Bij alle onzekerheid staat al vast: Van „rust in de prijzen na 1 januari" geen Prijsbeschïkkingen worden ingetrokken waarsc sprake I! Prins Rainier in Vlissingen m licht en luchtig, zacht en zuiver ja graagi De week in Westminster D H VAN HET LOONFRONT Televisie laat niet los A iiik m m. 0 I 10 U lijmt snel en zonder klemmen met SNELFIX *00 Mijnwerkers uit Len^ede naar Kamperduin R Verdachte trekt bekentenis in SPOTSPIEGEL Als he zéér b gaat VERGIF IN KOFFIE? 1 De algemene verkiezingen Kalkoenen dit jaar goedkoper En opslag voor Lagerhuis- j 1 leden Een misselijk jaar overigens Grafici 5 pet.; AKU 10; Philips 20 Dr. Fokke Sierksma Liturgische week kalender ZATERDAG 21 DECEMBER 1963 PAGINA 5 Minister in Brussel P R A Dagen als Kerstmis en Oudjaar vragen om een bijzondere wijn bij Uw diner of souper. Schenk dan *erg uw geld goed op. aar de N.O.B. geeft u °*>endien3±%rente P spaardepositorekening. andere voordelen te komen Nederla een folder aan te vragen. NDSE overzee bank n.v. KaarslichtKerstlichtI GOUDA KAARSEN t ,"j ij (Van onze soc.-econ. redactie) Den haag, 21 dec. Vandaag, "8 tien dagen (waarvan slechts vijf fifkdagen) voor het begin van 1964, ^keren consument èn bedrijfsleven de* volkomen in het onzekere over °mvang van de prijsbeweging, die Wr 1 januari is aangekondigd. Minis- di1 Aodriessen heeft enige tijd geleden -bjk gezegd, dat per 1 januari de Ve v n van de eerste vijf procent loons- jj rlloging, die bedoeld is als „aanpas- -;)K aan het Europese peil", in de rRlzen mogen worden doorberekend, aar dat na die datum de „rust moet ®orkeren". Theorie en praktijk bljj- jechter niet met elkaar overeen - komen. Met enige overdrijving, in r n'et geheel ten onrechte, wordt het bedrijfsleven wel gezegd, dat J slechts één bedrijf is, waarvan Citaat dat en met hoeveel de prij- Per 1 januari zullen stijgenhet Im ts) bedrijf der P.T.T., dat korde len zijn verhoogde +n veerde. tarieven publi- veral eiders in het bedrijfsleven Ëkadt men zich echter nog over de «Politiek, die men in het volgende VMr zal gaan voeren. De vragen zijn oieriea; hoeveel loonkosten zitten er (Advertentie) in de prijs van elk artikel en hoe moet de stijging over die artikelen worden verdeeld? Welke prijsverhoging is com mercieel (in verband met de houding van binnenlandse en buitenlandse con currenten) en psychologisch (voor de klant) verantwoord? Ook de prijsver hogingen van de eigen leveranciers en van bijvoorbeeld de transportbedrijven zijn nog onbekend. Een extra moeilijkheid is, dat mi nister Andriessen thans in Brussel de E.E.G.-conferentie bijwoont. In veel gevallen verplicht of vrijwil lig wil het bedrijfsleven eerst overleg plegen met Economische Za ken. Er zijn prijzenbeschikkingen van kracht voor onder meer houten meu- 1 januari beien, melkprodukten en celstoflui- ers. Deze beschikkingen zullen waar schijnlijk worden ingetrokken. Zij kunnen niet ongewijzigd van kracht blijven, want dan zouden ook nood zakelijke prijsverhogingen niet mo gelijk zijn. zullen gaan doen. De melkfabrieken hebben nog een claim in behandeling bij Economische Zaken, die volgens een toezegging van de minister bij de- loonsverhoging „meteen zal worden meegenomen". In een aantal plaatsen gaan de taxitarieven omhoog en som mige dagbladen zullen een wat hogere abonnementsprijs berekenen. In het Kerstnummer van Philips wordt aan gekondigd, dat er in verband met de concurrentie, op het gebied van de prijzen waarschijnlijk niets of niet veel zal kunnen gebeuren. Van verreweg de meeste bedrijven kan echter alleen gezegd worden, dat „aan een zekere prijsaanpassing niet te ontkomen zal zijn". Hoe groot die verhogingen zullen zijn, voor welke artikelen zij zullen gelden, wat de in gangsdatum en wat de gevolgen voor de kosten van levensonderhoud zullen zijn, is echter nog niet te voorspellen. Iedere vertraging in overigens nood zakelijke prijsverhogingen is voor de consument een voordeeltje. Zoals de situatie thans kan worden beoordeeld, zal echter van de door minister An driessen geëiste „rust in de prijzen na H (room - - (Advertentie) Iedere bonbon geheel gevuld met Asbach-Uraltl Alleen in de allerfijnste banketbakkerszaken! 10 „flesjes" in fraaie doos f. 2.95 24 stuks in charmant kistje f. 7.50 GïRHARDS IMPORT1 N V. AMSTERDAM gJ^KMAAR, 21 dec. De veertien 'blu\ e mijnwerkers uit Lengede Örn 'üe onlangs door de VVV van Ofn''"Kamperduin waren uitgenodigd met hun gezinsleden veertien da- Lj 111 Groet en Kamperduin te komen Ö6 ,en hebben, naar de voorzitter van •hep i de heer G- slekinS gisteren ti0®'melde, deze uitnodiging in prin- a an vaar d. .datum waarop de gezinnen van mijnwerkers naar Groet zullen ko- "hlfi 1 n°K niet worden vastgesteld IWi- verschillende hunner nog onder jj'sche behandeling staan. Vw. mijnwerkers krijgen ook gratis °er heen en terug. Een wijziging overeenkomstig de loonkostenstijging lijkt echter in de praktijk al evenmin uitvoerbaar. Maar de minister is niet aanwezig en de prijsbeschikkingen zijn dus (nog) niet ingetrokken. Spoorwegen, busmaat schappijen en het beroepsgoederenver- voer hebben voorstellen voor vrij dras tische tariefsverhogingen ingediend. Deze moeten eerst een lange weg langs verschillende adviesinstanties af leggen, alvorens door de minister van Verkeer en Waterstaat in overleg met zijn ambtgenoot van Economische Za ken te kunnen worden beoordeeld. In slechts enkele gevallen staat thans reeds min of meer vast wat er in het begin van 1964 op het gebied van de prijzen zal gebeuren. De schade verzekeringsbedrijven zullen hun tarie ven niet verhogen, maar dat is enkele maanden geleden onder meer voor auto's al gebeurd. Hetzelfde geldt voor de pocketboeken van een bepaalde uit- verij. Een andere uitgeverij vreest ,t nu een prijsverhoging van de pockets, die reeds vele jaren tegen een ongewijzigde prijs zijn verkocht, onvermijdelijk zal blijken. Voor marga rine lijkt een verhoging niet waar schijnlijk, gezien het verloop van de grondstoffenprijzen. De bakkers menen dat men er niet komt met een ver hoging van slechts één cent per brood, maar zij hebben eerst Ie toestemming van de minister nodig. Een organisatie van kruideniers vindt het na de noodzakelijke prijsver hogingen van de laatste maanden wel letjes, maar weet niet wat de fabrikan ten van prijsgebonden merkartikelen VLISSINGEN, 21 dec. Gistermid dag om vier uur is het splinternieuwe witte jacht „Albecaro" van prins Rai nier van Monaco de binnenhaven van Vlissingen binnengelopen. Het jacht zal in Vlissingen overwinteren. Het risico om in deze tijd van het jaar een reis door de golf van Biskaje te onderne men, vormde voor prins Rainier de reden om het schip achter te laten, vandaag naar huis te vliegen en waar schijnlijk in april volgend jaar terug- te komen om zijn boot op te halen. De komende winter zullen vier be manningsleden aan boord van de „Al becaro" blijven. Nadat de boot gister middag om half vijf was overgedra gen, werd op het achterdek de Mone gaskische vlag gehesen. De prins ver telde lachend, dat in de kajuit de pa pieren waren getekend. Met enige Mo negaskische bemanningsleden ging hij aan wal om met de trein van vijf mi nuten over vijf in een niet-gereserveer- de coupé van Vlissingen naar Amster dam te reizen. Vrijwel onopgemerkt kocht hij een kaartje aan het loket op het station. geen sprake kunnen zijn. Meldden wij gisteren m een deel van onze edities dat de sigaren twee a vier cent duurder worden na 1 januari, voor de sigaretten is het niet mogelijk de aangekondigde verhoging per 1 janua ri te doen ingaan. De gewone proce dure van behandeling van het (nog in te dienen) wetsontwerp tot belasting verhoging door het parlement zal en kele maanden vorderen. Dit zelfde geldt voor de verhoging van de ben zineprijs. (Advertentie) CHAMPAGNE de feestdrank bij uitnemendheid Copyright Stichting Wijnpropagand» (Van onze correspondent) BREDA, 21 dec. Tijdens het ge rechtelijk vooronderzoek heeft een 60- jarige vrouw uit Goirle, die ervan wordt verdacht haar 68-jarige echtge noot met parathion te hebben vergif tigd, haar bekentenis ingetrokken. De vrouw, die in het Huis van Bewaring alhier verblijft, werd samen met haar dochter en schoonzoon gearresteerd, enige tijd nadat haar man op de druk kerij In Tilburg, waar hij werkzaam was, na het nemen van een slok uit zijn koffiefles ziek was geworden en spoedig daarna overleed. Na de beken tenis van de vrouw werden haar doch ter en schoonzoon vrijgelaten. Zowel tegenover de politie als de volgende dag in Breda tegenover de officier van justitie mr, K. Thijssen en de rechtercommissaris legde zij een volledige bekentenis af. Onlangs heeft zij deze bekentenis ingetrokken, zo heeft de officier van justitie mr. K. Thijssen bevestigd. De vrouw beweert thans, dat zij heeft bekend, omdat zij door de poli tie langdurig was verhoord en onder een psychische druk was komen te staan. Bij de confrontatie met naar dochter en schoonzoon brak haar weer stand, omdat haar schoonzoon er zo slecht uitzag. Zij had ook medelijden met een kleinkind, dat de zorg van vader en moeder moest ontberen. Dit alles heeft ertoe geleid, dat ze heeft bekend met het doel haar dochter en schoonzoon op vrije voeten te krijgen. De dochter heeft, toen zij na haar vrijlating terugkeerde in Goirle, on- Advertentie) (Advertentie) Ook gin Penn^gnieesters van vereni- Kf;eL'tri. en zij die met Kerst of gen ^'iaar een gratificatie ontvan- °en er goed aan eens over de vele Pfati eh of Amsterdam Herengracht 548 tel. 220360 Westblaak 2, rel. 114140 en Haag L Vijverberg 13.tel. 183526 i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiuiiiu e Britse premier, Sir Alec Dou glas-Home je moet nog steeds een beetje wennen aan de naam van de nieuwe eerste minister en ex-graaf is vertrokken naar zijn land goed in Coldstream in het Schotse graaf schap Berwickshire. Het parlement is op kerstvakantie en als het de volgende maand terugkomt, zullen de Lagerhuis leden, waarover zij ook mogen debat teren, slechts één gedachte hebben welke alle andere zal overheersen, de algemene verkiezingen. Niemand verwacht deze verkiezingen aan het eind van het man daat van vijf jaren, dat wil zeggen in het najaar van het volgend jaar. De meest betrouwbare profeten van de conservatieve partij wedden op de laatste week van mei of de eerste week van juni. De zieners van Labour noemen maart als een mogelijkheid. Het ziet er voor de conservatieven niet al te goed uit. Maar Labour heeft de verkiezingen nog niet gewonnen en de partij vertoont geen neiging om zich te tracteren op een voortijdige overwinningsroes. In één opzicht zijn de drie partijen in het Lagerhuis het roerend eens gewor den voordat zij zich huiswaarts hebben gespoed om te dromen over kalkoenen, dit jaar goedkoper dan zij sedert lange tijd zijn geweest. Zij hebben zich ver bonden om de salarissen van de Lager huisleden te verhogen, waarschijnlijk aanzienlijk. Sir Alec heeft hiervoor een commissie benoemd. En zowel de pre mier als de leider van de oppositie, Harold Wilson, hebben zich verplicht in het volgend parlement de salaris verhoging door te voeren. Op het ogen blik krijgen Lagerhuisleden 17.500 gul den per jaar, waarvan 7.500 gulden worden beschouwd als belastingvrije onkosten. In werkelijkheid besteden nijvere Lagerhuisleden aanzienlijk meei dan laatstgenoemd bedrag aan hun par lementaire onkosten. De betaling is veel te laag en sommige Lagerhuisleden zijn niet ver verwijderd van de armoede, mede dank zij het feit dat zij tengevol- Illllllllllllllllllllllllllllllimilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllilllllllllllllllllllllllir ge van het Britse kiesstelsel er twee woningen op na moeten houden, een in Londen en een in hun kiesdistrict. Vele Lagerhuisleden, vooral van de Labour- fractie, wonen tijdens de zittingen van het parlement in zeer povere hotel- of kosthuiskamertjes. et is een misselijk jaar geweest in Westminster. De door parlement, pers en publiek opgeblazen Pro- fumo-affaire heeft het jaar over heerst. Christine Keeler brengt haar Kerstfeest door in de gevangenis, ver oordeeld tot negen maanden wegens meineed en samenzwering tegen de jus titie. Stephen Ward is onder de doden Profumo is van het openbaar toneel verdwenen. Macmillan, die ernstig ge vaar heeft gelopen om gedwongen zijn congé te moeten nemen, werd gered door een operatie, evenals zijn vooigan ger Anthony Eden. Het laatste dat aan het eind van het jaar over dit hele ge val dient gezegd te worden is, dat alles overdreven is. Het is niet minder dan billijk dat men in het buitenland ver schrikkelijk heeft moeten lachen over de brave Engelsen, doch men mag zijn gevoel voor proportie niet verliezen Engeland is nog steeds een fatsoenlijk land, even fatsoenlijk als andere lan den En het was werkelijk een hard ge lag dat een land. dat het zo moeilük vindt om zich te verzoenen met de on dergang van zijn groot imperium, ook nog Christientje en het hoongelach van de Franse pers moest slikken. Wij spraken hierboven van de „drie partijen" van het Lagerhuis. Dat was alleen maar eerlijkheidshalve, want niemand heeft het recht om zo maar de liberale partij op te heffen. En het was waarlijk verheugend dat de leider van de liberale partij, Jo Grimond, toen de premier en de leider van de oppositie beloofden dat zij in het volgend parle ment salarisverhoging voor Lagerhuis leden zouden doorvoeren, eveneens be loofde dat hij, indien hij zou worden uitgenodigd om een regering te vor men de verhogingen zou doorvoeren. De liberalen bezetten één procent van de zetels van het Lagerhuis. Het voor uitzicht dat Jo Grimond de goede ex- graaf Sir Alec zou opvolgen is derhalve met al te groot. De enige belangrijke functie welke de overlevende liberalen hebben te vervullen in de volgende al gemene verkiezingen is om voldoende stemmen af te troggelen van de conser vatieve kandidaten om Labour aan de macht te brengen. Het is werkelijk moeilijk te zeggen waarom de liberalen er zoveel belang bij hebben om, in strijd met alle radicale en liberale principes, een partij aan de macht te helpen, wel ke slechts de bemoeizucht van de staat zou vergroten. Maar Engelse liberalen zijn uitzonderlijke mensen. Zij wanen zichzelf humanisten, rationalisten en hervormers. Zij menen het eerlijk goed, maar hét is moeilijk hen niet te be schouwen als welwillende warhoofden DAAN VAN DER VAT (Advertentie) middellijk verklaard, da' naar naar mening haar moeder alleen maar had bekend om haar en haar man vrij te krijgen. Als verdediger is aan de vrouw ioe- gevoegd mr. P. Lap uit Bergen op Zoom. AMSTERDAM, 21 dec. De werk gevers- en werknemersorganisaties in het grafisch bedrijf zÜn overeengeko men dat de onder de technische CAO vallende werknemers met ingang van de loonweek waarin 1 januari valt, en de onder de CAO voor de chefs en de CAO voor het administratief personeel in het grafisch bedrijf vallende werk nemers met ingang van 1 januari vjjf procent loonsverhoging zullen ontvan gen. De onderhandelingen over de gra fische CAO's zijn nog niet afgesloten. ARNHEM Tussen de directie van de A.K.U. en de vakorganisaties is overeenstemming bereikt over nieuwe CAO's voor handarbeiders en beamb ten. De voorstellen, die ter goedkeuring naar de Stichting van den Arbeid zijn gezonden, houden onder meer een alge mene loons- en salarisverhoging in van tien procent en een verlenging van de basisvakantie van 13 tot 15 dagen per jaar. EINDHOVEN De vernieuwing van de collectieve arbeidsovereen komst voor de handarbeiders in het Philips-concern (per 1 april 1964), waarover bij de onderhandelingen volledige overeenstemming is bereikt, betekent onder meer een generale loonsverhoging van tien procent; de minimum-vakantie wordt vijftien, de maximum-vakantie negentien da gen. AMSTERDAM, De ziekenfonds raad heeft zijn goedkeuring verleend aan verhoging der honoraria inhouden de overeenkomsten tussen de organisa ties van huisartsen, specialisten, tand artsen, apothekers, vroedvrouwen en heilgymnast-masseurs en de zieken fondsorganisaties. Deze overeenkom sten treden onder voorbehoud dat de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid zich met de beslissing van de raad kan verenigen op 1 januari 1984 in werking. De uitgaven der alge mene ziekenfondsen voor medewerkers honoraria stjjgen door deze verhoging gemiddeld met vijf h zes procent. DEN HAAG, De Stichting van den Arbeid heeft haar goedkeuring ge hecht aan een voorstel van de werkge vers- en werknemersorganisaties, be trokken bü de CAO voor het beroeps- goederenvervoer over de weg. tot ver hoging van de lonen in het beroepsgoe- derenvervoer per 1 januari 1964. De ver hoging zal worden toegekend in de vorm van een toeslag naast en boven de volgens CAO rechtens geldende be loning en bedraagt voor personeel op weekloon zeven gulden bruto per week en voor personeel op maandloon dertig gulden bruto per maand. DEN HAAG, De ministers Toxo- peus (Binnenlandse Zaken), Veldkamp (Sociale Zaken) en Van Aartsen (Ver keer en Waterstaat) zijn van mening dat er geen sprake is van een te groot toonverschil tussen streekvervoerbedrij- ven en vervoerbedrijven in de steden. Zij delen dit mee in antwoord op schrif telijke vragen van het Tweede-Kamer lid Roolvink (A.R.). (Advertentie) Rustig oud met OLVEH pensioen an dr. Fokke Sier'csma ..it Leiden is in Amsterdam de Fenriëtte Roland Holst- prijs 1963 uitgereikt voer zijn boek „Testbeeld". Het is een bundel essays over mens n televisie, door Sierksma ge schreven om enige orde te ver schaffen in de verwarrende hoeveelheid van indrukken, die dagelijks via de televisie de huiskamer inkomen, en voorts om tegenover dit „nieuwe me dium" een houding te vinden. Dr. Sierksma is vooreerst een wetenschapsmens, en waar de televisie, zij het de laatste ja ren in mindere mate dan voor heen, een „aangelegenheid" is die in het universitaire milieu niet thuis hoort, zou men ver wachten dat ook in zijn huis het TV-apparaat geen plaats zou krij gen. Temeer waar dr. Sierksma verbonden is aan de theolo gische faculteit van de Leidse universiteit als cultureel anptro- poloog. Dat zo'n „ding", nu bijna twee jaar geleden, toch in zijn studeervertrek kwam, heeft een heel toevallige oorzaak. Op mer disch advies mocht hij name lijk 's avonds niet meer werken. Dus ging hij lezen; bijna altijd meer dan één boek per avond. Dat werd niet alleen een kostbare liefhebberij, maar deels ook een inspannende, en dat laatste was hem juist verboden. Verzot op toneel maar in Lei den zijn helaas te weinig mogelijkheden om werkelijk goede stukken te zien liet hij zich door kennissen overhalen, louter voor het gerecom mandeerde TV-toneel, een televisietoestel aan te schaffen. „Al meteen werd ik door het „verschijnsel televisie" gepakt. Ik bekeek elke avond alle programma's en zat na drie dagen al aantekeningen te maken," vertelt Fokke Sierksma. „En juist omdat ik me altijd zoveel met de primitieve culturen heb beziggehouden en nu* plotseling met de eigen tijdse wereld werd geconfronteerd, werd ik er wel toe gedwongen notities te maken. Ik ging actief kijken, en hoewel niet direct, werd in mij toch de idee geboren mijn ervaringen in een boek onder te brengen. Zo is de TV voor dr. Sierksma een van de markantste uitingen van de moderne samenleving gebleken. Een massa-communicatiemiddel, dat ook in Nederland zijn Amerikaanse afkomst niet Verloochent In die zin heeft het de schrijver verbaasd, dat een Amerikaanse hoogleraar in de leer van de massa-communicatie, die afgelopen zomer enige dagen bij hem in Leiden te gast was, thuis geen eigen televisietoestel had. „Ik heb hem toen mijn boek laten lezen, waarna hij overtuigd van mijn ge lijk onmiddellijk het plan opvatte zich een TV aan te schaffen. Valt het woord „massa-communicatie" in verband met televisie, dan is dr. Sierksma al gauw geneigd een kanttekening te maken. .Jiebben we eigenlijk wel te maken met een communicatiemiddel," vraagt hij zich af. „Van het invloed uitoefenen op elkaar? Heeft men niet eerder te maken, met wat ik zou willen noemen, een middel tot manipulatie. Een bewust beleid van één kant? Ook verdergaand nog. Een afzakken tot exploitatie, zoals dat elders reeds bestaat en waarvoor ik bang ben dat het in Neder land ook die kant op gaat." „Daarom laat de televisie me nog niet los," vervolgt dr. Sierksma. „Wel kijk ik niet meer élke avond. Ik ga meer selectief te werk. Maar TV in teresseert me nog steeds. En dat zit hem niet alleen in het verschijnsel TV, maar misschien nog meer in het feit, dat zowel door het kijken naar het scherm en het schrijven van het boek, bij mij ook het zoeken naar een reële politieke houding is losgewoeld. Ik heb nog steeds het gevoel dat ik er met dat ene boek niet mee af ben. Het is dan ook niet uitgesloten dat ik nog eens een tweede boek over TV schrijf. In ieder geval vind ik hei erg plezierig een prijs gewonnen te hebben. En in het bijzonder juist de Henriëtte Roland Holst-prijs, omdat het probleem van dit boek, me politiek bewust te worden, enigermate in de lijn van deze prijs ligt." „Testbeeld" is één van de vele werken die dr. Sierksma op zijn naam heeft staan. Geboren in Dantumadeel 30 mei 1917, bezocht hij het gymna sium in Leeuwarden, studeerde in Groningen godsdienstgeschiedenis in de theologische faculteit, werkte op verschillende bibliotheken en kwam tien jaar geleden naar Leiden. Eén van zijn dierbaarste publikaties is „Bern fan de Ierde", een essay over de Friese dichter O be Post ma. Daar naast publiceerde hij onder meer „Grensconflict"een korte roman over hét verzet, waaraan hij actief heeft deelgenomen, de bundel essays Schoonheid als eigenbelang", „De mens en goden". De roof van het vrouwengeheim" en „De religieuze projectie". Daarnaast verschenen van zijn hand vele wetenschappelijke artikelen in binnen- en buitenlandse bladen, terwijl hij onder meer mede-oprichter en redacteur was van het literaire tijdschrift „Podium". s Zondag 22 december: 4e zondag v. d. Advent; eigen Mis; credo; pref. v. d. H. Drie eenheid paars— Maandag: Mis v d. zondag paars Dinsdag: Vigilie van Kerstmis; eigen Mis; credo paars— Woensdag: Hoogfeest van Kerstmis; eigen Missen; (i' 2e Mis: 2e geb. H Anastasia); credo; pref. v Kerstmis: Communicantes v. Kerstmis —wit Donderdag: H. Stephanus eerste martelaar; eigen Mis; 2e geb. v. b. octaaf v. Kerst mis; credo; pref. en Communicantes v. Kerstmis rood Vrijdag; H Joannes, apostel-evangelist: eigen Mis; 2e geb v h. octaaf v. Kerstmis; credo; pref ei Communicantes v Kerst mis wit— Zaterdag H. H Onnozele feinaeren, marte laren, eigen Mis; 2e geb. v. h. octaaf v. Kerstmis, credo; pref en Communicantes v. Kerstmis rood— Zondag 29 december: Zondag onder bet octaaf var. Kerstmis; eigen Mis: credo: pref. en Communicantes v.Kerstrr.i'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 5