Heemsteeds Badhuis aan de Postlaan sluit volgende week De eerste bezoeker van 1925 neemt ook het laatste bad Feest van bloemen in Krelagehuis voor Afscheid van mr. A. Povel Het oude jaar in diamant Slachten in Haarlem als service Bewoners krijgen geen gelijk van Bloemendaalse raad w Senioren van Kun Zij Ons tonen hun vitaliteit Nieuwe geest vaardig 30 STILLE NOOD DRIE DAGEN IN HAARLEM TENTOONSTELLING IN HUIS VAN LOOY TAXI 13000 Zangverhod had geen effect SLEUTEL WEG? Radio Moors DIMLICHTACTIE TOT NOG TOE GROOT SUCCES B.O.C. 3 nog zonder verliespunten W eihnachtsoratorium op Tweede Kerstdag T af eltennistoernooi in Kleverpark FLATBOUW IN AERDENHOUT EHBO-driekamp HEEMSTEDE WINT CAMILLUS-BEKER Kerstactie Ons antwoord Kerstviering Mater Amabilisschool ZATERDAG 21 DECEMBER 1963 i-aGINA 3 HEEMSTEDE, 21 dec. Voor het Heemsteedse badhuis aan de fostlaan zijn, na bijna veertig laren trouwe dienst, de laatste dagen aangebroken. Volgende week zaterdag, rond negen uur 's avonds, zal de deur van het badhuis definitief in het slot vallen. Daarmee wordt een brokje geschiedenis afgesloten dat op de volkshygiëne in Heem stede haar stempel heeft gedrukt. He gemeente heeft het gebouw verkocht aan de rijkstelefoon dienst, die om de grond zit te springen teneinde tot uitbreiding Van het telefoongebouw aan de Raadhuisstraat te kunnen over gaan. De bezoekers en bezoeksters van het badhuis zullen met in gang van het nieuwe jaar niet tneer de vertrouwde omgeving Van de Postlaan hoeven op te zoe ken. In plaats daarvan zullen zij hun schreden moeten richten naar de Nijverheidsweg, waar pal fiaast de watertoren een nieuwe hadinrichting van bescheiden om- Vang is verrezen. m Eerste en laatste klant Bridge in Kennemerland „DE SLEUTELSPECIALIST" De 80-jarige heer A. B. Huykman (rechts), die in 1925 het eerste bad nam, hier voor het badhuis aan de Postlaan in gezelschap van de badmeester. ZO ZIJN ONZE MANIEREN... Ten tweeden male „Kunst zij ons doel" in het Van Looy museum. Aansluitend op „Wassend tij", een tentoonstelling die onder deze titel geheel uit werk van nieuwe le den was samengesteld, nu de senio ren in een ledententoonstelling. De vitaliteit die de jongeren ten toon spreidden geldt ook voor het totaal beeld dat door de ouderen wordt ge leverd. Een en ander volgt uit het bewuste streven om de oude ver eniging met elke generatie opnieuw jong te laten zijn. Dit streven was voor de opmerkzame bezoeker in de laatste jaren steeds duidelijker aan wezig. De onderlinge gesprekken in de vereniging en de uitwisseling van standpunten hebben ook over de oudere leden een nieuwe geest vaar dig gemaakt. Niet alleen om de uitin gen der jongeren te aanvaarden maar ook om de hoogste eisen te stellen aan eigen werkzaamheid. „Tulpen" van P. -Kloes, een der exposanten van de tentoonstelling van „Kunst Zij Ons Doel". Morgen is het de laatste zondag van de advent. De kinderen ko men er steeds meer in. Er is al een klein beetje feest. Wij vragen u echter er aan mee te helpen, dat het voor alle kinderen feest wordt. Wij weten wel, dat er al zoveel gevraagd wordt. Iedere parochie bijvoorbeeld heeft haar kerstactie. Maar toch, er kan nooit genoeg gegeven worden. Ingewijden we ten, hoe er nog velen zijn, die op een uiterst minimum moeten leven. Moet dat dan met Kerst mis ook? Voor deze mensen een vraag, van ons moet het antwoord komen. Per giro ontvingen wij: mej. J. S. 10; mej. J. H. 5; N. F. 10i; J. P5,50. Aan ons bu reau werden de vólgende giften bezorgd: H. V. f 5; N. N. f 5; N. N. f 5; N. N. f 10; H. U. f 25; N. N. 1; G. I. f 2J0; A. 'M. B. f SfO. U kunt uw giften bezorgen aan ons bureau Smedestraat 5, Haar lem of overmaken op nummer 143480 ten name van de Nieuwe Haarlemsche Courant te Haarlem, met vermelding „Stille Nood". MiiiiiiuiiifiiiiHiiimiiiiiiHiiiiiiiimiiiiiiiiiiininiiiiiiiiHiiiii? WHHIIIIIlIHHIIItllllllllIHHHIIIIIlllllllHIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIillll Over de tot standlkomiing van het Oude badhuis is destijds heel wat te doen geweest. Al in het begin van de- te eeuw werden in de kringen van ge meentelijke instanties plannen be faamd om tot stichting van een bad huis over te gaan. Het duurde echter tot 1921 ailvorens de plannen concre ter gestalte gingen krijgen. De toen malige wethouder dr. E. A. M. Droog fat er geducht achter heen en dank zij zijn initiatieven werd het plan ten slotte in 1925 gerealiseerd. Met de houw van het badhuis ging een bedrag Van vijftigduizend gulden gemoeid, een toendertijd grote uitgaaf, maar van daag aan de dag nauwelijks toerei kend om er twee woningen voor neer te zetten. Er moet destijds sprake van *ijn geweest het badhuis van twee in gangen te voorzien: een voor de beter en *en voor de minder goed gesitueerden. V>it onzinnige plan is evenwel nooit tan uitvoer gebracht. Wél werd vol gens het reglement voorgeschreven dat de bezoeker van het hadhuis zich Jet- plaatse niet met alcoholische dran ken mocht laven. Daar zal men zich *61 aan hebben gehouden, maar het "Verbod tot zingen" leverde minder e"ect op. De badende mens is nu eenmaal geneigd tot het aanheffen van «ederen en een zwartkijker die het hem kwalijk zal nemen. Dat het Heemsteedse badhuis aan (Advertentie) TELEVISIE - RADIO erkend gediplomeerd KRUISSTRAAT 38, HAARLEM Tel. 14609 HAARLEM, 20 dec. I>t? dimKeht- *ctie in Haarlem belooft een groot suc ces te worden. Steeds meer automobi listen gaan ertoe over in de bebouw- h*>m met dimlichten te rijden. De Haarlemse verkeerspolitie heeft reeds enkele honderden reacties van automo bilisten ontvangen. Daaruit blijkt dat n©t rijden met dimlicht een aanzienlijke Verbetering wordt geacht. Gebleken is ook dat de dimlichten ®iet altpd juist zijn afgesteld waardoor hot nare bijverschijnsel van verblinding Ontstaat. Vandaar dat de Haarlemse verkeerspolitie iedere automobilist ver bekt aan de afstelling van deze lichten hand acht te besteden. Verder zou de Verkeerspolitie graag antwoord willen bben op de volgende twee vragen: vwat vindt u van de actie, als voetgan- Ser, als bestuurder van een voertuig?" Oh „Welk voertuigbestuurt u?" Ant woorden kunnen worden gezonden naar Je verkeerspolitie, Lange Wijngaardstr. K tel. 15850. (Advertentie) ..v.. zijn doelstellingen heeft beantwoord, is in de loop der jaren wei duidelijk gebleken. Lange tijd heeft het jaar lijkse bezoekersgetal rond de vijftig duizend gelegen. Zelfs in de beruchte „hongerwinter" toen het badhuis we gens gebrek aan brandstof soms alleen maar koud water kon leveren, waren er altijd nog wel dappere getrouwen, die terwijl het buiten zo'n 20 gra den vroor een verkillend stortbad voor lief wilden nemen. Dat het aan tal bezoekers de laatste jaren gehal veerd werd, wil geenszins zeggen dat vele Heemstedenaren zich niet meer om hun lichamelijke hygiëne zouden bekommeren. De oorzaak is namelijk gelegen in het feit, dat een groot aan tal woningen van een douchegelegen heid werden voorzien, waardoor een bezoek aan het badhuis voor deze men sen niet meer nodig was. Het nieuwe badhuis is aan het huidige bezoekers getal aangepast. Telt het badhuis aan de Postlaan 24 cabines, in de nieuwe badinrichting reikt het aantal douche cellen niet verder dan tien. Dezer dagen maakten wij kennis met de man, die zich in 1925 als eer ste klant voor het badhuisloket pre senteerde. Het was de 80-jarige heer A. B. Huykman, die een halve eeuw lang een kapperszaak heeft gedreven aan de Leidsevaart in de omgeving van „Het Schouwtje". De heer Huyk- HAARLEM, 20 dec. In de vier tallencompetitie van het district Ken nemerland van de Ned. Bridgebond hebben de meeste teams de helft van de te spelen wedstrijden achter de rug. In de hoofdklasse A staat Spel en Vriendschap nog steeds aan de leiding op de voet gevolgd door BOC 2, dat slechts 1 punt achterstand heeft. De komende zitting tussen beide rivalen belooft uitermate spannend te worden. In de hoofdklasse B heeft BOC 3 tot nu toe al haar wedstrijden met 6-0 kun nen winnen en gaat daardoor met een ruime voorsprong van 6 punten op. De Pelikaan fier aan de leiding. Boeken- roode herstelde zich enigszins door in de vijfde zitting met 6-0 van Bloemen- daal te winnen. Ondanks dit resultaat blijft het degradatiespook toch dreigen. Het beeld van de eerste klasse is nu zo, dat in afd. A r.-k. Haarlem 2 de ranglijst blijft aanvoeren. De Julp is nummer twee en heeft 2 punten achter stand op r.-k. Haarlem. In afd. B leed leider Boekenroode 3 een 6-0 nederlaag tegen De Kennemers 2 en moest daardoor de bezetting van de bovenste plaats aan dit viertal prijs geven. R.-k. Haarlem 1 wordt in afd. C nau welijks meer bedreigd. Dit team ste vent linea recta op het kampioenschap af. Dit kan in afd. D ook gezegd wor den van Haarlem-Nrd. 2, dat op num mer twee, Haarlem West, 8 punten voorstaat. (Advertentie.) LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 HAARLEM, 20 dec. De Bloem ist-tentoonstellingen in Lisse zijn niet hteer. Maar dat wil niet zeggen dat bollenkwekers en- exporteurs het •Otstreeks Kerstmis met niets moeten De Koninklijke Algemene Vereni- Sïn8 voor Bloembollencultuur die des- Bid* de taak van de Stichting Bloem ist zjj het in ietwat gewijzigde overnam, heeft voor 26, 27 en december een speciale Kerstkeuring 'n het Krelagehuis, de boUen-tempel de Leidsevaart te Haarlem, op de **'ender gezet. Een keuring die een P°°t succes belooft te worden. De "r°ei van de bolgewassen verloopt ,P6r het geheel genomen zeer vlot en !™?n verwacht er grote collecties van i"1 vijftig exposanten. i^®ëxPoseerd zullen o.m. worden vijf honderd pannen met tulpen, waaron- kiif. Ve'e nieuwe soorten, 150 potten en tiiv. met hyacinten in een rijk sor- en rond 200 pannen nieuwere bro21SS6n' Daarnaast komen nog broei- oi-nt en van tulpen, narcissen en hya- T-1;®n van de praktijkafdeling van het ïoekator'um voor Bloembollenonder- cinto„en eei1 Proef geprepareerde hya- E; TTYan het Proefstation voor de Vooru^°inteelt te Lisse. Broeiers die ken ni tmis hyacinten in bloei trek- 6enc i gen sommige soorten nog al gels te hebben van zgn. strona- tori dat zijn dode bloempjes in de is van de tros. Op het Proefstation h0eT®n nu bezig uit te „dokteren" Jpen dat euvel kan voorkomen. r *omen nog meer bolgewassen: de statige koninklijke Amaryllis hip- peastrum met de wonderlijk mooie kelken als grote lelies, een decora tief opgestelde groep fresia's, een flinke collectie cyclamen en ook groe pen Nerine, de snijbloem die de laat ste jaren steeds meer in de belang stelling komt. De bloemen voor deze keuring wor den maandagavond al opgesteld. In verband daarmee zal de bloembollen- beurs vroeger beëindigd moeten wor den. Om drie uur moeten de bollen- handelaren er een punt achter zetten. Als de schoonmakers (sters) hun werk hebben gedaan, begint men met net opstellen van de bloemen. Omstreeks zeven uur denkt men daar maandag avond aan te beginnen. Dinsdag zal de jury de inzendingen beoordelen. Men hoopt 's middags om twee uur klaar te zijn. De keuring wordt dan niet voor het publiek opengesteld. Eerste Kerstdag blijven de deuren eveneens dicht, maar op Tweede Kerstdag en op vrijdag 27 en zaterdag 28 december kan men de bloemen bezichtigen van 's morgens tien tot 's avonds vijf uur. Ook niet-leden van de Bloembollencul tuur zullen er een kijkje mogen nemen. Ongetwijfeld zal er een grote belang stelling voor bestaan zowel van de zijde der vakmensen als van de kant der liefhebbers. De keuring is die be langstelling ook volop waard. Zelden zal men rond Kerstmis zó veel bol- bloemen in zo'n kwaliteit kunnen be wonderen. man kon het zich nog als de dag van gisteren herinneren, dat hij als eerste bezoeker zijn opwachting in het bad huis kwam maken en om alles bij het zelfde te houden maakte hij ook ge bruik van douchehokje nummer één. ,,Ik woonde vlakbij het badhuis aan het Leidseplein, maar daar was het water mij te koud. In Heemstede was de temperatuur heel wat beter en ik had er het reisje dan ook wel voor over". De heer Huykman, hij verblijft thans in het Heemsteedse bejaarden centrum „De Olijftak", heeft zich voorgenomen dat hij niet alleen de eerste, maar ook de laatste bezoeker van het tot verdwijnen gedoemde bad huis zal zijn. Op de sluitingsavond, zaterdag 28 december, zal hij gewapend met hand doek en zeep nog eenmaal de gang naar de Postlaan ondernemen. Nie mand zal hem het recht kunnen be twisten dat hij als allerlaatste bezoe ker de verfrissingen van het zo heil zame stortbad zal ondergaan. Bad meester F. Wassenberg staat er voor in, dat alles „volgens plan" zal ver lopen. Hij kent zijn pappenheimers. Hij weet precies welke bezoeker hij op een bepaald uur kan verwachten. Er zijn er bij, op wier komst hij zijn horloge gelijk kan zetten. Zoals de man die al jarenlang op zaterdagavond om twee minuten voor half negen zijn kaartje komt kopen. HAARLEM, 20 dec. Tweede Kerst dag, 's middags om kwart over twee, geven het Haarlems Gemengd Koor en het Toonkunstkoor uit Beverwijk in het Concertgebouw een uitvoering van het Weihnachts-oratorium van J.S. Bach. Solisten zijn Ans P'hilippo, sopraan. Wiihelmina Matthes, alt, Han le Fèvre, tenor en Herman Schey, bas. Het orgel wordt bespeeld door Klaas Bolt. De be geleiding wordt verzorgd door het Noord- hollands Philharmonisch Orkest. Diri gent is Anton de Beer. Smit van Rijsbergen kent maar één manier om U tot voile te vredenheid te stemmen. Op de meest prettige manier Uw keus te laten bepalen uit een zeer ruime kollektie kostuums in de betaalbare prijsklasse. Zo zijn onze manieren..! Betere konfektie en herenmode Zijlstraat 71 (t.o. Twentsche Bank) BLOEMENDAAL, 21 dec. Gister avond heeft de Bloemendaalse gemeen teraad afscheid genomen van mr. A. A. K. M. Povel, fractievoorzitter van de K.V.P., die wegens drukke werk zaamheden gedwongen is zijn functie van raadslid neer te leggen. Mr. Po vel is ruim vijfeneenliaif jaar gemeente raadslid geweest en bekleedde meer dan een jaar de functie van, fractie voorzitter. Het nieuw benoemde KVP- raadslid is mr. H. J. F. M. Hüffer, wiens geloofsbrief gisteravond door de raad in orde bevonden werd. Burgemeester dr. H. D. Peereboom Voller zei, slechts node afscheid van de heer Povel te kunnen nemen. Hij prees vooral de activiteiten van het schei dende raadslid als fractie-voorzitter. ,,U heeft in de korte tijd, dat u raads lid geweest bent, een aparte plaats in ffiize gelederen verworven", aldus de burgemeester, die aan de heer Povel namens de raad een zilveren presse- papier, het gebruikelijke geschenk, aan bood. De heer A. Jacobson sprak namens de raad een woord van afscheid. De heer Povel kon terugzien op een uit stekende wei-kperiode en vooral zijn per soon werd door de overige raadsleden gewaardeerd. ,,U kwam zonder omwe gen uit voor uw mening. We wisten wat we aan u hadden". Tenslotte voerde de heer Povel, die behalve in de commissies „georgani seerd overleg", „juridische adviezen", „gemeente-financiën", „cultuur, sport en recreatie" en „planalogie" ook zit ting had in de commissie ad hoe, wel ke zich bezig houdt met de bouw van het nieuwe raadhuis, het woord. Hij ge waagde van de uitstekende samenwer king met het college van B. en W. en de overige raadsleden en zei de pret tigste herinneringen aan zijn voorbije ambtsperiode te zullen houden. HAARLEM, 20 dec. Begin januari wordt in het jeugdhuis Het Trefpunt achter de Schuylenburcht een groot ta feltennistoernooi gehouden. De voorron den van het toernooi voor de jeugd van 12 tot en met 16 jaar worden gespeeld op donderdag 2 en woensdag 8 januari. Aanvang 's avonds 7 uur. De voorron den voor degenen, die 17 jaar en ouder zijn, worden gespeeld op de vrijdagen 3 en 10 januari. Aanvang 's avonds half 8. Er wordt zowel enkel- als dub belspel gespeeld. De finales zowel voor de jeugd als voor de ouaeren worden gespeeld op zondagmiddag 12 januari. Aanvang 2 uur. „Het was op onze trouwdag zo koud, dat wij waterstoven in de koetsen had den", herinnert zich de heer J. de Vries van de Vergierdeweg in Haarlem. Dat zal op 31 december precies zes tig jaar geleden zijn, maar noch de heer De Vries, die inmiddels 84 ge worden is, noch zijn vrouw die de 85 al bereikt heeft, is het aan te zien, dat zij een feest gaan vieren, dat al leen voor de heer sterken is wegge legd. De vrouw des huizes troffen wij temidden van een aantal vrolijk pra tende buren in de huiskamer terwijl zjj met élan een grote taart aansneed, en even later uitbundig de bakster om haar kunst prees. De heer De Vries kwam op dat ogenblik terug van een wandeltochtje in de vrieskou en het irriteerde hem kennelijk dat hjj in de warme huiskamer wat op adem moest komen. Hun verhaal van al die jaren was niet van belang, vonden ze. De gewo ne gang' van zaken: hard werken, ver driet, vreugde, berusting en daarna een vredig terugzien op een eerlijk leven. Veertien jaar was de heer De Vries toen hij zijn toekomstige vrouw opmerkte. „Poppekopje", riep hij haar na en het jonge verkoopstertje in een bakkerswinkel ergens in Am sterdam was boos over zoveel bruta liteit. Maar jaren later won de heer De Vries toch het pleit. Verreweg het grootste deel van hun leven heeft het diamanten echtpaar doorgebracht in het gebouw van de Dehlimaatschap- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllllllllllllllllllllllillllllllflllllllllllllllililllliillllllllllllllllllllllilllllltlilllilllllllllllllllllllllliliiiliiiill pij in Amsterdam als conciergepaar. De waakzaamheid en de goede zorg van de heer De Vries die zelfs ver halen over het verjagen van inbre kers in voorraad heeft werd bijzonder gewaardeerd, terwijl de koffie van „Anne" beroemd was bij het perso neel. In 1945 verhuisde het paar naar de Vergierdeweg in Haarlem, waar het een rustig leventje begon omringd door de kennissen van de bejaardenbond, de buren, de kinderen en kleinkinderen. Puzzelen werd de grote hobby van de heer De Vries, duizenden stukjes paste hij in elkaar Ten lijstte het resultaat soms in. Me vrouw De Vries „had niets te doen en had het toch druk". Het grote feft van 31 december zal daarin geen verandering brengen. Feest zal er op die dag niet gevierd worden; wie de heer en mevrouw De Vries wil feli citeren kan dat doen op zondag 22 december van 2 tot 5 uur in hotel restaurant Royal aan het Frederiks- plein in Amsterdam. Al jaren wordt de Haarlemmer door de directie van het Slachthuis de service geboden om zijn voor de consumptie bestemde kippen, hazen, konijnen en andere kleine dieren op kundige wijze te laten slachten. Voor al gedurende de laatste week voor de kerstdagen wordt daar veelvuldig ge bruik van gemaakt. Het loopt dan dikwijls storm en men moet in een lange rij zijn beurt afwachten. Het slachten gebeurt „achter gesloten deuren". De directie vindt het niet nodig, dat het publiek er met zijn neus bovenop staat. De panklaar-te- maken dieren kunnen in een zak of tas worden afgegeven aan de portier van het Slachthuis, die dan wel ver der zorgt. Tegen een betalingsbewijs kunnen de geplukte kippen en de ge vilde konijntjes weer in ontvangst worden genomen. Men is op het idee gekomen aan het publiek tegen een geringe vergoe ding deze service te bieden, omdat zo dikwijls gebleken is, dat men zon der enige kennis van zaken thuis aan het slachten ging. Het initiatief voor het laten slachten van pluimvee is indertijd uitgegaan van de Haarlemse dierenbescherming. Maandag en dinsdag van negen uur 's morgens tot twee uur in de mid dag kan men nog op het Slachthuis terecht. De sladhtprijzen variëren van vijftig cent voor een konijn tot een rijksdaalder voor een kalkoen. BLOEMENDAAL, 21 dec. De Bloemendaalse gemeenteraad heeft gisterenavond tijdens de raadsverga dering zijn fiat gegeven aan het voor stel van B. en W. het bezwaarschrift van een aantal "omwonenden van de Teding van Berkhoutlaan in Aerden- hout tegen de bouw van flats op het weiland aan de westzijde van de Te- ding van Berkhoutlaan niet ontvan kelijk te verklaren. Zoals gemeld vin den de requestranten, dat de flats af breuk doen aan het natuurschoon ter plaatse. Zij zijn met een eigen plan gekomen, dat de bouw van eenge- Is er geen, en kan er ook bij de oude ren geen vergaande verandering van op vatting zijn, het maakt wel degelijk ver schil uit of men zich opsluit binnen, en zich verplicht voelt aan een eenmaal in genomen standpunt, dan wel dat men een persoonlijk standpunt huldigt met de vrijheid zich daarbinnen of daarbui ten te bewegen. Hier ontstaat dan de openheid die de middelen verrijkt en de kwaliteit ver hoogt. Dit nu is de atmosfeer waarvan K.Z.O.D. thans als geheel is doortrok ken. Strikt genomen vinden er geen revo lutionaire dingen plaats maar ze zijn wel mogelijk en het is deze frisheid die in de tentoonstelling voelbaar is. Een Mies Deinum gaat over op olie verf en sluit daar in zeer gaaf aan op de ontwikkeling van haar aquarellen uit de laatste jaren. Piet Kloes komt hier met drie schilderijen die aanhaken bij wat hij een twintig jaar geleden deed, en het is een uitstekende inzending ge worden. Jan Loots gaat wat verder van huis en brengt daar goede aquarellen van mee. De Ridder die zich gespeciali seerd had op paarden komt hier uit met twee landschappen. Jan van Geen heeft naast zijn voortreffelijke Spaarndamse Gezicht op het Spaame van Betzema, IfSÉii landschap nu ook de mens als model gekozen. Dit alles is inderdaad geen om wenteling, maar wel beweging. Buiten deze tendens van openheid om is er on derhoudend werk te zien van Leen Spie renburg: figuurstukken waarbij met na me de compositie van ..Liggende jonge vrouw" bijzonder is. Miek Otto heeft een opmerkelijke serie zelfportretten, een thema dat zij naar alle kanten door graaft. Wij noemen nog een tweetal fijnzinni ge, onconventionele litho's van Nico Schrier, tekeningen van Souwer, een goe de inzending van Van Velsen; voorts een een Motief uit Spaarndam van Kroone en een klein doekje „Schilder in atelier" van Leo de Winter. De overige deelne mers aan de, als geheel gave tentoon stelling die op 31 december sluit, zijn de beeldhouwsters Nel Bakema en T. Loeff-Van Someren Greve, G. D. Grata- ma, Henriëtte Marcus, Hanne Meijer- De Heer, A. Potgieter, Josef Santen, Leen de Vogel en J. S. de Vries. L. T. zinswoningen beoogt. De flatbouw maakt een onderdeel uit van het uit breidingsplan in onderdelen Rijne- gom, dat de stedebouwkundige rege ling omvat voor het gebied ten oosten van de Zandvoortselaan. De gemeente- van de andvoortselaan. De gemeente raad stelde zich op het standpunt, dat de bouw van flats gezien de be faamde landelijkheid van de gemeen te zoveel mogelijk dient te worden tegengegaan, maar dat flatbouw op diverse plaatsen in de gemeente zoals in het onderhavige geval on vermijdelijk is. Het creëren van een bosbedrijfsplan. dat ten behoeve van een meer resolute aanplak van de verjonging van het ge boomte in parken en plantsoenen en een efficiënter onderhoud van de ge meentelijke plantsoenen vervaardigd zal worden door de Nederlandse Heide maatschappij, juichte de raad van har te toe. Voor de vervaardiging van het plan werd een krediet van drieduizend gulden uitgetrokken. De heer J. Laane (KVP) informeerde of de reeds be staande verjongingsplannen in het nieu we plan werden opgenomen. De burge meester, dr. H. D. Pereboom Voller, bevestigde dit. Voor diverse gemeenten in ons land heeft de Heide Maatschappij reeds dergelijke plannen vervaardigd. Met betrekking tot de hinderlijke wa teroverlast in het Rijnegomkwartier in Aerdenhout, waarover de laatste weken meermalen door de bewoners bij het gemeentebestuur geklaagd werd, merkte de wethouder van Publieke Werken, ir. W. van de Laan op, dat er in overleg met de Nederlandse Heidemaatschappij en het Hoogheemraadschap van Rijn land, dat nauw bij deze kwestie betrok ken is, naarstig onderzocht wordt of op korte termijn afdoende maatregelen te gen de wateroverlast, die nu al jaren duurt, getroffen kunnen worden. Ook wordt door de gemeente overleg ge pleegd met de Amsterdamse Waterlei ding. Binnenkort wordt van Rijnland een rapport verwacht inzake de water overlast. De laatste jaren is de grond waterstand in het Rijnegomkwartier tien tot veertig centimeter hoger geworden Aan het eind van de vergadering sprak de nestor van de raad, de heer A. Ja cobson, een woord van dank tot het col lege van B. en W. voor de uitstekende samenwerking, welke de raadsleden het afgelopen jaar van het college mochten ondervinden. Hij sprak de hoop uit, dat hiervan ook het komende jaar sprake zou zijn. HAARLEM, 20 dec. Bij de drie kamp om de „Camillus-beker' tussen de EHBO-ploegen van „De Barmharti ge Samaritaan" (Heemstede), „St. Ber- nardus" (Haarlem) en de r.k. EHBO- vereniging uit Vogelenzang, zyn de Heemsteedse EHBO-ers met een duide lijke overwinning uit de bus gekomen. Elke vereniging trad met twee ploe gen aan, namelijk een senioren- en een juniorenploeg. De senioren kregen te maken met een zeer bewerkelijk onge val. De Heemstedenaren pasten daar bij de mond-op-mond-ademhaling met succes toe, hetgeen tot de overwinning niet weinig bijdroeg. De uitslag was: 1. De Barmhartige Samaritaan 489 pun ten; 2. St. Bernardus 350 punten; 3. Vogelenzang 335 punten. In het winnen de Heemsteedse team kwamen bij de senioren uit: broeder Franciscus (com mandant) en de heren Brouwer en De Brok. De juniorenploeg was samenge steld uit de dames mej. Huymans (com mandante), mevr. Voorwerk-Vogels en de heer A. Asdomfc. Ad otrie HAARLEM, 21 dec. Ook dit jaar heeft de Mater Amabilisschool op een voor haar specifieke wijze het kerst feest gevierd. Nadat in de St. Joseph- kerk gezamenlijk het H. Misoffer was gevierd, waarbij de overgave, in natu- ra geschonken, bestemd was voor een bejaardencentrum, ging iedereen naar de Hildebrandzaal die stemming en sfeer vol in kersttooi was gebracht. De hoofd leidster, mej. J. Fjjen, sprak het ope ningswoord. Leerlingen van de school voerden daarna het kerstspel op „Wie zoekt u?" van Theo Vesseur. Dit mo derne stuk, grotendeels bestaande uit mime- met geluids- en lichteffecten en korte maar zeer kernachtig gesproken tekst tussen de toepasselijk muziek, vroeg veel van de verbeeldingskracht van de leerlingen. Het spel is dynamisch en vol expressie maar werd door een knappe regie en een goede teamgeest voortreffelijk door de leerlingen ver tolkt. Dat het stuk bij iedereen bijzon der in de smaak viel, Meek wel uit het aandachtig luisteren en het applaus dat de spelers en speelsters in ontvangst mochten nemen. Namens de aanwezi gen sprak de voorzitter van het school bestuur, de heer J. C. A. Beelen, een dankwoord, waarna de avond besloten werd met het zingen van een kerst lied.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3