ZONDAG Palmpaas- optochten in Haarlem, Overveen en Heemstede houtribo EURO-BEHANG Haarlemse Schoolvoetbal Assistenten gevraagd „Days of wine and roses": twee mislukte levens door de drank l'n Kwastje Plasticolor doet wonderen I Agenda voor Haarlei en omgeving Verf? Plasticolor! HOORTOESTELLEN DE NEMESIS GROEP i GEERVLIET N.V. Ziekenfondsbijdragen 79,50 Damkampioen schap van Heemstede Laatste Jongeren- conferentie [•eM De Triffids komen Het mysterie van het landhuis Koninginnen van de nacht Terug uit de hel Overige films MEUWSEN speelt het klaar SCHOORSTEENPLATEN A bstracto Hubocolor Hubosol Boete van 50,-— voor onwillige ijsbereider Studio Lido Roxy Frans Halj Luxj Collecte Stichting Kennemer Dieren tehuis door FRANCIS DURBRIDGE VRIJDAG 20 MAART 1964 PAGINA 2 HAARLEM, 20 maart Onder auspiciën van de Katholieke Ver eniging voor het Gezin zullen zon dag vele Haarlemse kinderen met hun palmpaas door de stad trek ken. De verschillende kleurige op tochten vertrekken meestal vanaf de speeltuinen. Hieronder laten wij de routes volgen, die de stoe ten zullen nemen. Burcht ter Cleeff Don Bosco Dantele Jeugd Elba Hof van Eden Jong Leven Kindervreugd Mariagaarde N oordervreugd Schaapskoooi Zaanenoord Oveerveen Heemstede om zijn collectie regenjassen te combineren met verfijnde exclusiviteit u kunt uitstekend terecht bij V Julianapark 44 TeleToon 55530 J0802 SPECIALITEIT DONZEN DEKENS I schacchcista. a reimee Lee Remick en Jack Lemmon als de drank Joe en Kirsten Clayhopeloos aan verslaafd. Films Muziek Toneel Diversen Cabaret: Tentoonstelling Joh. Seb. Bach, wiens Mattheus- of Johannes-Passie deze week weer verschillende keren zal wor den uitgevoerd. Haarlem, Tel. (02500) 16171 van alle binnen- en buitenlandse fabrikaten. VLAANDEREN FILMJOURNAAL Om half drie verzamelen zich de kinderen op de speelplaats van de H. Hartschool (meisjesschool) aan de Vel- serstraat. Om 2.45 uur vertrekt de op tocht voor het maken van de volgende route: Velserstraat - Kleverparkweg - Sant poorterstraat - Jan Steenstraat - Golt- ziusstraat - Verspronckweg - Brederode- straat - Kleverparkweg - Begastraat - v. d. Meerstraat - Molijnstraat - Heda- straat - Engelzstraat - Velserstraat - Saenredamstraat - Maerten van Heems kerkstraat - Halte bij Ziekenhuis St. Joannes de Deo - Maerten van Heems kerkstraat - Schqtersingel - van Ostade- straat - Kleverparkweg (halte bij Pas torie) - Velserstraat (school). De kinderen van „Don Bosco" worden om 1 uur op de speeltuin verwacht. Voorafgegaan door de Sint Jorisband vertrekt de stoet voor de volgende route: Phoenixstraat - Gonnetstraat - Ripper- dapark - Parkstraat - Jansweg - Ken- nemerplein - Kruisweg - Kruisstraat - Barteljorisstraat - Grote Markt - Ko ningsstraat - Verwulft - Grote Hout straat - Spekstraat - Oude Groenmarkt - Klokhuisplein - Riviervismarkt - Jans straat - Nieuwe Gracht (noordzijde, langs de Bisschop) - Kruisweg - Park laan - Phoenixstraat (speeltuin). Op de speeltuin aan de Planetenlaan ls het om nalf twee aantreden geblazen. Om 2 uur vertrekt de stoet, voorafge gaan door het Tamboer- en Pijperkor psen de Harmonie van de muziekvere niging „Soli Deo Gloria" uit Santpoort, voor het maken van de volgende route: Planetenlaan - Ambachtstraat - van Wickevoort Crommelinstraat - Spaarn- rijkstraat - Rijksstraatweg - Preanger- straat - Timorstraat - Hodsonstraat - Jan Gijzenkade- - Rijksstraatweg - brug over, links af - Jan Gijzenkade - Dieze- straat - halt op het kerkplein vóór de pastorie - Rijksstraatweg - Planetenlaan (speeltuin) Vanaf kwart vóór één verzamelen op de speeltuin. Voorafgegaan door een band vertrekt de stoet om één uur voor de volgende route: Ged. Schalkburgergracht - Reitzstraat - Benviljoenstraat - Hertzogstraat - Ged. Schalkburgergracht - Colensostraat - Pres. Steynstraat - Gen. Joubertstraat - Gen. Cronjéstraat - Spaansèvaartstr. - Goetzeestraat - Reitzstraat - Gen. de la Reystraat - Kloosterstraat - Pres. Steynstraat - Reitzstraat - Ged. Schalk burgergracht (speeltuin). Om 12.45 uur wordt de stoet op het schoolplein aan de Geuzevesperstraat opgesteld. Met muziek voorop vertrek ken de kinderen om 1.15 uur: Geusevesperstraat - Reviusstraat - Tesselschadestraat - Roemer Visserstraat - Dullaertstraat - Roskamstraat - Mui- derslotweg - Vergierdeweg - Gijsbr. van Aemstelstraat - Badelochstraat - Jeph- tastraat - Eksterstraat - Tesselschade- plein - Jan Luijkenstraat Muiderslot- weg. Om 12.30 verzamelen op de speeltuin. Voorafgegaan door de muziek vertrekt de stoet om 1 uur precies en gaat langs de volgende route: Kromhoutlaan - van Loghemstraat - Pr. Beatrixplein - Pr. Bernhardlaan - Jac. van Looystraat - van Zeggelen- straat - A. Piersonstraat - J. van Walré- straat - Cremerstraat - van Zeggelen- straat - Craandijkstraat - Dr. Schaep- manstraat - A. C. Krusemanstraat - van Zeggelenplein - Pr. Bernhardlaan - via Bejaardencentrum naar de Berlage- laan - Kromhoutlaan (speeltuin). Om 14.15 verzamelen de kinderen zich op de speeltuin Godfried van Bouillon straat. De kinderen stellen zich op in de leeftijdsgroepen van 5 tot 7 jaar, 8 tot 10 jaar en 11 tot 13 jaar. Voor de mooiste Palmpaas worden in elke groep prijzen beschikbaar gesteld. Om 14.30 uur komt de jury op de speeltuin om de prijswinaars aan te wijzen. Om 15 uur vertrekken we voor het maken van de volgende route (met de harmonie St. Bavo en ons eigen trommelkorps): Godfried van Bouillonstraat - Gouw- weteringkade - Damiatestraat - Emo- straat - Kruistochtstraat - Nagtzaam- plein - Amsterdamstraat - A. L. Dyse- rickstraat - Teylerplein - Jacob Geel- straat - Hofdijkstraat - Zomerkade - Kruistochtstraat - Pladellastraat - Han- nie Schaftstraatstraat - W. Pijperstraat - Dunclerstraat - Dirk Schaferstraat - Bernhard Zweersstraat - Zomervaart - Gouwweteringkade - Speeltuin Godfried van Bouillonstraat. De kinderen komen tussen 2 en 2.15 uur bijeen op de speeltuin. Om 2.30 uur vertrekt de stoet met muziek voorop voor een feestelijke wandeling langs de volgende route: Westergracht - Mgr. Bottemanneplein - Emmaplein - Karei van Manderstraat - Dahliastraat - Resedastraat - Pijlslaan (overweg over) - van 't Hoffstraat - le Theemsstraat - Theemsplein - Tromp straat - Jan Evertsenstraat - Bancker- straat - de Ruyterweg - overweg Wes tergracht - Westerstraat - Leidsestraat - Jan Nieuwenhuizenstraat - Westergracht - Leidsevaart - Westergracht (speeltuin). Om half twee worden de kinderen verwacht op de speeltuin aan de Pla netenlaan. Om precies 2 uur vertrekt de stoet, voorafgegaan door het Tamboer en Pijperkorps en de Harmonie van de muziekvereniging „Soli Deo Gloria" uit Santpoort voor het maken van de vol gende route: Planetenlaan - Ambachtstraat - van Wickevoort Crommelinstraat - Spaarn- rijkstraat - Rijksstraatweg - Preanger- straat - Timorstraat - Hodsonstraat - Jan Gijzenkade - Rijksstraatweg - brug over, links af - Jan Gijzenkade, Dieze- ,-_halt op het kerkplein vóór de Tijksstraatweg - Planetenlaan voorafgegaan door de St. Jorisband, voor het maken van de volgende route: Witte Heerenstraat - Magdalenastraat - Ursulastraat - Krocht - Nieuwe Groen markt - Zijlstraat - Ged. Oude Gracht - Raaks - Brouwerskade - Anslijnstraat - Zijlweg - Duvenvoordestraat - Nico van der Laanstraat - Pieter Kiesstraat - Ga- renkokerskade (zuidzijde) - Burg. Bo- reelstraat - Burg. Sandbergstraat - Kin derhuissingel - Zijlstraat - Witte Hee renstraat (speeltuin). De kinderen van de Mgr. Huibers- school verzamelen zich om kwart over één op het schoolplein. De kinderen van de Jacintha-kleuterschool zorgen om twee uur op hun eigen school aanwezig te zijn. Een aantal grotere kinderen zal hun Palmpaas mogen brengen aan de zieken in de Maria-stichting en in de parochie aan enkele zieken en bejaar den. De route is als volgt: Belgiëlaan - Engelandlaan - Neder landlaan - Zweöenstraat - Belgiëlaan - Finlandstraat - Nederlandlaan - Europa- weg - Belgiëlaan - Frankrijklaan - Oostenrijklaan - Zwitserlandlaan - Ita- liëlaan - Polenstraat - Ruslandstraat - Belgiëlaan (schoolplein). De kinderen komen om 1 uur bijeen op de speeltuin aan de Zaanenstraat. Om 1.30 uur vertrekt de optocht voor het maken van de volgende route, voorafgegaan door het muziekkorps „Apollo": Zaanenstraat - Indischestraat - Wel tevredenstraat - Weltevredenplein Bataviastraat - Spaarnhovenstraat - Timorstraat - Floresstraat - Lombok straat - Ceramstraat - Atjehstraat - Obisstraat Spaarndammerweg (speelt.) i De kinderen worden om kwart vóór een verwacht op de speelplaats van de school aan de Korte Zijlweg. Om 1 uur vertrekt de stoet - voorafgegaan door „De Spaarnebazuin" - voor het maken van de volgende route: Korte Zijlweg - Zandvoortërpad - Korte Zijlweg - Ramplaan - Schoon oordlaan - Noorder Tuindorplaan - Oos- ter Tuindorplaan - Midden Tuindorp laan - Zuider Tuindorplaan - Tuindorp laan - Ramplaan - Leendert Meeszlaan - Croesestraat - Rollandslaan - Hospes laan - Voetpad naar Houtmanpad - Houtmanpad - Korte Zijlweg. De kinderen komen om één uur op het Raadhuisplein bijeen. De route is als volgt: Raadhuisstraat - Havenstraat - Dr. P. C. Cuyperlaan - H. de Keyserlaan - Heemsteedse Dreef - Camplaan - Wil- helminaplein - Achterweg - Laan van Insulinde - Borneostraat' - Celebesstraat - Sumatrastraat, naar eindpunt St. Au- gustinusschool a.d. Molenwerfslaan. (Advertentie) 19 FILIALEN uwsen HAARLEM: GROTE HOUTSTRAAT 32, TELEF. 13440 AdvertentieV HEEMSTEDE, 20 maart Nadat enkele achterstallige en afgebroken par tijen een besluit hadden gevonden is de vijfde en laatste ronden van de voor», wedstrijden onder zeer grote spanning gestreden. De kanshebbers verschilden met elkanders meestal slechts één of twee punten en daar kon de laatste par ty precies de beslissing brengen. Hoe gering de verschillen zijn biykt uit on derstaande standen. De uitslagen luiden aldus: Hoofdklas se, groep A: H. BelienJ. Warmer dam 2-0, F. LangeveldJ. Janus 2-0, N. v. HalJ. Warmerdam 2-0. Groep B: D. KleenH. v. Berk 1-1, H. Wil- lemsenC. Beliën 2-0, N. ZomerG. W. Zonneveld 0-2, C. Belien—H. v. Berg 1-1. Groep C: J. B. SluiterL. v. Steen bergen 2-0, W. v. LeuffenJ. Oorthuis 2-0, C. DrayerP. Belien 1-1. i Eerste klasse Groep A: A. J. Veen 'J. Wiegman 0-2, L. v. d. WerffTh. Bot 1-1, J. StevensJ. v. Delden 2-0. Groep B: G. v. EssenH. Mhlmann 0- 2, C. LeenaartsTh. Warmerdam 1-1. Thuisdammers Groep A: C. Belien J. Siykerman 0-2, Th. Knynenburg—C. Belien 2-0. Groep B: J. v. UnenJac. Belien 2-0, H. v. RooyenW. Abeling 2-0. De standen in de resp. klassen en groepen luiden in volgorde: Hoofd A: N. v. Hal 8, H. Belien 7, H. J. Lizé 6, J. Warmerdam 4, J. Janus 3, F. Langeveld 2. Hoofd B: G. W. Zonne veld 8, H. v. Berk 7, D. Kleen 6, H. Willemse 5, N. Zomer 3, C. Belien 0. Hoofd C: L. v. Steenbergen 7, J. B. Slui ter 7, W. v. Leuffen 6, P. Belien 4, C. D rayer 4, J. Oorthuis 2. Eerste A: Th. Bot 8, L. v. d. Werff 7, J. L. Veen 6, J. Stevens 5, J. v. Delden 2, J. Wiegman 2. Eerste B: Th. Warmerdam 8, H. Möhlmann 7, C. Leenaarts 6, G. v. d. Eem 4, J. Belien 3, G. v. Essen 2. Thuisdammers A: Th. KnUnenburg 7, J. Overtoom 5, J. Slükerman 4, J. Draaisma 3, C. Belien 1. Groep B: G. Kruiderink 8, J. H. Smithuis 8, H. v. Rooyen 6, J. v. Unen 5, Jac. Belien 2, W. Abeling 1. Groep C: Peins 12, P. Verhallen 6, T. Bellen 4, K. Koning Aanvankelijk was het de bedoeling, om voor elke klas slechts vier finalisten toe te laten doch om een groot aantal barragepartijen te vermijden en om bil- HAARLEM, 20 maart Morgen avond wordt in de dekenale Sint Jo- sephkerk aan de Jansstraat de laatste jongerenbüeenkomst gehouden. Gedu rende de vastentyd zijn iedere zaterdag avond de conferenties gehouden door moderator F. Keesen uit Den Haag. De meer dan redelijke opkomst heeft de initiatiefnemers verrast. Een groot suc ces zijn de discussiebyeenkomsten ge worden, die iedere keer na afloop by Brinkmann werden gehouden. Gemid deld zestig tot zeventig jongelui namen daaraan steeds deel. Men rekent ook voor de laatste byeen- komst op een grote belangstelling. Mor genavond zal de samenkomst een by- zonder karakter kragen. Om half negen is er een gemeenschapsmis, die opge dragen wordt door deken drs. Th. Zwartkuis. Moderator Keesen houdt daaronder zyn laatste, en korte, con ferentie. Na afloop van de plechtigheid omstreeks half tien is er weer discus sie bü Brinkmann. HAARLEM, 20 maart De 35-jarige ysbereider W. J. uit Velsen die een jaar geleden had geweigerd zyn rybe- wiis aan de politie te tonen werd gis teren door de Haarlemse rechtbank overeenkomstig de eis veroordeeld tot een boete van vyftig gulden. De man was tot zün handelwpze ge komen uit protest tegen het züns inziens onbeschaafde optreden van drie agen ten na een kleine verkeersovertreding. (Advertentie) voor al uw behang- cn wltwerk HAARLEM, 20 maart. Woensdag 25 maart wordt ln Haarlem weer gestart met het jaarlijkse Paas-voetbaltoernooi voor lagere, ULO- en middelbare scholen. 195 elftallen, verdeeld over vijf afdelingen, doen aan het toernooi mee. De heer J. Brantsma, secretaris van het schoolvoetbal ln Haarlem, zit nog te springen om een aantal volwassenen, die tijdens de wed strijden' toezicht kunnen uitoefenen. Vooral op donderdag 26, vrijdag 27 en dinsdag 31 maart kan de heer Brantsma assistenten gebruiken. Eventuele gedadigden kunnen zich opgeven bij de heer Brantsma, Rese dastraat 43 (tel. 15139). (Advertentie) ook overtrekken lijkheidsredenen heeft de wedstrydlei- ding beslist om voor dé hoofdklasse het aantal uit te breiden tot zes spelers, waardoor deze finale nu gevormd wordt door N. v. Hal, H. Belien, L. v. Steen bergen, J. B. Sluiter, G. W. Zonneveld en H. v. Berk. Voor de eerste klasse hebben zich geplaatst: Th. Bot, L. v. d. Werff, Th, Warmerdam en H. Möhlmann, terwyi de finale voor de Thuisdammers gespeeld gaat worden door G. Kruiderink, Th. Knijnenburg, J.H. Smithuis en C. Prins. De finale vangt aan op dinsdag 24 maart a.s. in het bekende gebouw. Hij kan een excuus aanvoeren, de public-relations-man Joe Clay, voor het feit, dat, hy aan de drank verslaafd raakt. Zyn baantje ligt bedenkelijk op het hellend vlak van het publiciteits- vak. Wat hy te doen heeft en hij weet er zplfs nog enige animo voor op te brengen zou een sterker man moedeloos maken. Koppelarij-met-een- vernisje is genoeg om een behoorlyk man de kroeg in te dryven. Maar voor zyn vrouw Kirsten is er geen enkele rechtvaardiging. Wat lou ter méédrinken was is allengs een harts tocht geworden. De gevolgen blyven niet uit. Joe verzeilt van het ene baantje in het andere. Het gezin verpaupert en verslonst. Dit (,,Days of wine and roses") is een film van Blake Edwards, die het probleem van de alcoholicus zeker niet onzuiver stelt, maar die een te grote dosis gevoeligheid niet uit de weg weet te gaan en zyn stof minder beheerst dan Billy Wilder indertüd in zijn ,,Lost Weekend". By Wilder sloeg de toeschouwer de schrik om het hart; hij werd er per soonlijk bp betrokken. Edwards vertelt hoogstens wat compassie teweegbrengt om twee mislukte levens. De man in dit drama kan aanvan kelijk de wilskracht opbrengen zijn vrouw het goede voorbeeld te geven. Zij zetten de drank aan de kant en werken hard. Maar de reactie volgt. Beiden beleven een afgrüseiyke drank- Advertentie) avond, waarbü de toeschouwer verbas terd toeziet hoe Joe als een wrak naar nóg meer whiskey zoekt. Na een kuur is hü een anti-alcoholist geworden, maar voor zijn vrouw is er geen enkele uit weg. Zy weigert zich medisch te laten behandelen en vleit zich in haar schaar se heldere ogenblikken met de hoop, dat zy sterk genoeg kan zyn om de fles uit eigen beweging te laten staan. Haar man weet wel beter. En zo eindigt de film uiterst triest: man en vrouw gaan definitief uiteen, zy een zekere onder gang tegemoet. Edwards geeft blyk van meer talent dan men uit zyn „High Time" of „Breakfast at Tiffany's" zou hebben kunnen opmaken. Maar het zo juist- genoemde schoolvoorbeeld in dit genre zou hp, om compacter te kunnen ver tellen, om origineler te werk te gaan, nog wel eens mogen zien (als het nog bestaat tenminste). Intussen is hier spra ke van een film, die óók om het on derwerp veler aandacht verdient. In Studio (achttien jaar). CINEMA PALACE: West Side Story. 14 jaar. 2 en 8 uur. FRANS HALS: Koninginnen van de nacht, strikt volw. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur, woensdag 2, 7 en 9.15 uur. LIDO, t/m zondag: The Trifflds komen, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m wo.: Hiroshima, mon amour, ontraden. LUXOR: Terug uit de hel, 14 jaar. 2. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Irma la Douce, strikt volw. 2 en 8 uur. ROXY, t/m zondag: De duivel van Diablo, 14 jaar. Maandag t/m wo.Het mysterie van het landhuis, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: The day of wine of roses, 18 jaar. 2.15. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Vrijdag 8.15 uur, za. en zo. 7 en 9.15 uur: De onweerstaanbare lady, 18 jaar. Zondag 2 en 4.15 uur. wo. 2.30 uur: Gezworen kameraden, 14 jaar. Maandag t/m do. 8.15 uur: Koning der koningen, 14 jaar. Vrijdag 20 maart Concertgebouw. 8.15 uur: Radio Ph. Orkest onder auspiciën van het N. Ph. O. Dirigent: Willem van Otterloo. Solisten: Annette de la Bije, sopraan, Annie Delorie, alt. Programma: Mahler. Zondag 22 maart. Ned. Herv. Kerk „De Hoeksteen", Willem de Zwijgerlaan. 2.30 uur: „Haarlems Kamer koor" en „Haarlems Kamerorkest", Johan nes Passion van Bach. Maandag 23 maart. Concertgebouw. -7.30 uur: Chr. Oratorium Vereniging, met de Matthaus Passion van Bach o.l.v. George Robert. M.m.v. het N.Ph.O., Koorschool van de Kathedrale Basiliek en Piet Kee, orgel. Dinsdag 24 maart. Concertgebouw. 7.30 uur: Chr. Oratorium Vereniging, met de Matthaus Passion van Bach, o.l.v. George Robert. M.m.v. het N.Ph.O., Koorschool van de Kathedrale Basiliek en Piet Kee, orgel. Vrijdag 20 maart. Stadsschouwburg. 8 uur: Rotterdams To neel met „Kiss me Kate". Musical van S. en B. Spewack. Muziek: Cole Porter. Regie: Leonard Steckel. In de hoofdrollen: Lia Dorana, Robert de Vries, Donald Jones en Pieter Lutz. Zaterdag 21 maart Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Ensemble met „Robert, Bertram en Comp" 7aiL„ RejJermans. Regie: Jan Retèl. In de hoofdrollen: Ton ,van Duinhoven, Johnny Hraaikamp en Liselotte Beekmeyer. Zondag 22 maart. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Ensemble met „Robert, Bertram en Comp" van H. Heyermans. Regie: Jan Retèl. In de hoofdrollen: Ton van Duinhoven, Johnny Kraaikamp en Liselotte Beekmeyer. Woensdag 25 maart. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Theater met „Mag ik mét U meespelen? van Marcel Achard. Regie: Anton Lensink. In de hoofdrollen: Shireen Stroker, Jan Gorissen en Piet Kamerman. Donderdag 26 maart. Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelvereniging De Proveniers met „Suja, Suja, Zeeman". Vrijdag 20 maart. Frans Halsmuseum. 8 uur: Receptie door gemeentebestuur ter gelegenheid van de opening van het bloembollenseizoen 1964. Lange Veerstraat 16, Het gebouw van 't Nut. 8.15 uur: Nederlandse Genealogische vereniging. Lezing over „De graven van Holland" door dr. H. Bruch. Zaterdag 21 maart Brinkmann, Kroonzaal. 8 uur: Vrijgezel- lenbond, dansavond o.l.v. P. Walbeek. Dams- orkest „Kwartet de Flintstones". Zondag 22 maart. Sociëteit Ekestos, Stationsplein: „Kwintet de Stablemates" o.l.v. Martin Verlinden. Maandag 23 maart. Teylers Museum, Spaarne 16. 8 uur: Lezing door Prof. Dr. V. J. Koningsberger. Onder werp: „De biochemische grondslagen van het leven". Woensdag 25 maart. Concertgebouw, tuinzaal. 8 uur: Ned. Reis- vereniging afd. Haarlem. Lezing met dia's over Lugano, Dolomieten en Engadin. „Waar aarde lucht in bloemen en geuren", door B. Baaner. Donderdag 26 maart. Ramplaan 26, samenkomst, 6.30: Kon. Ned. Natuurhist. Vereniging, Vogelexcursie in het Brouwerskolkpark, o.l.v. Drs. R. Kofman. „Adam en Eva", Raamvest 5: Iedere avond (behalve dinsdag) van 8 tot 1 uur cabaret met Fiet en Frans Koster, Carry Tefsen en Cees van Oyen en pianist Enrico Neckheim. „Wiedewagen", Waaggebouw Damstraat. Intern, programma door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Iedere vrijdag-, zater dag- en zondagavond van 8 1 uur. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 5 uur. 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 1 5 uur. Prentenkabinet: Tentoonstelling van Per- dsche miniaturen. T/m 19 april. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10 12 30 en 'van 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. T/m 11 mei: Tentoonstelling „Paste en Verrijzenis". Museum „Het Huis van Looy" Interscholair Jeugdtoemooi t/m 22 maart. Geopend van 10 17 uur. Zondag van 14 17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy. Kleine Houtweg 103, het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Geopend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Marlus Bauerlaan 7, Aerdenhout (voor heen Tramweg): Tentoonstelling van werken van Hugo Landheer. Geopend zaterdag van 2 5 uur of na cfspraak, telefoon 43644. Kunstzaal „In het Goede Uur", Nieuwe Kerksplein 1. Tijdens de maand maart tekeningen van Frieda Holleman. Geopend van 10 6 en 8 12 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1, 2e etage: Expositie „100 ambachten van Jan Luyken. Dagelijks van 10 5 g'Tentoonstelling „5 tot 500", schilderijen, tekeningen, aquarellen en gravures. Kunstzaa! Barteljoris, Barteljorisstraat 32: Tekeningen van Charles J. Kern por Geopend maandag van 13 18 uur. Dinsdag t/m za van 9 18 uur. Huize Bloemenheuvei, Bloemendaal: Ten toonstelling van werken van Dirk Breed. Geopend van 10— 17 uur. Zondag van 14 17 uur, t/m 30 maart. Vtshal: T/m 19 april: Werken van Co Westerik. Keukenhof te Llsse: Bloemententoonstel ling. Geopend vanaf 8 uur tot zonsonder gang tot medio mei. Kasteel Keukenhof: Schilderijen, plafond schilderingen en kunstvoorwerpen. Triffids zyn vleesetende planten, die door de ontploffing van een meteoriet dusdanig, groeien en zdch zelfs-kunnen voortbewegen, dat zy een bedreiging voor de mensheid worden. En daar deze mensheid door dezelfde ontploffing.blind is geworden, is het duideiyk, dat afweer- maatregelen tegen het grote gevaar uiterst moeilijk kunnen worden geno men. Er is echter een klein aantal mensen, dat het gezichtsvermogen heeft behouden en dat zich met de moed der wanhoop tegen de monsters teweerstelt. Een nonsensicaal science fiction ver haal, dat nogal stuntelig en doorzichtig wordt verteld en dat eerder de lach dan een zekere beklemming gaande maakt. Een sensationele geschiedenis, waarvan rrten (gelukkig!) geen nacht merries zal overhouden. In Lido (achttien jaar). Tot en met zondag. De film „Hiroshima, mon amour", die na zondag wordt gedraaid, is door de K.F.C. „ontoelaatbaar" ge keurd. Eeriyk gezegd, is het in de film „Het mysterie van het landhuis", welke van maandag tot en met woensdag in Roxy draait, allemaal erg ingewikkeld. Er is een broer, die acht jaar geleden zelf moord zou hebben gepleegd, maar die toch niet dood suhynt te zyn. Er is een pseudo-verpieegster, die op set goede moment wordt vermoord. Er is een an dere broer, die voor normaal versleten, maar die stapelgek blokt te zijn. Er is een zuster, die voor gek wordt verklaard, maar die normaal is. Dan is er nog een tante, die ze niet aiie vüf by elkaar heeft. En tenslotte is er een eerlijke bedrieger, die aan „Het Mysterie van het Landhuis definitief en afdoende een einde maakt. Met medewerking van Janette Scott, Oliver Reed, Shelia Burrel] en Alexan der Davion heeft de regisseur Freddie Francis volgens het geijkte griezelpro cédé zoveel onwaarschijnlijkheden in zün fill" bijeengebracht, dat we geen ogenblik in het verhaal kunnen geloven ■en evenmin in de griezeligheden, die hoogstens lachwekkend aandoen. De schurk in het stuk vindt de ver- diended ood in de vlammen en daarmee is dan aan het rechtvaardigheidsgevoel vand e toeschouwer voldaan, ais nu tenminste na het zien van al die ver basterende nonsens nog enig ge voel heeft overgehouden. (18 jaar.). De „Koninginnen van de nacht". Wj'" ke film in Frans Hals draait, zijn vele vrouwen en meisjes, die overal te wereld een miljoenenpubliek 4®"* sement bezorgen in theaters, cabaret»- revues en nachtclubs. De films is documentaire reportage zonder fei verhaal, zy het dat de bedoeling gein" keiyk te achterhalen valt. De toesc?? wer wordt over heel de wereld mef'.p voerd om het nachtelijk amusemer' alle continenten mee te beleven, de liefhebbers. (Str. volw.). Liefhebbers van oorlogsfilms zullj' geen spyt hebben van „Terug uit J hel", het verhaal van een eenvoud:? jongen, die met veel moeite in het An}^ rikaanse leger wordt opgenomen en 4i! aanvankelyk de spot opwekt van zHP makkers. Maar gaandeweg wint hy Ier sympathie. In de gevechten tege" de Duitsers weet hy zich zo te onder scheiden, dat hem een hogere raw wordt aangeboden. Hij weigert. Hy f}. de geiyke van zijn vrienden blyven. V oorlog woedt voort. De intelligent vechtjas is overal nummer één, l* moet wel een hogere rang aanvaarde?: hy brengt het steeds verder, totdat her een militaire opleiding wordt aangek den, wanneer de oorlog voorby zal zij?: Hy accepteert die aanbieding, want M is zyn grootste wens in het leger te blil' ven. Op het hoogtepunt van de strii? echter, wanneer hy kans ziet, staand8 op een brandende tank, in zyn eentj' een troep Duitsers te weerstaan, word' hy echter zo gewond, dat hy na de oor log niet meer voor het leger geschik' is. Met de allerhoogste onderscheidin gen beladen keert hy terug uit de hél- *Z) „Irma la douce" is ook volgende week nog in Rembrandt. Een Franse musical door Amerikanen op hun manier ver teld. De Fransen winnen het ruim schoots. (Strikt volwassenen). Aan d» „West Side Story", die in Cinema Pa lace draait, komt geen eind. De storj biyft kennelijk boeien. (Veertien jaar). In Roxy is tot en met zondag de film „Ded uivel van diablo" te zien. Een byzonder goede western, waarin Audy Murphy de hoofdrol speelt. Minerva brengt 's avonds tot en met zondag „De onweerstaanbare lady". Een autokome- ÜieV waarin dé Britse humor nfet zo best aan zyn trekken komt. (Achttien jaara. Zondag- en woensdagmiddag zyn Stan Laurel en Oliver Hardy present als „Gezworen Kameraden". De jeugd vooral zal er een lachertje aan heb ben. (Veertien jaar). Tenslotte maan dag tot en met donderdag „Koning der Koningen". Een Amerikaans, spectacu lair product, waarin het leven van Chris tus wordt verfilmd. (Veertien jaar). Advertentie) HAARLEM, 20 maart De StichtinS Kennemer Dierentehuis heeft bUoa haar doel bereikt: te beginnen met e bouw van een streekdierenasyl» waarin een dierenpension, -hospitaal en -be graafplaats zullen zyn opgenomen. De grond 6611 bouwterrein in de Zand- voortse duinen is reeds in het be zit van de stichting, terwijl de bouw commissie haar voorstellen betreffende bouw en inrichting vrywel gereed heeft. Het benodigde kapitaal is het enige zwakke punt. De stichting heeft daarvoor reeds ver schillende collectes, en andere evene menten georganiseerd. Ook in de week van 23 tot en met 28 maart zal W Heemstede en in de week van 30 maart tot en met 4 april in Haarlem een col' lecte worden gehouden. Bovendien heeft de stichting een postkaarten-actie op touw gezet, waarby 800.000 postkaarten zullen worden verzonden. Voor de col lecte kunnen collectanten zich opgeven by de adressen Adr. Pauwlaan 17 in Heemstede en President Steynstraat 8» in Haarlem. Advertentie) Haarlpm T<ql Bezoekt ons of bel ons op voor het vrijblijvend geven van Inlich tingen thuis. Dagelijks geopend van 9-17.30 uur. 's Zaterdags van 9-13 uur. WflT BERIJDT HIER Hi- WIE MflRRTE VlflflW DEREN LOS? WRRR IS HO, V0SPER DIT HEB JE NIET MEER N0DIS, EDDIE'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2