Van baby IRENE in de lens Aandacht voor het bruidstoilet MAANDAG 10 FEBRUARI 1964 PAGINA 8 Links onder prinses Irene tijdens Prinsjesdag bij het verlaten van de Gouden Koets. De foto hier onder laat de prinses zien bij het verlaten van de Pilar-kathedraal van Saragossa, waar zij een H- Mis had bijgewoond, die werd opgedragen door Aartsbisschop Casimiro Morcillo (rechts). foto, die tenslotte een bepaalde betekenis krijgt in deze dagen, is die waarop de prinses een bruids japon bewondert. De foto werd onlangs gemaakt tijdens een modeshow in Madrid. f<: w* ite Wanneer een familie een verloving gaat vieren van een van de kinderen wordt meestal het foto-album te voorschijn gehaald en worden de kiekjes van vroeger nog eens goed bekeken. Zo zal dit ongetwijfeld ook gaan op paleis Soestdijk, waar de Koninklijke Familie thans bijeen is gekomen naar aanleiding van de bekendmaking van de verloving van prinses Irene. Ook in onze foto-verzameling zijn wij gaan bladeren om u enkele beelden te geven uit het leven van de prinses. Niet onthouden willen wij u de serie van negen foto's hiernaast die voor zichzelf spreekt. De eerste foto toont de prinses bij haar po gingen de eerste stapjes te zetten; de laatste kiek laat haar zien vlak voor haar studententijd in Leiden. Daartussen ligt de reeks opnamen, die vertederend aan doet en die de jeugd van de prinses met een tussen- poze van telkens twee jaar op de voet volgt. De foto van het Koninklijk Gezin voor het mili taire vliegtuig (links boven) is een historische prent. Begin augustus 1945 zette de prinselijke familie voor het eerst na de oorlog weer voet op vaderlands grond. Rechts boven ziet men hoe prinses Juliana de ver richtingen van Irene te paard volgt. Hiernaast een beeld tijdens de troonrede op Prinsjesdag 1959 (rechts prinses Irene). Er is wel veel gebeurd sinds de tijd dat zij nog als jeugdige padvindster (uiterst rechts) onbe zorgd op de vrije woensdagmiddagen met haar vrien dinnetjes speelde. Zij werd al spoedig betrokken in de officiële wereld van recepties, werkbezoeken en re presentaties. Hieronder ziet men prinses Irene met haar zuster de kroonprinses tijdens een kerstviering op Soestdijk chocolademelk inschenken. In het midden een opname van het bezoek van Irene en Margriet tij dens hun bezoek aan de West. Zij voert hier haar zuster een hapje mals kokosvlees, lachend zoals zij ook opgeruimd haar vader (rechts) begroet na een van diens goodwill-reizen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 8