r met Kerstmis natuurlijk ven lerikaanse. Niet al te hard hollen op de E.E.G.-weg Bart Zoet in Sassenheim snelste op home-trainer Derde zege van Steen voorden in strandrit een rijk gezicht - een ïijk- dom aan prachtig sappig vlees... niet duur! vanaf ca.21/2kg' Bloembollenbedrijf ook een deel van ontwikkelingshulp krijgen GETOSA DOET GOEDE KEUZE MET „LAWINE J. Bol uitblinker VOORZITTER BLOEMBOLLENCULTUUR Spannende intrige In Heemstede INZAMELACTÏE VAN TREKKERS Waterhoogten BEST BEROEP, FLINK INKOMEN DAT JE ER ÓÓK BIJ KOMT I pagina BIJ DE MARINE BEN JE BETER AF Model, onderscheiden met het Gouden Lint! Op de japonnenafdeling van Voss vindt U nu al de nieuwe Parijse pakjesstijl 1964. Voilé, 'n voorbeeld In fijne wollen bouclette Cgeheel gevoerd). Met dóórgestikte kraag en zakklepjes! Maten 36 t/m 46 MAANDAÖ Ié DECEMBER t96§ Wie toetreedt tot de Koninklijke marine, scheept zich in voor de beste haven die er is. De haven van een goede toekomst! Bestaanszekerheid in een modern, af wisselend beroep... wat kan een jongen zich beter wensen? Je krijgt een vak opleiding tot en met. Je wordt je geld waard in de wereld en je verdient meteen al flink vanaf de eerste dag. Je begint al dadelijk met ruim f 220.- per maand. Hierbij is nog geen rekening gehouden met de komende loonontwikkelingen. Elk jaar 28 vakantiedagen. Vaste jaarlijkse opslagen. Salarisverhoging bij elke pro motie. Ben je eenmaal adjudant-onderofficier dan kun je komen op een traktement van ongeveer f900.- per maand. Zo zie je dus: bij de marine ben je beter af! Bij de Koninklijke marine is voor flinke jongemannen, die in het bezit zijn van een diploma U.L.O. of L.T.S. of 16 jaar en ouder zijn, weer plaats in vele dienstvakken en functies als matroos - geschutmaker - elektromonteur - torpedomaker - machinist ziekenverpleger - hofmeester - technisch personeel voorde marineluchtvaartdienst- marinier. TT wilt aan de Kerstdia verrukte gezichten zien Dan tijdig versgevroren Amerikaanse kalkoen bestellen. Praktisch overal verkrijgbaar. De heer lijk malse, jonge kalkoenen (kalkoenkuikens) die u zo gemakkelijk en gevarieerd kunt berei den. Panklaar I Oók als u Kerstmis in intieme kring viert het ideale, verrukkelijk-feestelijke hoogtepunt van "het diner van het jaar". Ook in bouten van ±lkg verkrijgbaar. PublikaUQ van Institute of American Poultry Industries Benelux Office Aert van Nesstraat 3 Rotterdam Marinemannen bekijken het goed... Zend deze bon aan: Het Hoofd Marinewerving, Bezulden- houtseweg 123, Den Haag of ga eens praten op een van onderstaande Wervingsbureaus. verzoekt toezending iniichtingenboekje. 2233-13 mm HAARLEM, 16 dec. - Ter inleiding Tan de vergadering, die de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollen cultuur vanmorgen in het gemeentelijk concertgebouw heeft gehouden, hield de voorzitter, Jlur. mr. dr. O. F. A. H. van Nïepen tot Pannerden, een uitvoerige rede waarin hij stelde dat men het voor bije jaar beter zo spoedig mogelijk moest vergeten om meer het oog op de toe komst te richten. Hij achtte dat des te meer nodig omdat volgens hem er velen zgn die wat al te hard doorhollen op de weg, die voor de totstandkoming van de EEG leek te zijn aangewezen. .Jhr. van Bffspen meende dat er iets aan die tot standkoming hapert, hetgeen wel eens SANTPOORT, 14 dec. In „Zomer- lnst" bracht de toneelvereniging „Ge- tosa" en stuk van Marcel Dupuis: „La wine". De vereniging ver (Ment allereerst een compliment met de keuze van dit stok. De intrige was niet zonder span ning en al had de auteur hier en daar wei wat zware accenten gelegd, mem kon zich niet aan de gespannen sfeer onttrekken, die er heerste bij de bouw van een tunnel door de Alpen tassen Frankrijk en Italië. Twee ingenieurs blijken hier bij het moeilijke en inspannende werk eikaars rivalen, hetgeen leidt tot sabotage van een door de Russische ingenieur ge construeerde kabelbaan. De andere inge nieur, die hierbij zeker niet vrijuit gaat, wordt gechanteerd door een van de ar beiders, die het ongeluk veroorzaakt heeft. Dupuis heeft des» intrige breed uitgesponnen maar het komt tot een happy-end dat net te gekunsteld is om geloofwaardig te zijn. Het niet al te talrijke publiek zal zich met dit stuk ongetwijfeld hebben geamuseerd. De uitblinker van deze in een goede entourage gespeelde voorstel ling was niet moeilijk aan te wijzen. De Russische ingenieur Protofski ge speeld door J. Bol speelde zeer natuur lijk, zonder al te zwaar aangezette ac centen en met een utistekende rolken- ms. Zijn tegenspeler H. Stuvel in de rol van Brasseau moet het voorname lijk van zijn enthousiasme hebben, het geen wisselend resultaat had. Af en toe zocht hfl het wel meer in volume dan hl expressie. De hoofdingenieur van W. Hbgewerf «1 de dokteres van Riet Tervoort kwamen minder goed uit de verf, maar de bijzonder zwaarwichtige en hoogdravende teksten, die de auteur hen regelmatig in de mond legde zul len daar niet vreemd aan geweest zijn. Een zeer klein rolletje, dat ech ter voor een eervolle vermelding in aanmerking komt was dat van Mevr. Van Noort als de cantinehoudster. Afra Liefting was als haar dochter José een charmante noot in het ge heel. C. v.d. Bos zette als Fresnel een aanvardbare opstandige ar beider op de plankenTiny Rem speelde de moeilijke rol van de om streden verpleegster. Regisseur Jongejans had zijn spelers en speelsters weten te inspireren tot een zeer aanvaardbare vertolking van de spanning, die in deze geisoleerde groep mensen heerste. Gezien het feit, dat "van de handicaps als ziekte e.d. slechts incidenteel iets te merken viel, verdient deze regisseur een woord van waardering en zoals gezegd niet in het minst om de keuze van het stuk. J. d. W. tot een verlenging van de zogenaamde overgangsperiode zou kunnen leiden. Dat dwingt ook het bollenvak tot een behoedzaam beleid, waarbij men zeer beslist niet overhaast te werk mag gaan. Naar de heer Van Nispen verklaarde, rennen de hardlopers niet uit optimisme over de vlotte uitkomsten van het EEG- overleg, maar meer uit gevoelens van onbehagen over de door hen in de laat ste jaren behaalde bedrijfsresultaten. Dit doet - zo stelde hij - wel eens onbewust de neiging ontstaan om het hoofd maar in de wind te gooien, doch men zal er toch goed aan doen om oorzaak en ge volg scherp te onderscheiden. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat men niet verder moet gaan met het zoeken naar de juiste overgangsmaatregelen in het teelt- en afzetbeleid, dat helaas door de onwil of het onbegrip van de buiten landse partners niet als zodanig gehand haafd zal kunnen blijven. Het stond overigens voor spreker vast dat er eens en misschien niet over zo heel veel jaren een tfjd komt dat zij zelf dit het meest zullen betreuren. Als de Europese over- produktie er eenmaal is, zal men echter niet meer op Nederland moeten rekenen, dat meer dan voldoende gewaarschuwd heeft en dat zeker niet bereid zal zijn de eigen produktie in te perken om de Europese produktie te saneren. In dat verband bracht Jhr. Van Nis pen het structuurbeleid in de bloembol lencultuur ter sprake en hij laakte de mening van de Haagse bewindslieden, die voor de tuinbouw en met name voor de teelt van siergewassen de wenselijk heid verkondigen van talrijke, althans veel te veel, kleinere bedrijven, die straks noch over voldoende bedrijfsmid delen, noch over voldoende kapitaal be schikken om een rendabel en weerstand- vastig bedrijf te kunnen zijn of te hand haven. Bedrijfsvergroting is voor veel bedrijven namelijk noodzakelijk om ef ficiënt en met een redelijk kostenniveau te kunnen werken. Nu onlangs het wetsvoorstel tot in stelling van een ontwikkeling- en sane ringsfonds voor de landbouw is aange nomen, sprak de heer Van Nispen de wens uit dat ook het bloembollenbedrijf van de ontwikkelingshulp zijn deel zou krijgen. Ten aanzien van de propaganda merkte hij op dat het jaarlijks bloemen corso van de Bollenstreek grote moge lijkheden in zich heeft. De laatste jaren heeft het corso niet meer aan de ver wachtingen beantwoord. Gelukkig komt daar nu verandering in. Het aantal deel nemers is thans groter dan voorheen. Hij zou gaarne zien dat het corso een zaak werd van en voor het gehele bloem bollenvak. Tenslotte liet hij zich niet be paald optimistisch uit ten aanzien van het nieuwe beursgebouw. Men wacht nog steeds op de rijksgoedkeuring. Aan de opzet en de detaillering wordt ove rigens nog steeds doorgewerkt. HEEMSTEDE, 14 dec. In een aan tal Heemsteedse levensmiddelenbedrij- ven zjjn deze week opnieuw de beken de bollenmanden geplaatst van de Heemsteedse trekkers een van de plaatselijke padvindersafdelingen. De bedoeling is dat de bollenmanden door de klanten met levensmiddelen worden gevuld ten behoeve van die Heemste denaren, die met het kerstfeest geen kaïns zien een extraatje op tafel te brengen. Evenals elders zijn ook in Heemstede vele gezinnen, waarin ar moede wordt geleden, vooral onder hen die voor hun materiële noden niet dur ven uitkomen. Dankzij het initiatief van de trekkers, de goedgeefsheid vein de bevolking en de medewerking van de winkeliers, kan elk jaar veel voor deze mensen worden gedaan. Omdat het or ganisatorisch niet mogelijk is alle le vensmiddelenwinkels van een mand te voorzien, gaan de trekkers bovendien langs de huizen om gaven in te za melen. Er wordt niet om geld, maar uitsluitend om levensmiddelen gevraagd. De kerstactie van de Heemsteedse trek kers duurt tot en met zaterdag 21 de cember. SASSENHEIM, 16 december In het home-trainertoernooi van de wieler vereniging „Sasenheim en omstreken", dat zaterdagmiddag en -avond in de feestzaal van hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim werd gehouden en waar voor onder de renners grote belang stelling bestond er waren 34 deel nemers heeft de plaatselijke favoriet Bart Zoet zich voor de derde keer in successie de sterkste getoond. Alleen Wout v. d. Berg, die in de tweede serie de snelste tijd verwezenlijkte, kon enigszins in zijn buurt blijven. Ofschoon het verschil toch altijd nog 1,6 sec. be droeg. Door deze prestatie kwam Zoet definitief in het bezit van de „Bruine Paard"-beker. De clubprijs kwam in het bezit van „De Bollenstreek" uit Lisse met de renners Cor Boot, Cok Stroom- bergen en Hans van Lierop. De acht snelste renners uit de voor- ritten 's middags over tweemaal 500 meter verreden werden geklasseerd voor de grote finale. Aan spanning heeft het daarbij niet ontbroken en favoriete rijders als Piet Steenvoorden, Jan Fran sen en Gerard Wesseling werden op het nippertje voor de eindstrijd gewipt. Het ging slechts om fracties van secondes. Ook de jonge Haarlemmer Willem Fiechter kwam daartoe 0,2 sec. te kort. Pet resultaat van deze ouverture was: tBait Zoet in 37,4 sec.; 2. Cor Boot 38,0 sec.; 3. Wout v. d. Berg in 38,2 jee.; 4. Cok Stroombergen in 38,4 sec.; Arie Duindam in 38,5 sec.; 6. en 7. fan Aldershof en Hans van Lierop in 8,9 sec.; 8. Jan Aarts in 39 sec. Vooral „De Bollenstreek" was met vier man Boot, Stroombergen, Van Lierop en Aarts goed vertegenwoordigd in de finale. Van de finalisten kwamen Aarts en Aldershof het eerst aan bod en zij brachten het tot tijden van 39,0 en 40,6 sec. Daarna reden Van Lierop en Duin dam de wijzers van de klok in 38,4 en 39,1 sec. rond, terwijl Stroombergen en Van der Berg tot tijden van 38,6 en 39,4 sec. kwamen. In de laatste rit van de eerste serie brachten Zoet en Boot het tot 37 en 39 sec. Vooral Zoet was met zijn snelle tijd met daverend applaus door het thuisfront begroet meteen favoriet voor de eindzege. Alle vier de winnaars hadden op de lichter lopende gele „rol" gereden. De rollen werden in de tweede serie dan ook om gedraaid. Vooral het treffen tussen Aarts en de jonge Aldershof werd daardoor bijzonder spannend. Hun tijden waren 39,5 en 39,6 sec. De strijdvaar dige Van Lierop ondervond daarna eveneens de lasten van de zwaardere „rol" en moest de eer van de ritzege aan Duindam overlaten: 40,5 om 38,8. Stroombergen en Van der Berg lieten 39,3 en 37,7 sec. voor zich afdrukken. Met zijn snelle tijd vormde Van der Berg een rechtstreekse bedreiging voor favoriet Zoet. De Sassenheimer had evenwel zijn lot nog in eigen hand. Hij moest in de slotrit van de avond op de zware „rol" aantreden tegen Boot en onder de 40 sec. blijven om zijn winst kansen te kunnen behouden. Aanvanke lijk had Boot in deze laatste rit een kleine voorsprong, maar na 750 meter kwam Zoet fel opzetten en liet de chro nometers op 38,5 sec. stilstaan. Dat bleek ruimschoots voldoende voor een nieuwe zege. Boot werd op 38,9 sec. afgedrukt De eindstand luidt: 1. B. Zoet (Swift), de 2 x 1000 meter in 1 min. en 15,5 sec.; 2. W. v. d. Berg (Westland Wil Vooruit) in 1.17,1; 3. C. Stroombergen (Bollenstreek) in 1.17,9; 4. A. Duindam (Westland Wil Vooruit) in 1.17,9; 5. C. Boot (Bollenstreek) in 1.17,9; 6. J. Aarts (Bollenstreek) in 1.18,5; 7. H. van Lierop (Bollenstreek) in 1.18,9; 8. j. Aldershof (De Kampioen) in 1.20,2. De renners Stroombergen, Duindam en Boot kwamen weliswaar met dezelfde totaaltijd uit de strijd, maar de snelste serietijden gaven bij de klassering de doorslag. Het clubklassement opgemaakt aan de hand van de tijden in de voor- ritten gemaakt werd gewonnen door „De Bollenstreek" uit Lisse. De clubklassering was: 1. De Bollen streek (Lisse), de 3 x 1000 meter in 1 min. en 55,3 sec.; 2. en 3. De Kam pioen (Haarlem) en Westland Wil Vóór uit ('s-Gravenzande) in 1.58,1; 4. De Bataaf (Halfweg) in 2.02,8; 5. Excel sior (Haarlem) in 2.04,1. Het organi serende „Sassenheim en omstreken" en „Swift" (Leiden) werden niet in de clubklassering opgenomen. Het officieus clubkampioenschap home-trainen van „Sassenheim en om streken" voor aspiranten leverde het navolgende resultaat op: 1. Jan de Zwart, de 2 x 250 meter in 26,6 sec.; 2. D. v. d. Mey in 26,9 sec.; 2. P. Kor- tekaas in 27,5 sec.; 4. C. de Zwart in 28,3 sec.; 5. A. Wassenaar in 28,4 sec.; 6. S. v. d. Lans in 28,9 sec.; 7. H. v. d. Mey in 29,4 sec. HAARLEM, 16 dec. Een door de Haarlemse Raceclub „Excelsior" op het Bloemendaalse strand en boulevard ge houden strandrit, waaraan achttien ren ners deelnamen, is op overtuigende vv\)ze gewonnen door Piet-Steenvoorden. De Heemsteedse favoriet behaalde daar mee zijn derde overwinning in succes sie. Het parcours over strand en boule vard, dat vijf keer afgelegd moest wor den, was hard bevroren en zodoende kpn er veel gefietst worden. Aan de heerschappij van Steenvoorden viel ove rigens niet te tornen. Hij ondernam in de tweede omloop een soloren en bleef ondanks hardnekkig verweer van Ton Meure en Leen Kreuger, die aan de ach tervolging waren begonnen, volledig buiten schot. Aan de finish bedroeg zijn voorsprong zo'n 800 meter. De uitslag luidt: 1. P. Steenvoorden, 2. L. Kreuger (1ste B-klasser), 3. T. Meure, 4. H. van Steyn, 5. R. Schell (lste C-klasser), 6. J. Molenaar, 7. i. Sweyen, 8. H. Neeskens, 9. T. de Nijs, 10. G. Keyzer. De tweede jeugd van „Excelsior" reed een rit over vier ronden en daarin wis ten Leo Snijders en Kees Kossen hun concurrenten volledig te overtroeven. De uitslag luidt: 1. L. Snijders, 2. K. Kossen, 3. J. Been, 4. F. Tollenaar, 5. B. Groeneveld, 6. H. Jansen, 7. J. Ol denburg. In het clublokaal „Het Baken" aan de Bakenessergracht houdt de Raceclub a.s. woensdagavond zijn eerste rit voor de wintercompetitie op de nieuwe home trainers. Er worden twee ritten over 500 meter gereden. De jeugdklassers rij den tweemaal 250 meter. De kerstrit van Excelsior wordt zondag 22 decem ber verreden en de oliebollenrit op Nieuwjaarsdag. Aan het home-trainertoernooi om de „Adriaan van Herpen"-beker, dat twee de kerstdag in het gebouw „Odeon" te Rotterdam wordt gehouden, zal „Excel sior" deelnemen met Piet Steenvoorden, Ben Gieske, Hans van Assema en Jan Philips. Ook het Haarlemse „De Kampioen" heeft zondag op het strand en boulevard een strandrit gehouden en daarin toon de Marcel Rutte zich onbetwist de sterkste. Hij kwam alleen en met een halve toer voorsprong als triomfator door de finish. Chris Plus werd tweede. Helaas heeft de wedstrijdcommissie, onlangs tot acht man uitgebreid, ver zuimd om de gedetailleerde uitslag tij dig aan onze wielermedewerker door te geven. DEN HAAG, 16 dec. Konstanz 295 —2, Rheinfelden 191 —3, Ottenheim 245 —5, Straatsburg 190 —8, Maxau 372 —14, Plochingen 116 —2. Mannheim 215 —10, Steinbach 119 —1, Mainz 215 —12, Bingen 147 —5, Kaub 154 —6, Kochem 229 +18, Koblenz 160 —19, Keulen 140 +4, Ruhrort 312, onv. Lobith 918 —6, Nijmegen 706 —6, Arnhem 742 —4, Eefde IJssel 283 —7, Deventer 188 —6, Monsin 5442, onv. Borg- haren 3932 —15, Belfeld 1105 33, Grave beneden de sluis 501 9. De minst gepeilde diepten in de vaargeul, heden vermeld op de waarschuwingsborden, zijn in centimeters: IJsselkopHeveadorp 250, Heveadorp— Amerongen 200, AmerongenLekkanaal 270, IJsselkopDoesburg 220, DoesburgZutphen 220, ZutphenDeventer 250, DeventerWin- desheim 265. Toegelaten grootste diepgang van Mil- lingen tot St. Andries 280 cm. De scheepvaart op de Waal boven Nij megen is in de komende nacht gestremd van 19.00 tot 06.00 uur. NAAMLEEFTIJD STRAATPLAATS HAARLEM, Gemeentehuis, afd. Mil Zaken, elke dinsdag van 10.0011.00 uur, Politiebureau, Smedestraat 9, eHW vrijdag van 18.3019.45 uur. AMSTERDAM, Marine etablissement. Grote Kattenburgerstraat 7, maandag tot en met donderdag van 8.30—12.30 en 13.30—17.00 uur, vrijdag van 8.30—12.30 en 13.3016.00 uur, ZATERDAG van 8.30 12.30 uur. BEVERWIJK, Politiebureau, elke le en 3e dinsdag van de maand van 12.3013.30 uur. LEIDEN. Ge meentehuis. elke 2e en 4e maandag van de maand van 11.0012.00 uur, elke woensdag van 19.0020.00 uur en te s-GRAVENHAGE, Hoofd Marinewerving, Bezuidenhoutseweg 123 I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 8