T.V.- rapport Genève Olie Viering Duizenden kinderen vierden gisteren hun PALMPASEN Feestelijke optochten in Haarlem en omgeving m Jongeman probeert alarmpistool RobertBertram en Comp. de klucht van de legen darische schavuiten J. Houtkamp ere-lid van „De Watertrappers" Johannes Passion in Santpoort SPECIALE AANBIEDING op alle ROKKEN, JUMPERS, VESTEN, BLOUSES en DAMESPANTALONS Samen Meisjes-Ulo Koningstraat Nieuwe pastoor Oud-Katholieke Gemeente Sfeervol lijdens- declamatorium Jongen door bromfietser aangereden Inbraak, terwijl bewoners niet thuis waren Tijdens jaarvergadering blijkt weer noodzaak nieuw zwembad AGENDA Noordwijk wil toiletten verpachten JA!! HUIZE STERK Mej. E. Roozen tot hoofd benoemd Burgerlijke Stand Haarlem Witte Kruis houdt ledenvergadering Sieraden en geld meegenomen Brigadier D. Tukker 25 jaar bij politie Taxi in brand Ensemble speelt Heyermans Bloemendaal verloor van HFC met 5-1 MAANDAG 23 MAART 1964 PAGINA 3 Viin het n i cu wv.v WORDT U VERLIEFD Wethouder P. W. Voskuilen neemt voor zijn woning aan de Zweden- straat een fraaie Palmpaas in ontvangst. voor Haarlem e.o. Films Muziek Diversen Cabaret: Tentoonstelling Leiden (prijsbewust kopen uit onze collectie 1964) Een van de grootste problemen, waarmee de West-europese ministers van economische zaken worstelen op de wereldhandelsconferentie, die vandaag in Genève begint, is de hou ding van de openbare mening in hun eigen landen ten opzichte van de ontwikkelingsgebieden. Wie b.v. in de afgelopen week hierover financiële beschouwingen heeft gelezen in zulke totaal verschillende bladen als b.v. „De Tijd" en „De Telegraaf", beseft dat het hier bijna om een a 1 g e m e- n e mening gaat. Volgens die „alge mene mening" zijn onderontwikkelde landen gebieden, die voor hun kapi taalvoorziening uitsluitend een beroep doen op de rijke landen en die ver volgens met dat kapitaal op de zotste wijze omspringen. Anders gezegd: „Het zijn bodeloze putten. Het is goed geld naar kwaad geld gooien." Deze mening wij stellen het met klem is onjuist. Men mag in tegendeel stellen, dat de ontwik kelingslanden van zichzelf de grootste offers eisen teneinde zo snel mogelijk de wraakroepende kloof tussen armoe en rijkdom te dichten. Misschien mo gen wij in dit verband het gezagheb bende geluid van Rosenstein-Rodan laten horen. Hij schat dat de totale bruto kapitaalvorming in de ontwik kelingslanden in 1961 ongeveer 28,7 miljard dollar bedroeg en dat daar van niet minder dan 21,6 miljard door de ontwikkelingslanden zelf werd op gebracht. Het zijn dus wel degelijk handels- „partner s". Volgens mededelingen van de pre sident van de Shell, jhr. Loudon, staan niet minder dan 46 oliemaat schappijen te springen om op het aan Nederland toegewezen stuk Noordzeebodem te gaan zoeken naar olie of aardgas. Het wachten is slechts op een nieuwe mijnwet, die de maat schappijen grotere zekerheden biedt. Jhr. Loudon heeft tevens verteld, dat het zoeken naar olie op zee een peperdure aangelegenheid is, waarmee astronomische bedragen gemoeid zijn, terwijl tevens de risico's enorm zijn. Gegeven echter het feit, dat 46 olie maatschappijen dan toch maar graag die enorme risico's willen lopen, vra gen wij ons af of de gok werkelijk zo groot is als men ons wil doen ge loven. En dan rijst meteen de vraag of de staat niet beter zelf de explo ratie ter hand kan nemen. We hebben toch ook een staatsmijnbedrijf? Drie congregaties gaan, wat betreft hun filosofie-cursus voor priester studenten, samenwerken. Wij juichen dat toe. Het bespaart geld en man kracht, die elders in de wereldkerk honderdmaal dringender nodig zijn. Dit moge dan ook het emde met zijn. Drie schapen over de dam In de kerk, waar wij gisteren de hoogmis bijwoonden, komen we graag. Er waait, zoals dat heet, een frisse Wind. De palmprocessie b.v. werd opgefleurd door de deelname van tientallen kinderen met prachtige Palmpasens. Alleen die processie was heel kort, de palmwijding een kwestie van luttele ogenblikken en het passie verhaal werd tot op een derde van zijn lengte teruggebracht. Wij begrijpen de bedoeling. Laat de aandacht niet verslappen. Houd de plechtigheden kort. Jawel, maar men kan niet tegelijk vieren en hardlopen. De mensen vóór ons hebben ons ge leerd te leven en hoe te sterven. Wij zijn hun erfgenamen. SIDNEY DARK. HIIIIIIHHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIHIIIIIIHIHIIIHIIHIIIIIHIIIIIIIIH NOORDWIJK, 23 maart Gelijk met de dagwinkels en het restaurant is aan het Vuurtorenplein een toiletten- groep gebouwd, bestaande uit een da mesafdeling met drie toiletten en een herenafdeling met twee toiletten en twee urinoirs. Volgens B. en W. heeft het geen zin de toiletten in de winter maanden geopend te hebben. Zij stre ven naar openstelling van 9 uur voorm. tot 11 uur nam. en in de maanden juli en augustus van 9 uur voorm. tot 12 uur nam. Daar verzorging door eigen perso neelsleden niet mogelijk is en het aan trekken van een daarvoor geschikte kracht in het zomerseizoen waarschijn lijk op moeilijkheden zal stuiten wordt openbare verpachting voorgesteld. HAARLEM, 23 maart De speel tuinen van de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin hebben gis teren op Palmzondag de oude traditie op feestelijke wijze voortgezet. Achter de fraai uitgedoste muziekkorpsen en drumbands trokken in het vroege mid daguur duizenden kinderen door de straten met vaak kunstig versierde palmstokken, die aan de optochten een feestelijke en kleurige aanblik gaven. In Haarlem-Noord trokken de geza menlijke speeltuinen Noordervreugd en Dartele Jeugd langs de pastorie aan de Rijksstraatweg, waar pastoor Beek, nauwelijks nog in Haarlem gevestigd, een fraai Paasei in ontvangst mocht ne men als eerste kennismaking met een groot stuk jeugdwerk in zijn parochie. Een extra pontvaart bracht de kinde ren van het r.-k. Woonwagenwerk naar speeltuin Zaanenoord, vanwaar in de stoet van deze speeltuin werd meege lopen. Op vele plaatsen trokken de kinderen langs de pastoor van hun parochie en schonken hem een extra-versierde palm- stok. Van vele tuinen gingen, na afloop van de optochten, kinderen naar de zie kenhuizen, waar de speciaal met fruit versierde stokken door de zieken op ho ge prijs werden gesteld. Speeltuin Burcht ter Oleeff onderhield de oude banden met het ziekenhuis St. Joannes de Deo en bracht weer veel vreugde op de kin derafdeling. In Haarlem-Oost was de deelname bij speeltuin Kindervreugd overweldigend. Een prachtig opgetuigde praalwagen vormde het hoogtepunt van de stoet. Groepen welpen en rakkers droegen ware kunststukken van handenarbeid mee in de optocht. De nieuwe katholieke speeltuinver eniging in Haarlem-Schalkwijk „De Schaapskooi" kwam voortreffelijk voor de dag. De deelname van de kinde ren was bijzonder groot. Onder trom petgeschal werd aan wethouder P. Voskuilen, zelf inwoner van Schalk wijk, een fraaie Palmpasen overhan digd, waarna men verder trok en aan de Italiëlaan voor de noodkerk halt maakte om de daar aanwezige beide bouwpastoors C. van Teylingen en P. van Zijp eveneens een dergelijke ver rassing te bereiden. Mede door de gunstige weersomstan digheden en de overweldigende deelna me van de kinderen, kan de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin weer terugzien op een zéér geslaag de Palmpaasviering. (Advertentie) op onze UNIEKE PAAS-SHOW Breestr. 124 Beverwijk Tel. 23920 „De Roomboterspecialist" HAARLEM, 23 maart Zoals be richt, verlaten de Zusters van de Ko ningstraat binnen enkele maanden Haarlem en komen de scholen geheel onder leiding te staan van leken. Met ingang van 1 september is nu tot hoofd van de meisjes-ulo benoemd mejuf frouw E. M. J. Roozen uit Overveen. BEVALLEN van een zoon: 15 maart: J S de Rooij-van Gayeren (rectifica tie); 19 maart: A. Meinema-I^nimbie, M. H. Bijl-Dixon; 20 maart. J. H. bmits- de Jong (rectificatie). M Van een dochter: 19 juaart. C- M. M. Gabel-Gokke, 20 maart. W. H. Drog- trop-Lukkien, C. J. Dijkstra-Koster. GEHUWD: 20 maart: H. A. Poen en C. Schouten, P. A. Beukenkamp en G. W. v.d. Borden, B. W. v.d. Hoven en C. L. Betting, T. Rijkhoff én M. G. A. van Rullen, O. F. Horst en H. M. A. Lamar, R. C. v.d. Berg en M. J. I- Wijfjes, R. Teeuwen en A. H. Lubbers, H. W. van Scherpenzeel en M. Taverne. OVERLEDEN: 18 maart: J. D. van Altveer-Mandersloot, 70 jr., Gr. Houtstr., 19 maart: K. Smit, 67 jr., Ha- zepaterslaan, C. H. Stegewans, 37 jr., Gasthuisvest, N. van Emden-van der Meer, 67 jr., Gasthuisvest. ONDERTROUWD: 20 maart: IJ. J. de Jongh en J. H. van Amelrooij, P. F. M. te Boekhorst en Th. M. van Deijzen, G. W. Klooster en M. A. Consent, H. de Haan en A. W. C. Kok, J. Blokker en F. J. van Dam, W. Nauta en J. L. van Epen, G. B. Geerdink en J. J. M. de Vilder, H. Mulder en J. Tiemens. Heemstede Ruim 450 kinderen meer dan ooit hebben gisteren hun Palmpaas door Heemstede gedragen. Zelfs de heel kleintjes waren present. De kinderen volgden dit jaar de nieuwe route van af het Raadhuisplein door de omgeving van de Hagenstraat naar de Indische Buurt. Vele ouders stonden langs de kant naar de kleurige stoet te kijken, die voorafgegaan werd door de muziek korpsen van St. Michael en Eensgezind- Excelsior. Na afloop werden alle deel- nemertjes in de Augustinusschool ver rast met een tractatie. HAARLEM, 23 maart Mr. J. W. Key, pastoor van de oud-katholieke kerk te Haarlem, heeft ontslag ge vraagd uit de bediening en heeft zich inmiddels in Schalkwijk gevestigd. De oud-katholieke bisschop van Haarlem heeft nu met ingang van een nader te bepalen datum tot opvolger van mr. Key in de gemeente van St.-Anna en Maria benoemd pastoor M. J. Aarents uit Amersfoort. De benoeming zal waarschijnlijk omstreeks juli-augustus ingaan. HAARLEM, 23 maart. Een voor driekwart gevuld kerkgebouw van de Sarochie van O.L. Vrouw van VII marten aan de Rijksstraatweg is op een bijzondere wijze in de sfeer ge bracht van de Lijdensweek. Een aantal parochianen en enkele personen uit de omgeving hebben er onder regie van L. van Amerongen het ljjdensdeclama- torium van Michel van der Plas en pater Adr. Dijkzeul m.s.c. laten horen. Het geheel werd met goed aonsluiten- de muziek uitstekend voorgedragen. Dit declamatorium steunt voor een groot deel op de verhalen, die samen met de Christusfiguur een deel van de passie leest, waaronder de moderne mens naar voren wordt gehaald in ae figuren van de Vrouw, Gastheer, Pe trus, een dienstmeisje Barnabas, de Honderdman, Maria en het volk. Afwij kend van de opzet waren hier de uit beeldenden niet in toneelcostuum, maar in de gewone klederdracht van onze tijd. Er was een goede belichting. Tegen het einde werd een kruis naar voren gedragen, dat, met een schijnwerper verlicht, tot een echt middelpunt werd. Er vielen goedopgezette verzen en be- hartenswaardige versregels te beluis teren en het declamatorium liep ten einde hoe kon het anders - in een jubelend „voor eeuwig Pasen". BLOEMENDAAL, 23 maart. De af deling Bloemendaal van de Provinciale Noordhollandse vereniging Het Witte Kruis houdt dinsdagavond (24 maart) om acht uur in hotel Roozendaal de halfjaarlijkse ledenvergadering. Tijdens de bijeenkomst zal mejuffrouw W C. A. Appeldoorn, diëtiste van Het Witte Kruis, een lezing houden. Het huishoudelijke deel van de agen da vermeldt een bespreking van de ta rieven van de afdeling Gezinsverzorging. Voorts moeten voorzieningen worden getroffen in de vacatures, die ontstaan door het aftreden van voorzitter mr. B. Bouwman en bestuurslid A. Jager. HEEMSTEDE, 23 maart De bewo ners van de Dr. Schaepmanlaan wer den in de nacht van zaterdag op zondag opgeschrikt door een aantal pistoolscho ten. De politie, die gewaarschuwd werd, stelde een onderzoek in en vond een 17- jarige jongeman, die uit het raam van zijn kamer een alarmpistool geprobeerd had. Zjjn ouders waren niet thuis. HEEMSTEDE, 23 maart Op de kruising BorneostraatCelebesstraat is zondagmiddag de 12-jarige M. W., die met enkele vriendjes op de middenweg speelde, onder een bromfietser ge komen. De jongen liep een diepe snee in zijn been op en moest in de Maria- stichting worden opgenomen. ZANDVOORT. 21 maart De stich ting Katholiek Onderwijs te Zandvoort wil een kleuterschool stichten in Zand- voort-Noord,aande Linnaeusstraat. Voor lopig zal met één lokaal worden begon nen. Daar de aanvrage aan de vereisten van de kleuteronderwijs wel voldoet, stellen burgemeester en wethouders de raad voor, de gevraagde medewerking te verlenen. HAARLEM, 23 maart Toen een meubelfabrikant gisteravond thuis kwam, ontdekte hp, dat er in zjjn huis aan de Gerrit Bartholomeusstraat was ingebroken. Een ruitje van de tuindeur was ingegooid. Uit een van de slaap kamers werden gouden sieraden ter waarde van vijfhonderd gulden en een bedrag van vjjftig gulden meegenomen. HAARLEM, 23 maart Brigadier D. M. Tukker is woensdag vijfentwin tig jaar in politiedienst. Hij begon zjjn loopbaan in Hilversum als agent. In 1949 kwam hij als hoofdagent naar Haar lem, waar hjj op 1 januari 1957 tot brigadier werd benoemd. Op de dag van zjjn jubileum recipieert de heer Tuk ker van tien tot twaalf uur in zjjn huis an de Boekenrodestraat 9. HEEMSTEDE, 23 maart Op de Heemstede Dreef, ter hoogte van de Pieter Aertzlaan, is zondagavond ten gevolge van kortsluiting een taxi in brand gevlogen. De achterbank was reeds uitgebrand, toen de politie met een poederstuiver de brand bluste. HAARLEM, 23 maart In de stads schouwburg kwam dit weekeinde de To neelgroep EnsemMe met een klucht van Heyermans. „Robert, Bertram en Comp.", een klucht van de legendari sche schavuiten Robert en Bertram, ge plaatst in het Hollandse milieu van'om trent de eeuwwisseling. Jan Retèl had het, met behulp van decors van Lou steenbergen, in die tjjd geplaatst, maar seerd°Ch naar 'le* uiterljjk gemoderni- z van Ton van Duinhoven een uv., ,een bizonder intelligente op- zeer i™3-!1 getypeerd door .van de stijl van de rou- d® hoge kringen; tegenover ^an Johnny Kraaykamp een Ber- AuErnst ?astuklassieke domme August, alhoewel bizonder handig met de vingers. Dit waren nogal uiteen lopende vormen van grappigheid tegen over elkaar, uiteenlopende genres van toneelspeelkunst ook, beide knap be oefend, waarbij de liefhebber van toneel waarschijnlijk Van Duinhoven, de grage lacher misschien Kraaykamp de voor keur gaf. Dit opmerkelijke verschil pas te overigens wel bij de spanningen, die binnen het duo bestaan. Als zjj in de ge vangenis hun compagnonschap aangaan neemt Bertram de leiding: zjjn vinger vlugheid maakt de ontsnapping moge lijk. In de betere kringen kent Robert de doeltreffende manieren, waarbjj Ber tram hem alleen maar voor de voeten loopt, maar toch onmisbaar is, omdat zjjn gewoonte om alles te gappen Ro bert de basis verschaft, waarop hjj op een verbluffende manier zijn grote slag kan slaan. De grote bankier, die daar het slachtoffer van wordt, tracht die spanningen uit te buiten door hen tegen elkaar uit te spelen, maar het mislukl grandioos, zodat hjj tenslotte verrukt is, dat hjj voortaan hun compagnon mag zijn. De milieus, waarin de vagebonden te rechtkomen, zijn uiteraard kluchtig voorgesteld. Het zijn vooral de grote fo to's tegen de achterwand die de tijd aan duiden, alhoewel de decors op een mo dern-summiere manier daar suggestief bij passen. Het eigenaardige in kleding en gedrag is op groteske manier lach wekkend gemaakt, te uitbundig soms, maar in ieder geval wel gek. De cipier van Lou Steenbergen was bijvoorbeeld door zjjn welluidend rinkelende sleutel bos, door zijn enorme baard en zijn te grote uniform een ietwat clowneske fi guur en de veldwachter met een onover zichtelijk aantal snorren van John Led- dy was dit in nog sterkere mate. De baron van Chris Baay was een vrij kal me karikatuur, maar in zjjn gevolg kwa men wel enkele potsierlijke verschijnin gen voor, een effect, dat soms meer door de verschijning op zichzelf dan door enig speeltalent ontstond. Dit betekent wel, dat Jan Retèl met niet overal toereikende krachten had moeten werken. Hierdoor ontston den ook niet overal de gunstigste effec ten. Bovendien ervaart men in het stuk zelf enige wijdlopigheden, die men nu zou willen missen. Als men dit soort onvolkomenheden voor lief neemt kan men zeggen, dat stuk en voorstelling vooral besteed zjjn aan wie van eenvou dig maar knap verzorgd amusement houdt. HAARLEM, 23 maart Tjjdens de algemene jaarvergadering van de R.K. Zwemvereniging de Watertrappers werd de vorig jaar afgetreden secreta ris, de heer J. Houtkamp na een vijf tienjarig actief bestuurslidmaatschap nu onder luide bijval tot erelid van de vereniging benoemd. In het openings woord memoreerde waarnemend voor vergadering leidde de sterk stijgende zitter L.- Roozekrans die wegens ziekte van voorzitter Kronenburg de badkosten van het Sportfondsenbad. Sinds de vorige jaarvergadering zjjn deze minstens wekelijks terugkerende kosten met bijna veertig procent ge stegen. De extra subsidie van de ge meente Haarlem is nu onlangs beschik baar gekomen, waardoor het mogelijk wordt om de jeugdleden van DWT te gen weer wat gunstiger condities te laten zwemmen. Verder sprak hij over de nog steeds heersende drukte op de oefenuren van DWT. Ondanks de inschakeling van het nieuwe instructiebadje van het Sport fondsenbad blijven de oefenuren vaak overvol. Een nieuw zwembad voor Haarlem-Noord is een dringende nood zaak; dit grote stadsdeel wacht nu al vele jaren op een eigen zwembad. Als het er hopelijk binnen enkele jaren gaat komen zal het enige opluchting geven op de DWT-oefenuren. De leiding van deze uren is sinds enkele maanden ver sterkt door aantrekking van een van het CIOS afgestudeerde beroepstrainer, de heer Frans Mahn. De verslagen van secretaris en pen ningmeester getuigden van een bijzon der actief verenigingsleven. Bij het ver slag van de technische commissie kwa men de betere resultaten van de heren- polozeventallen naar voren, doch even eens de teruggang van het waterpolo van de DWT-dames. De jeugdcommissie vorig jaar opgericht getuigde van haar eerste schreden en de oefenuren- commissie kon een „produktie" van maar liefst 279 KNZB-zwemdiploma's melden, waarbij deze onder meer aan 15 oudere dames en 7 heren uitgereikt konden worden. De dames H. Turkenburg en J. van Geldrop traden uit het bestuur, tussen tijds waren de heren R. van Driel en H. Mes afgetreden, zodat er vier vacatures waren. Hierin werden mej. W. Lem mers en de heren J. Trakse als sekre- taris en H. Peeperkorn als penning meester gekozen. Beide laatsten namen deze functies reeds waar. De reglementair aftredende bestuurs leden mej. A. Metzelaar en de heren P. Kroonenburg (voorzitter) en F. Roo zekrans werden herkozen. Van mej. H. Turkenburg, die een ruime twintig jaar in het DWT-bestuur actief medege werkt heeft, zal op een latere datum afscheid als bestuurslid genomen wor- HAARLEM, 23 maart HFC en Bloe mendaal hebben hun vrije competitie zondag op nuttige wijze besteed met een oefenpartij in de Haarlemmerhout. De HFC-ers brachten het klasseverschil tot uiting met een overwinning van 51. HFC was vrijwel onafgebroken in de aanval, afschoon de Bloemendalers goede tegenstand boden. Lindeman opende de score na zes minuten spelen, waarna de voorsprong op 20 werd gebracht, toen de in het nauw gebrachte Bloemen- daalse verdedigers Hoek en v. d. Gevel gezamenlijk het leer in eigen doel werk ten. Nog voor de pauze voerden Koenders en Molenaar de voorsprong op tot 4—0, Ook in de tweede helft domineerde HFC Lindeman maakte er vrij spoedig 5—0 van, maar tenslotte gelukte het de goed volhoudende Bloemendalers de „eer" te redden. Het was de Groot die het leer 20 minuten voor het einde achter invaller doelman Koenen schoot: 51. den. In de technische commissie werd vice-voorzitter P. van Schooten nu voorzitter en mevr. T. Meijer-Wassen- berg werd als sekretaresse opgevolgd door mej. A. Metzelaar. De contributie van de vereniging werd nadat deze meerder jaren on gewijzigd was gebleven verhoogd, waarna de begroting voor 1964 met al gemene stemmen aangenomen werd. De prestatiebekers gingen voor 1963 naar mej. Leida Nales, die al vele jaren achtereen de penningmeester assisteert op de oefenuren en bij de heren naar de heer Joop Melchior, keeper en aanvoer der van het eerste heren-poloteam doch sinds anderhalf jaar ook de suc cesvolle trainer van deze ploeg. Nadat de geestelijk adviseur Kape laan Verhoogt een paasgedachte ont wikkeld had volgde er een rondvraag, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Tegen half twaalf kon de waarnemen de voorzitter deze geanimeerde jaar vergadering sluiten. SANTPOORT, 23 maart - Onder lei ding van Piet Halsema gaven het Haar lems Kamerkoor en het Haarlems Ka merorkest zondagmiddag een uitvoering van Bach's Johannes Passion in de N.H. Kerk „De Hoeksteen" te Santpoort. Kennelijk had niemand van de organisa toren gerekend op de zeer grote belang stelling die er voor deze uitvoering bleek te bestaan. Er moest een groot aantal stoelen worden bijgezet en tenslotte bleek er ook toen nóg plaatsen te weinig te zijn. Persoonlijk vinden wij de schaarse uitvoeringen van Bach's Passionen door klein koor en dito orkest ideaal. Niet alleen wordt daarmee het klank idioom van Bach's tijd het dichtst be naderd doch de werken worden daar door ook tot hun juiste sfeer terugge bracht. Bach heeft zjjn Passionen be paald niet geschreven voer koren met 150 of soms nog meer leden. Wij waren dan ook verwachtingsvol naar Santpoort getogen om de uitvoering aldaar te be luisteren. Jammer genoeg werd het niet wat we verwacht hadden. In het kleine koor overheersten, voornamelijk bij de heren, enkele stemmen, waardoor de homogeniteit van de koorklank niet bereikt werd. Daarbjj kwam nog, dat het orkest niet altijd voor zijn taak berekend bleek, wat uiteraard in de technisch moei lijke passages duidelijk hoorbaar was. De samenwerking tussen koor en or kest was overigens goed. Van de solis ten waren Tineke van Raalte, sopraan en Jan Hulsbos, bas, volkomen voor hun taak berekend. Paul Hameleers zong be heerst en met goede voordracht de evan gelistpartij. Cor Beek voldeed goed in de Christus partij. Tenor Wim van Gerven tenslotte bleek de tenoraria's nauwelijks aan te kunnen. Hij zong zijn partijen met een vlak stemgeluid en was daarbij door lopend aan de onzuivere kant. De continuopartijen werden, zeer be trouwbaar, verzorgd door Klaas Bolt, orgel, de heer J. Meilof, klavecimbel en Bob van Marken, cello. De directie, ten slotte, van Piet Halsema was zeer cor rect en duidelijk en het goede samenspel tussen koor, solisten en orkest was in laatste instantie dan ook aan hem te danken. HAARLEM, 23 maart Op 5 april gaat het touring seizoen van Heinkel Club Haarlem van start. Behalve elke week een trip wordt er elke eerste vrijdag van de maand een clubavond gehouden in het lokaal aan de Schalk- wijkerweg 132. Daar wordt o.a. het pro gramma voor de komende maand en de technische gegevens betreffende de scooter. Mej. M. Gigengack (studente), Ju- lianaplein 13, Heemstede: Corrie Brokken 6^ (lief programma, beetje een tonig) Dr. de Jong8 (goeie spreker) Schiermonnikoog 6Vi (natuuropnamen erg aardig, in terviews niet interessant) (K) wartaal 6 (arrogante lieden, niet helemaal actueel) Wilt u uw mening eens geven? Belt u onze redactie: 21544 (voor vijf uur) CINEMA PALACE: West Side Story. 14 jaar. 2 en 8 uur. FRANS HALS: Koninginnen van de nacht, strikt volw. 7 en 9.15 uur. LIDO, t/m woensdag: Hiroshima, mon amour, ontraden. LUXOR: Terug utt de hel. 14 Jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Irma la Douce, strikt volw. 2 en 8 uur. ROXY, t/m woensdag: Het mysterie van het landhuis, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: The day of wine of roses, 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA, t/m donderdag: Koning der koningen, 14 jaar. 8.15 uur. Woensdagmidd. 2.30 uur: Gezworen kame raden, 14 jaar. Maandag 23 maart. Concertgebouw. 7.30 uur: Chr. Oratorium Vereniging, met de MatthSus Passion van Bach o.l.v. George Robert. M.m.v. het N.Ph.O., Koorschool vande Kathedrale Basiliek en Piet Kee, orgel. Dinsdag 24 maart. Concertgebouw. 7.30 uur: Chr. Oratorium Vereniging, met de Matthaus Passion van Bach, o.l.v. George Robert. M.m.v. het N.Ph.O., Koorschool van de Kathedrale Basiliek en Piet Kee, orgel. Maandag 23 maart. Teylers Museum, Spaame 16. 8 uur Lezing door Prof. Dr. V. J. Koningsberger. Onder werp: „De biochemische grondslagen van het leven". Dinsdag 24 maart. Rest. Brinkmann, Hildebrandzaal. 2 uur: Algemene Bond van Bejaarden. Jaar vergadering. „Adam en Eva", Raamvest 5: Iedere avond (behalve dinsdag) van 8 tot 1 uur cabaret met Fiet en Frans Koster, Carry Tefsen en Cees van Oyen en pianist Enrico Neckheim. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 5 uur, 's avonds van 8.30 tot 10.30 uur. Zondag van 1 5 uur. Prentenkabinet: Tentoonstelling van Per zische miniaturen. T/m 19 april. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen, natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag, Van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 10—12 30 en van 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. T/m 11 mei: Tentoonstelling „Passie en Verrijzenis". Woonhuis Jacobus van Looy, Kleine Houtweg 103, het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Geopend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Marius Bauerlaan 7, Aerdenhout (voor heen Tramweg)Tentoonstelling van werken van Hugo Landheer. Geopend zaterdag van 2 5 uur of na afspraak, telefoon 43644. Kunstzaal „In het Goede Our", Nieuwe Kerksplein 1. Tijdens de maand maart tekeningen van Frieda Holleman. Geopend van 10 6 en 8 12 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1, 2e etage: Expositie „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks van 10 5 uur geopend. Tentoonstelling „5 tot 500", schilderijen, tekeningen, aquarellen en gravures. Kunstzaal Barteljoris, Barteljorlsstraat 32: Tekeningen van Charles J. Kemper. Geopend maandag van 13 18 uur. Dinsdag t/m za. van 9 18 uur. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaal: Ten toonstelling van werken van Dirk Breed. Geopend van 10 17 uur. Zondag van 14 17 uur. t/m 30 maart. Vishal: T/m 19 april: Werken van Co Westerik. Keukenhof te Lisse: Bloemententoonstel ling. Geopend vanaf 8 uur tot zonsonder gang tot medio mei. Kasteel Keukenhof: Schilderijen, plafond schilderingen en kunstvoorwerpen. Lorentzlyceum: Tentoonstelling van werk stukken op gebied van: Handenarbeid, tekenen en handwerk. Geopend: Zondag 2—4 uur, maandag 2—4 en 7.30—9.30 uur, dinsdag 7.30—9.30 uur, woensdag 21 en 7.309.30 uur. FILMS: CAMERA: Minnaressen en intriges, 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Woensdag: Marilyn Monroe Story, 18 jaar. LIDO: Zorro blijft, 14 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Cleopatra, 14 jaar. Dag. 2 en 8 uur. REX, t/m woensdag: Hellegebroed, 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. TRIANON: De geheimzinnige ruitenvrouw, 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De grote stilte (6e week), 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur, TENTOON STELLINGEN: BoerhaavezalenE. Nagel, beeldende kunst (tot 20 april). De Lakenhal: Affiches uit Krefeld, (tot 20 april). Jeugdhotel „De Ruif": Siet Zuyderland met schilderijen en grafieken. 25% KORTING MODEHUIS de FAAM Anegang hoek Lange Veerstraat

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3