Bouwvakkers Surinamers T.V. J. PH. H. CASTRICUM OVERLEDEN ®»0°t Bloemendaalse politie verrast met vele kerstpakketten Arie Schouten exposeert in Kunstzaal Barteljoris E de GRAAFF Agenda voor Haarlei en omgeving Alphenaar Svenska Restaurangen „Bolwerk" KONINGINNEWEG 44-48 BETROUWBAAR W. G. Tweehuysen Hoogovens vast Oud-lid Haarrlemse gemeenteraad en oud-voorzitter van Katholieke Volksbond Kerstboomver branding in Heemstede Kettingbotsing door gladheid Nota ontwikkeling verkeer in Noord holland Tweede drumband in Schalkwijk Jaarlijkse tafel tennistoernooi voor scholieren (VOLVO) Uit STAD en STREE K Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN LIEMT REEDS 115 MAAL Filmattractie voor kinderen Burgerlijke Stand Haarlem Vrouw gewond, 6 auto's beschadigd Nota over ruimtelijke ordening provincie Voor Oudejaarsavond I Ell WJ AARSDAG ^=7/ De beurs vandaag VRIJDAG 27 DECEMBER 1963 nieuwe jaar gelukkig nieuwjaar Haarlem Telefoon 16840 Kennemerplein 5 belasten wij ons met uitzending van o.a.: SMORGASBORD, HORS D'OEUVRES ETC. Wij sluiten oudejaarsavond om 18.00 uur. serveren wij ook lichte, zeer smakelijke gerechten. Gaarne tijdige reservering TELEFOON 13609 Films: Muziek: Toneel Diversen: KEURKAPOKMATRASSEN Cabaret: T entoonstellingen broek in waterland „NEELTJE PAATER" M.A.C. Zandvoort hield goed bezette Kerstrit rijden rijden Bloemendaalseweg 200 Overveen - Tel. 55602 PAGINA a Op 1 januari gaan vrijwel alle lonen (en prijzen) de hoogte in. Maar niet die van de bouwvakkers. Na een uitgevroren Kerstmis zijn zij nu verblijd met de mededeling, dat sij voorlopig niet op loonsverhoging behoeven te rekenen, omdat nog geen overeenstemming bereikt kon wor den. De vraag dringt zich op: Waar om niet? Heeft minister Bogaers in sijn vermaarde bouwnota niet gepleit Voor de grootst mogelijke inspanning bij de bestrijding van volksvijand no. 1, ie woningnood? Ei. was niet juist in de bouwnijverheid het ge goochel met zwarte en witte lonen het ergst? Men ziou mogen veronderstellen, dat de onderhandelaars in het bouw vak met spoed tat een aanvaardbare ïegoling gekomen zouden zijn. Er is echter niet meer uit de^bus gekomen dan een fraaie redenering over voor schotten die wel en voorschotten die niet uitbetaald mogen worden. Waar het op aankomt is intussen, dat de bouwvakker met ingang van 1 jan. eer minder dan meer in zijn loon zakje zal aantreffen, terwijl zijn Vrouw vanaf die datum eer meer dan tninder aan haar huishouden zal Uoeten uitgeven. Er zijn vele verstandige woorden ge- Schreve en gesproken over de wijze Waarop het bouwvak aantrekkelijker gemaakt kan en moet worden. Vele scherpzinnige lieden hebben er vele Verstandige opmerkingen over ge maakt. Zonde van alle tijd en moeite. Na nieuwjaar is het bouwvak er financieel alleen maar onaantrekke lijker op geworden voor vele b'iiw- vakkers. En gevreesd moet worden, dat we het nieuwe jaar met minder werkers in de bouw gaan beginnen dan er dit jaar uitgevroren zijn. Amsterdam is rond Kerstmis weer «en groep Surinamers rijker gewor den, die min of meer op goed geluk naar de hoofdstad zijn gekomen en Van wie het de vraag is of r- hoe zij hun kost kunnen verdienen. Het is een moeilijke zaak. Het zijn rijks genoten. Men kan ze de toegang niet Weigeren. Men kan z" ook niet terug sturen en toch leert de ervaring, dat van dergelijke groepen er altijd ee stuk of wat in het minder fraaie deel van het maatschappelijke leven te recht komen. De goede verstaander begrijpt ons wel. Kortom, het is een lastige zaak. Wij zien eigenlijk naar een licht punt. Nederland en Amsterdam in het bijzonder zijn altijd zeer fel als er waar ook ter wereld rassenkwes ties aan de orde komen. Nu kunnen wij zien wat daarvan echt is. Rijks genoten, maar van een ander ras, duiken op steeds meer plaatsen in de hoofdstad op. Ze zullen wel enige moeilijkheden veroorzaken. Wat zegt de Amsterdammer dan? Zal hij in Zijn verontwaardiging toespelingen maken op het „anders zijn"? Wij hopen het niet. Maar wij geloven, dat tussen theorie en praktijk een enorme kloof gaapt. Daags voor Kerstmis heeft minister Bot toch de pacificatie (vredes)- commissie gevormd, die over de toe komst van ons tweede televisie-net haar licht moet laten schijnen. Men zie dat aan! Negentien mensen van de meest uiteenlopende soorten en deskundigheden! Een werkprogramma zo uitvoerig, dat je zonder overdrij ving kunt zeggen, dat de dames en heren een geheel nieuw televisie- bestel moeten ontwerpen en dat alle maal natuurlijk vrijblijvend! De regering kan l et advies opvolgen. Ze kan ook een eigen koers varen. Trouwens, hoe durven wij 0"'er een advies te spreken? Wie verwacht, dat er een redelijk meerderheidsstand punt uit de bus zal komen? Lopen Wij niet de kans uitsluitend een aan tal zgn. minderheidsnota's te krijgen? Zou dat erg zijn? Och, wel neen. We gaan ondertussen immers gewoon door. Per 1 oktober a.s. begint het tweede t.v.-net en tegen de tijd dat regering en comm' sie helemaal over het gruwelijke probleem zijn uitge dacht, draait het al zo lang, dat wij nieuwsgierig zijn wie er dan nog veel kan veranderen. En dus En dus een r ede raad aan minis ter Bot. De „vredescommissie" moet oo) haar mening geven over deze Voorlopige regeling per 1 okt. Dat is een kans om zaken te doen. Volg het Voo~beeld van de E.E.G.-ministercon- ferentie uit Brussel. Sluit de dames en heren op. De vergadering wordt niet beëindigd voor mer. tot resul taten is gekomen. Iedereen moe wat toegeven, minderheidsrapporten wor den niet aanvaard, de commissie komt te voorschijn me' een stand- Punt, dat a 'e ieden desnoods tandenknarsend onderschrijven. ®it is o.i. de enige manier om een kerkelijk eerlijke regeling te ver zijgen. En wedden, dat daarna verder ver gaderen overbodig wordt? Want, 'aten wij elkaar niet. wijsmaken! De kaarten zijn geschud. De regeling, me men elkaar nu kan afdwingen, ^ordt niet beter door een jaar te dachten! (Advertentie) 100% WOL ®ïote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 - 12*19 HAARLEM, 37 dec. Op eerste kerstdag is in de leeftijd van 81 jaar overleden de heer J. Ph. H. Castricum, oud-lid van de Haarlemse gemeente raad, oud-voorzitter van de vroegere Volksbond en van de afdeling Haarlem van de Bond van Gepensioneerden der Nederlandse Spoorwegen. Wegens zijn vele verdiensten in het katholiek organi satie-leven werd hij destijds onderschei den met het gouden ere-kruis, behorend bij „Pro Ecclesia et Pontifice". Zater dag 38 december, 's middags om 1 uur, is de requiemmis in de paterskerk aan de Nieuwe Groenmarkt. Daarna, om 3.15 uur, geschiedt de begrafenis op het St. Jozef-kerkhof aan de Vergierdeweg. Met de heer Castricum is een van de vooraanstaande figuren uit het Haar lem van vroeger heengegaan. Hij werd op 7 augustus 1882 te Alkmaar gebo ren. Na een veelzijdige technische oplei ding te hebben genoten, was hij eerst werkzaam als technicus aan hét Phy- sisch Laboratorium te Leiden, in 1908 kwam hij naar Haarlem, toen hij een werkkring aanvaardde bij de Centrale Werkplaats der H.IJ.S.M. Reeds spoe dig deed hij zich gelden in verschillende organisaties. Zo vervulde hii allerlei functies bij de toenmalige R.K. Volks bond (later het R.K. Werkliedenver bond, nu de K.A.B.) In 1920 werd hij voorzitter van de afdeling Haarlem van de Volksbond. In die kwaliteit heeft hij enorm veel werk verzet. Vooral in de crisisjaren toonde hij, wat hij waard was. Hij had onder meer zitting in het Haarlemse Crisis Comité en in het co mité voor de vakopleiding van jeugdige werklozen. In die jaren deed hij nogal veel van zich spreken. In 1919 was de heer Castri cum namelijk lid geworden van de Haar lemse gemeenteraad. Hij werd de lei der van de katholieke fractie en werd ook belast met het voorzitterschap van de rechtse groepen als opvolger van de heer W. van Liemt Sr., toen deze tot wethouder benoemd werd. De verhou dingen in de gemeenteraad lagen toen geheel anders dan nu het geval is. De sociale onrust veroorzaakten vele span ningen, ook in het katholieke kamp. Het inzicht van de heer Castricum tn i Advertentie) wensten wij U, onze clientèle veel geluk en voorspoed in het Ook Uw grootvader mochten wij naar de toen geldende normen sfeervol inrichten. Nu, 115 jaar later, doen wij als Forum-dealer, U onze beste wensen toekomen voor een: ■IbootI-iJ- meubelen. CllftSTIAAT ÏÏ-M-* mSFOON. 12047 HAAHIH HEEMSTEDE, 27 dec. Dinsdag 31 december (oudejaarsdag) om 4 uur 's middags zal te Heemstede weer de traditionele kerstboomverbranding ge houden worden. Dit jaar zal ieder kind, dat bij een verbrandingsplaats een kerst boom inlevert een bioscoopkaartje ont vangen, waarop het één van de film voorstellingen in het Minervatheater aan de Binnenweg te Heemstede kan bijwo nen. Deze filmvoorstellingen worden gege ven op vrijdag 3 januari 1964 om 10 uur (rode kaarten) en op zaterdag 4 januari 1964 om 10 uur (gele kaarten). Er wordt een volledige jeugdfilm voor stelling gegeven met o.a. journaal en een hoofdfilm van Stan Laurel en Oli vier Hardy. De kinderen kunnen hun kerstbomen op dinsdagmiddag 31 december op de volgende plaatsen, tussen half vier en vier uur inleveren: Sportparklaan, Bern. Zweerslaan, Ruysdaellaan, Ter rein bjj de Schollevaarlaan, Dinkellaan, Glipperdreef tegenover de ingang Meer en Berg. Daarna zullen de bomen onder leiding van de Brandweer aangestoken worden. BEVALLEN van een zoon: 21 dec.: M. Russel-Kampschreur; 23 dec.: E. C. Nijhuis-de Kort; M. van Bugt-Halewfjn; H. Hinloopen-VerduynT. van den Burg-Jamsen; E. van Sfcraaten-Pijst; A. van der Ham-van Dorp; J. van Rhjjn- van Emmerik, BEVALLEN van een dochter: 22 dec.: S. Bribk-van Daalen; 23 dec.: C. de Bondt-Prins; A. Burger-Walstra^ P. M. Molnar-Brocke; I. Kuperus-Kolusnieuw- steiA. Kuipers-Korzelius; E. Haak- Kalf; 24 dec.: E. Moison-Grosfcamp. ONDERTROUWD: 24 dec.: F. Repko en C. de Vries; W. Karreman en P. Hamoen; J. van Kessel en J. Schuiten; C. Schorel en J. Kist; F. Jansen en H. Keuss; H. Spa en S. Groenhuis. GETROUWD: 24 dec.: R. Spruit en C. Out; W. de Vries en A. van Huizen; J. Schultz en B. Heilig; H. van Santé en J. Vlaar; J. Bogerd en E. Kollerie; L. de Boer en S. Rip; A. v.d. Staaij en G. Heinsbergen; E. Kroskinski en G. Gouwenberg; W. Terpoorten en A. v.d. Glezen; E. Riethoff en J. Steffens; T. de Vos en L. de Regt; T. Jansen en A. Jansen; D. van Woensel en F. Wit- mer; A. Huying en M. Huijgen; A. Klebanoff en E. Themans. OVERLEDEN: 22 dec.:'Baron Sloet, A. W., 88 j. Wagenweg: H. C. Paap, 4 j. Hazepaterslaan; A. M. Groot-Korzelius, 59 J., Korteweg; 23 dec.: C. J. Bom, 54 j„ Lijsterstraat; 24 dec. M. J. van Lierop-van rW Reep, 65 j. Kamper- verschillende problemen verschilde nog al eens met dat van zijn geloofsgenoten, ook in de politiek. Vooral inzake de werkloosheidsbestrijding, de belasting en de tarieven der bedrijven had de heer Castricum een andere mening dan de meesten zijner fractiegenoten. Toen hij tegen de begroting 1934 stemde, bete kende dat het einde van zijn voorzit terschap van de rechtse groepen en had hij ook niet meer de leiding van de katholieke raadsfractie. In die func ties werd hij toen opgevolgd door mr. F. A. Bijvoet. De oudere Haarlemmers herinneren zich nog wel de felle de batten, die in die dagen gevoerd wer den. De grote sociale bewogenheid van de heer Castricum ging samen met een grote karaktervastheid. Hij bleef lid van de gemeenteraad, maar hij weigerde toe te treden, op uitnodiging, tot de Katholieke Democratische Partij. Nog vele jaren heeft men, met name in het Werkliedenverbond, van de talenten van de heer Castricum kun nen profiteren. Tot hij na een lange en veelbewogen staat van dienst van een welverdiende rust ging genieten. (Advertentie) KRUISWEG 47-49 HAARLEM Voor onze actie Stille Nood zijn nog enkele giften binnenge komen, welke hierbij worden ver antwoord. Voor zover wij nog giften ontvangen, zullen deze in ons blad van 31 december ver antwoord worden. Aan ons bureau werd be zorgd: C. V. 2,50; N. N. 2,50; F. 8. 25; J. F. te O. 15; I. D. 25. Per giro ontvingen wij: Fa. H. J. D. 50; L. de V. 5; J. B. f 2,50; J. K. 10. OVERVEEN, 27 dec. Tijdens een bijeenkomst, die dinsdagavond in het hoofdbureau van politie in Overveen werd gehouden zijn de pakjes verdeeld, die de burgerij de politie heeft geschon ken. Bij deze uitreiking in Overveen waren de beide initiatiefnemers, die overigens onbekend wensen te blijven, aanwezig evenals de hoofdinspecteur, korpschef van de Bloemendaalse poli tie, de heer J. Voerman. De heer Voer man zag de geschenken als een blijk van erkentelijkheid voor het bijzonder goede kontakt dat in Bloemendaal tus sen politie en burgerij bestaat. Het had hem bovendien getroffen, dat zoveel ge schenken in volledige anonimiteit bij de kerstboom aan de Viersprong Juliana- laan - Bloemendaalseweg in Overveen waren neegelegd. 'Om een misverstand tegen te gaan merkte de heer Voerman op, dat deze boom daar niet was geplaatst door de gemeentelijke dienst van Publieke Wer ken, doch door degenen, die in Over veen de pakkettenactie inzetten. Dit ge schiedde in navolging van Aerdenhout, waar vorig jaar Kerstmis reeds een ini tiatief tot het geven van geschenken aan de politie werd genomen. Het groot ste deel van de pakken en pakjes ging naar de politiemensen, die regelmatig bü tjj en ontij in de buitendienst zijn. Ook in het afdelingsbureau in Aerden hout werden de daar aan de Vier sprong ontvangen pakketten onder de bjj het afdelingsbureau dienstdoende agenten uitgereikt. De pakjes bevatten een grote ver scheidenheid: om maar iets van het heel vele te noemen: sigaretten, siga ren, wijn, gevogelte, versnaperingen waarbij in begeleidende briefjes ook werd gedacht aan de kinderen van de politiemensen, taarten, blikjes fruit en dranken, wel- en niet alcohol houdend. Vooral de grote spontaniteit en anoni- OVERVEEN, 27 dec. Op het via duct over de Willem de Zwijgerlaan is op eerste kerstdag tengevolge van de gladheid een kettingbotsing gebeurd, waarbij zes auto's betrokken waren. Omstreeks kwart voor vier slipte een bestelauto. Hij raakte in de midden berm en kwam tot stilstand. Vijf andere auto's vlogen daarna in korte tijd op elkaar. In een van de auto's kreeg een 74-jarige inwoonster van Haarlem een gebroken rib. Bovendien liep zij een shock op. Zij moest worden overge bracht naar het Marinehospitaal, haar auto moest worden weggesleept. De vijf andere auto's werden min of meer ernstig beschadigd. Na het ongeval werd het weggedeelte afgezet totdat zand was gestrooid. miteit heeft de politie getroffen. Men is er de burgerij hartelijk dankbaar voor. Het initiatief van kerstpakket ten voor de politie is onder meer over genomen van in Europa Engeland en Oostenrijk. Deze gewoonte heeft in ons land nog maar in bescheiden mate in slechts enkele plaatsen ingang gevon den. HAARLEM, 27 dec. Het ligt in de bedoeling van Ged. Staten van Noord- Holland in de loop van het komende jaar hun zienswijze omtrent de toe komstige verkeersontwikkeling in Noord holland en de daarvoor te treffen voor zieningen in een nota neer te leggen. Aan de hand van de daarin op te nemen aanbevelingen zal een herzie ning van het provinciaal wegenplan van 1959 in voorbereiding kunen worden genomen. In het afgelopen jaar heeft de Prov. Planologische Dienst in samenwerking met de Gooise gemeenten, Rijkswater staat, Amsterdam en enkele openbare vervoersdiensten, een onderzoek ingesteld naar het verkeer in het Gooi. Verder is enkele maanden geleden een soort gelijk onderzoek ingesteld op de wegen tussen Heemstede en Hilversum. De gegevens worden thans met behulp van computers „vertaald". HAARLEM, 27 dec. Ged. Staten van Noord-Holland zijn thans bezig met het samenstellen van een nota over de ruimtelijke ordening in de provincie. In deze nota zullen enkele uitgangspun ten voor het te voeren beleid worden aangegeven, welke in een schemati sche tekening zullen worden uitgewerkt. Een nota over het recreatievraagstuk zal in de eerste helft van het komende jaar verschijnen. HAARLEM, 27 dec. In de barak ken van Gembouw in Schalkwijk zal op donderdagavond 2 januari, om acht uur een nieuwe drumband worden opge richt. De drumband zal D.S.V. worden genoemd. („Door Strijd Verkregen"). Op die avond zal ook een nieuw be stuur worden gekozen en misschien kun nen dan reeds de eerste instrumenten worden aangeboden. GEEN RECEPTIE De burgemees ter van Zandvoort en mevrouw Van Fenema-Brantsma zullen ter gelegen heid van de jaarwisseling geen receptie houden. (Advertentie) De tweede tentoonstelling van de nieuwe Kunstzaal „Bartel joris" is gewijd aan het werk van Arie Schouten. Het is, naar ik meen, ook voor deze Velsense schil der de tweede eigen tentoonstelling. Als lid van De Groep nam hij tot voor enige jaren deel aan de jaar lijkse verenigingstentoonstellingen en zo is men in Haarlem bekend ge worden met zijn krachtige tekenin gen. In zjjn woonplaats is hij de initiatiefnemer en de bezieler van de vereniging tot bevordering van de beeldende kunsten „Felison". Zijn visie is er medebepalend voor het niveau van de uitstekende en af wisselende tentoonstellingen die de Velsense bevolking worden aange boden. Zijn huis is een zoete inval voor collega's en jongeren om te praten over kunst en gezamenlijk te werken. Zjjn idealisme is hiermee wel gete kend en het is in feite die zelfde ge- CINEMA PALACE: Alleman, alle leeftijden. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2 en 7 uur. FRANS HALS: De onverzoenlijken, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag gesloten. LIDO: De lefschopper, alle leeftijden. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9,15 uur. LUXOR: Wedren met de ooievaar, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 2 uur. REMBRANDT: Jouw beurt, schatje, 14 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m zondag: Suleiman, de Ver overaars, 14 jaar. Maandag t/m do.: De overval op de woudexpres, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 2.30 en 7 uur. STUDIO: De onweerstaanbare lady. 18 jaar. 2.15. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2.15 en 7 uur. MINERVA: Vrijdag, za. en ma. 2.30 uur, zondag 2 en 4.15 uur: De wereld der zotheid, alle leeftijden. Vrijdag t/m ma. 7.30 uur: Gejaagd door de wind, 14 jaar. Woensdag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, donderdag 2.30 en 8.15 uur: De ijzervreter, a. 1. Maandag 30 december. Concertgebouw. 8.15 uur: Chopin-cyclus, Jan Smeterlin, piano. Vrijdag 27 december. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater met „Terug naar Warschau" van Jan Staal. Regie: Jurg Moolenaar. In de hoofdrollen: Loudi Nijhoff, Mia Goossen en Petra Verbeek. Zaterdag 28 december. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centriim met „Huis Clos" van J. P. Sartre. (Vooraf: „De luizenbarones", eenacter van Tennessee Williams). Regie: Walter Kous. In de hoofdrollen: Elisabeth Andersen, Ann Hasekamp, Guus Hermus en Ellen de Thouars. Zondag 29 december. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Huis Clos" van J. P. Sartre. (Vooraf: „De luizenbarones", eenacter van Tennessee Williams). Regie: Walter Kous. In de hoofdrollen: Elisabeth Andersen, Ann Hasekamp, Guus Hermus en Ellen de Thouars. Woensdag 1 januari. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Judith" van Charles de Peyret Chappuis. Regie: Vladek Sheybal. In de hoofdrollen: Hennl Orrl en André van de Heuvel. (Aansluitend: de Nieuw jaarswens). Donderdag 2 januari. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Judith" van Charles de Peyret Chappuis. Regie: Vladek Sheybal. In de hoofdrollen: Henni Orri en André van de Heuvel. (Aansluitend: de Nieuw jaarswens). Vrijdag 27 december. Concertgebouw. 2 uur: Haarlemse Ver eniging voor het Gezin, kinderfeest. Zaterdag 28 december. Gebouw „Het Baken". 24 uur: Ned. Ver. „De Verzamelaar", ruilbeurs. (Advertentie) eigen fabrikaat „Adam en Eva", Raamvest 5. Iedere avond vanaf 8 tot 11 uur cabaret met Piet en Frans Koster, Annelies Bouma en Cees van Oyen en pianist Enrico Neckheim. (31 december gesloten). Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 10 5 uur. 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur Zondag van 1 5 uur (1 januari gesloten). Teylers Museum: Schilderijen 19e an 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur (1 januari gesloten). Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10 12.30 en van 1.30 5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 5 uur T/m 26 januari: Tentoonstelling van Kerstvoorstellingen uit eigen bezit. (1 januari gesloten). Vishal: Tentoonstelling van werken van de leden der Haarlemse vereniging van beeldende kunstenaars „De Groep". Geopend dagelijks van 10—5 uur. Zondags en beide kerstdagen van 1 5 uur. T/m 12 januari. (1 januari gesloten). Knnstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1, 2e etage: Expositie „100 ambachten" van Jan Luylcen. Dag. van 10—5 geopend Tentoonstelling „5 tot 500", schilderijen, tekeningen, aquarellen en gravures. (1 januari gesloten). Kunstzaal Barteljoris, Barteljorlsstraat 3. Vanaf 14 december t/m 4 januari: Tentoon stelling van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Arie Schouten. Geopend maan dag 1 —6 uur, dinsdag t/m zaterdag 9 6 uur (1 januari gesloten). Marlus Bauerlaan 1, Aerdenhout (voor heen Tramweg)Tentoonstelling van werken van Hugo Landheer. Geopend zaterdag van 25 uur of na afspraak, telefoon 42797. (1 januari gesloten). Het Huis van Looy, Kleine Houtweg 103. Tentoonstelling van werken van leden Kunst Zij Ons Doel. Geopend dagelijks van 10—5 uur. Zondag van 2—5 uur. (1 januari gesloten). Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein. Tekeningen van Herman Dijk stra. T/m 31 december. Geopend dagelijks van 10 6 uur en van 8 10 uur. (31 december vanaf 6 uur gesloten). zimdheid voor de zuiverheid van zijn kunst die hem heeft doen besluiten om op een andere wijze in het onderhoud van zijn gezin te voorzien. In de tijd die Schouten reserveert voor zijn roe ping als beeldend kunstenaar is hij zeer produktief. Anderzijds hebben deze om- 1 standigheden invloed op zijn werk: aan het tijdrovende schilderij komt hij wei nig toe en ook zijn onderwerpen wor den er mede door bepaald. Arie Schouten tekent met het gulle zwarte krijt op grote formaten en de mens interesseert hem uitermate, niet alleen als model maar vooral als mens- volledig: naar fysionome en karak ter. Hij is een expressionist-pur sang, heftig bewogen, direkt en raak. De te keningen van mensen uit zijn omge ving zijn dan ook niet portretten om de gelijkenis maar vanuit de persoonlijke interesse van de schilder in de mens die voor hem zit. De kleur van de monumentale aquarellen en van de soepel geschilderde olieverven speelt daarin mee. In het verloop van enkele jaren heeft zijn werkwijze, dat toch al de aandacht trok door een gedurfd formaat en gTOte, bijna rauw-openhartige behandeling van het onderwerp, nog aan kracht en voor al aan intensiteit en gedifferentieerd heid gewonnen. Schouten ontplooit zich langs de lijnen van zijn eigen persoon lijkheid zonder terzijde te kijken, en hij is een boeiende persoonlijkheid. Een rijke collectie studies laten van hem zien de trefzekere, nerveus bestuurde hand die situaties en stemmingen no teert, vloeiend het vlak bespelend met een sierlijke schriftuur en in een on- deiihoudende voordracht. De tentoonstelling, bereikbaar door de winkel van boekhandel Korstjens, duurt tot en met 4 januari. De rijkssubsidie van 35 pet. bij aankoop door particulieren is van toepassing. Maandag 30 december wordt in het Haarlemse Tafeltennishuis Wolters, Jansstraat 48, het jaarlijkse tafel tennis toernooi voor scholieren ge houden. Het belooft ditmaal een bij zonder interessant evenement te worden In de hoogste klasse nemen diverse prominente jonge spelers deel, die 'n de NTTB in hoge klasse uitkomen. Het aantal deelnemers Is sinds vorige maal aanzienlijk toegenomen. Zo zullen dit jaar meer dan honderd jongens en meisjes, afkomstig van 15 scholen, achter de tafels komen. Als bijzondere attraktie geldt zonder twijfel, dat het winnende team alsmede de sterkste speler uit het enkelspel, zullen worden afgevaardigd naar de wedstrijden om de nationale sehooltitels. Het toernooi begint maandag om 9 uur en zal tot 6 uur voortduren. m (Advertentie) Tel. 02903—392 OUD-HOLLANDS TAVEERNE RESTAURANT Riant gelegen aan het Havenrak. Het gehele jaar geopend. 10 km van Amsterdam. Ruime parkeergelegenheid. ZANDVOORT, 27 dec. De motor en autoclub Zandvoort Meld Tweede Kerstdag een Kerstrit over 64 km. Bin nen het circuit van Zandvoort startten ruim 60 deelnemers. Na ruim twee uur moesten zjj daar weer aan de finish terug zijn. De rit ging door Zandvoort, Overveen, Spaamdam en Haarlem. De heer B. van Gelder werdeerste met 67 strafpunten. (Advertentie) VACATURES BIJ PROVINCIE Het aantal vacatures bij de provinciale diensten van Noord-Holland bedraagt 317, d.i. ongeveer 11 procent van de totale personeelsbezetting. 740 ambte naren verdienen minder dan honderd gulden per week. Van hen zjjn 656 niet ouder dan 25 jaar. AMSTERDAM, 27 dec. De koersen in het onofficiële voorbeursverkeer zijn vanmorgen op de Amsterdamse effec tenbeurs vrijwel onveranderd gebleven. De openigskoersen van de internatio nale fondsen lagen echter fractioneel hoger. Een uitzondering Merop vormde het aandeel Hoogovens dat 's morgens welsiswaar niet genoteerd werd, maar 563 als openingskoers noteerde, hetgeen 563 als openigskoers noteerde, hetgeen niet minder dan acht punten boven het vorige slot was. Kon. Olie, Philips en Unilever konden hun koers met een of twee dubbeltjes verbeteren. AKU ging tegen ongeveer dezelfde prijzen als dins dagmiddag in andere handen over. De belangrijkste cultuurfondsen moesten een half puntje afstaan, terwijl scheep vaartfondsen enkele fracties hoger in de markt lagen. 4(5 Ned. i960 1 4% Ned. 1963 4)4 Ned. 1961 4% Ned. 1963 1 4)4 Ned. 1963 n 4 Ned 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 BJ4.G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H V. A. A. K. U. Berkel Patent Calvé-Deift Cert Deli-Mf) Fokker Ford van Gelder Hoogovens MüUer Co. Ned. KaBel Philips Gem. Bez. Unilevei Wilton-Fijenoord Billiton 2e Dordtsche Petr. Kon Petroleum '50 Holl Amerika Ltln Ja va Ch P L. nrx. K. L. M. Kon. Ned Stoamb. Mij K. P M. Stoomv Mij. Nederland van Nievelt van Ommeren Ron. Lloyd Ned.Scheepv. Unie In terunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrleven '58 2% Amsterdam 56 I 2 A Amsterdam '56 H 2% Amsterdam '56 HI 2'A Amsterdam '59 2 >4 Rotterdam '57 Alb. Heyn Kl.obl. '55 Vorig Slot 98ft 98% 95% 95% 95% 93ft 93ft 80ft 105% 336 116% 168% 515% 248 948 136.70 352 920 217 552.50 308% 419 147.50 138.10 260 445 840% 176.70 116% 157% 50.90 152ft 169 140 117% 280 135 138% 199 226 500 129.50 144% 124% 83 88ft 88 85% 91% 122 opening 27/1» 86% 116 517 136.50 563 148 138 177.30 117 153% 139

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3