AMVJII NEEMT LEIDING VAN SMASH II OVER TYBB behaalt eerste winst in overgangsklasse op Treffers 'i l Kapittel „JUD SÜSS* voorgoed afgesloten Emigrant was niet dood D D I „Walvisvaart'' passeert wederom het dividend GOUD 1 HOLIDAYS Géén schaats-feest Amateurfotografen Bloemenhulde Radio-actieve oefenbesmettincisbron Kerstverrassing Plesman-herdenking SlSSïff-wS! Regimentsfeesf ERFGENAAM VAN DE SHEIK ik Hoofdklasse tafeltennis AARTS winnaar op hometrainer Eigenaar-transportondernemer gaat vrijuit Dochters bewenen vader te vroeg Leidsche Wol 6 onv.) interim Kerstprijzen bij „Excelsior" uitgereikt COBOUW Prijs voor Ulysses Kerstvelclloop door Njord cTOranjeboom weer 12 dividend Afscheid dr. M. Prinsen BIJEENKOMST IN PROVINCIEHUIS TE HAARLEM Nieuw adresboek voor Heemstede-Bennebroek VRIJDAG 27 DECEMBER 1963 PAGINA 2 J Hondeweer buiten. Binnen staat de Vieux Marie Antoinette klaar AV W J, ƒ7.80 per 3/41. fles /tf/Z) C'est bon, c'est bon ton Spanning Feestdagen... Seven-Up hoort erbij. Als fris drank, als mixdrank, als fééstdrank. Mix eens met Seven-Up: Oude of jonge jenever, bessen- of citroenjenever, cognac of vermouth... ver rukkelijk! Probeert u Seven-Up ook eens aan tafel. VERRUKKELIJK 50 NIEUWE AUTOS CED OUDE GRACHT 70 TELEFOON 10454 ATAX-TAXI 1.2.3.4.5 e plotseling invallende dooi heeft vele schaatsliefheb bers op Tweede Kerstdag een grote teleurstelling bezorgd. De gestadig stromende regen maakte het ijs volkomen onge schikt. Deze twee kleinen moes ten met de parapluie èn de schaatsen in de hand) nog even kijken, maar het ging echt niet. Dat is voor Uw verkoopafdeling door FRANCIS DURBRIDGE PAUL VLAANDEREN (Van onze tafeltennismedewerker) AMSTERDAM, 27 dec. - In de hoofd klasse van de tafeltennis-competitie is Smash 2 zijn eerste plaats kwjjt geraakt en wei door een gelijk spel tegen de pit tige ploeg van Never Despair. AMVJ 2, dat geen fout maakte, kon hierdoor de Advertentie Inderdaad, overal waar Vieux Marie Antoinette op tafel komt, brengt ze de ware stemming, die van gast vrijheid en gezelligheid. Ook de dames doen graag mee. En echt de „elck wat wils" drank: puur, als tic in long drinks, als poesje bij de koffie als wel dadige groc. Kroon op de dag WAUT e lUPEftlCUK leiding overnemen, iets wat overigens al sinds geruime tijd verwacht was. Ahoy deed bij de overgangsklassers prachtig werk door MvR te bedwingen, terwijl een zwaar versterkt TYBB er in slaagde tegen Treffers de eerste overwinning van dit seizoen te boeken. Smash 3 speel de voorts verdienstelijk gelijk tegen RTC. Smash 2, dat het zonder Harry Kenter moest stellen, werd door Never Despair voor talrijke problemen gesteld. De Bosschenaren startten met overwinnin gen van Montree op Rutte en van F. Willems op Klooster. Nieuwenhuizen kon daarna de achterstand tot 21 te rugbrengen. Maar toen daarna het dub bel verloren ging en Rutte eveneens van de sterke F. Willems verloor, begon het er somber uit te zien voor de reserves. Nieuwenhuizen bracht opluchting door een zege over Montree en het werd 43 toen Klooster H. Willems bedwong. De gastheren stelden niettemin de halve winst veilig, omdat de zeer sterke F. Willems van Nieuwenhuizen won. Rutte en Klooster zetten daarna hun laatste ontmoetingen in een zege om, waarbij laatstgenoemde het zwaar te verduren had tegen Montree: 1721, 2114 en 21—13. Standen: AMVJ 2 916; Smash 2 9—15; Never Despair 912; OTTC 7 9; Vriendenschaar 89; Atoom 88; Batswingers 2 85: Docos 9—5; Dord recht 7—4; St. Cathrien 91. Advertentie) (Van onze wielermedewerker) ROTTERDAM, 27 dec. - De steeds meer op de voorgrond tredende Hille- gommer Jan Aarts, onlangs al triomfa tor op de „rollen" in Heemstede, heeft zich tweede kerstdag in het home-trai- nertoernooi om de „Adriaan van Her- pen"-beker, dat in het gebouw „Odeon" te Rotterdam werd gehouden en waar voor veel belangstelling bestond, op nieuw de snelste rijder getoond. Zijn zeer snelle tijd van 35,4 sec. op de lichte „rol" is daarbij van doorslaggevende beteke nis geweest. De ciubprys kwam in het bezit van „Ulysses" uit Amsterdam. De 44 deelnemers aan dit toernooi moesten tweemaal 1000 meter op de „rollen" afleggen. Daarbij kwam Aarts tot tijden van 35,4 en 37,5 sec. Niemand van zijn tegenstanders bleek daartoe in staat, afschoon de Amsterdammer Hen- ny v. d. Velde met 35,5 sec. op de lichte „rol" eveneens heel goed voor de dag kwam. Hij deed er op de zwaarder draai ende ..rol" echter 38.5 sec. over en ver speelde daarmee zelfs de tweede plaats aan zijn clubmakker Gerard Koel. Aan de heerschappij van Aarts viel ook voor pistier Koel niet te tornen. De uitslag luidt: 1 J. Aarts (Bollen streek), de 2 x 1000 meter in 72,9 sec.; 2 G. Koel (Ulysses) In 73,6 sec.; 3 H. v. d. Velde (Ulysses) in 74,0 sec.; 4 T. Pij nenburg (Pedaalridders 1) in 74,0 sec.; 6 C. Boot (Bollenstreek) in 74,7 sec.; 6 P. de Jong (Ulysses) in 74,7 sec.; 7 F. van Duivenbode" (Rotterdamse Leeuw 1) in 74,7 sec.; 8 A. Bravenboer (Apol lo 1) in 74,9 sec.; 9. H. van Dalfsen (Rot terdamse Leeuw 1) in 74,9 sec.; 10 A. de Graaf (Rotterdamse Leeuw 1) in 75,3 sec. Clubklassering: 1 Ulysses, Amster dam (Koel, Van der Velde, De Jong en Schep), de 4 x 2000 meter in 5 min. 0,1 sec.; 2 Rotterdamse Leeuw 1, Rotter dam in 5.01,1; 3 De Bollenstreek, Lisse in 5.03,2; 4 Apollo 1. Rotterdam in 5.04,7; 5 Apollo 2, Rotterdam in 5.09,6; 6 Pe daalridders 1, Rotterdam in 5.11,7; 7 Rotterdamse Leeuw 2, Rotterdam in 5.12,6; 8 De Coureur, Vlaardingen in 5.13.4; 9 Excelsior, Haarlem in 5.29.8; 10 Pedaalrldders 2, Rotterdam in 5.30,0. HAARLEM, 27 dec. Voor de vierde maal in successie en ditmaal in het kader van het lustrumjaar, dat pas officieel volgend jaar begint, heeft de Haarlemse zwemvereniging „Njord" gistermorgen zijn traditionele kerstveld loop gehouden. Onder de deelnemers waren ook vele leden van andere zwem verenigingen uit Haarlem en omgeving. Het parcours uitgezet achter Kraantje Lek, was 4,5 kilometer lang en was door sneeuw en ijs spiegelglad. Des ondanks werden er goede prestaties geleverd. Arboud Bosch, die het elub- rewd op zijn naam bracht, in de afdeling heren A de afstand in zestien minuten. ROTTERDAM, 23 dec. De Vere nigde Nederlandse Brouwerijen d'Oran- jeboom zullen voorstellen over het boekjaar 1962 1963 een onveranderd dividend uit te keren van 12 procent op de gewone aandelen. Bij RTCSmash 3 was aan span ning geen gebrek. Loek Keek en Ron nie Nieuwenhuizen deden het uitste kend met ieder twee punten. Gemak kelijk ging dit overigens niet, want Keek kon Bouwmeester er eerst met 2220 in de beslissende game onder krijgen. Invaller de Haan wist alleen van Van Es te winnen en dat beteken de dus 55. AhoyMvR werd beheerst door Schermacher, die voor de Hilversumse ploeg driemaal won. Kamer klopte Ter- dousdonk en Huiveling, terwijl De Jong de laatste speler zijn derde nederlaag toebracht. TYBB had tegen Treffers een geduchte ploeg opgesteld. Schoof was weer van de partij en Witteman was uit het tweede gehaald, zodat van het eigenlijke team alleen Van Neste was overgebleven. Witteman bleek zich in de overgangsklasse nog uitstekend thuis fe voelen. Hij won drie maal. Schoof en Van Neste wonnen beiden twee maal en dat was, samen met een zege in het dub bel, voldoende voor royale winst (8—2). HAARLEM, 27 dec. Ter gelegen- neid van het afscheid van dr. M. J. Prinsen ais commissaris der koningin in de provincie Noord-Holland wordt vrijdag 3 januari 's morgens om elf uur in het Provinciehuis te Haarlem een bijeenkomst belegd met de burge meesters der Noordhollandse gemeen ten. Seven-Up is ook verkrijg baar in handige draagcar- tons en in de voordelige gezinsfles. (Van onze correspondent in Bonn) KARLSRUHE, 23 dec. De laatste eopie van de door de regisseur Veit Harlan in 1910 gedraaide antisemitische film „Jud Süss" is dus in beslag ge nomen, ingevolge een beslissing van de Arondissementsrechtbank van Karlsiu- he. Deze copie bevindt zich al jaren bjj het Kantongerecht in. Freiburg, dat daarmee de vertoning van de film ver- Advertentie) beschikbeai vooi verhuui ZONDER CHAUFFEUR Sterk verlaagde wintertarieven All risk verzekerd Bij Uitgeverij G. Eikelenboom en Zoon te Heemstede verscheen een nieuw adresboek van Heemstede en Benne- broek, samengesteld uit de gemeente lijke bevolkingsregisters. Het adres boek omvat: een alfabetisch gestelde namenlijst van alle inwoners en bedrij ven met vermelding van de telefoon nummers vóór de namen, en een aif«- betisch gestelde stratenlijst volgens de nummering der huizen. De selectie van de bevolkingsregisters it zo doorge voerd dat in deze uitgave vermeld staan alle hoofden van gezinnen en alleen- wonenden, tevens alle bedrijven in deze gemeenten. Deze uitgave is uitgevoerd in half linnen band en verkrijgbaar in de boekhandel. Door toevoeging m de laatste uitgaven van alle telefoon nummers is de functie van dit adres boek uitgebreid tot lokaal telefoonboek. De uitgeverij heeft deze uitgave een grote oplaag gegeven zonder straten- lijst en dit in de gemeenten Heemstede en Bennebroek kosteloos laten bezor gen; bij alle telefonisch aangeslotenen. B(j dezelfde uitgeverij is in bewerking genomen het adresboek der gemeente Bloemendaal, omvattende: Bloemen- daal, Overveen, Aerdenhout, Bentveld en Vogelenzang. Deze uitgave wordt op dezelfde wtize uitgevoerd als het adresboek van Heem stede-Bennebroek en verschijnt voorjaar 1964. hinderde. Eigenaar van de film is de transportondernemer Bender uit Baden- Baden. Zjjn eigendom wordt echter be streden door de Ufa, de Terra-Film en een advocaat in Bazel. De copie bevat o.a. de beruchte scè ne, waarin men Jud Süss in een kool ziet. Deze scène was uil de meeste andere copieën weg gesneden. Na de oorlog was zjj in beslag geno men door een Amerikaanse officier, die haar als onderpand voor een lening gaf aan een film-opkoper in Frankfurt. Van hem kocht in 1953 Bender de kopie voor 5.000 mark. Toen rechercheurs van de belastingen bij hem kwamen inspec teren vanwege een belastingschuld, ont dekten zij de copie van „Jud Süss". De fiscus nam haar in beslag vanwege be lastingschulden van Bender. Bender probeerde de copie te verkonen om zijn belastingschulden te kunnen be talen. De prijs dreef hij op tot 150.000 dollar. Hij bood de film o.a. aan, in no toire antisemitische landen als Saoedi- Arabië, Argentinië, Egypte en enkele Afrikaanse landen. Hij beging een tout, toen hij „Jud Süss" aanbood aan het Centrale Archief van de staat Israël. Toen greep de Centrale Raad voor de Joden in Düsseldorp in en verlangde de in beslagneming van de copie. Voor de poging de film te verkopen en daarmede antisemitische propagan da te bedrijven, kan men de transport ondernemer Bender „niets meer ma ken". Het ging bjj de rechtszaak alleen nog om het lot van de copie zelf. In de motivering van zijn vonnis ver klaarde de arondissementsrechtbank in Karlsruhe, dat de Terra-Film, een dochteronderneming van de voormalige Ufa, de specifieke opdracht had 'iet Duitse volk tegen de Joden op te hit sen en de nationaal-socialistische uit- roeUngs-plannen te rechtvaardigen. De Joden zijn in de film /oorgesteld als minderwaardig en misdadig. Als deze film nu nog eens zou worden vertoond zou de bestaande orde worden ondergra ven, want de film is duidelijk gericht tegen de democratische beginselen. Hij beledigt verder het Joodse volksdeel, wat in West-Duitsland een strafbare handeling is. In zjjn verkoopbrieven had Bender er speciaal de nadruk op gelegd, dat zijn laatste copie thans bijzondere waarde had, nadat de regisseur Veit Harlan in Zurich de andere copie van de film publiekelijk had verbrand. Het is te hopen, dat thans het onver kwikkelijke kapittel „Jud Süss" voor goed is afgesloten. Advertentie) Mobilofoon servïce dap en nacht LOS ANGELES, 27 dec. (UPI) Het was een ontroerende uitvaartplechtig heid voor een bejaarde Nederlandse emigrant in Los Angeles. Maar het was voorbarig. „Dat is onze vader niet," zeiden de twee dochters van de „overledene", Jo'.n Wyngaart, toen zü maandag een laatste groet aan hun vader brachten. Inmiddels is officieel vastgesteld dat de man voor wie de plechtigheid werd gehouden, John Collins heette, in plaats van Wyngaart. Men stelde vast dat de heer Wyn gaart, een bejaarde man, nog wordt verpleegd in het gemeentelijk zieken huis. Het ziekenhuis heeft al ter veront schuldiging aangevoerd dat dit zijn eerste geval van foutieve identificatie is. Na een verblijf van een half jaar in een rusthuis, was de heer Wyn gaart verleden week woensdag gelijk met de heer Collins in het ziekenhuis Op genomen, via dezelfde ziekenauto. Zaterdag al hadden de twee dochters betwijfeld dat de dode hun vader was. Na de dienst zeiden de dochters dat zij „vader" toch nog eens wilden zien Toen dat was gebeurd, stond het voor her vast. Het was hun vader niet. De zaak werd daarna terdege in onder zoek genomen en de dames bleken ge lijk te hebben. LEIDEN, 23 dec. De Leidsche Wol spinnerij bericht, dat het voornemen be staat, binnenkort een interim-dividend ten laste van het boekjaar 1963-1964 be taalbaar te stellen ter grootte van zes procent. Over het boekjaar 1962-63 keer de de Leidsche Wolspinnerij uit een winst van 1.041.342 een dividend van 20 pet. uit, waarvan eveneens 6 pet. als interimdividend betaalbaar werd ge steld. tieleden en familieleden van Ples- man aanwezig zijn. Om 11 uur legt een personeelsdelegatie op de alge mene begraafplaats in Den Haag een krans op het graf van Plesman. Ook de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor de Luchtvaart gaat op oudejaarsdag Plesman herdenken. Dat geschiedt om 11.45 uur in "de kantine van het KLM-hoofdkantoor, waar luitenant-generaal H. Schaper, voorzitter van deze vereniging, een toespraak zal houden. Daarna zal hij een krans leggen bij het standbeeld van Plesman tegenover het hoofdkan toor. Tot en met 29 december is er in Muntentoren te Deventer een fo totentoonstelling te bewonderen. Op zich is dat niets bijzonders, want misschien al wel 40 jaar achter een organiseert de D.A.F.-Vereniging een dergelijke kerstexpositie. Maar dit jaar is er toch iets anders aan de hand. De D.A.F. bestaat dit jaar zes tig jaar en heeft bij gelegenheid daar van een nationale fototentoonstelling ingericht. De foto van de heer H. J. Wesselink uit Oosterbeek, een sug gestieve plaat „trein in de nacht", werd door de jury-bestaande uit de heren drs. A. H. Karman, E. Brokke en drs. Rood uit Arnhem bekroond met de eerste prijs. Zwolle won verleden jaar de wissei- beker voor de beste verenigingsinzen- ding. Maar de Zwollenaren moeten d1* beker afstaan aan de Cameraclub Oos terbeek. Het prentenkabinet van de Rtp?" universiteit in Leiden stond zes af, die beknopte maar op sprekend» wijze een beeld geven van de ontwik' keling van de 'otografie in ons lan° in de voorbije zestig jaar. De KLM-stewardess Kazue Nak»" jima heeft een kerstgesciiè? bestaande uit achthonderd derlandse rozen en zesduizeB giadioolbollen meegebracht voor de atoombomslachtoffers in Hirosji"1 en Nagasaki. Het geschenk van Nederlandse volk werd van Tokio J' verder geëxpedieerd door een panse luchtvaartmaatschappij. v bloemenhulde is gebracht als geve'» van de vertoning van het toneels'u „Sadako wenst te leven", dat is 8®* baseerd op het verhaal van Sadak" Sasaki, een twaalfjarig meisje dat tD oktober 1960 in Hrosjima is bezwe- ken aan een ziekte veroorzaakt do°r straling. e heren H. Hansma uit Hoofd dorp, H. A. Hermans uit Utrecht en A. Wijsman uit Den Haag, allen studenten aan de Technische Hogeschool in Delft heb ben dezer dagen een bijzondere kerst- verrassing ontvangen: een extra stu diebeurs ten bedrage van 1800,-. Het geld voor deze beurzen is af komstig uit een studiefonds voor veel belovende jonge studenten in de ar chitectuur dat in 1962 door „Ideal Standard" werd gesticht met bet geld dat oorspronkelijk was bedoeld als hoofdprijs voor de internationale Ideal Standard Ontwerpwedstrijd „De ideale badkamer voor het moderne gezin". De internationale jury, waar van voor ons land prof. ir. H. J. v.d. Broek deel uitmaakte, besloot destijds deze hoofdprijs niet toe te kennen. Het studiefonds wordt beheerd door de Union Internationale des Arcni- tectes. De beurzen werden dezer dagen in Amsterdam uitgereikt. Over een week is het tien jaar geleden, dat de grondlegger en leider van de KLM, dr Al- bert Plesman, plotseling over leed. Dat geschiedde op de oudejaars avond van 1953. Op de komende oude jaarsdag gaat de KLM dit herdenken. Om 10 uur die ochtend zal de huidige president-directeur, mr H. Albarda, in de hal van het KLM-hoofdkantoor bij het borstbeeld van de Nederlandse luchtvaartpionier een krans leggen. Hierbij zullen o.a. de overige direc- Sinds twee jaar is men in het Ne derlandse leger zo ver, dat men beschikt over meetinstrumenten om „radioactieve terreinbe smettingen" te kunnen vaststellen. Men wilde echter ook zulk een „be smetting" van personeel kunnen me ten en daarvoor was het nodig, dat er eerst personele „besmettingen" zouden plaats hebben. Wie iets wil meten moet iets te meten hebben. De sectie ABC-zaken van de in spectie van de genie heeft nu een radioactieve oefenbesmettingsbron ver vaardigd, van zodanig bescheiden af metingen, dat zij in de borstzak van het tenue kan worden gedragen. De straling, die deze bron uitzendt, le vert geen enkel gevaar op voor de personen of hun omgeving, aldus een niet geheel ovërbodige geruststelling in de „Mededelingen voor reserve-of ficieren". Maar het is dan wel no dig, dat men de oefenbesmettings bron „met het radioactieve gevaren- teken van het lichaam gekeerd" aan hét hart koestert en matiging be tracht door slechts één bron bij zich te dragen. En waaruit bestaat nu zo'n oefen besmettingsbron? Uit een geringe hoe veelheid radioactief materiaal, inge kapseld in gietplastiek en opgebor gen in een geel metalen doosje met opschrift, nummer en geijkt gevaren- teken. AMSTERDAM, 24 dec. De Neder landse Maatschappij voor de Walvis vaart passeert, blijkens het verslag over het per 30 juni 1963 geëindigde boek jaar, wederom het dividend. De gelde lijke opbrengst van de gehele produk- tie, inclusief het aandeel in het netto resultaat verkregen uit de samenwer king met het vriesschip „Awazu Maru" van een Japanse visserij-maatschappij, verbeterde tot f 13,07 min (v.j. 12,31 min.). De stijging van de geldelijke op brengst, die ondanks de daling der pro- duktiecijfers ten opzichte van het vori ge seizoen optrad, is voornamelijk liet gevolg van een gedeeltelijk herstel '.an de traanprijs, door de in de laatste nvee boekjaren geleden verliezen bestaat de mogelijkheid tot compensatie van ven nootschapsbelasting, hetgeen dit jaar resulteerde in een bate van 97.200 679.347). De bedrijfskosten daalden tot ƒ9,96 mm (13,08 min) en de algemene kosten verminderden tot 786.465 848.128). De afschrijvingen op de vioot vergden ƒ3,66 min (ƒ4,19 min.). Op de deelne ming in Kaapstad werd afgeschreven 42.293 (nihil)Aan interest moest wor den betaald 122.820 (109.687). Het ver lies bedraagt 1,4 min 4,86 min). Dit bedrag wordt naar nieuwe rekening overgebracht, waarna het totale ver- liessaldo komt op 3,7 min. In het seizoen 1963-64 zullen, voor zover bekend, in totaal 15 wal visvangstexpedities (v.j. 17) in de Zuidpoolwateren werken De samen werking met een Japanse visserij maatschappij zal worden voortge zet. Een gedeelte van de produktie aan traan en spermoiie, verwacht in het seizoen 1963-64, is voorverkocht, alsmede de gehele produktie van be vroren walvisvlees. Het uiteindelijke vangstresultaat m het seizoen 1962-63 neef't, vooral na het betrekkelijk gunstige verloop in de eer ste helft van het seizoen, zeer teleur gesteld. Het is aan de hoge produktie per walviseenheid toe te schrijven, dat de uiteindelijke traanproduktie slecnts dertien procent lager was dan in 1961- 62. Aan traan werd geproduceerd 10.463 ton (12.084 ton) en aan spermoiie 2.905 ton (2.915 ton). HAARLEM, 27 dee. In het stem mig met dennengroen en kaarsen ver sierde clublokaal „Het Baken" aan de Bakenessergracht werden op eerste kerstdag door de Haarlemse Raceclub „Excelsior" de prijzen van de zondag gehouden kerstrit aan de renners uitge reikt. Voor deze prijsuitreiking bestond onder de aanhangers van de Raeeclub flinke belangstelling. Voorzitter Jan Westbroek toonde zich in een toespraakje dan ook bijzonder verheugd over de groei van zijn club. „Het vorige jaar hadden we slechts ze ven deelnemers aan onze kerstrit", zei hij, „en nu hebben we reeds vijftig le den. Ook het aantal donateurs is nog steeds stijgende en we zjjn niet ver meer van de 350 af." De verschillende medewerkers werden door de heer Westbroek afzonderlijk be dankt en met een kerstpresentje bedacht. Daarna ging hij over tot de eigenlijke prijsuitreiking. De winnaars Piet Steen voorden, Ton Meure, Rob Schell, Dirk Kiekens en Jan Snoeks hadden daarbij de eerste keus uit de rijk met tulban den, kerstbroden en worsten gevulde tafel Ook de overige deelnemers aan de kerstrit kwamen ruimschoots aan hun trekken. Na afloop van de prijzenregen bleef men nog wat gezellig bijeen en daarbij zórgden Kees Kossen en Jan Mo- lilllllllllllllllllllIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllN "n Maastricht zullen 9 januari twee regimenten infanterie, na melijk het regiment „Chassée' en het regiment „Menno van Coe- hoom" het feit herdenken, dat hun stamregimenten 150 jaar geleden werden opgericht. Dat zal gebeuren met een parade van de troepen, die thans in de Tapijnkazerne zijn ge- gelegerd. Het regiment Chassée heeft bu KB van 1 juli 1950 de traditie over genomen van het zevende regiment infanterie, dat 9 januari 1814 werd opgericht. Als wapenfeiten staan in het vaandel o.m. vermeld de veld slagen bij Quatre Bras en Waterloo in 1815. Het regiment Menno van Coehoorn heeft bij hetzelfde KB 'la traditie overgenomen van het derde regiment infanterie en van het le, 2e en 3e mitrailleurbataljon, destijds zelfstandige onderdelen toegevoegd aan het regiment. 3 R I vindt zijn oorsprong in het korps „Jagers van Heemskerk", dat 21 nov. 1813 werd opgericht en in 1841 werd omgedoopt in 3 R I. Wapenfei ten van dit regiment zijn o.a. de deel name aan de veldslagen by Water loo, Parijs en Le Quesnay, alle 'n 1815, en die aan de Tiendaagse veld tocht in 1831. Advertentie Dagelijks te kunnen beschik ken over de nieuwste ge- gevens inzake nieuwbouw- plannen. Met juiste namen en adressen van principaal en architect. Deze gouden service krijgt U élke dag van dagblad voor de bouwwereld Bestel een gratia proefabonnement op dit snelst en best Infor merende dagblad voor de bouwwereld en alles wat daarmee annex le bij COBOUW POSTBUS 34 DEN HAAG lenaar met muziek en zang voor de gepaste stemming. De Haarlemse wieleramateur Eddy Riethoff is dinsdagmiddag in het huwe lijk getreden met mej. Hannie Steffens. Zijn collega's van „Excelsior" vormden bij het verlaten van het stadhuis voor het jonge paar een erehaag. Daarna hebben vele wielervrienden in „O® Beurs" Eddy met zijn verbintenis voor het leven geluk gewenst. ST. ADELBERT Voor leden van de St Adelbertvereniging, afdeling Haar lem, zal op dinsdag 7 januari spreke" prof. dr. R. C. Kwant over „De ver houding tussen Marxisme en Christen dom". De bijeenkomst, die in de Rerua„T sancezaal van het Frans Halsmuseu»» gehouden zal worden, zal om 8 uur D ginnen. RHMED, BRENG HUT NEGEN - DIE ZONDER PRTR'JS POORT- EN l SLUIT HEM GOED. VERSTON VLRRMDEREM /NTÜSSBN &BA/CHT WA AM SCOTLAND YARD DAT PAUL ZOBK HAHRRNh- oU. 70UDEN MUSTRPHh

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2