Opzij KVP Genève Handel Strozak Planta het gesprek MEVROUW S1ETSMA BIJT VOOR HAARLEMSE P.T.T. DE SPITS AF Eerste vrouwelijke besteller vanmorgen de wijk in Bloemendaal beperkt het ophalen van huisvuil Reinigingsrechten kunnen dan ongewijzigd blijven Drie bezienswaardige exposities in Haarlem en Overveen Frida Holleman Dirk Breed T.V.- rapport Oud-Schoten neemt afscheid van pastoor A. Coelen VAN DE DAG.,.,? Charles Kemper MMi „Tai Ping" zesde Chinees-Indisch restaurant in Haarlem VOORTAAN EEN KEER PER WEEK Bartel joris) Goede Uur) Bloemenheuvel) Uniformen voor kinderen van drumband D.S.V. ■van het n i ca u'.s Burgerlijke Stand Haarlem Buitenrustbrug vannacht afgesloten Wilhelmine Matthès vervangt Annie Delorie Stemmingen SINT JOZEF-CUP St. Jozefschool Heemstede werd weer winnaar Raadsvergadering Hoofddorp In Schalkwijk MAN, MET RODE BAARD, VALT MEISJES LASTIG INBRAKEN IN TWEE BENZINE STATIONS VRIJDAG 20 MAART 1964 PAGINA 3 1; 71 fn 0verveen lopen momenteel drie tentoonstellingen oefhebber van een eerlijk kunstwerk dat zich in zijn ajoeemng niet te zeer verwijdert van de algemeen waar te nemen werKetijmeid, plezier zal beleven. Als foto die de bespreking van deze exposities begeleidt kozen wij .Fabriek aan de Oise", een waterverftekening van Charles Kemper die doortrokken is van een wonderlijke blauwe kleur wélke op de foto uiteraard niet tot uit drukking komt. De mogelijkheid om voor een aantrekkelijke prijs het eigen interieur met een waardige bijdrage die blijvende vreugde schenkt, te vernjken is op élk van deze tentoonstellingen in ruime mate aanwezig. Eén van de werken van Charles Kemper in Kunstzaal Barteljoris. Op vier april houdt de Noord Hol landse K.V.P. te Haarlem een pro vincie-dag onder het motto „Ont moeting der gewesten". Vraagstukken Van allerlei aard zullen daar aan de orde worden gesteld. Wij hadden soms de indruk dat de K.V.P. zich althans in het open baar te weinig liet gelden waar bet de zaken van de provincie en de ïewesten betreft. Daarom juichen wij dit initiatief toe. Moge de provinciedag de inzet zijn Van goed gecoördineerde activitei ten. Daarbij zullen de deskundigen Waarover de K.V.P. kan beschikken moeten samenwerken met de regio nale vertegenwoordigers. Zo kan men bomen tot een bijdrage ter oplossing Van de problemen die in de provin cies aan de orde zijn. Maandag begint in Genève de we reldhandelsconferentie. Een conferen tie, die door de UNO is bijeengeroe pen, die waarschijnlijk enige maan den zal duren en die als belangrijkste °nderwerp 't moeilijke probleem van *ie handelsbetrekkingen met de onder ontwikkelde landen aan de orde stelt. »oor Nederland neemt de minister Van economische zaken persoonlijk Jan de beraadslagingen deel. Men mag bem en zijn veie collega's alle succes Wensen, want hun taak is voor de toekomst van de vrede van het aller grootste gewicht. Alleenof ze zul ten slagen? Het aantal deelnemers schommelt tussen de twee- en drie- huizend. Babel? De handel (of moeten wij al spre- ben van windhandel?) in onroerend goed neemt steeds grotere vormen aan. Alleen reeds om psychologische redenen moet aan deze prijsopdrij ving paal en perk worden gesteld. De recente ontwikkeling wordt ken nelijk in de hand gewerkt door het feit dat schijnbaar met kwistige hand hypothecaire geldleningen worden verstrekt. Speculatie in effecten wordt tegengegaan door beperking van de geld tot het opnemen van tijd dat ook^f^' Is het niet hoog uju nat ook de hypotheekverlening aan zekere normen wordt gebonden? Vele vriendelijke heren uit de Eer ste Kamer pleiten er voor, dat in de militaire dienst de strozak wordt afge schaft. Wij vinden dat heerlijk. Sena toren, die zich met zorg over slapende recruten buigen. Het kan niet mooier! Wij zijn het er trouwens roerend mee eens. Weg met de strozak! Lang leve bet schuimrubber matras! En tochals straks de strozakken Weg zijn, zullen wij er met heimwee aan terugdenken? En wij weten niet waarom. Het Haagse Gerechtshof heeft be- zaï dat de Unilever niet vervolgd ai worden naar aanleiding van de v rJcbte Planta-geschiedenis. Het cband tussen het eten van deze argarine en de ziekteverschijnselen "Jdt niet bewezen geacht. Dhze handen jeuken. Beter goed gedaan dan goed gezegd. BENJAMIN FRANKLIN. ^II'HlmiliiiininniiHniiHniniiinmniiiiHiiiiiiiHiiiiiiiiniii (Advertentie) Dat onze uitgebreide kollektie kostuums, vooral met het oog op de komende feestdagen, „het ge sprek van de dag" zal zijn, wil len we ons nu echt niet aanmeten. Maar dat zovelen er zich zo gun. stig over uitlaten, stemt ons bij zonder aangenaam. Het zal ons een waar genoegen zijn, ook U de totale kollektie te tonen. ur Zi"i Betere konfektie en herenmode sto. 71 (t.o. Twentsche Bank) Haarlem m?AALEM. ze maart. Het jeugdprogram- jp,,„°or het komende weekeinde luidt: •hina r?ompetitie semie-profs: 1B: Wilhel- ~-ForïT, aarlem, Sittardia—Ajax, Feijenoord ^OAD '54' ADO—Sparta, Blauw Wit- JB: KFCFortuna VI. VelsenVole- -Volendam. wBBSSBBBBm HAARLEM, 20 maart Een deel van de Haarlemse postbestelling gaat sinds vanmorgen door de handen van een vriendelijke dame, die is gekleed in het uniform van de PTT. Het post- district Haarlem heeft namelijk kortge leden een aantal vrouwelijke bestellers bi dienst genomen. De veertigjarige mevrouw J.H.C.C. Sietsma-Lubbers mocht de spits afbijten. Vanmorgen trok zij fris en monter haar wijk in. Achter het lichte karretje met de brie ven, het drukwerk en de kleine pak ketjes. Op het hoofd een vlot grijs hoedje van het stewardessenmodel, gekleed in een donkerblauw mantelpakje met ro de bies en daaroverheen een stevige PTT-jas. trotseerde mevrouw Sietsma de lage temperatuur van de eerste len tedag om te zorgen dat de bewoners in het stukje Haarlem tussen Klevelaan en Kloosterstraat en ten zuiden van de Schotersingel en Koppersingel op tijd hun post in de bus kregen. Maandag krijgt Haarlem er nog een vrouwelijke besteller bij in de persoon van mej. C. Hattert. Behalve deze twee dames heeft het postdistrict Haarlem nog vier dames aangenomen. Het is de bedoeling het aantal vrouwen in de be stelling nog verder uit te breiden. De chef van het stationspostkantoor de a!eE J" Als!chTGTr en de chef bestelling rne i. f6 er> zijn een al optimis me over het experiment. "WÜ durven het wel aan", zeggen ze. „Wjjhebben goede ervaring met vrouwelijk personeel. We hebben al dames ingeschakeld voor het sor- teerwerk en in navolging van andere steden gaan we nu experimenteren niet vrouwen in de bestelling." De aames zullen op voet van volledige gelijkheid met hun mannelijke colle ga s de briefpost in al zijn verschei denheid rondbrengen in het stadsge deelte in Haarlem-noord. Mevrouw Sietsma en mej. Hattert hebben al een korte opleiding achter de rug. Een paar dagen zijn zjj binnenska mers ingewijd om vertrouwd te ra ken met de sfeer. Na het praktische gedeelte op straat volgt weer een theoretische scholing. „Ik vind het reuze prettig werk," zegt mevrouw Sietsma na enige uren ervaring. De heren van de PTT weten wel hoe dit komt. Vrouwen zijn over het algemeen accurater dan mannen zo dat er nog minder verkeerde brieven in de bus vallen dan voorheen. Het is heel afwisselend werk en wat ook veel zegt: de beloning is gunstig. Dames boven de 25 jaar komen m ieder geval boven de 500 in de maand. Een ande re kant van de zaak is dat het perso neelsgebrek op deze prettige manier gedeeltelijk kan worden opgevangen. De PTT kent dus geea discriminatie. Mevrouw Sietsma, bestelster nr. 1, is Arnhemse van geboorte en sinds zeven jaar woont zij ia Haarlem. Jarenlang heeft zij het beroep van verkoopster uit geoefend. „Er is niet zoveel verschil", zegt zij. Je ziet en spreekt veel men sen en je bent altijd vriendelijk voor ze. Een reclamefolder van de PTT heeft haar tot solliciteren gebracht. Er volg de een oproep, een medische keuring en een aanstelling. Nu loopt ze door Haarlems straten, in de eerste dagen nog geassisteerd door de heer N. Hoo- geboom van Bugenem. Het ziet er naar uit dat het experi ment een succes zal worden het is thans niet denkbeeldig dat er eerlang meer vrouwen in de besteldienst zijn dan mannen. Waarom ook niet? Zwaar werk is het niet, het uniform staat leuk, s winters donkerblauw en des zomers licht grijs en de dames gaan met een even zwaar loonzakje naar huls als de mannen. BEVALLEN VAN EEN ZOON- 17 P. A. M. Giling—Veldt. 18 maart': W Steen" voorden—Willemsen; C. Alsema—van Driest" M. E. Toonen—Spoor; A.H. W. van WiereJ —de Boer. 19 maart: W. T. Koster—Jansen- E. StarreveldKotrasch; J. L. Koedijker— Hesseling (2 zonen). BEVALLEN VAN EEN DOCHTER: 18 maart: G. C. WagterMetselaar; H. A KuiperKoop; W. A. M. van Deventer— Zut; P. M. H. HerrotBrouwer; M. G. T. van NeerBraam; H. Bierevan Gennip; W. Mentjoxvan Bogget (2 dochters). ONDERTROUWD: 17 maart: P. M. Lange- veld en L. M. van der Meij. 19 maart: A A. Mermans en S. C. Seheelings; T. J. van der Veldt en C. M. H. Duijns;J. Stuurman en L. Steffers; G. H. Veldheer en H. C M. H. Hol; J. S. van Dam en M. A. D. de Bock. GEHUWD: 19 maart: T. A. van Olst en J. M. Martin; J. E. Vermeulen en M. G. J. Huijbens. OVERLEDEN; 17 maart; J. E. A. Konz. 62 j., Turfmarkt; L. C. van den Broek- van Meer, 97 j., Iordenstraat. 18 maart: G. P. Dahmen, -63 j., Pieter Maritzstraat; J. Bijlsma, 68 j., Nachtegaalstraat; C. L. van Schagen, 49 j„ P. C. Boutenstraat; J. F. DingemansPalm, 83 j.. Bos- en Vaart straat. HAARLEM, 20 maart Na de ope ning van „Tai Ping" aan het Houtplein is Haarlem thans zes Chinese of Chi nese of Chinees-Indische restau rants rijk. Deze week is onder grote belangstelling restaurant „Tai Ping" of „Vrede" geopend. Een zaak met stijl en sfeer is in de plaats gekomen van de rijwielzaak van Van Cornel. In decem ber is aannemer De Nijs uit Castricum met de verbouwing begonnen en met drie maanden kon de zaak worden opge leverd. Het restaurant is 21.60 meter diep en 4.50 meter lang. Een groot gedeelte van de wanden is bekleed met teakhout, en fleurige Chinese lampen en een echte Chinese klok geven het interieur een eigen cachet. Een warme parketvloer past geheel in de sfeer van het restau rant. De keuken is ingericht op de eerste verdieping om te voorkomen dat de wel heerlijke kamer maar soms hinderlijke geuren in het restaurant doordringen. De zaak aan het Houtplein heeft de be schikking over twaalf man Chinees per- sonee. Vijf van hen zijn leden van de uitgebreide familie Chang. Het hoofd van deze familie, de heer Yung Chang is al ruim dertig jaar woonachtig in Nederland. De fir ma Chang is zeer optimistisch gestemd over de toekomst van het nieuwe restau rant, want de Nederlanders en vanzelf sprekend de hier verblijvende Indiërs en Chinezen hebben veel waardering voor de ruim zeventig schotels die het restaurant kan serveren. HAARLEM, 20 maart In de nacht van vrijdag op zaterdag zal de Buitenrustbrug in verband met het leg gen en verleggen van kabels van het p.E.N. worden afgesloten voor alle ver keer uitgezonderd voetgangers. De brug wordt vannacht tussen half twee en half zes afgesloten. Borden zullen de afslui ting aangeven. BLOEMENDAAL, 20 maart De ge meenteraad van Bloemendaal heeft zich donderdagmiddag langdurig bezig ge houden met de problemen rond de re organisatie van de reinigingsdienst. Het uiteindelijke resultaat van de discussies was de aanvaarding van het voorstel van B. en W. om het huisvuil in hef vervolg slechts een keer per week te laten ophalen in plaats van tweemaal. Het reinigingsrecht blijft gehandhaafd op zes gulden per jaar per emmer. De heer LAANE (KVP) informeerde of men met een verhoging van de rechten het niet zo kon regelen, dat in de dichtbevolkte wijken de dienst twee keer per week vuil zou ophalen en in de overige wijken slechts een keer per week. De heer JACOBSON (WD) was felle voorstander voor verhoging van het recht van zes tot tien geilden, maar met behoud van de huidige regeling. Hij las een brief voor van dokter P. M. Wijfcmans, die uit medisch-hygiëni- sche overwegingen gevaar zag in het halveren van het werk van de ophaal dienst. Tijdens het verloop van dit de bat kwam een brief met soortgelijke in houd binnen van de gemeente-arts, dok ter D. K. Heeringa. Mevrouw FAHRENFORT-MEUFFELS (WD) wilde alleen met het voorstel van B. en W. meegaan, indien zij de toezegging kreeg, dat het tuinvuil met een extra auto af en toe zou worden opgehaald. Dit ten gerieve van allen, die zelf hun tuin onderhouden. B. en W. zuilen zich daarover nog beraden. Het beperken van de ophaaldienst kan leiden tot het moeten aanschaffen van meer vuilnisemmers. De heer Stapel (P.v.d.A.) vroeg zich schertsend af of maar nochtans levert alleen zijn ge boorteplaats Kolhorn hem de onderwer pen voor een compleet oeuvre. Hij schildert er de kwakels, de dijken en de huisjes als een ingezetene voor wie het land een geur heeft en de schu ren en stallen een gekende inhoud waardoor het uiterlijk onbelangrijk is. Hij ziet niet schilderachtigheid van de polder zoals een stadsmens, maar be leeft de dramatische poëzie in het ele mentaire bedrijf van de grond en de mens die haar bewerkt. Een sluis met diep water wordt dan een hartslag, en een klamp hooi een beklemmend ge vaarte in de lege wijdte. Zjjn deelheb ben aan de polder voert Dirk Breed door in zijn wijze van schilderen waar in hij zich niet distancieert als de aca demisch gevormde, maar werkt als een zondagschilder met primitieve de tailleringen van daken en bomen, en nauwkeurig weergegeven teksten van verkeerstekens en opschriften. Hij be reikt er met zyn dramatische diepe kleuren de atmosfeer van een magi sche poëzie. Zpn tentoonstelling bij Bloemenheuvel duurt tot 29 maart. Voor de afwisseling heeft Kunstzaal Barteljoris voor deze maand de Rotterdammer Charles Kern- per uitgenodigd die in onze om geving niet helemaal onbekend is om dat hij afkomstig is uit Heemstede en daar, met de groep Argus, een jaar of tien geleden exposeerde. Kemper proeft de schrale romantiek van de so ciaal wat onderkomen buurten. Hij vindt ze in zijn woonplaats Rotterdam in de omgeving van de haven waar boven de eindeloze houten loodsen uit De in Voorburg wonende en in Den Haag meer bekende Frida Hol leman verrast het kunstlievende publiek van Haarlem met een tentoonstelling van haar licht-aanspre- kende werk: een divertissement dat goed aansluit Dij muziek en wijn met kaas van „In 't Goede Uur". Het zijn met gouache aangekleurde schetsma tige notities die precies voldoen in het kleine formaat dat haar goed in de hand ligt en waarin zij mensen weer geeft die verpozing zoeken, in een die rentuin, op de pier, langs het strand. De mens in het onbewust karakteris tieke van zijn houding en gebaar weet Frida Holleman met weinig middelen hier scherp te treffen, en daar omheen plaatst zij een situatie, zo plezierig en bekwaam aangeduid, dat elk werkje boven de illustratie uitstijgt. Haar Interieurs hebben een heel an der uitgangspunt, niet minder onder houdend en scherp van waarneming, maar langs picturale weg opgezet en groter van schaal waardoor de atmos feer en het detail meer doorwerking krijgen. De Noordhollandse schilder Dirk Breed is oezeten van het land schap waarin hij is opgegroeid. Hij studeerde aan de Rijksaca demie en maakte reizen door Europa een mastenbos van kranen de lucht in steekt, en in de industriewijken met de eendere huizen en buurtwinkeltjes op de hoeken van woonstraten. Hij vindt ze in Parijs: de hoge gevelwanden, gepleisterd en verschoten van kleur met balkonnetjes en houten jalouzielui- ken. In de Zuidhollandse polders vindt hij de stille dorpen langs de dijk liggen die pronken met de veel te hoge spit sen van te monumentale neo-gothieke torens. Hij is de schilder van de be trekkelijkheid en de facade die alles doet vermoeden en niets zegt van het leven dat zich daarachter afspeelt; hij schildert het tijdsbeeld na de glorie, de feestzaal van de volgende morgen. Dat geldt ook voor tekeningen die hij van mensen heeft gemaakt, meestal vrouwen in interieurs. Hem treft dan de lelijkheid die het leven achterlaat en de voorgewende onverschilligheid na de desillusie. De kleur van zijn aquarellen die on dersteund worden door een krachtig- doorlijnde pentekening is atmosferisch afgestemd en is doortinteld van een su blieme picturale detaillering die een bij zonder levendige atmosfeer oproept en het bekijken van zjjn bladen „op de hand" tot een extra genoegen maakt. De tentoonstelling duurt tot en met 28 maart. L. T. HAARLEM, 20 maart. Wilhelmine Mat thès treedt vanavond op als soliste in ae tweede symfonie van Mahler die door net Radio Filharmonisch Orkest zal worden uitgevoerd op het achtste vrijdagavond concert van het N. Ph. O. Zij vervangt Annié Delorie die wegens ziekte is ver hinderd. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken d.d. 17 maart het faillissement van N.V. Alge mene lm- en Export Handelmij. „Haarlem' Wilhelminastraat 63, Haarlem. Curator mr. B. J. Lambers, Ged. Oude Gracht 92, Haar- ^Geëindigd door het verbindend worden van de enige uitdelingslijst met een Uit kering van 2,802 M. A. J. Vermin, radio handelaar, Rijksstraatweg 79, Haarlem. Aan conc. cred. kon geen uitkering worden gedaan. de vuilnisemmer dan ook een status symbool gaat worden. Hoe beter men het heeft hoe meer vuilnisemmers men op straat moet kunnen zetten. De heer Strack van Schijndel (KVP) bracht het toenemen van de zogenaamde weggooi- verpakking ter sprake, hetgeen de in tensiteit van de ophaaldienst zal doen toenemen. Wethouder ir. Van der Laan (VVD) had daarover wel enige gege vens. Uit Haarlem. Daar is in de laat ste tien jaar de opgehaalde hoeveel heid huisvuil verdubbeld. Het is thans 800 kg per jaar voor een gezin van vier personen. Er wordt op een toe name van 20 procent gerekend. Na twee uur over het wel en wee van de ophaaldienst te hebben gespro ken kwamen de verschillende voorstel len in stemming. Allereerst het voor stel van de heer Jacobson (WD) om het ophalen van huisvuil op twee keer per week te handhaven. Ebt voorstel werd met 9 tegen 5 stemmen verwor pen. De heer Sissingh (P.v.d.A.) kwam met een voorstel de hoofdbewoner voor de eerste extra aan te schaffen emmer vrij te stellen van de aanschaffings prijs. Deze prijs is vastgesteld op tien gulden. Het voorstel van de heer Sis singh werd met 8 tegen 6 stemmen aanvaard. Wel zal de houder van de emmér voor elke gewone en extra em mer aan reinigingsrecht zes gulden per emmer per jaar aan de gemeente ver schuldigd zijn. Met de stemmen van de heren Gie- ben (WD), Strack van Schijndel (KVP) en wethouder Van der Laan (WD) te gen werd een ander voorstel van de heer Jacobson (WD) met 11 tegen 3 stemmen aanvaard. Dat betrof een ver hoging van het door B. en W. voorge stelde recht voor het verwisselen en ophalen van laadkisten. Er zullen voor lopig twintig zogenaamde containers worden aangeschaft om instellingen ter wille te zijn. BENNEBROEK, 19 maart Op het BSM-terrein in Bennebroek is gisteren voor de dertiende maal het traditionele voetbal-toernooi gespeeld om de „St Jozef-cup" tussen de ploegen van de Bennebroekse St. Franciscusschool en de Jacobaschool, St. Aloyshisschool en St. Jozefschool uit Heemstede. Met groot machtsvertoon hebben de knapen van St. Jozefschool evenals het vorig jaar, de beker gewonnen. Zij slaagden erin al hun wedstrijden te winnen. Aangemoedigd door een groot aantal scholieren en nagenoeg alle onderwijzers hebben de vier teams gistermiddag naar hartelust hun partij kunnen blazen. Dat de St. Jozefschool weer met de sterke troeven op tafel kwam, bleek al in de eerste wedstrijd. De Bennebroekse „Franciscanen" moesten met 3-0 het onderspit delven. St. Aloysius contra Jacoba leverde een puntenverdeling op (0-0) waarna de Sint Aloysianen met 1-0 de eer van de zege moesten laten aan St. Jozef. Nadat laatstgenoemd team ook de „Jacobijnen" met 2-0 hadden overwonnen, was de spanning om de eerste plaats verdwenen. De Jacobaschool won met 3-1 van de St. Franciscusschool en tenslotte bleven de Bennebroekers ook de St. Aioysiusschool met lege handen achter: 1-3. Aanvoerder Hans Bos van de St. Jozefschool mocht onder enorm gejuich van de „Berken- rode"-supporters de kolossale „Cup" in ontvangst nemen. De St. Aioysius school, die evenals de Jacoba drie punten binnenhaalde, veroverde door een beter doelgemiddelde de tweede prijs. Geen enkel schoolteam ging zonder trofee naar huis. Er waren fraaie standaarden beschikbaar ge steld. HOOFDDORP, 20 maart In ver band met Hemelvaartsdag zal de raads vergadering van Haarlemmermeer niet op de eerste donderdag van mei worden gehouden, maar op vrijdag 8 mei. L. J. Semé en echtgenote, Oude Post huisstraat 22, Heemstede: Sportredactie Jan Cottaar.8 (als altijd de blijmoedige Jan Cottaar) Brandpunt Een engel komt naar Babyion inhoud spel 8 (Zal velen niet geboeid hebben) Kijk op kunst 7V4 HAARLEM, 20 maart In hun spik splinternieuwe uniform, een witte blou se met blauwe stropdas, blauwgebiesde lichtgrijze pantalon of rok, witte koppel riem waaraan de trommel wordt vast gemaakt, tennisschoenen en een guitig staande felblauwe jockeypet op het hoofd maakten donderdagavond in de J. Th. de Vriesschool aan de België- laan in Schalkwijk 19 meisjes en jon gens, leden van de drumband DSV, hun opwachting voor genodigden, ouders en belangstellenden. Onder leiding van de 14-jarige tam boer maitre Mattie Hartman lieten zij horen, dat het niet alleen de uniform is die deze drumband niet onopgemerkt iaat, maar zeer beslist ook de muzikale prestaties. De voorzitter van de Drumband ,D(oor) S(trijd) V(erkregen)", de heer M. A. Opmeer, gaf een overzicht van het vele werk, dat in korte tijd is ver richt. DSV werd opgericht op 1 januari van dit jaar, een maand later werden de eerste instrumenten aangeboden en nu, weer een maand later, staan de kin deren al in uniform. De leider van de drumband, de heer P. M. Hartman, deelde mee, dat over enkele maanden ongeveer tien leerlingen aan de band zullen kunnen worden toegevoegd Ook kreeg DSV op deze avond twee nieuwe verenigingsvlaggen, zodat de bevolking in de toekomst weet met welke band men te maken heeft. De grote activiteit van de nieuwe vereni ging ondervond veel waardering bij en kele sprekers: de heren H. J. Lopper- sum, voorzitter van het wijkcomité Haarlem-Oost, R. Catz, voorzitter van het Haarlems Speeltuin Verbond—DSV is sedert 1 februari bij het HSV aan gesloten en Th. Krom van de HWV De Kampioen. HAARLEM, 20 maart De Haarlem se politie heeft gisteravond in de Haar lemmerhout een 24-jarige monteur aan gehouden, die ervan verdacht wordt een aantal meisjes lastig gevallen te hebben. De laatste tijd kwamen er bij de politie klachten binnen van meisjes, die zeiden lastiggevallen te zijn door een man met een rode baard. De politie vond een man met een ro de baard. Na overbrenging naar het bureau van politie bekende deze tien tot vijftien maal meisjes van vijftien tot twintig jaar in de Haarlemmerhout en zeven meisjes in Bloemendaal te heb ben aangerand. Een half uur voor hij in Haarlem werd aangehouden had hij een meisje in Bloemendaal lastig geval len. HAARLEM, 20 maart In de nacht van woensdag op donderdag hebben in brekers geprobeerd de brandkast in het kantoortje van het benzinestation aan het Kennemerplein open te breken. Zjj hebben de brandkast wel versleept, maar niet opengekregen. Er zat een bedrag van 250 gulden in. In dezelfde nacht is ook ingebroken in het benzine-station - service-station op de hoek vein de Prins Bernhardlaan en de Zomerkade. Een surveillerend» agent vond de deur open. Men ver moedt, dat de inbrekers die er rnet smeerolie, benzine en een binnenband vandoor zijn gegaan een valse sleutel hebben gebruikt. HAARLEM, 20 maart „Feitelijk had ik daar moeten zitten," verklaarde kapelaan J. van Kesteren gisteravond bij het afscheid van pastoor A. Coelen in Oud-Schoten. Deze is met ingang van vandaag benoemd tot pastoor van het Amsterdamse Sloten. Kapelaan Van Kesteren doelde daarbij op het feit, dat hij al 52 jaar is en nog steeds op een pastoorsbenoeming wacht. Ais iei der van deze afscheidsreceptie gaf hfl m het vrijwel geheel gevulde parochiehuis aan de Lingestraat het eerst het woo aan de oudste kerkmeester de heer H. Vermev. Deze roemde de zorg, die pas toor Coelen met het kerkbestuur had gedragen voor de materiële zoJ"gen' S®- durende de ruim twee en een half jaar, dat deze pastoor in Oud-Schoten is ge- weest Hij memoreerde daarbij de schuld, die op het parochiehuis rust, de noodzaak van een nieuwe kerkver- warming, de dringend nodig© bouw van een nieuwe pastorie, waarvan de aan- besteding binnen een maand te vei> wachten is. Daarnaast, en niet op de laatste plaats, gewaagde hij van de toe wijding, die pastoor Coelen getoond had voor het actief meebeleven van de gelo vigen bij de Eucharistieviering. Hij bood tenslotte pastoor Coelen een interieur foto aan van zijn Haarlemse kerk, waar in de pastoor zich, naar zijn zeggen, vaak intens gelukkig had gevoeld door het zo actief meevieren van zjjn paro chianen met de Heilige Geheimen. Bo vendien mocht pastoor Coelen als ge schenk ontvangen een antieke Zaanse klok met als inscriptie „Nu elck sijn sin". Namens de pastoriebewoners voerde kapelaan Van Kesteren het woord. Hij stelde vast, dat pastoor Coelen bij al zijn benoemingen telkens een oude pastorie had aangetroffen, zoals nu ook weer in Sloten het geval is. Hij was en is dan telkens weer de man, die een pastorie bewoonbaar maakt, niet alleen wat betreft het in terieur, maar ook ten aanzien van de huiselijke sfeer, die hij steeds voor zijn huisgenoten tracht te scheppen. Ook wees kapelaan Van Kesteren op de geestelijke zorg, die pastoor Coe len voor zijn parochie getoond had. ,,U hebt het," zo zeide hij, „moge lijk gemaakt, dat het voor de kape laans telkens weer een genot is in de kerk de Mis te mogen vieren." De heer J. Houthuizen constateerde namens de schoolhoofden, dat alle vijf parochiescholen in pastoor Coelen „een goede baas" hebben gehad, die hun vol ledig „carte blanche" gaf om eigen ini tiatieven volop te kunnen ontplooien. Een plantenbak in de Slotense pastorie zal daarvan een getuigenis zijn. De heer H. Schultheiss dankte de pastoor na mens het sociaal-charitatief centrum, waarbij hij er aan herinnerde, dat pas toor Coelen de noodlijdenden nooit had vergeten. Een boeken bon was hier het geschenk. In zijn dankwoord stelde pastoor Coe len, dat de pastoorstaak in een tegen woordige stadsparochie zo veelomvat tend en gigantisch is, dat de pastoor, naar de mens gesproken, nooit op alle terreinen volledig kan slagen. Toch zou hü altijd met veel blijheid terugdenken aan de vele goede en hartelijke men sen, die hij hier had mogen ontmoeten en aan het feit, dat hij met deze paro chianen in de liturgievieringen al tijd zo echt gelukkig was geweest. Na dat hij allen de zegen had gegeven, maakten vele parochianen van de gele genheid gebruik persoonlijk van hun pas toor afscheid te nemen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3