Van der Grift en Liebrechts meesters in hun specialiteit TOKIO VERDIENEN IN DE MIST 9353 caramboles van H DAVIS CUP GAAT TERUG NAAR DE VER. STATEN Libanon wint tam duel tegen Cito Triest einde voor Eraser NILOC wint Duits toernooi Umberto en Midas G meester van het veld Moyenne Olympisch JO DE HAAN KIJKT NAAR WIELRENNEN Wim de Jong wint tijdnood-duel van Roozenburg Jim Clark breekt trots record van do en Ascari Fangi Groot succes voor Gerard Stellaart TON SANDERS in hoofdgroep Hoogoventoernooi Zestien sterken Harings eerste in wielercross Laatste coursdag 8-jarige merriën Damtoernooi Sappemeer Zevenmaal eerste in Grand Prix-race badminton Biljarten JEUGDKAMPIOEN VERLIES VAN DAVIS CUP VERSCHERPT CONFLICT TUSSEN SPELERS EN BOND VOLLEYBALTOPPER VALT TEGEN Veel zaalhandbal in het weekeinde Competitieuitsla gen zaalhandbal COURSES HILVERSUM VOETBAL IN HET BUITENLAND Voetbalclub Huls voorlopig geschorst MAANDAG 30 DECEMBER 1963 PAGINA Jonny geklopt Voor de beoefenaars van de win tersporten was er dit weekeinde in Nederland niets te beleven. De coryfeeën van de zomersport zagen daarin geen beletsel voor een intensieve training. Zo bij voorbeeld Lia Hinten (links) en Loes Boling, die in het Olympisch Stadion te Amsterdam werkten aan de vorm, waarmee zij uitzen ding naar de Olympische Spelen te Tokio hopen te verdienen. Er 1 JS TON SANDERS jeugdkampioen Prof-aanbod Juichende Amerikanen rond de heroverde Davis Cup. Van links naar rechts Marty Riessen, Frank Froehling, Gene Scott, de mana ger Bob Keïléher, Chuck McKin ley en Dennis Ralston. Van dit vijftal spelers, het Amerikaanse team vormend, kwamen in de eindstnjd tegen Australië alleen McKinley en Ralston in actie. Jo de Haan, de voeten warm in de klompen, mag dan wielervakantie hébben, de wielersport laat hij niet ongezien aan zijn huis voor bijgaan. Dus toog hij naar het par cours in Brabantse Hoeve om er als toeschouwer bij de cydecross te fungeren. Een van de vele spannende cour ses was die om de „Twaalfuur- prijs". De filmcamera moest uit maken dat Yell (derde van links) de race had gewonnen. (Van onze volleybalmedewerker) AMSTERDAM, 30 dec. In de ere divisie volleybal stond zaterdagavond de ontmoeting tussen Libanon en Cito in het middelpunt van de belangstelling omdat beide ploegen zich tot voor kort in de bovenste regionen van de rang lijst bevonden. Cito kwam in deze ont moeting gehandicapt aan de start, want zowel Tuinman als Rump ontbraken door blessures op het appèl. De ont moeting beantwoordde lang niet aan de hoog gespannen verwachtingen. Libanon nam ln de eerste set een ruime voor sprong en had in Kortland de beste aan valler die deze set met 1510 afsloot. Alleen de tweede set kwam in handen van de Zeistenaren met 815. Libanon toonde zich in de beslissende twee sets heer en meester en boekte uiteindelijk een volkomen regelmatige overwinning. De laatste twee setstanden waren 15—11 en 156. AMVJ, dat, ook al wegens blessures, Degenkamp en Korsloot moest missen, had voor het eerst sinds lange tijd weer Hidde van der Ploeg in de gelederen. Deze oud-international bleek na een on wennig begin niets van zijn aanvallende kracht te hebben ingeboet en liet zijn daverende smashes neerdalen in de zwakke verdediging van Kweekschool. Het werd een gemakkelijke overwinning met 30 voor de Amsterdammers, het geen de setstanden 15—6, 15—6, 159 wel bewijzen. Zonder slag of stoot werd SFC door het Venlose Valuas naar de elfde neder- SAPPEMEER, 30 dec. Wim de Jong, de viervoudige Nederlandse kampioen, heeft in het internationale damtoernooi een produktief weekeinde achter de rug Met twee overwinningen plaatste de Haarlemmer zich met Baba Sy en Bergs- sma aan de kop van de ranglijst. Vooral de zege uit de tweede ronde op oud-wereldkampioen Roozenburg maak te grote indruk. De Jong wist in een boeiend tijdnood-duel steeds de juiste oplossingen te vinden en won tenslotte verdiend. Baba Sy, de grote favoriet, moest te gen zijn landgenoot Kouate genoegen ne men met een remise doch herstelde zich tegen de Fransman Gourmet, die kans loos verloor. De uitslagen zijn: MulderGournier 1i; BergsmaVerleene 20; Kouate Baba Sy 1—1; Slaby—Van Dijk fr—2; W. de JongRoozenburg 20; HisardDal- linga 02; Van DijkBergsma 1—1; De Jong—Mulder. 2—0; Goumier—Baba Sy 0—2; Slaby—Kouate 0—2; Verleene—Hi sard 02; RoozenburgDallinga 20; Bergsmav. Dijk 11. De stand is: 1, 2, 3 Baba Sy. Bergsma en De Jong, allen 5 pnt.; 4, 5, 6 Van Dijk Kouate en Roozenburg allen 4 pnt. EAST LONDON, 30 dec. De Schot Jimmy Clark heeft zaterdag te East London een trots record waarvan vijf voudig oud-wereldkampioen Juan Ma nuel Fangio en de grote Alberto As cari gezamenlijk houder waren, op zijn naam gebracht. Met grote over macht zegevierde Clark, die zich reeds wereldkampioen der coureurs 1963 mocht noemen, in de grote prijs van Zuid-Afrika, de tiende en laatste wed strijd tellend voor de titel. Het was de zevende maal dat de Schotse farmerszoon zijn donkergroe ne Lotus-Climax in 1963 in een Grand Prix-race als winnaar over de finish stuurde. Zelfs Fangio, die toch jaren lang onweerstaanbaar was op de cir cuits, was in zijn roemrijke carrière niet verder dan een „score" van zes overwinningen in één seizoen geko men, evenals wijlen Alberto Ascari, de Italiaan die in 1952 en 1953 titel houder was. Carel Godin de Beaufort werd met zijn vier cilinder Porsche tiende met een achterstand van zes ronden op de winnaar. Van de twintig gestarte cou reurs reden er 13 de race uit. Indië heeft de eerste van een serie van vijf hockey-interlandwedstrijden tegen Groot-Brittannië gewonnen met 7-0. HAMAR, 30 dec. Henk van der Grift en Rudi Liebrechts hebben zich zaterdag in trainingswedstrijden met Fransen en Italianen de snelsten ge toond in hun specialiteit. Henk van der Grift won de 500 meter in 43.1, met Klaas Reneg (43.3) als tweede en Lie brechts en de Fransman Kouprianoff als derde (43.5). Liebrechts was daar na op de 5000 meier veruit de snelste: 7.59.8. Op hem volgde Kees Verkerk in 8.08.7, terwijl Nottet met 8.14.0 iets sneller bleek dan Arie Zee (8.15.9) In Oost-Berlijn kwamen twee Ne derlandse meisjes (niet tot de kern ploeg behorend) tot beste tijden. Ti neke Hamstra bleef op de 500 meter met 49.5 ver onder de recordtijd van Willy de Beer. Bep Geijssen was met een tijd van 5.40 ruim 4 secon den sneller dan de nationale record tijd. Nieuwe records betekenden deze prestaties echter niet. Die kunnen al leen op Nederlandse banen worden gevestigd De beste rijdster in Oost-Berlijn was cle Duitse Helga Haase. Zij won niet alleen drie onderdelen, maar liet ook scherpe tijden noteren. Op de 500 me ter 47.6, de 1500 meter 2.33.4 en de 1000 meter 1.38.5. Ook de heren kwamen in Oost-Ber lijn in actie. Zonder overigens op te vallen. Op de 500 meter gewonnen door de Oostdi.itser Tilch in 43.5 was Van der Berg met 45.3 de beste van de Nederlanders. Piet van Heijst eiste die eer voor zich op op de 5000 meter met een tijd van 8.20.9. Win naar werd de Zweed Göran Slott in 8.15.4, die de volgende dag ook zege vierde op de 1500 meter: 2.17.3. Van der Berg was met 2.20.1 weer de beste Nederlander. Slott eiste tenslotte even eens de zege op de 10.000 meter voor zich op (16.59.5), waarna Van Heijst zich weer de beste stayer van de Ne derlanders toonde met een tijd van 17.04.5. Verrassend nieuws kwam uit Krls- tinehamm. Daar werd Jonny Nilsson b\j de selectiewedstryden van de Zweedse schaatsploeg voor de Olym pische Spelen te Innsbruck, onder zeer slechte weersomstandigheden, op de 5000 meter verslagen door Orjan Sand ler, die tot een tijd van 8 min 16.4 sec. kwam tegen Nilsson 8.17.0 De 500 meter werd gewonnen door Heike Hed- lund in 44 sec. Bij zeer slecht weer en op uiterst stroef ijs hebben ook de Finnen hun eerste kwalifikatiewedstrijden verre den voor afvaardiging naar de Olym pische Winterspelen. Zaterdag kon vanwege de bijtende kou bij een tem peratuur van 20 graden onder nul slechts de 500 meter worden ver reden. Zondag was het weer volledig omgeslagen. De temperatuur schom melde om het vriespunt en af en toe viel er een fikse regenbui. Bovendien stond er een stevige bries. Op de 500 meter eindigde Simo Rln- ne in een tijd van 43.3 op de eer3te plaats. Tolvo Salonen moest met een gedeelde derde plaats genoegen ne men. De 5.000 meter werd een overwin ning voor Launonen in 8.35.5 met Sa- ionen in 8.55.1 op de derde plaats en ex-wereldkampioen Jarvinen op de vierde plaats in 9.17.8. De Haagse ijshockeyploeg HYS Ho- ky heeft in de Duitse plaats Söllingen met 15-5 gewonnen van de daar gele gerde Canadese legerploeg, die uit kwam onder de naam „Raiders". laag gevoerd. De ploeg uit Assen, die aan het begin van dit seizoen door een fusie ontstond, zal waarschijnlijk geen lang leven in de ere-divisie zijn be schoren. De setstanden voor Valuaa wa ren 15II, 15—10 en 15—10. DES bleef ook deze week de enige ploeg uit de ere-divisie zonder verlies- punten. In de wedstrijd tegen Olhaco ging alleen de eerste set verloren door onderschatting van de tegenstander, 1215, maar de resterende drie set» werden door de Haagse ploeg gewonnen. SOS boekte tenslotte een overwinning met 31 op Valbovol, hetgeen volkomen verdiend was. Meer variatie in de aan val en een hechtere verdediging waren de voornaamste wapens waarmee Val bovol werd bestreden. De setstanden waren '13—15, 15—9, 9—15, 11—15. Stand in de ere-divisie: SOS DES Libanon Cito Valbovol Odulphus AMVJ 10-16 Valuas 7-14 8-12 9-12 10-12 11-12 8-10 Or. Nassau 9-8 Tornado 9-6 Olhaco 10-6 Kweekschool 10-2 SFC 11-0 HAARLEM, 30 dec. Gerard Stel laart uit l'trecht heeft gisteren voor een verrassing gezorgd, door in de fi nale van het heren enkelspel van de Nederlandse jeugdkampioenschappen de houder van de seniortitel. Herman Leldelmeljer te verslaan. De setstan den waren 18-17, 13-18, 15-9. Bij de dames kon Imre Rietveld we gens ziekte haar titel niet verdedigen. Agnes Geene ^Nijmegen) werd nu met overmacht kampioen. Zij versloeg Ton- ny Pannemans (Heerlen) met 11-1, 11-1. HAARLEM, 30 dec. Ton Sanders uit Alkmaar is gisteren Nederlands biljartkampioen bij de jeugd gewor den. Hij was de sterkste onder de der tig deelnemers. Sanders eindigde voor Hartog (Zaandam), Bokx (Rotterdam), Numan (Beverwijk) en Mondriaan (Lisse). de jeugd is dit weekeinde in restaurant .Brinkmarm" op de Grote Markt in Haarlem verwoed ge biljart. Of om het even exact te zeggen: er werden zaterdag en zondag aan twaalf tafels 135 partijen gespeeld. En ik wil niet beweren dat de biljartballen in het rond vlogen, maar wel dat er met jeugdig élan en met grote concentratie werd ge speeld. Dertig jongelui uit alle windstreken van ons goede vader land hadden zich immers gestort in het tweede „Nationale Jeugd toer nooi" om de Nederlandse Sportpers beker, een evenement dat ditmaal, onder auspiciën van de Koninkiyke Nederlandse Biljart Bond was ge organiseerd door de B.C. „Brink- mann" in samenwerking met de K.J.B.C. „Brederode". Goed georga niseerd ongetwijfeld, want iedereen was na afloop even tevreden. r werd dus, zoals ik reeds zei, met groot enthousiasme maar ook met grote intensiteit ge biljart. Hoezeer dat het geval was, mag men dan wel afleiden uit een verklaring, die een official gister middag na afloop van de strijd aflegde: „Als het dezer dagen ru moerig is geweest hier in de biljart zalen van Brinkmann, dan lag dat aan de volwassen omstanders en be slist niet aan de deelnemers". Trou wens, de jeugd behaalde nog een triomf op de ouderen; een wellicht nog sprekender triomf. De heer J. van Beem, die een groot aandeel had in het goed rollende verloop van de zaken, vertelde mij dat er op de kop af 9353 caramboles waren ge maakt, hetgeen dan neerkwam op een toemooigemiddelde van 1.72, Nu wil het geval dat het moyenne van de veertienduizend bjj de bond aan gesloten senioren nooit hoger is ge komen dan 1.42. En gaat u dus maar na. Zijn cijfers ooit zo welsprekend geweest? De heer Van Beem voegde er nog aan toe: „Dat moyenne van 1.42 is overigens zeer laag en het zou wel eens kunnen zijn dat de resul taten van dit jeugdtoernooi stimu lerend zouden kunnen werken op een verhoging van dit gemiddelde". De büj&rtjunioren kunnen dus meer dan tevreden zijn. Er werd door de jongelui afkom stig uit jeugdclubs, die ressorteren onder de afdeling Jeugdzaken van de K.N.B.B. gespeeld aan normale tafels en natuurlijk niet aan de grote matchtafels, die het domein plegen te zijn van zulke fenomenen als Tiny Wijnen, Boulanger, Piet van de Pol, of noem maar op. En als ik de des kundigen mag geloven, school er onge twijfeld talent onder hen. Wat zegt u bijvoorbeeld van een serie van 51, die door A. Vijverberg uit Ouwer- kerk op het groene laken werd neer gevlijd? En dat was dan niet eens de kampioen. De eerste prijs was namelijk weggelegd voor Ton San ders uit Alkmaar, een Jongeman van veertien jaar. Hij haalde een persoon lijk moyenne van 1.70. werd dus ook bij de prijs uitreiking even officieel als hartelijk gehuldigd. Met name door Jan Cottaar, voorzitter van de Nederlandse Sportpers, die op grond daarvan de wisselbeker mocht overhandigen. Hij had het overigens ook gerust kunnen doen op grond van zijn populariteit, want de Jeugdige sportlieden waren kennelijk zeer in genomen met zijn komst zonder meer: Cottaar overhandigde Ton de trofee dus met een charmant toe spraakje. „Wij leunen aan tegen het olympisch jaar", zei ht), „en biljar ten komt wel niet op het olympisch menu voor, maar daarom kan men die sport nog wel ln de olympische geest beoefenen." Vervolgens „be streed" hij de bekende uitspraak van baron De Coubertin dat niet de winst maar het deelnemen belangrijk zou zijn. Het winnen Is wel belangrijk,, zei Cottaar, en men moet dus met elkander vechten, zij het met belang stelling voor elkaar. it nu is op het nationale jeugd toernooi ongetwijfeld geschied. Bil het generale afscheid na de prijsuitreiking drukten al thans verschillende jonge- lui, die ik nog nimmer gezien had, mij de hand als kenden wij elkander r, reeds jaren. Ziet u, en dat t is nu een kwestie van een ,S-i T fijne sportieve geest Om J-j J niet te spreken van een y hooggestemde olympische fH DEN HAAG, 30 dec. Dinsdag 7 ja nuari begint te Beverwijk het zesen twintigste Hoogovenschaaktoernooi. De grootmeestergroep omvat zestien deel nemers; de grootmeesters zijn: Bobot- sov (Buig.), Darga (W.-Dld.), Parma (Joeg.), Donner, Filip (Tsj.-Sl.), Ivkov (Joeg.), Keres (Rusl.), Larsen (Den.) en Portisch (Hong.); de meesters: Van de Berg, Langeweg, Léngyel (Hong.) en Van Scheltinga; de kand.-meesters: De Rooi en Zuidema en de tweede spe ler van Estland, de 30-jarige Ney. Voor de ipeestergroep van 12. spelers zijn geïnviteerd: Canal (Peru/Italië), Dünkelblum (Belg.), Flesch (Hong.), Henneberke, Kramer, Lehmann (W.- Dld.), Muller (Oost), Bergsma, Van Geet, Gibbs (Eng.), Litmanovic (Polen) en Sandor (Hong.). ADELAIDE, 30 dec. Het afscheid van de tennissport is voor de Austra liër Neale Frsser een grote desillusie geworden. In 1960 winnaar op Wimble don en van 1959 tot en met 1962 een van de sterren die er voor zorgde, dat Australië de Davis Cup in zijn bezit had, wordt nu verantwoordelijk gesteld voor het feit, dat Australië de kost bare trofee aan de Ver. Staten heeft moeten afstaan, Hij had, zo beweert men, met Emerson het dubbelspel moeten winnen. In plaats daarvan werd de 30-jarige Fraser het doelwit van de Amerikanen Dennis Ralston en Chuck McKinley en bezweek onder de pressie. Daarna grepen de Ameri kanen zaterdag hun kans. Hun voor sprong van 2-1 na het dubbelspel ver loren zij weliswaar, omdat Ralston in het derde enkelspel met 6-2 6-3, 3-6, 6-2 door Emerson werd verslagen. In de laatste partij echter besliste Mc Kinley met een zege op de debutant Newcombe (10-12, "6-2, 9-7, 6-2) de strijd. Voor Fraser zal deze eindstrijd als een nachtmerrie in zijn herinnering blijven. Een jaar geleden reeds had hij de wedstrijdsport vaarwel gezegd. De Australische coach Harry Hopman riep hem echter terug voor het dub belspel. Nu echter zal Fraser zich noodt meer in de Davis Cup-strijd la ten zien. „Nooit, nooit kom ik weer terug. Ik heb spijt als haren op mijn hoofd, dat ik niet bij mijn eerste be slissing ben gebleven", liet Fraser we ten. Het ziet er naar uit dat door de zege van Amerika een einde is geko men aan de tennissuprematie van Australië. Niet alleen door de neder laag in deze finale voor de Davis Cup, maar vooral omdat Amerika dit jaar met een aantal goede jonge krachten naar voren is gekomen, in tegenstel ling tot Australië. De Ver. Staten heb ben nu voor de 19e maal de Davis Cup veroverd, tegen 18 keer voor Aus tralië, 9 voor Groot-Brlttannië, 6 voor Frankrijk. De Australiër Frank Sedgman, de vertegenwoordiger van de profs, pro beerde na de matcih een aantal Aus tralische topspelers te werven. De spelers Fred Stolle, Bob Hewitt, Ken Fletcher en Martin Mulligan kregen een aanbieding om voor 250 dollar in de week professional te worden. Een hoger bod kreeg Roy Emerson. Door deze aanbiedingen hoopt Sedg man de Australische bond te dwin gen zich voor „open" toernooien uit te spreken. Sedgman speculeert hierbij op de on tevredenheid hij de Australische ten nissers over het „reisbeleid" van hun bond. Daarbij wordt het de Australi sche spelers niet toegestaan buiten het land onkostenvergoedingen te accepte ren vóór 31 maart 1964, behalve wan neer zij deel uitmaken van een offi ciële bondsafvaardiging. Ken Fletcher, een van de vijf spe lers, die heeft gedreigd een spelver bod te trotseren, heeft verklaard: „Wij gaan, hoe dan ook. Ook zonder onkos tenvergoedingen zullen wij ons wel redden". Emerson verklaarde voorts, dat hij en de overige vier spelers mis schien uit protest naar Groot-Brittan nië zullen emigreren, Emerson en Fletcher "zijn resp. voorzitter en vice- voorzitter van de nieuwe Australische bond van amateurtennisspelers, die in een binnenkort te houden vergade ring zal beslissen over de te nemen stappen. ST. WILLEBRORD, 30 dec. Gis teren is onder grote belangstelling een wielercross gehouden voor profs en amateurs over een afstand van 24 km. De nationale crosskampioen Huub Harings won de spannende wedstrijd met een ruime voorsprong op zijn naaste concurrenten. Harings, die de gehele race de leiding heeft gehad, ging met bijna een minuut voorsprong op Van der Hulst, Brinkman, Rutten- berg en Rutgers over de eindstreep. DORTMUND, 30 dec. Niloc heeft zaterdag het zaalhandbaltoernooi van Eintracht Dortmund gewonnen. Nadat de Nederlanders in de voorronde met 6-5 zegevierden over Mellinghofen, versloegen zij ln de finale Eintracht Minden met 10-7. De ploeg van Sittard kon in het zaalhandbaltoernooi te Recklinghausen wel de Tinale bereiken, maar moest hier met 11-1 de meerdere erkennen in Westerholt. Spartak P,raaf. heeft in het interna tionale zaalhandbaltoernooi, dat dit weekeinde, in Eindhoven is gehouden, een dubbele zege behaald. De heren van de Tsjechische ploeg versloegen in de finale Alemanma Aken met 15-5 terwijl de dames met 6-5 WLC-DES uit Eindhoven de baas bleven. Na afloop van het toernooi kwamen de dames van Spartak nog in het veld tegen een Oostbrabants selectieteam. De Tsjechische dames wonnen met De Oostbrabantse heren speelden te- Sen Rapodnicki uit Skoplje en verlo ren met 22-15. De heren-handbalploeg Rabotnicki uit Skoplje heeft het zaterdagavond in Aalsmeer gehouden zaalhandbultoer- nooi gewonnen. De Joegoslaviërs ver sloegen in hun eerste wedstrijd AHC met 19-13 en daarna in de finale Aals meer met 15-13. Aalsmeer bezette in de eindstand de tweede plaats door een overwinning met 12-7 op AHC. AMSTERDAM, 30 dec. De uitslagen van de zaalhandbalcompetitie luiden- Hoofdklasse a, dames: NilocVlug heid en Kracht 14—3, Zeeburg—De Blinkert 3—4, Borger—HCG 5—3; Heren- SwiftOlympia (Gron.) 810. Hoofdklasse b: Hygiëa—DWS 3—2; VerburchSwift 24; heren; Operatie '55Dynamo 1611. (Van onze paardesportmedewerker). Hilversum, 30 dec. Voor de laatste zondagmiddag in dit Jaar had de Goolse baan een mooi, doch (te) groot programma samengesteld, dat „elck wat wils" bood en mede door enkele spannende courses het publiek geen moment verveelde. Daarvoor zorgden wel de achtjarige merriën voor wie het de laatste koersdag was wegens het bereiken van de „pensioengerechtigde leeft ij d'en die nu nog probeerden een prijsje in de wacht te slepen. In het alge meen hebben zij echter geen succes gehad. Alleen Wanda Axkit bracht het tot een derde prijsje van 200. De bezinningsprijs stond open voor de dravers in de winklasse tussen 18.000, en I 40.000,en werd gesplitst. In de eerste afdeling nam Victor Hollandia de leiding, lange tijd gevolgd door Umberto en Le Volcen. Uiteindelijk viel Victor terug, 6 Ümberto zette sterk door en kon eersle blijven tot de eindstreep. Inmiddels was Xenocraat opgerukt naar de tweede plaats en kon deze behouden na een scherpe eindstrijd met Le Volcen. Yankee Mald werd vierde. Zoals verwacht had in de tweede afdeling Midas G. geen concurrentie. Ook het derde geld was voor het entrainement Geersen raet'K. Unique, die niet ver achter was bij de als tweede aankomende Upper Ten. Het trio 14-7-12 (dat het zeker boven de 10.000,— had gebracht) had geen be zoeker juist geraden. Het werd nu 14 - 7 met elk ander paard als derde, hetgeen „slechts" 655.30 noteerde. UITSLAGEN Vuurwerkprijs 1, 2040 m.: 10 deeln. 1. Breaze Hanover (T. v d Veen) 1.34.—, 2.50, 1.50: 2. Zoon van Thea Drabbe 2.70. C. 8.90. Kop pel 6.70; 3. Amora Guy 4.50. vuurwerkprijs II, 2040 m.: 9 deeln. 1. Bagtogne (P. strooper) 1.31.9, 3.80, 1.70; 2. Zolombine T. 2.60. C. 9.Koppel 9.60; 3. Azuro Pluto. Twaalfmirprijs, 2000 m.: 13 deeln. 1. Yell (Hof) 1.26.8, 11.60, 4.20; 2. Walnut Hall 13.90. C. 15.70. Koppel 31.40; 3. Weerlicht B. 21.60. Trio 655.30. Oliebollenprijs, 2040 m.: 14 deeln. 1. Bra silia (Smit) 1.31.7, 5.70, 3.40; 2. Zélos van Vredenhof 2.20. C. 5.90. Koppel 5.10; 3. Alie Belwin 8.80. Goede Wensenprijs, 2000 m.: 13 deeln. 1. Zigeunerkoning (Heynen) 1.28.4, 5.60, 2. 2. Antoinette van Rehoboth 6.60. C. 18.30; 3. Adrie Norton 2.10. Bezinningsprijs I, 2020 m.: 10 deeln. 1. Umberto (W. Leeuwenkamp) 1.26.3, 18.20, 3.90; 2. Xenocraat 2.40. C. 6.50. Koppel 28.40; 3. Le Volcen 2. Afscheidsprijs, 2020 m.: 14 deeln. 1. Bro- mella (R. Neef) 1.28.6, 7.40, 2.30; 2. Anna Scotch 2.20. C. 7.30. Koppel 10.60; 3. Zingaro 2.10. Trio 206.30. Bezinningsprijs II, 2020 m.: 9 deeln. 1. Midas G. (Vergay) 1.25.2, 2—, 1.30; 2. Upper Ten 1.60. C. 4.30. Koppel 5.30; 3. K. Unique 2.10. Oudejaarsavondprijs, 2400 m.: 6 deeln. 1. Astra T. (J. van Dooyenweerd) 1.29.2, 2. 1.40; 2. Yvonne Magowan 1.80. C. 3.80. Kop pel 5.20; 3. Wanda Axkit. Champagneprijs (amateurs), 2020 m.: 11 deeln. 1 Astrld van Peterhof (Borst) 1.30.6, 6.90, 1.80; 2. Xandover 1.80. C. 6.—. Koppel 10.10; 3. Zoo Doorloper S. 1.90. Toto-omzet 223.733 gulden. ENGELAND: Aston VillaWolverhampton 22; Birmingham—Arsenal 1—4; Blackburn West Ham 13; Bolton—Sheffield Wednes day 30; ChelseaBlackpool 10; Everton— Leicester 0—3; Ipswich—Fulham 4—2; Man chesterBurnley 51; Sheffield United Nottingham 1—2; Tottenham—West Brom- wich 02. BELGIË; Lierse—Anderlecht 0—0; Berchem Diest 1—2; C.S. Brugge—Antwerp 1—0; Daring—Luik 0—3; Standard—F.C. Brugge 22; BeringenBeerschot 20; St. Truiden Gantoise 43. FRANKRIJK: Strasbourg—Nantes 0—0; SedanRennes 50; ValenciennesNice 72; LyonStade Francais 20; NimesBordeaux 00; Racing ParijsSt. Etienne 13; Tou louseRouaan 22; MonacoLens 50; AngersReims 31. SIMPELVELD, 30 dec. De r.-k. voetbalvereniging Huls is ge3traft met een voorlopige schorsing van een jaar met een proeftijd van drie jaar, in verband met ongeregeldheden die heb ben plaatsgevonden. Hiermee is de eerder opgelegde straf, zes wedstrij den zonder publiek spelen, dus veran derd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 9