Bollenstreek gedeeltelijk in bloei, doch Keukenhof biedt nog kale aanblik Vroege tulpen: voorproefje van wat bezoekers van tuin te wachten staat Expositie Italiaanse en Nederlandse plastieken Bollenseizoen opmerkelijk vroeg HOOGSTE KLEUR KWALITEIT altijd BRITS minister verdacht van belediging Lagerhuis W agen botst tegen motor George Harrison de slappe lach Zeventig centen beschikbaar voor elke Nederlander Meubelfabriek na explosie in brand: tonnen schade CT18 diafilm CN17 negatieffilm Quintin Hogg tegen Labour COURVOISIER Dode en gewonde t Rijksmuntmeester: Bij inhaalmanoeuvre WOENSDAG 25 MAART 1964 PAGINA 9 •De grasgazons en bloembedden i; de Keukenhof bieden nog een kale, winterse aanblik. Ter com- pensatie van deze onvoorjaars achtige Jeegte" heeft men de af gelopen dagen her en der tuiltjes (Jcas)-bloemen geplant. Op de voorgrond een van de in de tuin seëxposeerde beeldhouwwerken. fata morgana voila vreugde paradijsvogel concours hippique omar khayyam ^n zestal geraamten van voor- tellingen voor de praalwagens in komende corso, die enkele da- "fn voordat de stoet door de bol- treek trekt, met bloemen be kleed zullen worden. LISSE, 25 maart Op vele plaatsen in de bollenstreek bloei en thans de paarse, gele en witte crocussen, die tijdens het komende Paas-weekeinde hun hoogtepunt in de bloei zullen bereiken. De Keukenhof, die vanmiddag niet officieel door Z. E. mr. J. Luns, minister van Buitenlandse Zaken, geopend zou worden, houdt zijn kleurrijke schatten echter nog verborgen. De in binnen- en bui tenland befaamde bloementuin le vert ondanks de tamelijk zachte winter op dit moment nog een kale en winterse aanblik. Vanzelfspre kend tonen de verwarmde kas, de amarylliskas en het met bloemen versierde paviljoen de vroege be zoeker reeds een vleugje lente, doch buiten zijn het in hoofdzaak nog slechts de Ericatuin en een aantal bedden crocussen, die hun kleuren hebben ontvouwd. Enkele vroege narcissen, hyacinten en tulpen geven evenwel nu al een voorproefje van wat straks Keu kenhof aan zijn bezoekers te bie den heeft. Gisteren hielden de burgemeesters van de acht bloem bollengemeenten Hillegom, Kat wijk, Lisse, Noordwijk, Noordwij- kerhout, Sassenheim, Voorhout en Warmond in het raadhuis van Katwijk een persconferentie ter gelegenheid van de opening van het bollenseizoen. Na een ope ningswoord door de burgemeester van Katwijk, de heer H. Duiker, hield de voorzitter van de vereni ging „De Narcis", die haar gou den jubileum viert de heer M. Zandbergen een lezing over de teelt van de narcis. Hierna volgde een bezoek aan de Keukenhof. Moeite waard Corso voor kleurendia's of voor kleurenfoto's Let op de naam Agfa achterop elke CN 17 kleurenfoto"* COGNAC COURVO'lSIER miumirMninr' Kindercorso Het boek van John Exclusief voor onze bladen schrijft George Harrison, gita rist bij de furore makende Beatles weer over zijn erva ringen bij het filmen. Tevens laten wij u vandaag kennis ma ken met hun twee vrouwelijke tegenspeelsters, die uit duizen den aanmeldingen zijn gekozen. Het zijn de charmante Paddy en Pru. sj B De enkele jaren geleden ter hand ge nomen vernieuwing van het bos is het afgelopen jaar met voortvarendheid doorgezet. Ongetwijfeld zal dat de bloe mententoonstelling ten goede komen. Belangrijk voor de bezoeker is ook de radicale vernieuwing van het terras bij het café-restaurant. Het ondanks vele voorzorgen toch niet houdbaar ge bleken grasgazon is geheel vervangen dnor flagstones. Ook dit jaar zal Keukenhof de bezoekers confronteren met de moderne beeldhouwkunst. De Nederlandse Kunst Stichting, die de expositie in de tuin heeft ingericht, kreeg de beschikking over een onge veer dertig plastieken tellende belang rijke Italiaanse collectie bescheen vijftien tal beeldhouwwerken van Nederlandse kunstenaars, te weten John Grosman, Johannes H. IJdo, Jef van Leeuwen, Jaap Mooy, Jan van Munster, Theo Niermeyer, Lee de Vries, Egbert Joos- ten, Cornelius Rogge en Bart van de Meyer. Foto's van de geëxposeerde peelden alsmede gegevens over de kunstenaars treft men aan in de beeldencatalogus, die in de Keukenhof verkrijgbaar is. Ook voor dit jaar werd ef *1 j memY Keukenhofboekje samenge steld, warm een keur van foto's de be- zoeker thuis nog in de gelegenheid stelt N-rtt gebrachte bezoek te doen herleven. Natuurlek bleef de service aan de be zoekers in de vorm van het eigen post- ten.,fe gjdsendienst gehand- haafd. Hetzelfde geldt voor de invaliden wagentjes die voor minder-valide be zoekers gereed staan. Het bollenseizoen is dit jaar, omdat Pasen zo vroeg valt, opmerkelijk vroeg begonnen. Hoewel alleen nog de cro cussen in volle bloei zullen staan is een bezoek aan de bollenvelden de komende weken best al de moeite waard. Met ingang van de volgende week zal de provinciale VW Zuid-Holland via haar bloembollenberichten in samen werking met de ANW de binnen- en buitenlandse toeristische instellingen van de staf van zaken in de bollen streek op de hoogte houden. Uit vele landen zijn er reeds berichten binnenge komen over voorgenomen bezoeken. Ook de Keukenhof schijnt onder andere in Duitsland en Engeland weer bij zonder bij het publiek in trek te zijn. Zo spreekt een groot Engels reisbureau thans reeds van een record aantal boekingen van meer dan veertien duizend. Op zaterdag 25 april is zoals wij gisteren meldden het bloemencorso vastgesteld. De ondertitel „Jong en Modern" duidt op de moderne vorm geving aan de praalwagens. De vorig jaar voor het eerst ontworpen onder bouw, die gedragen wordt door kleine luchtbandwielen, werd dit jaar opnieuw toegepast. De dertig praalwagens, die in de stoet zullen meerijden, staan reeds ,,in-stro" gereed om te worden opgetuigd. Het veertien kilometer lange traject van Sassenheim, waar het corso om half elf 's morgens vertrekt, naar Bennebroek (aankomst 13.20 uur), wordt in beide richtingen afgelegd. Op vrijdag 24 april zullen de wagens worden ten toongesteld in de Veilinghallen van H.B.G. aan de Grachtweg in Lisse. In de vroege ochtenduren van vrijdag 24 april zullen de wagens door een jury in een eerste, voorlopige, beoordeeld. De slotkeuring en de defini tieve toekenning van de prijzen vindt plaats op zaterdag 25 april tussen negen en tien uur 's morgens bij de start plaats te Sassenheim (Warmonderdam). De dag na het corso zullen de (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG, 25 maart Verleden jaar zijn er zeventig miljoen nieuwe centen in omloop gebracht, waardoor het totaal werd gebracht op bijna acht honderd miljoen. Voor iedere Neder lander zijn er dus gemiddeld meer dan zeventig centen beschikbaar. Dat er ondanks deze nieuwe aanmaak toch nog geklaagd wordt over zen tekort aan pasmunt is te wijten aan het grote aantal automaten, wisselkassa's en zelfbedieningsapparaten, die grote aan tallen munten aan het verkeer onttrek ken. Dit heeft de Rijksmuntmeester de Haagse Kamer van Koophandel la ten weten als antwoord op de klacht over het gebrek aan pasmunt. De brief werd gisteren tijdens de verga dering van de Kamer voorgelezen. Enifee hilariteit wekte de opmerking van de Rijksmuntmeester dat het aan beveling zou verdienen wanneer de middenstand de prijzen waarin „negen cent" voorkomt 59 cent bij voor beeld naar boven toe zo afronden. Het is onmogelijk op korte termijn een groot aantal nieuwe centen te maken. Personeelsgebrek en lange levertijd van buitenlandse machines maken dit onmogelijk. WEZEP, 25 maart De helft van de meubelfabriek van de firma Jon kers aau de Stationsweg alhier is gis teren door brand verwoest. De schade wordt geraamd op enkele honderddui zenden guldens. De brand brak uit na een explosie in de lakafdeling. f>e brandweren uit Oldebroèk en Hattemerbroek bestreden het vuur. Na anderhalf uur was men de brand meester. Het bedrijf was te gen brandschade verzekerd. Engeland Twee mannen hebben in Londen de vrouw van een industrieel beroofd van juwelen tot een waarde van 800.000 gulden. De dieven kwamen de ongeopende achterdeur van het huis binnen en sloegen de vrouw, die alleen thuis was, neer. (Reuter) (Advertentie) (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 25 maart De Speaker van het Lagerhuis, Sir Harrv Hilton- Foster, gaf gisteren in het Lagerhuis zijn opinie over een beschuldiging ge richt tegen de minister voor Weten schappen, Quintin Hogg (tot voor kort Lord Hailsham). Quintin Hogg hield vo rige week donderdag een rede in Chat ham waarin hjj o.m. verklaarde: „In bijna elk deel van de wereld hebben wu last gehad van individuele leden van de Labourpartij die partijdigheid hebben getoond ten gunste van ondermijnende aktiviteiten." Deze uitlating is zeer kwalijk geno men door leden van de Labourfraktie, 6n het onvermoeibare Lagerhuislid George Wigg van de Labourpartij, de zelfde man die de kat de bal aanbond in de Profumo-affaire, verzocht de Speaker uitspraak te doen ten aanzien van de vraag of minister Hogg zich niet schuldig had gemaakt aan inbreuk (Advertentie) I IMP. OUD HAARLEM wagens niet meer zoals in voor gaande jaren officieel worden ten toongesteld. De wagens kunnen nu verspreid over de bollendorpen, door het publiek worden bezichtigd. Op de corso-dag zal in alle betrokken dorpen in alle zijstraten ten oosten van de Rijksstraatweg ruime parkeergelegen heid bestaan. Rpnd de expositie hallen in Sassenheim bevinden zich eveneens grote parkeerterreinen. De kindercorso's van Lisse, Hillegom en Warmond zijn dit jaar op 30 april. Het Lisser jeugdcorso start om twee uur van de Schoolstraat. Overal in de bollenstreek zal men tijdens de bloei van de bollenvelden straatversieringen aantreffen. In Lisse wordt dit jaar bij zonder veel aandacht besteed aan de straatversiering „Palet" langs de Heere- weg en in de kom van de gemeente. In Noordwijkerhout wordt op 12 april een bloemenbridgedri gehouden. Van 19 tot 25 april loopt de Tulpenrally, waarvan de start en finish in Noordwijk zijn. De rally zal worden besloten met het bekende tulpenbal in Huis ter Duin. Voorts worden er in Lisse gedurende het seizoen diverse festiviteiten ge organiseerd. De NZH zal op drukke dagen extra bussen inschakelen en de ANWB zorgt voor een extra-beweg wijzering in en rond de bollendorpen. op het parlementair privilege. De Speaker gaf gisteren als zijn me ning dat er reden bestond om de zaak voor te leggen aan de Lagerhuiscom missie voor Privileges. Hij verzocht de gewraakte minister het Lagerhuis te verlaten terwijl de zaak gisteren werd gesproken, en minister Quintin Hogg verliet het Huis met de gebruikelijke ceremoniële hoofdbuiging. Genoemde Lagerhuiscommissie is een zeer belang rijke groep van senioren en ex-ministers van de frakties. Tot de groep behoren de procureur-generaal, de leider van het Huis minister Selwyn Lloyd, de leider en de waarnemende leider van de La- bour-oppositie, de leider van de libera len en een aantal andere belangrijke parlementsleden. Dit is een ernstige zaak. Sedert de Tweede Wereldoorlog is het niet voor gekomen dat een minister voor de Par lementaire Privilegecommissie is ge daagd. In 1947 werd een gewoon lid van de Labourfraktie, de heer AlUghan voor de commissie gedaagd en uit het par lement gestoten. Hij emigreerde naar Zuid-Afrika. Het was bij die gelegen heid de heer Quintin Hogg die de zaak aanhangig maakte. Het lijkt er sterk op alsof de Labourfraktie deze gebeurtenis zorgvuldig heeft onthouden. Nadat de commissie haar werkzaamheden zal hebben voltooid, komt hun rapport offi cieel in debat in het Lagerhuis, en de eindbeslissing komt toe aan het parle ment. De Commissie begint heden haar eerste besprekingen, doch een uitspraak is niet te verwachten voor de volgende maand als het parlement is terugge keerd van het Paasreces. AMSTERDAM, 25 maart De negen tienjarige motorrijder C. Goed alhier is gistermiddag bij een botsing met een bestelauto op de Prins Hendrikkade om het leven gekomen. De bestelauto, be stuurd door de twintigjarige L. S. K., kwam by een inhaalmanoeuvre in aan raking met een personenauto en daar door op het linker weggedeelte in fron tale botsing met de motorrijder, die op slag werd gedood. De bijrijder van de bestelauto moest in het ziekenhuis wor den opgenomen. MIERLO Op de voorrangsweg Helmond-Eindhoven onder de gemeen te Mierlo is gistermiddag een aanrij ding gebeurd, waarbij drie wagens waren betrokken, en waarbij de heer Verzeil uit Hilvarenbeek om het leven kwam. Een bestelwagen stond voorgesorteerd te wachten op een tegenligger uit de richting Helmond. Plotseling kwam een vrachtwagen bestuurd door A. uit Val- kenswaard, de voorgesorteerde wagen links voorbijgereden en greep de tegen ligger, waarin de heer Verzeil zat. Het slachtoffer is bij aankomst in het zie kenhuis overleden. VALKENSWAARD Gistermorgen is het vijfjarig zoontje van de familie Van Dinter alhier, op weg naar school bij het oversteken door een auto aan gereden en gedood. Ik krijg nu onderhand tabak van al dat gepraat over onze miljoenen. Geen van ons weet wat we werke lijk waard zijn. En het is onmoge lijk om al die gissingen serieus te ne men. Onze scenarioschrijver Peter No ble hoorde laatst een gesprek en hjj vertelde het mij: eerste achtenswaardi ge burger: „Die knaap daar is George Harrison. Een van die Beatle-jonge- tjes. Er wordt verteld dat hij al een miljoen verdiend heeft. Tweede ach tenswaardige burger: „Dat is mooi, maar hoelang zal het duren?" Eerste burger: „Tamelijk lang". En ik vraag me af, nu ik van dit gesprek gehoord heb; hoelang is het nodig dat het nog voortduurt? Soms is het moeilijk om iets gewoon te doen. Wij hebben van de week bijvoorbeeld gegierd van het lachen bij een doodge wone vraag. In een scène in de film zit een oude man in een dressoir op gesloten en Ringo moet dan vragen: „Waarom zit die oude man in het dres soir?" Een logische vraag zou je zeg gen, en makkelijk om te stellen. Maar hij begon al te lachen voor hij het ge zegd had, en inplaats van de oorspron kelijke zin kregen we allerlei verdraai ingen te horen. „Wie zit er bij die oude man in het dressoir?" „Wie heeft die arme oude man in het dressoir ge stopt?" Toen hij het eindelijk goed zei, kwam plotseling Pauls gezicht op zo'n idiote manier boven het dressoir te voorschijn, dat we allemaal de slappe larf kregen. We moesten het negentien keer overdoen voor die ene vraag ge filmd werd. Het is anders een vreem de zaak zo'n film maken. Uren zitten en dan een zinnetje zeggen. Iedereen is wel geduldig met ons. We hebben de eerste opnamen gezien. Net echt. Net als in de bioscoop. Zaterdag is onze nieuwste plaat uitgekomen: „Can't buy me love", en maandag verscheen John's boek „John Lennnon meteigen werk". Voor degenen die van brillante rommel houden... Tot zover George Harrison. En nu dat boek. De „brillante rommel" van John is inderdaad sinds maandag in Engeland te koop. John Lennon is de oudste, de grappigste en de meest ont wikkelde de de Beatles. Hoe zal dit boek worden ontvangen met zijn meng sel van grappen, verhaaltjes en teke ningen, met allerlei woordspelingen en een boventoon die aan de verhalen van Lewis Caroll doet denken? We weten het nog niet. Het is echter wel bekend dat de uitgever een eerste aantal van 50.000 exemplaren liet drukken zodat zijn boek, nog voor het goed en wel op gang is, al in de bestseller-klasse is terechtgekomen. Lennon begon met schrijven toen hij veertien was. „Toen we met onze groep eenmaal aan het reizen sloegen hadden we tussendoor wel eens tijd. Als ik dan zin had schreef ik zo af en toe iets." Een kennis nam wat mee naar een uit gever. Die man vond het prachtig en wilde het wel uitgeven. Toen wist hij nog niet dat ik John Lennon van de Beatles was. Een moordgrap". Waaruit bestaat nu zijn boek! Is het geniaal of misschien een soort „bege nadigde" humor? Stelt u zich er niet teveel van voor. Het is koeterwaals, ge schreven in verhaspeld en verdraaid Liverpool-Engels, waarvan hij zich zelfs by politieke en sociale commentaren bedient. Het is met dit boek precies als Paul McCartney in de inleiding schryft: „Niets uit dit boek is verstan dig of wijs bedoeld en als het grappig ïykt is dat al voldoende." 4 Twee nieuwe knappe gezicht jes gaan een (bescheiden) rol spelen in het leven van de Beat les. Pattie Boyd blond, negentien jaar en Pru Burry, een 22-jarige bru nette. Zy zyn uit vele honderden kan didaten uitgekozen voor de vrouweiy- ke hoofdrollen in de film die de Beat les momenteel maken. Zy spelen de meisjes die de Beatles in een trein ont moeten. Beide meisjes zijn fotomodel. Pru heeft al eens een rolletje met één regel tekst gehad in een derderangsfilm en Patties filmervaring bestaat uit het zwijgend zitten eten van Potato-chips in een reclamefilmpje. Enige dagen ge leden, toen de uitslag bekend werd, sprong Pattie een gat in de lucht van opwinding. Pattie die uit een gezin van zes kinderen komt, vertelde dat zij het eerst aan de Beatles hun handtekenin gen zou vragen voor haar twee jonge re zusjes. „Die kijken scheel van ja loersheid omdat ik met de Beatles mag filmen", lacht Pattie ondeugend. Pru, een Londens meisje, ex-dan seresje bij het Royal Ballet in Covent Garden, dacht er heel anders over. Ze had een niet malse kritiek op haar toekomstige tegenspelers. „Ik vind die onvoorbereide opmerkingen van hen heel wat beter dan dat hele zin gen", zegt ze. De produktieleider van de nieuwe film, die overstroomd werd door meisjes die een rol wilden heb ben, koos Pattie en Pru omdat zij volgens zijn zeggen „interes sante nieuwe fitengeziohtem en per soonlijkheden zijn".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 9