werkgevers en -nemers in mijnen delen Andriessens optimisme niet KERST foto's gezelligste foto's FLITS foto's CONTACT T. V. huurt studio's in Amsterdam aan het Leidseplein BEKENDMAKING Ook Ford kiest BP Longlife en vestigt 300.000 km record ra LONGLIFE De Bezetting Rudi Carrell 1 mei met show op T.V. LIJN Luisteren naar: Kijken naar: visco-static Door kolendamp vergiftigd Prof. Beel opent expositie in Leeuwarden Drietal dievegges in Borne gepakt Briels c.s. laten beslag leggen op kwart ton saldo „Bellevue" voor dramatische spelen Proef in Den Haag voldoet goed Rijdt veilig met Mftlk Schiermomnkoogs burgemeester wijst BP-geschenk af DE NIEUWE Woensdag Woensdag Donderdag Donderdag Friesland 1813-1963 Uitkeringen van de ^uiderzee-steunwet borden verhoogd ^an Berkel plaatst 2/0.000 ondershands H erdenkingsmedaille voor Kamerpersoneel Nasleep „Waterloo" Olie-verversen om de 19.000 km... Nieuwste technische vooruitgang binnen bereik van elke automobilist Centraal-antenne Serie-programma's pas in volgend seizoen „Mars op Washington" Toespraak ds. King volledig op T.V. M Buitenland WOENSDAG 18 DECEMBER 1963 PAGINA 11 SORTERING met Taimus 12M Dit wereld-afstandrecord is op sensationele wijze gebroken door een gewone serie-wagen en een olie die iedereen kopen kan. Een af stand waar men normaal ca. 15 jaar over doet, werd nu in 117 dagen en nachten afgelegd Die ongelofelijke prestatie is te Miramas (Frankr.) geleverd door een Ford Taunus 12M met een gemiddelde snelheid van 106.49 km/ uurEr werden 108 internationale records gebroken. Slechts om de 19.000 km werd gemiddeld olie verversteen belangrijke tijdwinst. Niet voor niets kozen de Ford-mensen een nieuwe mo tor-olie. Een olie waarop ze volledig konden vertrouwen. Een olie, waarvan de véél langere levensduur al eerder onomstotelijk was bewe zen BP Longlife. Mist, gladheid, duisternis. En soms alle drie tegelijk. Man achter 't stuur, denk aan melk. Melk houdt fit, spitst ogen en oren, verhoogt concentratie» en reactievermogen. Drink een glas extra, thuis of onderweg. Dat is verstandig, veiligen nog lekker óók. TV 5627 UHF f. 975.— een verrassende veelzijdigheid van smaken. Geen wonder dat ze al jaren favoriet zijn bij vele fijnproeversl Advertentie) ÉP éP frambozen caramel op crime praliné a l'orange glanduja geroosterde hazelnoten op witchoc met caramel praliné croquant walnoot op praliné croquant gebrande amandel op glanduja blgarreaux sur canapé glanduja met koffie caramel (Advertentie) DEN HAAG, 17 dec. In zijn woning de Groenesteinstraat alhier is van morgen de 27-jarige winkelier C. J. «Chout"™ dood aangetroffen als gevolg J. kolendampvergiftiging. Zijn 21-ja- jige echtgenote is bewusteloos opgeno men in het ziekenhuis aan de Zuidwal. v Man en vrouw sliepen in een uitbouw tah de benedenwoning. Alle ramen wa- dicht. De avond tevoren had de man J. Moeilijkheden gehad met de kachel, le niet wilde trekken. kV^EUWARDEN, 18 dec. In het '®s Museum heeft de minister van effjl en ex-premier prof. dr. L. J. M. gisteren de expositie Friesland 1^-1963 geopend. Het initiatief voor tentoonstelling, die wordt gehou- ln het kader van de viering 150 Go>5 Koninkrijk, is uitgegaan van de ti^fhissaris der koningin in Friesland, H. p. Linthorst Homan. ®n is erin geslaagd uit verseheide- 3®ra0rrlenten van de te herdenken 150 L op verschillende gebieden van %i njaatsch appelijk leven steeds het liaio van Friesland naar voren te W Aan zeer vele facetten, zoals pestuur, de sociale struotuur, land- en industrie, verkeer en water- ge vl; oudheidkunde etc., is aandacht stafK-^nken. Uniek is de oudste bekende Öf^?a.art van Friesland, vervaardigd jjflnitenant-ingenieur Huguenin. Beel, vice-voorzitter van het Nationale Herdenking 1813-1963, i*Do belangrijk te vinden dat de h^psrfcie aandacht schenkt aan zowel ht, Verleden als de hedendaagse evolu- *«;i toonde zich verheugd over het JV dat de tentoonstelling een getuige- riei? vain bet eigen karakter van tsrZ^and. De interessante expositie is '^nd tot en met 1 februari 1964. vVa», onze parlementaire redacteur) h£. Haag, 18 dec. Het liglt in Zui^bng de uitkeringen krachtens SUs 'herzee-steunwet te verhogen. Al- ?a,nèV.n,i^Pr Van Aartsen in de Tweede O °Ön de behandeling van de be- hn }?n.bet Zuiderzeefonds, die zon- ®°inen stemminff werd aange- I'6 17 dec. De direc- b hipt JBerkel's Patent deelt mee g?edkeuring van de raad van riHatst ®GS?en onderhands zijn ge- 3^ eh V f 770.000 gewone aan- w^g ;eiV°°r deze aandelen is een be- ,,'Piksg ^?lven m een aanverwante Eu- aam?fierneming- De Hieuw uitgege- 'denrt geven Seen recht op een "d over het jaar 1963. <V, hunservenf=ir D,e N,v- Fijne Vleeswaren- en $Lr en i v ,k.en van Anton Hunink al- &ChaN-V' G- IJsseldijk en Zn te bprt'ihg dit jn «efuseer<I. Het is de be- "rÜvé„ de werkzaamheden in de beide onveranderd door zullen gaan. HEERLEN, 18 dec. De minister van Economische Zaken, prof. dr. An driessen, blijft optimistisch gestemd ten aanzien van de toekomst van de Limburgse mijnindustrie. Het rapport van de commissie-Van Berkum, noch het tweedaagse oriëntatiebezoek aan de Mijnstreek hebben de minister tot andere gedachten gebracht. Ondanks alle begrip voor het onbe hagen in de Mijnstreek, waar velen met angst vervuld zijn voor de op mars van het aardgas en op grond daarvan een gebrek aan vertrouwen in de toekomst van de kolen tonen, meent prof. Andriessen toch een posi tief antwoord te kunnen geven op de vraag of er in de toekomst nog plaats is voor de Limburgse kolen op de energiemarkt of zoals de heer F. Doh- men, voorzitter van de katholieke mijnwerkersbond, zich bij herhaling heeft afgevraagd of „men nog prijs stelt op onze eigen kolen". Wat de mijnproblematiek op korte termijn betreft, ziet minister Andries sen wel enkele vraagstukken. Zoals het productieprobleem, in de hand ge werkt door een daling van het aantal werknemers. Deze daling is een vrij normaal verschijnsel bij stijging van de welvaart wordt de mijnarbeid als zwaarder ervaren maar het aan tal werknemers in de mijnindustrie mag niet te snel dalen. Aangaande dit probleem dienen werkgevers en werk nemers zich gelijkelijk te bezinnen. Gevraagd naar commentaar op de uitlatingen van de minister, gaven zo wel mijndirecteuren als vakbondslei ders, ons te verstaan, dat zij het op timisme van prof. Andriessen niet de len. Met name niet, waar het gaat over het aantrekken c.q. het behou den van jonge mijnwerkers. Met een steuntje in de rug van de zijde van de overheid, zo menen zij, is het pro bleem van het werknemersbestand be slist niet op te lossen. De voorgestelde dienstjarenrente is slechts één, maar beslist niet hèt middel om de jonge mijnwerkers voor de kolenmijnen te behouden!" (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 17 dec. Op voorstel van de voorzitter, mr. F. J. van Thiel, heeft de Tweede Kamer vanmiddag be sloten om tere gelegenheid van het 500- jarig bestaan van de Staten-Generaal een draagmedaille te doen slaan. De medailles zullen 9 januari, wanneer dit herdenkingsfeest wordt gevierd, wor den uitgereikt. Daarbij wordt vooral ge dacht aan het personeel van de Kamer. (Van onze correspondent) BORNE, 17 dec. De rijkspolitie heeft na meer dan een half jaar speuren, de hand gelegd op drie meisjes van resp. 17, 19 en 20 jaar, die zich hebben schuldig gemaakt aan diefstallen uit de winkel van de coöperatie Oost aan de Deldenerstraat. Twee zijn zusjes. Zij maakten van het gestolen geld en goederen goede sier. Schaften zich dure kleren aan en be zochten feestavonden. In de afgelopen nacht vloog de 19-jarige tegen de lamp, toen zij met een valse sleutel de coöpe ratie binnendrong. Zij werd gevolgd door een agent van de rijkspolitie. Deze legde de hand op haar schouder juist op het ogenblik dat zij zich geld uit de kassa toeëigende. Het drietal nam geregeld kleine be dragen en slechts enkele goeren mee. Daarom duurde het zo lang voordat men de politie op de hoogte bracht. Aanvankelijk zocht het bestuur in eigen kring. Door het overlijden van de per soneelschef werd het onderzoek ver traagd. De zusjes en de vriendin zijn ingesloten en zullen in Almelo worden voorgeleid. De strooptochten hadden voornamelijk 's nachts plaats. NIJMEGEN, 17 dec. Mr. P. M. Peters, advocaat en procureur heeft vanochtend bij de „Twentsche Bank" beslag laten leggen op het vermogen van de Stichting viering 150 jaar ko ninkrijk" alhier, een bedrag van rond 26.500,-. Tot deze maatregel is beslaten na overleg tussen de regisseur van open luchtspelen Carel Briels en vier grote krediteuren. De krediteuren achten het plan van het stichtingsbestuur om over te gaan tot uitbetaling van zes procent van hun vorderingen, niet aanvaard baar. Daarbij komt, dat de vordering van de heer Briels door het stichtings bestuur niet is erkend. Na de betaling van zes procent aan de overige schuld eisers zou geen geld resteren om ach teraf alsnog zijn aanspraken te kunnen honoreren. Als gevolg van de beslaglegging is de udtbetalingsregeling van het stichtings bestuur geblokkeerd en kan evenmin het faillissement van de stichting wor den aangevraagd. In do nu beschikbare tijd willen de schuldeisers nagaan, of het mogelijk is, de leden van het stichtingsbestuur per soonlijk financieel aansprakelijk te stel len. Daarvoor moet worden aangetoond, dat ze bij het organiseren van de fees telijkheden in Nijmegen de normale grenzen van voorzichtigheid hebben overschreden. Advertentie) *H&ngenóe erkenning FJJL (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 18 dec. Het grote za- lencomplex-Bellevue naast de Amster damse Stadsschouwburg zal door de Ned. Televisie Stichting worden gehuurd en verbouwd tot een studiocomplex, dat vooral zal dienen voor grote dramatische produkties. Het gemeentebestuur, dat het complex onlangs heeft gekocht heeft enige tijd geaarzeld onder de aandrang van de hevig in ruimtenood verkeren de Opera en Ned. Comedie, die het complex begeerden als repetitieruimte, maar tenslotte is de televisie voorrang verleend. Een deel van Bellevue blijft gereserveerd voor het bioscooptheater Calypso, het cabaret Lurelei en het bin nenkort in te richten Cinerama-theater. De NTS stel zich voor in het complex een complete technische outillage in te bouwen. De komst van de TV zal zonder twijfel aan het Leidseplein veel be langstelling trekken. In de praktijk was de TV er voortdurend te gast, want vele TV-spelen werden er in zaaltjes in de omgeving ingestudeerd. Ook heeft de TV in Amsterdam pied-a-terre BUSSUM, 18 dec. De vijftiende af levering van „De Bezetting" was giste ren aan de gevangenissen en concen tratiekampen gewijd. Er was van te voren waarschuwenderwijs aange kondigd dat het „een harde uitzending" zou worden. Waarmee men overigens ietwat alarmerender is geweest dan na derhand nodig bleek. Eerst tegen het slot van de uitzending werden enige beelden vertoond, die men overigens al kende, maar die gruwelijk genoeg zijn om te blijven schokken. Dr. De Jong zei in zijn toelichting, dat hij zulks deed „ter overdenking en ter waarschuwing". Terecht. Overigens ging het ook dit maal weer om een weloverwogen, goed uitgebalanceerde documentaire; of schoon er wat ons betreft gerust wat meer „beeldend" materiaal in verwerkt had mogen worden. Indrukwekkend was bepaald de getuigenis van de heer W. van Lanschot, die door dr. De Jong royaal aan het woord werd gelaten en die een onopgesmukt, maar zeer in dringend verhaal leverde over zijn ver schrikkelijke ervaringen. Gaande de uit zending oefende dr. De Jong duidelijke kritiek uit op o.m. het Internationale Rode Kruis, waar het ging om het stu ren van voedselpakketten naar de Kam pen. Jules Croiset en Sonja Brill brachten deze avond verder onder de gevoelige regie van Loet Steenbergen een eenakter van Tennesee Williams „Praat tegen mij als de regen" op het scherm. Zij deden dat met doorleefd begrip, inge togen en beheerst. In „Achter het nieuws" zag men een goede reportage uit Skoljpe en vlak voor „De Bezetting" bij wijze van ttfd- vulling een opname van een „Pas de deux" op „Clair de iune" van Debus sy, die van een erbarmelijk slechte ge luidskwaliteit was. H.Hn. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 18 dec. Technisch voldoet de proef die in het Bezuiden- houtkwartier wordt genomen met het centraal-antenne-systeem aan de ver wachtingen. Beeld en geluid zijn van uitstekende kwaliteit. Exploitatief zijn de stoutste dromen in vervulling ge gaan. De prognose was dat er zich duizend abonne's zouden melden, maar men is reeds over de 1700 aansluitin gen heen. Dit heeft de directeur-generaal van de P.T.T., prof. ir. G. H. Bast giste ren desgevraagd meegedeeld. Zoals bekend zal de beslissing over defini tieve invoering van het centraal an tenne systeem aan de minister van Verkeer en Waterstaat en aan het parlement zijn voorbehouden. Prof. Bast zegt: „Wij hebben ons tot taak gesteld te tonen wat technisch moge lijk is. Wij staan er neutraal tegen over of men deze mogelijkheden wil benutten". Zoals gemeld kan met dit systeem tegen een bedrag van rond vijftig gulden per jaar op het gewone tv.-toestel behalve Nederlandse ook Belgische en Duitse programma's sto- ringvrij ontvangen worden, terwijl men op de radio verzekerd is van de storingvrije ontvangst uit een keuze van twaalf stations. Het gebruik van een eigen antenne is bij het systeem overbodig. De apparatuur zoals die thans in het Bezuiden houtkwartier in gebruik is, is technisch ook geschikt voor het doorgeven van kleurentelevisiepro gramma's, zij het dat deze nog niet worden uitgezonden. Het ligt met in de bedoeling dat de P.T.T. de „draad- televisie" zelf gaat exploiteren. Men wil slechts zorgen voor het transport van de signalen. De P.T.T. is van me ning dat er bij dit systeem geen moei lijkheden zullen komen voor wat be treft de auteursrechten, bijvoorbeeld voor buitenlandse televisie-program ma's. Het laatste woord zal echter eventueel gesproken moeten worden door de Hoge Raad, zo meent prof. Bast In de Kamer was opgemerkt dat de proefneming in het buitenland „ont steltenis" had gewekt. De P.T.T. heeft echter geen klachten of kritische vra gen gekregen. Wei is er in Duitse ac tualiteitenrubrieken in positieve zin aandacht aan geschonken. in het oude Frascati aan de Nes, van waar „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" de lucht ingaat, als mede in het theater Marcanti in West en Cinetone in Oost. De NTS is genoodzaakt haar studio ruimte snel uit te breiden in verband met het komende tweede net. In het omroepkwartier Crailo zijn twee van de vier geprojecteerde grote studio's in aan- jbouw, die eind van het komend jaar zul- len worden opgeleverd. Naast Bellevue zal men ook studioruimte betrekken in het Bussumse theater Concordia. (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 18 dec. Rudi Car rell zal vrijdag 1 mei voor de VARA- televisie een eigen show van drie kwartier op het scherm brengen. Na een afwezigheid van precies één jaar, waarin Carrell ideeën heeft willen op doen voor een eventueel serie-pro gramma in het volgende seizoen, meende de VARA er goed aan te doen Carrell weer eens aan de kijkers te presenteren. De show van 1 mei staat geheel op zichzelf. Met een serie zal Rudi Car rell niet vóór oktober 1964 starten. Het is nog niet bekend of dit programma elke veertien dagen dan wel maande lijks op het scherm zal worden ge bracht. Via de radio zal men Carrell voorts op Eerste Kerstdag kunnen beluiste ren. De VARA zendt dan 's-avonds om tien voor tien een veertig minu ten durend programma uit, dat werd opgenomen in het Nederlands Sanato rium in Davos. Daarvoor reist Rudi Carrell morgen, op zijn verjaardag, naar Zwitserland, om daar zaterdag het programma op de band vast te leggen. Het wordt helemaal een one-man show, waarin slechts enkele oude liedjes zullen voor komen. Vóór de Kerst hoopt Rudi in Nederland terug te zijn. Advertentie) (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 18 dec. In het ker kelijk televisie-magazine „Kenmerk" van maandag zal om tien over half acht de volledige toespraak worden uitgezonden, die ds. Martin Luther King op 28 augustus in Washington heeft gehouden. Tijdens do „Mars naar Washington" zoals deze massale betoging voor ras- sengelijkheid werd genoemd, luister den honderdduizenden naar deze in drukwekkende rede, die was getiteld „Let freedom ring". Miljoenen Ame rikanen volgden via de televisie de toespraak. In Nederland werden in het NTS- joumaal fragmenten vertoond. Thans is het mogelijk de gehele toespraak uit te zenden. De filmbeelden zijn voorzien van Nederlandse ondertitels. Dr. J. W. Schulte Nordholt za! een inleiding uitspreken. Diezelfde avond kan men ln het programma van het IKOR, het RKK en het Convent van Kerken kijken en luisteren naar het Kerstverhaal, voor deze gelegenheid getekend en verteld door leerlingen van de Haarlemse Montessorischool. De uitzending be gint om half acht. DEN HAAG, 18 dec. Op zaterdag en zondag 4 en 5 januari wordt in Amersfoort het jaarlijkse internationale waterpolotoernooi gehouden. Deelnemen de ploegen zijn AZPC (Amersfoort), Neptunus (Amersfoort), Neptunus (Am- hem), Duisburg en een bondsploeg. SCHIERMONNIKOOG, 18 dec. Bnr. gemeester O. G. De Boer kan vrijdag niet aanwezig zijn op een koffiemaal tijd van de BP, die op het ogenblik op het eiland naar olie zoekt, zo werd gisteren op het eiland bekend. De BP heeft daarna aan de reeds uitgenodig de gasten bericht, dat de koffiemaal tijd niet doorgaat in verband met de weersgestel dheid Bekend werd dat de burgemeester er niet voor voelde vrijdag uit han den van directeuren van de BP een geschenk voor de bevolking te ontvan gen. Hij vindt dat dit geschenk men zegt een filmprojectieapparaat beter aan de vereniging Dorpsbelan gen kon worden gegeven. De burge meester had uit persberichten verno men dat de BP aan het college van B. en W. dit geschenk wilde overhan digen en kreeg eerst daarna een uit nodiging... (Advertentie) l==iSÉÖf§ill ERRES TV: voor wie een toestel méér betekent dan kijkgiaasje-kastje- knopje. ERRES TV kijken: voor wie televisie zien méét is dan poppetje- gezien-kastje-uit. Kortom: de nieuwe lijn in ERRES televisie 1964 spreekt U als meer eisende kijker aan. De nieuwe lijn in vormgeving: fraai-funktioneel en modern-elegant. De nieuwe lijn in technisch denken - in verschillende ERRES TV-toestelIen zijn nieuwe vondsten verwerkt, zoals: beeldvergroter en afstandsbediening, ingebouwde transistorradio, foto-elektrisch oog en automatisch afstemgeheugen. Kies ERRES-visie op de toekomst! (Advertentie) Rustig oud met OLVEH pensioen HILVERSUM, I 402 m. VARA: 18.00 Nieuws. 18.15 Musetteklanken. 18.20 Uit zending van de Anti-Revolutionaire Par tij: Tot u spreekt mr. W. R. van der Sluis, secretaris van de Anti-Revolutio naire Partij. 18.30 Licht ensemble. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Meisjeskoor (ste reofonische uitzending). 19.25 Dansmuz. 20.00 Nws 30.05 Tango-rumba-orkest en zangsolistén. 30.35 Hart op de tong, progr. over een actueel onderwerp. 30.50 Lichte gr. 31.10 Dit is uw leven. 22.10 Liedjes. 22.30 Nws. 22.40 Balans: hoofd- en bijza ken. uit het dagelijks gebeuren. 22.55 Spontane reacties, discussie tussen twee ervaren musici. 23.30 Licht ensemble 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 m. NCRV18.10 Koorzang: geestelijke lied. 18.30 Het Spek- trum: lezingen 18.45 Nieuwe gr. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heilskwar- tier: Adventsprogr. 19.30 Radiokrant. 19.50 Licht instrumentaal ensemble. 20.10 Waarheid en verbeelding, lezing. 2190 promenade-orkestamusementsmuziek. 21.50 Kanttekeningen: actuele rubriek. 22.00 Cello en piano: mod. muziek. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverd. 22.55 Lichte gr. 23.55-24.00 Nws. ENGELAND. BBC Home Service 330 m: 18.00 Voor de jeugd. 18.55 Weerbericht. 19.00 Nws. 19.10 Regionaal progr. 19.32 Marktberichten. 19.35 Lichte orkestmuz. 20.00 Klass. muz. 20.30 Quizprogr. 21.00 Mod. muziek. 21.35-21.50 Kort verhaal. 22.35 Licht prógr. 23.00 Nws en berichten. 23.30 Lezing. 23.45 Pariementsoverzicht. 23.59 Weerbericht. 24.00 Nws. 0.02 Voor dracht 0.16-0.45 Klass. muziek. ENGELAND. BBC Licht progr. 1500 en 247 m.18.00 Gevar. progr. 19.33 Sport- overzicht en uitslagen races. 19.45 Hoor spel. 20.00 Nws en journaal. 20.31 Radio show 21.00 Muzikale quiz 21.30 Nws. en actualiteiten. 21.40 Hoorspel. 23.00 Gevar. muz. 0.55-L00 Nieuws. NDR WDR 309 m.19.00 Nws en weer bericht. 19.30 Jazzmuziek. 21.20 Zang en pianospel. 21.45 Nws. 22.16 Kamermuziek. 22.55 Mod. orkestmuz. 24.00 Nws. en weerbericht. 0.20 Dans- en amusements muziek. 1.00 Weerbericht en gevar. muz. FRANKRIJK, 280 en 235 m: 18.00 Ge varieerde muziek 23.40 Gr. 23.52-2400 Weerbericht en nieuws. BRUSSEL 324 m.: 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Lekenmoraai en filosofie 1850 Pianospel. 19.00 Nws. en weerbericht. 19.40 Vlaamse vedetten. 20.00 Openbaar kunstbezit 20.15 Zang. 31.30 Klankbeeld. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muziek. 23.00 Nws. 23.05 Chansons 2355 Nws. 0.10-0.45 Voor de zeelieden. BRUSSEL 484 m.18.03 Voor de sol daten. 18.40 Lichte muziek. 20.00 Klass. orkestmuziek. 22.32 Lichte muz. 22.55 Nieuws. kwartet. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.3" Kerstconcert. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Schoolzang. 17.45 Metropole-orkest er. tangsol: Amusementsmuziek. ENGELAND, BBC Home Serv. 330 tr. 1200 Anthologie van Elizabethaanse ma drigalen. 12.30 Klankbeeld. 13.00 Klast muziek. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14 10 Quiz. 14.40 Lezingen. 15.00 Dansmuziek. 16.00 Kritieken. 16.45 Verzoekprogramma 17.30 Klankbeeld. ENGELAND. BBC Light Progr. 1500 en 247 m.1290 Voordracht 12.15 Tho Dales, dagboek 12.31 Amus. muziek. 13.0 Populaire muz. 13.31 Gr. voor de arbei ders. 14.00 Amusementsprogr. 14.45 Voor de kinderen. 16.00 Voor de vrouw. 16.00 Gevar. muziek. 16.31 Muz. bö het werk. 17J.5 The Dales, dagboek, 17.31 Gr. voor de jeugd. NDR WDR 309 m.12.00 Amusements muziek. 13.00 Nws. 13.15 Amusementsmut 14.30 Orkestmuz. 16.00 Fiimmuz. 16.4 Mod. dansmuz. 17.00 Nws. 17.35 Operette muziek. FRANKRIJK, 280 en 235 m.: 12.00 Ge varieerde muziek. 12.42 Operafragmente 16.45 Orgelspel. BRUSSEL 324 M.12.00 Nws. 12.03''u- riétémuz. 12.30 Weerbericht en scheep-, berichten. 1255 Latijns Amerik muziek 12.50 Beursberichten 13.00 Nieuws en berichten. 13.20 Kamermuz. 14.00 Nws 14.03 Operettemuz. 1525 Lichte orkest e: zang 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten 16.09 Franse les. 16.34 Zang en pis-v spel. 16.50 Gr. 17.00 Nws en weerberk 17.15 Voor de kinderen. 17.50 Lichte or kestmuziek. BRUSSEL 484 m.: 14.33 Llchte- dansmuz. 15.03 Klass. symfonische r i- tlek. 16.08 Lichte muz. 17.00 Nieim - HILVERSUM 1 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gr. VPRO; 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8J.5 Progr.-overzicht en lichte gr. 9.00 Ochtendgymn. 9.10 De groenteman. 9.15 Klass. gr. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenw. 10.00 Lichte gr. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Huishoudelijke zaken, lezing 11.15 Omroeporkest: mod. muz. 12.00 Dansorkest en zangsol. (stereofo- nisclie uitzending). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing. 12.43 Licht instrum. sextet. 13.00 Nws. 13.16 Meded., event, actueel of gr. 13.25 Beursberichten. 13.30 Militaire kapel. 14.00 Strijktrio: mod. muz. (stereofonische uitzending). 14.30 Klank- omrankte levens, biografie van grootmees ter der lichte muziek. 14.30 Cello en piano: mod. muz. (stereofonische uitz.) 16.00 Van vier tot vijf, radioprogr. in een Notedop. 17.00 Voor de jeugd 17.55 De gesproken brief. HILVERSUM n. 298 m. KRO: 7.00 Nws 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte gr. en mededelingen. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Voor de jeugd. 820 Lichte gr. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Klass. en mod. kamermuz. 10.40 Mod. gr 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.46 Lichte gr. 12.15 Leven op het land, lezing. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Deze week, praatjes en berichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Klass. ork. muz. 1345 Voor de vrouw NCRV: 14.15 Koperorkest 14.30 Mod. orkestmuz 15.40 Licht instr. NCRV: 1950 Pas geperst NTD: 20.0 Journaal en weeroverzicht. NCRV20. Memo 20.35 Stiefbeen en zoon, TV-spe. 21.10 Als u het mij vraagt, ensuete en quizprogramma 22.00 Ridder van Maison Rouge, tv-feuiüeton (6). 2255 Over zeven dagen..., programma over Kerstfeest in het gezin. NTS: 22.40-22 45 Journaal. DUTTSE TELEVISIEPROGRAMMA'S 18.10-1806 Nws. (Regionaal progr.NDR 18J.5 Zeg het hun zelf. WDR: 18.30 Hier und Heute, journaal. NDR: 18.50 Voor cc kindemi. 19.00 Nws. 19.03 Actualiteiten WDR: 19-12 Nws. 19.15 Berichten NDR: 19.19 Alsterstrasse. WDR: 19.20 Mijn dng zoons. 19.45 Bulgaarse dansen. NDR 19.59 Programmaoverzicht.) 20.00 Jour naal en weeroverzicht 20.15 Coppélia. bal let 22.15 Over land en zee, trucfilm 22.30 Journaal en weeroverzicht 22.45 Der Fall Farley. TV-film. TWEEDE DUITSE TV -PROGRAMMA 18.30 Nws en praatje 18.45 De geschie denis over het ontstaan van bekende Kerstliederen. 19.00 Kennziffer 01: eine gefahrliche Frau, detectivefilm. 1950 Nieuws en berichten 20.00 De droom van de postbode Cheval: drie naïeve kunste naars in Frankrijk. 20.15 In diesen Ta- gen... Zeitgeschehen nah gesehen 21.00 Verkündigung, TV-spel. 22.40 Jour naal. FRANS-BELGISCH TV-PROGRAMMA 18.30 Berichten. 18.33 Engelse les. 19.Ot Schijnwerper op... het aanplakbiljet 19.30 Les Conquérants de Carson City (2) feuilleton. 20.00 Journaal. 20.30 Nathalie, agent secret, film. 23.00 Kunstkroniek 22.30 Journaal, VLAAMS-BELG. TV-PROGRAMMA 19.00 Nederlandse les. 19.15 Openbaai kunstbezit 19.25 Penelope, voor de vrouw 19.50 De Weerman. 19.55 Sport 20.00 Nieuws. 20.20 Filmtribune: De gouden varen. Tsjechische film. 22.20 Nieuws. VARA: 16.00 Voor de vrouw 15.45 Pauze. 16.00-16.15 Voor de kleuters. DUTTSE TELEVISIEPROGRAMMA'S 17.00-18.10 Voor de kinderen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 11