Abonnements prijs T.V. Johnson rekent af met „sleeën' Woningnood in Heemstede wordt elk jaar groter „Peter en de Wolf in Haarlem Optreden van Teddy Scholten een aanfluiting K R EM E R 7 Beperkt verbod van honden op strand Agenda voor Haarlem en omgeving 1 VAN NliL Schiaparelli KVP-pleidooi voor demping van Blekersvaart Boete van f 1000.- voor belediging van DE GAULLE Limburgse vrouw levenslang niet op voetbalveld Koffie STRANDSCHAP ZANDVOORT LION D'OR R.C.H K.F.C. fiee van het ti reu vvs BEGROTING 1964 VASTGESTELD TAUNUS 12 M - 17 M Burgerlijke Stand Haarlem Winter Alphenaar Bladmuziek Alphenaar GROEN Co. m OMEGA Mr. H. Phaff Apotheken en dokters diensten H.H. Missen in Dekenaat Haarlem ATAX-TAXI ZATERDAG 21 DECEMBER I9t» PAGINA 3 ZAADHANDEL IAN ROOZEN ALLES VOOR UW TUIN Blekersvaart GARAGE PETERS" Incidentje Gitaren Blaasinstrumenten Hoewél sneeuw en ijs ons zeker sinds verleden jaar zo lang zamerhand een alledaags beeld zijn geworden, worden we niet moe de romantische kant van het ingesneeuwde landschap te bewonderen. De verlaten haven van Spaarndam, waar alleen de vogels voor wat levendigheid zorgen, geeft alle gelegenheid tot dichterlijke over peinzingen. CENTRALE VERWARMING DUIKER OLIEBRANDERS Films: HORLOGES Muziek: Toneel Diversen: Cabaret: Tentoonstellingen Hofel-Gafé-Resfaurant TIJDENS DE KERSTDAGEN DINER-DANSANT Haarlem Heemstede Aerdenhout Bloemendaal Zondag 2 uur k.f.o een sprankelende geur Éllfc«X di. jS^üpcivfk [Jcn rkjir vol lieMijkhU1 Éau de toilette 1-4-5059-1 Parfum ii.50 - 49-°>l' 1.2.3.4.5 Reeds enkele malen hebben wij dexe week op deze plaats onze be- sorgdheid uitgesproken over de storm achtige ontwikkeling van het prijzen- front. Wij hebben de lezers aangera den zich bij iedere prijsverhoging af te vragen of ze inderdaad noodzake lijk is en dat geldt dus ook nu op het moment, dat de directie van deze krant uw abonnementsprijs verhoogt. Is die verhoging nodig of proberen ook wij op onze manier iets af te plukken van een loonronde, die als welvaartronde bedoeld was? Het antwoord is eenvoudig. Het is zelfs bij iedereen al bekend, geloven wij. Want iedereen weet, dat Neder land als krantenland een goedkoopte eiland is. Iedereen weet, dat nergens ter wereld de krant zo weinig kost en iedereen weet ook, dat alle kran tendirecties juist zo lang mogelijk en dat vaak ten koste van grote offers prijsverhogingen hebben tegengegaan, omdat zij ervan over tuigd zijn, dat „u de krant niet kunt missen, geen dag." Omdat de krant, de vrije onafhankelijke Nederlandse krant, die mogen wij één keer roemen op onszelf internationaal een uitstekende naam heeft, hét bind middel is in onze democratische sa menleving. Achteraf kan men zich nu afvragen of dat voorzichtig prijsbeleid verstan dig is geweest. Want uitgerekend c;> het moment, dat vele fabrikanten een niet helemaal eerlijk voorschotje ne men op de komende loonronde, komt nu ook de krant. Ze heeft de schijr tegen. Heel sterk, En daarom is het wellicht nuttig om duidelijk te stel len, dat de verhoging van de abon nementsprijzen eigenlijk geen „ver hoging", maar het inhalen van een achterstand is. Zou die achterstand niet worden ingehaald, dan zou de kwaliteit van de krant en het peil van de voorlichting ernstig in gevaar ko men. Abonnementsprijsverhoging is dus hoe vreemd het ook klinken moge een dienst aan de abonnees. Wij hopen dat u ons daartoe in staat zult stellen en wij geven u de verze kering, dat wij met die onmisbare steun alles in het werk zullen stellen om u een krant te bieden, die uw trouw waardig voldoet aan de hoogste eisen. Nu het tweede televisienet plotse ling bereikbaar is geworden, zitten we met een in Wassenaar gemaakte afspraak danig in onze maag. t t konden partijen het namelijk met geen mogelijkheid eens worden over de vraag wie dat tweede net zou be dienen. Moesten dat de omroepen zijn? Mochten ook anderen gaan zen den? En vooral, zou het een net wor den met of zonder reclame? Niemand wist het. Er ontstonc een volledige spr~ •xkverwarring en in die toestand vonden wij natuurlijk toch een oer-Nederlandse oplossing. WH beloofden elkaar een comm: 'ie. Een commissie met een mooie vreemde naam en die zou later het p.'obleem wel eens van alle kanten bekijken. Later, ja. Maar dat „later" is nu nogal gek. Het tweede net is immers moge lijk, maar de commissie moet zelfs nog benoemd worden. Wat dus te doen? Toch zeggen: afspraak is af spraak er een nutteloze commissie nutteloos werk laten doen? Tijd ver prutsen? Wel, het is misschien voor minister Bot niet gemakkelijk, maar wij zouden zeggen: hak de knoop door. Regeren is besluiten. En als het besluit krtiek uitlokt en dat ge beurt! d an kunnen wij de minis ter op voorhand troosten. Commissie- oplossingen („het probleem in de ijs kast zetten") hebben het vaderland nog nooit goed gedaan en iedereen weet, dat er nergens zo fe' zou zijn gevochten als in de „pacificatie-(vre- des)-commissie f Advertentie) 8PEKSTR AAI 5 - TELEF 1606] WASHINGTON, 21 dec. (Rtr) Pre sident Johnsons bezuinigingswoede heeft nu ook het statussymbool van Ameri kaanse regeringsambtenaren in de ge hele wereld, de grote, glanzende auto met pluchen bekleding, getroffen. Het begrotingsbureau heeft het aantal li mousines „en andere luxewagens" met chauffeur met 75 procent ingekrompen Onder de maatregel vallen wagens van drie typen: Limousines, grote Sedans en middelgrote Sedans. Amerikaanse re geringsambtenaren rijden momenteel in 491 van dergelijke wagens rond. In het vervolg zullen er nog maar 136 voor hen bestemd zijn. In Washington zullen er van de 131 slechts 20 overblijven. Ambtenaren die niet meer in aanmer king komen voor de grote „sleeën" zul- de beschikking krijgen over kleinere Sedans. Advertentie) (Advertentie) HEEMSTEDE, 21 dec. Na der tien uur vergaderen heeft de gemeen teraad van Heemstede gisteravond een punt gezet achter de begroting 1964, die zoals verwacht mocht worden zon der één tegenstem werd vastgesteld. Tijdens de behandeling van het hoofd stuk Volkshuisvesting heeft de raad de woningbouw aan een uitvoerige bespre king onderworpen. Het geschut werd werd daarbjj voornamelijk bediend door de heer Brandsma (PvdA), die in een goed geformuleerd betoog het woning bouwbeleid analyseerde. Aan de hand van cijfers was de heer Brandsma tot de conclusie gekomen, dat het wezenlijke tekort aan woningen in Heemstede neerkomt op een getal van 450, zijnde 7 percent van de totale woningvoorraad. Met dit percentage heeft het woningtekort het landelijke niveau bereikt, zei de heer Brandsma, die daaraan toevoegde dat de woning nood in Heemstede eerder toe- dan af neemt. Hij meende dat er de laatste jaren een prioriteit was gegeven aan de bouw van woningen voor beter ge situeerden. Tegen een dergelijke bouw- politiek maakte hij bezwaren en daarom drong hij er op aan, het accent te verleggen naar de bouw van woningen met een lagere huurprijs. Verschillen de raadsleden kwamen daarna nog over de woningbouwproblemen aan het woord. De wethouder van Volkshuisvesting mr. Van Wijk was het niet in alle opzichten met het betoog van de heer Brandsma eens. Met name bestreed hij diens opmerking over de prioriteits- toewijzing voor duurdere woningen. Ook was hü de mening toegedaan, dat het woningtekort in Heemstede gunsti ger ligt dan het landelijke tekort. Uit het antwoord van de wethouder kwam duidelijk naar voren, dat het woning- probleem het college van B. en W. zeer ter harte gaat. Ten aanzien van de uitbreidingsplannen merkte hij op, dat deze aangepast zullen moeten wor- den aan de bouw op lange termijn. Diverse sprekers brachten de enquête ter sprake die zeer binnenkort onder de Heemsteedse bevolking zal worden gehouden. Wethouder Van Wijk deelde mede, dat B. en W. onder ogen zullen zien, of zij deze enquête gebruik zal worden gemaakt van de diensten van een socioloog. B. en W. zullen een onder zoek instellen naar de mogelijkheid tot het aanbrengen van centrale verwar ming in woningwetwoningen. Daarmee beantwoordde wethouder Van Wijk en kele vragen van de heer Van der Hulst (KVP). Bij de behandeling van het hoofdstuk Openbare Veiligheid, kwam de demping van de Blekersvaart in discussie. De heer Zegwaart van de KVP-fractie zag maar één oplossing om in het centrum van het dorp uit de parkeerzorgen te komen: demping van de Blekersvaart.. Hij kreeg bijval van de heer Frets (PvdA) wilde VCV CV CCV CVC (WD), maar mevr. Cohen-Coster (PvdA) wilde van demping niets we ten. Zij zag een betere oplossing voor het parkeervraagstuk. De zijstraten van de Binnenweg zouden van parkeer haven moeten worden voorzien. De heer Scheer (WD) bepleitte een verlegging van de NZH-buslijnen van de Binnen- Advertentie) TELEFOON 38058 HEEMSTEDE BEVALLEN van een dochter: 19 dec. J. W. Weijers-Snippe, 19 dec. J. W. A. Meijer-Ter Horst, 18 dec. W. E. Bastiaan-Tjassens Keiser, 17 dec. E. Malipaard-van der Beek, 18 dec. E. Lunchof-van der Veken, 18 dec. H. M. G. van Diemen-Verlaan. BEVALLEN van een zoon: M. Hou- weling-Koster, C. Aarsen-Klaassen, E. M. Bontenbal-Dirks, A. van Duijvenbo- de-de Groot, allen 18 dec. Bevallen van een zoon: M. S. H. S. van der Leeuw-Herweijer, E. Berends-Basti- aanse, J. A. W. Sillevls-Spruijt, J. F. M. Zegwaart-Rooijers. Bevallen van een dochter: N. Wiedijk- Koper, W. P. Beudeker-Disco. ONDERTROUWD: 18 dec. C. G. de Graaf en A. Rietman, 18 dec. H. J. Heijmel en A. van Elteren. ONDERTROUWD: 18 dec. E. Peters en M. J. Rosendahl, 19 dec. A. W. Noor- dermeer en J. J. Neuvel, 19 dec. A. J. M. Kuijpers en J. H. Smit, 19 dec. H. M. Luber en M. E. Scholte. Ondertrouwd: J. Engelsma en S. H. van Driel, W. P. Pieket Weeserik en H. A. Fokkema, H. J. Ennek en P. E. H. Ange- vare, W. F. Andréa en I. J. de Winter, H. J. Vermeulen en M. Visser. GEHUWD: G. H. M. Verheul en M. J. E. Nieman, H. D. G. Goedemans en K. Roubos, T. A. M. Braber en H. C. v.d. Haak, J. Troost en N. Zegstroo, F. Stubenitsky en P. D. Baumann, F. F. Androg en I. Miedema, J. Lewis en A. van Bree, A. van Accooy en A. J. Prudon, W. H. Kippersluis en C. J. Vreeken, J. C. Sonnebom en M. J. E. van Ling, F. Ploeg en P. Janssen, H. G. Lagerweij en S. Leis, J. J. Nales en E. H. Blankendaal, D. Hoekstra en G. M. Moen, allen 19 dec. Gehuwd: J. C. F. Welde en A. Bout, J. M. Cottaar, P. H. Bloem en N. A. Termors huizen, J. A. van Wijngaarden en N Winkelman, W. D. van Eek en C. A. D.- Roozemond, H. F. W- Donner en H. M. Lieffering, T. J. H. Frederiks en F. L. Si- brandi, D. P. Nicolai en L. J. Thell. B. Verboom en A. W. Lips, J. A. van Steen en J. F. A. M. Baert, L. L. M. Piek en C. Hendriks, E. J. Heck en A. E. M. Boersema, J. J. Oerlemans en W. G. de Hon, J. Copsy en F. P. de Jong, W. J. Kapteijn en J. Hager, J. T. Hoogeveen en E. van Oosten. OVERLEDEN: 18 dec. W. Jansen, 57 jr., Gasthuisvest; 17 dec. L. Lexmond, 71 j„ Garenkokerskade; 18 dec. J. Mes, 66 j„ Zomervaart; 18 dec. P. Schreuers, 78 j., Van Nieveltstraat; 17 dec. C. Roo- sen, 74 j., Schalkwijkerweg; 18 dec. P. J. Huijbens, 50 j., Brouwerstraat; 17 dec. H. Willemse-Eichhom, 87 j., Ged. Oudegracht; 17 dec. H. Spoor-Breed- veld, 77 j., Hazepaterslaan; 17 dec. E. Kleyweg-Hogeveen, 42 j., Hazepaters laan; 18 dec. M. Beneker-Snel, 79 j., Dorreboomstraat. Overleden: B. Verhagen, 1 mnd, Voor zorgstraat, A. P. va nden Haak, 86 j., v. Keuienstraat, H. Sieraard, 58 j., v. Zegge- lenstraat. J. M. Turkenburg- van Kempen, j., Hagestraat. M. M. Bijnsdorp-van Ba- kel, 57 j., Lamiatestraat, E. C. Nieuwen- huiz-Janssen, 73 j., Gasthuisvest. Rectificatie: 2-12-'63 ondertrouwd: S. E. Lampe en H. M. Paulette. 17 gehuwd S. E. Lampe en H. M. Paulette. weg naar de Heemsteedse Dreef. Hij vond de verkeerssituatie op de Binnen weg levensgevaarlijk. De voorzitter, burgemeester mr. Van Rappard, deelde mede, dat het college van B. en W. er geen heil in ziet de busdiensten van de Binnenweg weg te halen. De middenstand zou daarmee niet gebaat zijn. Hij zei dat de politie ten aanzien van het parkeervraagstuk met een rapport zal komen. Met 12 te gen 7 stemmen nam de raad een motie aan, ingediend door mevr. Cohen-Coster, waarin verzocht werd op de Herenweg en de Heemsteedse Dreef tot plaatsing van waarschuwingsborden „Snelheids controle" over te gaan. De heer Brandsma maakte zich zor gen over het niet op tijd klaar zijn van de nieuwe zwemvijvers, wanneer er een langdurige vorstperiode zou aanbreken. Wethouder Van Wijk vondi het echter onverantwoord bij de aannemer pressie uit te oefenen om het werk bü vriezend weer voort te zetten. Dit zou volgens hem aan de bouw van de zwemvijvers schade kunnen berokkenen. Enkele raadsleden hadden bemerkt, dat terwijl de winter nog moest be ginnen de gladheidsbestrijding in de zijwegen te wensen overliet. Zij kregen van het college de toezegging, dat bier alle aandacht aan zal worden besteed. De voorzitter achtte het noodzakelijk om een speciaal voor dit doel te gebruiken zandauto aan te schaffen. Tijdens het slotgedeelte van de be grotingsdebatten over onderwijszaken kwamen voornamelijk de vrouwelijke raadsleden aan het woord. Er werd een motie aangenomen om de prijs van de sohoolmelk maximaal te verhogen tot 45 cent, in plaats van 50 cent per li ter. Aan het begin van de begrotingsver- gadering heeft burgemeester mr. Van Rappard er zijn misnoegen over geuit, dat de ter vergadering aanwezige ver slaggevers, de avond tevoren de raads zaal hadden verlaten, terwijl de ver gadering dit een „misselijke manifesta- noemde dit een „misselijke manifesta tie, karakteristiek voor de wijze waar op de pers haar taak t.a.v. de voorlich ting meende te moeten vervullen". Het raadslid Verkouw (PvdA) kon zich met deze opmerking niet verenigen. Gezien het late uur, zo bracht hij naar voren, was er op aangedrongen de debatten kort en bondig te houden, maar hier aan werd geen gevolg gegeven. Ook zijn fractiegenoot de heer Brandsma liet de uitlating van de burgemeester niet helemaal over zijn kant gaan. Het vorig jaar, zei hij, werd overeengeko men de avondzitting van de begroting van zeven tot elf uur te bepalen. Deze maatregel is dit jaar echter niet ten uitvoer gebracht. Burgemeester Van Rappard deed daarna de toezegging met deze wens in de toekomst rekening te houden. PARIJS, 21 dec. (Reuter) Alfred Fabre-Luce, de schrijver van het boek „Hooggerechtshof" waarin een denk beeldige berechting van president De Gaulle wordt beschreven, is gisteren wegens belediging van het staatshoofd door een Parijse rechtbank veroor deeld tot een boete van 1.500 frank (ruim 1.000 gulden), met bevel tot ver nietiging van het geschrift. In het boek, dat inmiddels ook in Engeland is verschenen, wordt De Gaulle beschuldigd van schending van de grondwet, waarvoor hij terecht moet staan voor een hooggerechtshof, bestaande uit de Nationale Vergade ring en de Senaat. De openbare aanklager nam vooral aanstoot aan een passage, waarin ge zegd wordt dat De Gaulle behoorde tot „de psychiatrische categorie van paranoia-lijders". KRUISWEG 47-49 HAARLEM KRUISWEG 47-49 HAARLEM gjry- - fe" HAARLEM, 21 dec. Ieder con certseizoen mag zijn vergissing heb ben. Nu was het optreden van de ra dio- en televisiiester Teddy Scholten met Prokofieffs „Peter en de Wolf" in het Concertgebouw wel méér dan een misgreep: het was een regelrech te aanfluiting voor alle Nederlandse declamatoren en declamatrices van professie De spreekstem van Teddy Scholten, die via een microfoon de zaal inkwam, klonk saai, mat, voortdurend in het zelfde lage timbre. Zij leek een school juffrouw, die uit haar boek een verve lend verhaaltje voor moest lezen waar ze zelf niets aan vond. Haar voordracht was slap en zonder spanning, zij toonde niet het minste benul voor de poëti sche details en de door de componist wel degelijk beoogde spanning. Van haar dictie ging niets uit, zij kroop niet in het vel van hoofdpersonen en figu ranten, typeerde hen op geen enkele manier. Heimwee knaagde de luiste raar aan het hart naar de spirituele expressie, die kunstenaars als Paul Huf hierin wisten te leggen: deze sugge reerde zijn publiek een drama in zak formaat, waarbij het sprookjeselement volledig intact bleef! De leden van het Noordhol'lands Phifharmonisch Or kest kwamen, onder leiding van Henri Arends, beurtelings met hun solistische trekjes fijntjes uit de hoek. Een kunstenaar van het zuiverste wa ter toonde zich vervolgens de altviolist Klaas Boon, die een zeer indringend en rijk melodieus pleidooi hield voor het Altconcert, dat Hans Henkemans in 1954 gecomponeerd heeft. De componist karakteriseert dit oeuvre zelf als een „strijd" tussen het min of meer agres sieve orkest en de milde, voortdurend zangerig voortmijmerende solopartij. De sterke, sonore toon van Klaas Boon was in elk geval royaal opgewassen te gen de zeer uitgebreide orkestbezetting. Verrassend is in het eerste deel een korte cadens met harpbegeleiding, zeer juist geconcipieerd aangezien de drie hoofdthema's Schubertiaans melodisch, niet Beethoveniaans motievenrijk zijn, (Advertentie) BLOEMENDAAL TELEF. 54855 SIMPELVELD, 21 dec. De afde ling Limburg van de KNVB heeft een vrouwelijke supporter een moeder van een groot gezin van de voet balclub Huls (een plaats bij Simpel- veld) verboden ooit nog een voet te zetten op een Nederlands voetbalveld. Dit als gevolg van scheldwoorden, die zij tijdens de eerste competitiewed strijd van dit seizoen aan de scheids rechter heeft toegevoegd. Bovendien was zij betrokken bij een vechtpartij. De vereniging Huls is bovendien ge straft met het spelen van zes thuis wedstrijden zonder publiek. Advertentie ZANDVOORT, 21 dec. Het strand-1 meente- en rijkspolitie alsmede aan de schap Zandvoort besloot tijdens een ver- Zandvoortse Reddingsbrigade voor het- gadering in beginsel over te gaan tot het invoeren van een beperkt verbod van honden op het strand. Namelijk ge durende het zomerseizoen en voor een bepaald strandgedeelte. Aanleiding hier toe was een verzoek van „Touring Zand voort". Vooral het belang van de hygië ne speelde hierbij een rol. Het bestuur nam kennis van de rap porten van de korpschef van politie en de Zandvoortse Reddingsbrigade over de gang van zaken op het strand gedu rende het afgelopen seizoen. Daarin werd o.a. gewezen op de talrijke ver wondingen welke strandbezoekers oplo pen tengevolge van kapot geslagen fles sen e.d. In verband hiermede werd be sloten (overeenkomstig een suggestie van een inwoner van Zandvoort) een suggestief waarschuwingsbord te doen vervaardigen en op verschillende plaat sen op en bij het strand te doen plaat sen met het opschrift „glasscherven brengen ongeluk". Het bestuur bracht dank aan de ge- CINEMA PALACE: Alleman, alle leeftijden. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. en feestdagen 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALSDe inspecteur-generaal, a. 1. Zaterdag 7 en 9.15 uur. Zo. en feestdagen 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Maandag 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2 en 8 uur. LIDO: De lefschopper, alle leeftijden. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. en feestdagen 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Wedren met de ooievaar, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. en feestdagen 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: De prinses van Kleef, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zo. en feestdagen 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m zondag: Geronimo, de laatste der Apachen, 14 jaar. Maandag t/m do.: Goliath en de barbaren, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo. en feestdagen 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De onweerstaanbare lady, 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zo. en feestdagen 2, 4.15 7 en 9.15 uur. MINERVA. Maandag 8.15 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.30 uur: Op kamers bij „die" vrouw, alle leeftijden. Zondag 2 en 4.15 uur: Spankie en zijn vriendjes, alle leeftijden. (Advertentie) Edelstaal vanaf f125. Grote Houtstraat 86 - Haarlem Speciaalzaak sinds 1883 Woensdag en do 2 en 4.15 uur: Lassie's beste vriend, alle leeftijden. Woensdag en do 7 en 9.30 uur: Can Can, volw. Maandag 23 december. Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Volks kerstzang o.l.v. Jos de Klerk. Zaterdag 21 december. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Studio met „De Babel" van Jan Wolkers. Regie: Ab Abspoel. In de hoofdrollen: Ad Noyons, Ad van Gessel en Herman Lut- gerink. Zondag 22 december. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Ensemble met „De opvolger" van Reinhard Raffalt. Regie: Karl Guttmann. In de hoofd rollen: Ko van Dijk, Ko Arnoldi en Ton van Duinhoven. Zondag 22 december. Holkade. 7 uur: Geref. Kerk, Richard Bijzondere kerstdienst. Ekestos, Stationsplein. 2 uur: Trio Arend Nijenhuis. 8 uur: Kwartet Hans Felderhof. „Adam en Eva", Raamvest S. iedere avono vanaf 8 uur 9 tot 11 uur Cabaret met Fiet en Frans Koster, Anneiies ESouma en Cees van Oyen en pianist Enrico Neckhelm Wiedewagen", Waaggebouw Damstraat Internationaal programma van Cobi Scheyer en Ronnie Potsdammer. Iedere vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 81 uur. Frans Halsmuseum. Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 10 5 uur, 's avonds van 8 30 tot 10.30 uur Zondag van 1 5 uur leylers Museum: Schilderijen 19e on 20e eeuw Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10 12.30 en van 1.30 - 5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 5 uur T/m 26 januari: Tentoonstelling van Kerstvoorstellingen uit eigen bezit. Ie Kerst dag en Nieuwjaarsdag gesloten. Vishal: Tentoonstelling van werken van de leden der Haarlemse vereniging van beeldende kunstenaars „De Groep". Geopend dagelijks van 10—5 uur. Zondags en beide kerstdagen van 1 5 uur. T/m 12 januari. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1, 2e etage: Expositie „100 ambachten" van Jan Luyken. Dag. van 10—5 geopend Tentoonstelling „5 tot 500", schilderijen, tekeningen, aquarellen en gravures. Kunstzaal Barteljoris, Barteijorisstraat 3. Vanaf 14 december t/m 4 januari: Tentoon stelling van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Arie Schouten. Geopend maan dag 1 —6 uur, dinsdag t/m zaterdag 9 6 uur Marius Bauer laan J, Aerdenhout (voor heen Tramweg); Tentoonstelling van werken van Hugo Landheer. Geopend zaterdag van 25 uur of na afspraak, telefoon 42797 Het Huls van Looy, Kleine Houtweg 103. Tentoonstelling van werken van leden Kunst Zij Ons Doel Geopend dagelijks van 105 uur Zondag van 25 uur Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein. Tekeningen van Herman Dijk stra. T/m 31 december. Geopend dagelijks van 10 6 uur en van 8 10 uur. f 10.74-11.49. Volgende week geen veiling. (Advertentie) tt.o. het STATION, tel. 22180 Menu op aanvraag. Zandvoortse Reddingsbrigade voor het geen door deze instanties is verricht in het belang van de veiligheid van de ba ders en andere strandbezoekers. Aan het eind van de vergadering werd afscheid genomen van mr. H. E. Phaff, die sinds december 1952 de gemeente Haarlem in het bestuur van het strand schap heeft vertegenwoordigd. Burge meester Mr. H. M. van Fenema bracht de heer Phaff dank voor de vooruitstre vende en waardige wijze waarop hij het lidmaatschap van het strandschap heeft vervuld. Mede door toedoen van de heer Phaff heeft de gemeente Haarlem en kele malen financiële medewerking ver leend voor zaken die buiten de enge kring van de bevoegdheden van het strandschap lagen, maar niettemin van groot belang waren voor de gasten op het strand. Mr. Phaff zei dat medewerking van de gemeente Haarlem heel gemakkelijk te verkrijgen was en spreker rekende dat dan ook niet als een persoonlijke ver dienste. Het strandschap heeft nog steeds de grote sympathie van het gemeente bestuur van Haarlem. Door middel van de vertegenwoordiging in het strand schap heeft Haarlem een inniger contact met de bestuurders der gemeente Zand voort dan met de andere gemeenten in deze omgeving. Spreker was zeer dank baar voor de prettige wijze waarop hij aan het bestuur van het strandschap heeft kunnen deelnemen. Apotheken: Park-apotheek, Kleverpark weg 13, tel. 50444, Centraal-apotheek, Grote Houtstr 78, telef. 10500-10502; Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraat 26, telefoon 13290. Doktersdienst: Indien geen hulp van huis arts, belle men fa. Mahöt, telefoon 1199U. (Ook voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Dierenarts: J. Westerman, Hartenlustlaan 7, telefoon 51555. Ziekenvervoer: G. G. D. Telefoon 14141. Margriet: Turfmarkt, telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming Tel. 12823, b.g.g. 008 boodschappendienst. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Laeijendecker, Raadhuis plein 9, telefoon 38103. A. van Lier, P. Aertzlaan 6, telefoon 39875. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: Zie onder Heemstede. Wijkverpleging: Zr. L. A. Molenaar, Camphuysenlaan 18, telefoon 43207. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Egberts, Zuider Stations weg 12, telefoon 57458. Wijkverpleging: Zr. J van Dijk, Bloemen- daalseweg 307, telefoon 12698, b. g. g. 14424 Overveec Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, telefoon 50158. Wijkverpleging: Zr. J van Dijk, Bloemen daalseweg 307, telefoon 126D8, b. g. g. 14424 en daardoor moeilijk op pregnante ze in een solocadens te verwerken Zoals dikwijls bedrijft de componist e» vernuftig spel, construeert een tig klankbeeld, maar op den duur Tu men een pointe, verlangt men naar opwindende ingeving. Het concert was in memorial» Th. F. Raedt geopend met de Air Bachs Tweede suite. „Die woelde aanvankelijk nogal rornrne door zijn bedding, kleurrijke taferv aan zijn oevers werden opgeroepen de hupse Boheemse volksdansen; et Falla's „Driekante steek" vormde vonkende slot van dit Abonnementscv eert. xrt. M.A- (Advertentie) Zal R.C.H. de verdediging kunnen doorbreken oersterke Kathedraal: 7, 8.15, 0.30 Jü„ 11.1® 12.30 uur. Sint Antonius Nieuwe Groeni»®*^ 6.30 7.30 8.30 H. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30 8.30. 9S° H„ 11, 12 en 18 'iur. O. L. Vr. Rozenkrans: Spaarne: 7.30, 9 uur, 10.30 uur H. en 12 00" De Goede Herder ïtaliëlaan: 7.30, 9 10.45 en 12 uur. Sint Jan A'damstraat: 7, 8.15, H„ 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 8 45 H„ 10.30, 11.45 en 18 u Avond®1!' H Hart, Kleverpark: 7, 7.45, 10.30 H„ en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara P. gerstraat: 7. 8, 9 15 H„ 10.45 en 12 0®' H. Liduina, Rijksstraatweg: 7.30, 9 10.45 en 12 uur. O L. Vrouw van VII Smarten, straatweg: 7. 8. 9.15 H.. 10.45. 12 eO 10 uur. v H.H. Petrus en Paulus: 7. 8.30. 1" en 11.45 uur H. Apostel Paulns: Duinroosplantso®11' 7.30, 8/5 H. 10.30 en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieëenhe|(i 7.30 9 H„ 10 45 en 12 uur. H. Sacrament: I 3u 9. 10.30 H., en 1' en 17 uur. AERDENHOUT: 7.30 9 H en 11 0°*' BeatrixschO"1 ZANUVOOKI -NOORD: 5.30 en 11.30 uur. - H. Agatha; 7.30, 9.30 H. en 11.30 U®' 11-30 OVERVEEN: 7, 8. 9 H„ 10.30 en uur. HEEMSTEDE, H. Bavo: 7.30, 8.30, 9-3° H., 11 en 12.15 uur O. L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.®®' 8.40 H„ 10, 11 en 12 uur SPAARNDAM: 8 en 10 H. BEN NEBROEK: (St. Joseph): 8.30 H., 10.30 en 12 uur. 6.4®' Advertentie) Paris .JLFran<-«- Ëau de Cologne T3775 -"49-7 7 Parfum 9.75-44.75 KERSTCONCERT Het trad^^ta kerstconcert in de Ned. Herv. o® Zandvoort zal op zondag 22 0gr»®' 20 uur worden gegeven. Het P z-lJtge^ ma vermeldt kerstliederen, te jci door het Hervormd Kerkkoor (fi* ding van Herman Blekkenhorst. cv. het orgel zal bespelen. Voorts treden de Nat. Brass Band onder van Meindert Boekei. Mobilofoon service dap, en. nacht

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2