Z1J K.L.M. Vuil Bollen hotel bouwes Ontdek, wat men in New York ontdekte: nu i Groot complex bij Randweg Bezwaren tegen flatbouw in Aerdenhout Bewoners komen met plan voor eengezinswoningen Schoolarts met pensioen Geparkeerde auto's vaak slachtoffers van gladheid STILLE NOOD 1 Boete van f600 geëist tegen melkhandelaar TAXI 13000 Haarlemse kapper naar Beiroet Veel blikschade weinig letsel iili plily KING SIZE V erzorgingsflats, garages, hotel en kantoor ge bouwen M Sparrengroen Kerstsparren Burgerlijke Stand Haarlem Ingewikkeld ongeluk op Haarlemmerweg Kampioenschap judo club Haarlem Na actie in Haarlem Wegens overtreding prij zenbeschikking Kerstactie Waterpolo DWR-Njord 5-2 Niet in de kou WOENSDAG 18 DECEMBER 1968 PAGINA 3 yjcin het n ie vi ws Zandvoort Jhe last word in comfort edurende de weekends feestdagen een uitge- ®zen floorshow. Orkest: THE BOUNCERS het verfijnde rookgenot van FILTER CORK Overal ter wereld is de zuivere, voldoening schenkende smaak van EXPORT cigarettes de grote ontdekking. EXPORT gaat van land tot land, van hand tot hand, in San Francisco, in Londen, in Rome.New York en., nu in Nederland! Ontdek uw nieuwe cigarette: EXPORT Ook met kluit - In alle maten TUINBEDRUF Fa. v. Empelen en v. Dijk Aerdenhout - Tel. 41950-41951 Tegen dit toekomstbeeld: flat- bouw in Aerdenhout hebben be woners uit de Teding van Berk houtlaan ernstige bezwaren. Zij vinden, dat flats ernstig afbreuk doen aan het natuurschoon ter plaatseZij zijn met een eigen plan gekomen, dat de bouw van eengezinswoningen beoogt. Of hun plan ooit kans maakt uitge voerd te worden is twijfelachtig. B. en W. hébben de raad laten weten, dat zij de bezwaren van de bewoners niet ontvankelijk ach ten. Vrijdagavond zal de raad over deze zaak een beslissing nemen. Een gewonde; veel schade Us Dr. D. Bakker, de scheidende schoolarts. miiiiiiimiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiminiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiinHiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiHiimiiiiiitiimiiiiiimmiiiiinii De winter heeft reeds zijn slag geslagen. De wegen zijn glad, de kou dringt door tot merg en been. Voor velen betekent dat volop sto ken om de winter de deur uit te houden. Maar dat lukt niet bij iedereen. Er zijn mensen, die heel zuinigjes aan moeten doen. Die met veel passen en meten het geld bij elkaar hebben gekregen om hun wintervoorraad te betalen. Daar moeten ze het mee doen. Met angst en vreze zien sommigen de feestdagen naderen. Veel warmte zal er niet in huis zijn, dus ook minder gezelligheid. Deze mensen kunt u via onze actie hel pen. Laat ze niet in de kou zitten. Aan ons bureau werden de volgende giften bezorgd: N. N. 25; N. N. 2,50; E. S. 5; J. v. D. 2£0i; M. J. 2£0. Per giro ontvingen wij: J. B. 5; G. v. S.-K. 10; M. S. 12,50; J. 1. 20; Veldhoven 1; Alverna 100; M. J. M. 25; M. N. f 10; A. H.-H. 10; Ch. R. f 10; D. v. H. f 5; D. F. v. H. 5; L. d. G. f 5; G. C. f 5; W. S. f 2,50. U kunt uw giften bezorgen aan ons bureau Smedestraat 5, Haar lem of overmaken op nummer 143480 ten name van de Nieuwe Haarlemsche Courant te Haar lem. met vermeldina .Stille Nood'. O»1 In de Tweede Kamer heeft giste- ?e n bijna iedereen heel hard en heel ?e' gesproken over de K.L.M. Wer- ?ejijk, onze volksvertegenwoordigers Rebben van zich afgebeten. De toon was bijna zo scherp als die, welke men aj toaanden en maanden van iedere W'Hekeurige burger op straat kan fj?ren. Die is ook kwaad. En terecht! *ede door toedoen van de meerder- a*id van de Tweede Kamer verdwij nen zijn belastingcenter in de bijna °demloze Put, die de K.L.M. ge- °rden is. En daarom hadden wij n de Kamer gisteren ook graag een j der geluid gehoord. Iets van be- cheidenheid. VVij kiezen geen volks vertegenwoordigers, die met stem verheffing napraten wat de „gewone jdan" al lang gezegd heeft. Regeren 8 Vooruitzien. Niet nakaarten Ons land is de laatste jaren opge- Jpbrikt door afschuwelijke moorden, d'ma steeds bleek de dader een man, me sexueel volkomen was scheefge- fr°eid. Een geesteszieke, die zich in ®en vlaag van verbijstering vergreep ran een vrouw óf kind. De houding Jan het publiek was duidelijk. Men 8chrok en eiste dat zulke personen oorgoed uit de samenleving zouden Vorden verwijderd. Ofschoon wij dere 8trengheid niet delen, kunnen wij *}aar begrijpen. Wij hebben ook kin deren. Maar er is ding, dat wij met begrijpen. Het Amsterdamse Ge rechtshof heeft dezer dagen een zaak gehandeld tegen een man, die op g-ote .maal vuile en smerige boeken in vaderland verspreidde. Zo'n man, •jachten wij, verwekt de geestesziekte mc tot zulke gruwelijke daden leidt. doet dat voor geld. Wordt de Samenleving nu ook afdoende tegen b®m beschermd? Wordt zijn handel Voorgoed onmogelijk gemaakt0 Neen, procureur-generaal komt niet ver- rer dan een eis tot geldboete. Hij kan fatuurlijk niet anders. De wet zal wel *een andere mogelijkheden openlaten. Maar het blijft onbegrijpelijk. Zo dan is in dit geval het kalf ver- Ör. Aan '°nken. Waarom laat men de put open? tijdens de vergadering van de Ko ninklijke Algemene Vereniging voor bloembollencultuur, die in Haarlem werd gehouden, is het Landbouw schap aan de orde gekomen. Men heeft daarover uitvoerig in ons blad Van gisteren kunnen lezen. Het ging mer om een zaak buiten de politieke /Jeer. Wie van zijn afkeer zonder meer jegens het Landbouwschap wil- ?e getuigen, werd terecht door de Voorzitter naar de politieke organisa ties verwezen. Nee, hier betrof het een louter zakelijke aangelegenheid, baarbij zelfs gesteld werd, dat de Samenwerking binnen het Landbouw schap niet onbevredigend genoemd *an worden. Een enkele uitzondering daargelaten brachten de bollenmen- jCa de zaak rustig en zonder stem- erheffing ter sprake. En dat is een "'Wonderheid voor wie weet, dat doorgaans bij de behandeli. .g van „ergelijke kwesties meer dan krach- 'Se taal gesproken wordt. i Öet ging hier om het feit, dat de sngen van het bloembollenvak niet ''een in het Productschap voor de verteelt (P.V.S.) behartigd worden, maar ook in het Landbouwschap. In- 8ew'ijden spreken in het eerste geval vah een verticaal, in het tweede ge- a' Van een horizontaal orgaan. Wij .d'len op deze begrippen niet nader jd|aan, maar wij kunnen ons wel "denken, dat de bollenmensen zich la agen of het n0(ll£ is> dat 1,1)11 he- j5nSen verticaal en horizontaal be- actigd moeten worden. Niet zonder u "en stellen zij, dat in het Land bouwschap de „landbouw" de boven- Ij.'m voert. Heel begrijpelijk natuur- bnii ^laar "al neemt niet weg, dat de "en dus slechts een heel k'eine o'?eP vormen. Men voelt er zich dan niet thuis, en bovendien komt i c» beter en doeltreffender aan bod a het Productschap. Wat heeft het („n voor zin, in dat Landbouwschap mijven? 4 destijds reeds, bij de vorming van v schappen, heeft het hoofdbestuur n Bloembollencultuur er op ge- k e.Zen, dat de belangen van het vak z0 best in het Productschap behartigd scho n w°rden. De Sociaal Economi- jjjjm Raad deelde die opvatting toen li tl- nemen aan, dat een derge- "Ov ®anS van zallen aanvankelijk Vai-^mijdelijk was. De praktische er- tjjj'ng ontbrak nog. Maar nu de prak- boo uitgewezen, dat het Land- bet ,chaP maar heel betrekkelijke 'ciu heeft v00r het bloembol le hlk' onderstrepen wij de vraag of he.| ui"ige constructie, die bovendien biet j?mslachtig en tijdrovend werkt, SnPi "erzien moet worden en dan ook ei> alstublieft Adv -tentie) (Advertentie) jj. HAARLEM. 17 dec. B. en W. stel len de gemeenteraad voor aan de C.V. Aannemingsbedrijf, voorheen firma J. Krap te Utrecht, ongeveer 12.124 vier kante meter grond, op de hoek Wagen wegWestelijke Randweg te verkopen tegen een prijs van f 567.320.-. Genoem de c.v. wil, zoals wij destijds bericht hebben, op die grond een gebouwen complex stichten, bestaande uit een aantal verzorgingsflats, een kantoorge bouw en een hotel, alsmede een ben- zine-servieestation. B. en W. achten dit project bijzonder aantrekkelijk, omdat Haarlem dan een eersteklas-hotel rijker zal worden en er bovendien wordt voor zien in een behoefte op het gebied van de bejaardenzorg, terwijl er ook kan toorgebouwen zullen verrijzen. Het plan beoogt de bouw van een flatgebouw, waarin zijn ondergebracht 130 verzorgingsflats, 47 garages, en een aantal kamers voor personeel, voorts een hotel-café-restaurant, waarin 10 hotelflats. 36 normale- en 11 kinderka mers. bovendien een dienstwoning en tenslotte een kantoorgebouw, waarin eveneens een dienstwoning is onderge bracht. Op de binnenplaats van het complex komt het benzine-servicesta- tion. Op het eigen terrein kunnen 87 auto's geparkeerd worden. AERDENHOUT, 18 dec. In de ge meenteraadsvergadering, die vrij dagavond in Bloemendaal wordt gehou den, stellen B. en W. de raad voor het uitbreidingsplan in onderdelen Rijne- gom IV vast te stellen. Dit plan omvat de stedebouwkundige regeling voor het gebied ten oosten van de Viersprong, aan weerszijden van de Zandvoorter- weg. Tegen dit uitbreidingsplan zijn tien bezwaarschriften ingediend. Een daarvan is afkomstig van mr. F. M. Oberman, die tevens schrijft als ge machtigde van nog 22 bewoners van de Teding van Berkhoutlaan. Deze bewo ners stellen zich achter de bezwaren die zijn ingediend door de buurtvereni ging Buurtbelang Aerdenhout Bent veld. Dit bezwaar richt zich tegen dat onderdeel van het uitbreidingsplan, waarin wordt voorgesteld flats te bou wen op het rustieke weiland met fraai opgaand geboomte aan de westzijde van de Teding van Berkhoutlaan. De omwonenden hebben tegen de ont worpen waterplassen bezwaar, omdat (Advertentie) BEVALLEN van een zoon: 17 dec. M. Tibbe-Roubos, 15 dec. C. H. Detman- Stiegelis, 16 dec. I. Stuurman-Balke, 17 dec. G. Bauer-Mentjox, 17 dec. N. van Gent-van der Spek. BEVALLEN van een dochter: 17 dec. A. Knibbe-Siebma, 17 dec. A. M. M. Roest-Seijsener. ONDERTROUWD: P. A. Sweerts en L. C. van den Ejjkhof, A. C. Tanis en G. Mo lótoor, J. A. A. van Alphen en C. H. Verton, E. Fontana en H. J. Oos terhof, J. T. G. Munk en H. L. Wit kamp, P. J. Mooij en J. H. van Bil- derbeek, L. Fraipont en C. Assendelft, J. Bas en M. G. B. Valenteijn, H. Maas en W. M. van de Geer, allen 17 dec. GEHUWD: R. Struikans en L. F. Vos, A. E. Laurensen en A. A. C. Janssen, J. Giltatf en J. Schaper. J. C. Terluin en A. J. Dijkman, D. E. Shalders en C. A, Goosens, G. B. Kerkhoff en A. Mul der, A. van Manen en T. E. Hovius, C. J. Burggraaf en C. E. Jacobs, H. N. Posman en D. H. M. Geerts, allen 17 dec. OVERLEDEN: 12 dec. A. Brakel, 69 j., Graafschapstraat; 13 dec. P. J. de Groot, 68 j., Vergierdeweg; 13 dec. A. Balkenende, 58 j., Dr. Schaepmanstr; 13 dec. G. van der Horst, 77 j., Sper werstraat; 13 dec. Tli. Kruijt, 75 j., Duinoordstraat; 13 dec. H. J. van den Breek, 72 j., Pieter Kiesstraat: 12 dec. J. J. Muller-Homan, 65 j., Gasthuisvest; 13 dec. M. E. Harten-v. Poeteren, 66 j., Berlagelaan; 13 dec. W. van Dijk- Roest, 55 j., Lange Lakenstraat; 14 dec. A. Ter Horst-Haverkamp, 80 j., Padang- straat; 15 dec. E. H. G. Quart-Frank, 84 j., Gasthuisvest; 15 dec. J. Derksen, 60 j., Gasthuisvest; 16 dec. L. A. P. van Ruyven, 55 j., Gen. Cronjéstraat; 15 dec. M. A. A. Muller, 52 j., Hercu lesstraat; 14 dec. A. Beemsterboer, 76 j., Westergracht. zij ze levensgevaarlijk achten voor hun kinderen. Flatbouw wordt de minst estetische oplossing geacht. Voorts me nen de omwonenden, dat het huidige natuurschoon behouden moet blijven. De entree van Aerdenhout vanuit de richting Heemstede is thans fraaier dan zó ooit worden kan, wanneer er een flatgebouw van acht verdiepingen komt. Het plan schaadt dan ook het landelijk karakter van Bloemendaal en sluit bepaald niet aan bij de bebouwing van Aerdenhout. De requestranten in Aerdenhout laten het niet bij het maken van bezwaren alleen. Zij geven aan de hand van een tekening ook een oplossing: op de voor woningbouw bestemde grond aan de Teding van Berkhoutlaan kunnen even veel woningen worden gebouwd als het flatgebouw kan bevatten. De tekening is gemaakt door architect W. J. Pie- terse. De omwonenden menen, dat de ze „enkele" woningbouw verre de voor keur verdient boven flatbouw, omdat daardoor geen afbreuk wordt gedaan aan het natuurschoon. In het plan van architect Pieterse is tevens ruimte ge reserveerd voor een blok kleine wonin gen voor alleenwonenden en bejaarden. B. en W. hebben inmiddels de raad voorgesteld het bezwaarschrift van de omwonenden van de Teding van Berk houtlaan ongegrond te verklaren. Het laatste woord is nu aan de raad. AMSTERDAM, 18 dec. Vanmor gen slipte een bestelauto uit Haarlem op de Haarlemmerweg, raakte een bromfietser en kantelde van de berm In een sloot. De bromfietser kwam op de rijbaan terecht en werd daar weer licht ge raakt door een uitwijkende bus. Het ge volg hiervan was dat een vrachtwagen en militaire auto uit de koers raakten. De eerste kwam dwars over de weg te staan, de tweede kwam tot stilstand te gen een lantaarnpaal. De enige gewon de die men aanvankelijk dood waan de was de bromfietser. Na behande ling in het Wilhelminagasthuis is hij naar zijn eigen huis overgebracht. HAARLEM, 18 dec. De oudste judo-club van Kennemerland houdt vanavond haar jaarlijks clubkampioen- schap in de dojo van de Sportakade- mie Nauwelaerts de Agé te Overveen. Op deze reünie van alle zwarte band- houders zal voorts een film van de onlangs in Tokio gehouden voor-Olym pische Spelen forden vertoond. Deze film werd opgenomen door J. Nauwe laerts de Agé. HAARLEM, 18 dec. Een geldboete van 600, waarvan 400 voorwaardelijk met twee jaar proeftijd, heeft de Haar lemse officier van justitie, mr. J. Bre- dius, vanmorgen geëist tegen een 50- jarige melkhandelaar nit Haarlem, die vorige week, bfl een controle door amb tenaren van de inspectiedienst van het ministerie van Landbouw en Visserij, een procesverbaal opliep, omdat hij, zo als alle melkhandelaren uit Haarlem en omgeving, diverse melkartikelen (kar nemelk, vla en yoghurt) tegen een ho gere prijs verkocht had dan door de minister op 3 november vastgesteld. De melkhandelaar. die zich voor de Haarlemse politierechter moest verant woorden, is voorzitter van een van de Haarlemse melkhandelarenverenigin- gen. Hoewel hij er rekening mee hield, dat h(j en zijn collega's in Haarlem en omstreken zich aan overtreding van de ministeriële prijzenbeschikking schuldig maakten, en in juridische zin strafbaar zqn, beriep de melkhandelaar zich op overmacht. Sedert 1958 namelijk hebben de Haar lemse melkhandelaren in. verband met bezorgingsmoeilijkheden in de omgeving van de Algemene Vereniging van Melk- voorziening te Den Haag, de prijzen van diverse artikelen verhoogd; door de mi nister was hiertegen niet opgetreden. Toen vorige maand de inkoopprijzen van melk, als gevolg van de verhoging van de „boerenprijs1' in heel het land J11®1 2 cent per liter verhoogd werden, hebben de Haarlemse melkhandelaren hun toch al duurdere melkprodukten noodgedwongen wederom moeten ver hogen. „We stonden met de rug tegen de muur en betreuren de prqzenbe- schikking van de minister ten zeerste", aldus de melkhandelaar. „Een gelijk schakeling met de prijzen die elders gelden, zou voor de Haarlemse melk- handelaren op een fatale winstverlaging neerkomen". De officier achtte verkoop tegen te hoge prijzen bewezen en zei, dat alleen de minister de bevoegde persoon is om prijzen vast te stellen. „Er is in strijd met de wet gehandeld. Dat is straf baar". Mr. J. Smithuijsen, raadsman meende dat de recente prijzenbeschik king voor de melkdetailhandel in Haar lem niet verbindend is. De Haarlemse meikorganisaties hebben steeds gehan deld in overeenstemming met de advie zen van de A.V.M., waartegen de mi nister niet is opgetreden. Mr. Smit huijsen vond, dat er door de Haarlem se melkhandelaren geen inbreuk ge maakt was op het ministeriële prijsbe leid, wat volgens de raadsman overi gens geen juiste toepassing was van de prijzenwet. Mr. Smithuijsen vroeg vrij spraak. De politierechter, die nog een aantal deskundigen in deze zaak wil horen, zal maandag 6 januari uitspraak doen (Adverteni Vandaag heeft dokter D, J. Bakker uit Heemstede afscheid genomen van de schoolartsendienst in de gemeen ten Heemstede, Bloemendaal en Zand voort, een functie die hfj wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd met ingang van 1 januari zal neerleggen. Gedurende bijna zeven tien jaar heeft hij, samen met een collega, zijn taak als schoolarts in de ze drie gemeenten verricht. Voor dien was hij tweeëntwintig jaar lang huisarts en schoolarts te Winterswijk, zodat van dokter Bakker gezegd kan worden dat hfj als geneesheer zijn le ven lang ten nauwste bij het onder wijs betrokken is geweest. Dokter Bakker heeft de ontwikke ling van de schoolartsendienst op de voet kunnen volgen. „Toen ik veer tig jaar geleden als schoolarts begon, stond dit werk nog in zijn kinder schoenen. De functie van schoolarts had slechts het karakter van een ne- venbetrekking, die met de huisarts praktijk moest worden gecombineerd. Een speciale vakopleiding kende de schoolarts in die jaren nog niet. Veel later pas is daar verandering in ge komen". Tijdens de oorlogsjaren kwam de districtsindeling voor de schoolartsendiensten tot stand. Het ar beidsterrein van de schoolarts werd als gevolg van deze maatregel der mate vergroot, dat hij zich volledig aan zijn taak als schoolarts kon wij den. „Er is op dit gebied heel wat ver anderd," zegt dokter Bakker. „Wij hebben een speciale opleidingscursus gevolgd en vandaag aan de dag is de ninctie van schoolarts in de sociale geneeskunde dan ook een erkend vak." Op onze vraag hoeveel Heemsteedse, Bloemendaalse en Zandvoortse school kinderen hij de afgelopen zeventien jaar wel heeft onderzocht, antwoord de dokter Bakker dat dit getal om streeks de vijftigduizend moet liggen. Zijn bevindingen over de lichamelijke gezondheidstoestand van de school kinderen zijn onverdeeld gunstig. „In vroeger jaren kwam het regel matig voor, dat er kinderen naar een vakantie-kolonie moesten worden uit gezonden. Tegenwoordig is dat bijna niet meer het geval, maar daar staat tegenover, dat er nu veel meer ner veuze lcinderen zijn. Dat brengt de tijd mee, zegt dokter Bakker. Aan de schoolartsendienst in Heemstede, Bloe mendaal en Zandvoort bewaart hij prettige herinneringen. Er is altijd een goede verstandhouding geweest met de gemeentebesturen en de scholen. Dokter Bakker, die als schoolarts wordt opgevolgd door dokter N. W. H. M. Gies uit Beverwijk, is niet van plan met emeritaat te gaan. „Ik ben", zegt hij, „nog niet aan de leeftijd om helemaal niets te gaan doen". Als controlerend arts en het werk voor de keuringen zal er, naar hij zegt, voor hem nog wel het een en ander te doen zijn. Wekenlang heeft vanuit de etalage van de Haarlemse kapper Louis Pier lot in de Zijlstraat een mysterieuze oosterse vrouw vanboven haar hoofd doek, die het haar, de mond en de neus bedekte, de winkelende voorbij- angers strak in de ogen gekeken. len kleine, zwierige palm, die rechts van haar uit de grond schoot, legde de nadruk op haar uitheemse afkomst, terwijl in haar ogen de schitteringen in het water van de kleine oase vlak voor haar, weerspiegelden. Om er al le twijfel aan te ontnemen dat het hier een woestijntafereel betrof, spoed de zich links een kameel door het zand recht naar de beeltenis van de mooie vrouw. De oosterse schone stond daar niet voor niets. Zij hield de passerende Haarlemmers onbewe gelijk en bijna vermanend een lip penstift voor van het nieuwe merk „sheik", genoemd naar een der figu ren uit de film „Lawrence of Ara- bië". Bovendien fungeerde zij als voou> naamste zetstuk in de fraai opge maakte etalage, waarmee de heer Louis Pierlot naar een prijs dong in een Europese etalagewedstrijd die uit geschreven werd door de Columbia International Films, de makers van de film, en Miss Elisabeth Arden, die zich door de bruinrode kleuren in de film liet inspireren tot de nieu we lippenstift „sheik". Honderdzevenentwintig kappers en parfumerieën, alleen al in Nederland, namen aan de wedstrijd deel. En gis teren bleek dat de mooie Arabische niet alleen de winkelende Haarlem mers maar ook de keurende juryleden aan haar voeten had gedwongen: tij dens de eindbeslissing in Zürich kwa men de heer Pierlot en zijn etaleur Oldedamink als winnaars van de Ne derlandse hoofdprijs uit de bus. Dat betekent dat de heer Pierlot zich half maart met zeven andere hoofdprijs winnaars, vanuit geheel Europa, naar Beiroet in de Libanon zal laten vlie gen om daar van een door de film maatschappij verzorgde vakantie te gaan genieten. HAARLEM, 18 dec. Tal van auto botsingen in Haarlem gisteren en van morgen bewijzen dat men vooralsnog niet aan de gladheid op het wegdek ge wend is. De meeste schade werd aan gericht bij botsingen tussen slippende en geparkeerd staande auto's. Een personenauto, die gisteravond omstreeks half elf van de Schoterweg het Julianapark wilde inrijden schoot plotseling naar rechts en raakte een auto langs de kant. Lichte schade was het gevolg. Een dergelijk ongeval ge beurde gistermorgen omstreeks elf uur op het Floraplein. Een personenauto en een vrachtauto werden licht be schadigd. Ook in het Wilhelminapark verloor de bestuurder van een perso nenauto de macht over zijn stuur, toen de auto begon te glijden. Een tweede personenauto langs de kant van de weg werd geraakt. Beide auto's liepen enige schade op. In de De Njjs van Hulle laan werd een geparkeerd staan de auto Mcht beschadigd, toen deze ge raakt werd door een vrachtauto, waar van in een bocht van de weg het ach tergedeelte plotseling begon te schui ven. Op de Vlaamseweg kwam een slippende bestelauto op de andere rijbaan terecht en ramde daar een per sonenauto.' Beide auto's werden be schadigd. Eveneens tengevolge van de gladheid kwam gistermiddag omstreeks één uur een 12-jarige jongen met zijn fiets te vallen. De jongen kwam op het hoofd terecht en moest voor een onderzoek naar de Mariastichting worden overge bracht. Op de kruising Muiderslotweg-Ver- gierdeweg reden gisteravond om zes uur een bus van de NZH en een per sonenauto op elkaar in. De bus had vaart geminderd om voorrang te ge ven, maar was doorgeslipt. De perso nenauto werd zwaar beschadigd, de bus licht. Om zes uur vanmorgen trof de politie op de Rijksstraatweg een man aan, die vein zijn bromfiets geval len was en op het wegdek was blijven liggen. De man, een 51-jarige machi nist uit Haarlem, had oij een val zijn schouder gebroken. Hij werd overge bracht naar de Mariastichting. Heel wat beter was het lot van een 43-jarige procuratiehouder uit Benne- broek, wiens auto gistermorgen om streeks half negen op de Schipholweg slipte en in een sloot terechtkwam. Een takelwagen zette de auto weer netjes op de weg neer en de bestuurder kon zijn tocht voortzetten. HAARLEM, 18 dec. Voor de cur sus Maatschappelijk Werk te Vught zijn geslaagd de dames: M. H. Nelis (Hillegom); A. G. C. Turkenburg (Sant poort) en H. A. H. M. Vorselaars (Am sterdam). GEEN SPREEKUUR De burge meester van Heemstede, mr. A. ridder van Rappard, zal vrijdag geen spreek uur houden. HAARLEM, 18 dec. Voor afdeling III B heren bekercompetitie KNZB werd gespeeld de wedstrijd DWR 1 Njord '59 1. In de eerste helft werd door Siebeling voor Njord een spelers meerderheid benut, nadat Jan Sint reeds voor DWR had raak geschoten. Deze bracht ook de ruststand op 2-1. In de tweede helft scoorde Sint: 3-1. Daarna kreef Njord opnieuw een spe lersmeerderheid, welke door Berends werd benut. De Njord-verdediging bood spoedig daarna geen weerstand meer. Het was Bood. die DWR aan een 5-2 overwinning hielp. De stand is nu: Kroosd. 1 3-6, DWR 1 3-4, Njord '59 1 3-4, VZV 1 3-2, WZPC 1 4-0. Voor de eerste klasse heren was Neptunus 1 uit Zaandam de gast van HPC 1. Het was een rommelige strdijd, waarin de eerste periode eindigde zo- ais ze was begonnen. In de tweede periode was de HPC-aanval produk- tiever: Wiers en Koster zorgden voor een voorsprong van 2-0. Nadat Verleur en Prins er 4-0 van hadden gemaakt, gaf De Ridder voor Neptunus een tref fend antwoord. Na een doelpunt van Termeer nam De Ridder ook het tweede doelpunt van Neptunus voor zijn rekening. Met de stand 5-2 werd de laatste periode ingezet. HPC werd overmoedig, waar door Rob v. d. Dobbelsteen gelegenheid kreeg de achterstand van zjjn ploeg te verkleinen. Boudie de Jong bezegelde een HPC-aanval met een doelpunt, waarna de laatste treffer voor Neptu nus door De Ridder werd afgevuurd. De uitslag was 6-4.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3