KR O zorgde voor liefst 64 radio-reportages uit Rome Dick de Vree verslaat bezoek van de Paus aan H. Land BLOEMEN VOOR MURIEL SMITH Managers sterven vaak aan coronaire hartziekten Halfjaarlijks röntgenonderzoek voor mannen vanaf 45 jaar aanbevolen Boefje DAROPHEDRIN druppels Rowenta Luisteren naar: naar: TIJDENS TWEEDE CONCILIEPERIODE gezellig gezond KVP-Kamerleden stellen vragen over aardgas Belangrijk proefschrift van mej. dr. P. Schrama Kanker-sterfte minder groot Vin der WERFF i HUBSECH1 Bij neusverkoudheid Vijftien maanden en vijf jaar ontzegging geëist tegen dronkeman Vrijdag Vifdag Zaterdag Zaterdag Stroef FRANSE GASBEL DE LIER Buitenland E Buitenland VRIJDAG 13 DECEMBER 1963 PAGINA IJ A~SJL\.JL XX Meer zendtijd du$ Paulus VI werd tijdens zijn aan Nederlands College k Rome in november toegespro- door kardinaal Alfrink. In het %dden mgr. J. Damen, rector van het College en procantor van het Nederlands Episcopaat bij de H. Stoel. Verslaggever Dick de Vree houdt ten behoeve van de KRO-radio een microfoon bij. geschenk dat overa! in S°Qde aarde valt. fr*nsö Wijn biedt - In xijn variaties - alle mo» "'"ïkheden voor een ge* V lÉÉiiÉÉË» ,Wandelgangen' Gistermiddag arriveerde op Schip hol de bekende Amerikaanse zan geres Muriel Smith. Bij aankomst werden haar bloemen aangeboden. Muriel Smith zal in ons land een concert geven en t.v.-opnamen maken. opwmdend lekker s BESSENJENEVER S3 KERSEN BRANDEWIJN ANANASBRANDEWIJN Ministerie wil roken sigaretten beperken OLIFANT VOOR MENEER fe?a he, Copyright Stichting Wijnpropaganda aan9hnr'ai1d89 boekje „Vive !e Vin de AMSTERDAMSCHE BALLAST Mimi Boesnach, Sacco van der Made, Rita Marechal en Guus Oster in een scène uit jBoefje", het gisteravond uitgezonden t.v.- spel naar het boek van M. J. Brusse. Agent doodgereden feilloze -gv- aanstekers* voor haar... voor hem... hèt geschenk! - 1 i - U 4'y< 1^' ~J*% - V - -- v i r CONTACT van Nederlandse bisschoppen en pers vertegenwoordigers, waarop vragen kon den worden gesteld. „Dat contact met de concilievaders", zo vertelt Dick de Vree, „is van niet te onderschatten waarde. Vooral in de tweede periode is dat weer duidelijk ge bleken. Immers, die is wat kabbelender verlopen. Zonder echt „hot news", al thans voor de buitenwereld. Op zulke momenten is het plezierig wat meer achtergrondnieuws te vernemen en dat in je radiouitzendingen te verwerken. En nauwe relaties met allen die bij het concilie betrokken zijn, is daarvoor van het grootste belang". onze radio- en t.v.-redacteur) J^VERsroi, 13 dec. De KRO-ra- Sen een vtjital uitzendingen verzor- YW daarin verslag zal worden gegeven 6 ian et bezoek dat de Paus op 4, 5 en t<4 nuari aan Israël zal brengen. Daar- .de KRO-verslaggever Dick de htZl. januari naar Amman reizen. In Cijj, 'al hij gebruik maken van de fa- *U11r van Radio Jeruzalem. Het djr ""J naar alle waarschijnlijkheid geen ï«s nitzendingen zijn, maar reporta- Wvan de gebeurtenissen rond het be- het ,Van de Paus. De KRO heelt tot bes,£»den van een eigen verslaggever terfla mede omdat de dagbladen za- hee) s nauwelijks en zondags in het ge il (!t| S^en publiciteit aan het bezoek kun de Keven, waardoor de actualiteit van tlx JV'boprogramma's vergroot wordt, d» aa' zullen de vijl reportages bjj- °en uur zendtijd beslaan. (Advertentie) Dick de Vree is kort geleden terug gekeerd uit Rome, waar hij tijdens een verblijf van drie maanden radioreporta ges van de Tweede Concilieperiode heeft verzorgd. In totaal heeft de KRO in die periode 64 reportages uitgezon den, die technisch allemaal van uitste kende kwaliteit waren. Dat was moge lijk omdat de KRO in Rome over eigen studiofaciliteiten beschikt en er een directe spreek- en muzieklijn met Hil versum is. Dick de Vree hoewel op en top radioman betreurt het dat de tele visie niet meer gelegenheid heeft ge had op de actuele concillezaken in te haken. Hij hoopte dat tegen de vol gende zittingsperiode meer zendtijd beschikbaar zal zijn, want ook voor de televisie zijn er in Rome mogelijkheden te over. Dat de radio, hoewel niet zo'n indringend medium als de televisie, dit maal een slag voor was, verklaart hij hier dan ook uit. De radio was in staat heel frequent uit te zenden. Bijna iedere dag zo'n acht tot tien minuten. Door de ze grote continuïteit kon de radio het Concilie nauwkeurig volgen. En daar de radio zich niet op de heel grote massa richtte, hoefde men niet steeds in her haling te treden om het verloop duide lijk te maken, maar kon men in de kor! tijd die beschikbaar was. wat die per op de materie ingaan. „Even is er wel kritiek geweest", stipt Dick de Vree aan, „op de tamelijk grote équipe die nu al voor de tweede keer gedurende drie maanden in Rome post vatte. Maar tenslotte moet men bedenken dat de KRO, misschien opeen heel kleine omroep bijvoorbeeld op Tahi ti, na, de enige uitsluitend katholieke om roep in de wereld is. En het behoort mijns inziens zeker tot de taak van een katholieke omroep zo'n grote kerkverga dering als het Concilie is, op de voet te volgen. Bovendien betekent het be schikken in Rome over een producer een programma-assistent en een tech nicus een grotere flexibiliteit, die het werk zeer ten goede komt." ^MmtÊlÊÊtiÊÊIÊÊÊÊÊÊÊ jÉ'lsSjl; ill: iöf És {<4 f - - i A -V V C -{ *~m i De KRO-équlpe, met drs. M. van Buuren aan het hoofd, is erg te spre ken over de werkmogeltjkheden in Ro me. Beter dan na de eerste zittings periode, toen voor wat de toestro ming van documentatiemateriaal door middel van het Vaticaanse Persbureau betreft, alles nog erg stroef liep. Aan de officiële samenvattingen van wat op de zittingen gezegd was, had men toen praktisch niets. Enige oppositie van de kant van de verslaggevers heeft daar verandering in gebracht. Nu werden na afloop van iedere zit tingsdag persconferenties gehouden, naast het Italiaans ook in het Duits, Frans, Engels en Spaans. Uit commu niqués kon men voorts vernemen, wie er die dag gesproken hadden en wel ke de belangrijkste punten uit nun re devoeringen waren. Bovendien werden daarin nog allerlei zakelijke mededelin gen verstrekt. In het Nederlands Do cumentatiecentrum, dat onder leiding staat van dr. L. Alting von Geusau, werden voorts elke donderdagmiddag gespreksgroepen geformeerd, waar toe naast bisschoppen, adviseurs en waarnemers van andere kerken, ook journalisten toegang hadden. Aanslui tend was er een informele bijeenkomst De concilieverslaggeving vindt Dick de Vree een uitermate boeiende aan gelegenheid. Graag zou hij ook voor de derde zittingsperiode opnieuw naar Rome gaan, om meer nog dan thans mogelijk was door te dringen in de „wandelgangen" van het Concilie. „Het Concilie in de wandelgangen is zo mogelijk nog belangrijker dan het Concilie in de aula. Men leert elkaar beter kennen en krijgt een ruimer in zicht. En doordat je er persoonlijk ook zijdelings aan deelneemt, ga je het hele gebeuren eens met andere, niet specifiek Nederlandse ogen bekij ken". In ieder geval heeft het „oponthoud in de wandelgangen" Dick de Vree vol doende contacten opgeleverd om in Ne derland gedurende de interimperiode ook voldoende bij te blijven. Op Oude jaarsavond zal hij in het KRO-radiopro- gramma van tien over zeven tot half ach', een overzicht geven van de twee de zittingsperiode. Daarna stoppen de radio-uitzendinten over de kerkvergade ring een tijdje en dat is maar goed ook, meent Dick de Vree, „want we moeten enorm oppassen dat er bij de luisteraars geen conciliemoeheid ont staat". (Advertentie) ABRIKOZENBRANDEWIJN SINASBRANDEWIJN DEN HAAG, 13 dec. De Tweede Kamerleden J. H. Maenen en mr. R. J. Nelissen (beiden KVP) hebben de mi nister van Economische Zaken prof. Andriessen schriftelijke vragen ge steld over de eventuele aanwezigheid van aardgas in dé omgeving van De Lier. De Kamerleden willen weten of de mededelingen juist zijn en of de minister in dat geval gegevens kan verstrekken over de globale omvang a< en de kwaliteit van deze aardgas- vondsten. Verder vragen zij of van de vondsten officiële aangifte is ge daan, en zo ja wanneer. Zijn de berichten juist, dat de aan wezigheid van een grote hoeveelheid aardgas in het boorveld De Lier reeds geruime tijd bekend was? Zo ja, acht de minister het dan niet onjuist, dat hiervan niet eerder openlijk medede ling werd gedaan, en kan hij medede len waarom hiertoe niet werd overge gaan?" Advertentie) Kaarslicht flatteert! GOUDA KAARSEN (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 13 dec. Op het minis terie van Sociale Zaken en Volksge zondheid worden de mogelijkheden be studeerd om het- sigarettenverbruik in ons land te beperken. Dit deelt staats secretaris Bartels mee in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid H. Kranenburg (CHU). Een van de maatregelen, die mede tot doel zullen hebben het sigarettenver bruik in verband met de relatie tussen sigarettenroken en longkanker af te rem men is de verhoging van de omzetbe lasting op sigaretten. Staatssecretaris Bartels wijst er op, dat de voorgestel de verhoging niet los staat van het feit, dat het hier gaat om een voor de ge zondheid schadelijk artikel. Hij neemt aan, dat het definitieve cijfer over het aantal mannen, dat in 1962 aan lonkan- ker is overleden het voorlopige, door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde getal van 3142 niet noe menswaard zal ontlopen. (Advertentie) Is 't een oude of jonge Olifant-borrel? Dat is 'n kwestie van smaak, maar in beide gevallen geniet U van 'n echte Schiedamse Wees gezellig en pak 'n OLIFANTJE Proost! DEN HAAG, 18 dec. Bestaat er een ziektebeeld, dat typerend is voor managers? Biedt lichamelijke activiteit bq de beroepsarbeid bescherming tegen hartziekten? Is er by het ontstaan en ziektebeloop van hart- en vaatziekten en kanker een invloed, uitgaande van het beroep, aantoonbaar? Heeft een pe riodiek herhaald TBC-onderzoek invloed op het tydstip van ontdekken van long kanker en op de genezingskansen? Deze vragen, die zowel nationaal als internationaal op een antwoord wach ten, vormen het uitgangspunt van de dissertatie, waarop donderdagmiddag de arts mej. P. G. M. Schrama aan de rijksuniversiteit in Leiden is gepromo veerd tot doctor in de geneeskunde. De promotor was prof. dr. P. Muntendam. Dr. Schrama, die verbonden is aan de bedijfsgeneeskundige dienst van PTT, heeft een uitgebreide studie gemaakt van de ziekte- en doodsoorzaken van het PTT-personeel in Nederland. Haar onderzoek omvat een observatie van 52.000 mannen en 8.000 vrouwen uit alle rangen en functies bij het PTT-be- drijf en strekt zich uit over een perio de van 15 jaar. In haar proefschrift getiteld „Bedrijfs geneeskunde en volksgezondheid" pleit dr. Schrama voor een gecombineerde registratie van hart- en vaatziekten en kanker. Het betreft hier de voornaamste twee. volksziekten, die tezamen ver antwoordelijk zijn voor tweederde deel van alle sterfte In de leeftijd van 35- 65 jaar. Voor de kennis omtrent de epidemiologie van beide volksziekten is het onontbeerlijk te beschikken over gegevens omtrent beroepsinvloe den. Tot nu toe ontbrak deze belang rijke informatiebron In Nederland ge heel. Door het onderzoek van dr. Schrama heeft Nederland thans inter nationaal de primeur op het gebied van een uitvoerig gedocumenteerde, gecombineerde registratie van hart en vaatziekten en kanker by een gro te bedrijfspopulatie van mannen en vrouwen, ingedeeld naar leef tij ds- en beroepsgroepen, zodat de beroepsin vloed nader kan worden gedetermi neerd. Aan de conclusies ontlenen we het volgende: Er sterven niet méér managers dan personen die in het bedryf in andere functies werkzaam zijn, maar zq sterven op middelbare lceftyd wel meer aan coronaire hartziekten. Dit moet o.a. worden toegeschreven aan de neigingvan managers om de eerste verschynselen van hun ziekte te negeren, waardoor zy te laat onder behandeling komen. Lichamelijke activiteit bij de beroeps arbeid vormt geen vaste maatstaf voor de bescherming tegen coronaire hart ziekten of de wijze, waarop de hartziek te zich manifesteert. Niettemin is er bij het mannelijk PTT-personeel in de leeftijdsgroep 45-60 jaar een lagere sterf te aan coronaire hartziekte met toene mende lichamelijke activiteit bjj de be roepsarbeid. Maagdarmkanker komt het minst voor In de managersgroep. Het grote aandeel dat longkanker in de op zich zelf lage totale kankersterfte van ma nagers inneemt kan verband houden met het feit, dat In deze groep door het werk geen beperking bij het ro ken wordt opgelegd, etoch juist door het representatieve karakter van de (Advertentie) Opgericht 1899 Beursbericht no 343 is verschenen taken, alsmede de vergaderingen en discussies, het roken wordt bevorderd. In het technisch en ambtelijk perso neel is de sterfte aan longkanker het grootst. Bij de groep bestellers en expediteurs is de sterfte aan maag darmkanker het grootst; In deze groep komen ook de meeste maagzweren voor. De twee doodsoorzaken, die voor man nen vanaf de middelbare leeftijd een overheersende betekenis hebben, na melijk coronaire hartziekten en longkan ker spelen bij vrouwen van dezelfde leeftijdsgroepen nagenoeg geen rol. De uitkomsten van het jaariyks rönt- gencamera-onderzoek van de borstor- ganen tonen aan, dat gevallen van longkanker, die bq dit onderzoek ont dekt worden, betere behandelingsmoge- lykheden hebben (door het vroege sta dium van de ontdekking) en de over levingskansen voor de betrokkenen twee maal zo groot zijn dan voor degenen, die het eerste onder behandeling ko men als hun klachten reeds manifest zijn. Dr. Schrama bepleit voor mannen vanaf 45 jaar een systematisch half- jaariyks röntgencamera-onderzoek van de borstorganen. BUSSUM, 13 dec. Neen, dit was gisteravond het „Boefje" niet, zoals dat nog ietwat vaag in onze memorie hing. Wq zijn geneigd te zeggen, dat dit stuk het bij nader inzien toch niet meer doen kan, maar wij wachten daar toch nog even mee, omdat het in dit geval ging om een opvoering, die zulk een beslis send oordeel nauwelijks toeliet. Het was namelijk een slechte opvoering. Rita Maréchal bleek géén Annie van Ees, en dat was dan nog zo erg niet, maar zij was ook in het geheel geen Boefje en dat was dan wél fnuikend. Rita Ma réchal bleef gewoon een verklede jon gedame, die weliswaar vreselijk met haar ogen draaide en af en toe „stoer" ging lopen, maar het hielp allemaal niet. Zij kon de rol niet aan of zij be greep hem niet, wij laten dat in het midden. Ook de meeste van de haar om spelende figuren haalden niet meer dan een nkar het dillettantisme neigend ni veau. Met uitzonder dan van Guus Os- ter (mr. Halma) en Mimi Boesnach (moeder Govers). Een teleurstelling dus zelfs voor hen die niet meer ver wacht hadden dan de vertederende her kenning. Het „Liedje met Caroline" leed dit keer aan een verkeerde programma keuze, dat wil zeggen: zij was al te drastisch op het sentimentele afge stemd. H. Hn. (Advertentie) (Van onze correspondent) DEN BOSCH, 13 dec. Op de avond van 19 oktober tegen middernacht was op de Hoogstraat te Eindhoven een aan- rijding gebeurd. Er stonden onder meer een ambulanceauto en een dienstauto van de politie. Twee politiefunctionaris sen waren met het onderzoek bezig. Het slachtoffer van de aanrijding was juist in de ambulanceauto gedragen toen de talryke toeschouwers nit de richting Gessel een personenauto met volle vaart zagen naderen. Er klonk een harde klap, de auto reed in volle vaart door en tot kun afgrijzen zagen de om standers de hoofdagent Kooien beweging loos op straat liggen. Kort daarna is hij aan zyn ernstige verwondingen over leden. De bestuurder van de betreffen de auto, een 23-jarige betonarbeider uit Eii dhoven, had zich gistermiddag voor de Bossche rechtbank te verantwoorden. Hjj erkende dat hy op die avond in ee.. café vijftien glazen bier had gedron ken Zijn vrouw had hem er nog van willen weerhouden om zijn auto fe be sturen. In de Hoogstraat heeft hjj niet gemerkt dat er iets bijzonders aan de hand was. Hij heeft alleen een bons ge hoord en iemand horen schreeuwen. Van schrik zou hij zijn doorgereden. Thuis zag hij dat zijn auto beschadigd was. Hij is kort daarna op weg naar het politiebureau gegaan om zich aan te geven. De officier van justitie, mr. P. Duyx, noemde het bewijs vrij eenvoudig. Hjj achtte grove schuld aanwezig. Gezien de geringe intelligentie van verdachte, die het mogelijk maakt dat bij hem de drank een sterkere uitwerking heeft dan bij een ander, achtte de officier van justitie het moeilqk een evenwichtige straf op te leggen. Juist hierom wilde spreker het accent op de ontzegging leggen. Hjj eiste vijftien maanden ge vangenisstraf en vijf jaar ontzegging van rijbevoegdheid. (Advertentie) Voor haar de elegante Gas Petit met keuze uit vele exclusieve decors. Héél licht te bedienen. Met regelbare vlam. van f 24.- af Voor hem is het de feil loze Gas Snip. Volkomen uitgebalanceerd plat mo del, eveneens met keuze uit gedistingeerde decors. Met gemakkelijk regelba re vlam van f 26.- af Verkrijgbaar bij de betere sigarenzaken en juweliers Importeur*: Fa. E Gubbelt Zonen Roermond, tel. 047M - 28 25 DEN HAAG, 13 dec. Een bijzonde re Tweede-Kamercommissie dringt et bq de regering op aan in het wetsont werp tot regeling van vakantie met be houd van loon, alsnog het recht op va kantietoeslag op te nemen. L commissie betreurt, zo blijkt uit het voorlopige verslag, dat het recht op vakantietoeslag in het ontwerp ont breekt, omdat de burgerrechtelijke be paling inzake de arbeidsovereenkomst groepen werknemers omvat, op wie d« regelingen van het georganiseerde be drijfsleven niet van toepassing zijn. t Advertentie De OLVEH sluit uw zorgen uit HILVERSUM, 1 402 VPRO: 1 Nieuws. 18.15 Gitaarmuziek. 18.40 Sport- spiegel 18.40 Jazzmuz. 19.00 Kiosk: be spreking van actuele artikelen uit zojuist verschenen weekbladen 19.10 Lichte mu ziek uit Brazilië. 19.30 Piano-recital: mod. muz. 19.50 DéArom..., praatje. 20.00 Nws. 20.05 Gemeente onderweg, lezing. 20.20 Omroeporkest en zangsolist: mod. muz. 20.40 Schepping en evolutie, gesprek. VARiA: 21.00 Metropole-orkest en solis ten. 21.30 Alle elf. quizprogramma. 22.15 Licht instrumentaal trio. 22.30 Nws. 22.40 Marimba 23.10 Lichte gr. 23.45 Socialis tisch nieuws in Esperanto. 23.55-24.00 HILVERSUM H 298 m. NCRV18.00 De hangmat: een progr. dat schommelt 18.30 Harmonie-orkest. 18.50 Regerings uitzending: De politie nu. 19.00 Nws en weerpraatje. 19.10 Van horen zeggen en zingen. 19.15 Klassieke gr. 19.30 Radio- krant. 19 50 Kamermuziek. 20.00 Zingt ten hemel toe: geestelijke liederen. 20.30 Prisma, gevar. progr. 21.30 Klass. gr. 22.00 Kommentaar en diskussie. 22.10 Pianorecital: mod. Braziliaanse muziek. 22.30 Nws. 22.30 Wijd als de we reld internationale oriëntatie in kerk, zending en oekumene. 23.00 De broeder schap van Taisé, lezing. 28.15 Klass. gr. 23.45 Gltaalspel. 23.55-24.00 Nws. 13.00 Kroniek voor de automobilisten. 13.30 Interviews. 13.55 Weerbericht. 14.00 Nws. 14.10 Klankbeeld. 14.40 Gevar muz. en Interview. 15.10 Hoorspel. 16.10 Hoog tepunten uit de progr. van de afgelopen week. 17.00 Gevar. muziek. 17.45 Klank beeld. ENGELAND. BBC Light progr. 1500 en 247 m.13.00 Gevar. muz 13.31 Sport- parade. 13.55 Gevar. muz. 14.55 Repor tage paardesport 15.10 Gr. met commen taar. 15.55 Amusementsmuziek 16.32 Ge varieerde muziek. 16.50 Voetbalreportage 17.45 Lichte muziek. NDR WDR 309 m.12.00 Amusements muziek 13 90 Nws. 13.15 Orgelmuziek. 14.00 Muziek kent geen grenzen. 15.00 Jazzmuziek. 16.30 Duitse schlagers. FRANKRIJK 280 en 236 m.: 12.00 Gr. 12.30 Nws. 12.42 Mod muz. 13.37 Solisten- concert. 14.45 Gevar'. muziek. 15 15 Ka mermuziek. BRUSSEL 324 M: 12.00 Nws. 12.03 Lichte orkestmuz. 12.30 Weerbericht. 12.35 Gevar. progr. 12.55 Progr. overz. 13.00 Nws. 13 20 Hitparade. 14.00 Nws. 14.03 Progr. voor de filmliefhebbers 14.45 Kamermuziek. 16.00 Nws. 16.03 Amusementsmuziek. 16.40 Voor de Jeugd 17.00 Nws. 17.15 Liturgische 'zangen 17.25 Koorzang. 17.45 Engelse les BRUSSEL 484 m.12.18 Lichte muziek. 12.30 Gevar. muziek, en actualiteiten. 14.45 Lichte muz. 17.00 Nws. ENGELAND, BBC Home Srv. 330 m.: 18.00 Voor de Jeugd 18.55 Weerbericht. 19.00 Nws. 19.10 Regionaal nws. 19.32 Marktberichten 19 35 Lichte muziek. 20.00 Operafragmenten. 20.30 Klankbeeld. 21.00 Orkestconcert. 22.30 Klankbeeld. 23.00 Nws. 23.30 Pianorecital. 23.45 Par- lementsoverzicht. 23.55 Praatje. 23.59 Weerbericht. 24.00 Nws. 0.02 Voordracht. 0.15-0.45 Kamermuziek. ENGELAND, BBC Ligh Progr. 1500 en 247 m.18.00 Gevar. progr. 19.33 Sport- overzicht en uitslagen races. 19.45 Hoor spel. 20.00 Journaal en nws. 20.31 Hoor spel 21 00 Hoorspel. 21.30 Nws en actu aliteiten. 21.40 Discussie. 22.30 Gevar. muziek. 23.31 Lichte muziek. 0.55-1.00 Nws. NDR WDR 309 m.19.00 Nws. 19.30 Klass. muz. 20.45 Electronische muziek. 21.45 Nws. 23.35 Klass. muz. 24.00 Nws 0.30 Dansmuz. 1.00 Weerbericht en ge var. muziek. FRANKRIJK 280 en 235 m.: 19.58: 19.58 nws 22.15 Kamermuziek. 23.49 Gr. 23.52-24.00 Weerbericht en berichten. BRUSSEL, 324 m.: 18.00 Nws. 18 05 Voor de soldaten. 18.30 Orkestmuziek met vocaal intermezzo. 19.00 Nws. en radio kroniek. Daarna: Weerpraatje. 19.40 Zang. 19.45 Echo's uit de natuur. 20.00 Lichte muziek. 20.15 Theaterkroniek 20.40 Vlaamse volksmuziek. 2100 Boek bespreking. 21.15 Koorzang 21.45 Fran se volksmuziek 22.00 Nws. en berichten 22.15 Nwe. gr. 22.35 De zeven kunsten 22.50 Franse topliedjes 23.00 Nws. 23.06 Lichte muziek. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL 484 m.: 18.03 Voor de sol daten. 18.40 Lichte muz. 19.08 Nieuwe gr. platen 19.30 Nws. 20.00 Klass. en mod. muziek. 22.03 Wereldnieuws. 22.20 Jazzmuziek. 22.55 Nieuws. HILVERSUM I 402 m. VARA: 7.:: Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.30 Socialistisch strijdlied. 7.33 Lichte gr. (7.30 Van de voorpag., praatje). 8.00 Nws. en socia listisch strijdlied. 8.18 Lichte gr. 9.00 Loon naar werken, politiek praatje. 9.10 Voor-r(oKwidelichte progr. 9.35 Water standen. VPRO: 9.40 Wijsheid en dwaasheid, lezing. 9.55 Boekbespreking VARA: 10.00 Buitenlandsweek overzicht. 10.15 Rotonde: gevarieerd progr. 12.30 meded. t.b.v land- en tuinbouw. 12.33 Sportnws. 13.i6 VARA-VARLA (23X10 Nws) 13.20 Tijd voor teenagers 14.10 Uitlaat, rogr. voor de twintigers. 14.45 Artistiej „e staalkaart 15.15 Radio Jazzclub. lo.45 Verbonden in één koers, gesprekken. 16.00 Matinee op de vrije zaterdag: om roeporkest en solist: klass. en mod. muz. In de pauze: 16.45-17.05 Boekbespreking. HILVERSUM n 298 m. KRO: 7 00 Nws 7.10 Morgengebed. 7.15 Klas. gr. 7 45 'Geestelijk liederen. 7.55 Overweging 8.00 Nws. 8.15 Voor de Jeugd. 8.20 Djinn, gevar. progr. 1200 Angelus. 1204 Coun try and Western Express 12.25 Platen- nws 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Gr. 12.45 Het Nederlands Episcopaat en het Concilie, reportage uit Utrecht. 13.00 Nws. 13.15 Licht ensemble. 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Metropole orkest en soliste. 15.35 Planorecital: klass. muziek. 16.00 Voor de Jeugd 16.16 Jazzmuz. met commen taar. 16.40 Licht Instrumentaal seetet. 17.00 Leiding geven, lezing. 17.10 Lichte gr. 17.30 Boekbespr. 17.40 Roulette: veer tiendaags spelletje met gr. platen. VARA: 19.30 De verovering van net Noordpoolijs, film. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Voorstelling 21.30 Reactie op reacties. 21.35 Dr. Kildare Het Biair ziekenhuis in Kerstsfeer. TV-film NTS: 22.20-22.25 Journaal. 22.25 Sportreportage boksen. t DUITSE TELEVISIEPROGRAMMA'S 18.06 Overzicht van de middagprogr. van de komende week 18.10-18.15 Nws. t Regio naal progr.: NDft: 18.15 Versnelde fum. WDR: 18.30 Journaal. NDR: 18.50 Voor de kinderen. 19.00 Nws. 19.03 Actualitei ten. WDR: 19.12 Nws. 19.15 Berichten. NDR: 19.19 Drie kameraden. WDR: 19.20 Impressario gezocht 19 45 Kleine serenade. NDR: 19.59 Progr.-overzicht). 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Re portage uit Bonn. 20.30 Parodieën, muz. progr. 2145 'oumaal en weeroverzicht. 22.00 Reportage van de opening van nieuw theater in Frankfurt am Main 22.30 Komiption, spel. TWEEDE DEUITSE TVPROGRAMMA 18.80 Nieuws en praatje. 18.45 Korte no tities voor huis en huishouden. 19.00 Mein unmöglicher Engel: de nieuwe auto, TV- verbaaL 19.30 Nws en berichten 20.00 Sportberichten. 20.30 Bont amusements programma. 21.30 Progr. over Friedrich Hebbel. 22.00 Nws. 22.05 Overzicht van de programma's van de komende week FRANS-BELG. l'V-PROGR. 18.30 Berichten 18 33 Engelse les 19.00 Voor de Jeugd. 19.30 Une nation en marche, feuilleton. 20.00 Journaal. 20.30 Un dimanche de Mai: gevarieerd prgr 21.20 Nieuwe films. 2e.00 |oumaal. VLAAMS-BELG TV-PROGRAMMA 19.00 Franse les. 19.25 Voor de Jongeren. 19.50 De Weerman. 19.55 Sport 90.00 Nieuws. 20.20 De slaap der rechtvaardi gen (Der Schlaf der Gerechten), TV-spel. 22.06 Filmnieuws en nieuwe films. 22.50 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Srv. 330 m.: 12.00 Nwe gr. 12.30 Wenken voor de tuin. KRO: 15.00 De avonturen vën Cristo bal, TV-film (dl 4). 15.30 Impressies uit een andere wereld, film over de wereld van het blinde kind 15.48 Teenager: een Jazz-ballet over de mod. Jeugd. 16 15 huls thuis, wonen. 17.00-17.45 Voor de kinderen. DUITSE TELEVISIEPROGRAMMA'S 14.30 Engelse les. 14.45 Voor de kinderen. 15.15 Kookclub. 15.45 Had u het geweten? vraag- en antwoordspel 16.30 Midden duits dagboek. 17 15 De markt: economie voor iedereen. 17.45-1830 Sportuitzend.: (Regionaal progr. WDP-: 14.00 Die Woche Hier un Heute. weekjoumaal. TWEEDE DUITSE TV-PKOGKAMMA 17.30 Overzicht van de pnogr. van de komende week. VLAAMS-BELGTV-PKOGK. 10.00-11.20 Volksuniversiteit 10.00 1 ranse les. 10.25 Wetenschappelijk progr. 17.00 Voor de Jeugd. 17 45-18.20 Schooltelevisie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 13