j Van Mastrigt PAUS op bezoek bij verlamde vrouw TIJDENS AUDIËNTIE: BEROEP OP CURIE iBt Eschenbach Maïsmolen kan niet alles Turkse interventie op CYPRUS voor Y eilighei dsraad DRAAD CONTACT EES fïSR Geld te kolderiek De Gebochelde en kerst-cabaret PERSONALIA Luisteren naar: Kijken naar: I treedt af als CNV-voorzitter Hogere uitkering mindervaliden T urksCyprioten beschuldigen Grieks-Cyprioten Schorsingsbesluit tegen brigadier opgeheven Interview met premier Marijnen Mies Bouwman voorlopig NIET voor AYR O-radio Vrijdag Buitenland Vrijdag Zaterdag Zaterdag Buitenland Father A. v. d. Ouderaa Korps Culemborg ,r Benoeming Onderscheiding Vanavond op tv VRIJDAG 27 DECEMBER 1963 PAGINA 9 CSW-regeling In een Romeins ziekenhuis om helsde de Paus een herstellend gehandicapt meisje. Een jongetje kuste gelijktijdig heel spontaan de Paus de hand. porselein in zijn edelste vorm CHAMPAGNE Dagen als Kerstmis en Oudjaar vragen om een bijzondere wijn bij Uw diner of souper. Schenk dan de feestdrank bij uitnemendheid S-'i het blijspel „Geld te geef'- LE COGNAC DE NAPOLÉON UTRECHT, 27 dec. De heer C. J. Van Mastrigt heeft de wens te kennen gegeven af te treden als voorzitter van net christelijk nationaal vakverbond. Z'jn gezondheidstoestand, zo deelt het CNV mee, belet hem deze functie, riie uiteraard grotere inspanningen vraagt dan die van een gewoon bestuurslid, langer te vervullen. De bestuursorga nen van het CNV zullen zich op korte termijn over de bezetting van de voor- ïitterszetel beraden. De heer Van Mastrigt werd 25 september 1909 in Klundert geboren. Zijn vader was landarbeider en kon hem niet langer dan twee jaar naar de mulo sturen. De heer Van Mas trigt is van zijn veertiende tot zijn zestiende jaar typograaf geweest, daarna werd hij ook landarbeider. Ir. 1931 werd hij bestuurslid van de afdeling Zevenbergen van de toenma lige Nederlandse Christelijke Landar- oeidersbond. In 1939 werd hij opgeno men in het hoofdbestuur en in 1947 Volgde hij de heer M. Ruppert op ais Voorzitter van de NCLB. Toen de heer Ruppert op 30 septem ber 1959 het CNV verliet werd zijn plaats opnieuw ingenomen door de heer Van Mastrigt, die door de alge mene ledenvergadering op 21 septem ber van dat jaar tot voorzitter was gekozen. De heer Van Mastrigt blijft Wel deel uitmaken van het CNV-be- stuur. DEN HAAG, 27 dee. De maximum Uitkeringen op grond van de tijdelijke bijstandregeling voor mindervaliden Worden met ingang van 30 december a.s. Voor personen van 21 tot 30 jaar ver hoogd van ƒ24,50 per week tot ƒ28,10 en voor ouderen van 34,35 per week tot ƒ39,35 (te vermeerderen met de premies voor vrijwillige en aanvullende ziekenfondsverzekering) De wetten buitengewoon pensioen 1940-1945 en zeelieden-oorlogsslacht offers worden behoudens goedkeuring der Staten-Generaal zodanig gewij zigd dat de uitkeringen vanaf 1 januari 1963 worden verhoogd met 3% pet. en met ingang van 1 januari 1964 boven dien met 10 pet. De rijksgroepsregelingen voor oorlogs slachtoffers en voor gerepatrieerden volgen automatisch de loonbewegingen. De gemeenten zullen deze uitkeringen derhalve in de eerste loonweek van januari aanpassen aan gewijzigde om standigheden. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft de gemeente besturen een beschikking gezonden waarbij de lonen van de gemeente lijke sociale werkvoorzieningsregeling voor handarbeiders (G.S.W.-regeling) san de loon-ontwikkeling in het be drijfsleven worden aangepast. In deze wijziging is tevens een verlenging van de vakantieduur met twee dagen be grepen. De G.S.W.-werknemer heeft nu bij «en vijfdaagse werkweek recht op vijf tien vakantiedagen per jaar. Voorts is de afzonderlijke bijslag ter compensatie voor de per 1 januari 1963 verhoogde Ïiremie A.O.W./A.W.W. thans in de uur- onen verwerkt. De loonsverhoging en de daarmee samenhangende maatregelen gaan in per 30 december 1963. VATICAANSTAD, 27 dec. (KNP) De Paus heeft in de kerstnacht de Hei lige Mis opgedragen in de Sixtijnse ka pel in aanwezigheid van leden van het bij de Heilige Stoel geaccrediteerde corps diplomatique. In zijn predicatie herinnerde de Paus de diplomaten aan hun taak: de muren die volkeren schei den te verwijderen, de vrede te ver kondigen aan de naasten en diegenen die veraf zijn. De Paus betoogde dat men soms iets van zijn prestige of zijn superioriteit zal moeten prijsgeven voor hoger goed om de afstanden te verkleinen, om dialogen aan te gaan en te vervolgen, welke soms vernede rend kunnen schijnen. (Advertentie) Schrijf voor foto's en prijzen naarEschenbach International Hilversum Bergen op Zoom heeft in het hart van Afrika een eigen stukje ont wikkelingswerk op gang. De grote promotor is een zoon van de stad, father A. v. d. Ouderaa, missionaris van Mill Hill, in het onbekende Nyangoma in Kenya doet hij aan wat hier „infra structureel werk" wordt genoemd. Daar mee legt hij de basis voor gezond mis- sioneringswerk, waarvoor hij door zijn congregatie is uitgezonden. Veertien jaar tropenzon, een ongezond klimaat en in landse beroeringen hebben deze kleine taaie Brabander geen kwaad gedaan. Deze maand kwam hij voor de tweede maal met verlof, geestdriftig over zijn laatste ervcringen en vol ondernemings lust voor de toekomst. Zeven jaar geleden was hij ook met vakantie. Hij kwam toen uit Lwak, het was er niet zo best, alles kwam maar moeizaam op gang, hij had geen vingers om een vuist te maken. „Als we er maar een economische basis konden krijgen zou alles heel anders lopen," verzuchtte hij toen. Zijn vrienden sloegen de han den in elkaar, zetten een grootse fancy- fair op, die de belangstelling van heel de stad trok en in twee dagen was er voldoende geld bij elkaar voor een maïsmolen. Daarmee ging hij in 1957 terug naar het oerwoud, de struiken sloten zich achter hem en op spaar zame uitzonderingen na hield de communicatie op.^Maar deze maand dook hij weer op, beladen met indrukken, foto's en dia's. „Kijk, mensen van Bergen op Zoom, wat ik met jullie centen heb kunnen doen," riep hij, overstelpt van dankbaarheid, in een bijeenkomst uit. En daar verschenen ze op het doek, een kloostertje, een kerkje, een groeiend dorp, met een begin van wegen, met elektriciteit, waterleiding, met de maïsmolen als trefpunt, een blinkend stukje civilisatie in de wildernis. ,,'t Ging gewoon van zelf," vertelt hij. „Toen ik in Kenya terug was werd ik naar Nyangoma gestuurd. Het was een beter punt, maar er was niets, niets, alleen bomen. We hebben ze omgehakt en er een armzalig kapelletje en pastorietje gebouwd. En de molen. En toen kwamen de boe ren uit een straal van vijftig kilometer naar ons toe om hun maïs te laten malen voor drie kwartjes per honderd kilo." Hoe belachelijk dit bedrag lijkt, het was genoeg om verder te werken. De dieselmotor van de molen had over-capaciteit. Daar kon een agregaat aan gekoppeld worden en de hele statie had elektrisch licht. Vlak bij de post was een ondergelopen uitgeputte goudmijn. Het water was koel, kristalhelder en uitzonderlijk goed. De machtige motor kon een pomp bedienen, er werd een buislei ding aangelegd, nu komt er S00 gallon per uur boven zonder dat het peil in de mijn merkbaar zakt. Het water is kosteloos ter beschikking gesteld en daarmee is een bron van infectie in de naaste omgeving van de post weggenomen. De missiepost is aantrekkelijk geworden en dit brengt nieuwe zor gen mee. In dit deel van Kenya heerst een onbepaald soort malaria, die aangeboren doofheid veroorzaakt. Doordat aangepast onderwijs onbekend is blijven de kinderen ook stom. Father v. d. Ouderaa schat dat het bisdom Kenya tienduizenden doofstomme kinderen telt, die met betrekkelijk ge ringe middelen aan een menswaardig bestaan zouden kunnen worden ge holpen. Zijn bisschop heeft verzocht in Nyangoma een doofstommeninsti- tuut te bouwen, maar dat kan zelfs de maïsmolen niet bolwerken. De oude Bergse vrienden laten hem echter niet in de steek. Vandaag en morgen wordt de actie van zeven jaar geleden herhaald. In de Hollandse Tuin is een verzamelpunt, waar ieder op eigen wijze zijn steentje kan komen bijdragen. De middernachtmis droeg de Paus op in de parochiekerk van de Heilige Mi chael in Pietralata, een van de buiten wijken van Rome. Van kinderen ontving de paus kerstgeschenken: brood, wijn, vruchten en een lammetje. Daar na begaf de Paus zich onverwachter- wüs naar het huis van een jonge vrouw, die sedert haar vijftiende jaar verlamd in bed ligt. De Paus sprak met haar en haar familieleden en deelde ge schenken uit. Alvorens naar het Vati- caan terug te keren bezocht de Paus een instituut van gebrekkige kinderen op het foro Italico. Na de Heilige Mis op eerste kerst dag in de Sint Pieter begaf de Paus zich naar de buitenloggia voor het ge ven van de zegen Urbi et Orbi, voor stad en wereld. Tijdens de kerstaudiëntie van kardi nalen, Romeinse prelaten en alle mede werkers van de Curie, heeft de Paus hun gevraagd, intensief aan de voor bereiding van de derde zitting van het Concilie mee te werken. Deze periode, aldus de Paus, zal in vele opzichten zwaar wegen en beslissend zijn. ,,Van uw medewerking hangt voor een groot deel het practische resultaat van de volgende zitting af", zo verklaarde de Paus. In het begin van zijn toespraak had de Heilige Vader gewezen op het zuiver godsdienstige karakter van zijn reis naa het Heilig Land. Zou het een politieke reis zijn, dan zou hem, zo ver klaarde hij, wellicht hetzelfde overko men, als eens misschien historisch, maar zeker symbolisch Petrus zou hebben ervaren. Toen hij Rome wilde verlaten trad Christus hem tegemoet en Petrus vroeg hem: „Heer waarheen gaat gij"? Christus antwoordde hem: „Ik ga om mij opnieuw te laten krui sigen." Aan het slot van zijn toespraak tot de Romeinse prelaten en leden van de Curie, keerde de Paus zich tegen de opvatting dat het Concilie een kracht meting van elkaar bestrijdende machten zou zijn. Het Concilie is veeleer de uit drukking van het hoogste gezag, dat in de gemeenschappelijke stem van de Concilievaders en de Paus zijn uitdruk king vindt. Advertentie Cop/rifhc Stichting Wijnpropafand« NICOSIA. NEW YORK, 27 dec. (Rtr„ AFP) Cyprus heeft gisteren een bij eenkomst van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties verzocht naar aan leiding van de toestand op het eiland en Turkije beschuldigd van inmenging in zijn binnenlandse aangelegenheden. V.N.-kringen hopen, dat de raad begin volgende week met de behandeling van deze kwestie kan beginnen. De Cyprische vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, Zenon Rossi- des, had gisteren een onderhoud met secretaris-generaal Oe Thant en zei na afloop tot verslaggevers, dat hij een klacht had ingediend omdat Turkije zich in Cyprische aangelegenheden had gemengd „met gebruik van en dreiging met geweld, door schending van het Cyprische luchtruim en de territoriale wateren, waardoor het de toestand verergerde". Turkije maak te woensdag bekend, dat het een mi litaire actie op Cyprus was begon nen. Straalvliegtuigen van de Turkse luchtmacht voerden sindsdien waar- schuwingsvluchten op geringe hoogte boven Nicosia uit en Turkse vloot- eenheden vertrokken naar het eiland. De Turkse premier, Inönü, had in de nationale vergadering medege deeld, dat als gevolg van de voort durende „uitroeiingsmaatregelen" te gen de Turken op Cyprus, Turkije een begin heeft gemaakt met gebruik making van het bij de gesloten over eenkomsten toegekende recht van in terventie. Op Cyprus was het gisteren, na vier dagen van gevechten tussen leden van de Griekse en Turkse bevolkings groepen, rustig. De Turkse minister van Buitenlandse Zaken, Erkin, deelde in Ankara de senaat mee, dat bij de gevechten op Cyprus tot woensdagmid dag 24 Turken om het leven waren ge komen en 55 gewond, van wie 15 ern stig. Het aantal slachtoffers onder de Grieken is niet bekend. Na besprekingen van president Ma- karios met de Britse, Grieikse en Turk se vertegenwoordigers Is bekendge maakt, dat Britse, Griekse en Turkse strijdkrachten op Cyprus onder Brits bevel de regering van het eiland be hulpzaam zullen zijn bij het doen nale ven van het dinsdagavond gesloten be stand tussen de Griekse en Turkse ge meenschappen. Later beschuldigde de vice-president van Cyprus, dr. Kutchuk, de Griekse Cyprioten van een reeks „gruwelen" (Van onze correspondent) CULEMBORG, 27 dec. Een dag na dat burgemeester H. A. J. M. v. Ko- ningsbruggen, tijdens de raadsverga dering deze week, had meegedeeld dat de straffen tegen één of meer politie functionarissen zouden liggen in het dis ciplinaire vlak werd het korps door de hoofdinspecteur B. D. Kalma bijeenge roepen om kennis te nemen van het feit dat het schorsingsbesluit tegen de brigadier J. van Tongeren was opge heven en dat hij weer dienst zou ne men. Zoals bekend werd de brigadier enke le maanden geleden eerst buiten dienst gesteld en later geschorst wegens insub ordinatie tegen inspecteur P. R. van Riessen, die eveneens werd geschorst. De officier van justitie te Utrecht heeft een onderzoek gelast. Van het resultaat zal afhangen of de inspecteur strafrech telijk zal worden vervolgd. tegen leden van de Turks-Cyprische gemeenschap. Hij deelde de verslagge- veró mee, dat de afgelopen dagen min stens 300 Turkse Cyprioten, onder wie vele vrouwen en kinderen, het leven hadden verloren. Krachtens in 1960 gesloten overeen komsten verkreeg Cyprus onafhanke lijkheid binnen het Gemenebest. Op het eiland bevinden zich nog enkele bases en er zijn bovendien nog 800 Griekse en 1000 Turkse militairen gelegerd. President Johnson van de Verenigde Staten heeft boodschappen gezonden aan president aartsbisschop Ma.karios en vice-president Kutchuk van Cyprus, benevens aan de president van Turkije, Gursel. Hij dringt er' bij de leiders op Cyprus op aan, een einde te maken aan de „broederstrijd". In Athene verklaarde de demissionai re Griekse premier Papandreou gister avond, dat als Brittannië niet op' Cy prus tussenbeide gekomen was, „dit be slist zou hebben geleid tot botsingen tussen Griekenland en Turkije". De Griekse regering heeft gevraagd om een speciale bijeenkomst van de Per manente Raad van de Noordatlantische- Verdragsorganisatie over Cyprus. Vol gens betrouwbare kringen in Athene zal de raad dienen te onderzoeken hoe het eiland kan worden beschermd te gen een dreigende invasie of interven tie. (Opmerking verdient nog, dat vol gen. de op Cyprus gangbare kalender Kerstmis pas 5 januari valt.). AMSTERDAM, 27 dec. Frits But- zelaar heeft gisteravond met „Geld te geef" ongetwijfeld de lachers op zijn hand weten te krijgen. Met de speur zin van de ware overste Pinto heeft hij alle kolderieke elementen in dit ge zamenlijk door Walter Black en Willi am Mendrek bedachte en door A. De- fresne met veel sier vertaalde blijspel rond een graveur -van de Amerikaan se Munt, die na zijn pensionering van zijn vak een hobby maakt, weten op te sporen en met zijn regie te accen tueren. En Jan Retèl maakte van deze graveur zelfs nog iets meer dan alleen maar een gek-grappig mannetje, wat van de talrijke andere personages die in dit stuk op het scherm verschenen niet bepaald kan worden gezegd. Maar wat doet dat er eigenlijk toe. Preten ties waren er beslist niet en gelachen hebben we. Alex de Haas had tevoren in een programma en onder regie van Leo Akkermans een televisie-impressie pro beren te geven van de grote en onverge telijke Buziau. Een bij voorbaat tot mis lukking gedoemde onderneming, omdat Buziau, zoals De Haas zelf in de KRO- gids schreef, geen conferencier of „spreek-humorist" is geweest, maar ie mand bij wie het ging om het hoe. En wat dit „hoe" betreft waren het beschik bare foto- en filmmateriaal en de wijze Jan Retèl (links) en John Soer in waarop dit was bewerkt beslist onvol doende. Het werd, evenals de verschij ning op het scherm van De Haas zelf, VRIJDAG, 27 dec. Aan de voor avond van Kerstmis deed de KRO een eenakter van Bill Owen „Het Kind" opvoeren. Een simpel geval over een jongen en een meisje, die een door hen ter wereld gebracht kind eerst niet „willen" en tenslotte dan weer wel. Zulks vooral door de interventie van een dame, die aan het slot optreedt. Achter haar mag men dan symbolisch Maria vermoeden. „Mijn zoon is ver móórd", bekent zij. Deze drastische symboliek zou op het blasfemische af zijn geweest, ware het niet (Ut zii van zulk een verregaande argeloosheid was. Ook de rest van het programma was uiteraard in de Kerstsfeer gehouden, afgezien dan van „Schatten op zolder", dat „vna meer vrijblijvende" aard is. „The Golden Age Singers" had men (op de film) achter een tafel doen plaats nemen, die kennelijk nog voor het kerstontbijt gedekt moest worden. Het was een raar gezicht maar de dames en heren zongen prachtig, daar niet van. „Brandpunt" bracht een door H. J. Neuman ingeleid schakelprogramma, waarin correspondenten in een directe uitzending vertelden over Kerstmis in verschillende Europese hoofdsteden. De Eerste Kerstdag bracht een mid dagprogramma, naar onze smaak, terecht geheel bestemd voor de kinderen onder ons; ofschoon sommige ouderen aan het traditionele Billy Smart' Circus ook nog wel plezier zullen hebben beleefd. In het avondprogramma trad „Anneke alleen" op. Anneke Grönloh dan. Zij zong kerstliedjes. Zij deed dat naar zij zelf op een gegeven moment deed voor komen „heel simpel". Maar dat was niet waar. Zij deed het in een kitsche rig decortje irriterend aanstellerig. An neke kan zich, als zij het dan per se alléén wil doen, het best beperken tot „Brandend Zand" of daaromtrent. En daar was dam het feest van „De Gebochelde", een flink uit de kluiten gewassen stuk, «vaar zo het een en an der aan te spelen vailt. Daar werd dan ook naar hartelust gespeeld. En aange zien er sprake was van een „cast" van hoog gehalte kwam men als kijker ongetwijfeld aan zijn trekken. Bob de Lange was misschien iets te „Tarzan"- achtig voor Henri de Lagardère, maar nochtans; hij lééfde en hoe. En Johan Kaart speelde op een geroutineerde ma nier al zijn vele troeven uit als Cocardas- se, de schelm. Enfin, iedereen haalde toneelkundig gezien even ferm uit. Aan gezien Willy van Hemert ook iedereen zoveel mogelijk zjjn gang had laten gaan werd het bepaald een „warme" toneel avond. Na prachtig musiceren van „I Musi ci" zag men dan tenslotte nog een ca baret, dat „Kerstboomkaarsen tussen Engelenhaar heette. Een alleraardigst programma, waarin Henk van Ulsen een voorname rol speelde. Mooi poë- Advertentie) COGNAC IMPORT OUO HAARLEM DEN HAAG, 27 dec. Bij K.B. is met ingang van 15 december benoemd tot raadsadviseur in vaste dienst bij het ministerie van Verkeer en Water staat DRS. J. J. SCHULD. Vanaf 1952 was hij scheepvaartattaché bij de Ne derlandse ambassade te Washington. Dr3. Schuld zal tevens optreden als plaatsvervangend directeur - generaal van scheepvaart. In zijn functie van scheepvaartattaché te Washington zal hij worden opgevolgd door drs. W. LAK, thans attaché bij de ambassade te Bonn. DEN HAAG, 27 dec. Met ingang van 16 januari is benoemd tot burge meester van de gemeente Helden de heer M. P. HOEIJMAKERS. Hij is thans burgemeester van Strampray. De heer Hoeijmakers is lid van de K.V.P. HEERLEN, 27 dec. DRS. J. P. S. VAN NEERVEN zal per 1 januari de heer A. J. H. Hoefsmit opvolgen als directeur van de NV Maatschappij tot exploitatie van het Limburgs Dagblad alhier. De heer Hoefsmit is ruim veer tig jaar directeur geweest. Zaterdag middag 4 januari wordt een afscheids receptie gehouden in het Grand Hotel. HEERLEN, 27 dec. Mei. G. S. H. M. KOK uit Hoensbroek, lid van de Tweede Kamer is benoemd tot lid van het college van regenten van het St. Jozefziekenhuis alhier. Zjj volgt in de ze functie, de oud-burgemeester van Heerlen, de heer M. van G run cv en op. AMSTERDAM, 27 dec. Het bestuur der stichting „Het Nederlands Studen ten Orkest" is als volgt samengesteld: H. F. Bienfait, voorzitter, Amsterdam, W. van Rappard, secretaris, Leiden, mej. M. Noordhof, secretaresse, Leiden, F. Vunderink, penningmeester, Groningen, mej. C. Dubois, penningmeesteresse, Utrecht, L. Friederich, bibliothecaris. Leiden en W. Berger, perschef, Am- terdam. NEW YORK, 27 dec. In het nieuwe bestuur buitenlandse persvereniging in Amerika is tot vice-voorzitter gekozen de Nederlander Max Tak en tot lid van het dagelijks bestuur de Nederlander Fred Vas Diaz. DEN HAAG, 24 dec. In verband met zijn aftreden als commissaris der koningin in Limburg is mr. dr. F. J. M. A. H. Houben benoemd tot grootoffi cier in de orde van Oranje-Nassau. De minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, heeft hem maan dagmiddag in tegenwoordigheid van alle commissarissen der koningin ten de- partemente van Binnenlandse Zaken de ze hoge onderscheiding uitgereikt. tisch vonden wij hem, samen met Lies Franken in een schets van Arthur Schnitzler en vooral ook in een Middel eeuws „exempel". Maar ook als chan sonnier mag Van Ulsen er bepaald we zen. Hetgeen hij trouwens ook op de middag van de Tweede Kerstdag toonde in „L'heure des dames", een cabaret programma van de KRO, dat overigens vrijwel dezelfde geest ademde als de „Kerstboomkaarsen". In beide gevallen zag men bijvoorbeeld een „sketch" over het nogal morbide kerstmis „vieren". Bijzonder geslaagd was „Wintersport", een pittige tekst van Guus Vleugel, die door Maya Bouma, Nelly Frjida en Syl via de Leur met aanstekelijk entrain werd gebracht. H. Hn. een ietwat krampachtige vertoning van vergeelde foto's en slechte stukjes film, afgewisseld door enkele interviews met personen echtgenote en zijn zoon, zijn vroegere partner Siem Nieuwenhui- zen en Piet Muyselaar die Buziau hebben gekend of die met hem hebben samengewerkt. Interviews waarin werd verteld hoe grappig en groots hfl eigenlijk is geweest zonder dat dit door het illustratieve materiaal werd beves tigd. En die verder alleen maar aneo- dotische waarden hadden. Ftn. BUSSUM, 27 dec. In AVRO's Te- Ievizier vanavond van 26.20 tot 20.45 uur zal een uitvoerig vraaggesprek met minister-president Marijnen ge houden worden over het eerste halve jaar van het nieuwe kabinet. Het ge sprek tussen mr. Marijnen en de vra gensteller, de heer C. Meijer zal wor den voorafgegaan door een kort film portret van het gezin Marijnen. HILVERSUM, 27 dec. De AVRO zal donderdag 2 januari niet begin nen met het radioprogramma „Ik zon wel eens willen weten", waarin Mies Bouwman een dominerende rol ver vult. In overleg met de gast vrouwe heeft de AVRO-direetie besloten het nieuwe programma later in het sei zoen te beginnen. Een en ander houdt verband met de activiteiten, die Mies Bouwman als presentatrice in het VARA-televisie- programma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" vervult. Dit sati risch cabaret heeft volgens de AVRO te veel een stempel gedrukt op de per soon van Mies Bouwman, waardoor haar aandeel in het veel mildere AVRO-programma in een verkeerd daglicht kon komen te staan. Advertentie) De OLVEH sluit uw zorgen uit ber. 14.00 Nws. 1440 Amus. progr. 14.40 Gevar. muz. en interv. 15.10 Hoorspel. 16.10 Hoogtepunten uit de programma's van het afgelopen jaar. 17.10 Licht pro- HILVERSUM I. 402 m. VARA: 18.00 gramma. 17.45 Gevar. muziek. ENGELAND. BBC Light progr. 1500 en 247 m: 12.00 Gevar. progr. 13.00 Pop. Nws. 18.15 Kamermuz. 18.30 Batig saldo, een terugblik op enige uitzendingen in 1963. 19.55 Radiophilharmonisch ork en ^am' muz. lS SO NwI13.£ SpoftparaSe zanesolistemoderne muz. 20.55 Nieuws. f3 55 Gevar. progr. 15.00 Gevar. progr. VuR;A: Mfr°P?'e ork- en 15:30 Uitslagen races ie.OO Gevar. mSz! solisten. 21.30 Alle elf!, een radioeomn. 1630 uitslagen races. 16.32 Pianorecital. solisten. 21.30 Alle élf!, een radiocomp. 22.15 Licht instrument, trio. 22.30 Nws. 22.40 Marimba, act. kron. 23.10 Lichte muzielT gram. muz 23.45 Soc. nws. in Esperan to. 23.55-24.00 Nieuws. 16.50 Uitslagen voetballen. 17.45 Lichte NDR-WDR, 309 m: 12.00 Amus. muz. tiTT rr 13.00 Nws. 13.15 Orgelspel. 14.00 Gevar. HILVERSUM II, 296 m. NCRV: muz. 15.00 Jazzmuz. 15.30 Volksmuziek. 18.00 De hangmat, licht progr. 18.30 Amateursork. 18.50 Reg uitz.Meer ver- FRANKRIJK progr promotion. 235 en stand, minder brand, 'n Klankbeeld over 280 m: 12.00 Gram. muz. 12.30 Berich- brandoorzaKen 19.00 Nws. en weerpraat- ten. 12.42 Moderne en Mass muz. 13.37 je. 19.10 Van horen zeggen en zingen, Kamermuz. 15.15 Kamermuz. 17.20 Klas.- praatje 19.15 Pianorecital: moderne mu- sieke muziek. ziek. 19.30 Radiokrant. 19.50 Instrumen taal ens. (gr.) 20.00 Geestelijke liederen. 1 f£Sr 20.30 Prisma, gevar. progr. 21.30 Klass. Lichte muz. 12.30 V\eerber._ 12.3o Gevar. gram. mu). 22.00 Comment, en discus sie. 22.10 Bariton en piano: moderne 11e- progr. 12.55 Progr. overz 13.00 Nieuws. 13.20 Lichte muz. 14.00 Nws. 14.03 Film- deren 22.30 Nws. 22.40 Wijd als de we- w'ün rr.m ïceHno-on vt oo Vort m,,-, - i„- Amus. muz. 16.40 Voor de Jeugd. lr.00 reld, lezingen. 23.00 Kerk en muz.: in- S~r,',7 '„„„IT n?V leidine tot het nrocramma voor zondae s- 1'-15 Lit. zangen li .2d Jeugdkoor- leiding tot bet programma voor zondag a.s. 23.10 Klass. gram. muz. 23.40 Lich te gram. muz. 23.55-24.00 Nieuws. zang. 17.45 Gram. muziek. BRUSSEL 484 m: 12.18 Lichte muziek. 12.30 Gevar. muz. en act. 14.45 Lichte muz. 16.03 Operamuz 17.00 Nws. ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 18.00 V. d. jeugd. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.10 In the South-East, reg. progr. 19.32 Marktber. 19.35 Lichte muz. 20.00 Operomuz 20.30 Lichte progr. 21.00 Lichte muz. 22.30 Showprogr. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Amus. progr. 23.59 Weer ber. 24.00 Nws. 0.Ó2 Voordr. 0.15-0.45 Klass. muziek. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 18.00 Gevar. progr. 19.33 Sportoverz. 19.46 Hoorspel. 20.00 Nws. en journaal. 20.31 Hoorspel. 21.00 Hoorspel. 21.30 Nws. en act. 21.40 Discussie. 22.30 Gevar. muz. 23.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. AVRO: 19.30 Rooster, magazine voor NDR-WDR 309 m: 19.00 Nws. 19.16 Ge- de rijpere jeugd. NTS: 20.00 Journaal en wijde muz. 19.45 Operafragmenten. 21.45 weeroverz. AVRO: 20.23 In AVRO's Te- Nws. 23.25 Moderne muz. 24.00 Nws. 0.20 levizier. 20.45 Licht ork. 21.03 Richard Dans- en amus muz. 1.00 Gevar. muz. Boone Theater. 21.50 Voor de vuist weg. FRANKRIJK - progr. promotion - 235 NTS: 22'4®-22'50 Journaal. en 280 m: 18.00 Kamermuz. 19.15 Gevar muz. 19.58 Ber. 23.20 Gevar. muz. 23.49 Gram. muz. 23.52-24.00 Berichten. BRUSSEL 324 m: 18.00 DUITSE TELEVTSIEPROGR. 18.10-18.15 Nws. (Reg. progr. NDR: 18.15 Deze maand in de zone. WDR Nws. 18.03 18.30 Hier und Heute, joum. NDR: 18.50 V. d. sold. 18.30 Moderne muz. 19.00 V. d. kinderen. 19.00 Nws. 19.03 Act. Nws. 19.40 Gram muz. 19.45 Echo's uit WDR: 19.12 Nws. 19.15 Ber. NDR: 19.10 de natuur. 20.00 Chansons. 20.15 Theater- Drie kameraden. WDR: 19-20 Schemering kron. 20.40 Vlaamse volksmuz Boekbespreking. 21.15 Koorzang. 21.00 over Par.s. 19.45 Kleine serenade. NDR: 21.45 19.59 Progr.-overz.). 20.00 Joum. en weer- Poolse vólksliédjes. 22.00 Nws. 22.15 Nieu- overz. 20.15 Die Rückblende 1963, caba- - we gram. muz 22.35 De zeven kunsten, retüsche TV-kroniek. 21.15 Rep. v. bui- 22.50 Gram muz. 23.00 Nws. 23.05 Ma- tenl. correspondenten. 21.45 Journaal en gische momenten. 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL 484 m: 18.03 V. d. soldaten. 18.40 Lichte muz. 19.08 Nieuwe gram. muz. 19.30 Nws 22.00 Wereldnws. 22.20 Jazzmuz. 22.55 Nws. weeroverz. 22.00 Madame Sans-Gêne (De wasvrouw van de heer Bonaparte), speL HILVERSUM I, 402 m. Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.30 Soc. strijd- week lied. 7.23 Lichte gram. muz. (Om 7.30 Van de voorpag.). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. muz. 8.00 Loon naar werken, uitz. in samenwerk. TWEEDE DUITS PROGR. 18.30 Nws. en praatje. 18.45 Korte noti ties voor huls en huishouden. 19.00 Prai rie. pistolen, poppen. Wildwestfilm. 19.30 Nws. en ber 20.00 Sportrep. 20.15 Hob bies en talenten. 21.45 12 man voor loods 37: de wisselende arbeiders in de ha- --- vens van Hamburg, rep. 22.15 Nws. 22 20 VARA: 7.VJ overz. van de programma's van de ko- FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 Ber. 18.30 Engelse ies. 19.00 In- tem, jeugdkron. 1990 La Flèche brisée. met het NVV. 9.10 VoOT-r(ot)onde: licht TV-feuilleton. 20.00 Journaal. 20.30 La progr. VPRO: 9.40 Wijsheid en dwaash surprenante Invention du professeur De- lezing (slot) 9.5o 150 jaar Koninkrijk, lalune> spel qq Kunstkron. 22.50 Joum. lez. door H. Knap. VARA: 10.00 Buitenj. weekoverz. 10.15 Rotonde, gevar. progr. 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Sportnws. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varla VLAAMS-BELGISCHE TV-PROGR. 19.00 Franse les. 19.26 Progr. voor de Jongeren. 19.50 De Weerman. 19.55 Sport. 13.20 V d jeugd 14.10 V d brintigers. 20.60 Journaal. 20.20 Reisroutes. 2100 1,t'^,Auras^^e ^met^er- «"sprisongs. 21.55 Fimnws. en fragmen ten uit nieuwe films. 22.40 Journaal. Jazzclub. 15.45 Voorwaarts en niet ver geten, toespr. 16.00 Radiophilharm. ork., groot omroepkoor en solisten: Frans ope ra-concert. In de pauze: 16.50-17.10 Boe kenwijsheid, 17.50 Harprecital: klass. mu ziek. HILVERSUM H. 298 m. - KRO: 7.00 NCPiv16-<®Was het een sprookje?. Nws. 7.10 Morgengebed. 7J.5 Klassieke Amerikaanse TV-film. 15.25 Onder de gram. muz. 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 loep: filatelistisch allerlei 15.4o Alles Overw 8.00 Nws. 8 15 Strip voor de draalt om moeder 16.10 Muzikale reis door Europa 16.30 Dier in t vizier. 17.00- 17.45 V. d. kinderen. DUITSE TELEVISIEPROGR. 13.30 Selechewedstr. skispringen v.d gezamenlijke ploeg voor de Olymp. Spe len. 14.40 Engelse les. 14.45 ABC en fan- jeugd. 8.20 Djinn: gevar. progr. 12.00 Angelus. 12.04 Country and Western Mu sic (gr.). 12.25 Platennws. 12.3. Med t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Licht Instru mentaal ens. en zang. 12.55 Kath. nws. 13.60 Nws. 13.15 Mus. diletanten. 13.40 Franse les. 14.00 V. d. jeugd. 15.00 Ver- -—- bonden in één koers, pol. gesprek. 15.15 Amus. progr. 15.1o Sportuitzend. Koorzang: kerstliederen. 15.35 Pop. gram. muz. 16.00 V. d. padvinders. 16.20 Jazz muz met comment. 16.40 Licht Instru mentaal trio. 17.00 Leiding geven, lez. 17.10 Lichte gram. muz. 17.30 Boekbespr 17.40 Roulette: muzikale quiz. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m: 12.00 Nieuwe gram. platen. 12.30 Vragenbeantw. voor de tuin. 13.00 Auto- mobilistenkron. 13.30 Interv. 13.55 Weer- V. d. Jeugd. 16 15 Gevar. programma. TWEEDE DUITS PROGR. 16.45 Gezamenlijke Duitse selectiewed.- strijden voor de Olymp. Spelen: skisprin gen. 17.30 Overz. van de programma's van de komende week. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 17.30 El med'een maugre H, spel. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 10.00-11.55 Volksuniversiteit 17.00-17.45

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 9