Opzij Havens Wegen FOTOTENTOONSTELLING VOLGENDE MAAND IN DE VISHAL Daarna expositie in Osnabriick Verkoop Wim Kan Kerstboom verbranding in Haarlem Nereusl leest DWTI Zaandam de les in Agenda voor Haarlem omgeving en Marcel Rutte behaalt dubbele zege „ALZIEND OOG" OP SCHIPHOL „Heemstede'' werd kampioen van de eerste klas Ml Osnabrück-Haarlem II» - - - 'm. Neergeslagen en beroofd op PERRON Inbraak op klaar lichte dag van hel nieuws „Bollenstrekers" succesvol op de „rollen' Rotterdam Joh. van Dijkhuizen overleden Aanrijding Waterstanden Deel van „Rietput" toch nog gespaard? WATERPOLO IN HAARLEM Wielrennen in Haarlem Cao Philipsbeanibten 5 pet. (1 jan.) en 4.5 pet. per 1 april Autobus botst op personenauto DAMCOMPETITIE MAANDAG 30 DECEMBER 1963 PAGINA 3 in Eur atom-complex in Sint Maarten aan Zee - - Het Franse schip Eldonia dat hij Terschelling een aanvaring had met een Frans vrachtschip (de Tiphée uit Caen) in de ET-route kreeg gisteren toestemming de haven van IJmuiden te worden binnengesleept. Op de foto de zwaar beschadigde stuurboordzijde van het schip. Films: Muziek: Cabaret: T en toonstellingen Nauwelaeris de Agé sporiacademie gespecialiseerd onderwijs in: Bloemendaalseweg 152, Overveen fel. 53256 (02500) Op Schiphol is nu ook bij wijze van proef het alziende „oog" in gébruik genomen. Een kleine televisiecamera, compleet met r ruitenwisser, staat op de ver- keerstoren. Deze camera is op afstand bedienbaar vanuit het kantoor van de havendienst. Het bedienings-paneel bestaat uit een klein kastje waarop een telefoon schijf en enkele knoppen zijn aan gebracht. Op een monitor ziet men het beeld, dat de camera op- S uitgaande vliegtuigen worden ge- neemt. Zo kunnen al de in- en volgd alsmede de gehele bedrijvig heid op het platform. Als de proef slaagt zullen nog meer camera's worden opgesteld. Beurs van Amsterdam Het is zo ver. De havenwerkers in Rotterdam en Amsterdam hebben zich in zeer grote meerderheid niet accoord verklaard met hun nieuwe CAO. Toch voorzag die nieuwe rege ling in een loonsverhoging, die al met al rond 17 pet. zou bedragen. Hebben de arbeiders gelijk? Wij aarze len. Wij weten, dat ook zij zelfbe dwang moeten tonen en wie het on derste uit de kan wil hebben, krijgt de deksel op zijn neus. Maar wij begrij pen hun houding volledig. Wij hebben voor deze situatie gewaarschuwd. Men voert in Nederland een prijs- en loonbeleid over de hoofden van de be volking heen. Dat beleid wreekt zich. Het is niet voldoende, dat de minister president voor de televisie zegt, dat wij ons moeten beheersen. De rege ring moet uitleg geven. Ze moet ge wone mensen gewoon inzicht geven van wat er gaande is. Doet ze dat niet, dan zal de gewone man gewoon vast stellen, dat de prijzen ongewoon omhoog gaan. Zijn gewone antwoord daarop is verzet. Dat gebeurt nu in de havens. En als men niet oppast, zal het op vele andere plaatsen ook ge beuren. Wie dan straks zegt, dat de arbei dersmassa zich niet weet te beheer sen, vergist zich. Het is geen kudde, voor wie het „Befehl ist Befehl" geldt. Ze weet zich waarachtig te matigen. Ze heeft dat trouwens jaren lang ge toond. Maar ze wil worden gekend. En als dat gebeurt, zal men weer ontdekken waarom die Neder landse arbeider in de hele wereld ge roemd wordt. Om zijn gezonde verstand, name lijk!! HAARLEM, 30 dec. In het kader van de „jumelage" tussen Haarlem en Osnabruck wordt volgende maand in de ling gehouden. Na maanden van voor bereiding is men erin geslaagd voldoen de attractief materiaal te verzamelen waaruit nu een keuze gedaan zal wor den. De expositie wordt gehouden van 17 tot en met 26 januari. Veertien da gen later zal de tentoonstelling in haar Haarlemse samenstelling te zien zijn in Osnabruck. De inzendingen zijn in vijf groepen onderverdeeld: historisch Osnabruck en Haarlem, modern Osnabruck en Haar lem, de mens in Osnabruck en Haar lem, Osnabruck en TTaarlem met de omgeving en tenslotte de bedrijvigheid in Osnabruck en Haarlem. De Haarlemse inzendingen zijn af komstig van verschillende amateur- fotograf en verenigingen uit Haarlem en omgeving. Deze hebben samen onge veer 250 foto's ingezonden. Uit Osna bruck zfln 150 foto's binnengekomen. Een jury, bestaande uit de heren L. Tollenaar, beeldende kunstenaar in Haarlem, en J. Schraa en A. van Leeu wen, de eerste afkomstig uit Wormer- veer, de ander uit Amersfoort en beiden bestuursleden van landelijke fotovereni gingen, heeft reeds de foto's beoor deeld. Er is een prijs toegekend voor de beste foto van de totale Haarlemse in zending en een voor die van Osnabruck. Uit een door Gedeputeerde Staten verstrekt overzicht blijkt, dat de uitgaven voor de aanleg en ver betering van provinciale wegen telken jare enkele miljoenen lager zijn dan bij de begroting werd vastgesteld. Bijvoorbeeld 1960: raming 9 miljoen, Uitgaven 5.4 miljoen; 1961: 12 min. wordt 8.7 miljoen; 1962: 9 miljoen, wordt 7.3 miljoen; 1963: begroot 10 miljoen, uitgegeven 8 miljoen. Het kost dan ook enige moeite om geloof te hechten aan de mededeling van Gedeputeerde Staten, dat in 1964 een bedrag van 13.6 miljoen zal worden verwerkt. De „Oranje", de „Willen Ruys" en de „Johan van Oldebarnevelt", drie schepen die jarenlang de traditie der oude Indië-vaarders hebben hoogge houden en het havenbeeld van menige stad in het Verre Oosten met hun sta tige pracht hebben verlevendigd. De voormalige Johan is dit weekeinde na een rampzalige brand gezonken. De twee andere schepen zijn zo goed als verkocht aan er Italiaanse rederij. Het geeft toch wel even te denken Dat de Johan »"e oudste van het drietal destijds in andere handen overging, heeft ons gespeten, maar men kon zich indenken, dat het na die vele jaren de reders meer geld ging kosten dan het opbracht. Wij kunnen ook nog wel begrijpen, dat de maat schappij Nederland en de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd moe"hebben de Oranje en de Ruys, twee speciaal voor de vaart op Indië gebouwde en ingerichte schepen, op een behoorlijke manier in de vaart te houden. Het voortdurend organiseren van rond-de- wereld-reizen zonder er geld op te verliezen is een verre van eenvoudige zaak. Maar men kan zich óók afvra gen of de verkoop van beide schepen een zaak is van de rederijen alléén. Het is immers zo, dat het Nederlandse volk zich veel moeite getroost om de Nederlandse vlag op de wereldzeeën hoog te houden. Niet alleen geven wij vele miljoenen uit aan het in stand houden van een oorlogsvloot, die in troebele tijden de Nederlandse koop vaardij moet beschermen, maar bo vendien hebben wij er veel voor over om met het vele buitenland dat ons kleine land nu eenmaal om zich heen heeft, goede betrekkingen te onder houden. Onder meer door vlagvertoon. Welnu, wij zijn geneigd ons af te vragen of de verkoop van twee der kostbaarste schepen van de Neder landse koopvaardijvloot wel zo'n bij zonder dringende zaak is. Dit te meer daar de eventuele koper van beide schepen er een goede boterham in ziet ze in te zetten op de vaart naar Australië. Zouden Nederlandse reders dat niet met minstens evenveel succes kunnen doen? Zeker nu de relaties met Indonesië langzaam maar zeker verbeterd worde- Morgen is het oudjaar. Een dag van bezinning, zei men vroeger. Een t ruf blik uren, dagen, maanden, jaren. Het lijkt heel mooi, maar het is niet waar. Oudjaar i Wim Kan. Een heel volk, dat geboeid zit te luisteren naar e-n man. die het inks en rechts om de oren slaat. Zo zijn wij klaarblijkelijk. Maar daarna leven wij ons ook uit. Wij vliegen naar buiten en wat branden kan zal bran den. Mogen wij daarom vandaag op voorhand waarschuwen? Let een beetje op het zakgeld van uw kinde ren. U mag ook gerust weten waar ze 's nachts om twaalf uur weer uithangen Dat kan zelfs in deze tijd. En als u dat niet vindt doe het dar tcrwille van politie er brandweer. Die staan morgen voor hun zwaarste nacht. Toe maar, Wim Kan. ROTTERDAM, 30 dec. De renners van de Lisser Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" hebben in het home- trainertoernooi van „Apollo", dat zon dag in het Patronaatsgebouw aan de Hammerstraat in Rotterdam werd ge houden en waarvoor veel belangstelling bestond het rijden op de „rollen" is in de Maasstad bijzonder populair zo'n beetje alles gewonnen wat er te winnen viel. De sterke Jan Aarts, die al eerder in Heemstede en Rotterdam had gewon nen, bleek over de tweemaal duizend meter duidelijk de snelste rijder en zijn clubmakker Cor Boot greep de tweede prijs. Mede door de elfde plaats van Wim Aarts en de veertiende van Ko Oele kwam „De Bollenstreek" ook in het be zit van de „Domburg"-wisselbeker. Aan het toernooi namen 42 renners deel. Reeds na de eerste ritten over dui zend meter had Jan Aarts met een knap pe tijd van 40,2 sec. de leiding in handen genomen. Hij had die verwezenlijkt op de lichte „rol". Zijn clubmakker Boot (40,9 sec.), Trompert (41,6 sec.), Van Dalsum (41,8 sec.) en Pijnenburg, Meinsbergen, Kroon en Paul (allen 41,9 sec.) zaten hem echter heel dicht op de hielen. Er was in de tweede serie dus nog van alles mogelijk en temeer omdat Jan Aarts op de zwaarder draaiende „rol" aan de slag moest. De sterke tuin der uit Hillegom is op de home-trainer heel wat mans en perste er een tijd van 41,2 sec. uit. Dat bleek ruimschoots vol doende voor de overwinning. Zijn naaste concurrenten Boot (42,6 sec.), Trompert (42,4 sec.), Paul (42,3 sec.), Van Dal sum (42,5 sec.), Pijnenburg (42,6 sec.) en Meinsbergen (42,7 sec.) deden er alle maal veel langer over. De uitslag luidt: 1. Jan Aarts (Bol lenstreek), de 2 x 1000 meter in 81,4 sec.; 2. C. Boot (Bollenstreek) in 83,5 sec.; 3. J. Trompert (Sparta) in 84,0 sec.; 4. W. Paul (Sparta) in 84,2 sec.; 5. H. van Dalsum (Rott Leeuw) in 84,3 sec.; 6. T. Pijnenburg (Pedaalridders) in 84,5 sec.; 7. P. Meinsbergen (Pedaal ridders) in 84,6 sec.; 8. F. Duivenbode (Rott. Leeuw) in 84,9 sec.; 9. W. Bra- venboer (Apollo) in 84,9 sec.; 10. E. Kroon (Sparta) in 85,7 sec. De klasse ringen van de overige bollenstrekers wa ren: 11. Wim Aarts in 85,7 sec.; 14. Ko in 88,0 sec. Na de eerste ritten over duizend me ter halverwege het toernooi had „De Bollenstreek" ook in het clubklas sement de leiding in handen en die posi tie hebben de renners van de Lisser club in de tweede serie nog verstevigd. De vele meegekomen supporters uit de bol lenstreek konden hun sportieve genoe gens op deze middag niet aan. De ren ners gingen dan ook met heel wat prij zen huiswaarts. Clubklassering: 1. De Bollenstreek uit Lisse met Jan Aarts, Cor Boot, Ko Oele en Wim-Aarts, de 4 x 2000 meter in 5 min. en 37,8 sec.; 2. Sparta (Den Haag) in 5. 39,8; 3. Pedaalridders (Rotterdam) in 5. 47,1. Er namen negen clubs aan dit toernooi deel. BLOEMENDAAL, 30 dec. In Door- werth is overleden de heer Joh. van Djjkhuizen uit O verveer. De erlede- ne werd 70 jaar. In oktober 1958 nam hij afscheid als opzichter van de wegen bjj Publieke Werken in Bloemendaal. Hjj ging toen met pensioen na ruim 40 jaar in dienst van de gemeente Bloe mendaal te zijn geweest. Voor zijn ver dienstelijk werk werd de overledene toen onderscheiden met de eremedaille in de Orde van Oranje Nassau. Gedurende tal van jaren heeft de heer Van Dijkhuizen de Bloemendaalse Volks tuinvereniging als voorzitter gediend. Deze vereniging bestond in november 45 jaar. Omdat door het uitbreidings plan aan de Kennemerweg de vereni ging niet meer over volkstuiren be schikt was in het bestuur beraad gaan de over een eventueel opheffen van de vereniging. Dit laatste besluit zal de heer Van Dijkhuizen dus niet meer kun nen nemen. UITGEEST, 30 dec. Op de provin ciale weg tussen Uitgeest en de buurt schap Busch en Dam vond een aan rijding plaats tussen een bestelauto, be stuurd door L. de W. uit Amsterdam, en een vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd door J. J. H. uit Akersloot. Even voor de wegsplitsing zette de be stuurder van de bestelauto zijn richting aanwijzer uit, aangezien hij van plan was de oprit naar de rijksweg in te rijden. Op dit moment ging echter de bestuurder van de vrachtauto inhalen, teneinde de bestelauto te passeren. Hier bij raakte de rechterkant van de vracht auto de linkerzijde van de bestelauto, waarbij laatstgenoemde auto vrij ernstig werd beschadigd. De drie inzittenden van de bestelauto werden niet gewond. Dinsdag 31 december. Hoog water: 4.02 en 16.17 uur. Laag water: 12.05 uur. Voorts zijn er eerste en tweede prijzen voor ieder der vijf groepen. Bij de inrichting van de tentoonstel ling, welke verzorgd wordt onder lei ding van de heer D. Schwagermann, adjunct-directeur van het Frans Hals museum, zal wel enige selectie toe gepast moeten worden, omdat ó- Vis- hal vermoedelijk te feinig plaats ruimte biedt om alle foto's te expo seren. He is nog niet bekend, wie de expositie zal openen. Er zijn verschil lende gas' .1 uit ~>snabruck te ver wachten. In ieder geval zijn uitgeno digd de Oberstadtdirektor van Osna bruck en de Oberburgermeister. De tentoonstelling in Osnabruck wordt door het Osnabruoker Tageblatt ge- orgar.':oerd. De c.ganlsatie in Haar lem geschiedt onder auspiciën van het gemeentebestuur. Wat de Haarlemse Inzendingen be treft zij vermeld, dat de foto's voor het merendeel nieuw zijn. De expositie is dus geen overlapping van de tentoonstel ling, die onlangs in de Vishal is ge houden. HAARLEM, 30 dec. 'weemaal zul len er in Haarlem kerstbomen worden verbrand. Morgen, dinsdag 31 d: >mber, kunnen de bomen tussen 3 en 5 uur 's middags ingeleverd worden. De ver branding begint om half 5. Op 7 janua ri is de inzameling tussen half 7 en 8 uur 's avonds. De bomen worden dan meteen verbrand. De verzamelplaatsen, waar de bomen ook in brand gestoken zullen worden, zijn: Nieuw Guineaplein (Noord), Zo- merkade, naast speeltuin Oosterkwar tier, (Oost), Frankrijklaan hoek Oosten rijklaan (Schalkwijk), Lcidseplein (Cen trum), Leon. Springerlaan op het wei land (Parkwijk), Vondelweg tegenover speeltuin D.V.S. (Noord), Jan Prins laan, achter de school, (Deiftlaan). Op 7 januari zijn er ook boomverbrandin gen op het weiland bij de molen in de Jan Haringstraat (Noord), op het ter rein van de Holland Nautic aan de Paul Krugerka "j (Noord) en op het weiland naast de rolschaatsbaan op het Ples- manplein (Sinnevelt). Voor de kinder en, die op 31 decem ber een kerstboom in leveren, is er een attractie. Zij krijgen namelijk een toegangsbewijs voor een filmvoorstel ling, welke donderdag 2 januari 's mor gens om half tien gegeven wordt in het Rembrandttheater. Vertoond wordt de kleurenfilm „Klopjacht in Holland". HAARLEM. 30 dec. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland verwachten, dat een deel van het natuurreservaat „De Rietput" bij Sint Maarten aan Zee gespaard zal blijven, als Euratom be gint aan de uitbreiding van zijn atoom centrum, grenzend aan dat van het Reactor Centrum Nederland in Petten. Gedeputeerde Staten hebben nogal wat kritiek gehad op de wijze waarop met de planologische en recreatieve belan gen is omgesprongen bij de vestiging van het eerste reactorcentrum en de wijze waarop een groot deel van „De Rietput" als bouwterrein voor de atoom centra is aangewezen. Het overleg, dat sinds 1957 moeilijk heeft gelopen, is zo wel op bestuurlijk als op ambtelijk ni veau verbeterd. Met het ministerie van Economische Zaken is o.m. gesproken over een door de directeur van de Pro vinciale Planologische Dienst voorge stelde wijziging van het ortwerp uitbrei dingsplan in onderdelen voor het Eura- tomcomplex, waardoor meer reserve ruimte voor de toekomst ontstaat. Te vens is een betere landschappelijke ver zorging van het RCN-Euratomcomplex aan de orde gekomen. G.S. vertrouwen er op dat er in de toekomst door de ge bruikers van het terrein meer aandacht aan zal worden besteed. ".-'•••v.- -" v.- -w.. .- HAARLEM, 30 dec. Voor de water- polocompetitie Kring Haarlem KNZB was DWT 1 in Zaandam om de krachten te meten met Nereus 1, dat de Haarlem mers flink de les heeft gelezen. Met de eindstand 110 liet Nereus wel uitko men dat in de zomercompetitie in een hogere afdeling wordt gespeeld. De he ren van DWT speelden voor de eerste klasse in Alkmaar tegen DAW 1: aan vankelijk een gelijk opgaande strijd en een lust om te zien. Met het vorderen van de tfjd begonnen de DWT-krachten echter te verslappen: een gelijke stand moest worden prijsgegeven en DAW ze gevierde tenslotte met 115. Het Haar- emse DWR 1 was voor de tweede klasse heren in Zaandam en speelde een pittig partijtje tegen Kroosduikers, dat uitein delijk met 5—4 de eer aan de Haarlem mers moest laten. In het Haarlems Sportfondsenbad hield HPC een wapenschouw. Voor de 5 wedstrijden die het programma vermeld de werd door 5 HPC-ploegen aangetre den. Jammer was het dat voor HPC 1 heren de tegenstander Nereus uit Zaan dam niet opkwam (de p.c. secretaris had zes spelers niet opgeroepen). De Heem stedenaren noteerden zodoende een 50 overwinning. Het eerste damesteam van HPC kreeg NVA 1 tegenover zich, waarbij het voor al aan schotvaardigheid ontbrak. NVA begon met 6 speelsters tegen een vol tallig HPC-team, dat de meerderheid uitbuitte. Lieke Bijkerk en Nelleke Dix hadden HPC reeds op 20 gebracht, toen de zevende NV A-dame verscheen. Toch ging met de stand 20 voor HPC de tweede helft in. Ook toen schoot NVA te slecht om succes te boeken. Lieke Bij kerk vergrootte de HPC-voorsprong, waarna Hennie Vlaanderen er zo goed de smaak van te pakken kreeg, dat zij de HPC overwinning op 60 stelde. Het tweede damesteam van HPC kwam in het strijdperk tegen VZV 1 dat in Joke Zandvliet een goed schutter had meegebracht, terwijl Greet Bruning bij VZV in het doel alle HPC schoten gun stig beoordeelde. Met de stand 30 zege vierde de Velsense dames. De reserves van HPC speelden voor de tweede klasse heren een afwisselende CINEMA PALACE: Alleman, alle leeftijden. 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2 en 7 uur. FRANS HALS: De onverzoenlijken, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag gesloten. LIDO: De lefschopper, alle leeftijden. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Wedren met de ooievaar, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 2 uur. REMBRANDT: Jouw beurt, schatje, 14 Jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m donderdag: De overval op de woudexpres, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag: 2.30 en 7 uur. STUDIO: De onweerstaanbare lady, 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2.15 en 7 uur. MINERVA. Maandag 7.30 uur: Gejaagd door de wind, 14 jaar. Woensdag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, donderdag 2.30 en 8.15 uur: De ijzervreter, a. 1. Maandag 30 december. Chopin-cyclus, Concertgebouw. 8.15 uur: Jan Smeterlin, piano. „Adam en Eva", Raamvest 5. Iedere avond vanaf 8 tot 11 uur cabaret met Fiet en Frans Koster, Annelies Bouma en Cees van Oyen en pianist Enrico Neckheim. (31 december gesloten). Frans Halsmuseum t Werken uit de Haar- lemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 1 5 uur. (1 januari gesloten). Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. (1 januari gesloten). Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10 12.30 en van 1.30 5 uur (behalve maandag); Zon- en feestdagen van 2 5 uur. T/m 26 januari: Tentoonstelling van Kerstvoorstellingen uit eigen bezit. (1 januari gesloten). Vishal: Tentoonstelling van werken van de leden der Haarlemse vereniging van beeldende kunstenaars „De Groep" Geopend dagelij ks van 10—5 uur. Zondags en belde kerstdagen van 1 5 uur. T/m 12 januari. (1 januari gesloten). Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1, 2e etage: Expositie „100 ambachten" van Jan Luyken. Dag. van 105 geopend. Tentoonstelling „5 tot 500", schilderijen, tekeningen, aquarellen en gravures. (1 januari gesloten). Kunstzaal Barteljoris, Barteljorisstraat 3, Vanaf 14 december t/m 4 januari: Tentoon stelling van schildertien, aquarellen en teke ningen van Arie Schouten. Geopend maan dag 1 —6 uur. dinsdag t/m zaterdag 9 6 uur (1 januari gesloten). Marlus Bauerlaan 7, Aerdenhout (voor heen Tramweg): Tentoonstelling van werken van Hugo Landheer Geopend zaterdag van 25 uur of na afspraak, telefoon 42797 (1 Januari gesloten). Het Huis van Looy, Kleine Houtweg 103: Tentoonstelling van werken van leden Kunst Zij Ons Doel Geopend dagelijks van 105 uur Zondag van 25 uur (1 januari gesloten). Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein. Tekeningen van Herman Dijk stra. T/m 31 december. Geopend dagelijks van 10 6 uur en van 8 K> uur. (31 december vanaf 8 uur gesloten). strijd tegen Haarlem 1. In de eerste pe riode drong Ronald Vermeer met succes door de HPC-verdediging en het was in de tweede periode, dat Robbie Dix gelijk maakte, waarna Hans Dijkstra de balans in het voordeel van HPC bracht. In de derde periode kwamen de ploegen weder om naast elkaar door een pracht boogbal van Martin van Goor. In de laatste pe riode bleef HPC zich de meerdere tonen; de HPC-midvoor bracht dat met het maken van een doelpunt tot uitdrukking. De jongens van HPC speelden tegen Njord en moesten met de stand 61 de eer aan Njord laten. HAARLEM, 30 dec. De sterke veldrijder Marcel Rutte heeft de „olie- bollenrit" van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" op zijn naam gebracht- Met ruime voorsprong op zijn naaste concurrenten snelde hij als triomfator door de finish. Doordat Rutte op tweede kerstdag ook de „wildrit" al in zijn voordeel had beslist, kwam hij in het algemeen klassement over beide ritten met de „oudejaarsprijs" als inzet met negen punten voorsprong op de eer ste plaats. Voor de „oliebollenrit", die zondag over een afstand van vijftien kilometer op het Bloemendaalse strand en de boulevard werd gereden, verschenen 22 A- en B-klassers aan de start. Van hen ondernam de strijdvaardige Rutte al na enkele kilometers een uitlooppo ging en wist die ondanks een tegen offensief van Van der Horst en Alders- hof niet succes te bekronen. Aan de finish bedroeg zijn voorsprong ruim twintig seconden. Doordat Plus en Bouma, die in de „wildrit" respectieve lijk als tweede en derde waren aange komen, de race niet volbrachten, kwam Rutte in het algemeen klassement heel royaal op de eerste plaats. De rituitslag luidt: 1. M. Rutte, 2. J. v. d. Horst, 3. J. Aldershof, 4. M. Stut, 5. R. Sweers, 6. W. Willemse, 7. Th. Blom, 8. C. Baars, 9. T. van Seijst, 10. H. Uttien. Algemeen klassement over beide rit ten: 1. M. Rutte 20 pnt.; 2. en 3. M. Stut en Th. Blom 11 pnt.; 4. 5. en 6. C. Plus, J. v. d. Horst en J. Aldershof 9' pnt.; 7. M. Bouma 8 pnt.; 8. en 9. G. Nijssen en R. Sweers 6 pnt.; 10 en 11. W. Willemse en H. Handgraaf 5 pnt. Adrie de Ruyter behaalde in het tref fen der C-klassers voor de tweede keer in successie de volle winst en werd zo doende ook algeheel winnaar. Rituitslag C-klasse: 1. De Ruyter. 2. Visser, 3. Van Krimpen, 4. Van Bee- kum, 5. Hoogveld, 6. G. Krom, 7. Van Egmond. Algemeen klassement: 1. De Ruyter 20 pnt.; 2. Visser 16 pnt.; 3. en 4. Van Krimpen en Hoogveld 14 pnt.; 5. en 6. G. Krom en Van Egmond 8 pnt. Uitslag jeugdklasse: 1. De Ridder, 2. Bakker, 3. R. Krom. Totaal uitslag: 1. Bakker 19 pnt.; 2. R. Krom 17 pnt.; 3. De Ridder 10 pnt. Vtjfde zege Piet Steenvoorden heeft voor de vijfde achtereenvolgende keer de eerste prijs in de wacht gesleept bij de Haarlemse Raceclub „Excelsior". Ditmaal zege vierde de Heemsteedse favoriet weer eens in een strandrit. De 22 deelnemende A-, B- en C-klas- Advertentie) JUDO JEUGD-JUDO JIU JITSU r r sers moesten het parcours over Bloe mendaalse strand en boulevard vijf keer afleggen. De sterke Steenvoorden ondernam reeds in de tweede ronde een soloren en bleef in het verdere verloop van de strijd volledig buiten schot. H\j gaf de jagers Van Steyn en Kreuger geen kans om hem te achterhalen. De veelbelovende Leen Kreuger mocht zich echter troosten met de eerste prijs van de B-klassers. Uitslag A-klasse: 1. P. Steenvoorden, 2. H. van Steyn. B-klasse: 1. L. Kreu- ger, 2. T. Meure, 3. Jan Philips. 4. W. loldron, 5. Henk Philips, 6. Ron Philips, 7. T. de Nijs, 8. K. Bijdemast. C-Klasse: 1. R. Schell, 2. J. Sweven, 3. Molenaar, 4. Herman Neeskens, 5. Piet Neeskens. De tweede jeugd van „Excelsior" reed een strandrit over vier ronden en daarin trok Kees Kossen weer aan het langste eind. De uitslag luidt: 1. K. Kossen, 2. F. Tollenaar, 3. B Groeneveld, 4. J. Been. Uitslag jeugdklasse: 1. Eddv van Schoor, 2. Jan van Schoor. 3. J. Neder- pelt, 4. J. Snoeks (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, 30 dec. Op een per ron van het Centraal Station alhier gisteravond een 55-jarige fabrieksarbei der uit Delft door een onbekende jonge man neergeslagen en beroofd van een bedrag van veertig a vijftig gulden. De arbeider liep een hoofdwond en twee blauwe ogen op en is ia het ziekenhuis behandeld. SASSENHEIM, 30 dec. Toen de be woners van het huis aan de Hyacinten straat zaterdagavond thuis kwamen, bleek een ongenode gast zich een be drag aan geld te hebben toegeëigend. De dief is binnengekomen door een open staand tuimelraam boven de achterdeur en nadat hij de woning aan een inspec tie had onderworpen is hij de voordeur uitgewandeld. Niemand, ook de buren niet die thuis waren, heeft iets van het bezoek gemerkt. Nog onbegrijpelijker is dit, daar de gordijnen zelfs niet gesloten waren. De politie stelt een onderzoek in. EINDHOVEN, 30 dec. Bij de on derhandelingen over de vernieuwing van de collectieve arbeidsovereenkomst voor de beamten in het philips-concem per 1 april 1964 is volledige overeen stemming bereikt. De nieuwe overeen komst voorziet o.a. in een tweetal ge nerale salarisverhogingen. De salrissen worden per 1 januari 1964 verhoogd met vijf procent, terwijl per 1 april 1964 de aldus verhoogde salarissen nog eens worden herzien met vier en een half procent. Daarenboven zal de vakantie regeling worden verbeterd. BEVERWIJK, 30 dec. Op de Zee straat kwamen gisteravond een perso nenauto en een autobus met elkaar in botsing. Van de bus brandde slechts één koplamp. Er ontstond zware ma teriële schade, maar er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. 4(i Ned 1960 1 4(4 Ned 1963 414 Ned 1961 4(4 Ned 1963 1 4(4 Ned 1963 H 4 Ned 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N G. Won bouwl. 8 Ned Handel Mij Cert Amsterdam Rubber H V A A K U Berke) Patent Calvé-Deift Cert Deli-Mij Fokker Ford van Gelder Hoogovens Müller Co. Ned Kabel Philips Gem Bez UniJevet Wilton-Ftlenoord Billiton 2e Dordtsche Petr Kon Petroleum '50 Holi Amerika Ltin Java Ch PL. n.r.c. KLM Kon Ned Stoomb Mfl K. P M Stoomv MtJ Nederland van Nievelt van Ommeren Rott Lloyd Ned Scheepv Unie In terunie Robeco Unitas Ver Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 1 2% Amsterdam 56 II 2% Amsterdam '56 III 2% Amsterdam '59 2Vo Rotterdam '57 Alb. Heyn Kl.obl. '55 Vt»ng Slot 984 981* 95% 95% 95% 93% 93 861* 105% 342 116 170% 518% 2-45 949% 136.10 360 925 219% 560 315 425% 147.60 138 269% 445 840 177.10 116% 157% 51.50 154 169% 141 118% 280 136 200 226 496 130 144 124% 83% 88V* 8» 4 85% 90% 121% open in -. 30/12 116% 523 136.50 561 148 138.40 177 117 155% 170 139 HEEMSTEDE. 30 dec. De laatste ronde en de nog achterstallige wedstrijd in de damcompetitie is gespeeld en de eindstand kan worden opgemaakt van -de eerste klas. De tweede klas heeft nog enkele ronden te spelen. De eerder afgebroken wedstrijd Hillegom-VKD is tot een einde gebracht in het voordeel van VDK (128). Santpoort besloot de competitie eveneens met een overwinning door ook in Hillegom te winnen. (13-7). KNC kwam tegen HDC III nog net met de hakken over de sloot en won met het kleinste verschil. Zoals reeds gemeld won Heemstede met 13-7 van VKD, Sportief met dezelfde cijfers van BDC en het Oosten II stelde zich veilig door met 15-5 van HDC III te winnen waardoor laatstgenoemde zal moeten degraderen. De eindstand van deze afdeling luidt nu: 1. H'stede I kamp. 2. VKD I 3. Santpoort I 4. Sportief I 9 9 - - 18 9 6 1 2 13 9 6 - 3 12 9 5 1 4 11 127-53 105- 75 102- 78 115- 65 5. BDC 9 4 1 4 9 91- 89 6. KNC 9 3 3 3 9 84- 96 7. HDC II 9 4 - 5 8 89- 91 8. Oosten II 9 2 - 7 4 69-111 9. Hillegom 9 1 1 7 3 67-113 10. HDC III 9 1 - 8 2 51-129 Zoals de stand laat zien hebben de bo venste vier het dit jaar goed gedaan, de nummers 5, 6 en 7 vrij goed ofschoon HDC II wel wat teleurstelde, en de nummers 8, 9 en 10 konden in dit gezelschap niet meekomen, waarbij aangetekend moet wor den dat Hillegom herhaaldelijk erg gehan dicapt aan de wedstrijden moest aantreden. Tot de nieuwe competitie is er echter vol op tijd om aan versterking te werken en dat zullen de HilJegommers ongetwijfeld doen. Heemstede kan nu deelnemen aan de oromotiewedstrijden voor de hoofdklasse, wedstrijden waarvoor het programma nog niet is vastgsteld doch die toch binnenkort gehouden zullen worden. We zien met be langstelling de verrichtingen van de club van de Beliëns tegemoet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 3