B. EN W. MET NOTA OVER GEMEENTEBELEID even de tijd Mag ik met u meespelen teleurstellende vertoning door toneelgroep Theater Schoolmelk in Veisen vijf cent duurder SCHEEPVAARTBERICHTEN Arrestaties in Dordrecht Man vermoord door vrouw en kostganger Na Beloken Pasen nieuwe huwelijksritus Deense eethoek Roggeveen 9 met Pasen alles NIEUW NAAR AANLEIDING Inspecteur van het onderwijs in Veisen Drie gelukkigen met halve ton in voetbaltoto VAN KRITIEK Aanbeveling voor commissie voor opstellen meerjarenplan Overhemden Weekenders r SOUND MUSIC CARRÉ f169.- Haarlemmer na twee stemmingen benoemd Burgerlijke Stand Heemstede DONDERDAG 26 MAART 1964 PAGINA 15 1de lente is het nog vaak guur, daarom is échte tweed favoriet Voor een charmante, koesterend V/arme voorjaarsmode. Lippits j brengt ais vanouds een bijzonder rijke koilektie. Nieuwe modieuse sportieve modellen in Ierse-, Harris- en Alpacatweed in fraaie dessins. Ook de herenkoljektie te reeds kompleet De nieuw benoemde gemeentelijk in- "Pecteur voor het onderwijs in Veisen, heer J. H. Jansen, is 60 jaar. Van tot 1923 was hij op de rijkskweek- j'nool voor onderwijzers te Haarlem, jaarna was hij werkzaam in het lager .aderwijs, achtereenvolgens in Slie- j'écht, Dordrecht en in Haarlem. In '"aarlem stapte hij later als leraar op voedkunde en psychologie over naar de hchting tot opleiding van kleuterleid- Wts' welke in 1954 werd omgevormd een door de gemeenten gesubsï- 'eerde streekschool. Twee jaar tevo- Was de heer Jansen reeds benoemd t directeur van deze school, welke "hctie hij tot heden heeft bekleed. Coördinatie Openbare werken bell-o-fast TRICOT-NYLON wit en grijs 12.95 14.90 NYLON en BELL-O-FAST een prachtcollectie 15.25 14.50 halve eeuwl 95 V i Piet Kamerman, Uitreen Stroker, Joop Keesmaat en Jan Gorissen in Marcel Achards Mag ik met u meespelen", dat gisteravond in de Haarlemse stadsschouwburg zo'n teleurstellende vertoning kreeg. _THE OF DE FAMILIE TRftPP The Sound of Music bepaald een avondje uit^De Typhoon) Nederlandse versie van de musical The Sound of Music een belevenis (Gooi en Eemlander) Alles voor uw woning De lente Is er... de nieuwe collectie is er... lichte, luchtige artikelen fleuren onze etalages op. Sierlijke modellen liggen pasklaar om u met Pasen te verwennen. Ja, neem met Pasen alles nieuw! Grote Houtstraat 71 Haarlem Telef. 130.20 (Advertentie) KRUISWEG 72 HAARLEM SPECIAALHUIS REGENKLEDING VELSEN, 26 maart De benoeming: van een gemeentelijk inspecteur van het ®nderwijs als opvolger van de heer J. Aigera, is gisteravond voor de gemeen teraad van Veisen geen gemakkelijke Zaak geweest. Er ontspon zich een on verwachte discussie over de gevolgde procedure bij het samenstellen van de voordracht, de tweede kandidaat had zich uit hoflelijkheidsoverwegingen ten tipziehto van nummer één ten onrechte «nol. »la" ,de raadsleden voorgesteld en loen tenslotte tot stemming werd over gegaan bleek de heer 1H. Jansen, directeur van de Kennemer streek school ter opleiding van de kleuterleid sters in Haarlem, die als nummer één op de voordracht stond, met 16 stem men juist niet de volstrekte meerder heid te hebben behaald. Op de heer W. "oegheim uit Amsterdam werd nl. 1 stem uitgebracht, terwijl de derde kan didaat, de heer F. R. Aschoff uit Rot- jovdam 15 stemmen op zich verenigde. de herstemming kwam de heer Jan- Sen met 17 stemmen juist over de streep, de heer Aschoff kreeg er toen en één stem was ongeldig. heer J. Nuyens (KVP) vond het Vreemd, dat bij de voordracht geen ad vies was van het hoofd van het bureau Personeelszaken, maar burgemeester ?r. j. c Bührmann deelde mede, dat J?«t college met uitzondering van éen 'I(i, een dergelijke procedure bu de be- jPeming van een hoofd van dienst met ?!®ht te worden gevolgd. Hij sprak daar- van een invloed op een benoeming hoor iemand, die een van B. en W. af vleide functie heeft, maar later gaf de eer j. van Os v.d. Abeelen (PvdA) an de gedachte van de heer Nuyens en andere interpretatie door te stei- dat het wel denkbaar is van het tp u van het personeelsbureau een Sjhlisch advies te vragen. omen suggestie van de heer Nuyens «t te komen tot een collectieve ont- jhbgst van kandidaten, ten gerieve van 0®. Kandidaten en de ïaadsleden, zal "her de loupe worden genomen, ter- Ui ook een duidelijker omschrijving an de kandidaten zal worden gegeven s®h een benoemingsprocedure in Vel- Vp koorts zal worden bezien in hoe- srre een door B. en W. opgestelde voor- jA.hcht eerst nog in de betreffende com- Jessie kan worden doorgenomen. Maar 0®t de commissie invloed zou hebben yP «et samenstellen van de voordracht j.etS formeel onjuist genoemd en van hand gewezen. Den HAAG, 25 maart. Niemand (jeze week in de toto een score p,, „alle dertien". Daardoor kwam dr,v°.or de tweede prijs een ferm be ha in c'e prijzenpot. Zoveel zelfs, dat sta Uitkering van het wettelijk toege- guia ma*imum van netto vijftigduizend ovpGI?' n°g ruim vijftienduizend gulden (jr Opbleef. Er waren namelijk maar gegadigden voor de tweede prijs. ge,fResterende bedrag is bij voorbaat toto *n rï® P°t van de eerstvolgende ni_was ook een bijzondere prijs, groot k, gulden en te verdelen onder hart eerste acbt wedstrijden goed 271 ^6n' Daarvoor meldden zich liefst gQ gega<3igden. Zij krijgen, netto per kolom, negentig gulden. HAARLEM, 26 maart. B. en W. van Haarlem hebben een vrij uitvoe rige nota het licht doen zien, waarin zij in een academisch getint betoog uiteenzetten aan welke voorwaarden een doelmatig en planmatig handelen van het gemeentebestuur dient te vol doen. De nota werd toegezegd tij dens de behandeling van de ont werpbegroting voor 1964 in novem ber van het vorig jaar, toen kritiek werd geleverd op het beleid van het college ten aanzien van zeer veel zaken. B. en W. stellen zich blijkens de no ta voor, dat een soepel en juist be leid het best te realiseren is, wanneer ten aanzien van de doelmatigheid tel kens een inventarisatie van de beslui ten van de raad en van B. en W. wordt opgemaakt, alsmede een inventarisatie van de opdrachten, welke aan de bedrij ven en diensten zijn verstrekt. In dit verband mag er aan herinnerd worden, dat met name het Bedrijf van Openba re Werken in de afgelopen jaren bedol ven is onder opdrachten, hetgeen er toe geleid heeft, dat dit Bedrijf vorig jaar in ernstige moeilijkheden kwam te ver keren. Om tot een juiste prioriteiten-aandui ding der verschillende plannen te ko men vinden B. en W. het noodzakelijk, dat er een plancommissie in het leven wordt geroepen, waarin zitting zouden moeten hebben de burgemeester, die als voorzitter moet optreden, de wet houders van Financiën en van Organi satie en Efficiency, de gemeentesecre taris, de directeur van de dienst voor Economische Zaken en Statistiek en het hoofd van de afdeling Financiën en Be lastingen. De taak van deze commissie zou onder meer het opstellen van een meerjaren-plan moeten zijn. Het spreekt vanzelf, aldus B. en W. in hun nota, dat de prioriteiten van de in dit plan opge nomen objecten gewijzigd kunnen wor den, indien omstandigheden daartoe aanleiding geven. Ten aanzien van de coördinatie in het gemeentelijk apparaat hebben B. en W. de volgende taakverdeling vastgesteld: voor de coördinatie tussen de leden van het college is de voorz. verantwoordelijk; voor die tussen het college en de afde lingshoofden de betrokken wethouders; voor die tussen de bedrijven, diensten, en de secretarie de gemeente-secreta ris. De hoofden van dienst zijn verant woordelijk voor een soepel lopend con tact binnen de gemeente-secretarie, de diensten en bedrijven. Op deze wijze en door het hanteren van een delegatiebeleid, waarvoor bin dende en goed geformuleerde afspra ken moeten worden gemaakt, hopen B. en W. de handen meer vrij te krijgen voor constituerende taken, waaronder dient te worden verstaan de beleids vorming en de voorbereiding van be slissingen. Voor de realisering van een dergelijk beleid is het nodig, dat regelmatig con trole wordt gehouden. Vandaar dat B. en W. zich hebben voorgenomen elk kwartaal van de hoofden van dienst een rapport te vragen over de stand van zaken bij hun dienst of bedrijf. Daardoor is het onder meer mogelijk gebrek aan eenheid van beleid of sa menwerking onmiddellijk te signaleren. Bij deze controle zal ook aandacht wor den geschonken aan de kredietbewa king, waarvoor B. en W. een gedetail leerd systeem hebben uitgewerkt. Om herhaling van wat zich in financi eel opzicht ten aanzien van het honk balstadion in het Pim Muliersportpark (Advertentie) HENSEN Is een heel Jaar feest I Paarlaarsteeg HAARLEM 1 ONDERTROUWD: A. de Rolj en C. Rhee; H. Kleene en J. Verbeek; J. C. Rüter en P. Versijyck Mtjnssen; P. J. Eshuis en M. van Huissteden; J. Lug- tigheid en J. Smitskamp; W. Duin en A. van den Berg; J. Kroon en C. Gie- len; P. v.d. Putten en M. Lenaarts; J. Gunst en C. Schuller. GETROUWD: F. van Koetsveld en I. Muusze. OVERLEDEN: mej. W. Ducrot, 68 j.; A. van Brussel-Vork, 82 j.; Wed. J. C. Voerman-van Dijkman, 84 j. heeft voltrokken, te voorkomen hebben B. en W. - vooruitlopend op de resul taten van het aangekondigde organisa tieonderzoek - voor het Bedrijf van O- penbare Werken reeds enkele (overi gens voor de hand liggende) maatrege len getroffen. Zo zullen zonder voorken nis van de algemeen directeur of de technisch directeur geen opdrachten meer mogen worden verstrekt. Deze opdrachten zullen bovendien schriftelijk moeten worden gegeven. Het is de bedoeling, dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 8 april deze nota van B. en W. zal bespreken. (Advertentie) Gun U beslist even de tijd bij Smit van Rijsbergen aan te gaan om U te verwonderen over het kostuum van f 152. Dat prachtige blauw kamgaren kostuum van f 152,waarover U zich zult verwonderen en waarin U zich straks laat bewonderen. Gun U echt even de tijd. Betere konfektie en herenmode Zijlstr. 71, (t.o. Twentsche Bank) Haarlem 'v „„-"CV HAARLEM, 26 maart. Hooguit dertig mensen vormden gisteren avond in de stadsschouwburg het pu bliek van het circus, dat op het po dium optrad. Marcel Achard laat na melijk zijn stuk „Mag ik met u mee spelen?" in een circus draaien. Twee clowns oefenen hun nummer. Tel kens weer wordt de oefening afge broken, wanneer zij elkaar onthul lingen doen over hun verliefdheid op een trapeze-artieste. Van rivalen worden zij compagnons, wanneer een jongeman uit het publiek zich binnen hun wereldje binnendringt en niet bepaald onverbloemd van zijn lief de voor de artieste doet blijken. De jongeman, een romantische en dich terlijke figuur, door regisseur Ton Lensink sterk in het anecdotische ge trokken, is tenslotte toch de over winnaar. Hij krijgt het meisje, of liever het meisje neemt hem, en de twee clowns blijven als versnipperde, tragische figuren achter. Achard weet de tragiek van de clowns wel te tekenen. Achter de smink van het circus komen de menselijke gevoe lens tot leven. En toch is de voorstelling van gisteravond een diepe teleurstelling geworden. Hier waren vier mensen aan het werk, die met geen mogelijkheid enige diepte aan het spel wisten te geven. Het was op het toneel minstens zo leeg als in de zaal. Wij geven toe, dat het viertal door zo'n kale zaai moei lijk geïnspireerd kon worden. Maar er werd zo'n vertoon van onmacht gege ven, dat er niet veel meer uit te halen was dan wat gisteravond gepresenteerd werd. De enige troost voor het publiek was, dat het nog voor tien uur weer op straat stond. Intussen moet het een hard gelag zijn voor zo'n vertoning je dure geld neer te tellen. Meer zullen we over de voorstelling niet schrijven. We volstaan slechts nog met te vermelden, dat Shireen Stroker de artieste speelde, Jan Gorissen en Piet Kamerman waren de clowns, Joop Keesmaat was de jonge man uit het publiek, en Jan Kieboom scheerde even over het toneel als de telegrambesteller-loopjongen. W. H. VELSEN, 26 maart Na uren ver gende debatten heeft de gemeenteraad van Veisen gisteravond besloten de prijs voor de verstrekking van melk op de lagere scholen met 5 cent te ver hogen. De debatten vonden hun oorzaak in het besluit van de regering eind vorig" jaar de rijksbijdrage te laten ver vallen. Een meerderheid in het college van B. en W. had elkaar kunnen vinden op het compromis, dat de weg- gevallen 6 cent per liter door de ge meente zou worden gedragen, terwyl het resterende verschil tussen de thans in rekening gebrachte prijs en de straks voor een liter melk geldende prijs werd gedeeld. Dat betekende een verhoging van de prijs der melkkaart met 5 cent. Wethouder H. de Boer deelde dit stand punt niet en was van oordeel, dat de melkverstrekking op de scholen zelfs geheel gratis diende te geschieden. PvdA, PSP en CPN schaarden zich aan de zijde van wethouder De Boer en wilden, als gratis verstrekking niet haalbaar was, in ieder geval geen ver hoging van de huidige prijs. Wethouder R. Verbeek (PvdA), die in het college het compromis-voorstel had gedaan, om dat hij daarmee een nog sterkere ver hoging van de prijs wilde bezweren, bleef zijn compromis uit reverentie ten opzichte van zijn andere collega's trouw. Zijn stem werd de beslissende, want KVP, prot. chr. partijen en VVD schaarden zich achter het meerderheids- voorstel, dat tenslotte met 17-15 stem men werd aanvaard. (Advertentie) Arctic p. 23 Royal Sovereign. Ali Damhof p. 23 Wight naar Aberdeen. Ardeas 23, 55 m. wnw van Algiers. Amyntas p. 23 Finisterre naar Malta. Adara 23, 180 m. o van Norfolk. Anne Christina 23, 55 m. zo van St. Jago. Calanca 24. 350 m. z van Havana. Calchas 24. 110 m. nno van Tripoli. Cornelis Houtman 23. 150 m. o van Gr. Yarmouth. Conception p. 23 Kp Villano n. Lissabon. Castaneda 24, 30 m. z van Balboa. Daniël 23 te St. Breuc. Erasmus 23 van Algiers te Dieppe. Francois Buisman p. 23 Kreta, n. Triëst. Gramsbergen 23 te La Coruna. Hunze p. 23 Istanbul naar Constantza. Helemar H. 23, 30 m. nno van Benghazi. Hagno 23. 200 m. zw. van Kp St. Vincent. Huybergen 27 te Rotterdam verwacht. Inca 24, 200 m. nnw van Cristobal. Ida Jacoba p. 23 Cherbourg. Joost p. 23 Beachyhead naar Emden. Jan 23 van Sete naar Londen. Lizard 23, 100 m. zw van Ouessant naar Lissabon. Labotas p. 23 Finisterre naar Gibraltar. Lauriergracht p. 23 Gotland naar A'dam. Lely 23, 160 m. zw van Marseille. Lies 24 van Londen, naar Pasajes. Magas p. 23 Ouessant naar Genua. Marinus Smits p. 23 Cherbourg. Marian Maria p. 24 Kaap Villano. Ocean Sprinter 24, 100 m. w van Lissabon. Oranjeborg p. 23 Finisterre n. Casablanca. Prins Benhard 23, 80 m. w van Skagen. Phecda p. 24 Gibraltar naar Marseille. Poolster p. 24 Passero naar Odessa. Statenlaan p. 24 Wight naar Dover. Stella Antares 23 in Golf van Patras. Senegal 23, 200 m. wzw van Las Palmas. Stella Polaris 24. 80 m. zw van Ouessant. Thaletas 23, 90 m. van Cyprus. Urkersingel 23, 50 m. z van Ouessant. Vrijburgh p. 24 Finisterre n. Casablanca. Willem Cornelis p. 23 Kaap St. Vincent. Zevenbergen p. 23 Sardinië naar Cardiff. Alkmaar 23. 600 m. wzw van Lands End. Doris 23. 300 m. nw van Finisterre. Esso Rotterdam 24, 750 m. nw van Cocos Eil. Kryptos 23, 55 m. o van Miami. Limburg 23, 500 m. w van San Francisco. Markab 23 330 m. o van Madeira. Mirzam 23 op de Loire naar Bayonne. Nushaba 23 van Victoria n. Charleston. Slamat 23, 145 m. nw van Kaap Combodja. Alkmaar p. 25 Skerries n. Stanlow. Amerskerk 25 v. Penang n. Port Swettenb Argos p. 25 Kp Malea n. Piraeus. Baarn 25 v. Bremen n. Rotterdam. Bawean p. 25 Jebal-at-tair n. Djibouti. Blitar 25 te Nacala. Boissevain 25 v. Manilla n. Kobe. Caltex Delft 25 v. Sungei Pakning n. Pladju Caltex R'dam p. 25 Str. Osmoesz n. Ras Tanura. Colytto 24 v. Belfast n. Norfolk. Fina Nederl. 25 v. Chittagong n. Abadan. Forest Town 25 te Milazzo. Geertje Buisman p. 25 Bizerta n. Liverpool. Guineekust 25 te Luanda. Helicon 25 te Philadelphia. Keerkring 26 te Soerabaja. Korenia 25 te Singapore. Mariekerk p. 25 Daedalus Rif n. Antwerpen. Mentor 24 v. Piraeus n. Iskenderun. Rijndam 25 v. Southampton n. Le Havre. Str. Banka 25 v. Durban n. Mauritius. Streefkerk 25 v. Beira n. Dar es Salaam. Zonnekerk 25 te Djeddah. tit A mm on p. 25 Mona Passage n. Turks Eiland. Cinulia p. 25 Landsend n. De Mersey. Drente 26 te Malta. Esso Amsterdam 25 te Paulsboro. Gulf Italian 26 te Suez. Katelysia 25 v. Napels n. Malta. Limburg 25 te Los Angeles Lycaon p. 25 Gibraltar n. Genua. Purmerend 25 v. Tabangao n. Miri. Raki 25 v. Belawan n. Penang. Stentor 25 te Hamburg. Straat Lombok 27 te Adelaide. Tweelingen 25 v. Narvik n. Rotterdam. Waterland 26 te Las Palmas. Acmaea-t. 26 te Maracaibo. Adonis 25 van Pto la Cruz n. Port of Spain Aegis 25 te Santo Domingo. Alca 25, 120 m. z van Miami n. Tampa. Bakongan 25 te Palembang. Bennekom 25 van Aruba n. Curacao. Borneo 25 te Port Swettenham. Bovenkerk 25 te Duinkerken. Breda 25 te Mobile. Caltex Delfzijl-t. 25 te Norresundby. Caltex Leiden-t. p. 25 Suez naar Aden. Camerounkust 25 van Dakar n. Conakry. Carrillo 26 te Cristobal verwacht. Cities Service Calley Forge-t. 25 van EI Palito naar Rotterdam. Delft 25 van Matanzas naar Paramaribo. (Van een onzer verslaggevers) DORDRECHT, 25 maart Eind vo rig jaar is de 39-jarige Dordtse koop man W. de B. onder verdachte omstan digheden overleden. Gistermiddag heeft de politie zvjn 27-jarige weduwe en een 38-jarige kostganger gearresteerd. Beiden hebben bekend dat zij de koop man door het toedienen van telkens kleine hoeveelheden vergift om het le ven hebben gebracht. Op 18 december van het vorig jaar overleed De B. plotseling tijdens ver voer naar het katholiek ziekenhuis te Dordrecht. Hij was al geruime tijd ziek en bedlegerig en in ziekenhui zen te Dordrecht en Rotterdam be handeld en onderzocht, zonder dat men de aard van zijn ziekte kon vast stellen. Die achttiende december kreeg hij plotseling een inzinking en bleek hij na aankomst in 't ziekenhuis te zijn overleden. Omdat toen niet onmiddel lijk de doodsoorzaak kon worden vast gesteld, heeft de volgende dag op last van de officier van Justitie te Dordrecht de gerechtelijk anatoom patholoog dr. /eldenrust uit Den Haag sectie verricht. Ook toen kon niet dui delijk de doodsoorzaak worden vastge steld. Het toxicologisch onderzoek van dr. Boer uit Den Haag, bracht ech ter aan het licht, dat de dood was in getreden ten gevolge van vergiftiging door Thallium, een vloeibaar gift, dat onder meer voorkomt in sommige rattenverdelgingsmiddelen. was, kon at hij zich Omdat de man bedlegerig vrijwel worden uitgesloten di (Advertentie) nieuwe Nederlandse musical gebaseerd op het romantische verhaal van een écht gezellig avondje uit zelf door middel van dit vergift van het leven had beroofd. Het voortgezette politieonderzoek gmg in de richting van de vrouw van het slachtoffer en de kost ganger, die er al enkele jaren in huis was. Daarbij kwam ook aan het liclvt, dat het echtpaar een bijzonder moeilijk huwelijksleven had; de man was reeds eerder getrouwd geweest en geschei den van zijn eerste vrouw; in 1961 trouwde hij opnieuw, met een 27-jarige eveneens gescheiden vrouw met drie kinderen. Later kreeg het echtpaar zelf nog een kind. Even voor het tweede huwelijk was een kostganger, een 38- jarige fabrieksarbeider, in huis geko men. Ook deze kostganger leefde ge scheiden van zijn vrouw en kinderen. Naar aanleiding van het ingestelde onderzoek is gistermiddag omstreeks vier uur de kostganger gearresteerd, een uur later de weduwe. In de loop van de nacht hebben zij een volledige bekentenis afgelegd. Zij hadden het slachtoffer al geruime tijd kleine hoe veelheden rattenvergift, waarin het thal lium was verwerkt, toegediend in de dranken die hij gebruikte. Het is ech ter niet zeker of de voorafgaande ziek te daardoor werd veroorzaakt. Als re den van hun daad gaven zij op het slechte huwelijk van het echtpaar. DEN BOSCH, 25 maart (KNP) De Nederlandse bisschoppen hebben giste ren In hun confer tie beslist, dat de nieuwe huwelijksritus waartoe beslo ten is door het Concilie en die vast gelegd is in de constitutie over de li turgie, na Beloken Pasen van kracht zal worden. Na 4 april zal het huwelijk niet meer worden ingezegend vóór de H. Mis, maar is de ritus geplaatst tussen preek en offerande. De nieuwe tekst wordt op het ogen blik gedrukt bij „Gooi en Sticht" en zal de volgende week beschikbaar zijn. De voornaamste veranderingen zijn: a. Platsing van het huwelijksritueel tussen preek en offerande. Tot dus ver was dit voor de H. Mis. b. Het gehele ritueel is in het Neder lands. Tot dusver waren enkele de len, zoals b.v. de zegening der rin gen, nog in het Latijn. c. Het bruidspaar knielt niet meer bij het eigenlijk moment van het hu welijksritueel, maar staat als teken van eigen actieve betrokkenheid bij dit sacrament. Dinteldi.jk 26 te Balboa. Eos 25 van Kopenhagen n. Amsterdam. Forest Hill-t. p. 25 Hanstholm n. Mena. Garoet 26 te Hamburg. Gorredijk 25 van Newport News n. New York Grebbedijk 25 van Le Havre n. Antwerpen. Isis 25 te Curagao. Izaleo 25 van Panamakanaal n. Vera Cruz. Kaap Hoom-t. 25 van Gothenburg naar Malmoe. Kabylia-t. 25 van Buenos Aires n. Curagao. Karakorum 25 te Balboa. Keizerswaard-t. 25 van Cristobal naar Pta Cardon. Kloosterdijk 25 te Tampico. Laertes 26 te Tg Pandan. Lekhaven 25 van Rosario naar Santos. Leberiakust 26 van Le Havre n. Antwerpen Main Lloyd 26 te Bremen. Maron 25 van Ponce naar Hamburg. Minos 25 van Kotka naar Amsterdam. Musilloyd p. 25 Algiers naar Tripoli. Mydrecht-t. 26 te Aden. My Lady 25 van Napels naar Genua. Néder Rhone 26 Manilla. Nista 25 van Gothenburg n. Zwarte Zee. Oranje Nassaua 25 van Kingston n. Aruba. Ouwerkerk 25 dw. Dakar n. Las Palmas. Parthenon 26 te Port of Spain. Peperkust 25 van Monrovia n. Freetown. Philidora-t. 25 van Thameshaven n. Port Said Philippia-t. p. 26 Aden naar Mena. Prins Alexander p. 25 Gibraltar n. Le Havre Prins Willem III 25 van Triëst n. Piraeus. Prins Willem IV 25 te Antwerpen. Prins Willem v. Oranje 26 te Halifax. Roebiah 26 van Ummsaid naar Mombasa. Rotti 25 van Hamburg n. Houston. Rijndam 25 van Le Havre n. Rotterdam. Schiedijk 25 dw. Wight n. Rotterdam. Simonskerk 25 van Livorno naar Genua. Socrates 26 te Port of Spain. Steven 25 van Piraeus naar Beyrouth. Straat Johore 26 van Adelaide naar Fremantle. Straat Lombok 27 te Aidelaide. Tacana 25 te Paita. Tjimanuk 25 van Abidjan n. Takoradi. Tjitjalengka 25 van Hongkong n. Singapore. Waibalong 25 van Djakarta naar Rangoon. Willem Ruys 25 van Suez naar Colombo. Willemstad 25 te Port of Spain. Witmarsum 25 dw. Bishoprock n. Houston. Atys-t. 25 te Rotterdam. Caltex Gorinchem-t. 25 te Rotterdam. Delphina-t. 25 van IJmuiden n. Monrovia. Hercules 26 van Rotterdam n. Amsterdam. Marathon 25 te Rotterdam. Meliskerk 26 van Rotterdam n. Bombay. Noordwijk 25 te IJmuiden. Ommenkerk 26 te Rotterdam. Prins Fred. Hendrik 26 van R'dam naar Le Havre. Stad Alkmaar 25 van Rotterdam n. Genua. Vivipara-t. 26 te Rotterdam. Opnieuw gearriveerd: onze succes- eethoek. Vier Deense stoelen met ze ven spijlen die heerlijke rugsteun ge ven, massieve geprofileerde zitting en door sporten verbonden poten in zwart met teak Deze om gezellige ronde tafel van 1 meter Compleet... CREDIETSERVICE Gedempte Oude Gracht 81 Haarlem Tel. 1 11 52 (0 25 00) VEEMARKT LEIDEN, 25 maart Aan voer 828 stuks. 70 melkkoeien f 900-1200 en 1360 per stuk. 25 vette koeien 3.20-3.90 en 4.30 per kg. sch. gew. 55 vare koeien I 625- 875 en 1125 per stuk. 70 nuchtere kalveren 1.15-1.45 per kg. lev. gew. idem 45-85 per stuk. Vette schapen 1 20-90 en 120-135 per stuk. 25 fokschapen, met 1 lam 150-200 met 2 lam f 250-300 per stuk, vette lam meren 116-130 en 170-190 per stuk, drach tige zeugen 525-625 per stuk, 151 schram men 1110-135 per stuk, 235 biggen 180-90 en 95 per stuk. VEILING POELDIJK, 25 maart Sla I (16 kg. en op) 15.50-23.50, (13 t/m 15 kg.) 13.50-19.00, C sla 6.00-8.50, Sla U 7.00- 13.00, per 100 stuks. Alicante, extra 3.80- 3.90, exporttomaten A ƒ4.25, Snijbonen ƒ5.30, Rabarber 1.00, Spinazie I 47-65 ct. idem II 43-52 ct. Andijvie I 68-74 ct. idem II 60-69 ct. Stoofsla 25-30 ct. Prei A-2 78-79 ct. B-2 59 ct. alles per kg. Radijs I .2-48 ct. idem II 31-36 ct. Raapstelen I 4-91/;, ct. idem II 3-412 ct. Selderij 16-26 ct. Peterselie 23-30 ct. Krul- peterselie 22-27 ct. alles per bos. Corselet van mooie soe pele tule elastiek. Model zonder sluiting. Fantasie nylon voorpand, da cups zijn voorgevormd en met kant 1Q50 gegarneerd. I v7 Beha, geheel kant. Model met driedelige cups, ver stevigd met speciale nylon, 'n Charmant bloem-rosetje van voren. Verstelbare schouderbandjes tj95 Beha van mooie dacron, met nylon tule gevoerd. Model met beugel. Drie delige cups, van boven met kant gegarneerd en aan de onderkant gnr met sierstiksels. O Stepin van mooie tule elastiek met versterkt sa tijnen voorpand en rits sluiting. Model tot s a 7R aan de taille. It1 Gaine vari sterke dubbel draadselastiek met rits sluiting. Elegant model met gevoerd voorpand. Goed insluitend model door soe pele elastieken 4ff\7e onderrand. 18'°

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 15