Wat zal ik met Pasen dragen Ik heb niets om aan te trekken FEESTDAGEN extraatje met de PLUS Mevrouw Kleding en hobby schoonmaak „/Ze weef Tief woa niet. Deze, die rode Ficfca Wüst: ,JHisschien zie ik of die blauwe met iets leuks op een show". rode figuren? Of iets nieuws? Wie zal het zeggen?" Hebt u ook niets, werkelijk niets, om aan te trekken, juist als u er op uw best uit wilt zien? Staat u ook wel eens mismoedig voor uw garderobekast, dit japonnetje verwerpend, omdat de hakken van het enige paar schoenen, dat daarbij past, finaal versleten zijn, het andere omdat de rits daarvan kapot is, het derde omdat daar een akelige vlek op zit en het vierde omdat u daar helemaal op uitgekeken bent? Kent u ook van die momenten, waarop al uw jurken en pakjes u mijlenver de keel uithangen en waarop u het gevoel hebt, dat u eigenlijk niets bijzonders meer hebt? J^ieuw pakje Wensen genoeg Fiet Koster: „Ik héb toevallig iets nieuws, een pakje in alpaca. Dit is het jasje ervan". Tot slot zijn we op bezoek ge weest bij mevr. E. H. Straver aan de C. van Nieveltstraat in Rotterdam, vrouw van een hoofdonderwijzer en moeder van vier dochters, Margriet van veer tien, Ada van twaalf, Birgitta van negen en Christine van vijf jaar. Mevrouw Straver zal met Pasen een black watch deux pieces dra gen, een heel eenvoudig, maar heel elegant pakje, èn praktisch want het is van niet kreukende stof. harriet Wilt u uw man en kinderen op de Paasdagen iets extra lekkers voorschotelen? Mis schien kunnen we u daarbij hel pen, door u het recept te geven voor een abrikozentaart, die u bij de koffie kunt presenteren. Het is afkomstig van het Voorlichtings bureau voor de Voeding. Mevrouw Straver: „Dit pakje wordt het". Huisvrouwelijkheden WEES VOORZICHTIG bij de ,V,A Jgifi&K kéiZSY' if ■I;.vy< $§Éff '■-' En wat te doen, als dit u overkomt, wanneer u er in de letterlijke zin des woords op uw paasbest uit wilt zien? Ol kent u deze problemen niet? Weel u al wat 11 met Pasen aan zult trekken? Ik heb deze vraag voorgelegd aan vier vrouwen, een cabaretière, een man nequin, een zangeres en een „gewone" huisvrouw. Ik heb toevallig een nieuw pakje en iv. re-S dat dat aantrek", zegt Fiet Koster, cabaretière en moeder van een vier jaar oude dochter, Macha. Ze laat me dat pakje, een chic deuxpièces in bordeauxrode alpaca zien. Maar dat betreft dan haar gar derobe voor overdag, 's Avonds zal zij nogal eens van japon verwisselen, want op beide Paasdagen treedt zij op in Café Chantant Adam en Eva te Haar lem, samen met haar man en de drD andere leden van het gezelschap, Car" ry Tefsen, Cees van Oyen en Enrico Neckheim. Wat zij dan zoal draagt? „Een jurk met grote gekleurde ruiten erop, die draag ik in het nummer de „Zwolsman Sisters". En dan heb ik een satijnen avond toilet, cerise, met struisvogelveren, daarin geef ik een parodie op Yma Sumac. En ik heb een zwart fluwe len japon, en een toilet in zilver lamé. Als ik op een van de twee Paasdagen een dineetje zou hebben, dan zou ik iets blotigs aantrekken, een jurk met een boothals of zo. Op gewone dagen loop ik thuis (dat is in haar gezellige woning aan de Iepenlaan in Bloemen- daal) het liefst rond in een lange broek en een trui". Die voorkeur voor gemakkelijk zit tende kleding, als je thuis bent, heeft ook Vicka Wüst, echtgenote van een zakenman, moeder van de anderhalf jaar oude Tessa en man nequin. Zij heeft enige tqd bij het ca baret van Wim Kan gewerkt en vóór die tijd volgde ze een opleiding aan een Parijse filmschool. Ze woont op een heel leuk ingericht zolderetage aan de Nassaukade in Amsterdam. Wat ze op Pasen aantrekt? „Dat hangt er van af. Het kan best zijn dat ik op een show iets zie, waar ik hele maal kapot van ben". Ze weet wel, wat ze graag zou willen hebben: ,,'s mor gens zou ik een marineblauw pakje met een plooirok willen aandoen, 's middags een zwarte crêpe georgette japon met organza mouwen en grote manchetten, een jurk met een wijde rok en hele maal doorgeknoopt, gecombineerd met een witte mantel. Als ik 's avonds thuis een etentje zou geven, zou ik iets wil len hebben van Pipart. Ik heb een foto gezien van een beige broek met een jasje van puur zijde. Als ik uit zou gaan en als het niet te koud is, iets fragiels, een crèpejurkje in een heel lichte pasteltint bijvoorbeeld. „Maar het kan best zijn, dat ik iets heel anders aantrek, of dat ik op een van de twee paasdagen in een broek en een jumper loop, op platte schoenen." zu iiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Voor het deeg van de abrikozentaart (voor een springvorm met een middel lijn van plm. 20 cm) hebt u nodig: 3 eieren, 65 gr. (3/4 kopje) bloem, 35 gr. (5 eetlepels) maïzena, 120 gr. (bijna 1 kopje) suiker, zout, geraspte citroen schil, boter of margarine. Voor vulling eS Sarnering: 100 gram gedroogde abrikozen, i blik abrikozen van plm. 400 gr., i/z <J1 water, 3 gr. (2 blaad jes) gelatine, citroenschil, plm. 50 gr. (5 eetlepels) suiker, 1/8 liter slagroom en 50 gr. amandelen. De vorm invetten en met bloem be stuiven. In een kom, die in een teil met warm water is gezet, de eieren met de suiker en de geraspte citroenschil lang kloppen tot een dikke, schuimige mas sa. De oven voorverwarmen. De bloem, de maïzena en een beetje zout samen zeven en luchtig, bij gedeelten, door de eimassa mengen. Het beslag in de vorm overdoen en in één uur in de ma t's warme oven gaar en lichtbruin bak ken. De taart is gaar als hij loslaat van de vorm en de bovenkant stevig en veerkrachtig aanvoelt. De oven uit draaien en het gebak nog een paar mi nuten in een open oven laten staaul A eem daarna de taart uit de vorm en iaat hem op een rooster afkoelen. Zet de amandelen op met koud water en eng dit aan de kook. Overgiet de amandelen daarna met koud water, pel en droog ze, hak ze in kleine stukjes eu ,.nt ze op een bakblik in de lauwe oven lichtbruin roosteren. Dan beginnen we aan de vulling. Laat "e blik abrikozen uitlekken en vul het sap met water aan tot plm. 2 1/2 dl. Was de gedroogde abrikozen (een nacht we ken in het sap) en laat ze zachtjes gaar koken in het sap. De gelatine 5 a 10 mi nuten in koud water weken. Neem de abrikozen van het vuur en laat de sui ker en de goed uitgeknepen gelatine al roerend erin oplossen. De massa door een zeef wrijven of met een mixer fijn maken en laten afkoelen. Klop de slag room half stijf en meng het grootste deel ervan luchtig door het abrikozen- moes. Proef even of het moes zoet ge noeg is en doe er anders nog wat sui ker door. Snijd de taart in drie plakken en strijk ruim de helft van het abrikozenmoes daartussen. Bestrijk de bovenkant en de zijkanten met de rest van het moes. Druk de amandelen tegen de zijkant en garneer de bovenkant met de abrikozen uit blik en met roosjes van stijfgesla- gen slagroom. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIlllll Ik weet 't echt nog niet", zegt Willeke Alberti peinzend. „Het hangt er ook wel van af, wat voor weer het op Pasen is. Misschien koop ik iets nieuws; kleren kopen is een hobby van me. Ik heb wel een paar nieuwe schoe nen, groene, die kan ik mooi dra gen bij het camelpakje, wat ik nu aanheb. En daar wil een groene trui bij hebben, met een hoge col, en een tas in dezelfde kleur. Tja, en als het niet zulk goed weer is... Ze haalt een paar japonnen te voorschijn en bekijkt die keurend. Zal het deze worden? Of die...? Of iets heel anders? Zo, en wat zal ik nu zelf eens aan trekken? Ik weet het werkelijk niet. Ik heb niets om aan te trekken In de Consumentengids, het maand blad van de Nederlandse Consu mentenbond, lazen we een waar schuwing, die we u graag willen doorgeven, voor het geval u, vóór de Paasdagen, uw toiletten, wastafels of badkuip een schoonmaakbeurt gaat geven. Hiervoor zijn speciale midde len in de handel, meestal loog of an dere alkalische stoffen bevattend, die, als ze met bleekwater in aanraking komen, het gevaarlijke chloorgas kunnen doen ontstaan. Als een huisvrouw zo'n middel heeft gebruikt en daarna nog eens een nabehandeling met bleekwater toepast, kan dat dus gevaar opleve ren, vooral wanneer het in een slecht geventileerde ruimte gebeurt. Dat gevaar doet zich niet alleen voor bij gecombineerd gebruik met bleekwa ter, maar ook met middelen, die o.a. bleekwater bevatten. Dit is trouwens niet de enige ge vaarlijke combinatie van huishoud- middeltjes. Er is op dit gebied zoveel nieuws aan de markt en er wordt daarbij van zoveel verschillende stof fen gebruik gemaakt, dat de Consu mentengids adviseert: gebruik nooit meer dan één middel tegelijk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 25