Johnson: De Gaulle naar V.S., anders geen gesprek Parijs: Amerikaanse reis nog niet uitgesloten Weinig kans meer op kerstbe zoeken Westberlijners Ulbricht wil niet met Bonn onderhandelen „Berlijn-.. Oostzone" c CONTACT T.V. tijdens het weekend TV. V. Mecom brengt commerciële t.v. in ,Zwolsman-rijk Luisteren naar: Kijken naar: Politie New York nam geen risico bij bezoek LBJ Angelo Roncalli de lachende Paus DC-8 keert terug naar Schiphol Discussie rond „Nu is het tijd" Vooruitlopend op beslissing Met stralende Karin Kraaykamp Vandalisme op grote schaal in Bredase school Maandag Maandag Dinsdag Dinsdag mgina f> Geen risico Vier ton schade bij brand in Leeuwarden Zorg over lawaai in neuswielgondel Loonsverhoging in levensmiddelen- bedrijf 5 procent Spannende thriller" van Carol Reed shave lotion Buitenland Buitenland MAANDAG 9 DECEMBER 1963 WASHINGTON, 9 dec. (Rtr.) President Lyndon B. Johnson van de V.S. zou een samenkomst met president De Gaulle van Frankrijk nagenoeg afgeschreven hebben voor minstens een jaar, tenzij de Franse president erin zou toestemmen naar Washington te komen. BONN/BERLIJN, 9 dec. De hoop, die de Westberlijners sinds vrijdag koesterden, dat zij met de komende kerstdagen mis schien de gelegenheid zouden krij gen om familie en vrienden in Oost-Berlijn voor het eerst sinds de bouw van de Ulbricht-muur in augustus 1961 te kunnen bezoe ken, is alweer aanzienlijk gedaald. De communistische machthebbers in Oost-Berlijn hebben namelijk geweigerd de Westduitse regering in Bonn als onderhandelings-part- ner over passeerbewijzen te accep teren. CAROL REED II Femke Boersma (links) en P Laseur in het t.v.-spel »A(' .]n(J van kwade zaken" dat zate werd uitgezonden. Johnson, die de volgende paar maan den besprekingen zal voeren, in de Ver enigde Staten, met de regeringsleiders van West-Dnitsland, Canada, Italië, En geland en Mexico, heeft Franse voorstel len voor een bijeenkomst in Parijs over meningsverschillen omtrent defen siezaken en de NAVO-politiek van de hand gewezen. In kringen van de Ame rikaanse regering meent men te weten, dat president Johnson tenminste zeker niet voor eind 1964 reizen naar het bui tenland zal maken. (De presidentsverkie zingen worden in november van het volgend jaar gehouden). Een woordvoerder van het Franse ministerie van buitenlandse zaken heeft naderhand gezegd, dat diploma tieke voorbereidingen voor een bijeen komst van president Johnson en ge neraal De Gaulle nog steeds voortdu ren. Er is nog geen beslissing geno men over de plaats en het tijdstip van de samenkomst. De woordvoer der zei dat bij zijn weten van Fran se zijde de mogelijkheid dat de bij eenkomst in de VS plaats vindt nog niet is uitgesloten. President Johnson heeft zaterdag me degedeeld op 17 december een korte toe spraak tot de Algemene Vergadering der Verenigde Naties in New York te zullen houden. De president deelde, in antwoord op hem tijdens een persconfe rentie gestelde vragen, verder mede voorlopig niet naar het buitenland te zullen gaan. Hij had wel, informele zowel als meer formele, uitnodigingen voor bezoeken aan verschillende landen ontvangen, doch hij meende dat zijn plaats in de Verenigde Staten is. Op eer vraag of hij ook president De Gaulle zou ontmoeten, antwoordde de Ameri kaanse president, dat daarvoor nog geen bepaalde plannen bestaan. (Van onze Romeinse correspondent) ROME, 9 dec. Dr. Kurt Klinger, die vijftien jaar in Rome werkte voor het Duitse persagentschap DNA, heeft bij de uitgever H. Scheffer in Frank furt een boekje het licht doen zien dat tot titel draagt ,,Ein Papst lacht". Als zovelen was hij vanaf de eerste dag van Joannes' pontificaat intens ge boeid door deze wonderlijke mens. Hij heeft naarstig de verhalen en anecdo tes over de Paus verzameld en die genoteerd. Klinger had een uitgebrei de kennissenkring in Rome en ook ten Vaticane en hij heeft menig trekje van de goedlachse en beminnelijke Paus kunnen aantekenen, dat niet overal be kend werd. Ook langs de zijde der anecdoten en van de petite histoire, kan men een mens benaderen en hij heeft met grote liefde en verering voor de goede Paus Jan daartoe een bij drage willen leveren. In Duitsland is het boek weggevlogen en de eerste druk vlak na het verschijnen is al uitverkocht. Mag ik één anecdote citeren: Mgr. Tardini, die het nooit in zijn hoofd gehaald heeft öm Pius XII noemende dit niet met de officiële termen ,,il sommo pontifice" of ,,il Santo Padre" te doen, werd als staatssecretaris (en hartpatiënt) soms meer dan hem lief was door Joannes XXIII ontboden. Hij placht dan te brommen: Nu heeft die van boven me weer nodig, juist nu ik het zo druk heb. Dit is blijkbaar de Paus overgebracht. Op een goed mo ment, toen de kardinaal de kamer van de Paus wilde verlaten, hield deze hem staande. „Beste Tardini, er is één ding dat ik voor eens en voor al wil vast stellen. Die van boven is Onze Lieve Heer, de Eeuwige Vader in de Hemel. Ik ben alleen maar die van de derde verdieping. Laten wij de hiërarchie niet door elkaar halen". En de Paus keek de beduusde kardinaal met een goedige, maar een tikje malicieuze glimlach na. NEW YORK, (UPI) President Johnson is gisteren per vliegtuig van Washington naar New York gereisd, om de begrafenis bij te wonen van de vroegere gouverneur en senator Her- bert H. Lehman. Men had de president een „LBJ"-bewaking gegeven, massaler zelfs dan gebruikelijk was voor pre sident Roosevelt in de Tweede Wereld oorlog. De noodlottige 22-ste november lag nog vers in het geheugen. Het was de eerste maal dat Johnson zioh buiten Washington begaf sedert hij het presidentschap had aanvaard. In de moerassen langs de Jamaica- baai, grenzend aan het vliegveld Idlèwild werd een zestal sportjagers gearres teerd. Twee van hen bevonden zich op een paar honderd meter van de baan waar het vliegveld van de president moest landen. Alle zes mannen waren in het bezit van een geweer, droegen een jagerspak, en hadden jegens men sen blijkbaar geen gewelddadige oog merken. Achter de gesloten auto van de presi dent reed de beroemde Queen Mary", de open, maar gepantserde wagen van de geheime dienst welke aan het Witte Huis is toegevoegd. Op de treeplanken van deze auto stonden politiemannen die voortdurend de blik hielden gericht op de bovenetages in de Newyorkse straten. Er was weinig publiek langs de route. Men stond er wat bedrukt bij. Nergens werd gejuicht of gewuifd. In een van de politie-auto's voor de auto van Johnson zat schout-bij-nacht dr. George Burkley, de lijfarts van de president. In Dallas, op 22 november, zat dr. Burkley zo ver achterin de presidentiële autostoet dat hij pas in het ziekenhuis arriveerde lang nadat pre sident Kennedy er was binnengebracht. Lehman, die vier maal gouverneur van New York is geweest en tweemaal een ambtstermijn als senator heeft ver vuld. is donderdag gestorven. Hij was 85. Het verluidt dat de weduwe van Lehman er bij president Johnson op had aangedrongen maar niet naar de begra fenis te komen, met het oog op zijn vei ligheid. Johnson zou er echter op heb ben gestaan de overledene de laatste eer te bewijzen. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 9 dec. Door nog onbekende oorzaak ontstond zaterdag avond een uitslaande brand in de mon tagehal van de cptische industrie „De Oude Delft" alhier. Door het vuur en door waterschade ging een groot ge deelte van de inventaris verloren. Ook aan de hal zelf werd schade aange richt. De totale schade, die door de verzekering wordt gedekt, bedraagt ongeveer f 400.000. (Van onze correspondent in Bonn) De bondsregering was vrijdag onmid dellijk actief geworden nadat burgemees ter Willy Brandt van West-Berlijn haar had medegedeeld, dat hjj een brief uit Oost-Berlijn had ontvangen, waarin de communisten hun bereidheid te kennen gaven met Kerstmis de mnur voor Westberlijners (wie de toepang tot Oost- Berlijn is verboden, terwijl burgers der bondsrepubliek er in mogen) op een kiertje te zetten. De regering in Oost-Berlijn staat echter op het bekende standpunt, dat Bonn over Berlijn niets te zeggen heeft omdat de voormalige rijkshoofd stad geen deel van de Bondrepubliek uitmaakt (wat- het Westduitse stand punt is), zodat Bonn derhalve met onderhandelingen over passeerbewij- zen niets te maken heeft. Oost-Berlijn eist derhalve als onderhandelings partner de senaat (regering) van West- Berlijn. Het onderstreept daarmede de Moskouse theorie der drie Duitse staten: West-Duitsland. Oost-Duitsland en de „vrije stad" Berlijn. Oost-Berlijn beschuldigt thans Bonn het menselijke kerstcontact voor politie ke doeleinden te willen „misbruiken". Het kan thans de waarschijnlijke mis lukking van besprekingen over de ver lening van passeerbewijzen aan West berlijners de regering in Bonn in de schoenen schuiven en betwijfelt mag worden, of Oost-Berlijn zijn aanbod wer kelijk serieus heeft gemeend. Een verdere moeilijkheid is, dat Oost- Berlijn er ook thans weer op staat de bureaus voor de uitgifte van de pas seerbewijzen op Westberlijns gebied in te richten. Senaat van West-Berlijn, geallieerde bezettingsautoriteiten en ne regering in Bonn ontzeggen Oost-Ber lijn echter het recht om op Westberlijns gebied „souvereine handelingen" uit te voeren. De passeerbewijzen zouden wor den uitgegeven voor korte bezoeken aan Oost-Berlijn in de periode tussen 15 de cember en 5 januari. SCHIPHOL, 9 dec. Een veertig tal passagiers aan boord van de „Daniël Bernouilli", een DC-8 van de KLM, heeft zaterdagavond na het ver trek om vijf uur naar New York een onprettig uurtje doorgemaakt als ge volg van een vreemd lawaai, dat in de ruimte van het neuswiel werd ge hoord. Gezagvoerder J. Zuger besloot terug te keren. Op Schiphol werd voor alle zekerheid alles in staat van pa raatheid gebracht. Voor de landing werd, zoals gebrui kelijk, een deel van de brandstof bo ven zee gelost, in verband met het toelaatbare landingsgewicht. Daar na maakte de DC-8 kort na zes uur een normale landing op Schiphol. Bij inspectie bleek dat een deur van de neuswielgondel niet goed gesloten was. Dit defect kon op Schiphol worden ver holpen, zodat de machine korte tijd later opnieuw naar New York kon ver trekken. (Advertentie') Kaarslicht verwarmt het hart GOUDA KAARSEN I DEN HAAG, 9 dec. Het georgani seerd overleg in het levensmiddelen- bedrijf is overeengekomen, dat voor werknemers, die een vast loon genieten, de loonsverhoging met ingang van de eerste volle loonweek van januari 1964 5 procent van dit loon zal bedragen. Onder rechtens geldend loon wordt verstaan het overeengekomen geldloon zonder de huurcompensaties 1960 en 1962 en ook zonder uitkeringen als va kantietoeslagen, gratificaties, e.d. Van werknemers, van wie het loon geheel of gedeeltelijk gebaseerd is op provisieregelingen, wordt het grondloon mei ingang van de eerste volle loonweek van januari 1964 verhoogd met 6 pet. van dit grondloon of n.l. indien het ■grondloon lager is dan het krachtens de bestaande c.a.o. geldende garantie loon m.et 6 pet. van dit garantieloon. (Advertentie) TELEFOONt OIO135910. 01896 3344 BUSSUM, 9 dec. De film „Berlijn Oostzóne", die hedenavond door de NTS wordt uitgezonden, introduceert de Britse acteur James Mason als een zekere Ivo, die voor de keus wordt ge plaatst, of hij een leven in de gevange nissen van West-Duitsland zal kiezen dan wel het onvrije leven in de Oost- zone. Als communistische handlanger heeft hij de opdracht, een belangrijke Westduitse leider, die vluchtelingen uit het communistische gebied helpt ont snappen, naar Oost-Berlijn te lokken. Bij de uitvoering van deze taak komt hij in con;tact met een jonge Britse vrouw (Claire Bloom, die hiermee haar tweede filmrol speelt), die op familie bezoek is bij bloedverwanten in Berlijn (Advertentie) Fant After Shave Lotionl Heerlijkl Tintelend frisVeróverend fris. Een wèl- daad voor uw huid..., méér dan een gewone after shave. Uniek, door toe passing van ALLANTOINE, de nieuwe stof, die huidbeschadigingen ongekend snel doet herstellen. Fant After Shave Lotion ook ideaal als verfrissende lotion voor middag of avond. Voor desinfektie, vooral na het ejektrisch scheren. En... zuinig in gebruik. EXCLUSIEF bij uw kapper verkrijgbaar! en die in handen valt van de Oost- Berlljners. Zij denkt, dat Ivo onder de bekoring is geraakt van haar knappe gezichtje, hoewel hij alleen maar tracht, zijn eigen nek uit de strop te houdsn. Totdat de gemeenschappelijk doorstane gevaren werkelijk liefde opwekken in het hart van de door het leed vernarde man, die hem tot een laatste opofferen de daad brengt. Men kan „The Man Between", zoals de oorspronkelijke titel van deze film luidt, een spannende „thriller" noemen tegen de achtergrond van een politiek verdeelde stad. Maar deze film is gere gisseerd door Sir Carol Reed, wiens noodlot het is, dat men na „The Third Man", die hem wereldfaam bezorgde, beter werk van hem zou verwachten dan deze kunstmatig opgewekte span ningen. Het gegeven, naar een verhaal van Walter Ebert, is eigenlijk te mager voor een film van ruim anderhalf uur. De strakke lijn, waarlangs films als „Odd Man Out", „The Fallen Idol" en „The Third Man" verliepen, ontbreekt bovendien in deze film van Reed. Niettemin is „Berlijn Oostzóne" een bijzonder spannende, met smaak en zorg gemaakte, sfeervolle thriller, die de kijkers boven 18 jaar niet zal teleur stellen. BUSSUM, 9 dec. „Zo is het toe vallig ook nog eens een keer" het als satirisch aangekondigde programma dat tij zljr. eerste aflevering de gemoederen royaal in beweging bracht, kwam zater dagavond voor de tweede maal op het scherm. En het was nauwelijks begon nen of Dimitri Frenkel Frank beschul digde ons ervan dat wij ondanks alles dan toch maar weer „stiekum zaten te loeren". Dat was natuurlijk onzin. Wij wilden uiteraard best eens weten hoe het nü eens toevallig een keer zou aflopen en wij zaten dienovereenkom stig vrij en frank te kijken, desnoods zichtbaar voor de buren. Hoe dan ook, men had vergeleken bij de vorige keer wel wat ingebonden in- zoverre men zich ditmaal kennelijk niet zo onbewimpeld had gezet tot het kwa jongensachtige choqueren, afgezien dan van het feit dat Rinus Ferdinandusse het nu eenmaal niet schijnt te kunnen laten af en toe enige aan de bittertafel sfeer herinnerende mopjes of woordspe lingen te lanceren. Maar goed, het te opzettelijke schok kende was er dan wel af en wat men overhield was een getemperd, tussen magazine en cabaret wankelend pro gramma, dat in beide sectoren best wat ai of niet wrang, te lachen bood. De manier, waarop Mies Bouwman de haar „in de gaten houdende" AVRO-jongens te grazen nam was afdoende. Goed w- ook G. K. van 't Reve die gezeten bij een pietluttig kunst-kerstboompje een bepaalde verburgerlijkte onverdraag zaamheid wegsneerde. Goed was ook de „scène", waarin men verschillende voor aanstaande persoonlijkheden zichzelf liet benoemen, zulks naar analogie van een recente uitspraak van Johnson. Maar de persiflage op de gang van zaken bij de K.L.M., die wel kon bogen op enkele goe de vondsten, duurde weer veel te lang, ofschoon wij moeten toegeven: niet zo lang als de moeilijkheden bij de lucht vaartmaatschappij zelve. Het nummer van 't rare timmerman-apartheidsgedoe in Delft had een goede tekst, maar de ze werd door Mies Bouwman niet scherp genoeg overgebracht. Het lag trouwens (Van onze radio- en t.v.-redactie) BUSSUM, 9 december. De K.R.O.-televisie besteedde gister avond aan het slot van haar uitzending enige aandacht aan „Nu is het tijd", het veelbesproken en omstreden boek van de Amerikaanse gynaecoloog prof. dr. John Rock. Men liet een bandje horen van een interview, dat een Amerikaanse correspondent met de auteur ter plaatse had gehad en daarna volgde een, gege ven het onderwerp, summiere gedach- tenwisseling tussen prof. Ruygers uit Nij megen en dr. Rottinghuis, gynaecoloog aan het O. L. Vrouwe Gasthuis in Am sterdam, zulks onder leiding van dr. Trimbos. Uiteraard kwam gaande de dis cussie rond „Nu is het tijd" „een open en tolerant" boek genoemd, maar door prof. Ruygers ook gekwalificeerd als: „geen strikt wetenschappelijk, maar een polemisch boek" het gebruik van voorbehoedmiddelen en „De pil" ter sprake. Dr. Rottinghuis wees op „be langrijke bezwaren" die er tegen de hui dige pil bestaan, gezien de „schadelijke bijwerkingen", die het middel bij som mige vrouwen, na gebruik tewee brengt. Prof. Ruygers, sprekende over de pil in het licht van een „pastorale zorg", constateerde in dit verband „een grote verscheidenheid van mening", waarbij „de ethische bezwaren tegen het gebruik ervan alsnog overwegen". Ook stelde hij vast datde kwestie, gezien tegen de achtergrond van de moraal, nog „volop in discussie is." Hij sprak de ver wachting uit dat het op de duur tot een „gemeenschappelijke gewetensuitspraak" zou komen, waarbij men het „open moet laten, welke richting die zal uitgaan." Dr. Trimbos zei in zijn slotwoord o.m. dat wij ons „midden in een ontwikke ling" bevinden, die wellicht tot gevolg heeft dat „keiharde zekerheden van een tijd die de onze niet meer is", overgaan in „zekerheden van nieuwe tijden." MOSKOU, 9 dec. (Reuter). De Sov jet-Unie heeft een order voor drie bag germachines ter waarde van drie mil joen pond sterling (ongeveer 30 miljoen gulden) geplaatst bij de Schotse scheeps werf Simons-Lobnetz Lim. te Renfrew, aldus is uit handelskringen alhier ver nomen. (Van onze Haagse redactie) RIJSWIJK, 9 dec. De heer R. Zwolsman heeft de beslissingen over de commerciële televisie niet afgewacht. In een stukje van zijn eigen rijk in het Rijswijkse winkelcentrum In de Bogaard verkondigde een stralende Karin Kraaykamp zaterdag over 25 beeldbuizen de ene reclameboodschap na de andere als een extra injectie voor het kopend publiek, met als om lijsting „reclame-spots" en optreden van onder meer pantomimespeler Wil Spoor, de Wama's en een orkestje. Niemand die tegen deze uitzendingen bezwaar kan maken: het gebeurt op eigen grond in een zogenaamd geslo ten circuit. De televisie wordt „ge maakt" in een t.v.- en geluidsstudio, die onderdeel uitmaakt van het winkel centrum, waarvan nog slechts een deel in gebruik is genomen. De maatschap pij die zich met de uitzendingen bezig houdt is de n.v. Mecom, die geleid wordt door twee ex-Philips-employé's, de commercieel-directeur M. C. Witte en de technische man de heer A. H. Contant. Zij verzorgt voor de n.v. Wi- bex, dochteronderneming van de Zwols- mangroep die het winkelcentrum exploi teert, de televisie-uitzendingen die vanaf zaterdag drie middagen in de week op de beeldbuizen komt. „Onze maatschappij is geheel onafhat i keijjk van de E.M.S.", aldus directe Witte. „Wel is de heer R. Zwolsma. I aandeelhouder en commissaris, maar hij is dat privé." De televisiemaatschap pij, zo is de bedoeling zal overigens op voordelige wijze de artiesten kunnen in schakelen voor haar programma's die in de meer dan vijftig horeca-onderne- mingen van de Zwolsmangroep optre den. Er is daarnaast een nog verder reikend perpectief: het opnemen van programma's van de grote artiesten die regelmatig optreden in bijvoorbeeld Carré en het gebouw voor K. en W. die ook van de Zwolsmangroep zijn. Deze programma's zullen niet alleen in het winkelcentrum worden uitgezonden. Men stelt zich voor dat ook de N.T.S. er wel belangstelling voor zou kunnen hebben. N.V. Mecom is ln onderhandeling over de aanleg van gesloten t.v.cir cuits in andere winkelcentra. Realisa tie daar is moeilijk omdat er niet zoals in In de" Bogaard een collectie ve gesprekspartner is. De gedachten gaan ook uit naar het brengen van reclameboodschappen in een aantrekkelijke omlijsting op de Scheveningse Pier en op de terrassen van de Scheveningse E.M.S.-zaken. Men is kennelijk niet bevreesd dat dit de (gemoeds)-rust van de gasten ernstig zal aantasten. „Er is toch ai zoveel la waai dat dit er nog wei bij kan", aldus de heer Witte. „Bovendien willen wij beslist niet verder gaan dan tien minu ten uitzending per uur". Een moeilijk heid vormt nog een oude wet die de aanleg onder of over straten verbiedt van kabels vooi het doorgeven van sig naal. Dat verhindert ook een ander -.tout plan: de aansluiting van de flats de omgeving van In de Bogaard op e t.v.-uitzendingen die daar gegeven morden. in de sfeer van het cabaret en dat is haar vak dan ook niet. Ongeveer zo lag het met het B.B.-nummer, dat trou wen- leed aan een misplaatste, kwasi- navranterige tekst. En de „Shell's Fargo" waarin men duidelijk de stem van Jan Blokker kon waarnemen, was ronduit vervelend en al te zeer een imitatie van een gewezen „Kleine Krant"-humor. Osn voornaamste bezwaar tegen „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" blijft echter, dat men de satire niet ov de hele linie hanteert op het ra pier, maar menigmaal met de houw degen. Oud-minister van Rooy als „af dankertje" is bijvoorbeeld een op een misverstand berustende grofheid. De conclusie moet, menen wij, zjjn dat men mei. dit programma inzoverre van een herstel kan spreken, dat men er na de fnuikende mislukking van de eerste keer, enig brood voor de toekomst in kr .1 zien. Maar wjj herhalen dat een strenge zelfkritiek aan de kritiek voor af moet gaan.. Er kan niet veei in Neder land, dat is wel waar; des te meer re den is er om wat wél kan ook helemaal goed te doen. De VARA had zaterdagavond ook „Hallo Paulchen", een Duitse show in de trant van „Lieben sie Schau". Een technisch razend knappe prestatie, maar naar de „inhoud" gemeten ook bijna even vervelend en onbeduidend. Onze oosterburen schijnen het geheim te be zitten van dat haast paradoxale samen gaan van uiterste perfectie en opper ste nietszeggendheid. „Advocaat van kwade zaken" bleek een thriller met een vrij onwaarschijnlijk gegeven, die echter wél goed werd gebracht. De KRO kwam zondagavond voor de tweede maal met „Kiekeboe", een nog al zotte vertoning, waarin men vrij kan lachen om allerlei argeloze, op een bespottelijke manier in een val gelokte mensen. Wij moesten bepaald proesten om die voortreffelijke man, die even een duel zou regelen. Naar wij hebben vernomen, worden degenen, die bij de neus zijn genomen, achteraf in staat gesteld de uitzending al of niet goed te keuren. En dat még dan ook wel. Omer Grawet interviewde ditmaal de heer K. Wasch, directeur van het Nationaal Glasmuseum :n Leerdam. En hij deed dat voortreffelijk. Dat wil zeg gen: met gepaste terughoudendheid, maar toch „indringend" genoeg. Via een uit stekend concert van het Kunstmaand- orkest Herman Krebbers was zonder meer grandioos in de „Tzigane" van Ravel belandde men in een discus sie over „Nu is het Tijd", het veelbe sproken boek van prof. dr. John Rock, waarover elders meer. H. Hn. Tjgt0 BREDA, 9 dec. In de Jan hartschool aan de Jac. Lat» tif hebben vandalen ln de nacht voof terdag op zondag op zulk een stelbare schaal vernielingen aan*®* 'hao® richt, dat het schoolbestuur rte tjejr schat op een bedrag tussen c(ioo' en twintigduizend gulden. In de is al achttien keer ingebroken. Ditmaal hadden de indringers, en„ via een raam een kleuterklas o kwamen, kennelijk met de behoei iets te stelen. In alle acht klassen den wanden, vloeren en plafonas ^,er. inkt besmeurd. De leermiddelen gg. den vernield. Een piano werd °1 ge broken en vernield. Een radio ^jjool kers van de sportclub van de riurö werden plat getrapt. In een aq t?rand' werd een gat geslagen. Een" vve| blusapparaat werd in het wild® leeggespoten. Eigendommen on personeel en de leerlingen weroe 0p bruikbaar gemaakt, verscheurd de grond gegooid. - Advertentie Uw zorgen voor morgen bij de OLVEH geborgen HILVERSUM I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Licht Instrum. trio. 18.35 Parlem. overz. 18.50 Onder de afwas, licht progr. 19.20 Melodieën-Expres: lich te orkestmuz. en solisten. 19.45 Rege ringsuitz. De Radiozilvervloot, gepresen teerd door Elisabeth Mooy en Herman Stok. 20.00 Nws. 20.05 Walsork. 20.35 On bewoond: Interv. en gram. 21.15 Instru mentaal ens. en zangsol. 21.40 Terug in de tijd, lezing. 21.55 Radio Filharm. ork. en solist: klass. muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Jazzmagazine. 23.30 Amus. muziek van vroeger. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n, 298 m. - NCRV: 18.00 Militaire orkesten. 18.20 Uitz. v. h. Gerei. Politiek Verbond: Loonpolitiek. Tot u spreekt de heer W. G. Beeftink, voorzitter van het Ge reform. Politiek Verbond. 18.30 Met band en plaat voor u paraat. 18.50 Openb. Kunstbezit. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Licht instrum. kwartet. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte gram. 20.20 Zwaarden en ploegscharen, advents- spel. 21.25 Moderne gram. 2135 Oude gewijde muz. 22.05 Amerika en de we reldpolitiek: wekelijks comm. uit Was hington. 22.15 Pianoree.klass. muziek. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverd. 22.55 Boek bespreking. 23.05 Klass. pianomuz. 23.40 Lichte gram. 23.55-24.00 Nieuws. 14 39 14.10 Wissewassen...licht progt' f - Oo Als de dag van gister, klankb. '0 Klanken uit Corsica. 15.20 Voordr. je. Licht instrum. kwintet. 16.00 V- d r0- ken. 16.30 U hebt voorrang: godsd. v q gramma. 17.00 V. d. padvinders. I"-1 uit d. jeugd 17.50 Regeringsuitz.NWS- rt de Nederl. Antillen, door Henk De"" ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 18.00 V. d. jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.10 Reg. progr. 19.32 Markt berichten. 19.35 Schotse dansmuz 20.00 Koperork. 20.30 Amus. muz. 21.30 Hoor spel. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Clavecim- belrec. 23.45 Parlem. overz. 0.00 Nws. 0.02 Voordr. 0.15-0.45 Kamermuziek. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.18.00 Gevar. progr. 19.33 Sportoverz. 19.45 Hoorspel. 20.00 Nws. en journaal. 20.31 Hoorspel. 21.00 Hoor spel. 21.30 Nws. en act 21.40 Samen zang. 22.40 Amus. muziek. 23.00 Lichte muziek. 0.55-1.00 Nieuws. NDR, WDR, 309 m.: 19.00 Nws. 19.30 Euryanthe, opera. 21.45 Nws. 22.15 Jazz muziek. 22.30 Amus. muziek. 23.00 Gevar. muziek. 24.00 Nws. 0.20 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK, Progr Promotion, 280 en 235 m 19.58 Nws. 20.52 Klass. muz. 23.20 Griekse volksmuz. 23 49 Gram. 23.52-24.00 Weerber. en nieuws. BRUSSEL, 324 m.18.00 Nws. 18.03 V. d. sold. 18.28 Paardesportber. 18.30 Protest, uitz 18.45 Gram. 19.00 Nws.. weerber. en radiokron. Daarna: Corres pondentie uit Nederland. 19.40 In en om de opera. 20.00 Missieklankb. 20.15 Pa norama van de Europese pianomu.z. 20.50 Gram. 21.00 Operettemuz. 22.00 Nws. 22.15 Israëlische uitz. 22 45 De ze ven kunsten. 23.00 Nws. 23.05 Jazzkron. 23.55 Nws. 24.00-0.45 V. d. zeelieden. BRUSSEL, 484 m.18.03 V. d. sold. 18.40 Lichte muz. 19.15 Nwe gramploten. 19.30 Nws. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazz muziek. 22.55 Nws. 330 ENGELAND, BBC Home Service, m.12.00 Schoolradio. 12.15 Amus. 12.30 Hoorspel. 13.00 Klass. en 1() muziek. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 1 'jj Discussie. 15 05 Rep. ru, bywedstr. L' Pianorec. 17.15 Hoorspel 17.45 Pr®au 1500 ENGELAND, BBC Light Progr.. VU, en 247 m.: 12.00 Voordr. 12.15 The Da' dagb. 12.31 Filmkron. 13.00 Pop. «r 13.31 Gram. v d. arb. '4.00 Grant- comm. 14.45 V. d. kind. 15.00 v vrouw. 16.00 Lichte muz 16.31 Muz werk 17.15 The Dales, dagb. l7-3L,ed. slagen races 17.32 Gram. v. d. le NDR, WDR, 309 m.12.00 Lichte ■ng.' 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. mermuz 17.00 Nws. 17.20 Gitaarrecn 17.45 Gevar. muz. FRANKRIJK, Progr. Promotion,38 en 235 m.12.00 Gevar. muz. 12.15 vo muziek. 12.30 Nws. 12.42 Mod. mu£!,,Zl 16.00 Gevar. muziek. 17.20 Kamerm" BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. J*. Lichte muz. 12.30 Weerber. en r, 12.35 Gram. 12.50 Beursber. en Pvj'W) overz. 13.00 Nws 13.20 Kamermuz. 1* '5 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Lichte1 - - g 16 00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Pu'Lj les 16.24 Kamermuz. 17.00 Nws. 1 Lichte muz. 17.45 Volksmuziek. mus- BRUSSEL, 484 m.12.30 Gevar. - Si en act. 14.33 Muziekprogr. 15.03 KJ muziek. 17.00 Nws. CVK, IKOR, RKK: 19.30 V. progr. over de Bijbel. 19.45 Kebjl) magazine v. d. kerken. NTS: -O.u" <j Journ. en weeroverz. 20.20 Uitz- jo 30 Pacifistisch Socialistische Partu- ars, HILVERSUM I, 402 m. - AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Progr. overz. Aansl. lichte gram. 9.00 Gym 9.10 De Groente man. 9.15 Klass. gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Arb. vitaminen. 10.50 V. d kleuters. 11,00 V. d. zieken. 12.00 Licht instrum. sextet en zangsol. 12.20 Regeringsuitz.: V. d. landb. 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinb.' 12.33 Dansork. en zangsol. (stereofonische uitz.) 13.00 Nws. 13.15 Meded.. event, act. of gram. 13 25 Beurs berichten 13.30 Metropole-ork. 14.00 V. d. vrouw, 14.40 Schoolradio. 15.00 Lichte gram 15.30 Pianorec.: Mod. en klass. muziek. 16.00 Voordr. 16.15 Licht Instrum ens. 16.30 V. d. Jeugd 17.30 New York Calling. 17.35 Tussen 10 plus en 20 min: Lichte gram. v. d. Jeugd. HILVERSUM n, 298 m. - KRO: 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte gram. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 V. d. jeugd. 8.20 Lichte gram. 8.50 V. d. huis vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d kleu ters. 10.15 Franse chansons. 10.30 Piano rec. Mod en klass. muz. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Lichte gran.. 11 50 Volaan... vooruit, een uitz. in samenwerking m. h. Kath. Sociaal en Cultureel Centrum v. Rijn- en binnenvaart. 12.00 Angelus. 12.04 Draaiorgelklanken. 12.20 Bloemen voor 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb 12.33 Wij v. h. land. progr. v, d. boeren. 12.45 Platennws. 12.55 Kath. nws. of act. 13.00 Nws. 13.15 Draaien maar!!: lichte gram. 14.00 V. d. plattelandsvrouwen. Stars en Stripes, film 20.33 De nian die zich ergerde, doe. 21.00 The between (Berlijn-Oostzone)speen 22.40-22.45 Journaal. DUITSE TELEVISIEPROGB- 18.10-18.15 Nws. (Reg. progr. - f" „nd 18.15 Sportjoum. WDR: 13.30 B'e gind- Heute, journ NDR: 18.50 V. O. j^ys- 19.00 Nws 19.03 Act. WDR: 1»-" „/pR 19.15 Ber. NDR: 19.20 Havenpo'10®]orian, 19.20 Bezoek aan Tokio. 19-4® prog/; de bloemenvriend. NDR: 13 20.1® overz.). 20.00 Journ. en weerove"-s)nn: Report, filmrep. 21.00 Nur kein u -norfr amus. progr. 21.45 Stiüe records- rogr. 22.30 Journ. en weeroverz. Iscussie Pr Di TWEEDE DUITS PROGB. p, 18.30 Nws. Aansl.: praatje. l»t gtrei- Kerstman komt, tekentrucfilm- 1 ,im Ëf' fenwagen 2150: Autobabnpollzei Ber. satz, detectivefilm. 19.30 Nwf' were"*; 20.00 Dagboek v. d. Protestantse ,eüga 20.15 Filmrep. over de Zweed»(^„gS, van tegenwoordig. 21.00 D*e 0 speelfilm. 22.40 Nws. FRANS-BELG. TELEVISIEPB0^ qo 18.30 Ber. 18 33 V. d. kleUHr0Só JoUri V. d vrouw. 19.30 Sportprogr -spi naal. 20.30 Mort d'un fantome. progK 22.00 Lectures pour tous, litera 22.50 Journaal qGR- VLAAMS-BELG. TELEVISIKri cht 19.00 V. d jongeren. 19-® weerh18?' op de culturele act. 19.50 De noraP*®' 19.55 Sport 20.00 Nws. 20.20 20.45 Een man van Ijzer, 00 22.45 Nieuws. DUITSE TELEVISIEPROGB' v,erie 16.00 Eurovisie: progr. °^eTvreAe ning v, d. Nobelprijs v. d'. chtig?JL. Oslo. 16.30-17.45 Eurovisie: ple *1,01" reiking v d. Nobelprijzen te VLAAMS-BELG Televisieprogl- 14.05-15.15 Schooltelevisie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 6