ABM verricht omvangrijk karwei in Saoedi-Arabië GEEN GEWONDEN Personentrein botst op goederentrein AJAX gunt P.E.C. even voorsprong ZWIJGENDE WESTBERLUNERS NA TRAGEDIE Beëindiging van speciale regeling spijtoptanten Verzoeken nog tot 1 april BISDOM HAARLEM Priester- in 1964 ONTWIKKELINGSWERKEEN PROJECT VAN 14 MILJOEN IN AL-KHOBAR Korting Ibn Saoed stort betonvoor ivaterleiding Scheepsbrand op Schiedam se werf Rotterdam-Dordt dag gestremd Fraai resultaat voor The Victory REGERING BESLUIT: Kon. Gist in 1963 weinig afwijkend resultaat ERFGENAAM VAN DE SHEIK nmtamm Verloren dochter terug naar Sydney HOLLIN GS WORTH OVERLEDEN Order voor ..Holland Gelijke winst voor Goudse Verzekering Tafeltenniscompetitie sluit eerste helft af Daggeld thans 3 (2J) P.A.T.E. had hogore bananenprodu kr i e MAANDAG 30 DECEMBER 1963 PAGINA 2 X wflfluscHmiiK, EN IN DAT GEVAL ZRl MÜ5"" TRPHfl OOK WEL RON BOOED BUN. WE HEBBEN ALLE MflflTKB' &ELEN GENOMEN, MEVR. VLRfN- DEREN Op bovenstaande foto's ziet men het graven van geulen en putten voor het „water supply project" van de ABM bij Al-Khobar in het noordoosten van Saoedi-Arabië. Uitgestrekt Feestelijke speeches bij het bezoek van koning Ibn Saoed aan Al- r7'obar, waar de ABM met Arabische partners in „joint venture" een waterleiding- en rioleringsnet aanlegt. Achter de microfoon: tr. G. J. Soels, die aan het hoofd staat van de Nederlandse technische staf. Dichte drommen Westberlijners stonden zaterdag zwijgend toe te zien hoe het stoffelijk overschot van de achttienjarige Oostberlijner Paid Schultz, die tijdens zijn vlucht naar het Westelijke stads gedeelte werd neergeschoten, naar de andere kant van de muur werd overgebracht. Ruimhartig beleid door FRANCIS DURBRIDGE PAUL VLAANDEREN DB BRAK 15 ZO, W MEVR.VLAflN"® oeREH...Jm DB SCHOTEN Een technisch karwei, dat de Amsterdam- sche Ballast Maatschappij enige tijd geleden in de noordoostelijke kuststreek van Sa- oedi Arabië in uit voering heeft geno men, is nu goed op dreef gekomen. De Arabische partners van de ABM, de heren Mansour en Soukry (Contrac ting and Enginee ring Co.) hebben de komst van ko ning Ibn Saoed naar dit deel van zijn uitgestrekt ko ninkrijk aangegrt* pen voor het orga niseren van een ce remonie. De vorst heeft daaraan deel genomen en zo het symbolische start sein gegeven voor 't zakelijk ontwik kelingswerk. Dit werk omvat de aanleg van een wa terleiding en rio- leringsnet voor dt woonstad Al-Kho- bar, met bijkomen de werken. De ko ning heeft na het officieel laten stor ten van het „eer ste beton" een ge denksteen onthuld. Een en ander is gepaard gegaan met feestelijkhe den en gebed, naar 's lands wijs. Naast het nationale dun doek, groen met wit zwaard en ko ranspreuk, wapper de er in het bouw- kamp de Neder landse driekleury boven de erepoor ten en lichtguir- landes. Er is door dez« gebeurtenis enige nadruk gevallen op de „joir.t venture" van ABM en Ara bische partners. Er is goodwill ge kweekt voor deze vorm van samen werking van een specialistische bui tenlandse maat schappij en bin nenlandse bedrij ven. Al-Khobar is een woonstad in het olie-nijvere deel van Saoedi Ara- bië. Het heeft nu tegen de 28.000 in woners, maar men voorziet een aan zienlijke uitbreiding in de naaste toe- komst. Er wonen naast de Amerikanen o.a. Arabische employé's en hulp krachten van de Aramco in Dharan. Het werk beoogt te voorzien in een volledige watercirculatie. Zoet helder grondwater komt van ongeveer 170 m iiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiniiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiii' iitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiii, diepte. Leidingen en reinigingsinstalla ties met reservoirs worden aangelegd, pompinstallaties gebouwd. Het leiding net zal een lengte krijgen van 132 km. Het rioolbuizennet wordt 89 km lang. Bij de hoofdinstallaties van de water- ROTTERDAM, 30 dec. De acht tien jarige Eegina Pigeaud, die dank zjj de koninklijke Rotterdamsche Lloyd drie maanden geleden werd herenigd met haar vader, portier bij een Am sterdamse brouwerij, keert op 2 januari met de „Willem Ruys" terug naar haar Sleegouders in Australië, waar zij in ydney een opleiding gaat volgen tot verpleegster. Het Nederlands-Australische mèisje kwam in het wereldnieuws door haar naspeuringen naar haar vader, die zij eigenlijk nooit had gekend. Kort na haar geboorte werd Regina namelijk door haar Britse moeder meegenomen uit Nederland en sindsdien ontbrak van beiden ieder spoor. Vader Wim Pi geaud, oud-employé van de Lloyd, is Inmiddels hertrouwd. Drie maanden geleden vond de eerste ontmoeting plaats tussen de heer Pigeaud en zijn doodgewaande dochter. Dat gebeurde aan boord van de „Willem Ruys", die toen in Ber muda lag. Kapitein Herman van den Heuvel, die na een verlofperiode nu weer het com mando over de „Willem Ruys" op zich neemt, zal Regina afleveren bjj haar pleegouders. Dat had hij haar op de heenreis al beloofd. Regina is bij en dankbaar dat zjj haar vader na zovele jaren heeft teruggevonden, maar zij voelt zich toch in de eerste plaats Au stralische. Voor haar vertrek uit Syd ney had zH zich daar al laten inschrij ven voor de verpieegsterscursus. LONDEN. 30 dec. De 47-jarige diri gent van het Sadler's Weils balietor- kest in Londen, John Hollingsworth, is zondeg dood aangetroffen in zijn woning in de Britse hoofdstad. Hollingsworth maakte zijn debuut als dirigen' in 1937 bij het London sympho ny orchestra. HARDINXVELD-GIESSENDAM, 30 dec. De scheepswerf en machine- fat, Higlland te Boven-Hardinxveld it ontvangen voor de bouw ei-elektrische cutterzuiger C-énérale de Dragage te [Het vermogen voor de al geleverd worden door Jm o to ren elk van 2260 pk. .er zal een motor van 1000 geïnstalleerd. leiding en riolering worden de woon huizen gebouwd voor het bedienend personeel. De directiewoning komt bij de „waterkelder", een vergaarbaak voor twee miljoen liter water. In een water toren van dit „Water Supply Project", zestig meter hoog, komt op een derde van de hoogte een restaurant. Het com plex dat (nu nog) buiten het stadje komt te liggen, zal binnen afzienbare tijd zijn opgeslokt door de stedelijke bebouwing. Het project is begroot op meer dan veertien miljoen gulden. De op levering is contractueel gesteld op 460 dagen na 2 juni 1963. Daar na zullen de opleiding van bedienend Arabisch personeel en het bijbrengen van routine in het „runnen" van het bedrijf nog negen maanden vorderen. De ABM heeft zith verbonden ook na dien nog negen maanden het onderhoud te verzorgen. In feite zal de ABM dus in de tweede helft van 1966 haar be moeienis met dit ontwikkelingswerk, dat zich geheel onttrekt aan de sfeer van liefdadigheid, beëindigen. Vele dergelijke en andere technische werken helpen in Saoedi Arabië het sociale en economische fundament der achtergebleven gemeenschappen verster ken. Direct of indirect. Maar het land is uitgestrekt (zo groot als Denemar ken, Nederland, België, Frankrijk, Duits land en Zwitserland samen) en er valt dus nog zeer veel te doen om de in de loop der eeuwen ontstane achterstand in te halen. Achterstand ook in de op vattingen van het eenvoudige volk dat, zoals in Al-Khobar, nog moet leren met een waterleiding te leven. Gezonder te leven. dHs SCHIEDAM, 30 dec. Aan boord van de „Conox" het voormalige Britse troepentransportschip „Oxfordshire", dat bij de werf van Wllton-Feijenoord al hier in dok ligt, heeft gisteravond een korte brand gewoed. De „Conox" die in augustus voor een totale verbouwing naar Wilton kwam moest worden op geknapt en ingericht als passagiers schip een order van 23 miljoen gul den. De brandweer neemt aan dat de brand is ontstaan door het exploderen van een heteluchtkachel. Het vuur ver spreidde zich in hgt achterschip over drie dekken, over een lengte van vijftig meter en over de volle breedte van het schip en vond volop voedsel in het hout, de dekzeilen, de olie en de kabels op het dek. Een probleem was, dat er geen licht aan boord was. Maar men slaagde er toch in het vuur mid scheeps te lokaliseren en vandaar drong men steeds verder door tot in het achterschip. Verrassend snel ei genlijk nog volgens de deskundigen was men de brand meester. Het is niet bekend of de verdere af bouw van de „Conox" door de brand zal worden vertraagd. Dit is overigens niet waarschijnlijk. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, 30 dec. De laatste trein van Rotterdam C.S. naar Dor drecht is zaterdagavond ten zuiden van het Feijenoordstadion, even na middernacht, op een eveneens in *de richting Dordt rijdende goederentrein gebotst. Er ontstond aanzienlijke ma teriële schade. Persoonlijke ongeluk ken hebben zich niet voorgedaan. De ruim honderd passagiers kwamen met de schrik vrij, hetgeen mede te dan ken is aan de sterke constructie van het treinstel een van de nieuwste en aan de snelle reactie van de machinist, de heer W. J. de Leeuw uit Rotterdam. Gisteren nog zijn de hele dag de diensten tussen Rotterdam C.S. en Dordrecht gestremd geweest. Tussen Barendrecht en Rotterdam reden bus sen. Gisteravond om zeven uur kon den internationale treinen weer over een baan rijden en rond negen uur werd ook de tweede baan weer in ge bruik genomen. Het ongeluk gebeurde ongeveer een kilometer voorbij het stadion bij de Smeetlandsedijk op een goederen- emplacement. De goederentrein reed met een snelheid van ong-ver 25 km vanaf een zijspoor het hoofd spoor op. Het grootste deel was al op het hoofdspoor, toen de personen trein naderde. Juist was de mist iets opgetrokken en machinist De Leeuw zag rond driehonderd meter voor het punt waar de sporen in elkaar o-er- gaan, het gevaar. Krachtend rem mend bracht hij de snelheid van 90 km terug tot 30 km. De treinen raak ten elkaar weliswaar nog met een flinke schok, maar groot onheil werd toch voorkomen. Er brak in de per sonentrein geen enkele ruit en on der de passagiers brak geen paniek uit. Over het algemeen reageerde men zeer rustig. Sigaretten werden onmiddellijk gedoofd toen bleek dat over de baan dieselolie stroomde, af komstig uit een omgevallen goede renwagon. De kop van de personentrein raakte een wagon van de goederentrein, de vierde van achteraf, in de flank. Eerst genoemde train werd uit de rails ge drukt, maar kwam tot stilstand zon der om te vallen. Hij werd van het onderstel afgerukt maar bleef nage noeg overeind staan. Drie goederen wagens, geladen met anthraciet, grind en dieselolie, kantelden. Een vierde wagon, geladen met prop aangas bleef op het zijspoor in de rails. Bedradin- gen en rails werden volkomen ont wricht. De direct opgeroepen gemeentelijke geneeskundige dienst van Rotterdam behoefde geen assistentie te verlenen evenmin als een materiaalwagen van de Rotterdamse brandweer, die voor alle zekerheid naar de plaats van het ongeluk was gedirigeerd. De passa giers werden later in de nacht met bussen naar de diverse plaatsen van bestemming: Barendrecht, Zwijn- drecht en Dordrecht, gebracht. (Van onze sportcorrespondent) ZWOLLE, 30 dec. Ajax maakte van de onverwachte vrije competitie zondag gebruik om een vriendschappe lijke wedstrijd te spelen tegen het Zwolse PEC. Op het uitstekend bespeel bare terrein aan de Vrolijkheid te Zwolle hebben beide ploegen de ruim 4000 bezoekers een aardige wedstrijd laten zien. Weliswaar bleek vooral te gen het einde van de tweede helft de lichamelijke conditie van Ajax veel beter en had het ook technisch en tak- tisch een meerderheid, dat belette niet, dat PEC na acht minuten zelfs de leiding nemend de Amsterdammers heeft genoodzaakt in deze ontmoeting meer dan een „uitstapje" te zien. Beide ploegen hadden enkele invallers; bij Ajax ontbraken o.a. Groot en Petersen. PEC nam de leiding, toen na acht minuten spelen Pronk een vrije trap slordig nam. De bal belandde bij links buiten Westerhof, die met een listig passje Koopman lanceerde, die vrij voor doelman Hoogerman kwam en de uit lopende Ajacied passeerde: 10. Ajax antwoordde met een serie aanvallen, die aanvankelijk niet meer opleverden dan een aantal corners, die geen succes opleverden. Na 23 minuten kwam de gelijkmaker uit een verraderlijk schot in de rechter benedenhoek van de naar binnen gekomen rechtsbuiten Swart. Tien minuten later werd het 12, toen Abma een schot van Bennie Muller van de doellijn wilde wegkoppen, maar de bal via de paal in het doel belandde. Na de hervatting begon Ajax weer met enkele aanvallen, bij één waarvan Bennie Muller een vrijwel opgelegde kans miste. In de 7e minuut maakte hij die fout goed. toen hij een voorzet van Swart, die Keizer handig liet lopen, onhoudbaar langs Nijland wist te plaat sen: 13. De Zwollenaren waren in het geheel niet ontmoedigd en speelden on bevangen verder. Bij een van hun aan vallen speelde Koopman de bal te ver voor zich uit, waaruit een misverstand ontstond tussen Ouderland en doelman Hoogerman,- waarvan de snel toelopen de Westerhof handig gebruik maakte om de stand op 23 te brengen. Tien minuten later bracht de mee naar voren opgerukte spil Pronk via de handen van Nijland de stand op 24. Kerkhof nam even daarna een vrije trap op tien meter van de cornervlag zo scherp, dat Hoogerman de bal in eigen doel sloeg, doch volgens scheidsrechter Godding daarbij door Koopman gehinderd was, waarom hij het doelpunt niet toekende. Even daarna liet Godding doorspelen, toen Koopman tussen Ouderland en Pionk op de rand van het strafschop gebied ten val werd gebracht. Een com binatie tussen de ijverige Amsterdam se linksbinnen Strijks en Bennie Muller werd door de laatste met een doelpunt besloten, terwijl een minuut voor het einde Keizer met een fraai doelpunt de eindstand op 26 bracht. GOUDA, 27 dee. De Goudse Ver zekering Maatschappij rekent over L963 op een bevredigend resultaat, die voor namelijk zijn oorzaak vindt in de stij ging van de opbrengst uit de beleggin gen. De winst over '63 zal volgens haar nagenoeg gelijk zijn aan die over 1962 en circa 14.00.000 bedragen, waardoor de maatschappij in staat zal zijn de fi nanciële positie opnieuw te versterken. De premie-ontvangst over 1963 wordt ■geschat op 25.000.000 hetgeen neerkomt (Van onze tafeltennis-medewerker) AMSTERDAM, 30 dec. In de over gangsklasse van de tafeltennis-compe- titie werden de laatste wedstrijden van de eerste helft afgewerkt. The Victory deed uitstekend werk door een zege met 6—4 op Steeds Hoger/TSB. TYBB kon het tegen A VGA 2 niet klaren en ver loor deze zeer belangrijke ontmoeting met 6—4. Een lelijke tegenvaller voor de Haarlemmers, die tevens door een zege van Scylla 3 op Nedlloyd 3 hun achterstand op de rest van de staart- groep zagen groeien. TYBB, ditmaal weer in de normale opstelling met Bergmans, Neelis en Van Neste, heeft zich dapper verzet tegen de reserves van AVGA. Zelfs begon men door punten van Bergmans en van Van Neste met een 02 voorsprong. De Am sterdammers echter maakten er vlot 32 van, toen v. d. Breggen van Neelis won, het dubbel met 2117 en 21—19 in winst werd omgezet en De. Vries Berg mans een vlotte nederlaag in twee games toebracht. Opnieuw echter scoor de TYBB tweemaal. Bergmans bedwong Zwiebel en Van Neste noteerde tegen v. d. Breggen zijn tweede zege. Daarmede echter bleek het Haarlemse kruit verschoten te zijn. Neelis ging kansloos met 8 en 13 ten onder tegen De Vries. Bergmans had al evenmin kans tegen v. d. Breggen en Van Neste moest met 1721, 2118 en 2115 zijn meerdere erkennen in Zwiebel. The Victory behaalde een uitstekend succes tegen Steeds Hoger/TSB uit Den Haag. Door met 6—4 te winnen bewezen de Weespenaren zich uitstekend thuis te voelen in deze overgangsklasse. De eerste helft van deze competitie sloot dit team af met een totaal van 11 pun ten, wat de 3e plaats oplevert. De stand is nu: Gossima 9-18 StH-TSB 9- 8 DDC 3 9-14 Scylla 3 9- 6 The Victory 9-11 Nedlloyd 3 8- 5 AVGA 2 8- 9 Dito 9- 5 Treffers 9- 9 TYBB 9- 3 NEW YORK, 27 dec. (Reuter) Volgens de Federal Reserve Bank is de Amerikaanse goudreserve in de op 25 december geëindigde week voor het eerst in negentien weken ver minderd. De daling van 70 miljoen dol lar bracht de goudvoorraad op 15.513 miljoen dollar. In 1963 is de goudvoor raad tot dusverre verminderd met 465 miljoen dollar. (Van onze Haagse redaktie) DEN HAAG, 30 dec. De regering heeft besloten een einddatum te stellen voor de repatriëringsregeling, geldend voor spijtoptanten en maatschappelijke Nederlanders in Indonesië. Tot 1 april 1964 kunnen verzoeken of herhaalde ver zoeken tot vestiging in Nederland wor den ingediend l>ij de consulaire afdeling van de ambassade in Djakarta waarop met een definitief ja of neen zal wor den beslist. Een gunstige beslissing houdt te vens in, dat de gebruikelijke facili teiten ten aanzien van de gratis over tocht en maatschappelijke ondersteu ning in Nederland zullen worden ver leend. Na 1 april 1964 gelden de ge wone regelen van het vreemdelingen beleid. Aan dit besiuit van de Nederlandse regering, waarvan de minister van jus titie, mr. Y. Schoiter., vanmorgen in Den Haag mededeling heeft gedaan, is "tezelfdertijd in Indonesië via de pers de grootst mogelijke bekendheid gegeven. De regering is tot haar besluit gekomen na breed overleg, onder andere met de repatriëringscommissie van de Twede Kamer en de Nederlandse ambassade te Djakarta, teneinde zekerheid te scheppen in de afwikkeling van het zo gevoelige spijtoptantenprobleem. De weg daarheen werd mede geëffend door de gewijzigde verhouding met In donesië, die het o.a. mogelijk maant, dat men niet slechts op papieren inlich tingen hoeft af te gaan maar ook ter plaatse de omstandigheden kan onder zoeken van degenen, die een rekest tot overkomst naar Nederland hebben inge diend. Aan het departement van Justitie en misschien ook aan de ambassade te Djakarta worden in verband daarmee sociale adviseurs toegevoegd. Elk verzoek dat persoonlijk moet worden gedaan zal men bekijken 65 jaar priester: 15 aug: Mgr. J. P. Hu'bers, em., bisschop, Heemstede, mgr. A. Hollenberg, em. deken-pastoor, Purmerend. 6i jaar priester: 15 aug. Chr. W. van Mierlo, em., past.. Heemstede, L. J. Schalke, em., past.. Poeldijk. 55 jaar priester: 15 aug.. A. P. van Eeden, em., past., Heemstede, A. H. J. van Leipzig, em. past., Alkmaar, J. H. M, S. v.d. Marck, em., past., Roelof- arendsveen, mgr. W. Nolet, em., past., Amsterdam., Th. Th. van Outersterp, em, past., Ouderkerk, a.d. Amstel, P. Th. verwer, em., past., Zierikzee. 50 jaar priester: 9 aug.: W. P. M. J. Boin, em., past., Alphen a.d. Rijn, mgr. G. P. J. v.d. Burg, em., deken, Bergen N.H. P. L. V. v, d. Meer O.P. ere-ka- nunnik, Hoorn, H. J. M. Nieuwenhuizen. em, past., Uithoorn, W. J. H. Polder, pastoor Osdorp N.H., 19 dec.: H. J. Bonfrer, em. past., Haarlem, A. P. Kok kelkoren, past. H. Agnes, Amsterdam, Simon Du;jn, emeritus, Boekei. 40 jaa priester: 14 juni: H. Bakker, pastoor, Edam H. J. Ban, ert, past,, westwoud, A. H. P. Cleophas, past., Zandvoort G. W. van Diest, past. Heer- hugowaard, W. C, van Gastele, past. Haarlem, B. W. Kloes, past.; Egmond a.d. Hoef, B, D. Koopen, rector, Ouder kerk a.d. Amstel, Th. W. M. v.d. Lugt, past, Nes a.d. Amstel (post Ouderkerk), G B. N Luken, em. rector, Amster- dem.. Mgr. C. G. van Trigt, vicars- generaal, Haarlem, 15 aug.: H. W. M. v.d Bergh, pastoor, Kudelstaart, J. Th. B. Sinnige, pastoor, Hilversum. 25 jaar priester: 3 juni: J. W. Bruin, seminarie Hageveld, Heemstede, J. P. A. M. v.d. Engh, kapelaan. Amsterdam G. J. M. Grot, rector, Amsterdam, J. C. A. Huibers, rector, Amsterdam, M C. Klijn, kapelaan, Amsterdam, C. H M. Nolet. pestoor, Bussum, H, A. C. Snelders, hoofdaalmoezenier ter koop vaardij, Amsterdam, J P. J. Solleveld, secr. v.h. bisdom Haarl., Haarlern A. A. v.d. Voort, pastoor, Zaandam, C. J. va„ Teylingen, pastoor, Haarlem, Chr. H. Vriesekoop; pastoor, Amsterdam. tegen de achtergrond van het ook in het verleden geldende samenstel van twee criteria: de gebleken nood ontstaan uit de band met Nederland. Men mag rekenen op een zo ruimhartig mogelijk beleid en behoeft niet voor een formalistische af weging van de genoemde criteria te vrezen. Het is niet te zeggen hoeveel nieuwe of herhaalde verzoeken zullen worden ingediend, wel is te verwach ten, dat er verhoudingsgewijs meer ver zoeken zullen komen van maatschappe lijke Nederlanders. Opmerkelijk is, dat in het verleden tegen een totaal van ongeveer 15000 gerepatrieerden onge veer twintig procent dé toegestane visa niet heeft opgevraagd. De minister, die hoopt dat alle binnenkomende verzoe ken in 1964 kunnen worden afgedaan, zei niets te weten van enige tegenwer king van Indonesische autoriteiten,- met wie -overigens voor de definitieve af wikkeling van het spijtoptantenprobleem geen overleg was nodig geweest. De eindtermijn-regeling met als strik te slotdatum 1 april geldt ook voor hou ders van Nederlandse paspoorten met dien verstande, dat vooj- hen de facili teiten aangaande de overtocht en ves tiging in Nederland gelden als zij vóór de genoemde datum in Nederland ar- rivenen. DELFT, 27 dec. „De voortdurende kostenstijging kan, zoals het zich thans laat aanzien, ternauwernood worden op gevangen door de verhoogde omzetten met dalende marges. Bü ongeveer ge- üjkgebleven winstuitkeringen van doch terondernemingen in binnj-i- en buiten land, mag worden verwacht, dat het eindresultaat over 1963 van de Kon. Ned. Gist- en Spiritusfabriek niet veel za! afwijken van dat van het vorig jaar" ajdus heeft de president-directeur ir. F. G. Waller meegedeeld. De bezetting van de fabrieksafdelin- gen in Delft was over het algemeen be vredigend en voor de hoofdprodukten hoger dan het voorgaande jaar. De to taalomzet in Nederland nam verder toe, ondanks de zekere vermindering in de bakkersgistafzet, als gevolg van gefor ceerde concurrentie van Belgische gist. Ook de export vertoonde een stijging, zij het tegen lagere opbrengstpr}1zen. (Over 1962 werd uit een winst van 2.988.000 (2.993.000) een dividend van 10 pet. (onv.) betaald). AMSTERDAM, 27 dec. Als gevolg van de krapte op de geldmarkt is, in gaande heden, het tarief voor daggeld (call money) wederom verhoogd. Dit maal met een half procent tot 3 procent. Dit is het gevolg van dè opvragingen voor de verschenen kerstdagen, terwijl de jaarultimo de nodige gelden aan da geldmarkt zal onttrekken. Op 23 dezer werd het tarief verhoogd van 2 tot 2'/» procent. AMSTERDAM, 28 dec. De produk- tie over dp maand oktober 1963 van Productora Agricoia Tropical Ecuato- ria.na SN (P.A.T.E.) in Ecuador, on der directie van H. G. Th. Crone, heeft 53.484 trossen bananen bedragen (over september 1963 28.802 trossen), tegen 34.008 trossen in oktober 1962. De produktie mnaf januari-oktober 1963 bedroeg 257.129 trossen, tegeh 225.482 trossen in de periode januari- oktober 1962. MPT 'BkflHIM SflUflB VERTROK ï.A EN DARENA WERD PAUL'S R0T0 OP DB KR DE LEES AANGETROFFEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 2