister Veldkamp zei dat in de regeringsverklaring reeds mede-finan ciering uit de algemene middelen als mogelijkheid was aangegeven. (Vervolg op pagina 5) iiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiHiiiiiiiiii DELFT, 13 nov. Een Delftenaar, die enkele honderden guldens aan te véél betaalde belasting zou terug krijgen, hoorde dezer dagen op het kantoor van de ontvanger der directe belastingen, van de ambtenaar aan het loket: „Het spijt me, maar we hebben het heus niet". De Delftenaar moet erg ongelovig gekeken hebben. Doch de ambtenaar herhaalde het: hij had niet voldoende geld om het verschuldigde bedrag uit te betalen. Eerst zouden er mensen moeten komen om belastingpenningen te storten. Tenslotte is de Delftenaar naar huis gegaan na de afspraak te hebben gemaakt, dat hij in de loop van de dag wel eens zou opbellen om tr informeren of er al geld was Frankrijk In Montpellier zijn dins dag wijnbouwers en studenten, met de politie slaags geraakt na een demon stratie tegen de wijninvoer uit Alge rije. Het verslag zegt over de afvloeiing van personeel bij de K.L.M.: „Tussen november 1962 en oktober 1963 is het personeel met 1000 man verminderd. In het produktieplan voor de jaren 1963 -1965 is een afvloeiing van 2800 man voorzien. Daarbij is men uitgegaan van de situatie in juni 1962. Tussen juni 1962 op augustus 1963 is het grondpersoneel afgenomen met 1130 man, terwijl er in totaal 2250 weg moeten, en zijn er van het vliegend personeel 130 vertrokken vein de 550 wier afvloeiing nodig is. On der de 420 man vliegend personeel die dus nog zullen moeten vertrekken zijn rond 250 vliegers. Reeds bij het mondeling overleg op 9 oktober, zo blijkt uit het verslag, zijn BAGDAD 13 nov. (AFP, Rtr., UPI) In de Iraakse hoofdstad Bagdad heeft vanmorgen vroeg enige tijd een revolutionaire situatie geheerst. Straal jagers van de luchtmacht voerden aan vallen uit op het paleis van de presi dent, veldmaarschalk Abdoel Salam Mohammed Arif, en op het gebouw van radio-Bagdad. In de straten van de stad werd gevochten. De aanleiding tol de revolutie is waarschijnlijk, dat er kort tevoren wijzigingen waren aange bracht in de leiding van de grootste regeringspartij, de socialistische Ba'ath partij. Enkele vooraanstaande leden, zoals de secretaris-generaal en „sterke man" van de partij, Ali Saleh el Saadi, en de commandant van de luchtmacht, briga de-generaal Hardan Takriti, waren van hun functies ontheven. Uit ontevreden heid hebben zij of hun aanhangers toen waarschijnlijk geprobeerd zich in een staatsgreep te verbinden met bepaalde oppositiekringen. De putsch verliep evenwel niet naar de wens van de samenzweerders. Een half uur na de luchtaanval was radio-Bagdad weer in de lucht met een verklaring van de premier, gene- raal-majoor Achmed Hassan Bakr, en omstreeks half twaalf werd gemeld dat de staatsgreep was verijdeld. De premier behoort (evenals de mi nister van defensie, generaal-majoor Saleh Mandd Anash, de stafchef, gene raal Tajer Jehia, en de minister van buitenlandse zaken, Taleb Hoessein Tsjebib) tot degenen, die als nieuwe lingen hun intrede hebben gedaan in de leiding van de Ba'ath. In een ver klaring van radio-Bagdad werd gezegd, dat de eigendommen - van 84 personen in het noorden des lands zijn geconfis- keerd. Van hun bezittingen zullen land bouwcoöperaties worden gemaakt. Tot degenen, tegen wie deze maatregelen zijn getroffen, behoren de gewezen bri gade-generaal Moehsin Sayyid Hoessein en enkele Koerdenleiders. vragen gesteld naar aanleiding van ge ruchten, dat er aan de samenwerking tussen de directieleden een en ander zou schorten. De ministers hebben bij die gelegenheid alle geruchten met be slistheid tegengesproken. Daaraan heb ben zij toegevoegd, dat een verdere wij ziging in de hoofddirectie de eerste tijd niet behoefde te worden verwacht. De beide ministers betreurden bij het overleg dat de K.L.M. zich in de voor uitzichten vergist heeft. Maar soortge lijke vergissingen zijn door alle lucht vaartmaatschappijen begaan, meenden zij. Twee oorzaken, zo hebben de minis ters gezegd, hebben er vooral toe bij gedragen dat het financiële resultaat in 1963 ondanks een sterke daling van de kosten niet verbeterde. Dat waren het wegvallen van het vervoer naar Nieuw Guinea dat in 1962 aanzienlijk was en het beneden de raming blijven van het vervoer op de Noord Atlan tische route. In het verslag wordt verder gezegd dat het voor de K.L.M. in ieder geval van groot belang zal zijn haar verkoop apparaat zo goed mogelijk te doen zijn. Een eventuele loonsverhoging zal de positie van de maatschappij slechter maken omdat ze de tarieven niet kan verhogen. Over de toekomst van de maatschap pij op financieel gebied wordt opge merkt dat de wettelijke regeling vol doende is om de financiering tot eind 1964 te verzekeren. Op de vraag, of in de toekomst een op kleinere leest geschoeide K.L.M. betere levenskansen zal hebben, zeiden de mi nisters dat er een onderzoek gaande is naar de mogelijkheid om in 1964 de verliezen ernstig te beperken en dat ook onderzocht wordt in hoeverre meer in ternationale samenwerking mogelijk is. Ook het probleem van de mogelijkheid om met supersone vliegtuigen te gaan vliegen wordt grondig onderzocht. Men moet hopen, zo wordt gezegd, dat zulke vliegtuigen vooral niet te spoedig in gebruik genomen zullen worden. SCHIPHOL, 13 nov. Naar uit offi ciële bron wordt vernomen, zijn de twee Duitsers, die er van worden ver dacht een bedrag van 330.000 Duitse marken op de Dusseldorpse luchthaven te hebben ontvreemd, op 1 november met een liinmachine van de K.L.M. naar Tokio vertrokken. Zij zijn gereisd met het vliegtuig van kwart over een, dat via de pooïroute naar Tokio is gevlogen. Op 1 november was het verdwijnen van het grote be drag nog niet bekend. Interpol is inge schakeld bij het zoeken naar de twee Duitsers in Japan. In Nederland zijn de Duitsers onder meer gesignaleerd in Nijmegen. Van daar leidde het spoor naar Utrecht. De jonge Duitsers, 24 en 27 jaar oud, heb ben in Amsterdam onder hun eigen naam geboekt voor de vlucht naar To kio. West-Duitsland De grootste tulpen kwekerij van het land, de in Heinits- polder bij Leer (Oost-Friesland) geves tigde firma J. W. Freesemann, is dins dag openbaar verkocht, nadat het be drijf niet aan zijn financiële verplich tingen had kunnen voldoen. Op een op pervlakte van 160.000 vierkante meter werden tot dusver jaarlijks tien mil joen tulpen op de kwekerij ge plant. (DPA). (Van onze luchtvaartredacteur) Mr. Sieben, die zijn bemiddelingspogin gen mede op verzoek van minister Van Aartsen (Verkeer en Waterstaat) heeft ondernomen, slaagde er vanmorgen In een gesprek met de heer Larive in, deze voor de KLM te behouden. Diens voornaamste „tegenstander president-directeur Albarda ontmoette hjj gisteren al voor een soortgelijk ge sprek „met ongekend snel succes", zo als hij zelf zei Ook had mr. Gieben een spoedbijeenkomst met zes le den van de raad van commissarissen (onder wie zijn opvolger aan het minis terie, mr. C. Vinkeste.vn), in tegen woordigheid van de heren Larive en Al barda. De laatste werd voorts, samen met de president-commissaris van de KLM dr. ir. F. Q den Hollander, ont vangen door minister Van Aartsen. De harde vechter Larive heeft dus niet het veld geruimd ondanks alle moeilijkheden op net persoonlijke vlak. Hij moge dan hebben verklaard in de nabijheid van twee zijner drie mededirecteuren niet te kunnen le ven, de openlijke sympathiebetuigin gen van het personeel hebben hem kennelijk een stevige ruggesteun ge geven in de .strijd". Dat personeel had zijn eigen uitleg voor een 's middags verschenen direc tie-communiqué met betrekking tot de recente benoemings- en mutatiebeslui- ten. De directie sprak daarbij opnieuw van de „volledige overeenstemming" harer leden. Men zou dat zo moeten ver staan: de heer Larive heeft zich 31 ok tober, in een bijeenkomst van directie en gedelegeerden, inderdaad bij de be noeming van een nieuwe chef perso neelszaken neergelegd maar daar over was in feite reeds biina drie weken tevoren beslist, toen de heer Larive nog in het buitenland vertoefde; de be noeming zou voor hem dus toch een voldongen feit zijn geweest. O AMSTERDAM, 18 nov. Koningin Juliana en prins Bernhard hebben gis termiddag; een bezoek gebracht aan de Amerikaanse voedseltentoonstelling ia de RAI. Het koninklijk paar werd ver welkomd door de ambassadeur van de V.S. is ons land, de heer John S. Rice, en door wethouder mr. F. van Wijck namens het gemeentebestuur. De hoge gaster, woonden een korte filmvoorstelling bij en maakten daar na afzonderlijk een rondgang over de tentoonstelling. De prins bleek zeer geïnteresseerd in de ruimtecapsule van de astronaut Shirra, de vorstin nam een kijkje in de kinderkeuken. Bij de modeshow van Amerikaanse bont- en leerprodukten grapte de prins tot een dame die een groen suède jasje droeg: „Hebt u dat werkelijk hier gekocht, mevrouw?". (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL, 13 nov. België kent geen Prinsjesdag. De koning houdt er geen Troonrede bij de opening van elke nieuwe zittingsperiode van het parle ment, en evenmin wordt er bij die ge legenheid namens de regering een ver klaring afgelegd in Kamer en Senaat. Doorgaans wordt aan „de tweede dins dag van november" dan ook geen spe ciale aandacht besteed in Brussel. Gis teren echter kwam het politieke ieven in de Wetstraat weer officieel op dreef onder meer dan gewone belangstelling- Volksvertegenwoordigers en senatoren werden onmiddellijk geconfronteerd met de meest complexe en meest drin gende problemen, die het land thans beroeren: de Vlaams-Waalse tegenstel lingen en, daaruit voortvloeiend, de re organisatie van het staatsbestel. Zowel de voorzitter van de Kamer, de socia list Van Acker, als die van de Senaat, de katholiek Struye, spraken naar aan leiding van hun herverkiezing een krachtig pleidooi voor het unitairs België uit: tegen het federalisme der halve. Kennelijk reagerend op de initiatie ven, die de jongste weken door Vlaamse en Waalse extremistische groeperingen werden genomen om het federalism» te propageren, betoogden beide leiden de politici dat de nationale eenheid niet in gevaar mag worden gebracht door hervormingen, „die niet beantwoorden aan hetgeen de grote meerderheid van de bevolking wenst". DEN HAAG, 13 nov. De ministers van Economische Zaken en van Land bouw en Visserij hebben de „prijsaan duidingsbeschikking goederen 1963" af gekondigd. De nieuwe beschikking bete kent een uitbreiding van de plicht om de prijzen van roerende goederen aan te duiden. Voortaan moeten alle goede ren in de verkoopruimte van een prijs aanduiding zijn voorzien. Het aantal uitzonderingen is evenwel enigszins uitgebreid. Naast de reeds bestaande uitzondering voor goederen met een uitgesproken luxe karakter en de op veilingen verhandelde goederen, zijn thans ook van aanduiding van prij zen uitgezonderd, bv gebruikte en an tieke goederen. APELDOORN, 13 nov. De zestienjari ge Bernard Steijger uit Apeldoorn, dia sedert vrijdag werd vermist, Is terug gevonden. De jongen is liftende naar Berlijn gereisd. Hij verbleef daar in een kamp, waar hij van de zomer ook al een week had doorgebracht. De jongen zou familie in Amsterdam en Haarlem bezoeken. Toen hij daar niet aankwam en er verder ook niets van hem werd gehoord, waarschuwde zijn ouders de politie, die zijn opspo ring verzocht

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 1