Raad hekelt vaagheid memorie van antwoord Tribune van honkbalstadion lekt; herstel Onbehagen over antwoord voorzitter op raadsdebat van niel Actie van Haarlemse, Bloemen- daalse en Heemsteedse politie voor dimlicht bebouwde kom HENSEN President Kennedy door Haarlemse raad herdacht Twee banketbakkers aangehouden Steen uit pui treft glazenwasser Begroting Haarlem BEHANDELING BEGROTING BEGONNEN Prinses Margriet bij galaconcert van N.Ph.O. Publiek kan reacties kenbaar maken via speciale briefkaarten Auto ramt scooter op kruising 'n Tip van Sint Heemstede Straatnamen in plan Glip II Slecht voorbereid Burgerlijke Stand Haarlem engelse tafelklokken Na diefstal roomboter IN DECEMBER EN JANUARI Op 1 februari ONTSLAG A. VAN WINGERDE ALS GEMEENTESECRETARIS VAN HEEMSTEDE Geen voorrang verleend SJAALS, zijde, van f 6.90 tot f 13.75 SJAALS, wol, van f3.95 tot f 19.75 DINSDAG 26 NOVEMBER 1963 PAGINA 3 Tekort geschoten Emoties Niet au serieux Tot laat in de avond bleef de 'pu blieke tribune goed bezet. Ook de aandacht bleef gespannen. Weinig enthousiasme Be fractievoorzitter van de KVP, de heer W. van Liemt was aller minst tevreden over de voorge stelde maatregelen van B. en W. ter opheffing van de moeilijk heden bij Openbare Werken. Hij probeert het college ervan te over tuigen, dat daarvoor meer nodig is. Veel meer! overhemden weekenders natuurlijk PAARLAARSTEEG! (Advertentie) Betere kleding bij Nederland Kattenburg sinds 1856 in luxe verpakking Gen- Cronjéstraat 4044 (Advertentie) 3000 marine- en koopvaardij-officieren mogen wij tot onze tevreden klanten rekenen Zegt u dit iets? Uniformspeciaiisten HAARLEM - ZIJLSTRAAT 71 (t.o. Twentsche Bank) HEEMSTEDE, 26 nov. B. en W. van Heemstede achten het gewenst, dat, alvorens men begint met de bebou wing van de gronden in het uitbreidings plan Glip 11, aan de wegen, waarin het plan voorziet, namen worden gege ven. De gedachten van B. en W. zijn uit gegaan naar namen van zogenaamde grondvogels, die ongetwijfeld vroeger toen de Hartekamp zich tot de Haar lemmermeer uitstrekte op de gronden van het te realiseren uitbreidingsplan hebben geleefd. B. en W. stellen door de wegen de volgende namen te geven: Fazantenstraat, Patrijzenstraat., Kor- hoenstraat, Kemphaanstraat, Kwartel straat en Tapuitenstraat. HAARLEM, 26 nov. Prinses Mar- griei heeft het voornemen te kennen ge geven, het galaconcert bij te wonen, dat het Noordhollands Philharmonistjh Orkest op vrijdag 29 november a.s. in het Concertgebouw te Haarlem geeft ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van het orkest. Ook de staatssecretaris van het ministerie van O., K. en W., drs. L. J. M. v. d. Laar zal aanwezig zijn en is een van de sprekers vóór de aanvang van het concert. Onder de gasten die een uitnodiging voor dit concert hebben aanvaard, be vinden zich tevens de commissaris der koningin in de provincie Noordholland leden van Gedeputeerde Staten, burge meesters en we chouders van Haarlem en omliggende gemeenten, vertegenwoor digers van vele muziekinstellingen uit het gehele land en een groot aantal diri genten, solisten en componisten. Het concert staat onder leiding van Henri Arends. Solistische medewerking wordt verleend door de violist Herman Krebbers. Het concert, dat door de NCRV wordt opgenomen, wordt geopend met de Symfonie concertante van Hen drik Andriessen. Dit werk werd in op dracht van de Provincie Noordiholland geschreven en aangeboden aan het jubi lerend orkest. Na de pauze speelt Herman Krebbers de Tzigane van Ravel. Het concert wordt besloten met een uitvoering van de Vuurvogel van Strawinsky. In verband met de komst van H.K.H. Prinses Margriet wordt de con certbezoekers verzocht uiterlijk om 7.50 uur hun plaatsen te hebben inge nomen. GEEN SPREEKUUR Het spreek uur van de burgemeester van Zandvoort zal niet op woensdag 27 november maar op vrijdag 29 november van 10-12 uur gehouden worden. voor rekening van de gemeente zal ko men. Ook naar de mening van de heer Spek (Prot. Chr. Gr.) liet de memorie van antwoord aan duidelijkheid veel te wensen over. Over het verlagen van het begrotingstekort zei hij, dat B. en W. drie van de vier mil joep gulden heb ben afgewenteld op de rug van de bur gerij. De bezuiniging van één miljoen gulden, die B. en W. door middel van een suppletore begroting hebben aange bracht, lijkt indrukwekkend, zei me vrouw Scheltema-Conradi van de VVD. Maar de helft van dit bedrag komt voor rekening van een vergissing, die in de oorspronkelijke opzet van de be groting is gemaakt. Drs. Bovenkerk (PSP) vond, dat de begroting slecht is voorbereid. Hij ver weet de wethouder, dat deze een beste dingsbeperking op gemeentelijk niveau heeft toegepast om het begrotingste kort weg te werken. Zijn grootste grief is, dat in de begroting bezuinigingen op de post personeelslasten zijn toege past. Dat is een aantasting van het ver- zorgingspeil. De heer Proper van de eenmans-CPN-fractie constateerde dat B. en W. de oplossing van de finan ciële moeilijkheden hebben gevonden in de verhoging van de plaatselijke belas tingen, zonder daarbij voldoende reke ning te houden met de belangen van de burgerij. In een antwoord, dat na verloop van tijd volkomen onverstaanbaar werd, doordat de raadsleden tegen één uur het vergaderen moe waren en iets an ders gingen doen, heeft wethouder Bak ker verklaard, dat op het onderwijs niet zal worden bezuinigd. Hij zei verder, dat het onmogelijk was geweest om in de begroting eerder maatregelen toe te passen, omdat enkele van die maatre gelen (zoals de tarieven) de goedkeu ring nodig hadden van de raad. Over de begroting van 1963, die zoals men weet niet door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd, deelde hij mee, dat deze begroting sluitend zal worden gemaakt met een overwinst van anderhalf mil joen gulden uit het gemeentelijk ener gie bedrijf. Aan het begin van de vergadering werden de heren Fontijne (Prot. Chr. Gr.) en Bujjze (WD) beëdigd. (Advertentie) BEVALLEN van een zoem: 23 nov. G. H. Stoop-Gouwen berg, 24 nov. J. van Hamme-Van der Plas, 23 nov. J. G. Ruigrok van der Werven-Boeseho- ten, 21 nov. J. P. Heemskerk-De Jong, 22 nov. C. Weij-Schaap, 24 nov. P. Kla ver-Eerhart (2 zonen), 24 nov. M. J. Gilein-Loogman, 23 nov. N. A. Treffers- Bijster, 24 nov. C. Verra-Machielse, 22 nov. J. Meijers-Boerma, 25 nov. J. Hein- van den Heuvel. 24 nov. A. J. Veld- huizen-Wempe, 23 nov. A. J. M. der Weduwe-Pennings, 24 nov. J. Koning- Veltkamp, 23 nov. E. T. J. M. van den Heuvel-Verdonkschot. BEVALLEN van een dochter: 24 nov. H. M. Anspaeh-Gijzen, 24 nov. J. A. L. Voorn-de veld, 22 nov. H. Bogaart-Hal- derman, 22 nov. C. A. Roden-burg-Mo lenkamp, 22 nov. E. E. Tamsma-de Jos- selin de Jong, 24 nov. A. C. de Fijan- Hulshof, 23 nov. A. Terstal-de Bell, 23 nov. J. M. de Jong-Visser, 24 nov. P. Brinkman-Baas, 22 nov. J. C. Drajjer- Dui venvoor den, 23 nov. A. W. Lobregt- Dekker. ONDERTROUWD: 25 nov. P. Vis en M. M A. J. van Kesteren. 25 nov. S. H. Duijn-Roosloot, 25 nov. B. W. van de Woord en A. Drop, 25 nov. R. W. Kra mers en E. A. Cruiming, 25 nov. G. 'P. Handgraaf en M. J. S. Smit, 25no H. J. M. van Schie en E. J. M. Jan sen. .HAARLEM, 26 nov. De fraaie 'bune in het honkbalstadion van 6t Pim Muliersportpark aan de Ver engd Orionweg lekt en het herstel /S?11 2al een bedrag van minstens 50.000 vergen. Dit deelde gister- j,v°nd laat burgemeester, mr. O. P. M. Cremers de raad mee, nadat e fractievoorzitters hun algemene .Schouwingen hadden gehouden op ,e ontwerp-begroting voor 1964. In «Ze beschouwingen hebben zij 06 kon het anders langdurig stil «Staan bij de kredietoverschrijding a® het honkbalstadion. Zij hebben »6vraagd naar de oorzaken, verant- oordelijkheden en maatregelen, elke B. en W. willen nemen om her- aimg te voorkomen. Tot nog toe eeft alleen de voorzitter van de g daarop een antwoord gegeven, fen antwoord, dat blijkens de Scties volkomen onbevredigend ?°r de raad wordt geacht. Er viel «'steravnd na 't betoog van de heer Thiers groot onbehagen te bespeu- 6n over zoveel onderwaardering van e ernst, waarmee de woordvoerder an ,]e verschillende fracties de Gestie ter sprake hebben gebracht. g E>e discussies bewogen zich in het vroe- hivoUur van bet debat op een redelijk te rtU' Naarmate het later werd zak- Tikt peil. Het dieptepunt werd be ltin t0?n voo^itter zonder enige hwztin betoog de raad om één uur Rrm ge handen naar huis stuurde. In ty :e trekken herhaalde hij, wat B. en tlitiff de nota over 06 kredietoverschrij- derfen> waarin ook van nog vier an- Lten geva]len sprake is, hadden losge- jui-?' 'te nota, die de fractievoorzitters krjt; zoveel aanleiding heeft gegeven tot Concreet kan men alleen de ftcnng van de voorzitter noemen, llota raad in de loop van februari een beia zaI ontvangen over de doelmatig- teliik? Planmatigheid van het gemeen lik bestuurscentrum. De opmerking, <jat de voorzitter daaraan toevoegde, zin van zulk een nota dubieus tent Wordcn geacht, was bijzonder irri- fractievoorzitter van de Partij van beid, drs. Voogd, had om zo'n nota beid nadat Mij aan het einde van een borS0r betoog tot de conclusie was ge- itrTi?n, dat het met betrekking tot de stad-letoverschrijding van het honkbal- 6a ai°n bij het college had ontbroken ter' Planmatigheid, doelmatigheid en in- ggbe controle. Dit falen was voor hem Colic aar|leiding het vertrouwen in het Sen of 'n een bd daarvan op te zeg- Stjó' Wel heeft dat vertrouwen een ern st^? schok gekregen. In zijn betoog V-ei-n de heer Voogd de collectieve trag]ntw°°rdeHjkheid van B. en W. cen- 'tlkbi' De individuele verantwoorde- Wgth van de bij deze zaken betrokken <la°tUders w'lde hij onbesproken laten, ha an bet tegendeel weinig zin heeft d"es wat er gebeurd is. Iw5 fractievoorzitter van de KVP, de allemJ- Liemt, deelde deze opvatting Ve lnst. Hij zag naast een collectie- divi ,erantwoordelijkheid duidelijk een in boort van de onderscheidene wet- vOQr»S' Veder stelde hij vast, dat de Schnt schromelijk tekort was ge- te n .n zijn taak de raad tijdig in "enten. dg''1" september reeds had u, mijnheer ien de raad kunnen vertel- baktl., er met de aanleg van het honk- Van T-IOn 's gebeurd", zei de heer teoeta Ttfdige voorlichting had ook anderl* geschieden ten aanzien van de Gedard gevallen (restauratie panden Schooi p Oude Gracht, bouw van Van r! a,an de Jen Prinslaan, herstel °r£Bi Librije en van de kas van het hekelrt ,de Grote Kerk). In dit verband Vvej i,® bjj de haast van B. en W. om biet Ti rninisterie in te lichten, maar Van "e raad, toen kort na het begin aan a festauratie van de twee panden dat -ui. Gedempte Oude Gracht bleek, dep1 krediet zou worden overschre- Vo°Vaf de maatregelen, die B. en W. bine ,ens zijn te treffen met betrek tot een reorganisatie in het Be- Advertentie) Grote Houtstraat 86 - Haarlem Speciaalzaak sinds 1883 drjjf van Openbare Werken toonde de heer Van Liemt zich allesbehalve en thousiast. Een oommissie, bestaande uit de directeur van de gemeentelijke accountantsdienst, de algemeen direc teur van Openbare Werken, de gemeen te-secretaris en de bedrijfsadviseur, achtte hij met respect voor de per soonlijke kwaliteiten van de betrokke nen van onvoldoende evenwicht om nen van onvoldoende gewicht om pie zal evenmin succes hebben als die, welke een maagpatient op de been pro beert te houden met behulp van aspi rientjes. Er zal een groot particulier bedrijfsorganisatorisch bureau moeten worden ingeschakeld, dat op de kortst mogelijke termijn B. en W. rapporteert wat er gedaan moet worden. Alleen dan kan het vertrouwen van de publieke opinie worden teruggewonnen. Maar niet alleen het vertrouwen van de bur gerij, maar ook dat van het Rijk en de provinciale overheid, die ongetwijfeld op de hoogte znn van hetgeen zich de laat ste tijd in Haarlem heeft afgespeeld. Bijzonder uitvoerig ging de heer Spek (prot. Chr. Gr.) op de kwestie in. Soms bleek hij niet in staat zijn emo ties de baas te blijven. Hij raakte dan niet alleen de draad van zijn betoog kwijt, maar werd dan zelfs onverstaan baar. Ook hij achtte de kredietover schrijdingen een erngtige zaak, niet zo zeer, omdat er zoveel geld mee is ge moeid, als wel om de verschijnselen, welke zich daarbij hebben geopenbaard: gebrek aan doortastendheid in het be leid van B. en W. en aan organisatie bij Openbare Werken. Voor het op sleep touw houden van de raad door het col lege had hij geen goed woord over. Met verbazing vroeg hij zich af, waarom de bouw van het honkbalstadion was be gonnen met een „begroting", waarvan de cijfers meer dan twee jaar oud zijn. De suggestie van de heer Van Liemt om een particulier bedrijfsorganisato risch bureau het Bedrijf van Openbare Werken te laten „doorlichten" vond bij de fractieleidster van de VVD, mevrouw Scheltema-Conradi een matig onthaal. Overschrijding van het krediet zoals de ze zich heeft voorgedaan bij de bouw van het honkbalstadion, wordt uitgelokt, wanneer een voorlopige begroting niet wordt vervangen door een definitieve. Zij was ervan overtuigd, dat er een op dracht was geweest om het stadion voor de aanvang van de Internationale Honk- balweek klaar te krijgen. Evenals de heer Spek bracht ook zij de brief van mr. O. H. van Wijk uit Heemstede ter sprake, waarin deze als advocaat van de vroegere chef van de civiele afde ling van Openbare Werken diens visie op de gang van zaken geeft. (Wij heb ben gisteren deze brief uitvoerig gepu bliceerd). In dit verband betreurde zij het, dat in de nota van B. en W. niet duidelijk uit de doeken is gedaan, dat de betrokken ambtenaar op grond van persoonlijke omstandigheden eervol ont slag heeft gekregen. „Het is maar ge lukkig, dat er nog advocaten zijn", merkte zij ironisch op. Overigens vond zij wel, dat de kwestie van het honkbal stadion nog lang niet rijp was voor be handeling. Drs. Bovenkerk, fractieleider van de PSP, was van oordeel, dat als gevolg van de kredietoverschrijdingen de on- HAARLEM, 26 nov. Bij een bakkers bedrijf in Haarlem werd gistermiddag een 23-jarige banketbakker op heter daad betrapt toen hij twee dozen met veertig pakjes roomboter uit het be drijf trachtte weg te smokkelen en ze in zijn auto te plaatsen. De man werd gegrepen, maar hij ontvluchtte toen de politie voor een nader verhoor kwam. In zijn woning werd hij even later aan gehouden. Omstreeks negen uur 's avonds werd een tweede banketbakkér uit het bedrijf een 30-jarige inwoner van Haarlem, aan gehouden. Ook hij had een groot aantal pakjes roomboter gestolen. Beiden zijn ingesloten. HAARLEM, 26 nov. De bestuur- van een Personenauto reed gister middag omstreeks half vier bij een po ging de auto langs het Spaame te par keren, te ver naar achteren door. De auto slipte van de kant en kwam in het water terecht. De bestuurster, een 39-jarige inwoon ster van Vijfhuizen, wist het portier te openen, waarna zij naar de wal kon zwemmen. Daar werd zij door omstan ders op de kant getrokken. De auto werd even later met een kraanwagen op het droge gebracht. HAARLEM, 26 nov. Behalve over het honkbalstadion hebben de fractie voorzitters gistermiddag en -avond tij dens de algemene beschouwingen op de ontwerp-begroting voor 1964, ook ge sproken over de financiële positie van de gemeente. Veel nieuws hebben zü daarover niet meer gezegd, omdat zij tijdens de behandeling van voorstellen tot verhoging van enkele tarieven en rechten in de vergadering van 18 sep tember van dit jaar uitvoerig bfj de financiële situatie van de gemeente hebben stilgestaan. Hun denkbeelden waren dus bekend. Zjj volstonden dan ook met het aandui den van enkele belangrijke punten. Zo kwam drs. Voogd, fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid, die vanwege een nog niet helemaal herstelde griep wat dichter bij de tafel van het college was gaan zitten, opnieuw tot de uitspraak dat zijn fractie ten koste van alles naar een sluitende begroting zal streven. Het verzorgingspeil zal ge handhaafd .moeten worden. Verder liet hij een waarschuwend geluid horen ten aanzien van eventuele bezuinigingen op het onderwijs. De heer Van Liemt (KVP) hekelde de vaagheid in de memorie van ant woord. Hij herhaalde nog eens, dat B. en W. en met name de wethouder van Financiën voor een paniektoestand had den gezorgd toen zjj de begroting publi ceerden. Dat is ten onrechte gebeurd, meende de heer Van Liemt, die verder vond dat B. en W. eerder maatregelen hadden moeten treffen om het begro tingstekort te verlagen. Over het open baar middelbaar onderwijs zei hij, dat zijn opmerkingen daarover in de verga dering van 18 september niet beschouwd moeten worden als een aan val op dit onderwijs. Hjj had alleen van zijn bezorgdheid willen getuigen, ten aanzien van het efficiënt gebruik van het overheidsgeld, vooral omdat het bij zonder onderwijs bij het van kracht wor den van de Mammoet-wet eveneens derhandelingspositie van de gemeente ernstig is aangetast: Haarlem dreigt fi nancieel niet meer au serieux te wor den genomen. Over het ontslag van de ambtenaar zei hij, dat deze thans niet meer door de raad kan worden gehoord. Dat is jammer, want hij zou een be langrijke kroongetuige zijn geweest. De heer Proper van de CPN die als laatste spreker steeds het gras voor zijn voe ten ziet weggemaaid, vroeg zich af, of de door B. en W. voorgestelde maatre gelen voldoende moeten worden geacht. Omstreeks elf uur begon de voorzit ter tegen de verwachting van som mige raadsleden in heel opgewekt aan de beantwoording van de opmer kingen. Hjj gaf toe, nadat hij een nota over de werkwijze van het gemeente lijk bestuurscentrum had toegezegd, dat de organisatie bij Openbare Werken niet heeft geklopt. Verschillende malen zijn er orders uitgevaardigd om toe te zien op de kredietbewaking. De raad mag het college gebrek aan doortastend be leid verwijten maar moet daarbij dan rekening houden met het overladen programma van de dienst en de direc tie. Hjj was het niet eens met de kri tiek van de heer Van Liemt, dat van de organisatie bjj openbare Werken he lemaal niets deugde. „Er is ook wel eens goed geadministreerd". Voor de suggestie van de fractievoor zitter van de KVP het bedrijf te laten „doorlichten" kon hij weinig enthou siasme opbrengen. De gemeente beschikt over een bedrijfsorganisator, die in het verleden heel goed werk heeft gedaan. Aan de hand van een chrono logisch overzicht zette de voorzitter daarna uiteen welke maatregelen wel en welke niet door B. en W. waren ge troffen, toen bekend was, dat het oor spronkelijke krediet van het honkbal stadion met acht ton was overschreden. Hetzelfde deed hij ten aanzien van de kwestie van de gerestaureerde panden aan de Gedempte Oude Gracht. Daar mee vertelde hij de raad niets nieuws. Morgen zal ae raad in tweede ter mijn de gelegenheid krijgen over deze kwestie nog het een en ander te berde te brengen. HAARLEM. 26 nov. In de maanden december en januari gaat de verkeers politie van Haarlem, Heemstede en Bloe- mendaal een gezamenlijke actie voeren die, bij wijze van proef, beoogt te be vorderen, dat bij duisternis binnen de bebouwde kom niet met stadslicht maar met dimlicht (gedimd groot licht) zal worden gereden. Daartoe zullen op di verse invalswegen, zoals de Rijksstraat weg in Haarlem-noord, de Delftlaan, de Zaandvoortselaan in Heemstede, de He renweg en de Heemsteedse Dreef, oor den worden geplaatst met het opschrift „Dimlicht a.u.b.". De dimlicht-actie wordt gevoerd in navolging van eenzelf de actie in Enschede vorig jaar. Van de actie zal rapport uitgebracht worden aaii de Centrale Politie Verkeerscom- missie, by wie reeds geruime tijd de ge dachte leeft dat het gebruik van dim licht binnen de bebouwde kom overal in het land wettelijk verplicht dient te worden gesteld. Ook bjj de verkeers politie in Haarlem, Heemstede en Bloe- mendaa.1 leeft deze wens. Talloze automobilisten rijden in de avonduren in auto's, waarvan de stadslich ten zo weinig licht uitstralen dat van een redelijke verlichting niet gesproken kan worden. Hierin schuilt een groot gevaar, niet alleen voor de automobi list zelf die bij inhaalmanoeuvres of zelf niet door tegenliggers wordt op gemerkt of tegenliggers met stadslich ten niet of te laat opmerkt, maar ook voor de voetgangers (vooral de bejaar den) en fietsers, voor wie de kleine lichtbronnen onvoldoende houvast bie den bij de taxatie van afstand en nade ringssnelheid. De ervaring van de po litie is, dat de automobilist nog te veel denkt dat het rijden met dimlicht bin nen de bebouwde kom verboden is. Met belangstelling kijkt de verkeers politie uit naar de resultaten van de door de ANWB gepropageerde proefne mingen om de schakeling van stads licht naar dimlicht in twee fasen te do-.-n verlopen, waardoor de fase met de groot ste lichtsterkte zal moeten worden ge bruikt voor het rijden binnen de De- bouwde kom. Doch het zal nog geruime tijd duren eer deze proefnemingen zui- Advertentie) MENTOP-ZELFSTRIIKEND grijs en wit 14,90 TRICOT NYLON wit 14,90 't gehele jaar door een prettige vrije- tijdsdracht vanaf 11,75 Handschoenen wanten zelfbindert - shawls ook voor geschenken ien leiden tot een wettelijke verplichting. Daarom besloten de korpschefs van Haarlem, Heemstede en Bloemendaal onlangs tot het voeren van een plaatse lijke actie. Van de actie is kennisgegeven aan de diverse landelijke verkeersbonden. De actie staat of valt met de mede werking van het publiek. De gang van zaken op de weg gedurende decem ber en januari zal vergeleken worden met die in de wintermaanden van vo rige jaren. De politie verwacht van het publiek veel reacties. Die kunnen schriftelijke kenbaar werden gemaakt, ondermeer door gebruikmaking van speciale briefkaarten met een aantal vragen, welke tijdens de actie door het politiepersoneel van de drie ge meenten zullen worden verspreid. HEEMSTEDE, 26 nov. B. en W. van de gemeente Heemstede stellen de raad voor het ontslag van de gemeente secretaris, de heer A. van Wingerde, waartoe in de vergadering van 31 ok tober van dit jaar besloten werd, te doen ingaan op 1 februari van het vol gend jaar. De heer Van Wingerde zal worden opgevolgd door mr. J. M. Kruitwagen, waartoe eveneens in de vergadering van 31 oktober besloten werd. HAARLEM, 26 novOm 9 uur gis termorgen zijn op de kruising Delft- laanOrionweg een scooter en een per sonenauto tegen elkaar gebotst. De be stuurder van de auto een 46-iarige ad junct-directeur uit Haarlem, die vanuit de Orionweg linksaf de Delftlaan wilde oprijden, gaf geen voorrang aan de scoo ter op de Delftlaan. De bestuurder van de scooter, een 21-jarige inwoner van Katwijk, werd op het wegdek geslingerd en liep een hersenschudding en een ge broken rechterbeen op. Hij moest naar het Grote Gasthuis worden overgebracht. Ooggetuigen van het ongeval worden verzocht zich te melden op het bureau van de verkeerspolitie, Lange Wijngaard straat. HAARLEM, 26 nov. Een glazen wasser, die gistermiddag bij een schoon maakbeurt van het diaconaal verpleeg huis aan de Parklaan zijn ladder verzet te, stiet een grote marmeren steen uit de raamomlijsting los, die op het hoofd terecht kwam van een collega die een verdieping lager op een ladder aan het werk was. Deze, een 40-;arige inwoner van Haarlem, liep daarbij een hoofd wond op. Hij kon na behandeling in het Grote Gasthuis naar huis terugkeren. LEVENSVERZEKERING Het Ka tholieke Vrouwen Gilde in O verveen zal op woensdag 27 november een tweede bijeenkomst houden waarop de heer W. van Dijk van voorlichtingscommissie uit het Levens verzekeringsbedrijf in Utrecht zal spreken over „Toekomstvoorzienin gen voor de vrouw en haar gezin". Na de pauze zullen enkele films vertoond worden. GEEN SPREEKUUR Mr. J. Hjjs- zeler, wethouder te Bloemendaal, zal woensdag geen spreekuur houden. HAARLEM, 26 nov. Voor de aan vang van de vergadering van de Haar lemse gemeenteraad, die gistermiddag aan de behandeling van de ontwerp begroting voor 1964 is begonnen, heeft de voorzitter, burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers, de vermoorde presi dent van de Verenigde Staten John Ken nedy herdacht. Hjj gewaagde van de diepe versla genheid die alom heerst over het ver scheiden van deze grote staatsman. Zijn heengaan betekent een verlies voor z(jn gezin, voor Amerika en de gehele wereld. Nog meer geschokt zal ieder zijn door het feit, dat deze echte we reldburger is gevallen door de hand van een moordenaar. Het is voor het eerst in de vaderland se geschiedenis, dat er nationale rouw heerst om het verscheiden van een bui tenlands staatshoofd. President Kenne dy, aldus burgemeester Cremers, was een groot en dapper man, die onafge broken heeft geijverd voor de wereld vrede. Met zjjn gaven van persoon lijke moed, vastberadenheid en wijs heid streed hij voor de wereldvrede, rassengelijkheid en voor de opheffing van het kolonialisme. Na deze woorden nam de raad enige ogenblikken stilte in acht. Omdat in het late middaguur president Kennedy werd begraven, werden de beraadsla gingen over de begroting van vijf tot negen uur opgeschort.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3