Woningbeleid wordt geënt op ministeriële bouwnota W oningbouwverenigingen blijven ingeschakeld bij toewijzing woningen —Stille Nood - Stille Nacht Raadslid VOS: „Niet langer studeren, maar doenP Binnenstad voor zwaar verheer afsluiten Bussen niet van Binnen weg naar Dreef WETHOUDER SCHIPPERS KONDIGT AAN P.v.d.A.-MOTIE VERWORPEN Gepensioneerden vergaderden r PARKEERPROBLEEM IN HAART F.M Mr, A. Schreurs verlaat de gemeenteraad A.A.-bijeenkomst in Lingezaal B. en W. van Heemstede Blekersvaart zou gedempt kunnen worden "A GE BR. EVERTS fin Verloven hij kaarslicht J ATAX-TAXI Opvolging door S. W. Balm cteis Op 4 januari Gesproken brief in warenhuis Slachten pluimvee voor de feestdagen DONDERDAG 12 DECEMBER 1963 PAGINA 3 tem de omvang van een ramp heeft aangenomen. Verontrustend vond "ij het voorts, dat er thans meer dan tweeduizend woningen in aanbouw ®ïjn. Ook voor de toewijzing van jbeuwe woningwetwoningen in over. teg met de woningbouwcorporaties teas hij matig te spreken. Aan het •inde van het vijf uren durende de- katholieke raadslid Rood hield gisteravond een bewogen Pleidooi voor een snelle oplossing V(M de woningnood in Haarlem. Betere kleding bi) Nederland Kattenburg sinds 1856 Toewijzing Kan er reden zijn om die twee in één adem te noemen: stille nood en stille nacht? Ieder jaar in december maken wij ons in de Adventsweken op ter kerst viering. Advent en Kerstmis, zij worden, ondanks alle hulpmiddelen van licht en kleur, het zuiverst be leefd in de stilte van het mensen hart. Als we zelf stil kunnen zijn, mogen we het dichtst naderen tot de stilte van het wonder in de kerst nacht. Helaas is dat een stilte, die bij de mens van deze tijd dreigt verloren te gaan. Het wordt een vergeten stilte. Zo zijn er ook vergeten groepen, mede-mensen, broeders en zusters, die we over het hoofd dreigen te zien. Omdat ze zich niet roeren, niet trachten de aandacht te trekken. Mede-mensen, met geen of zeer wei- Wethouder Schippers van Volks- over het toekomstig woningbouw beleid in Haarlem. Moeilijkheden Over het parkeerprobleem in de Haarlemse binnenstad hield de heer Tos (KVP) gistermiddag tijdens de behandeling van het hoofdstuk Openbare Veiligheid een fris betoog. „Er moet nu eens iets gedaan worden". Het „geheugen" van burgemeester Cremers, die gistermiddag de op merkingen moest beantwoorden welke in de raad waren gemaakt over het hoofdstuk Opetibare Vei ligheid. Van rechts naar links: commissaris 1. B. Brauckmann, hoofdcommissaris A. L. de Boer en hoofdinspecteur G. Endlich. Parkeergarage 1.2.3.4.5 Ongelijkvloers nig aards goed gezegend. Die trachten te leven van hun A.O.W., al of niet gesuppleerd met een klei nigheid van hier en daar. Mensen, die zichzelf zo graag bedruipen, zonder anderen te halen in hun zwa righeden om rond te komen. Deze groep is het, die wij zo licht ver geten. Want wij zijn gewend, met al de hulpmiddelen van de moderne techniek te worden wakker geschud in sprekende gevallen van ramp en nood. Er is schreeuwende nood, en gelukkig wordt allerwegen ter wereld op velerlei wijze bijgesprongen. Maar er is ook stille, haast ver geten nood. Niet verweg, in de een of andere uithoek van de wereld. Maar vlak bij. Bij onze allemaasten, hier iit Haarlem. Ter leniging van die stille nood willen wij zo graag iets doen, opdat straks in de stille nacht de materiële zorgen even te rugwijken. En zij, die niet geneigd of gewend zijn te vragen, om Kerst mis-wille verblijd kunnen worden. Dat kunt u, lezer of lezeres, moge lijk maken. Door de actie „Stille Nood" met een milde gift te bedenken. KEIJ, Pastoor van de Oud-Katholieke Parochie van de H.H. Anna en Maria te Haarlem. 'Per giro ontvingen wij: Mej. M. B. 2,50mej. M. L. 5; J. S. f 25; P. P. 25. Aan om bureau werden de volgende be dragen bezorgd: C. R. 5; J. B. v. M. f 25; C. B. 10; J. M. G. f 25. U kunt uw giften bezorgen aan ons bureau Smedestraat 5, Haar lem of overmaken op nummer 143480 ten name van de Nieuwe Haarlemsche Courant te Haar lem, met vermelding .Stille Nood'. Vuurwapens ELEGTRSSGHE DEKENS REISKOFFERS en PARAPLU'S INTERIEURMATRASSEN "sav^MELST/i. a rei. *02&6 Haarlem, 12 dec. Het is ^oornaineHjk aan onvoldoende con- tirigenteringen te wijten, dat er de 'patste jaren in Haarlem weinig wo- nu,gen zijn gebouwd. Dat was de Conclusie van het betoog van de wet houder van Volkshuisvesting, de jjeer Schippers, gisteravond tijdens behandeling van het hoofdstuk Volkshuisvesting in de Haarlemse gemeenteraad. Van de zijde van de reactie van de Partij van de Arbeid u'as ernstige kritiek geuit op het Woningbouwbeleid vpn de laatste Jaren. De heer Ton van deze fractie Staafde zijn betoog met een reeks Van cijfers, waarmee hij trachtte aan te tonen, dat de woningnood in Haar- "OlllllltlliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiHiiiiiiiiMiMiiIKUIIIIIIIII '""iiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimimiiimii (Advertentie) Haarlem, 12 dec. In een druk gezochte vergadering van de afdeling gfarlem van de Algemene Nederlandse ond van Gepensionneerden, hield de kortrzitter' de heer K- p- Oithoff, een lïia inleiding over de wet Pensioen- 'aatr©gelen 1963 en de daarover te "?|ren actie. stetr is veel ontevredenheid en teleur- sio!i g onder de ambtelijk gepen- zii« erden' aldus spreker, en daarvoor hiiï Segronde redenen. Wél bracht de Vaa t6 wet een Sroot goed: de wel- fit-f Svastheid, doch in de praktijk pro- Ötei da»ren de kleinere pensioenen bijna niet Wpj''Van omdat enkele procenten méér A betekenen, vooral nu van de Rek/w" en bot A.W.W. weer meer wordt grot Povendien, en dat wordt als een de u cmrechtvaardigheid gevoeld, gaan p6r„ °®ere pensioenen met een groter een tage vooruit dand e lagere, op too ®nkele uitzondering na. Spreker -™de dit met voorbeelden aan. kla'U de vergadering kwamen veel toekrl^H van Ieden die in 1963 de hun gen verhoging nog niet ontvin- doni terwW bun inkomen vermiderde Aa grotere aftrek A.Ó.W. e A.W.W. actie"gedrongen werd op een krachtige den vVan de gezamenlijke pensioenbon deel j bet verkrijgen van een aan leerden weivaart voor alIe gepensi- tverrto!leuen *-"■ Doeksen en A. Koomen Plaat» herkozen als bestuurslid. In de Eehoemrttn heer P" C- A' A' Fen«n Prhitema vergadering de heer R. getiteld „Gezicht op va had veel succes bij de kijkers. KV C xr K.V G Ha """t Voor de leden van ^mber eiS zal °P dlnsdr.g 17 de- ^rinkrrvav? Kroonzaal van restaurant fdfs" ?e r-k- toneelgroep „Luda- kmderpn'> ^,-en met nKorczak en de ^iohel orlv Y°°rafgaand zal Madeion bosro-snirit,?^ Israëlische liederen en spirituals zingen. bat diende hij een motie in, waarin hij het college van B. en W. verzocht te bevorderen, dat als voorlopige maatregel tot 1 januari 1967 de toe wijzing van woningen zal geschieden door het gemeentelijk huisvestings bureau. De motie werd met vijftien tegen éénentwintig stemmen verwor pen. Vóór stemden alleen de Partij van de Arbeid (met uitzondering van de wethouders Geluk en Happé) en de P.S.P. Men kan niet zeggen, dat de debat ten over de Haarlemse huisvestingsza ken een fel karakter hebben gehad. Wel is er even wat emotie geweest, toen de heer Rood (KVP) de socialis tische fractie het recht ontzegde de stoot te geven tot opheffing van de confessionele woningbouwcorporaties. Dit verwjjt klonk nadat de heer Ton had aangekondigd, dat zijn fractie voorstand ster was van een voorlopige uitschake ling van de woningbouwvereniging ten aanzien van het toewijzingsbeleid. De fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer Voogd, verklaarde, dat zijn partij geen behoefte heeft aan op heffing van welke woningbouwvereni ging ook. Van de bestuurders van de confessionele woningbouwverenigingen wordt niet verlangd, dat zij hun sta tuten verraden of verloochenen. De op merking van de heer Rood, dat het ge meentelijk huisvestingsbureau een bu reaucratische instelling is, vond hij onbehoorlijk. Naar aanleiding van de ze opmerkingen heeft de fractievoorzit ter van de KVP, de heer Van Liemt, verklaard, dat de heren Ton en Rood in de praetische uitvoering van dit beleid niet ver van elkaar staan. Alleen hun uitgangspunten zijn anders. In zijn betoog heeft wethouder Schip pers heel duidelijk laten uitkomen, dat, het toekomstig bouwbeleid waarover te zijner tijd een nota verschijnt voor zover dat mogelijk is geënt zal wor den op de richtlijnen van de minister in diens bouwnota. Op het punt van de huisvesting van bouwvakkers liep de wethouder zelfs vooruit, toen hij toe zegde daaraan enige prioriteit te verle nen. Naar aanleiding van daarop be trekking hebbende opmerkingen, onder andere van de heren Ton en Rood, zei de heer Schippers, dat thans op de Haar lemse bouwplaatsen in belangrijke ma te arbeidsbesparende methoden worden toegepast. In deze bouw zal zelfs enige continuïteit worden verkregen, wanneer door het departement meerjarige con tingenten worden verstrekt. Voor Zuid- Kennemerland is een districts-contin gent afgegeven, zodat de verschillende gemeenten met elkaar rond de tafel moeten gaan zitten en met elkaar moe ten uitmaken hoe precies de verdeling voor elke gemeente zal zijn. Wanneer de verschillende contingenten bekend zijn kan het overleg, dat thans reeds met verschillende nieuwe industriële bouwers wordt gevoerd, een definitief karakter krijgen. de door de heer Ton bedoelde instelling allerhartelijkste betrekkingen. Over het toewijzingsbeleid is gister avond een hartig woordje gevallen. De heer Rood incasseerde behalve een uit brander van de heer Voogd een succes je van de wethouder, toen deze verrui ming van het toewijzingsbeleid in het vooruitzicht stelde voor jonggehuw den. Bepaald minder royaal was de heer Schippers ten aanzien van de suggestie van de heer Ton voorlopig de woning bouwcorporaties uit te schakelen. De heer Van Liemt ging op deze kwestie uitvoerig in, toen er van socialistische zijde een motie van die strekking werd ingediend. De heer Van Liemt zag geen enkel voordeel. Het huisvestingsbureau wijst toe en dat geldt ook voor de wo ningen, waarvoor de woningbouwvereni gingen gegadigden mogen voordragen. Mevrouw Scheltema-Conradi (VVD) vond het een ernstig bezwaar, dat de band tussen de leden en het bestuur van de corporaties zou worden verbro ken, wanneer het plan van de heer Ton ten uitvoer zou woi«den uitgelegd. In het kader van deze discussies merkte de heer Proper op, dat door de royale uitgifte de waarde van de huurmachii- gingen sterk is gedaald. Voor de restauratie van de 241 wonin gen in de schildersbuurt van Parkwijk hebben de vijf bij deze bouw betrokken architecten thans een plan ingediend, aldus deelde wethouder Schippers mee naar aanleiding van opmerkingen door de heer Brostowski (prot. Chr. Gr.) De wethouder verklaarde met nadruk, dat de kwestie van de schuldvraag tot op de bodem zal worden uitgezocht. De wo ningen zijn bijzonder slecht gebouwd, terwijl ook inferieur materiaal is ge bruikt. Verder deelde hij mee, dat op het ogenblik door het Bedrijf van Open bare Werken een onderzoek wordt in gesteld naar de grondwaterstand in ver schillende delen van de stad. Wanneer daarover een rapport verschijnt is nog huisvesting. Tegen het einde Vütl met bekend. debatten zegde hij een nota toe Advertentie) Over de moeilijkheden bij de Gem- bouw in de Boerhaavewijk zei de heer Schippers, dat stagnatie in de bouw was opgetreden doordat er door de lei ding van het bedrijf een verkeerde or ganisatie was vastgesteld. Het bedrijf heeft teveel hooi op de vork genomen en daarvan is Haarlem de dupe gewor den. Van de vierhonderd woningen, wel ke door deze maatschappij worden ge bouwd, zullen er dit jaar maar hon derd klaar komen. Het succes van de verlofregeling is voor een niet onbe langrijk deel afhankelijk van de wel willendheid van de bedrijven en werkne mers. Het doorwerken tijdens regen of vorst levert geen enkel probleem op in fiats met centrale verwarming. Anders is het daarmee gesteld in de eenge zinswoningen. Op een opmerking van de heer Ton over een ongelukkig briefje, dat de ge meente zou hebben gestuurd naar een institutionele belegger, die premie-huur woningen in Haarlem had willen bou wen, antwoordde de heer Schippers, dat aan het verzoek niet kon worden vol daan, omdat er geen grond was. Boven dien was het zeer twijfelachtig of de plannen van deze belegger gerealiseerd hadden kunnen worden binnen het ka der van het toegewezen contingent. Overigens onderhoudt de gemeente met De romantische Kerstdagen zijn bij uitstek geschikt voor een in tiem verlovingsfeestje. Geef daaraan een extra feestelijk ca chet met onze verlovingsringen. Ware juweeltjes in klassieke en moderne vorm. U weet het adviseert U goed. het huis met het carillon Grote Houtstraat 49 Telefoon 2 00 49 HAARLEM, 12 dec. Nagenoeg alle fracties van de Haarlemse ge meenteraad hebben gistermiddag tijdens de behandeling van het hoofdstuk Openbare Veiligheid uit voerig aandacht geschonken aan het nijpende parkeerprobleem in de Haarlemse binnenstad. Daarbij is opgevallen, dat de woordvoerder van de K.V.P.-fractie, de heer Vos, een bijzonder fris en levendig betoog heeft gehouden, waarin hij er bij het college op aandrong de studieuze sfeer te verlaten en te beginnen aan de uitvoering van een aantal con crete maatregelen, ook al blijken deze later in de praktijk niet geheel te voldoen. De voorzitter heeft daar op geantwoord, dat de toegezegde nota over het parkeren juist aan dacht zal worden geschonken aan het experiment. De heer Vos was met dit antwoord niet tevreden en heeft in tweede termijn het college verweten, dat het reeds eerder daar mee had moeten beginnen. In de no ta, aldus de K.V.P.-woordvoerder, zal geen gebruik kunnen worden ge maakt van ervaringen, die de ver keerspolitie had kunnen opdoen, wanneer zij proeven had genomen met de parkeerschijf en -meter. Nu zal de samensteller van de nota zich moeten behelpen met gegevens uit andere steden, waarvan de vergelijk baarheid niet onmiddellijk kan wor den beoordeeld. Het moet gezegd, dat met name de voorzitter in de beantwoording van de opmerkingen wel eens bijzonder vaag is gebleven. Soms ook was zijn ant woord niet geargumenteerd. Verder bleek duidelijk, dat maatregelen, waar om de raad vroeg en waarvan de bruik baarheid direct in het oog sprong, eerst weer door het college overwogen moe ten worden. In antwoord op een daar op betrekking hebbende opmerking van de heer Vos zei de voorzitter, dat het college van B. en W. nog niet toe is aan een „parkeersdhap", een instituut, waar binnen het bedrijfsleven en de overheid zich samen beraden over verschillende facetten van het parkeer- vraagstuk. Mevrouw Scheltema-Conra di (VVD) kreeg na herhaald r indringen van de voorzitter te horen, dat het col lege zal overwegen of de binnenstad voor het zware doorgaande verkeer kan worden afgesloten. Deze toezegging komt in een vreemd licht te staan, wan neer men weet, dat B. en W. in de Memorie van Antwoord hebben meege deeld, dat overwogen wordt de binnen stad voor alle doorgaand verkeer af te sluiten. Op de vraag of er mogelijkheid is tot uitbreiding van de parkeerruimte in de Wilhelminastraat moest de voor zitter het antwoord schuldig blijven. In het kader van het parkeervraag- stuk hebben sommige raadsleden ook aandacht geschonken aan de verwikke lingen rond de parkeergarage in de Damstraat. Mevrouw Scheltema herin nerde het college er aan, dat het plan reeds vier jaar oud is en dat er tot nog toe niets is gebeurd. Zij dacht, dat (Advertentie) Mobilofoon service daf* en nacht de gemeente de initiatiefnemers niet voldoende op de hoogte had gebracht van de eisen, welke aan de bouw van een parkeerflat moeten worden gesteld. Wethouder Happé zei, dat daar geen sprake van is. De gemeente is de ini tiatiefnemers bijzonder welwillend tege moet getreden en heeft alles verteld, wat zij moeten weten. De gemeente is niet akkoord gegaan met een plan, dat de betrokken ondernemer heeft ge maakt en waaraan ook later het be drijfsleven zijn goedkeuring heeft onthou den, De ondernemer heeft daarop twee maanden bedenktijd gekregen, welke bijna verstreken is. Het ziet er echter naar uit, dat de ondernemer geen kans zal zien nog een aanvaardbare verande ring in het plan aan te brengen. Er is gisterenmiddag ook uitvoerig gesproken over een nog sterkere door voering van éénrichtingsverkeer in de binnenstad. Door dit probleem aan de orde te stellen beklom de heer Pielage (PvdA) een oud stokpaard, dat hij ook deze keer weer naar hartelust bereed. Naar zijn mening is er een sluitend en logisch systeem te ontwerpen, dat on der meer het voordeel oplevert, dat er meer parkeerruimte vrijkomt. De voorz. betwijfelde dat en was bang, dat het nog drukker in de binnenstad wordt dan het al is, omdat automobilisten naar parkeerplaatsen zullen gaan zoe ken. Bovendien is de huidige regeling tot nog toe bijzonder goed gebleken. Hij had bezwaar tegen éénrichtingsverkeer in de Wilhelminastraat en op de Leid- sevaart, omdat deze wegen het karakter en de functie van verdeelwegen hebben. Wethouder Happé heeft gistermiddag toegegeven, dat het maken van een on- gelijkvloerse kruising bij het kruispunt KleverlaanWestelijke Randweg fout is geweest, waarvoor de verantwoorde lijkheid niet geheel bij de gemeente ligt De gemeente zou het verwijt in de schoe nen geschoven kunnen worden, dat zij bij de provinciale instanties niet al te sterk heeft aangedrongen op het beslis te voordeel van een ongelij'kvloerse kruising. De voorzitter noemde de situa tie daar thans nog niet „dramatisch", maar zij zou het kunnen worden, wan neer het verkeer zo sterk blijft aanwas sen als het de laatste jaren heeft ge daan. Voor een verkeerslichtenregeling in zes fasen, waarop veschillende raads leden alsnog hadden aangedrongen ter volledige beveiliging van de bewuste kruising, voelde de voorzitter niets. Dat zou enorm grote opstoppingen tot ge volg hebben, waardoor deze weg voor het verkeer onaantrekkelijk wordt. Van een dergelijke maatregel is een grotere toename van verkeer te verwachten op de Rijksstraatweg. Over de overdracht van deze weg door Rijkswaterstaat aan de gemeente kon wethouder Happé alleen meedelen, wat reeds enige maanden bekend is: Domei nen moet het overdrachtscontract nog maken. Zolang de overdracht geen feit is kan er ook niets gebeuren aan de verbetering van het kruispunt Zaanen- laan-Rijksstraatweg. Het plan daarvoor is klaar en zal onmiddellijk na de over dracht ter hand worden genomen.. Niet gewacht daarop hoeft' te worden voor de aanleg van een voetgangersoversteek plaats met - voetgangerslichten bij de de Van Egmondstraat, waarnaar met na me de heer Spek (Prot. Ohr. Gr.) had gevraagd. Hij uitte zijn verbazing over het feit, dat deze kwestie zo lang slepen de was gehouden. Een bevredigend ant woord kreeg hij niet van de wethouder, wel de mededeling dat het plan bin nenkort aan de raad zal worden voorge legd. HAARLEM, 12 dec. Mr. dr. A. F. H. Schreurs heeft bedankt als Hd van de Haarlemse gemeenteraad, waarin hij sedert 1945 voor de KIT zitting had. Mr. Schreurs, die nu 65 jaar is. werd in 1946 wethouder. Hij bekleedde die functie tot in 1949. Thans zal h(j af scheid nemen als Haarlems raadslid. De opengevallen plaats zal nu bezet moeten worden door de heer S. W. Balm, die als de eerstvolgende op de KVP-kandidatenlijst prijkt. De heer Balm, die nu 42 jaar is, is reeds zeven jaar lid geweest van de Haarlemse ge meenteraad. Toen in 1951 de heer Th. Hooy de gemeenteraad verliet, werd de heer Balm tussentijds tot raadslid be noemd. In 1953 werd hij herkozen. Bfj de verkiezingen van 1958 stelde hij zich niet meer herkiesbaar. De heer Balm is intussen benaderd met het verzoek de opengevallen KVP- zetel te bezetten. Hij heeft een en an der echter nog in beraad gehouden. Advertentie) - !uxc Mrwaren '?svrtikelen parat/u's. Evenmin bevredigend zal de heer Pie lage het antwoord hebben gevonden, dat de voorzitter hem gaf op zijn opmerking, dat de politie soms ongemotiveerd snel van haar vuurwapens gebruik maakt. In eerste instantie zei hij daar in alge mene zin iets over, maar later spitste hij zijn opmerking toe door recente gevallen uit Haarlem te noemen. Naar het oordeel van de heer Pielage moet het gebruik van wapens in overeenstem ming zijn met de ernst van het vergrijp. Deze verhouding is bepaald zoek, wan neer het gaat om het aanhouden van een jongen, die er met een gestolen bromfiets vandoor is. De voorzitter zag geen reden om te spreken van misbruik. Noch de hoofdcommissaris van politie noch de officier van justitie hebben in het optreden van de betrokken politie agenten aanleiding gezien corrigerend op te treden. Enige bezorgdheid over de onderbe zetting van het politiekorps heeftde heer Pielage aan de dag gelegd. Op zijn ■suggestie, volwassen verkeersbriga- diers in te schakelen kreeg hij van de voorzitter te horen, dat dezen te duur zijn. Graag wilde de voorzitter het idee van de heer Pielage overnemen het Rijk om extra financiële steun te vra gen, waardoor deze hulpkrachten wel kunnen worden ingeschakeld. De heer Spek pleitte met klem voor het aantrek ken van een particuliere architect, die belast kan worden met het uitwerken van het schetsplan voor de verbouwing van de Koudenhornkazerne. Als het Be drijf van Openbare Werken er niet voor kan zorgen, is het logisch dat de ge meente een beroep doet op het parti culiere bedrijfsleven. Het zal overwogen worden door het college. I Advertentie', agenweg 104 - Telefoon 12:730-12181 HAARLEM, 12 dec. De Werkgroep A.A. anonieme alcoholisten in Haarlem zal op zaterdag 4 januari in de Lingezaal aan de Lingestraat in Haar lem-Noord een nieuwjaarsbijeenkomst beleggen. Enkele leden van A.A.-groe- pen zullen daarop over de moeilijkhe den van de alcoholist spreken, terwijl een forum vragen zal beantwoorden. De bijeenkomst begint om half drie. De stichting A.A. is een gemeen schap van mannen en vrouwen die ge zamenlijk hun kracht en ervaring aan wenden om het probleem van eigen en anderer alcoholisme te overwinnen. ry fuxc :eru>aren 'e-sarttketen. SEN. ('RCfJÉSTR. '14-HAARLEM -TEL. 55684 HEEMSTEDE, 12 dec. B. en W. van Heemstede zijn vooralsnog niet van plan in overleg te treden met de directie van de N.Z.H. aangaande een voorstel lot eventuele verlegging van de routes der buslijnenen 1 en 3 van de Binnen weg naar de Heemsteedse Dreef. Zij delen dit mede in de zojuist versche nen Memorie van Antwoord op het schriftelijke begrotingsverslag. Verschil lende raadsleden zijn ongerust over de toeneming van het autoverkeer langs de Binnenweg. Vooral tijdens de spits uren kan volgens hun mening van een vrijwel onhoudbare situatie worden ge sproken. B. en W. beamen dat een verlegging der buslijnen van de Binnenweg naar de Heemsteedse Dreef een belangrijke ont lasting van het verkeer zou kunnen be tekenen. Een dergelijke maatregel zou echter veel moeilijkheden met zich bren gen. Bovendien is uit een intertfld ge houden enquête duidelijk gebleken dat de belangen van de middenstand bij een omlegging van de buslijnen zouden worden geschaad. Wat het scheppen van parkeergelegenheid betreft door dem ping van de Blekersvaart, delen B. en W. op een desbetreffende vraag mede, dat 't Hoogheemraadschap van Rijnland er in beginsel geen bezwaar tegen heeft, dat het noordelijk deel van de Blekers vaart, tot ca. 115 meter ten noorden van de burg bij het Rcs Novaplein zou worden gedempt. Het bedrijf van Open bare Werken heeft opdracht B. en W. hierover te adviseren. 'Mede in verband (Advertentie) eigen fabrikaat met dikke schapenwol winterkant met de grote niveauverschillen roept demping van de vaart evenwel moeiltf- ke problemen op. B. en W. hebben thans besloten de politie een rapport te laten uitbrengen over de parkeer gelegenheid in de zijstraten van de Binnenweg in de omgeving van het Minerva Theater. Eventueel zal daar bij ook de aanleg van parkeerhavens in deze straten worden bezien. De politie controle op het overschrijden van de maximum snelheid op de grote wegen, welke de gemeente doorkruisen, kan wegens de beschikbare mankracht moei lijk worden geïntensiveerd. Het ligt niet in de bedoeling van B. en W. op deze wegen borden met het opschrift „Let op uw snelheid" te plaatsen. HEEMSTEDE, 12 dec. Bij V. en D. is bij wijze van attentie, de mogelijk heid gegeven gratis een gesproken brief te laten opnemen. Wie familie of kennissen bijvoorbeeld ter gelegenheid van Kerstmis of Nieuwjaar gelukwen sen wil aanbieden kan een tekst van vier minuten in het warenhuis laten opnemen. De tekst wordt op een band je vastgelegd en vanuit het warenhuis naar het gewenste adres verzonden. Slechts de porto komt ten laste van de afzender. De mogelijkheid bestaat tot 4 januari. HAARLEM, 12 dec. Op woensdag 18, donderdag 19, vrijdag 20 en maan dag 23 december bestaat in het slacht huis aan de Oorkondelaan 1, van 9-2 uur voor het publiek gelegenheid tegen geringe vergoeding konijnen, hazen of kippen te laten slachten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3