ANGST VOOR STRAF IN NEDERLAND? Marineman vraagt en krijgt politiek asiel in Libië Zijn vrouw en ouders begrijpen er niets van BELANGRIJKE SCHAKEL IN ROTTERDAMS RANDVERKEER l^lll Vijf doden bij botsingen Derde zoon voor Britse koningin Elizabeth TOT SPOEDIG ZIENS MAAR WEER Russen haalden verdwaalde machine naar beneden Bemanning van de neergeschoten RB-66 is in veiligheid Zürich-P.S.V. vanavond op T.V. Werken van H. F. Boot worden ge veild 1 Ontvoerd jongetje bij Parijs gedood In de mist Vrouw bevalt op trap van tweeling Nederlands schip aan de grond Voor één speler 800 000 mlden Met weer- Zon na mist 2e kwartaal 1964 Abonnementsgeld Staatsloterij Ëvertons record «W MORRIS before you êiuj! Droog weer woensdag 11 maart 1964 87ste JAARGANG No. 31688 ■v BOUW OP CONCORDIA OPBOUWPOLIS CONCORDIA LEVENSVERZEKERING §P L, - 1 WIÊmmi p }:et. Pare des Expositions in eerste een hapje nemen van een lir>n',S ,s een ïandbouwtentoonstd- gigantische omelettewaarin de 9 geopend, waarhij de Franse meester-kokAlexis Thomas niet ansonnière Frangoise Hardy minder dan 250 eieren verwerkt 9ast was. Zij mocht hier als had. Over enkele maanden zal de Brie- nenoordbrug, aanvankelijk even ten oosten van Rotterdam gelegen, maar inmiddels door de stadsuit leg al opgenomen in de stedelijke gemeenschap, voor gebruik ge reed zijn. Dit enorme bouwwerk, dat een stalen overspanning krijgt van 287 meter en daarmee rékord- houder wordt van Nederland, is gen belangrijke rol toebedeeld voor de verdeling van het verkeer rond Rotterdam. Het is de be doeling) dat de Brienenoordbrug straks, zo omstreeks 1980een groot deel yan het verkeer dat nu nog gebruik maakt van de Maas tunnel en de Willemsbrug, voor zijn rekening neemt. De totale lengte van de brug, inclusief de toeritten, zal ruim 1300 meter komen te bedragen. LONDEN, 11 maart (Rtr-AFP) Koningin Elizabeth van Enge land heeft het leven geschonken aan een zoon, haar vierde kind, zo is dinsdagavond officieel be kendgemaakt. De toestand van moeder en kind is goed. De ge boorte had om 21.20 uur dinsdag avond plaats. WASHINGTON, 11 maart (Rtr) Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft bij de Russische ambassade in Wash ington een scherp protest inge diend tegen het „overijld" neer schieten van een Amerikaans tactisch verkenningsvliegtuig van het type RB-66 dat boven Oost- Duitsland was verdwaald. Een woordvoerder van het Amerikaan se ministerie van defensie zei dat de drie bemanningsleden zich met hun parachutes hebben kunnen redden en in Oost-Duitsland zijn neergekomen. Hij zei geen nadere inlichtingen te hebben en wilde niet zeggen hoe het ministerie dit had vernomen. Met een vertrouwelijk schouder klopje nam Don Carlos gistermid dag afscheid van zijn verloofde, prinses Irene, op de luchthaven Schiphol. Hij keerde weer terug naar Parijs, na anderhalve dag op paleis Soestdijk te hébben door- gébracht. Nappa dames- en herenjasjes &UREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Talefoon:" Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk: Zeestraat 50, teief. 4790 BlJkantoor en Red. Dmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M van der Kallen Algemeen hoofdredacteur: Albert Welling. Adjunct hoofdredacteur, Paul Kropman. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 50 cent per millimeter- hoogte Omroepers 20 cent per m m. hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertenties eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 75 cent per week, 3.25 per maand, 9.65 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging 's avond» tussen 5.30 en 7 uur, tel. 20800. RIEL (NB), li maart De met Grumman S-2 Tracker onclerzee- van Malta "TT vTi T Libiö ^vlogen 21-ja rige vhegtuiginaker-elektromonteur Theo J. M. van Eijck uit het Bra bantse Riel heeft politiek asiel ge vraagd en gekregen in Libië. Gister middag werd zijn moeder hiervan te ktonisch op de hoogte gesteld. Theo is de negende van haar twaalf kinde- ren. Mevrouw van Eijck werd inge licht door de hoofdsTootaalmoezenier A. M. Goossens. Een woordvoerder van het ministe- van Buitenlandse Zaken in Den fkag heeft in antwoord op een vraag verklaard dat van de Nederlandse ver tegenwoordiging in Tripoli is vernomen de Nederlandse marineman in Li- v,'r Politiek asiel zou hebben gevraagd, ■'elk hem zou zijn toegestaan. ®et vliegtuig is door de autoriteiten van Libië vrijgegeven om te worden teruggevlogen. Theo van Eijck is voor de wet ge trouwd. Het huwelijk moet nog kerke lijk worden ingezegend. De 58-jarige moeder van Theo, voor wie het be richt van de vlucht met het vliegtuig als een volkomen verrassing kwam, zei -te vermoeden, dat Theo in een on doordacht ogenblik er met het vlieg tuig vandoor ,was gegaan. Wellicht heeft hij nu bedacht, dat hij daarvoor een paar jaar moet „brommen". De beroepsmilitair, die in augus tus 1960, als zeventienjarige onder de wapenen kwam, heeft nooit laten blijken, dat hij het in dienst niet naar de zir. had. „Kon ik maar per soonlijk contact met hem krijgen. Wat heeft hem toch bezield. Welk motief kan hij gehad hebben? Het is mij een raadsel", aldus zijn moe der. Zij zei nog, dat ook de vader van Theo een landbouwer er niets van begrijpt. „Het is onverklaarbaar. Hij zou van de zomer trouwen. Het huwelijk is al eens uitgesteld. Laatst zijn nog twee kinderen van mij ge trouwd. Wij hebben waalf kinderen, zes jongens en zes meisjes. Wij wilden, dat Theo gelijk met de anderen zou trouwen. Maar dat kon niet doorgaan, omdat hij naar Malta zou gaan Theo is voor de wet getrouwd met de 22-jarige Corrie Pijnenburg, een van de elf kinderen van een landbou wer uit Nuenen. Zij is hulp in de huis houding bij apotheker Kevenaar in Goirle. Zij werd op de hoogte gesteld door haar schoonmoeder. Ook zij zei er niets van te begrijpen. Ze kon gis termiddag nog niet geloven dat Theo in een vreemd land asiel had ge vraagd. „Ja, het zal wel zo zijn was haar commentaar. PARIJS, II maart (Rtr) In een bos bij Bonneval, dat ten zuidwesten van Parijs ligt, heeft men het stoffe lijk overschot gevonden van het elfja rige jongetje Thierry Desouches, dat tien maanden geleden verdween. Thierry's vader kreeg een anoniem telefoontje met de mededeling dat het goed met zijn zoon ging en dat hij maar 3.000 fr. (ongeveer 2.300 gulden) moest betalen als hij hem terug wilde hebben. Vader Desouches betaalde met medeweten van de politie. Hij hoorde echter niets meer. (Advertentie) Meer financiële zekerheid voor het gezin van een 25-jarige? Meer dan het minimum van de sociale wetten? Natuurlijk een opbouwpolis! Bijv.: 2.500 op 65-jarige leeftijd, 12.500 bij eerder overlijden, 25.000 bij eerder overlijden door ongeval. Elk jaar verhoging van verzekerde bedragen met winstaandeel. Premie blijft echter 13,50 per maand of 152,83 per jaar. Alle inlichtingen hij de plaatselijke vertegenwoordigers, of bij. HoofdkantoorOudenoord 10 - Utrecht - telefoon 030 - 1 65 91 m fnk.te mist drie mensen gedood j gewond. Voorts zijn er bij deze en andere kettingbotsingen op dit gewond? °ngeveer ^intig* personen Er heerste vanochtend een chaotische toestand op dit weggedeelte. Langs en op de weg lagen tal van autowrakken Bij een van de botsingen waren in to taal vijftien auto's betrokken. De chaos werd nog vergroot door een lading hout van een vrachtauto met op legger, die als gevolg van plotseling remmen op de weg terechtkwam. UTRECHT Een van de vier in zittenden van een personenauto, de 36- jarige mevrouw Van Verzandvoort Leu- sen uit Den Bosch, is vannacht om het leven gekomen toen de wagen in de mist van de weg raakte en in brand vloog. De drie anderen werden zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde om half twee op de weg Utrecht-Amsterdam nabij Vleuten. De verongelukte auto is, doordat de bestuurster wegens de zware mist even inhield, in aanraking gekomen met een vrachtwagen die achter de personenauto reed. Beide wagens raak ten van de weg. De eerste kwam tot stilstand tegen een boom en vloog in brand. De truck belandde in de sloot naast de weg en raakte eveneens in brand. Bij het ongeluk was nóg een perso nenauto betrokken, die achter het twee tal reed. De chauffeur van deze auto oriënteerde zich op de achterlichten van de voor hem rijdende truck met "et gevolg dat ook deze wagen van 2f-.w®g schoot. Deze bestuurder kwam de. schrik vrij. Zijn wagen werd zwaar beschadigd. Deu™?T>S Tr 0p de rijksweg van aninnL ff Venray is vanmorgen een farisTf r g®beurd. waarbij de 27- leven kT*™ T£Issen «M Horst om het met ziiT Ti heer Thissen reed aanhangwagen16" die^ tractor met voerde. a e melkbussen ver- Er werden vanmorgen bij de riiks- pobtie te Deurne nog drie andere ver keersongelukken gemeld. Deze hadden alleen materiële schade tengevolge AJ deze ongelukken moeten worden toese schreven aan de zeer dichte mist (Luchtfoto Nationaal Fotopersbureau) AMSTERDAM, II maart. De 26- JJt'ige Amsterdamse mevrouw J. H. Aiamat heeft gisterochtend op de trap v«n haar woning in de Verbindings-ï straat in Amsterdam-zuid het leven ge schonken aan twee dochters. Er was een taxi voor de woning voorgekomen om haar naar de kraamkliniek in de Camperstraat te brengen. Zij kon de trap echter niet meer afkomen en beviel ter plaatse van de tweeling. De ijlings gealarmeerde politie van het bureau Pieter Aertszstraat en een vroedvrouw verleenden assistentie. Toen de geboorte al een feit was, reed een ziekenwagen moeder en dochters alsnog naar de kraamkliniek. Den Haag, 11 maart In de 562e Staatsloterij, 15e lijst, 4e klasse, is een prijs van 25.000 gevallen op no. 7900. DEN HAAG, 11 maart Het Neder landse schip Jan Brons (487 ton) is van nacht bij Dunmore (Ierland) aan de grond gelopen. Zes emanningsleden zijn met een reddingboot van boord gehaald. Twee officieren zijn op de Jan Brons gebleven. Het schip zK vast op een rots en is ernstig beschadigd. De gisteren geboren zoon komt voor de troonopvolging op de derde plaats, achter prins Charles (15) en prins An drew (4) en vóór prinses Anne (13). Koningin Elizabeth wordt 21 april 38 jaar. De baby werd ter wereld gebracht in de Belgische suite, op de beneden verdieping van Buckingham Palace, die vaak gebruikt wordt bij bezoeken van buitenlandse hoogwaardigheidsbekle ders. De zoon van koningin Elizabeth is de tweede van de vier baby's van koninklijke bloede die dit voorjaar worden verwacht. De eerste een „schrikkelbaby" was de zoon van een nicht van de koningin, prinses Alexandra, en haar man, Angus Ogil- vy. Prinses Margaret en haar man, Lord Snowdon, verwachten eind apri] gezinsuitbreiding en de hertogin van Kent, de echtgenote van de hertog van Kent een neef van de koningin verwacht haar tweede kind begin mei. Direct na de geboorte van zjjn derde zoon stelde prins Philip telefonisch de koningin-moeder, prinses Margaret, prins Charles en prinses Anne benevens de andere leden van de koninklijke fa milie op de hoogte. Het communiqué waarin de blijde ge beurtenis werd bekendgemaakt was ondertekend door de chirurg-gynae coloog Sir John Peel, diens collega Jota) Brudenell, dr. Vemon Hall en de lijf artsen van de koningin, Sir John Wier Het protest werd mondeling overge bracht door de onder-minister van bui tenlandse zaken voor Europese aange legenheden, William Tyler, aan een lid van de Russische ambassade, Georgi Konenko, die naar het ministerie van buitenlandse zaken was ontboden. In de bekendmaking van dit ministerie wordt gezegd dat Tyler de spijt van de Amerikaanse regering heeft uitge drukt over het feit dat het vliegtuig was verdwaald en „onopzettelijk de demarcatielijn" tussen West- en f ost- Duitsland was overgevlogen. Tyler verzocht de Russische regering drin gend „haar gezaghebbers in Oost- Duitsland" de opdracht te geven „voile medewerking te verlenen opdat de be manning en het wrak van het vliegtuig worden teruggegeven". Evenals een woordvoerder van het ministerie van defensie zeiden functio narissen van het ministerie van buiten landse zaken dat de drie bemannings leden van de RB-66 van hun parachutes gebruik hadden gemaakt maar dat nog niet bekend is wat er van hen gewor den is. De Verenigde Staten twijfelen er volgens hen niet aan dat de RB-66 is neergeschoten. Zii konden evenmin nadere bijzonderheden geven. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 11 maart De direc te tv-reportagc van de voetbalwedstrijd Zürich-PSV gaat door. Om half twaiUf vanmorgen ontving de N.T.S. in Hil versum het voor vele voetballiefheb bers verheugende bericht. De wed strijd zal vanavond om vijf vóór acht op het scherm komen. Ook in Zwitser land komt h« geheel op t.v. BLACKBURN, 11 maart Picke ring, de middenvoor van Blackburn Rovers en het Engelse elftal onder de 23 jaar, heeft gisteren een contract ge tekend voor Ëverton. Het transferbe drag 80.000 pond sterling (ruim 800.000 gulden) is een record voor een transactie tussen twee Britse clubs. De 22-jarige Fred Pickering, eens be gonnen als achterspeler, maakte dit seizoen reeds 23 doelpunten. en dr. Ronald Boldey Scott. Bij de ge boorte waren ook twee kraamverpleeg sters aanwezig. Het nieuws van de geboorte kwam voor de meeste mensen als een verras sing, daar de afgelopen dagen niets over het ophanden zijn daarvan was be kendgemaakt. Direct nadat voor radio en televisie het nieuws was omgeroe pen spoedden honderden nieuwsgierigen, voornamelijk vrouwen, zich naar Buck ingham Palace, waar een lid van de hofhouding inmiddels een plakkaat aan het hek had bevestigd waarin de ge boorte werd bekendgemaakt. De namen van de jonggeborene zul len later worden bekendgemaakt. In het geval van prins Andrew dmirde bet ze ven weken. (UPI) De baby werd pas 17 maart verwacht. Toen echter in de loop van de avond de dokters op Bucking ham Palace werden ontboden, verza melde zich snel een menigte vrouwen voor de poorten van het paleis. Zij barstten los in gejuich, toen de ge boorte bekendgemaakt werd. Radio en televisie brachten dadelijk het hele land op de hoogte. Prins Philip deelde persoonlijk de hofhouding mee, dat de geboorte voor spoedig was verlopen. „Ik ben bijzon der blij", zei hij. De baby werd toevertrouwd asm de 63-jarige Helen Rowe, een van de twee vroedvrouwen die voor de bevalling werden ontboden. Zij legde hem in de wieg, die ook gebruikt werd voor de koningin zelf en haar drie oudere kin deren. De eerste man buiten het paleid die van de geboorte in kennis werd gesteld was de minister van binnenlandse za ken, Henry Brooke. Deze heeft de taak de premier en de burgemeester van Londen op de hoogte te brengen. HAARLEM, 11 maart In het Ver kooplokaal Notarishuis aan de Bilder- dijkstraat wordt volgende week een bij zondere openbare verkoping gehouden. Ten overstaan van de notarissen J. de Rede en J. Brants zullen schilderijen, aquarellen, tekeningen en kunstvoor werpen geveild worden, afkomstig uit de nalatenschap van de kunstschilder 11. Boot. De veiling wordt dinsdag 17 en woens dag 18 maart gehouden, 's morgens om 10 uur. De kijkdagen zijn zaterdag 14 en maandag 16 maart van 10-4 uur. In totaal zullen 107 werken van Boot wor den geveild.^ Verder werken van andere sctalders, die i" zijn bezit waren, en talrijke andere persoonlijke bezittingen. liiiii'iiiiiiiiwiinifMiMiiiiiimiiiiiiiiiiiiiummtciiMfniiiri (Advertentie) BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Verwachting tot donderdagavond, (opgemaakt te 11.15 uur). Droog weer met opklaringen, maar in de nacht en ochtend voornamelijk in het noorden van het land hier en daar mist. Zwakke tot matige oostelijke wind. Vannacht lichte vorst, morgen overdag in bet alge meen iets hogere temperaturen dan vandaag. Donderdag: Zon: 7.01—18.39 Maan: 6.53—16.33 (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT, 11 maart Bijna het hele land lag vanmorgen in een dichte mist met twee tot zes graden vorst De vrij sterke zon zou voor zorgen dat de mist op de meeste plaatsen in de middag zou verdwijnen. Bij ie Golf van Biscaje ontwikkelt zich een de pressie die in de richting van West- Frankrijk trekt Deze kan in de tweede helft van de week een verandering brengen met aanvoer van wat zach- tere lucht waarbij de vorst geleidelik wordt verdreven. iiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiii,immuun,innmn, Uw girobetaling voor dit kwartaal zien wij gaarne een dezer dagen tege moet op: Postgiro 143480 abonnementsprijs bedraagt: f 3,25 per maand f 9.65 per kwartaal vermeldt op Uw betaling s.v.p. het i (ledige bezorgadres. Administratie Nieuwe Haariemsche Courant

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 1