_Z!_ Ton ant DAGPUZZLE Harmonie uit Gulpen krijgt tóch wimpel JACK HORN. de huisschilder =(|8jpIJ Italië wint Eurovisie - festival DRAADLOOS CONTACT RUDI CARRELL-show voor Montreux in Scheveningse Circusgebouw opgenomen Plannen voor dagelijks programma in circuspiste „De Stille Amerikaan" Filmpje van V rijman, zeer menselijk werkstukje Programma 's Televisies Radio r CONGO vergoedt 54 miljoen aan getroffen Belgen MOTORRIJDER VERONGELUKT Max Tailleur: „DOOFPOT" niet naar Zwolsman" Twee jaar strijd HOOFDPIJNPOEDERS Geen uitspraak over reclame op het scherm Anneke Grönloh slechts 2 punten Boeiende verfilming van Graham Greene's roman K. Maandag Dinsdag Dinsdag Maandag after shave lotion 1 Stil Pacificatiecommissie OPZET MOET ONBEKEND BLIJVEN TOT UITZENDING OP 1 MEI bouwcontact n.v. "A J Buitenland Buitenland MAANDAG 23 MAART 1964 PAGINA 7 Veroverend fris. Het zestienjarige Italiaanse meisje Gigliola Cinquetti is te voorschijn gekomen als de winnares van het Eurovisie-songfestival. Ze bracht het liedje Non ho l'eta" en waar schijnlijk heeft zij door de inne mende wijze waarop zij zich aan het publiek presenteerde de meeste stemmen op zich verenigd. Na af loop deelde haar moeder volop in de vreugde. 1400 TOESCHOUWERS „Internationaal' projekt-ontwlkkeling Strandstoelen (Advertentie) Exclusief verkrijgbaar bij de kapper BRUSSEL, 23 maart (ANP) Een Vergoeding van 54 miljoen gulden voor de schade, die Belgen in Congo gele den en een nieuwe regeling voor de door de voormalige Belgische kolonie overgenomen buitenlandse schuld bij de overdracht van de souvereinlteit, jdjn twee belangrijke punten van het de vorige week in Leopoldstad geslo ten akkoord tussen België en Congo. De Belgische minister van buiten landse zaken, Spaak, die de overeen komst tijdens een vierdaags bezoek ®nn Congo de vorige week met pre- hiier Adoela uitwerkte, heeft dit in Brussel op een persconferentie meege deeld. ZANDVOORT, 23 maart De 25- Jarige stratenmaker J. Ombergen uit Haarlem is gistermiddag op het Zand- Voortse circuit bij de Tarzanbocht met kijn motor over de kop geslagen en zo «mstig aan het hoofd gewond dat hij ®nkele uren later in het Grote Gasthuis te Haarlem is overleden. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. Koeienmaag - 4. Frans schil der - 6. treiteren - 8. aartsbisschop (afk.) 9 achter - 10. woonschip - 11. voorschrift - 12 tin (afk.) - 14- bevel - 15. hoeveelheid - 18. meubelstuk - 19. bijbelse figuur. Verticaal: 1. vogeleigenschap - 2. zoog dier - 3 buffet - 4. innig medelijden - 5. rivier ln Afrika - 6. voorzetsel1 - 7. deel van -Afrika - 13. herkauwer - 16. kunstvoor werp - 17. tot en met (afk.). OPLOSSING VAN 20 MAART 1- vrek - 2. rage - 3. egel - 4. kelt - 8 vals - 6. amen - 7. leva - 8. snak 9. vork - 10. oran - 11. rage - 12. kne- 13. Vlag - 14. leda - 15. adel - 16. galm. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 28 maart Volgens Max Tailleur zou de heer Zwolsman geprobeerd hebben hem en zijn établisse ment, ,,De Doofpot" op het Rem- brandtsplein te kopen. Voor ,,De Doof pot" zou de directeur van de EMS twee honderdduizend gulden hebben geboden. Max Tailleur, die in dienst zou komen van de EMS, zou volgens de mop pentapper zelf duizend gulden per week krijgen plus een percentage van de omzet. „Maar ik heb NEEN gezegd, om dat mijn vrijheid mij veel te lief is en omdat ik geschokt ben door de ma nier waarop de heer Zwolsman zaken doet", aldus Max Tailleur, die toegaf reeds vorig jaar september voor het eerst door de Scheveningse miljoe nengoochelaar te zijn benaderd. „De heer Zwolsman is een financieel ge nie, maar op het gebied van de men selijke verhoudingen schiet hfl te kort. Daarin faalt hij volkomen. Hij denkt dat hij met mensen hetzelfde kan doen als met bouwgrond. Eens belde hij mij op en zei, „Zeg wij moeten e- ven praten. Kom jij even naar Den Haag. Het leek wel alsof ik zijn bood schappenjongen was", aldus Max Tail- leur.En wat zegt de heer Zwolsman zelf van al deze verklaringen? „Ik heb Inderdaad met Max Tailleur gesproken over een eventuele aankoop van zijn établissement, maar dat ge beurde op zijn eigen verzoek". Com mentaar van Max Tailleur: „Ik heb be wijzen dat ik niet hem, maar hij mij be- benaderd heeft". (Van onze Limburgse redacteur) SITTARD, 23 maart Na een mu zikaal kampioenschap heeft de harmo nie Crescendo van Gulpen thans ook een juridische overwinning behaald. De „Katholieke Limburgse Bond van Muziekgezelschappen", die tijdens een algemene vergadering Harmonie Cres cendo royeerde als lid heeft dit be sluit ln moeten trekken, omdat het royement in strijd is met de statuten. Het bondsbestuur heeft thans de „Ka tholieke Federatie van Diocesane Mu- ziekbonden" bericht dat er geen be zwaar meer bestaat de in 1962 te Am sterdam door Crescendo behaalde kampioenswimpel aan het korps uit te reiken. Crescendo is van plan deze uitrei king op luisterrijke wijze te vieren. De moeilijkheden rond Crescendo (een korps dat naar aanleiding van een ruzie, binnen de oude harmonie van Gulpen, ontstond) gaan terug tot een geruime tijd geleden, door de diocesane Limburgse muziekbond, genomen besluit inzake „geleende krachten". Op grond van dit besluit mag een muzikant maar van één korps lid zijn. Over de naleving van deze maatrege len waakt een commissie van toezicht. Volgens deze commissie had Cres cendo aan de landelijke kampioen schappen van de katholieke federatie te Amsterdam met geleende krachten deelgenomen. Het bestuur van de Lim burgse muziekbond royeerde Crescen do toen deze juridische stappen onder nam. Crescendo, dat bij die gelegen heid geen kans kreeg om zijn houding te motiveren, liet het hier niet bij zit ten en riep een juridisch-adviseur te H'P. mr. M. Moszkowicz uit Maas- Deze achtte het ryoyement in hI -L m,et <?e bestaande statuten van °pn<iHet bondsbestuur is thans K tot deze conclusie gekomen. f Jack Horn, de 28-jarlge acteur van de toneelgroep „Studio" heeft in het stuk „Pas op dat je geen woord zegt" van Dimitri Frenkel Frank een merkwaardige rol. Hg moet gedurende het stuk een lange, moeilijke trap schilderen. Hij is de huisschilder die de gehele voorstelling door als klankbord en als aangever moet fungeren voor hoofdrolspeelster Nell Koppen, de hospita, die maar tegen hem „aanpraat". Zij praat en denkt over vroegere kamerbewoners, die dan en dat is zo aardig in dit stuk ook onmiddellijk ten tonele Worden gevoerd. Jack Hom, de huisschilder, heeft tot taak te letten op zijn eigen tekst, op die van de overige medespelers én op zyn lang niet eenvoudig schilderwerk. Een ieder die de voorstelling van „Studio" heeft gezien komt niet alleen onder de bekoring van het stuk, maar zeker ook van de niet geringe schilderskwaliteiten van Jack Hom. De trap is aan het begin van het stuk bruin. Dan komt de schilder en hij begint te werken aan de trap. Als het stuk is afgelopen, is ook Jack Hom met zijn trap klaar. Met een ver- bjjsterende vakbekwaamheid verft hg iedere avond opnieuw de trap ln een turquoise kleurtje. Hg laat zoals iedere geroutineerde schilder het middenstuk van de trap open. In de pauze kan men zien hoe goed Jack Hom zijn werk wel doet: het is bijna „model". Afgezien van de prestatie om precies tegen het einde van het stuk klaar te zjjn, trekt Hom ook om zyn komisch tegenspel de aandacht. ■.Pas op dat je geen woord zegt" is zo onderhand aan de vijftigste Voorstelling toe. Iedere dag opnieuw moet de technische staf van „Studio" er weer voor zorgen dat de trap zgn oorspronkelijk» bruine kleur terug krjjgt. En dat is een hele opgave. Jack Hom was vóór hij dit stuk moest spelen nog nooit met de kwast omgegaan. Hü is wèl een paar maal naar een beroepshuis- sohilder gaan kijken. Maar méér ervaring heeft hij dan ook niet. Overigens is de rol van Theo, de huisschilder, de laatste die Jack Horn voor „Studio" «aeeit. In september gaat de jonge acteur l0°H van Pools-BussNcbe 01 '->rs naar de Haagse Comedie. Hom 'Pseide ook in „Jeugdproces van Manuel van Loggem. (Advertentie) 10 SjEE PER ETUI VAN 6 EN 12 g «HESfSaai DEN HAAG, 23 maart Volgens „Het Parool" van zaterdag zou er gedu rende de periode, dat de programma's van het tweede net worden verzorgd door de NTS en de omroepverenigingen, welke periode begint op 1 oktober a.s., geen reclame op het scherm te zien zijn, derhalve voorlopig, voor een nog niet afzienbare tijd, niet. „Het Parool" concludeerde dat uit een advies, dat de pacificatiecommissie aar d'e minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen mr. Th. H. Bot heeft uitgebracht en uit het feit, dat een concept-beschikking voor het tweede net het woord reclame zelfs niet noemt. Volgens onze inlichtingen is dit be richt niet juist. Goed ingelichte krin gen in 's Gravenhage hebben ons meegedeeld, dat de pacificatieeom- missie alleen zou hebben geadviseerd op een concept-beschikking van de minister voor de tijdelijke periode, ingaande 1 oktober, waarbij het on derwerp reclame inderdaad niet aan de orde was. Uiteraard is dan ook in het advies van de pacificatiecom missie daarover niét gesproken. Over de vraag of er tv-reclame op het tweede net moet zijn heeft de minis ter apart advies gevraagd, en over deze vraag heeft de pacificatiecommis sie zich nog (hiet uitgesproken. KOPENHAGEN, 23 maart (AFP-Rtr) Het zestienjarige Italiaanse zangeres je Gigliola Cinquetti heeft zaterdag avond de eerste prijs gewonnen in het negende Eurovisie-songfestival in Kopen hagen. Zij verwierf 49 punten. De Nederlandse deelneemster, Anneke Grönloh, moest de tiende plaats delen met de Belg Robert Cogoi. Beiden kre gen slechts twee punten Tweede werd de Britse zanger Matt Monro met 17 punten. Romualdo uit Monaco bezette met 15 punten de derde plaats de ove rige uitslagen waren: Luxemburg en Frankrijk elk 14 punten, Oostenrijk 11, Finland 9, Noorwegen 6, Denemarken 4 en Spanje 1 punt. De rest van de deel nemers verwierf in het geheel geen pun ten. Tijdens de uitvoering deed zich een in cident voor. Toen de Belgische zanger zijn lied wilde beginnen drong een man, zwaaiend met een plakkaat welks in houd tegen premier Salazar van Portu gal was gericht, zich voor de televisie camera's. Hij werd echter onmiddellijk door de politie gegrepen en in arrest ge steld. (Van onze radio- en t.v.-redactie) SCHEVENINGEN, 23 maart In het Circusgebouw aan het Gevaert Deynoot- plein in Scheveningen is zondagavond de Rudi Carrell-show opgenomen, die vrijdag 1 mei door de VARA op de te levisie zal worden uitgezonden. Het is een speciaal programma, waarvan de opzet onbekend zal blijven tot het mo ment waarop de kijkers het op het scherm zullen zien. Tenminste wanneer de „plot" in de zes weken die nu nog aan de uitzending vooraf gaan niet pu bliek bekend zal worden. Want zowél zondagmiddag by de generale repetitie, ais 's avonds bij de opname waren de tribunes van het Circusgebouw bezet met bezoekers, die de show tegen beta ling konden bijwonen. Zowel Rudi Carrell als de VARA zijn beducht voor publiciteit, en gelet op het zeer originele idee ook wel te recht. Drie weken geleden werd de Nederlandse pers reeds bijeengeroe pen, bij welke gelegenheid gevraagd werd niet over het verhaal van de show te schrijven dan pas né de uit zending ep er vooral ook geen foto's van te publiceren. Aan dit verzoek heeft men welwillend voldaan. Eén moeilijkheid vormt echter de eventuele vertoning van zijn „One Man Show" op het televisiefestival in Montreux, dat eind april wordt ge houden. Vandaag zal het 50 minuten durend programma, dat op ampex is opgenomen, in Bussum worden voor- gedraaid, waarbij naast Rudi Carrell en zijn medewerkers (achter de scher men) ook enkele leden van de dienst Programmazaken van de NTS aanwe zig zullen zijn. Dan zal worden beke ken of de show in aanmerking komt voor de Nederlandse inzending naar Montreux. „Bij de voorbereidingen, die ongeveer zes maanden hebben geduurd,heb ik met een mogelijke uitzending naar Mon treux terdege rekening gehouden", ver telde een opgeluchte Rudi Carrell gis teravond na de opname in het circus café. „De plot is, geloof Ik. zó Interna tionaal georiënteerd, dat ze iedereen aanspreekt. Bovendien heb ik mg bij de tekst telkens weer voor ogen gehouden, dat ze voor Montreux zou moeten wor den vertaald. Natuurlijk lukt dat niet bij elk grapje, maar dan moet het beeld maar voor zichzelf spreken." Zowel 's middags als 's avonds wa- BUSSUM, 23 maart De film „De Stille Amerikaan die vanavond door de NTS op het scherm wordt gebracht, levert een ietwat vreemde figuur op. De film is gemaakt naar de gelijkna mige roman van Graham Greene. Het boek heeft een sterk thriller-element en beweegt zich tegelijk op het politieke vlak. Greene, die deze roman zelf by z(jn serieuze werk Indeelde, probeerde er in af te rekenen met de Amerikanen, die de suprematie over de wereld kry- gen ten koste van de Britten. Tegeiyk geeft hy een heldenrol aan een Engels man, die verre van heldhaftig is, maar laat het aan de lezer over om uit te (Advertentie) den haag BUSSUM, 23 maart Er was giste- ren weer een ni©uwe film van Jan Vry- man op de televisie. Hij ontmoette dit maal eilandbewoners, dat wil zeggen bewoners van Schiermonnikoog, zy, de documentaire, was dunkt 9ns on conventioneel dan bij vorige gelegenhe den het geval was. Hg maaktezelfs gebruik van achtergrondmuziek, zy het dan ook van authentieke „eilanden- zang". Ook had hg meer werk semaakt van de montage: beelden met stem men „in de ruimte". Wat wij m de documentaire-activiteiten van Vryman, voorzover het de televisie betreft al thans, het meest bewonderen, is zgn vermogen om mensen ongecompliceerd en natuur-echt aan het praten te krij gen. Dat is geen geringe verdienste. In dat opzicht werd ook dit filmpje, dat bovendien heel fraaie opnamen ver toonde, een zeer menselijk werkstukje. Het wankelde ditmaal dus echter wel naar de vorm gemeten tussen het „ge maakte" en het argeloos-spontane, dat tot nu toe Vrgmans kracht leek te zijn. Corrie Brokken te zien en te horen optreden moet voor degenen, die de flop van het Eurosong-festival van de voorafgaande avond nog in de oren hadden, als wij het zo mogen zeggen, een verademing zgn geweest, in zover re zjj nu althans getuigen konden zijn van kundig gebracht vakwerk. Wat niet wil zeggen dat de show over de gehele linie een ongerept niveau had. Vertra gende zaken als de scène met de hon den horen in zo'n programma eigenlijk niet thuis. Ook moet Corrie Brokken het beslist niet hebben van hyper-sen timentele liedjes als „La mama". Zij is op haar best in het pittige genre, ofschoon haar pleidooi voor „meisjes, die niet willen deugen" dan wel weer net iets te nlttig was om echt leuk te zyn. „K-Wartaal" van het Haagse Studen tencabaret beleefde zijn tiende afleve ring. Het was een nogal mat exemplaar. Het ensemble-werk was vooral over de hele linie minder leuk dan het in de negen voorafgaande afleveringen onge twijfeld wel eens is geweest. De confé rence van Rinus Ferdinandusse hand haafde zich in zoverre, dat er geslaag de grapjes in werden afgewisseld door bepaald meer niet-geslaagde. Van de eerste categorie noemen wg bij voorbeeld: „Bij Philips zegt men: Ap pel, zó'n peer", of „een cultuur-analfa beet of een zogenaamde Botterik" Tot de laatste behoorden natuurlijk ook weer enkele dubieuze „sexuele" toe spelingen, die in de gewilde lachsfeer alleen maar onsmakelijk aandoen. Maar dat schijnt hij niet te kunnen laten. Over het algemeen kwam ook hij, Ferdinan dusse, deze avond maar slecht los. H.Hn maken, of hy als zodanig toch nog niet de wyste is. Het is merkwaardig, éat dit in f-site anti-Amerikaanse boek door een Ame rikaanse maatschappij is verfilmd. Maar daarbij is er nogal wet in het oorspron kelijke werk veranderd. Dit merkt men eerst niet op: de film volgt de roman ogenschijnlijk op de voet en maakt ook dankbaar gebruik van de inleiding met flash-back, waarmee Greene zijn boek opent. De verschillen zyn subtiel en worden pas geleidelijk duidelijk: het karakter van de Amerikaan is veran derd. Hij is niet meer de stille, onschul dige jongen, pas van de universiteit, die zich in alle onschuld mengt in de bin nenlandse politiek van Vietnam, waar hy een Derde Macht (tegen de commu nisten) in het leven wil roepen. De Britse correspondent Fowler is in ka rakter onveranderd gebleven, maar men heeft hem zyn opiumpljp afge nomen. Slechts één keer wordt er een opmerking gemaakt over zijn „pijp" en de onwetende toeschouwer mag dan denken, dat het een tabakspijp is. Het slot is echter in het scenario van Joseph Mankiewicz, die ook de regie voerde, totaal verwrongen. Wie mocht menen, dat Greene's romaneinde een uitstekend op de film afgestemd, ogenschijnlijk happy ending was, blijkt zich te heb ben vergist. Dit slot is waarschijnlijk in strijd met alle mogelijke filmcodes en dus krijgt Fowles wèl toestemming om van zijn vrouw te scheiden, maar Phuong wil hem dan niet meer in Fowles zelf weigert de hem geboden kans op redding. Zo wordt in de film de mens gestraft voor zijn daden. Deze opmerkingen zyn kritisch be doeld, niet omdat het boek niet op de voet is gevolgd het zou onzin zijn on dit te eisen maar wèl omdat de tendens van de roman is vervormd en omdat er aan het betoog van Greene is geknoeid. Greene heeft iets willen zeggen in zgn boek. De film zegt niets en met het veranderen en wegnemen van de moraal wordt de kern aan de film ontnomen. Intussen is Mankiewicz, maker van „AU about Eve", „AU the Kings Men" en andere verfilmde romans, ien te kundig regisseur en scenarioschrijver om van „De Stille Amerikaan" een ver velende film te hebben gemaakt. Ir zijn tal van hoogtepunten in en, op het laatste halve uur na, is de film in hoge mate boeiend, vooral door de ver tolking van Michael Redgravers als Fowler. Pyle, in'de persoon van Audie Murphy, is precies, wat Mankiewicz zich van deze figuur moet hebben ge wenst, maar hij olijf1 een wat onwer kelijke schim. Giorgia Moll als Phuong is een lieftallig schaduwtje, waarom alles draait. Ondanks de toneelmatige verfilming en ondanks het vreemdsoortige einde, dat er aan werd gefantaseerd, is „De Stille Amerikaan" voor personen boven 18 jaar alleszins de moeite van het zien waard, omdat hg een intelligenter ge geven behandelt dan ln de meeste an dere Amerikaanse films het geval is. ren er in het Circusgebouw 1400 toe schouwers, het grootste aantal bezoe kers, dat ooit gelijktijdig bij een Rudi Carrell-show, die meestal direct wordt uitgezonden, aanwezig was. On der de gasten waren verschillende be kenden, zoals Mies Bouwman en haar man, de tv-regisseur Leen Timp, en de Amsterdamse filmer Jan Vrijman, van wie de VARA juist deze zondagavond de TV-documentaire „Eilandbewoners" op het scherm bracht. Het circusgebouw, dat in de winter onder meer wordt gebruikt als opslag plaats voor strandstoelen, was voor deze gelegenheid nagenoeg geheel ontruimd. Óm het publiek niet te zeer in de kou te laten zitten, had men gedurende drie dagen met speciale „kanonnen" hete lucht in de ruimte geblazen. Ook technisch veroorzaakte de One Man Show tal van moeilijkheden. Vooral om een redelijk geluid te lrry- gen moesten vele voorzieningen wor den getroffen. Een dag lang is een ploeg van de NTS in de nok van het gebouw bezig geweest met het ophan gen van enorme zwarte lappen (teza men 200 meter stof) om het galmeffect in deze enorme ruimte wat te vermin deren. Rudt Carrell is overigens best tevre den over de circusarena. Zó zelfs, dat hij er de komende zomermaanden een speciale theatershow wil gaan geven. Hoe het precies gaat worden staat hem nog niet geheel voor ogen. Naast alle voorbereidingen voor de gisteren opge nomen TV-show bleef hem daarvoor de laatste maanden niet veel tijd. Er zul len in ieder geval wel een aantal, voor al van de TV, bekende artiesten in op treden, waarbij onder meer de namen Anneke Grönloh en Pipo de Clown zijn gevallen. De cireusshow zal avond aan avond voor publiek toegankelijk zijn. De première zal waarschijnlijk op za terdag 2 mei plaats vinden. 1 Advertentie) Elke OLVEH polis is winstdelend NTS: 19.30 De hoogvlieger (Comedy Caper). 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.20 Uitz. v.d. P.v.d.A. 20 30 Europa aan de start, doe. film. 21.15 De stille Amerikaan, speelfilm 23.10-23.16 Journaal. Duitse televisieprogramma's 18.10-18.15 Nieuws. (Reg. progr.NDR: 18.15 Sportjournaal. 18.50 Voor de kinde ren. 19.00 Nws. 19.03 Act. 19.19 Alles draalt om Moeder, film. 19.59 Progr, overz. WDR: 18.30 Journaal 19.12 Inter mezzo-aanvang. 19.15 Geheime opdracht voor John Drake: gevaarlijke stralen. 29.45 Echo.). 20.00 Journaal en weerover- zicht. 20.15 Filmrep. bij het nws. van gisteren en morgen. 21.00 Amus. muz. 21.30 Verslag van ooggetuigen: de waar heid over de zaak Cicero. 22.30 Nws. en weeroverz. 22.45 Die wahre Geschichte vom gesehandeten und wiederhergestell- ten Kreuz, spel. Zweltes Deutsches Fernsehen 18.30 Nws. Aansl.Aus Bund und Lhn- dem, praatje. 18.45 Progr. met de teke naar Stlg. 19.00 Drel gute Freunde, avon turenfilm. 19.30 Act. 20.00 Dagb. uit de katholieke kerk. 20.15 Discussies over de evang.-kathol. aanbevelingen tot de eigen- domspolitiek. 21.00 Le doissler nolr (Die schwarze Akte), speelfilm. 22.40 Actuali teiten. Frans-Belgische tv-progr. 18.30 Ber. 18.33 Voor de kinderen. 19.00 Voor de vrouw. 19.30 Sport. 20.00 Journ. 20.30 Inquisition, spel. 22.00 Literair progr. 22.50 Journaal. Vlaams Belgische tv-programma's 19.00 V.d. jeugd. 19,25 Cultureel progr. 19.50 Sport. 20.00 Nws. 20.20 Quiz. 20.55 Panorama 21.40 Jazzmuz. 22,10 Medium. 22.20 Nieuws. 23.00 Gevar: muz. 24,06 Nws. 0.20 Operet- te- en balletmuz. 1.00 Weerber, en gevar. muziek. FRANKRIJK Culture 280 en 235 m.: 19.58 Nws. 20.52 Klass, en mod. muz. 22.45 Gram. muz. 23.20 Gevar. muziek. 23.49 Gram. muz. 28.52-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m.18 00 Nws. 18.03 V. d. sold. 18.28 Paardesportber. 18.30 Ork. muz. 19.00 Nws, radiokron. en cor respondentie uit Nederl. 19.40 Operamuz. 20.00 Missieklankb. 20.15 Pianorecital. 20.45 Poolse muz. 21.00 Lichte muziek. 21.30 Liedjes. 22.00 Nws. 22.15 Volksdan sen en -zangen. 22.35 De 7 kunsten. 22.50 Absurd: (On)zinnetjes over ons wereldje. 23.00 Nws. 23.05 Beter laat dan nooit. 23.30 Showprogr. 23.55 Nws. 24.00-0.45 V. d. zeelieden. BRUSSEL 484 m.1803 Voor de sold. 18.40 Lichte muz. 19.20 Muz. v.d. jeugd. 19.20 Nieuwe gram. muz 19.30 Nws. 20.00 Hoorspel. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nieuws. Dultae televisieprogramma'* 17.00 V.d. kinderen. HILVERSUM I, 402 m. - NCRV: 18,00 Kon. Milit Kapel: Amerik. marsmuziek. 18.20 Ultz. v.d. K.V.P. Kaarten op tafel, een ultz. over polit. zaken, die de aand. verdienen. 18.30 Klass. en mod. gram. muz. 19.00 Nws. en weerpr. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Instrumentaal ens. onbekende muz. uit oude handschr ften. 19.30 Radiokrant. 19 50 Klass. gram. muz. 20.15 Gesprekken van Nicodemus, hoor spel. 21.30 Omroepork, en koor: moderne muziek. 21.55 Gltaarmuz. (gr.) 22.05 We reldpanorama. 22.15 Planorecital: Spaan se muz. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Kompo- neren ln Nederland; muzikale lezing. 23.40 Koorzang: Negro Spirituals (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. - AVRO: 1800 Nws. 18.15 Evt act. 18.20 Amat. progr. 18.50 Openb. Kunstbezit. 19.00 Operaconc. (gr.). 20.00 Nws. 20.05 Radio- scoop. gevar. progr. 22.30 Nws. en med. 22.40 Act. Nieuws. HILVERSUM X, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.1Ö Morgengebed. 7.15 Ouverture., radio voor vroege mensen, 7.55 Overwe ging, 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. muz. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleu ters 10.15 Lichtbaken, lezing. 1Q.25 KI gram. muz. 11,00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gram. muz. 11.50 Volaan...vooruit praatje. 12.00 Angelus. 1".04 Lichte muz. 12.30 Med. t-b.v land- e: tuinb. 13.33 Voor de tandb. 12.45 Platenmvs. 12.55 Kath. nieuws 18.00 Nws. 13.16 Draaien maar!!!!: lichte gram. muz. met com mentaar. 14.00 Voor de plattelandsvrou wen. 14.10 Zangrecital: mod. en klass liederen. 14.35 Moderne orkest muz. (gr.) 15.10 Voordr. 15.30 Als de dag van gis- ren, klankb. 16.00 Voor de zieken. 16.30 U hebt voorrang, Godsd. progr. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Regeringsuitz.Toe risme ln de Nederlandse Antillen, door Ph. J. Evertsz. HILVERSUM II, 298 m. - AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gram. muz. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Progr. overz.; aan sluitend: lichte gram muz. 9.00 Ochtend gymnastiek. 9.19 De groenteman. 9.15 KI. gram- muz. 9,35 Christus Rex, hoorspel (II). 10.00 Lichte gram. muz. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Licht ork. 12.20 Regerings uitz.Uitz v.d. tandb. 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Zingen geblazen. 13.00 Nws. 13.15 Meded., event, act of gram. muz. 13.25 Beursber. 13.30 Dansork. en zang- solisten. 14.00 Voor de vrouw, 14.40 Voor de jeugd. 15.00 Instrument, ens: oude en klass. kamermuz. 15.40 De Plaatsvervan ger, discussie over de Nederlandse verta ling van het toneelstuk Der Steilvertreter 16.00 Zang en piano: lichte muz 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling 17.85 Voor de jeugd. 23.00 Jazz.muz 23.65-24 0(1 18.00 Nws. 18.10 Reg. progr. 18.32 Markt berichten. 18.35 Schotse dansmuz, 19.00 ^angrecltal. 19 30 Amus. muz. 21.30 Hoor spel. 22.00 Nieuws. 22.30 Godsdienstige Ie zing. 22,45 Parlementsoverz. 22.59 Weer bericht. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15- 13.45 Kamermuziek. ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 en 147 m.18.33 Sportoverz 18.45 Hoor spel. 19,< Nws, en journ. 19.31 Hoorspel. 20.00 Hoorsjel. 20.30 Nws. en act. 20.40 Amus. muz. 21.30 Gevar. muz. 22.00 Lich te muz 23.40 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws NDR-WDR. 309 m.19.00 Nws. 19.30 Klass. muz. 21.30 Nws. 22.00 Dansmuz. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.; 12.00 Klass. en mod. muz. 12.55 Weer ber. 13.00 Nws. 13.10 Discussie. 14.00 Muz. amus. progr 14.30 Pianorecital. 15.00 Hoorspel. 15.30 Klankb. 16.00 Verzoekpro gramma 16.45 Praatje. 17.00 Voor de Jeugd, 17.56 Weerbericht. ENGELAND, BBC Light - rogr. 1500 en 247 m.: 12.00 Pop. gram. muz. 12.31 Gr. muz v.d. arb. 13.00 Gevar. muz. 13.45 Voor de kinderen. 14.00 Voor de vrouw. 15.00 Lichte muz 15.81 Muz bij het werk. 16.15 The Dales, dagb. 16.31 Ultsi. ra ces. 16.32 Gram muz. v.d. jeugd. 17.00 Gavar muz. progr. NDR-WDR, 309 m.: 12.00 Nws. 12.15 Amus. muz 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 14.00 Operettefragmenten. 16.00 Nws 16.05 Klassieke muziek. FRANKRIJK - CULTURE 280 en 235 m.: 12.00 Gevar. muz 12.15 Volks muziek. 12.30 Nws. 12.42 Klass. en mo derne muziek. 14.00 Operafragmenten. 16.00 Gevar. muz. 16.46 Gevar. muziek. BRUSSEL 324 m.12.00 Nws. 12.03 Gr. muz. 12.15 Lichte muz. 12.50 Beursber en progr.-overz. 13.00 Nws. 13.20 Kamer- muziek. 14.00 Nws. 14.03 Don Carios, opera. (2e bedrijf) 15.00 Nws 15.03 Don Carlos, opera (3e bedrijf). 15.40 Gram muz. 15.45 Lichte muz 16.00 Nws. 16.03 Beursber. 16.09 Duitse les. 16.24 Klassiekf en moderne muziek. 17.00 Nws. 1715 Lichte muz 17.45 Amusementsmuziek. BRUSSEL, 484 m.12.03 Lichte muz. 12.80 Gevar. progr. en act. 14.03 Gevar muzik. progr. 16.08 Festival van Salz- bourg: klassieke muziek. 17.00 Nieuws

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 7