EEN AVOND MET WIM SONNE VELD Jongen dood na werk in tank SEW: ruime voorsprong na zege op Vriendschap Blauw Wit boekt overwinning ten koste van U.D.: 18-13 BURGERLIJKE STANDEN Drie inbraken tijdens oude jaarsnacht STILLE NOOD Agenda voor Haarlei en omgeving ERFGENAAM VAN DE SHEIK OFFICIER VflN DIENST Overrompelend optreden Record aantal zeeschepen naar Rotterdam in 63 Zwolsman nog niet uitgekocht in Noordwijk IN 1963 MEER ZOMERGASTEN IN CASTRICUM Piet Steenvoorden weer de snelste Twijfel IN AMSTERDAM Amerikaan zwaar gewond bij sprong uit hotelraam Dronken Canadees na vechtpartij in arrest Pastoor P. Bottelier f Gasvergiftiging Berging op Nieuw jaarsdag Beverwijkse brandweer begint het nieuwe jaar slecht Brandweer moet er twee keer op uit Faillissementen ZAALHANDBAL WEST A Haarlem Heemstede L. de Jong 40 jaar bij Dantuma 75-jarige voetganger op trottoir geschept Tafeltennis Seminarie Hageveld sleept schoolprijs in de wacht „Olympia" overtreft „De Kampioen" met voetballen: 7-3 „Oliebollenrit" Jeugdprogramma Kerstactie Dit jaar opvallend mindere opbrengst DONDERDAG 2 JANUARI 1964 PAGINA 2 Wim Sonneveld in zijn succes nummer pikkelen Nelis". Verrassing Brand, in huiskamer door vuurwerk SCHOOLZWEMMEN IN HEEMSTEDE HAARLEM, 2 jan. Volgens een voorlopige balans heeft de actie „Stille Nood", welke vooral via de Haarlemse pers werd ge voerd, een bedrag opgeleverd van 18.951. Dat is ongeveer 15.000 minder dan het vorig jaar. De lezers van onze courant hebben zich echter niet onbe tuigd gelaten. Zij brachten, de vanmorgen nog binnengekomen giften meegeteld, een bedrag bijeen van 4.700,50. Welis waar is dat 198,12 minder dan in 1962, toen via onze cou rant lt.898,62 werd ingeza meld. Maar het vorig jaar was in vergelijking met voorheen een uitschieter. In 1961 bijvoor beeld kwam bij onze courant een bedrag binnen van 8.720,50. De giften van hedenmorgen waren: C. O. 10; R. R. 50; W. K. 2,50; mej. M. K. 10. Films: toneel Cabaret: Tentoonstellingen: door FRANCIS DURBRIDGE VLAANDEREN AMSTERDAM, 2 jan. Op de Bühne v» het Nieuwe de la Mar-theater stond gisteravond omstreeks halt twaalf cm stralende man. Niet lang stond hij daar, want alléén applaus nemen blijft voor Wim Sonneveld nog altijd een hele op gave. Snel kroop hjj daarom tussen de musici die hem tijdens de show zo voor treffelijk hadden begeleid en zocht hij de hand van zijn jonge medewerkster aan het programma. Marijke Merckens, die door hem deze avond aan het publiek werd voorgesteld. Maar de zaal was niet tevreden en Sonneveld moest nog enkele malen de „beproeving" van een uitsluitend voor hem, grootmeester van de vaderlandse show-business, opgetogen applaudisserend publiek ondergaan. En terecht: wat Sonneveld ln zijn nieuwe, met veel spanning tegemoetgeziene show laat zien en horen geeft inderdaad aanleiding tot veel misbruikte maar in dit geval zo effec tief werkende superlatieven als „grandioos" en „fenomenaal". Opnieuw zullen de bezoekers naar de grootste, de beste cabaretier-showman van dit ogenblik in ons land stof hebben gekregen voor wellicht jaren durende discussies. Want als één ding gister avond in het uitverkochte De la Mar- zaaltje duidelijk is komen vast te staan, dan is het ongetwijfeld het feit dat Sonneveld op de pure wapens van het cabaret niet opzij behoeft te gaan voor welke ongemeen groot talent op dit gebied in Nederland ook. Gisteravond ls tevens opnieuw en heel helder aan getoond dat men Sonneveld's Kunst (de hoofdletter is hier op zijn plaats) niet, en nooit zal kunnen vergelijken met die van Hermans of Kan. Want ook dat is gebleken: Sonneveld brengt zijn eigen, hartveroverende cabaretkunst, zonder dat men daarbij ook maar een moment san de twee andere meesters van de lach denkt. Sonneveld brengt de komende maanden... Sonneveld in Amsterdam. Het Paloni-theater van Lurelei en het imposante Carré van Hermans zullen het straks gaan merken. Sonneveld behoort nog steeds tot de grote drie. Er waren in de afgelopen qjd vele mensen die daaraan gingen twijfelen. Creaties als Willem Parel, mr Higgens in de My Fair Lady-show en het door hem gelanceerde liedje Catootje beschouwde men algemeen als ongeëvenaarde staaltjes van vak manschap en theaterkunst, maar toch vroeg men zich zij het in stilte af of de „gewone" Wim Sonneveld na een rustperiode van jaren nog in staat zou blijken te zijn de ongehoorde cabaret-prestaties van Wim K. en Toon H. te evenaren. Ik geloof dat Sonneveld daar de laatste maanden zelf niet zeker meer van was. Ik geloof ook dat hij juist daarom deze one-man show wilde brengen, uitge rekend in een periode waarin het in de hoofdstad ritselt van de concur rentie, om het zo eens te zeggen. Men begrijpt dan tevens de uitzonder lijke nerveuze geladenheid die men de iaatste maanden zeker in een persoon lijk gesprek bij Sonneveld kon waar nemen. Om meer populariteit behoefde dit veelzijdig talent het grote waagstuk waarlijk niet te ondernemen. Nee, er waren andere, zuiver artistieke redenen die hem hebben bewogen tot het (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 2 jan. Een twintig jarige Amerikaanse verlofganger is in de oudejaarsnacht uit het raam van zijn kamer op de vierde verdieping van een hotel aan de Nieuwebrugsteeg ge sprongen en met levensgevaarlijke ver wondingen in het Wilhelminagasthuis opgenomen. Hij had met andere verlofgangers ver scheidene kroegen in de binnenstad be zocht en was in zijn hotelkamer op bed gaan liggen. Plotseling sprong hij door het openstaande raam, zonder dat zijn metgezellen dit verhinderden. Ze dach ten dat het een grapje was. Een even oude. dronken Cana dese verlofganger heeft in een café in de Sint Jacobsstraat een 21-jarige buf fetjuffrouw mishandeld, omdat ze niet van hem gediend was. Een 29-jarige ver pleger, die het voor haar opnam, werd eveneens geslagen en liep bloedende verwondingen op. De Canadees zelf brak bij al dat slaan zjjn rechter hand. Hij is in het Wilhelminagasthuis opgenomen, waar hij bewaakt wordt, want hij zal later naar een politiecel worden overgebracht. SCHIEDAM, 2 Jan (KNP) Maan dag is in de dr. Nolet Stichting alhier na een korte ziekte overleden pastoor P. E. J. BOTTELIER van de St. Wil- llbrordparochie van Vlaardingen. Pas toor Bottelier was zestig jaar. Hij werd geboren in Haarlemmerlie- de en Spaamewoude op 19 januari 1903, priester gewijd op 22 december 1928. en was achtereenvolgens kape laan' respectievelijk pastoor in Wasse naar, Rotterdam. Haarlem, Maassluis en laatstelijk in Lisse en Vlaardingen. creëren van een nieuwe show in een commerciëel gezien ronduit hache lijke periode. Daarom stond er gisteravond een stralende Sonneveld op het podium: de vraagtekens, de eindeloze reeks vaak subtiele onzekerheden wa ver dwenen. Hij was er nog. Hij is er nog Beter, sterker en grootser dan ooit tevoren. Wim Sonneveld heeft gisteravond alles geriskeerd. Het moet wel een heel groot man zijn die in st„at is om binnen een kwartier na binnenkomst het ge voelige kritische première-publiek aan het meezingen te krijgen. Het moet een meer dan normaal talent zijn om op zo'n avond een totaal onbekend meisje Marijke Merckens een kansje te geven om zich aan het publiek officieel voor te stellen, zonder daarbij zelf in de ver drukking te raken, er evenwel voor zorgend dat het meisje toch een reële kans krijgt. Maar zo iets is Wim Sonneveld wel toevertrouwd. Grote sterren als Conny Stuart, Hetty Blok en Lta Dorana zul len dat beamen. Een beoordeling van de prestaties van Marijke Merckens is nog niet te geven. Zij kon nog aller minst overtuigen. Maar die mening graag voor een betere. Het programma zelf. En dan aller eerst de liedjes. Sonneveld zingt er heel wat, maar ik zou er niet één kunnen noemen dat het publiek onberoerd heeft gelaten. Integendeel. Een versje als „De zomer van 1910" (tekst Hugo Ver- hage en wat voor een tekst muziek Harry Bannink), poëtisch, speels en te gelijk aangrijpend gebracht blijft de be zoeker bij ook al duurt het nog geen twee minuten. Pareltjes als Annie Schmidts ..Margootje" en „Water bij de Wijn", „Nikkelen Nelis" van Hugo Ver- hage en Sonnevelds eigen „Ome Thijs" (effe lekker hard meezingen zodat ze het in Carré kunnen horen!", zei Son neveld) en „Anne Marie" zijn verrijkin gen van de muzikale cabaret-literatuur. Denkt u overigens niet dat het alleen m -r liedjes zijn die u te horen krijgt. Sonnevelds conferences en voordrach ten vormen in feite dé grote verras sing van deze show. De grapjes en in telligente kolder-stukjes, verpakt in de typerende, maar toch weer geheel nieu we Sonneveld-plastiek, boeien en ver overen niet alleen meer het fijn-kriti sche, wat gesloten, exquise Sonneveld- publiek, maar overtuigen nu iedere be zoeker, aanhanger of niet. Sonnevelds talent heeft er een dimensie bjjgekre- gen: Zijn nog altijd aparte humor, zijn onnavolgbare gelaatsuitdrukkingen, imi taties en grote muzikalit 't (die hem in staat stelt om desgewenst ieder dialect feilloos uit te spreken) zijn overrompe lend geworden en „werken" nu direct. En toch is Wim Sonneveld dezelfde ge bleven: de keurig opgevoede jongen met zijn subtiele, intieme grapjes, de geteisterde intellectueel, de uitdagende straatjongen, de lefschopper, de in-e- mende oudere jongeman met de broca- ten lachjes en de foei-foei grapjes. En al deze types overgoten met dat sprank je Sonneveld, opwellend uit een surplus dat de meester van de getalenteerde ar tiesten onderscheidt. Vraagt j niet naar hoogtepunten. Het zijn er teveel om op te noemen. De mal lotige buffetman in Simon Carmiggélts „Croquetten" is er één en (vergeef mij) de beroemde, aanbeden en verguisde Frater („Samen naar de Kerk? Ja. Ge zellig!") een ander. Een avond met Wim Sonneveld: een avond om naar uit te zien, FRANS BOELEN (Van onze correspondent) APELDOORN, 2 jan. In het Ju- llanaziekenhuig alhier is in de loop van nieuwjaarsdag vermoedelijk tengevol ge van het Inademen van gassen over leden de zestienjarige L. A. Blok uit Apeldoorn. De jongeman was daar gis termorgen opgenomen nadat hij op ou dejaarsdag bij de constructiewerkplaats W. Kruizinga te Apeldoorn onwei was geworden, tijdens werkzaamheden in een tank. Deze was boven het mangat ver warmd, waardoor, naar men aan neemt, gassen vrii kwamen. Twee col- leg .'s, de negentienjarige J. C. v. 't Hof en de zeventienjarige G. Roelofs, die ook werkzaamheden in de tank ver richtten, ondervonden niét in ernstige mate hinder daar zij van tijd tot tijd hun hoofd door het mangat staken om frisse lucht in te ademen. Zij zijn wel ter observatie in het Julianaziekenhuis opgenomen, waar enige keren zuurstof werd toegediend. De arbeidsinspectie en de gemeentepolitie van Apeldoorn hebben de zaak in onderzoek. ROTTERDAM, 2 jan. De haven van Rotterdam heeft het jaar 1963 af gesloten met het recordcijfer van 26.351 binnengelopen zeeschepen. Als laatste meldde zich om vijf minuten voor twaalf de Nederlandse „Alnati" van de Rotter damse rederH Van Nievelt-Goudrlaan, die van Hamburg terugkeerde van een kustreis. Vorig jaar werden 25.636 zeeschepen geregistreerd, die hun bijdrage lever den tot een totale goederenomslag van 96,6 miljoen ton. De verwachting ls, dat Rotterdam dit jaar de 100 milioen ton overschrijdt. Het definitieve cijfer kan pas over enkele maanden worden vastgesteld. IJMUIDEN, 2 jan. In de vroege ochtend van de Nieuwjaarsdag meldde de 199 ton metende Nederlandse kust vaarder „Tempo D" van de N.V. Scheepvaartbedrijf Gruno te Gro ningen, die op de Noordzee naar Ips wich onderweg was, met maehinescha- de te kampen te hebben ter hoogte van de Outer Gabbard op 120 mijl ten wes ten van Hoek van Holland. De zeesleep boot „Gelderland" van Wijsmuller, die te Dover lag, bood haar diensten Op ba sis Lloyd's Open Form aan, welke wer den geaccepteerd. De „Gelderland" be reikte de „Tempo D" in het begin van de middag ennam de kustvaarder op sleeptouw naar Harwich, waar de re paraties zullen worden uitgevoerd. (Van onze correspondent) NOORDWIJK, 2 januari Naar verluidt heeft de Zwolsman- groep na verkrijging van drie grote ho tels te Noordwijk aan Zee nu ook grote belangstelling aan de dag gelegd voor het Casino in deze badplaats. Dit Casi no omvat o.m. de wereldberoemde ten nisbanen en een gebouw met verschei dene zalen die voor amusementsdoel einden worden gebruikt. Het complex grenst aan de grond van Huis ter Duin. dat kort voor de jaarwisseling door Zwolsman werd overgenomen. De heer R. Zwolsman heeft onlangs besprekingen gevoerd me: jhr. I. van Schuylenburch te Noordwijk, die be stuurslid ls van de MaatschappH De Toekomst. Deze maatschappij heeft na melijk het Casino destijds verkocht aan de Noordwjjksche Sportvereniging N.V., waarvan mr. C. Punt de voornaamste aandeelhouder is, op voorwaarde dat bij eventuele verkoop De Toekomst de eerste rechten zou hebben. De heer L. van Sterkenburg, sinds kort horeca-adviseur var. Zwolsman, heeft vroeger al vaker geprobeerd net Casino in handen te krijgen, welke po gingen door de familie Punt werden afgewezen. Ook nu heeft de fam. Punt laten weten voorlopig geen plannen tot verkoop te koesteren. Een woordvoer der van Zwolsman heeft echter meege deeld dat een dergelijke transactie nooit is uitgesloten. BEVERWIJK, 2 jan. Voor de Be verwijkse brandweer begon het nieuwe jaar slecht. Om 12.10 's nachts ontstond brand in een schuur met hooi bij een boerderij in Wijk aan Zee. Vuur werk was tussen de dakpannen door in de schuur op het hooi gevallen, dat vlam vatte. Voor de brandweer arri veerde hadden de bewoners de brand echter al met emmers water geblust. Om 12.15 's nachts werd de brand weer gealarmeerd voor een brandje aan de Heemskerkerweg. Daar was door de jeugd de brand gestoken in een stapel kerstbomen en autobanden. Met de ne velspuit kon het vuur worden geblust. VELSEN, 2 jan. Terwijl vuurwerk in allerlei kleuren van alle kanten aan de hemel knalde, moest de brandweer in de nieuwjaarsnacht twee keer uitruk ken voor het blussen van straat- branden. Om half een werd een derge lijke brand gemeld op het plein bij het raadhuis in het oude dorp Velsen. Een half uur later woedde het vuur ln de Broekbergenlaan in Santpoort. In beide gevallen betrof het kerstbomen en autobanden, waarin het vuur gretig voedsel vond, aangewakkerd door de harde wind, maar ycaar <je brandweer met de hogedruk-nevelspuit snel weg mee wist. Voor de legale kerstboomverbrandin gen kan men vanavond van half zes af terecht op het terrein aan de Lange Nieuwstraat tegenóver het Marktplein in IJmuiden, in de Breesaperhöf in Vel- sen-noord en in het Burg. Weertsplant- soen te Santpoort. Om half acht gaat daar dan de brand in. HEEMSTEDE, 2 jan. Met Ingang van de volgende week zullen de leer lingen van de Heemsteedse scholen reeds in de tweede klas onderricht krijgen in de zwemkunst. Heemstede is de ecste gemeente in deze omgeving die een der gelijk initiatief heeft genomen. De kinderen worden eenmaal per week per NZH-bus van school naar het Sport- fondsenbad gebracht. De Heemsteedse zweminstructeurs B. van der Voort, F. Wassenberg en J. Seubering zullen dê zwemlessen een half uur per week ter hand nemen. De zwemlessen, alsook de kosten voor het vervoer van en naar de school, zijn geheel voor rekening van de gemeente. De arrondisementsrechtbank te Haar lem, heeft op dinsdag 31 december 1963 in staat van faillissement verklaard: Aart Cornelius de Jong, metsel- en aannemingsbedrijf, te Haifweg. Rech- ter-Commissaris mr. J. Ph. Muilemeis ter. Curator mr. J. H. A M. van bon. advocaat en procureur te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 21 decem ber 1963 geëindigd het faillissement ïgd van: Klaas Cornells Booy, manégehow der te Assendelft, uitgesproken: dd. 32 fèbruari 1963, curator mr. D. Aten, ad vocaat en procureur te Zaandam (.Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 31 dec. Op de drempel van het oude jaar heeft SEW in de eerste klas dames van de zaal handbalcompetitie, district West A, een tweevoudige triomf behaald. Allereerst veroverde het team uit Nlbbixwoud twee punten ten koste van hekkenslui ter Vriendschap, terwijl de naaste con currenten Sagitta en Full Speed zo „vriendelijk" waren het volle pond aan hun tegenstanders, respectievelijk Ath- leta en AVA, te laten. Door de belang rijke wedstrijd tegen concurrent AttUa In zijn voordeel te beslissen heeft AHC ln de eerste klas heren bezit genomen van de tweede plaats. Het staat thans één punt achter op stadgenoot Blauw Wit, dat tegen UD aan de positieve kant van de score bleef. En in de twee de klas verstevigde Aalsmeer 2 zijn positie op kop, al komt Niloc 2 gevaar lijk in de buurt. Als enig team in de districtsklasse Is SEW (eerste klas dames) halverwe ge de trotse bezitter van Let maximaal te behalen aantal punten. Aanvankelijk kreeg SEW het moeilijk, want Vriend schap veroverde een overwicht. Maar té snel en onbesuisd schieten was er oorzaak van, dat de hekkensluiter ver geefs poogde, een doelpunt te maken. De eerste helft werd afgesloten met een voorsprong van 2-0 voor SEW dat ook verdedigend weer uitstekend voor de dag kwam. Na de hervatting kon Vriend schap het tempo niet meer bijhouden. Via „break-outs" en sprongworpen be haalde SEW tenslotte een overwinning van 6-0. Sagitta kreeg van Athleta méér tegen stand te verwerken dan men had kun nen verwachten. De Amsterdamse da me zetten zich weliswaar schrap, maar konden niet verhinderen dat de bezoek sters uiteindelijk met een zege van 3-4 naar huis terugkeerden. Wellicht geldt voor Sagitta „gedeelde smart is halve smart", want Full Speed moest ver rassend met een hoge score (2-8) in AV. zijn meerdere erkennen. De stand is nu als volgt: SEW 5-10, Sagitta 5-5, Full Speed 5-5, Athleta 4-4, AVA 4-4, Vriendschap 4-0. Analoog aan de verwachtingen heeft lijstaanvoerder SDW zich in de tweede klas met twee punten verrijkt ten kos te van Attila, dat met 8-3 sneuveldè. Ook Amstel voldeed aan het (gerecht vaardigde) verlangen van zijn suppor ters door het als nummer laatst ge klasseerde BSV met een nederlaag (6-2) af te schepen. HHC daarentegen had het tegen Sagitta 2 zeker niet gemak kelijk Slechts met inspanning '-an alle krachten lukte het de dames van HHC haar kans. om met de koploper op ge lijke hoogte te komen, te bewaren (4-3). De stand: SDW 5-8, HHC 4-6, Am- stel 5-6, Sagitta 2 5-4, Attila 4-2, BSV 5-2. In de eerste klas heren deden zich geen noemenswaardige verschuivingen vo' i aangezien de uitslagen min of meer ln overeenstemming waren met de krachtsverschillen, zoals de standen- CASTRICUM, 2 jan. De Castri- cumse V.V.V. heeft aan het einde van het jaar 1963 de balans opgemaakt, waarbij bleek, dat haar werkzaamhe den in 1963 weer belangrijk zijn toege nomen en daarmede tevens het vreem delingen bezoek. De door de heer J. C. Duinker, de administrateur, samenge stelde inlichtingenstatistiek geeft van deze werkzaamheden een duidelijk beeld. Het totaal aantal verstrekte inlichtin- fen bedroeg 7065, hetgeen 1084 meer in an in 1962 Hiervan werden er 6314 schriftelijk verstrekt (1962-5328), 247 per per telefoon (315) en 504 mondeling (298). Het aantal mondeling verstrekte inlichtingen heeft alleen betrekking op de verwijzing naar hotels, pensions en gemeubileerde kamers. De werkzaamheden van de heer Duin ker omvatten echter veel meer dan dat, want gedurende het gehele seizoen loopt men de WV-klosk op het Stationsplein in en uit voor informaties van allerlei aard, voor duinkaarten en voor pro gramma's van WV's in de omtrek. De belangstelling voor de hotels kwam voor het grootste gedeelte van de zijde der Duitsers. Van de zomer huisjes en gemeubileerde kamers na men de Duitsers ongeveer vijftig pro cent voor hun rekening. Voorts waren er gasten uit Zweden, Zwitserland, Bel gië, Frankrijk en Engeland. Voorts bleek nog, dat het aantal ver strekte inlichtingen voor hotels en pen sions in de maand maart verreweg het hoogst was. BEVALLEN van een zoon: 30 dec.: A. C. van Gelder-van de Gevel, M. Roo- sen-van der Horst; 31 dec.: C. E. M. van den Boogaard-Roelofs, A. J. Rijkers- van Beers, A. H. P. I. Teillers-Smit. BEVALLEN van een dochter: 30 dec.: W. A. Ch. M. 't Hoen-Deenen; 31 dec.: N. Kensen-Djjkstra. OVERLEDEN: 28 dec.: H. J. Tuijn, 78 j.. Graaf van Wiedstraat; 29 dec.: W. H. Hooreman, 79 j., Hof van Eg- mond, A. M. Renser-van Hilten, 64 j., Brouwersvrt, L. van Gelder-van der Baan, 82 j., Gasthuisv.; 30 dec.: A. J. Roodt, 59 j., Schouwtjesplein, P. J. Le- besque, 2 weken, Kamperlaan, J. P. Roosemalen, 84 j., Westerhoiftpnrk. H. J. Philippo-van Poelgeest, 68 j., Vissers einde, H. IJzerdraat, 87 j., Duvenvoorde- straat GEHUWD: 31 dec.: H. van Rossum en P. E. van Hal. S. C. van den Berg en M. J. Man in 't Veld, P. A. Sweerts en L. C. van den Ejjkhoff, J. Bas en M. G. B. Valentejjn. e ONDERTROUWD: 31 dec.: H. J Weijers en F. J. Oerlemans, C. D. Ko- ger en J. F. van Ommen. ONDERTROUWD: P. W. Stijnman en W. Kuiper; K. Weijdema en L. Hage man; H. Fokke en M. Hogeveen, GETROUWD: C. van den Hurk en S. van Bakel; J. Koene en A. Koetsier; M. de Gqrter en Th. Mahler; J. Tol en G. Oudshoorn; G. Snow en J. Buur man; C. Schippê en C. Westhoff; E. Lukacs en E. Jesse; J. Feenstra en A. Scheltens; J. Brouwer en F. de Ja ger; T. Rijnders en C. Leuven; C. L. van den Berge en M. Vonk. GEBOREN: d. v. W. Jongepier en C. Schouten; d. v. Th. A. van der Putten en H. Peters; z. v. H. Boter en C. Kraaij; z. v. A. Nieuwenhutjs en E. A. Hulsbosch; z. v. B. Blankenaar en K. Fokke; d. v. L. Smit en C. Böhm; z. v. H. Blanke en A. Rösener Manz; z. v. J. van der Bijl en A. Herrewijn; z. v. F. Kniese en C. Wèimar. OVERLEDEN: F. Demmenie, 73 j.r; A. van Zanten, 50 j.; M. Terwoert, 2 jr.; Wed. Th. Uitendaal-Koomen, 84 jr.; mevr. W. de Boer-Schotanus, 79 jr.; wed. W. B. Wolbers-Reuvers, 80 j.; wed. Th. C. Quant-Sundermeiier, 71 jr.; wed. A. M. Doorman-Wildenberg, 90 jr.; P. S. Weltevreden, 80 jr.; Wed. H. Me- denblik-van Ruiten, 79 jr. Hjst die aangeeft. Zo trok Blauw Wit ten strijde tegen UD, dat dapper tegen stand bood, maar tenslotte toch met 18-13 het hoofd moest buigen. Een be langrijke zege voor de Blauwwitters, aangezien AHC zijn aspiraties op de eerste plaats weer eens onderlijnde met een overwinning van 18-16 op Attila. Weinig krachtsverschil was er eveneens tussen Amstel en De Blinkert; een strijd die Amstel met 15-13 in zjjn voordeel besliste. Hier ls de stand aldus: Blauw Wit 5-9, AHC 5-8, Attila 5-5, Amstel 5-4, UD 5-2, Blinkert 5-2. Langzaam maar zeker hebben de reserves van Niloc zich in de tweede klas, na een slecht begin, naar boven gewerkt. Doordat zjj nu de zware wed strijd tegen Sport Vereent met 12-17 tot een goed einde brachten, hebben zij bezit genomen van de tweede plaats; pal achter Aalsmeer 2 dat moeite had om Blauw Wit 2 op afstand te hou- de.. (12-16). Uitgerekend op de helft van de competitie vertoonde Oranje tekenen van mogelijk herstel. Het klopte WVGV tamelijk overtuigend met 9-15. De stand luidt: Aalsmeer 2 5-8, Niloc 2 5-7, Sp. Vereent 5-6, Blauw Wit 2 5-6, Oranje 5-2, WVGV 5-1. HAARLEM, 2 jan. Vanmorgen ls op het kantoor van Dantuma de neer L. H. de Jong gehuldigd, die veertig jaar bij het bedrijf werkzaam is. De heer De Jong, die zich op 22-jarige leeftijd met de boekhouding van Dantu ma ging bezighouden, wijdt zich nog steeds met grote aandacht als admini strateur aan dezelfde taak. Dat hjj in die tijd een onmisbare kracht is gewor den, bleek uit de woorden van de heer Dantuma, die ondanks het feit dat de zaak in de loop van het vorig jaar in andere handen overging, de jubilaris kwam feliciteren. Hij prees de heer De Jong als een bijzonder eerlijk man, die uitblonk in plichtsbetrachting en stiptheid. De jubilaris kreeg daarna een enveloppe met inhoud overhandigd, ter wijl hem werd medegedeeld, dat hem 30 april door de burgemeester een ko ninklijke onderscheiding zal worden uit gereikt. Ook van de zijde van het per soneel waren er veel hartelijke woor den en een geschenk. IJMUIDEN, 2 jan. Op de Burg. Rambonnetlaan is vanmorgen om kwart voor twaalf een 75-jarige voetganger op het trottoir door een auto geschept en ernstig gewond- Hij is met een zware hersenschudding en diverse kneuzingen naar het Antoniusziekenhuis overge bracht. De aanrijdende auto werd bestuurd door de 80-jarige R. uit IJmuiden-Oost. De auto was, komende van het Ooster- duinplein in aanrijding gekomen met een andere auto, die van de Kennemer- laan kwam en rechts-af het Marktplein wilde oprijden. Door de aanrijding schoot de eerstgenoemde auto naar de linkerkant van de weg, raakte in een slip, vloog het trottoir op, waar de 75- jarige voetganger werd gegrepen, waar na de auto tegen een tuinmuurtje tot stilstand kwam. HAARLEM, 2 jan. Voor verschil lende Haarlemmers begon gisteren het nieuwe jaar niet zo voorspoedig, toen zij merkten dat dieven van het feest rumoer tijdens de jaarwisseling gebruik hadden gemaakt om hun woning bin nen te dringen en geld en goederen weg te nemen. In het gebouw van N.V. Centra, een tnkoopcentrale aan het Kenhemerplein, werd een ruit vernield. De daders die door het ruikte het magazijn konden bereiken, maakten zich daar meester van 5 seheerapparaten5 transistors, 1 bandrecorder en 6 suèdé jassen. De buit had een gezamenlijke waarde van 3000,—. In de J. J. Hamelinkstraat mérkte een 44-jarige employé van de spoor wegen, dat iemand tijdens de jaarwisse ling zijn huis binnengekomen was. Uit een kast in de slaapkamer miste hij een bedrag van 232,De dader, die vermoedelijk gestoord werd door de te rugkomst van de bewoners en hals over kop moest vertrekken, kon het huis bin nenkomen door een geopend tuimelraam aan de achterzijde. De eigenaar van een café in de Jacobstraat constateerde toen hij in de loop van nieuwjaarsdag in zijn wo ning terugkeerde, dat geprobeerd was tijdens zijn afwezigheid in de nieuw jaarsnacht de voordeur te forceren. Dat was niet gelukt, hoewel de dader de deur flink had beschadigd. Via een regenpijp aan de achterzijde van de woning en een dak van een naast gelegen pakhuis werd een tweede po ging het café binnen te dringen, onder men. Deze had meer succes: de café houder mist verschillende doosjes met gled, die tezamen 325,— bevatten, een geldlade met 25,—, een bierpul met 50,sigaren en sigaretten en 10 flessen drank. De schade bedraagt totaal 700. HAARLEM, 2 jan. Maandag wer den in het Haarlemse tafeltennishuis Guus Wolters de jaarlijkse kampioen schappen voor scholieren gehouden. De belangstelling was bijzonder groot en zo doende moest er van 's morgens 9 tot 's avonds 18 uur hard gewerkt worden om dit toernooi rond te krijgen. Het se minarie Hageveld boekte een fraai suk- ses door voor de tweede maal de school prijs in ontvangst te nemen en dat ter wijl deze knapen toch niet aan de com petities deelnemen. Het Coornhert Lyce um was een voortreffelijke tweede op drie punten achterstand. In de hoogste jongens klasse ging de eer naar Ed v. d. Berg van de Bronstee ULO, vóór Joon Huybens van het Triniteits Lyceum. Bij de meisjes overheerste het Stedelijk Gymnasium. Anneke Floors en Coby Klein werden resp. 1 en 2. De strijd in IA, de hoogste jongens af deling, was bijzonder enerverend en vaak kreeg men voortreffelijk spel te zien. In de halve finales stonden leerlin gen van vier verschillende scholen te genover elkaar. Ed. v. d. Berg van de Bronstee ULO, die voor het Amsterdam se AMVJ hoofdklasse speelt, Jarl Gha- bot van het Coornhert, die voor TOG uitkomt, Joop Huybens van het Trini teits, eerste klasser bij Togido en Gerard van Wijk van het Lourens Coster, die in Leiden lid is van Scylla. V. d. Berg en Huybens wonnen hun halve finales met vrij groot verschil en bonden daarna in de eindstrijd een fel gevecht met elkaar aan. Het grote verschil in klasse tussen deze spelers kwam nu uiteraard tot uiting, al dient te worden gezegd, dat Huybens zich voortreffelijk verzette. V. d. Berg won desondanks met 21-13 en 21-15. Diens jongere broer Wim v. d. Berg won de klasse 2A door Paul Bejj- nes van het Mendel met 21-16 en 21-18 te kloppen. Bij de meisjes was de strijd eveneens van goed gehalte. Anneke Floors en Coby Klein, beiden leerlingen van het Stedelijk Lyceum en spelend bij de ver eniging TCD, vochten de finale met el kaar uit. Anneke Floors won verdiend met 21-18 en 21-18. In 1B sloeg het Coorn hert zijn slag met twee finalisten. Van Hoorn versloeg Gaasterland met 21-19 en 21-16. De 3e en 4e prijs gingen beide naar Hageveld. V. d. Zalm bedwong v. Duin met 21-18, 16-21 en 21-15. 2B Ten slotte was de klasse voor Hageveld. Vier poule-winnaars bracht deze school voort met Verheggen en Bleiboom als de nummers 1 en 2. De uitslag was 21-19, 9-21 en 21-17. HAARLEM, 2 jan. De wielrenners van het Haarlemse „De Kampioen" en die van het hoofdstedelijke „Olympia" hebben op nieuwjaarsdag ln het „Van dèr Aartsportpark" te Haarlem-Noord weer met elkaar gevoetbald en daarbij bléven de Haarlemmers met een 73 score dik verdiend aan de winnende hand. Vooral na de hervatting de eerste helft werd met een 83 score afgesloten waren zjj overwegend sterker. Aanvankelijk zouden er drie voetbal wedstrijden gespeeld worden, maar om dat „Olympia" slechts met zestien mar naar Haarlem was gekomen, kon daar van niets komen. De hootdwedstrijd tus sen de renners van beide clubs was niettmin bijzonder aantrekkelijk. Ver schillende coureurs hebben vroeger ge voetbald. De eerste helft werd met een 33 score afgesloten. Cees Piers, Tom v.d. Stoop en Jan v.d. Horst hadden voor de Haarlemse doelpunten gezorgd. Na de hervatting Van Sejjst was bij „De Kampioen" vervangen door Jan Bouma zijn de gastheren overwe gend sterker geweest. Vooral de stug doorzettende midvoor Jan v.d. Horst vroeg steeds weer de volle aandacht van de hoofdstedelijke verdediging. Met twee gave doelpunten hielp hij „De Kampioen" aan een 53 voorsprong. Thijs Bouma en Bert v.d. Pol voerden daarna de winst op tot 7—3. De ontmoeting tussen het tweede elf- tai van „De Kampioen" en een met zes Haarlemmers versterkt „Olympia" 2 (26) had weinig om het lijf. Na af loop hebben de voetballende wielrenners en hun supporters zich in het clublokaal „Kennemerland" te goed gedaan aan de snert met kluif. HAARLEM, 2 jan. Piet Steenvoor den heeft in de „oliebollenrit" van de Haarlemse Raceclub „Excelsior", die op nieuwjaarsdag als een cycle-cross in de omgeving van de watertoren aan de Zeeweg werd gehouden, zijn zesde achtereenvolgende overwinning be haald. Hij kwam ook nu weer afge scheiden van zijn concurrenten als win naar over de eindstreep. De 35 deelnemende renners moesten in deze „oliebollenrit" twintig kilometer afleggen. Al meteen na de start ont stond er door toedoen van Keyzer een kopgroepje met Steenvoorden, Riethoff, Meure, Jan Philips en Kreuger. Van dit zestal moesten Kreuger en Philips door kettingpech hun posities op het voor plan prijsgeven. Toen favoriet Steen voorden in de eindfase van de strijd nog eens een paar duwen extra op de pedalen gaf, moesten zijn vluchtmak- kers hem laten gaan. Aan de finish be droeg zijn voorsprong honderd meter. Uitslag A-klasse: 1. P. Steenvoorden, 2. E. Riethoff, 3. P. de Jong, 4. H. van Assema. B-klasse: 1. T. Meure, 2. R. Philips, 3. L. Kreuger, 4. G. Keyzer, 5. H. Phi lips, 6. K. Bijdemast, 7. T. de Nijs. C-klasse: 1. R. Schell, 2. P. Nees- kens, 3. H. Neeskens, 4. J. Molenaar, 5. J. Sweyen. Jeugdklasse: 1. E. van Schoor, 2. J. Snoeks, 3. J. van Schoor. Bij de tweed» jeugd van „Excelsior" is Kees Kossen momenteel voor de veteranen een moeilijk te kloppen tegenstander. Hij behaalde in de „oliebollenrit" zjjn vijf de overwinning. De uitslag luidt: 1. K. Kossen, 2. F. Tollenaar, 3. B. Groeneveld, 4. D. Kie kens, 5. T. Handgraaf, 6. H. Ouwer- kerk. HAARLEM, 2 januari Hét pro gramma voor de jeugdeompètitie seml- profs voor a.s. zaterdag luidt: 1 B: AjaxADO, XerxesWilhelmi» na. 2 B: KFCAlkmaar. In de interr. jeugdcompetitie luidt het rogramma: Hercules—Velsen, DEM AFC, VolendamRK AVIC, TYBB Hilversum. w? x WMp NIEUWJAARSBIJEENKOMST D» leden van de Haarlemse Raad voor d» op vrtidag 3 januari een nieuwjaars bijeenkomst houden in de jeugdherberg „Jan Gijzen". De bijeenkomst begint om 6 uur 's middags. CINEMA PALACE: Alleman, alle leeftijden 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: De onverzoenltlken, 14 laar 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: De lefschopper, alle leeftijden. 2, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Wedren met de ooievaar. 14 laar 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Jouw beurt, schatte, 14 jaar 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m donderdag: De overval op de woudexpres, 14 Jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De onweerstaanbare lady, 18 laar 2.15. 7 en 9.15 uur. MINERVA: Dondèrdag 8.15 uur: De ijzer vreter, alle leeftijden. Donderdag 2 januari. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Judtth" van Charles de Peyret Chappuis. Regie: Vladek SheybaT In de hoofdrollen: Hennl Orri en André van de Heuvel. (Aansluitend: de Nieuw jaarswens). „Adam en Eva", Raamvest 5 Iedere avond vanaf 8 tot 11 uur cabaret met Tiet en Frans Koster, Annelies Bouma en Cees van Oyen en pianist Enrico Neckhelm. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 15e t/m I9e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hall. Dagelijks van 10 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 1 5 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20* eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school. 16e t/m 19e eeuw Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10 12.30 en van 1.30 5 uur (behalve maandag): Zon- en feestdagen van 2 5 uur. T/m 26 januari: Tentoonstelling van Kerstvoorstellingen uit eigen bezit. Vlshal: Tentoonstelling van werken van de leden der Haarlemse vereniging van beeldende kunstenaars „De Groep" Geopend dagelijks van lo —5 uur Zondags en belde kerstdagen van 1 - 5 Uur T/m 12 Januari. Kunstcentrum i>De Ark„ N)euw Heilig land 1, 2e etage. Expositie „100 ambachten" van Jan Luyken Dag van 10—5 geopend. Tentoonstelling „5 tot 500", schilderijen, tekeningen, aquarellen en gravures Kunstzaai Barteljorls, Barteljorisstraat S, Vanat 14 december t/m 4 Januari: Tentoon stelling van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Arie Schouten Geopend maan dag I 6 uur. dinsdag t/m zaterdag 9 6 uur Manus Bauerlaan 1, Aerdenhout (voor neen Tramweg) Tentoonstelling van werken van Hugo Landheer Geopend zaterdag van 2—5 uur ot na afspraak telefoon 42797 Het Huis van Looy, Kleine Houtweg 103: Tentoonstelling van werken van leden Kunst Zij Ons Doel Geopend dagelijks van 10—5 uur Zondag van 25 uur 1 DE OFFiciee VflN DIENST VERWACHT U, INSPEK- TEUe... KOMT U BINNEN... WE WACHTEN OP 0, INSPEK TEUR. EEN MOTOR TORPEDOBOOT LIGT KLAAR... WE WETEN 0NGE VEER WAAR DE IBRAHIM SAHR8 IS, MAARZEWLI3I GEN VOORTDUREND KOERS EN ER IS VEEL VERKEER.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2