Historisch gesprek op historische plaats Paus ontmoet Patriarch in de Hof van Olij ven stelde wereldconferentie christelijke Kerken voor Plan van Hagenaar: Reclame-spuit j es in draad-T.V.' MINISTER BOT AL OM CONCESSIE GEVRAAGD Waarheen uw pad ook leidt in 1964... Zalia Jg V Op hoop van zegen belediging vraagt koningin naar Heyermans' van zaken diepe Hagenaar onderzoek voorstelling Sigaren duurder in het nieuwe Naar een perfecte Waarom een Akkertje geen tablet mag zijn Op Cyprus Samenleving Turken - Grieken is niet mogelijk lil Prijsverhogingen eelstofluiers en witwassen] ,Nmm Leonard Steckel akkertjes NIEUW POLYGOON JOURNAAL VOOR KWART IN KLEUR ....moge KING pepermunt u steeds blijven verkwikken. 99 99 99 99 All ndonesische aanval in fNoord-Borneo Ongevalsuitkeringen 17 percent hoger «z&m- ;.r" DINSDAG 31 DECEMBER 1963 PAGINA 5 Metropoliet Athenagoras VATICAANSTAD/ISTANBUL, 31 dec. (AFP, Reuter, UPI) Gisteren is definitief bekend ge worden dat Paus Paulus VI en Patriarch Athenagoras van Con- stantinopel (Istanbul), die ere- primaat is van de Oosterse Ortho doxe Kerken, elkaar op 5 januari in het Heilig Land zullen ontmoe ten. Het nieuws werd zowel in Vaticaanstad als in Istanbul (Constantinopel) bekendgemaakt. De historische ontmoeting zal plaats hebben in het Jordaanse gedeelte van Jeruzalem en wel in de Hof van Olijven (Gethsemane), de tuin waar Christus ruim negen tien eeuwen geleden, voor Hij zijn lijden op Zich nam, door doods angst werd bevangen. Repetitie 1000 erebogen STERKE SPREIDING en STERKE GROEI Met een aandeel NEFO belegt U in de belangrijkste Nederlandse bedrijven. DE NEDERLANDSCHE FONDSEN MIJ. NEFO N.V. Herengracht 436, Amsterdam (C.) „Reders geen schurken, vissers geen bloodaards" e zorg Gisteren kwam ook nog ander be langrijk nieuws uit Vaticaanstad: een mededeling van de Osservatore Roma no, dat de Orthodoxe Metropoliet Athe nagoras, die de Paus zaterdag namens Patriarch Athenagoras bezocht, de Paus een conferentie van christelijke kerken in het Oosten en het Westen heeft voorgesteld om te spreken over de strijd, die het christendom in de huidige wereld heeft te voeren tegen het atheïsme en de tyrannie. Waarne mers geloven dat een dergelijke con ferentie, vooral omdat zij door de Or thodoxe Kerken is voorgesteld, een enorme bijdrage zou kunnen leveren aan de bevordering ven de eenheid der christenen. De Metropoliet Athenagoras deed zijn voorstel aan de Paus in de vol gende bewoordingen: „Wellicht bent u, als eerste bisschop van de Kerk, voorbestemd om, met toestemming van de andere Patriarchen van de kerk en leiders uit Oost en West, al le vertegenwoordigers van de chris- 4 dvertenttp 't Zou mindersnel en minder veilig helpen! Onze 4 geneeskrachtige micropoeders zijn zo fijn verdeeld dat ze de maagwand ontzien. Zo fijn dat ze metéén opgenomen worden, metéén beginnen te wer ken. En ze kunnen alleen in een cachet zo microscopisch fijn bij u komen. Daarom mag een AKKERTJE nooit een tablet zijn, Daarom helpt een AKKER instant cachet zo "instant" onmiddel lijk) bij pijn, kou en griep. Slik daarom uw pijn weg met een AKKERTJE. Veilig, vliegensvlug 'H NICOSIA. 30 dec. (AFP,UPI) Een gemengd Brits-Grieks-Turks ver bindingscomité heeft (zoals wij giste ren reeds in een gedeelte van onze oplaag vermeldden) te Nicosia over eenstemming bereikt over een staakt- het vuren op het eiland Cyprus Het akkoord is gebaseerd op een voorste' van de Britse minister van Gemene bestzaken, Duncan Sandys, om een neutrale zone in te stellen in de Cy nische hoofdstad waarin Britse troe len voor de orde zullen zorgen. Sandys aankondiging betreffende het akkoord tussen de twee bevolkings groepen kwam na een bespreking van dertien uur tot stand. De president va.i Cyprus, aartsbisschop Makarios, keurde het voorstel goed namens de Griekse Cvprioten terwijl vice-presi- Qent Kutchuk dit deed voor de Turkse gemeente. Na afloop verklaarde dr. Kutchuk tegenover verslaggevers dat de grondwet van Cyprus dood is en aat een samenleving van de Turkse de Griekse bevolkingsgroep niet mogelijk is telijke Kerken bijeen te roepen voor een panchristelijke conferentie om met liefde en overtuiging te spreken over middelen om de Kerk en de vrede en de vrijheid van de wereld, die door een gemeenschappelijke vij and het atheïsme en de tyrannie worden bedreigd, te beschermen". Over de ontmoeting tussen de Paus en Patriarch Athenagoras werd giste ren nog vernomen, dat de Patriarch zal worden vergezeld door tien Metro polieten, onder wie de aartsbisschop pen van de Oosterse Orthodoxe Ker ken in de Verenigde Staten, Austra lië en Engeland. Vier van hen zijn lid van de Heilige Synode. Vandaag heeft de Israëlische politie een generale repetitie gehouden van alle veiligheidsmaatregelen, die geno men moeten worden in verband met het bezoek van de Paus. Men neemt (Advertentie) VERTO komt met iets nieuws in het nieuwe jaar. aan dat de Paus zich zal verplaatsen in een kogelvrije auto, niet alleen in Israël, maar ook in Jordanië. Zoals bekend wordt de Paus zater dagmiddag om twaalf uur op het vlieg veld van Amman, de hoofdstad van Jordanië, verwacht. Hij zal reizen in een DC-8 straalverkeersvliegtuig van de Italiaanse luchtvaartmaatschappij Alitalia. Het is een gloednieuw toestel, dat reeds is beschilderd met het pau selijke wapen en de pauselijke kleu ren: wit en goud. De Paus zal plaats nemen in het voorste gedeelte van het vliegtuig, de eerste klasse. Zijn gevolg zal zitten in het (grootste) achterste deel, de zogenaamde toeristenklasse. Op het vliegveld van Amman zal de Paus worden begroet door koning Hoessein, premier Hoessein Ben Nas ser en andere ministers en hoge func tionarissen. Ook «ie patriarchen van Antiochië, Alexandrië, de Libanon, Je ruzalem en Bagdad zullen, naar wordt verwacht, ter begroeting aanwezig zijn. Een eresaluut van 21 kanonschoten zal worden afgevuurd. Onmiddellijk na zijn aankomst rijdt de Paus in een officiële stoet naar Je ruzalem. Overal langs de route in Am man, Jeruzalem en Bethlehem zijn welkomstversieringen aangebracht. Er zijn iiefst duizend erebogen opgericht. Langs de weg naar de Damascuspoort van Jeruzalem zullen schoolkinderen en padvinders staan opgesteld om de Paus te begroeten. Op de tweede dag van zijn bezoek, zondag dus. zal de Paus naar Israël gaan om de Heilige Plaatsen te be zoeken, die in dat land gelegen zijn. Zondagmiddag omstreeks half zes keert hij in het Jordaanse gedeelte van Jeruzalem terug. Men neemt aan dat pas daarna de ontmoeting met Patri arch Athenagoras zal plaats hebben. 4rf nerien::ei (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 31 dec. De heer L. Nyhof jr, directeur '-au een Haags adviesbureau voor (T.V.)-electronica, ziet grote mogelijkheden in het „in spuiten" van reclameboodschappen in het draadtelevisienet van de PTT in De Haag. Hij heeft daarvoor een concessie gevraagd aan de minister van O.K. en W., mr. Bot. Zijn plannen sluiten aan bij het voorstel, dat de PTT aan de regering heeft gedaan om het draadtelevisienet op korte termijn drastisch uit te breiden. Zo zouden de bestaande centrale antennesys- terren in grote flatblokken op de draad-T.V. kunnen worden aangeslo ten. Draad-T.V. biedt de mogelijk'.eid naast een groot aantal radioprogram ma's ook zeven T.V.-programma's door te geven. Bfj de proef in het Haagse Bezuiden- houtkwartier kunnen de abonnees op de draad-T.V. behalve het Nederlandse programma (en in de toekomst ook he' „tweede net") een Duitse en een Belgische uitzending op hun toestel ontvangen Deze programma's worden door de PTT bij de grens opgevangen, via een net van straalzenderverbindin gen naar Den Haag overgeseind en daar „in de draad gestopt". Dit sys teem kan betrekkelijk eenvoudig wor den uitgebreid tot alle grote gemeenten in de Randstad Holland, die tot nu toe vooi de Belgische en Duitse zenders normaal onbereikbaar zijn. De kosten van de draad-T.V kun nen volgens de heer Nyhof belangrijk worden verlicht indien het net tevens wordt gebruikt voor de uitzending van regionale reclame- en nieuws programma's. Dat kan op twee ma nieren gebeuren. Het is mogelijk voor en na het normale programma van de NTS en de omroepverenigingen deze reclameboodschappen in het net te „injecteren". Daarnaast kan ook gebruik worden gemaakt van de thans nog onbenutte kanalen in het draadteievisie-net. Draadtelevisie heeft daarbij, in ver gelijking met de normale T.V.-zenders, het voordeel dat de reclameboodschap pen kunnen worden gericht op een bepaald gebied, waardoor de televisie als reclamemedium ook voor kleinere, plaatselijke firma's betaalbaar wordt. He uitzenden van regionale reclame- en nieuwsprogramma's kan geschieden in samenwerking met de Nederlandse dagbladpers, aldus de heer Nyhof. Er zijn verschillende maatschappijen in oprichting, die zich rond het project voor de bouw van een televisietoren met studioruimten in de Scheveningse bosjes in Den Haag met de produktie en verspreiding van deze programma's willen bezig houden. Over een week of drie denkt de heer Nyhof mededelingen te kunnen doen over een nieuwe groe pering, die geïnteresseerd is in de ver zorging van reclameboodschappen via de draad-T.V. en in de bezetting van het tweede of derde T.V.-net. De heer Nyhof denkt verder aan de uitzending van speciale medische programma's, die alleen kunnen worden opgevangen door medici, die zich een speciaal „vertaalapparaat" /Advertentie) Vraagt ons kwartaalbericht. hebben aangeschaft. De program ma's zouden namelijk in een „code" worden uitgezonden en alleen met behulp van een „vertaler" zichtbaar kunnen worden gemaakt. De plannen door een pacificatiecom missie een „cultureel verantwoorde" bezetting van het tweede T.V.-net te regelen, zijn technisch volkomen ach terhaald, aldus de heer Nyhof. Het duurt niet lang meer of heel Nederland heeft, rechtstreeks of via de draad- T.V. van de PTT, de beschikking over een aantal buitenlandse programma's. In Duitsland wordt bovendien gewerkt aan een installatie voor het opvangen en her-uitzenden van Amerikaanse (commerciële) T.V.-programma's via communicatiesatellieten. Als in de loop van 1964 een aantal van deze syncom- satellieten in hun baan is gebracht, is het mogelijk dit Amerikaanse pro gramma ononderbroken in Europa op te vangen. HILVERSUM, 31 dec. Nu de nieu we contracten met de bioscoopexploi tanten voor 1964 zjjn afgesloten en met de overheid een voorlopige oplossing op normale commerciële basis is ge"onden, zal 2 januari het „Neerlands Nieuws" van Polygoon Profilti uitko men in de nieuwe vorm. Deze vorm, die door de redactiecommissie na over leg met het bioscoopbedrijf is gekozen, houdt, in, dut het journaal voortaan voor circa driekwart uit actualiteiten en zwart-wit zal bestaan en voor éénkwart uil een onderwerp in kleuren, Met het kleurenonderwerp zal vooral aandacht geschonken worden aan streekonderwer- pen en zaken van cultureel en/of his torisch belang. NATUURZUIVER DEN HAAG, 31 dec. De Haagse heer A. G. Ligtharl, die zich heeft verdiept in de geschiedenis van de haringvisserij en talrijke puhlikaties op dit gebied verzorgde, heeft in een brief aan de koningin aangedrongen op een onderzoek door de minister an Justitie naar de omstandighe den, waaronder de tussen 1870 en 1900 gezonken vissersschepen verlo ren zijn gegaan. Hij wil hiermee uit gemaakt zien of er aanwijzingen zijn die aanleiding geven tof het vermoe den, dat de reders deze schepen met opzet hebben laten vergaan. Aanlei ding tot dit verzoek is de inhoud van het toneelstuk „Op hoop van zegen" van Herman Heyrmans dat dit logger-tijdvak uitbeeldt. De heer Ligthart, die geboren is in Vlaardingen, betoogt in zijn brief, dat aan „Op hoop van zegen" door EINDHOVEN, 31 dec. De goed koopste sigaartjes, de zogenaamde sprietjes, worden morgen over het algemeen een halve cent duurder. De betere sprietjes zullen een cent in prijs stijgen en de zogenaamde grote senori- 'as zullen twee ce"t duurder worde- D't betekent dat de meest courante enoritas. namelijk die in de prü-kl-ss'' van zestien cent, j achttien cent gaan kosten. De sigaren van '22 cent kosten straks 25 cent, de sigaren van 24 cent worden 27 cent. De prijs van de duurdere sigaren zal in het algemeen met vier cent worden verhoogd. De sigaren van 29 ct kosten straks 33 ct en die van 33 ct 37 cent Een en ander is meegedeeld door hei Bureau Sigarenindustrie in Eindhoven na hst beraad dat de Nederlandse sigarenindustrie over de prijzen heeft gevoerd. De sigarenindustrie, aldus wordt medegedeeld, heeft zich op het standpunt gesteld dat de kwaliteit van haar produkten onverminderd en in de volle omvang haafd. moet worden gehand- DEN HAAG De eelstofluiers wor den duurder en ook de wasserijtarieven gaan omhoog. Minister Andriessen heeft voor deze verhogingen zjjn toe stemming gegeven. De bestaande prijsbeschikking voor eelstofluiers is door de minister inge trokken, nadat de fabrikanten cijfers hadden overgelegd, waaruit bleek, dat men er met de goedgekeurde prijs niet meer uit kwam. De prijsbeschikking voor de witwasserijen is door de mi nister gewijzigd. Met ingang van 2 januari mogen de wasserijen hun tarie ven met vier procent verhogen. De orijsverhoging wordt door de minister gerechtvaardigd geacht in verband met loonsverhogingen in 1964 en de stijging van de externe kosten. De prijsbeschikking voor houten meubelen is door de bewindsman in getrokken. De betrokken fabrikanten hebben toegezegd zich nauwgezet aan de spelregels van het prijsbeleid te -Hen houden. Engeland, - De 49 jarige George Brown, plaatsvervangen 1 leider van de Britse Labourpartij, is uit het zieken huis ontslagen. Hij was daar veertien dagen geleden opgenomen met een in wendige bloeding. (Rtr). een groot deel van de bevolking his torische en documentaire waarde toe gekend wordt en dat op de scholen wordt geleerd dat de gebeurtenissen en toestanden in de vissersplaatsen waren zoals Heyermans die heeft ge schetst. ireders, zo schrijft de heer Ligt hart, worden in het stuk voorgesteld als laaghartige schurken, die sche pen in zee sturen, zo rot en lek, dat de tonnen in de ruimen drijven. Mensenlevens tellen niet, ais zij de erzekei ingssom maar kunnen in- 'asserer. De bemanning gaat door voor vloekende, drankzuchtige lieden, :o achterlijk en slaafs, dat zij aan toord gaan, hoewel zij de slechte staat van hun schip kennen. De heer Ligthart noemt deze voorstelling van zaken voor de bewoners van de vissersplaatsen niet alleen een aan klacht, maar jok een diepe beledi ging, die zij geenszins hebben ver diend. H\i wijst er op dat in de jaren 1914- 1918 er 976 van hen bij de uitoefe ning van hun beroep zijn omgeko men en dat tijdens de tweede we reldoorlog alleen ai uit Vlaardingen 2500 vissers en hun zoons op oorlogs schepen en koopvaardijschepen voe ren en honderden van hen zijn om gekomen. Zonen, wier vader in 1900 op de logger voer, zijn tot hoge pos ten opgeklommen, aldus de schrij ver. Hij is ervan overtuigd dat de koningin bij de aanbieding van de eerste nieuwe haring nooit in die re ders de laagha-tige misdadigers ge zien heeft, die in koelen bloede hun zeelieden de dood inzonden, noch in die vissers aan de drank verslaafde paupers en bloodaards. De heer Ligthart, zoon van een scheepsmakersgeze). betoogt vervol gens, dat zowel de bouw als het on derhoud van de schepen met alle zorg gebeurde. Hij geeft ook een op somming van de schepen, die in die dertig jaar vergingen en waarbij on geveer 210 zeelieden de dood von den. De heer Heyermans doet het echter in zijn stuk voorkomen, al dus de heer Ligthart, alsof iedere -naand meer dan 210 zeelieden moed- JESSELTON, 31 dec. (Rtr.) In Jesseiton, de hoofdstad van Sabah, in noord-Borneo, wordt medegedeeld, dat Indonesiërs in de nacht van zondag op maandag een ongeveer vijftig kilome ter van Tawau ge'egen polit'epos' heb ben aangevallen. De aanval heeft aan acht leden der veiligheidsstrijdkrachten het leven gekost, terwij] er negentien werden gewond. Voorts werd een bur ger gedood, terwijl vijf andere burgers werden gewond. willig door de reders de dood wer den ingejaagd. Tot slot spreekt de heer Ligthart de hoop uit, dat het onderzoek de schuld of onschuld van de reders en scheep makers zal vaststellen. k-N Nu wij toe1 met zijn allen achter de oliebollen rit .en te wachten op het Nieuwe Jaar zal het u misschien wel interesseren te verne men hoe het met mijn plumpudding is gegaan. Welnu, ik mag wel zeg gen: boven alle verwach ting. Gisteren nog hebben wij er de laagste -and aan aes'agen Wellicht herinnert U zich hoe wfl, mijn vrouw en ik, er. ge weken gele den het beslag in de ijskast van de buren hadden gesta'd omdat wij het nauwelijks met rust konden laten. Maar tegen Kerstmis herinnerden wij ons ineens dat wij het nog hadden. En mijn vrouw stuurde mij dus naar de drankleverancier om wat brandbare rhum in te slaan. Want, zoals U onge twijfeld wel weet, heb je brandbare en niet brandbare rhum. Enfin, aan het slot van het Kerst diner waaraan natuurlijk ook die bevriende buren aanzaten w-erd die plumpudding opgebaard en wel bin nengedragen. Wij goten er mijn rhum overheen en iemand hield er een luci fer bij. En inderdaad sloegen er op hetzelfde moment de blauwe vlammen uit. Een tumult van jewelste. Mijn zoon wilde bereids de brandweer op bellen toen ik, tegenwoordig van geest als altijd zei: „We moeten blazen". Wij bliezen en werkelijk, het torende gebak viel droog: of nat, nét wat tl wilt. Daarna begonnen wii t° eten. Verdraaid nog an toe. en óf wij en thousiast waren. E" wij -.mulde" "et zo lang door tot er nog een flinke Dudding overbleef. Die hebben wij dan ijlings in onze eigen ijskast opgebor gen. Zoals gezegd, gisteren hebben wij hem er weer uitgehaald. Dat wil zeg gen, vóór het eten stuurde mijn vrouw mij wederom naar de drankleveran cier om wat rhum te halen. Brand bare. Aan het slot van het etentje wierpen wij de vloeistof over de in middels ietwat tot Dormale propor ties teruggebrachte pudding en ik hield er een lucifer hij. Blauwe vlam men. Mijn zoon zag het alles vrij on geïnteresseerd aan en zei: „We moe ten blazen". Wij bliezen en begonnen te eten. Nu hadden wij toevallig weer een verse gast aan tafel. Een uitzonder lijk beschaafd man. En hij zei dus op getogen dat hij het ook zalig vond en knoopte er vervolgens een heel inte ressante beschouwing aan vast over de onvermijdelijke ondersrang van het „British Empire". Dit alles bij kaars licht. Maar toen mijn vrouw en ik ons ter ruste begaven vroeg zij ineens: „Wat vond jij nou van die plumpud ding?" „Ach"... antwoordde ik. „Voor al die kosten tn moeite," drong zjj aan. „Ach.".... zei ik nogmaals. „Nou", zei zij resoluut, „ik vond dat beslag nog het lekkerste." Ik had de neiging om met Toon Hermans uit te roepen: „Weet ik veel?", maar ik zei: „Zo zie .ie maar weer. het onvol tooide is altijd aanlokkelijker dan het voltooid zijn." Wist ik veel? Maar in ieder geval, een Zalig Nieuwjaar voor u allen. DEN HAAG, 31 dec. Met ingang,- van I januari zullen de ongevalsuitke ringen in beginsel met zeventien pro- cen. worden verhoogd. De regering- acht een dergelijke verhoging, gezien de situatie op het gebied van de lonen, redelijk. Dat blijkt uit de memorie van toelichting op een wetsontwerp tot tijdelijke verdere verhoging van de on gevalsuitkeringen. Het ligt niet in de bedoeling alle on- ge--alsuitkeringen zonder meer met dit percentage te verhogen. De verhoging heeft alleen betrekking op renten die zijn berekend naar een verlies van meer dan een vierde van iemands ar beidsgeschiktheid. Bovendien zal de verhoging slechts in beperkte mate gelden voor sommige trekkers van de Interimwet invaliditeitsrente. Advertentie) De OLVEH sluit uw zorgen uit w eonard Steckel „is" toneel. I Deze 62-jarige geboren Hon- gaar die als baby reeds in Berlijn terecht kwam, denkt, spreekt en regisseert van het to neel uit. Wij moesten hem toen we hem bezig zagen, even ver gelijken met Peter Sjaroff. Ook hij bezit dat gevoel voor detail voor nuance, voortkomend uit een onwrikbare overtuiging dat het „zo" moet en niet anders om dat „zo" nu eenmaal het beste toneel oplevert. Dat is iets an ders dan vele regisseurs en dus ook acteurs en actrices op onze planken gewend zijn. Daar wordt samen gebouwd, daar groeit langzaam een stuk naar zijn perfectie toe, worden rollen ge leidelijk ingestudeerd. De regis- teur van „Kiss me Kate", de musical die morgen op Nieuw jaarsdag in de Rotterdamse Schouwburg in première gaat, werkt van de perfectie uit. Hij heeft „Kiss me Kate" in Berlijn geregisseerd en hij legt eenvou digweg zijn regie op aan zijn Rotterdamse mensen die toch ook wel weten wat een musical is na het grote succes van Irma la Douce met Lia Dorana in de hoofdrol. George Vitaly was daarvan de regisseur die lang zaam naar een climax werkte Hier staat de voorstelling in de geest van Steckel vast. Als Rob de Vries, die Lias tegenspeler is, even komt uithijgen, ziet hij eruit alsof hij zojuist een mara thon heeft gelopen. Steckel pakt zijn zaken grondig aan en geen detail, geen lettergreep of gebaar ontgaa: zijn strenge, kritische blik. Hij constateert feilloos de eigen geaardheid van "Ike actrice of acteur, hij snijdt elke niet-functionele houding of stap uit dit patroon van lopen, bewegen en spreken. Deze regisseur, die bij Max Reinhardt heeft gewerkt, die naast Piscator en Brecht in Berlijn het toneelleven vóór Hitler-1933 beleefd heeft, die in Zwitserland Dürrenmatt bekend heeft gemaakt, is met Offenbach bewer kingen begonnen wat zijn musicalcarrière betreft, want voor hem is er maar weinig principieel verschil tussen de zo geheten musical en de ope rette. Hoe men hier zijn regie ondergaat kan uit het volgende blijken: „We dachten lat we voor het eerst op het toneel stonden, vertelt Rob de Vries ons tij dens een repetitie, maar we zijn met hem erg gelukkig Hij regisseert onder aanziens des persoons'Lia Dorana, die weer geheel fit. maar dui delijk nerveus is onder de forse aanpak van Steckel voegt eraan toe. „Hij geeft je het gevoel of je op de kleuterschool zit." 9teckel zelf is gewend anders te werken In Duitsland en Zwitserland ken nen ze hun rollen bij de eerste repetitie. Daar wordt ook op het toneel zelf gerepeteerd. Het is ondenkbaar dat daar gewerkt wordt, zoals wij het mee maakten, in het repetitielokaal van het Roterdams Phüharmonisch Orkest nota bene. De „vroege perfectie" is hier onbekend. Maar ondanks deze handicap wekken de resultaten bij Steckel veel voldoening „Niemand klaac er en ik ben zeer gelukkig hier „Kiss me Kate" te kunnen regisseren' Leonard Steckel is vóór alles acteur Hij is door Rob de Vries twee jaa jeleden al gevraagd „Kiss ~ne Kate te regisseren Zojuist nee tl hij in Rom een hoofdrol vervuld in een nieuwe film met Ingrid Bergman in eet Zanuck-verfilming van Dürrenmatt's „Het bezoek ven de oude dame", dü in Rome werd opgenomen. Na Nieuwjaar gaat hij weer spelen in Wenen Salzburg en Keulen, o.a. als Caesar in Julius Caesar van Chakespeare

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1963 | | pagina 5