Opzij Huren Dansen Hulp Bier Treinbrief Soebandrio Soekamo Bij E. Hermans begonnen duizenden bruidsparen aan nieuwe toekomst en Tentoonstelling in het Haarlems Bisschoppelijk Museum m Veertig jaar schooi en werk tuinen in Haarlem Plannen voor nieuw complex in burgemeester Reinaldaparlt Drieduizend kinderen op 7 ha tuin T.V.- rapport IN DICHTE RU.... VEERTIG JAAR IN DIENST VAN HEEMSTEDE Haarlemse jeugd verrijkt stedeschoon op Boomfeestdag Tweede Buiten- rustbrug Veel kleuters in Heemstede hebben spraakgebrek Koninklijk zilver voor M. Sueters Plannen n ieuwv Schalkwijk wordt goed bedacht 99 Missen op Witte Donderdag WOENSDAG 25 MAART 1964 PAGINA 3 =n Villi het De juiste man Andere verdiensten De jeugd viert actief het Boom- plantfeest. Haarlemse kinderen steken op 15 april de handen uit de mouwen om het stedeschoon met levend groen te verrijken. „Passie en Verrijzenis" is een zakelijke titel maar de woorden zijn geladen met betekenis. De ge- vangenname en de martelingen van een man die de liefdedienst aan de naaste tot een even groot gebod verklaarde als de eredienst aan God, Wiens Zoon Hij was, vindt zjjn climax in de ten uit voerlegging van een doodvonnis. De evangelisten beschrijven het, uitvoerig en correct als een pro ces-verbaal... Ontdaan zijn een Moeder en een publieke vrouw, geschokt een Romeins hoofdman en de echtgenote van de land voogd en vol begrip de bezitter van een graf. De opstanding uit die dood is de anticlimax, een feit van on-menselijke allure, vol van verbijstering en verwarde vreug de tegelijk. Thomas heeft het niet kunnen geloven, hij vroeg bewij zen en kreeg ze. Een fraaie beeldengroep, voor stellend de overname van het kruis door Simon van Cyrene. Een van de stukken, die in het Haarlems Bisschoppelijk Museum geëxposeerd staan, ter illustratie van Passie en Verrijzenis". h. De heer Vondeling, die naar onze smaak de P.v.d.A.-fractie in de Tweede Kamer met grote bekwaam heid aanvoert, heeft nu voor de tele visie een opmerking gemaakt, waar- Van wij de zin niet begrijpen. Hij heeft h.l. gezegd, dat de P.v.d.A. in ieder geval iegen de huurverhoging zal stemmen. Dat klinkt flink. Dat zal misschien zelfs op vele kiezers in druk maken, maar wij vinden het dom en onhandig. De huurwet is im mers nog niet eens in behandeling en door ongezien te verklaren, dat men tegen is, versterkt men alleen de indruk, dat de politiek een gemeen spel is. Als ze de baas zijn, zijn ze Voor. Als ze in de oppositie zijn, te gen. Zo wordt de democratie ont halsd. In het dorp Helden bij Venlo moet men voortaan als men in een openbare gelegenheid wil gaam dansen een danspaspoort" hebben, compleet met toto. Waarom? Omdat anders zo *egt men te veel te jeugdige lief hebbers aan het dansen slaan. Wij vinden deze zorg mooi en ont voerend, doch blijven van mening, dat hier de overheid zich inlaat met oen taak, die de ouders toebehoort. Verschillende bladen hebben met ons melding gemaakt van de moeilijk heden, die het Nederlands Vrijwilli gerscorps in Brazilië ondervindt. On danks deze berichten zwijgt de minis ter van buitenlandse zaken, de anders vo spraakzame heer Luns, in alle ta len. Waarom? Moet hij verbergen, dat het Vrijwilligerscorps dat op oen bepaald moment politiek zo nood zakelijk werd geen succes is? Want wij beperken ons tot één Vraag kar minister Luns ons ver tellen hoeveel belastinggeld één uit gezonden vrijwilliger kost en wat het voordeel is dat een onderontwikkeld land aan die ene vrijwilliger heeft? Als hij blijft zwijgen, zullen wij het voor hem uitrekenen. Wat zijn kranten toch heerlijk! Neem „De Volkskrant". Neem dat kleine berichtje over de bierbrouwerij „De Drie Hoefijzers". De directeur daarvan zegt, dat de bierprijs te laag is. In de zin, die daarop onmid dellijk volgt, staat dat de bedrijfs resultaten over de eerste maanden Van het nieuwe boekjaar „niet onbe vredigend" zijn. Wij hopen dat de lezer weet wat directeuren bedoelen als ze iets „niet onbevredigend" noemen. Dan gaat het best. Heel best. En dus moet de Prijs omhoog! Vrijwel ongemerkt hebben de Ne derlandse Spoorwegen besloten een Prijsverhoging van meer dan 100 pro eent ongedaan te maken. Het betreft mer het vervoer van treinbrieven, een snelle expeditiemogelijkheid waar Vooral de dagbladen een druk gebruik van maken. Dat juist de Nederlandse Spoorwe gen in de prijzenslag een zo slecht Voorbeeld gaven, heeft ons verdriet. Dat het .veilig, vlug, VOORDELIG' weer in ere hersteld is, verheugt ons. Nog maar kort geleden was de ver houding tussen Nederland en Indo nesië ronduit beroerd. Aan beide zij den heerste een zodanige verbittering en er was zoveel bloed gevloeid, dat ivie toen gezegd zou hebben, dat bin nen afzienbare tijd een Indonesische minister een vriendschappelijk be- *oek aan ons land zou brengen al even 'onduit voor gek verklaard zou zijn. Intussen is het zover. Begin vol gende maand zal de Indonesische mi nister van buitenlandse zaken, dr. Soebandrio, een officieel bezoek bren gen aan ons land. En het ligt dus Voor de hand, dat hij ook door ko ningin Juliana ontvangen zal worden. Uiteraard kan men er zich alleen jnaar over verheugen, dat de strijd bijl tussen Nederland en Indonesië begraven is. Maar heeft de Neder landse regering niet zelf gewaar schuwd tegen overhaasting bij het nastel der goede betrekkingen, heeft *1J niet aangedrongen op het betrach- en van een zekere geleidelijkheid? Welnu, wij vragen ons echt af of ,e tijd al rijp is voor een ontvangst j °or de koningin, zo kort nadat de patste soldaat op Nieuw-Guinea in "aar naam is gesneuveld. Dit klemt te meer, nu het Indo nesische Persbureau Antara triom- antelijk verklaart, dat de heer Soe- al over achttien miljoen vrij willigers beschikt om Maleisië te «Pletteren. Het streven naar we- eidvrede is ons toch ernst! Ik voel me alleen maar goed met een beitel in m'n hand. MICHELANGELO HEEMSTEDE, 25 maart De heer E. J. C. Hermans, waarnemend chef van de afdeling burgerlijke stand en be volking op de Heemsteedse secretarie, wilde er eigenlijk niets van weten, toen wij hem een paar dagen geleden aan hielden over zijn ophanden zijnd ambts jubileum. „Doe mij een plezier en schrijf er geen letter over in de krant". Dezelfde week nog fluisterde hij ons toe: „ik ben op het raadhuis door mijn knieën gegaan, kom vandaag of morgen even langs". Wij zouden het jammer hebben gevonden, indien hij niet op zijn eerder kenbaar gemaakte bezwaren was teruggekomen. Want met alle respect voor zjjn aangeboren bescheidenheid verdient de heer Hermans 't na veer tig Heemsteedse secretariejaren in de schijnwerpers der belangstelling te wor den geplaatst. Al was het alleen maar op grond van het feit, dat hij duizen den mensen die ten overstaan van hem in de echt werden verbonden een le vensles heeft mogen meegeven. Dat de heer Hermans, Zeeuw van ge boorte, ambtenaar is geworden, mag de meest natuurlijke zaak van de wereld worden genoemd. Zijn vader was ge meentesecretaris van Ossenisse, zijn grootvader van moederszijde burge meester van Hengstdijk en op dezelfde secretarie bekleedde zijn grootvader van vaderszijde de functie van gemeen tesecretaris. Na zijn middelbareschool- opleiding op een Brabants internaat kwam de jonge Hermans „volgens plan" bij zijn vader op de secretarie, waarmee de familie-traditie werd voort gezet. Teneinde zijn blik op het ambte lijke terrein te verruimen, solliciteerde de heer Hermans in 1924 naar een vaca ture op het Heemsteedse raadhuis, waarvoor liefst 163 sollicitatiebrieven waren binnengekomen. „Mijn grootste concurrent was de heer Boot, de tegen woordige burgemeester van Hilversum, maar tenslotte viel de keuze op mij". „Het was", zegt de heer Hermans, „eigenlijk niet mijn bedoeling om voor goed in Heemstede te blijven. Mijn ge boorteland Zeeuws-Vlaanderen trok mij, maar ik vond Heemstede zo'n mooie gemeente, dat ik er niet meer vandaan wilde. Die treinreis van Zeeland naar Haarlem in 1924 zal ik nooit vergeten. Voor 't eerst van mijn leven kreeg ik de bollenvelden te zien. Het was een warm voorjaar en de bollen stonden in volle bloei. Ik wist werkelijk niet wat ik zag, het maakte op mij een over weldigende indruk". Drie jaar na zijn aanstelling in Heem stede werd de heer Hermans hij was toen 27 jaar oud benoemd tot amb tenaar van de burgerlijke stand, spe ciaal belast met het voltrekken van hu welijken. De gemeenteraad had goed ge zien. want ofschoon de heer Hermans voor het vervullen van deze belangrijke taak zijn leeftijd niet mee had, bleek hij de juiste man te zijn op de juiste plaats. Hij vatte zijn functie cosciëntieus od Wij kunnen dat uit eigen waarne ming ten volle onderschrijven. Een hu welijk op het Heemsteedse raadhuis be tekent voor bruid en bruidegom een be levenis welke door de toespraak van de heer Hermans een bijzonder cachet krijgt. Zonder zich een „prekerige stijl te willen aanmatigen houdt hij de echte lieden zoveel aan levenswijsheid voor, dat zij met een rijkdom aan gedach ten hun nieuwe weg door het leven kunnen inslaan. We nemen dan ook zonder meer aan dat de heer Hermans zoals hij zelf beaamt zUn teak met veel liefde en toewijding vervult. Hij mag daarbij het persoonlijke genoe gen smaken, dat de jonggehuwden hem soms na vele jaren nog niet hebben vergeten. „Het is rnjj meerdere malen overkomen dat ik in het buitenland op vakantie was en door mensen werd aan gehouden, van wie ik mij niet kon her inneren dat ik hen eerder had ontmoet. „Bent u niet mijnheer Hermans uit Heemstede, u hebt ons zoveel jaar ge leden getrouwd", en wijzende op hun kinderschare: „zie hier het resultaat"." De jonggehuwden vliegen naar alle delen van de wereld uit. Dikwijls sturen zij de heer Hermans een kaartje van de eerstgeborene met een „hartelijk dank voor de huwelijksvoltrekking in Heemstede". „Zoiets doet je toch wel goed", zegt de jubilaris, die blijkens de gegevens van de secretarie de afgelo pen 36 jaar bijna zesduizend mensen in de echt heeft verbonden. Wat hem minder goed heeft gedaan, was de vuistslag in het gezicht, die hem tijdens de oorlogsjaren op het raadhuis in de kamer van Heemsteeds NSB-burgemeester werd toegediend door een W.A.-man. De heer Hermans had zich met een bepaalde opmerking van de W.A.-er niet kunnen verenigen en 's avonds werd hij dan ook ontboden in de beruchte Amsterdamse Euterpe- straat. Tot zijn grote opluchting kwam hij er met een schrobbering af. Naast zjjn ambtelijke functie, be weegt de heer Hermans zich ook op het terrein van de charitas. Al bijna dertig jaar is hij secretaris van het armbe stuur van de St. Bavo-parochie, waar voor zijn verdiensten met een pause lijke onderscheiding werden geëerd. Dat de heer Hermans een hobby heeft voor tuinieren houdt rechtstreeks verband met het feit dat hij sinds 1934 het se cretariaat vervult van de gemeentelijke plantsoenen-commissie. Woensdag 1 april recipieert de heer Hermans in café-restaurant „Boeken- roode" aan het Roemer Visscherplein van vijf tot zes uur. Daar zal hij ook om vier uur door het gemeentebestuur en het secretariepersoneel worden gehul digd. HAARLEM, 25 maart Ruim vijf honderd Haarlemse schoolkinderen gaan op woensdag 15 april actief deel nemen aan de jaarlijkse boomfeestdag die ook in ons land een goede traditie begint te worden. Gewapend met een schop en onder deskundig toezicht van hoveniers van de dienst Hout en Plant soenen zullen de kinderen de stad Haar lem een meer lommerijk aanzien ge ven. Het is de bedoeling dat de straten 275 bomen en dat de Hout 250 bomen rijker zal worden. Het Pim Muliersport- park krijgt er 200 heesters bij. De be woners van Schalkwijk krijgen de ge lukkige zekerheid dat hun gloednieu we wijk op Boomplantdag goed wordt bedacht. Om half elf valt het startschot. Dan gaan op vele plaatsen in de stad de spaden de grond in.' Met assistentie van de deskundigen en onder toezicht van notabele figuren kunnen de kinderen daadwerkelijk meehelpen asm de ver fraaiing van hun eigen stad. Het planten wordt goed beloond. De kmderen worden getracteerd op choco lade. Om te voorkomen dat de wikkels op straat komen, is op het papier een prijsvraag afgedrukt. Dan krijgen de leerlingen (van de vijfde en zesde klassen van zestien scholen) een fraai en instructief boekje mee naar huis en bovendien worden zij verrast met een bouwplaat. o •®°°°1Plahtdag is een internationale eg-e e. Heel de wereld kent smds enige jaren de boomfeestdag. In njis ,?en dergelijke dag nodig om de aandacht te richten op die ge- nlawi een_, vo°rtschrijdende ont bossing de bodem doet degenereren en dus de ,mfns, m ,z|te bestaan bedreigt. In Nederland dreigt dit gevaar niet, hier is het goed de jeugd maar ook de volwassene erop te wijzen dat een sprankeitje levend groen in een sterk geïndustrialiseerde samenleving zeker even noodzakelijk is. Bovendien kan en moet Boomplant- of Boomfeestdag de jeugd leren zuinig te zjjn op het wei nige dat Nederland nog aan levend groen heeft. HAARLEM, 24 maart Hopelijk nog voor Pinksteren zal de Tweede Buiten- rustbrug over het Spaarne in gebruik worden genomen. Een belangrijke fase in de bouw, die wordt uitgevoerd door het bouwbedrijf J. P. A. Nelissen Aan nemingsbedrijf n.v., krijgt donderdag ochtend haar beslag, wanneer het sta len rijdek wordt ingevaren. Dan worden ook de balansen en de hangstangen aangebracht. Nadien zullen nog ver schillende werkzaamheden aan de brug verricht moeten worden, wil ze voor gebruik gereed zijn. Bovendien moeten ook de af- en toevoerwegen aangelegd worden. Daarmede is inmiddels een aanvang gemaakt. HEEMSTEDE, 23 maart. Een onder zoek op de Heemsteedse kleuterscholen heeft uitgewezen dat 105 van de 790 kin deren met spraakgebreken hebben te kampen. Hiervan dienen er 64 direct voor spraaklessen in aanmerking te ko men. B. en W. stellen de raad voor met ingang van 1 april over te gaan tot het invoeren van spraakonderwijs op de kleuterscholen en de scholen voor ge woon lager onderwijs Het onderzoek werd geleid door de logopediste, me vrouw W. G. Kaptein-de Boer uit Heem stede. Blijkens de resultaten van het onder zoek achten B. en W. het gewenst me vrouw Kaptein-de Boer in dienst der gemeente aan te stellen voor een stelsel matige behandeling van de daarvoor in aanmerking komende kinderen. De hier aan verbonden kosten worden voor 20 lesuren per week geraamd op een bedrag van f 7200. Wellicht zal het nodig zijn de spraaklessen het volgende school jaar ook op de lagere scholen te geven en wel aan die kleuters die „over gaan" en nog een voortgezette behandeling die nen ,te, "ebben. In verband met het be trekkelijk grote aantal kinderen, dat voor spraaklessen in aanmerking komt, zullen de lessen aan elk kind gedurende tweemaal vijftien minuten per week tij dens de schooluren worden gegeven. De schoolartsen zullen regelmatig toezicht uitoefenen op het spraakonderwijs. Aan de ouders wier kinderen spraaklessen zullen krijgen, zal een op hun inko- m8nJi r?e6jde bijdrage worden ge vraagd. De daaruit te verwachten in komsten worden geraamd op f 2500 per jaar. 25 maart Vanmorgen M°"i Suetcr^"* P,aats Van de h^r M. A. Sueters, die vandaag zjjn gouden dienstjubileum by Conrad-Stork viert. Vergezeld van zijn echtgenote werd de jubilaris verwelkomd door de directie. De wethouder, de heer J. A. Geluk, dié rremeri1Ihlilerin8' van burgemeester affuit ilf JVO<?rd voerde, deelde mede dat het de Koningin had behaagd aan de heer Sueters de Eremedaille in zuiver, behorende by de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. Namens de onderneming sprak de directeur, de heer Ir. L. Hupkes. Deze wees op het vele goede werk dat de jubilaris, gedurende deze vijftig jaar heeft verricht. Hy overhandigde hem de zilveren legpenning van de onder neming en een geschenk onder couvert. Namens het Jubileumfonds bood de heer u. schouten een grasmaaimachine aan. Nadat nog enkele sprekers het woord hadden gevoerd, sprak de jubi laris een dankwoord Advertentie) Nu de volledige kollektie kos tuums, jassen en herenmode voor °mende feestdagen binnen is, zal het U weinig moeite kosten hieruit naar wens te slagen. Ook voor U hangt, in dichte rij, het kostuum er wel bij. Betere konfektie en herenmode Zyistr. 71 (tegenover deTwentsche Bank) Getuigenis gemeenschap pelijk geloof, dat over eeuwen reikt ,..pen tentoonstelling in het Bisschoppe- lyk Museum te Haarlem met als titel „Passie en Verryzenis" die op Passie zondag begonnen is en sluit op Hemel vaart kan niet beschouwd worden als nog een expositie by die welke geor ganiseerd worden voor de kleine groep kunstliefhebbers. De bedoeling die con servator Verspaandonk gehad moet heb- pen by het samenstellen van deze ten toonstelling kan alleen maar zijn, de herdenking in de jaarkring van de Kerk van het volbrengen van de taak van Christus temidden van ons, te be geleiden. Een meditatie, in beeld ge bracht door mensen die niet de bedoe ling hadden te werken voor een kleine groep, maar voor heel het gelovige volk. Dat waren de meester-beeldsnij- ders en de meester-schilders, de schrij vende monniken en de plaatsnijders die leefden tussen de veertiende en de achttiende eeuw. Het werk van hun handen was be stemd voor de kerken en kloosters, en wat zy m hun devotie maakten kon niet anders zyn dan kunst, van een volks kunst af tot een geniale expressie toe, maar altyd organisch verbonden met het volk als geheel in de beleving van het geloof. Het is dit aspect van de voorstel lingen van passie en verrijzenis dat de tentoonstelling in het Bisschoppe- lyk Museum bedoelt. Dat wy de be sneden blokken eikenhout en de be schilderde panden hebben losgemaakt uit het dagelijks gebruik door ze met het woord „kunst" te etiketteren en er schuw gewichtig over gaan doen, doet aan de aard en de kracht van hetgeen ze uitbeelden niets af. De voorstellingen uit het leven van Christus zjjn een getuigenis van ge meenschappelijk geloof dat over de kluwen heenreikt en zij spreken ons aan in de taal van iemand die een boodschap overbrengt. En die bood- schap komt uit vele monden, verteld met een steeds andere klemtoon. Het Bisschoppelyk Museum aan de Jansstraat verzamelt binnen zijn mu ren de historische kerkschatten uit het bisdom Haarlem. Het is een rijke col lectie waarvan de presentatie nu de gewenste aandacht begint te krygen. Wie zyn tocht langs de schilderyen en houten beelden, de miniaturen en ivo ren, de borduurwerken en de gravures die in een levendige tentoonstelling by elkaar zijn gebracht, heeft beëindigd kan in de overige zalen van het mu seum gewaar worden dat de samenstel ler van deze tentoonstelling het mu seum niet hoefde te des-organiseren. De benedenverdieping, nog pas sinds kort her-ingericht bergt een schat aan schilderijen en sculptuur waarin de be zoeker nog even veel voorbeelden vindt van passie en verryzenis. Soms zijn dat indrukwekkende en ontroerende kunst werken van onbekende kunstenaars, zo als het grote houten kruis in de lange voorzaal waarin alle gevoelens van pas sie èn belofte werden uitgedrukt met een overtuigingskracht waar aan men zich moet overgeven. Over de eeuwen heen hebben mensen elkaar wat te zeg gen- L.T. HAARLEM, 25 maart Op 2 apri) bestaat de Haarlemse afdeling van de vereniging voor school- en werktuinen veertig jaar. De vereniging gaat dit ju bileum zonder uiterlyk vertoon vieren 'illliliiiiiiiimiiiiiiiiiimiltlilllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiii in de gelukkige wetenschap dat ruim drieduizend Haarlemse schoolkinderen op een kleine zeven hectare schooltuin op een prettige wijze kennis kunnen maken met de levende natuur. Ligt te genwoordig het accent op het opvoeden de en instructieve element en worden de tuintjes bewerkt in schoolverband, veertig jaar geleden gebruikten kinde ren en onderwyzers hun vrye tyd om met hark en schop naar hun tuin te gaan. De vereniging vindt haar oorsprong in de Haarlemse kinderbond onder lei ding van mej. Cornelia Westendorp die zich inzette voor de vryetijdsbesteding van de kmderen. Met enige onderwij zers die net zo enthousiast waren als zyzelf liet mej. Westendorp de kinderen op de woensdag- en zaterdagmiddagen tuinarbeid verrichten. De gemeente kon al spoedig warm worden gemaakt voor dit mooie werk en er werd een stukje grond beschikbaar gesteld op de Stadskwekery aan de Kleverlaan. Met behulp van de dienst van de Hout en plantsoenen werden de terreinen in la tere jaren sterk uitgebreid. Het eerste terrein was een stukje weiland dat he lemaal moest worden omgespit en be plant. De gemeente zorgde dat er een gebouwtje op kwam. Veertig jaar geleden werd er niet al leen gelet op bloemen en groenten. Door de ijver van de heer Van der Hart kwa men er bijenkorven met observatiekas- ten en zijderupsen. De oorlogsjaren wa ren verre van gunstig voor de vereni ging. De tuinen werden verwoest, ma terialen werden gestolen en hekken en huisje werden gesloopt. In 1945 moest alles van de grond af aan worden op gebouwd. Weer werd de medewerking van de gemeente ingeroepen en de zaak kon weer op volle toeren gaan draaien. Alleen moest het element liefhebberij worden geofferd. Van dat moment af werd het schooltuinwerk ingelast in het lesrooster en de werkzaamheden wer den geleld door de dienst Hout en plant soenen. Alle Haarlemse scholen werden in de gelegenheid gesteld mee te doen en thans hebben drieduizend kinderen, vooral uit de vierde en vijfde klassen, een eigen tuintje. De vier grote complexen zyn nu te vinden in het Noordersportpark, de Hannie Schaftstraat, de Marnixstraat en de Oosten de Bruynstraat. Boven-- dien beschikken dertien schalen over eigen tuintjes. Een nieuwe tuin is ge projecteerd in het Reinaldapark. Als dit plan is gerealiseerd kan het complex aan de Hannie Schaftstraat verdwijnen. In de namen van twee van de tuinen worden twee harde werkers geëerd. Het complex aan de Oosten de Bruynstraat is genoemd naar de A.T. de Roos en de nagedachtenis van mej. Westendorp wordt geëer<j in de naam van het complex Mamixstraat-Van Dortstraat. Het bestuur is ook van plan de naam van Cornelia Westendorp hoog te houden in de vorm van een wissel- beker voor de best verzorgde tuin. De tuinen worden ieder jaar gekeurd en bij deze gelegenheid worden klassepry- zen en in sommige gevallen individu ele prijzen beschikbaar gesteld. Elk jaar valt weer op dat de ltinderen van de B.L.O.-scholem met de mooiste tui nen voor de dag komen. De kinderen kunnen zich op de Haar lemse tuinen niet alleen verdiepen in de groei en bloei van groenten en bloemen, want op een algemeen stuk worden landbouwgewassen geteeld om de leerlingen ook met deze cultuur ken nis te laten maken. De vereniging heeft nog meer plan nen behalve de nieuwe tuin in het Rei naldapark. In de toekomst hoopt het be stuur onder leiding van ir. A. ten Have te komen tot een demonstratietuin en een soort kinderboerderij. Grondgebrek staat voorlopig deze mooie plannen in de weg. Dan is het de bedoeling op elk terrein een lokaliteit te bouwen voor instructieve lessen. De tuin in het Noordersportpark komt het eerst in aanmerking voor een dergelijk gebouw tje. De veertigjarige vereniging zit dus volop in de activiteiten en de plannen. Daar heeft zjj het zo druk mee, dat het jubileum niet zal worden gevierd. Des ondanks zal de feeststemming niets te wensen overlaten. HUISVUIL Op Goede Vrijdag 27 maart zal er in de gemeente Haarlem geen huisvuil worden opge haald. Marcel Lambert, Jemstraat 16, Haar lem, leerling Mendelcollege. Combo t (wel goed, maar slecht gepresen teerd) Uit de school geklapt 9 (zeer interessant programma) AVRO televizier6 Naked City 8 (onlogisch,) wel boeiend) Confrontatie gti (leerzame reportage over Ethiopië) Wie aan deze rubriek wil meedoen, kan zich tot vijf uur melden, tel. nr. K17hei8ren20 H30 Pontificale Hoogmis, ^nt0ni"s'„ Nieuwe Groenmarkt: 16 K, 18 en 20.30 H. H. Jozef, Jansstraat: 15.30 K en 20.30 H. °-C. Vrouw Rozenkrans, Spaarne: 16 en 20 H. De Goede Herder, Italiëlaan: 15.30 K en 20 H. Sint Jan, Amsterdamstraat: 16 K en 21 H. H. Pastoor van Ars, Parkwyk: 16 K, 20.30 H en 22.30 H. Hart, Kleverpark: 16 K, 19 en 20.80 H. H. H. Elisabeth en Barbara, P. Kru- gerstraat: 16 K en 18.30 H. H. Liduina, Rijksstraatweg: 16 K, 18.30 en 20 H. O.L. Vrouw van Vn Smarten, Ryks- straatweg: 16 K, 18 en 20 H. H. H. Petrus en Paulus: 16, 18 en 20 H. H. Apostel Paulus, Duinroosplantsoen: 16.30 K en 21 H. Bloemendaal. Allerh. Drie-eenheid: 16 K en 20 H. H. Sacrament: 16 K en 20.30 H. Aerdenhout: 17 K en 18.30 H. Zandvoort. H. Agatha: 16 K en 20 H. Overveen: 16 en 20 H. Heemstede: H. Bavo: 16 K, 18 en 20 H. O.K. Vrouw HemelvaWt: 16 K en 20.30 Spaarndam: 16 K 41^20.15 H. K is Kindermis, ti. is Hoogmis.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3