Opmars van Roozenburg tot achter leider Bom Enerverende partijen met veel winsten Arie den Hartog eerste in Parijs-Vimontiers na briljante solo .bestrijdt ïMJD^itoorts pijlsnel èn veilig nieuw! J eugdcommissie UEFA-toemooi instrueert scheidsrechters GVAV verslaat jong-Roemenië Wim van Duyl 3de in Cannes Musto-Morgan winnaar in Monte Carlo Gerrit Niehaus voorspelt nieuwe leider in ere-divisie I Uitslagen Engelse league DES heeft na zege op Odulphus kampioenschap voor het grijpen Ondanks tweede overwinning kan S.F.C. niet ontsnappen aan degradatie-gevaar Swaneveld en Fransen in kopgroep Italië schotvaardiger dan Nederland tijdens jeugd-waterpolotoernooi Nationale damtitel 1964 ROOK NIET, ■Mm Zeilen gevitamineerde shgLtabletten Zeilen Jeugd-damtitel )E SP0RTT0T0 Volleybaicompefitie Tonny Sijbrands en Henk de Witt gelijk Uitslagen Stand Smeenk pellets Opzienbarend Uitslag 32 4 en 5-4-'64 Handhaven Naar de titel Vermoeid Feijenoord naar Blauw Wit Vreugde Stand WOENSDAG 1 APRIL 1964 APELDOORN, 1 april. Van de ene sensatie verviel men in de andere by het dinsdag voortgezette toernooi om de nationale damtitel 1964. De opvallendste van de vele verschuivingen op de ranglijst was wel de opmars van drs. P. Roozen burg, via twee vlotte winstpartijen, naar de top. Met ir. Van Dyk heeft hij nog slechts één punt achter stand op de lijstaanvoerder J. M. Bom, die, desondanks, de grote verliezer was op deze eerste van de twee dagen waarop twee par tyen werden gespeeld. Dat komt door het speciale Citosll procédé. Doe zo'n modem sneltahlet In 'n glas water. Kijk, het valt uiteen In een nevel van micro-deeltjes. Pijlsnel: zo kan uw bloed het sneller opnemen. Veilig: zo maakt uw maag geen bezwaar. de gele sneltabletten met de pijlen. pijn en koorts verhogen de behoefte aan vitaminen: Citosll bevat Bt en O. Om u te beschermen tegen infectie - om uw weerstand te verhogen. Citosil is een sneltablet. Dus: zonder bijmenging van schadelijke stoffen, enkelvoudig, veilig. De afgelopen week was er een districtsvergadering van de VVCS (Vereniging van Contractspelers) in Deventer, waar ik als bestuurs lid aanwezig was. Naast vele ande re bekende spelers uit het oosten des lands ontmoette ik ook Gerrit Niehaus. Deze roodharige jonge man deed tijdens de transferperio de voor het seizoen 1962'63 in deze kontreien veel stof ©pwaaien; terwijl hij bij zijn club Go Ahead slechts „een schijntje" verdiende vroeg deze club aan reflecterende verenigingen, waaronder PSV en Enschede, maar liefst f 125.000. voor deze talentrijke speler. NIEHAUS V.D IJK SPQRL 12 3 12 3 12| DOS-Volendam P.S.V.-Aiax M.V.V.-Heracles BI.-Wit - Feijenoord Sparta-G.V.A.V. Entchede-D.W.S. Go Ahead-Fort. '54 8a N.A.C.-A.D.O. S.H.S -Telstar Excelsior-Velox Haarlem-R.C.H. Hilversum-H.V.C. Roda TC-Xerxes Sittardia-Ensch.Boys Fort. Vl.-Elinkwiik mil «BSSB5 (Van onze sportredactie) en energie vain de Limburger. In de avonduren verbeterde De Jong zijn moyenne via een vlotte Winstpartij op Vos, waarin hij op voor hem ouderwetse manier positie- en combinatiespel afwis selde, zo geraffineerd, dat de Utrechter de juiste weg in het doolhof van variam- ten bijster werd. Ook de Amsterdammer W.F. v. d. Sluis maakte een grote sprong omhoog op de ranglyst door eerst met een leuke combinatie van de agressieve Steensma te winnen en vervolgens een overmachtseindspel, voortgekomen uit een bijzonder consequent gespeelde „R"-party, tegen Bergsma. Boozenburg en Van der Sluis bereikten aldus de maximale score. Daarentegen bleven Steensma en Van Snippenburg op de score van de vorige dag. Bijzonder opvallend was ook het gro te aantal positieve resultaten in deze twee ronden. Een remise-uitslag is op zich niets bijzonders in een gezelschap waarin zoveel spelers van nagenoeg gelijke kracht zijn. Echter, winstpartij en accentueren nadrukkelijker het re sultaat van geleverde strijd. Welnu, in de negende rondie kwam precies 50 pet. tot een positieve verrichting en gisteravond eindigdèn zelfs zes van de acht partijen in Winst of, zo men wil, verlies. Dat Roozenburg eerst overtuigend won van Van Snippemburg, die al snel in een dodelijke opsluiting was gemanoeu vreerd, en vervolgens in een aanvais- parflj Slteensma overspeelde, lag nog wel in de lijn der verwachtingen. En vlnsltp®rtijen van v.d. Sluis op Steensma «n Bergsma zijn even goed mogelijk als overwinningen van Wim de Jong op Vós en van Gordijn op Van Snippenburg, al moet dit altijd nog maar voor het bord gebeuren. Dat heeft dan wel zijn bijzon dere verdienste, maar is in wezen niet to abnormaal. De uitslagen waren: 9e ronde: Gordijn Bergsma 11, BomBronfltring 02; Van DijkVan Silfhout; 11; Roozen burgVan Snippenburg 20: W. de JongOkrogelnik 1—1LarosHobbe len 11, v.d. SluisSteensma 20, D. de JongVos 0—2. Tiende ronde: Bergsmav. d. Sluis 02: D. de JongLaros 11; Vos W. de Jong 0—2, SteensmaRoozenburg 02; HobbelenVan Dijk 11; Okro- gelnik—Bom 0—2; Van Snippenburg— Gordijn 0—2; Van Silhout—Bronstring 2—0. Bij het Ingaan van de elfde ronde was door deze en voorgaande uitslagen de stand: 1. Bom 14 puniten; 2 en 3. Van Dijk en Rozenburg 13 punten; 4, 5, en 6. Bronstring, Gordijn en Van Silfhout 12 punten; 7 en 8 W. de Jong en Van der Sluis 11 punten; 9, 10 en 11 Bergs ma, Hobbelen en Laros 9 punten; 12 en 13. Steensma en Vos 8; 14 en 15 D. de Jong en Okrogelnik 7 punten; 16 Van Snippenbung 5 puniten. DRS. P. ROOZENBURG opmars naar de top Advertent)* Lekker en verfrissend f.0,65 Verkrijgbaar bij de betere drogist Meer opzien baarde dan ook de zege van Bronstring op Bom. De Leidse stu dent i bestreed Bom met zyn eigen wapens, dat wil zeggen, Bronstring accepteerde het klassieke-positionele genre, maar speelde dit zo perfect, dat Bom in moeiiykheden kwam. Dit manifesteerde zich al, toen hy naar de rand uitweek. Bronstring liet tegelü- kertijd even zien, dat hij een groot tac ticus en goed psycholoog is. Terwijl Bom al in grote tijdnood was geraakt, be rekende Bronstring dat by voortzet ting van de strijd langs positionele ba nen remisekansen voor Bom aanwezig zouden zijn. Hij zette l„en dood-laconiek een remise-slagzet open, Bom in de waan brengende, dat de afwikkeling ver- 1°™ was. Bom geloofde daar inderdaad in. Hy zette positioneel voort om enke le zetten later in een logisch voorbereide zevenklapper te lopen. Zowel met diezelfde Bronstring als met Bom verliep het in de tiende ronde heel anders. Bronstring zait tegenover de zien in dit toernooi verbazend goed Van Silfhout, die weliswaar i* M-rïeel kwam, maar zich overigens goed weerde. Toen Bronstring oen routzet maakte, strafte de Gelderse representant dit ineens afdoende af. Bom zat tegenover Okrogelnik, de sympa thieke Limburgse mijnwerker, die in elke partij opnieuw de uitgestoken hand jehoen, opneemt. Hij speelt werkelijk dam, maar vergaloppeert zich nogal eenf „i;Si 00 teS®n de sluwe Bom, die heel slinks een val open zette. Ofcrogel- erin- kostte hem een scnU1- waarna aan zijn tegenspartelen snel een -ein.de werd gemaakt. °fS.n had tegen W. de Jong m0rff 0011 31 va-banque gespeeld, maar ae Haarlemmer was alleen maar licht in het voordeel gekomen. Er be stond terecht waardering voor de moed VIMOUTÏERS, 1 april J>e jonge Nederlandse professional Arie den Har tog heeft dinsdag een knappe zege be haald in de wegwedstrijd ParijsVimou- tiers. Den Hartog ontsnapte alleen uit het peloton en wist tot de finish voor te blijven ondanks een tegenactie van zijn ploeggenoot Rudi Altig. Aan le finish had onze landgenoot een voorsprong van 45 seconden op de Duitser en van ruim een minuut op het peloton, waarvan Jan Janssen de sprint won. De solo van Den Hartog in het laat ste gedeelte was het briljante slot van een actie, waaraan oorspronkelijk vier coureurs hadden meegewerkt. Behalve onze landgenoot waren dat de Brit Bar ry Hoban, de Fransman Huguet en de Parijse Italiaan Marcariny. Dit viertal was na 190 km uit het peloton ontsnapt, maar voor de laatste twee werden de inspanningen al snel te groot. Hoban bleef langer bij Den Hartog, maar kort voor het einde moest ook hij buigen voor een onweerstaanbare actie van de Neder lander, die zich in het heuvelachtige Normiandische landschap in zijn element voelde. Met nog negen kilometer voor de boeg had Den Hartog anderhalve minuut voorsprong op Altig, die toen al uit het peloton was ontsnapt. De marge werd nog wel gehalveerd, maar van een be dreiging was geen sprake meer. Advertentie ciTosm NOORD WIJK AAN ZEE, 1 april, De UEFA-jeugdcommissie heeft dinsdag morgen na een vergadering in Noordwyk aan Zee, een instructie doen uitgaan aan de scheidsrechters, die in de ko mende dagen wedstrijden van het UEFA- jeugdtoemooi leiden. De commissie spreekt er haar spijt over uit, dat in de twee wedstrijden van Tweede Paasdag spelers het veld moesten worden uitge zonden. In de instructie wordt de scheidsrechters erop gewezen, dat zij streng zullen moeten optreden. De acht ploegen, die de kwart-finales hebben be reikt zijn van een en ander op de hoog te gesteld. Voor de wedstrijden van de kwart-fina les, die vanavond worden gespeeld, zijn de volgende arbiters en grensrechters aangewezen. Spanje-Turkije (Dordrect, DFC-ter- vein) Taylor, (GB) geassisteerd door de Nederlanders Boogaerfcs en Van Gemert, Portugial-Tsjecho Slowakije (Utrecht, DOS-stadiion). Schulebberd (W.Dld) met nis grensrechters Aalbrecht en Van Ra vens. Zweden-Schotland (Amsterdam, Olym pisch Stadion), Octulovic (Tsj. Si) en Van Male en Van der Veer. Engleland-Oastenrijk R'diaim F etj en- oord-stadion) Rigato (It), geassisteerd door Arifoas (Spanje) en Zsolt (Hong). GRONINGEN, 1 april. GVAV heeft dinsdag op eigen terrein een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tegen het Roemeense jeugdteam, dat in hel UEFA - toernooi werd uitgeschakeld. De Groningse duib won met 61 na een 41 voorsprong bij rust. Br waren 1500 toeschouwers. CANNES, 1 april Bij het Europees kampioenschap in de draken waarvoor de wedstrijden momenteel bij Cannes plaatsvinden, is de Nederlander Wim van Duyl met de „Barco del Oron" in de tweede race derde geworden. De tweede wedstrijd werd gewonnen door de Griek O. Eskidsoglov, die uit kwam in de „Proteus", het schip van koning Consitantiijn, De Duitser Schuch- man was tweede. Advertentie SP,v SPI*,. De uitslag was: 1. Arie den Hartog «Nederland) 255 km in 6 uur en 49 mi nuten. 2. Rudi Altig (Duitsland) op 45 sefconden, 3. Jan Janssen (Nederland) op 1 minuut en 5 seconden, 4. Hamelin (Frankrijk), 5. Gofry (Zwitserland), 6. Ab Geldermans (Nederland), 7. Jo de Roo (Nederland), 8. Barry Hoban (Gr.- Brittannië), allen in dezelfde tijd als Janssen, 10. Mertens (België), 15. Bas Maliepaard (Nederland). MONTE CARLO, 1 april De sterke Engelse combinatie MustoMorgan is winnaar geworden van de internatio nale flying dutohmanwedstrijden bij Monte Carlo. In de finnjollenklasse was de zege voor de Noor Werenskold. Van de Nederlandse fd.-zeilers zorgde Heike Blok zondag voor een vierde plaats. De Rotterdammer Ben Verhagen werd maandag tweede. Voor de finnjollenzei- ler Dick Wayboer was er die dag even eens een tweede plaats achter de Frans man Roumaillac. (Van onze sportredactie) APELDOORN, 1 april. In het toer nooi om de damtitel voor jeugdige dam mers hebben momenteel Tonny Sübrands uit Amsterdam en Henk de Wttt uit Gro ningen de leiding, zy scoorden 7 punten nit 4 partyen. De uitslagen waren: 2e ronde: Ong. Sijbrands 02, ToetWeerheijm 2—0, Al- laartBroier 20, FijenJurg 11, Van BeekDe Heus 20, De WittVisser 11. 3e ronde: VisserOng 11, De Heus De Witt 02, Jurg—Van Beek 11, Broier -Fijen 11, WeerheijmAllaart 11, Sijbrands—Toet 11. 4e ronde: OngToet 11, Allaart—Sq- brands 02, FijenWeerheijm 11, Van Beek—:Broier 1—1, Do Witt—Jurg 2—0, tegen pijn, griep en koort»Visser—d« Heus 1—i. **1JI 3^^^ ARIE DEN HARTOG briljante solo IWldS '«OHO! J0HS VRIJM0ED S ZN N V. - SCHIEDAM - ROTTERDAM Uiteraard kom gezien deze vraagprijs van een transfer geen sprake zijn en Gerrit bleef dan ook bij Go Ahead, van welke dub hij reeds vanaf zijn zevende levensjaar lid is. Niettemin bereikte Gerriit ermede, dat zijn contract meer in overeenstemming met zijn voetbal capa citeiten werd gebracht. Niehaus speelde inmiddels reeds voor het Nederlands Jeu'gdelftal (18—20 jaar) en Jong-Oranje en scheen moeiteloos op weg naar de top, tot plots zijn vorm verdween. Na vier wedstrijden in het begin van dit seizoen verdween hij dan ook naar de reserves. De oorzaak van dit vormver lies? De nu 23-jarige Gerrit brengt hel o.a. in verband met zijn werkzaamheden en dat is natuurlijk zeer goed mogelijk. Ook ik weet, dat een semi-profvoetbal ler nu eenmaal twee heren moet dienen met als gevolg dat één dar heren wel eens te kort wordt gedaan. Sinds enkele weken is Gerrit echter weer terug in de keurtroep van Beltman en als linksbui ten blaast hij zijn partijtje weer als vanouds mee. Hij verwacht zelf binnen kort uit de rijen der blazers over te stappen naar die der strijkers, waar dan de eerste viool voor hem klaar zou lig gen. Gezien zijn grote talent is dit zelf vertrouwen zonder meer gerechtvaardigd. 1 -WW» ijj •ViVéV »I*Yi LONDEN, 1 april De uitslagen van de dinsdag voor de Engelse League ge speelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: Birmingham City-Aston Villa 3—3; Leicester City - Ipswich Town 21 ;Nottingham Forest - Chelsea 0—1; West Bromwich Albion - Everton 4—2; Burnley - Bolton Wanderers 1—1; Sheffield United - Wolverhampton Wan- deres 4—3: Stoke City - West Ham Uni ted 3j-0; Tweede divisie: Bury - Scunthorpe United 3—2; Northampton Town - Ports mouth 2—1; Swansea Town - Plymouth Argyle 2—1; Huddersfield Town-Midd lesbrough 1—0; Stoke City en Bolton Wanderes, twee clubs die in degra datiegevaar verkeren, behaalden dins dag in de Engelse eerste divisie belang rijke winstpunten. Stoke versloeg de fi nalist van de F. A. Cup West Ham Uni ted met 3—0 en Bolton speelde met 11 gelijk tegen Bumley. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 1 april Aan de voor avond van het trainingskamp voor de West-Europese kampioenschappen te Hengelo hebben de internationals zich nog een keer voor hun diverse clubs kunnen inzetten. DES behaalde zoals wel werd verwacht een vrij gemakke- ïyke zege op St. Odulphus en kwam hiermede op 2 punten van de landstitel. De situatie onderaan is nog niet hele maal overzichtelijk, want hoewel het lot voor SFC, dat dit weekeinde zo waar met 30 van Tornado won, niet meer te ontkomen is, blijft het spannen tussen Tornado en Kweekschool. Beide teams verloren zaterdag en staan met nog vier wedstrijden voor de boeg op slechts twee punten van elkaar. Olhaco staat met 16 punten wel veilig. Valuas kan op pa pier nog gelijk komen met de lijstaan voerders maar de Limburgers zullen dan naast vijf overwinningen de mede werking van DES moeten hebben en hebben dus alleen een „papleren" mo gelijkheid. De verrassingen moeten dan ook ko men van de in degradatiegevaar verke rende teams. Zo heeft Kweekschool zater dag de kans, die het had om te ontkomen, volkomen laten liggen door met 30 van Olhaco te verliezen. Het zat de Devente- naren dan ook niet mee, terwijl Olhaco in Vredenburg een matchwinnaar had. Vooral in de eerste set kwam Kweek school niet veel aan de bal en moest volkomen machteloos toezien hoe Olhaco naar een 15—1 winst liep. Moeilijkheden kwamen er ook hierna niet, want ofschoon Van Balen trachtte het even wicht tussen beide ploegen te herstellen kwam Olhaco weer tot winst, 159. Hierna geloofde Kweekschool het wel en beperkte zich tot het vereiste tegenspel. Een kleine 03-voorsprong kon niet eens inspireren en veranderde al snel in 93. Via 136 kwam het moment voor Ri chard Onnes om een einde te maken aan deze wedstrijd. Met een rake klap sloeg hij de derde set met 157 de geschiede nis in. Haast aan het eind van zijn opmars naar de titel kwam DES door een 13 zege op Odulphus. De Tilburgers wa ren enkele maanden geleden zeker ver der gekomen, maar de opgaande lijn, die toen veel verwachtingen koesterde, is reeds lang vergeten. Een zonder Tink- hof, spelend DES kwam dan ook in de eerste set reeds tot een regelmatige set winst, 715. Odulphus wilde zich echter niet zon der slag of stoot overgeven en trachtte het verloren terrein in de tweede set terug te winnen door fel ten aanval te trekken. Het lukte zelfs om via 40, 81 en 9—6 nog op een 12—8 voorsprong te komen, terwijl de setwinst met 1512 eveneens in Tilburg bleef. Vele Tilbur gers wreven zich dan ook de ogen uit toen Odulphus hierna in de derde set een 135 voorsprong had genomen. Zou de verrassing van SOS dan ook in Til burg worden herhaald? DES voelde ech ter niets voor deze plannen en al was «ie achterstand ree<3s groot, een fel te genoffensief leidde tof een verbluffende come-back, 14-14. Zelfs de setwinst ging met 14—16 naar DES. Dat de kampioe nen de laatste set met 2—15 wonnen kwam uiteraard niet in de laatste plaats door de enorme pil die Odulphus in de derde set moest slikken. Met het einde van de competitie in zicht de club uit Woerden moet nu nog twee wedstrijden spelen is er een duidelijke vermoeidheid bij Valbovol te bespeuren. Het kan blijkbaar de kracht niet meer opbrengen om uit te halen voor krachtige prestaties. Zaterdag ging Val bovol in Utrecht roemloos ten onder te gen s.o.s. In de eerste set was er nog sprake van strijd. De gastheren werden toen tot een uiterste krachtsinspanning gedwon gen. Valbovol probeerde nog de winst naar zich toe te trekken, maar met 1614 nam de Utrechtse ploeg een 10 voorsprong. In de twee volgende sets kwam Valbovol niet meer in het stuk voor. De tweede set won S.O.S. met 158 en in de derde set was Valbovol hele maal nie t meer in staat een vuist te maken, Met 155 ging deze set verlo ren en daarmee werd het een duidelijke 3—0 nederlaag. Wat Go Ahead aangaat, is Niehaus ervan overtuigd dat de Deventenaren zich zonder bijzondere moeite in ons hoogste voetbalmilieu zullen handhaven. De afstand tussen Go Ahead en de on- middeiyke degradatiekandidaten is In derdaad voor laatstgenoemden te grool geworden om in de resterende zeven wedstrijden te worden overbrtigd, te meer daar Go Ahead zelf ook nog wel punten zal verzamelen: zondag a.s. zaL aldus Niehaus. Fortuna '54 dit aan den lijve ondervinden. Nu de competitie in een beslissend sta dium is gekomen, heeft het doen van voor spellingen meer dan ooit veel weg van het balanceren op een slap koord. Bij di; circusnummer gebruikt men echter een vangnet, welk apparaat na een misstap de falende artiest beveiligt voor een harde val. Een misstap mijnerzijds bij het doen der toto-voorspellingen leveri commentaar op, dat niet is mis te ver staan. Het kan mij echter niet weerhou den u ook dit keer weer op een portie kruisjes te tractoren. Topper van deze week is ongetwijfeld EnschedeD.W.S. Gerrit houdt het op Enschedé en ik kan hem echt niet van oostelijk chauvinisme betichten; ook ik sla Enschedé thuis iets hoger aan en dat zou dus een andere leider in de ere-divi sie betekenen. Via een overwinning op het nu toch wel definitief uitgeschakelde Ajax zal P.S.V. dan met één punt ach- terstand nummer twee worden, hetgeen Niehaus niet en ik wèl verwacht. Vreugde was er uiteraard bij de SFC- spelers, die voor de tweede maal dit seizoen tot winst kwamen. Aan ontko. ming uit de gevarenzone Is echter geen sprake. De overwinning mag dan zoet zijn, maar de ploeg uit Assen zal met nog vier wedstrijden voor de boeg geen herkansing meer krijgen. De overige uitslagen luiden: Valuas— Clto 3—1 (18—10. 18—17. 15—13, 18—3): SFCTornado, 3—0 15—5, 15—10. 16-4). STAND De stand in de ere-divisie luidt: DES, 20—38; Libanon 21—80; Valuas 19—28; SOS, 19—24; Valbovol, 22—22; AMVJ, 1»—22; Oranje Nassau, 19—22; Odulphus 21—18; Cito 19—16; Olhaco, 19—16; Kweekschool, 2010; Tornado, 20—8; SFC. 20—4. Feijenoord, dat met vier punten ach terstand op 'de leider nog goede kansen heeft, ontmoet het gevaarlijk bedreigde Blauw Wit. Kwalitatief zouden de rood witte Rotterdammers over de zebra's heen moeten lopen, maarBlauw Wit heeft het erg benauwd door het aandrin gen van Sparta èn Volendam, terwijl voorts de trainer der Amsterdammers Franz Fuchs zijn op vertrekken staande collega Höffling om meer dan één reden een hak zou willen zetten. Niehaus laat Feijenoord zonder meer winnen, doch ik wens de Amsterdammers niet kansloos te achten. Dit is ook wel nodig, want Sparta zal na de kraindge prestatie tegen kopploeg D.W.S. nu G.V.A.V. twee punten ontne-] men, terwijl Volendam uit één punt op D.O.S. kan verdienen. Heracles ten slot te zal het zondag j.l. door Feijenoord zo ontluisterde M.V.V. eveneens op een ge lijk spel zetten, zodat de spanning in de onderste regionen tot ondraaglijke hoog te gaat stijgen. De eerste en tweede divisie heeft ook een aantal interessante wedstrijden op het programma en ik tip dan: S.H.S. Telstar en ExcelsiorVelox. Vooral eerstgenoemde wedstrijd belooft een ti tanenstrijd te worden en de vonken zul len er op Houtrust dan ook afvliegen. Laait Niehaus S.H.S. winnen, ik zou het liever op een gelijk spel houden. Mag ik dan als Xerxaan van de resterende wedstrijden op het poolprogramma Roda JCXerxes, resp. nr. drie en twee in afdeling 2B het belangwekkendst vinden? Gerrit Niehaus ziet voor ons in Limburg geen winst, doch in mijn gevoel schreeuwt de thuis geleden 21- nederlaag om wraalk. Ik heb vertrouwen in mijn ploeg genoten en tip een twee. Enfin, weer veel succes en tot de volgende keer! SWANEVELD TUNIS, 1 april. De Fransman Leme- teyer heeft gisteren de negende etappe van de Ronde van Tunesië voor amateurs gewonnen. Op de laatste dertig kilometer van de 194 km lange rit van Gatsa naar Tunis wist Lemeteyer zich naar voren te werken en ultelndeiyk als overwinnaar uit de stryd te komen. De Nederlanders Swaneveld en Fransen eindigden in het zelfde groepje, waarvan Lemeteyer de sprint en daarmee de etappe won. De Zweed Gosta Petterson behield de witte léiderstrui. De uitslag van de negende etappe luidt: 1. Lemeteyer (Frankrijk) 4.29.07; 2. Buzke (Oost-Duitsland), 3. Bobekov «Bul garije), 4. Swaneveld (Nederland), 5. Boltezar (Zuid-Slavië), 6. Aimar (Fr.), 7. Petterson (Zweden), Fransen (Ned.), Rodian (Denemarken), Bugner (Tsjecho- Slowakye), allen in dezelfde tijd als Lemeteyer; 12. Van Roy (België) 4.29.47; 19. Demuster (België) 4.30.16. Het ploegen-klassement na de negende etappe luidt: 1. België 99.08.44; 2. Frankrijk 99.41.44; 3. Tsjecho-Slowakije 100.01.51; 4. Roe menië 100.40.25; 5. Oost-Duitsland 100.51.24; 6. Marokko 101.09.28; 7. Neder land 101.58.40. Het algemeen klassement na de negen de etappe luidt: 1. Petterson (Zweden) 33.22.03; 2. Gode- froot (België) 33.38.20; 3. Aimar (Fr.) 33.38.24; 4. Moiceanu (Roem.) 33.44.11; 5. Hoskens (België) 33.46.52; 18. Snep vangers (Ned.) 34.34.13; 35. Fransen (Ned.) 35.05.44; 44. Swaneveld (Ned.) 35.28.34. ARNHEM, 1 april Italië Is winnaar geworden van het jeugdwaterpolotoer- nool te Arnhem dankzij een beter doel- gemiddelde dan Nederland A. Belde teams bleven In dit toernooi ongeslagen. Nederland A speelde tegen Groot Brit- tannië een goede wedstrpd. Ofschoon de Britse jongens zich kranig te weer stel den, ontplooiden onze landgenoten een fris spelletje dat vooral in de derde speeltyd vruchten afwierp. De Arnhem mer Bart Bongers nam vier doelpunten voor zyn rekening en de Hilversummer Wim Hermsen scoorde de resterende drie treffers. Italië moest in de laatste wedstrijd van het toernooi per se van West-Duitsland winnen om nog voor de eerste plaats in aanmerking te komen. Dat is de Italianen gelukt in een bikkelhard duel, waarbij bijna voortdurend één van de spelers op de kant vertoefde. De zege had nog aanmerkelijk groter kunnen uitvallen, in dien Barlocco niet twee strafworpen had gemist. Vooral dankzij het voortreffelijk doel- verdedigen van Horton en Chapman heb ben de Britten het de sterke Italianen bijzonder lastig gemaakt. De overmacht van de snelle en hard spelende Italiaanse ploeg was echter te groot en in de derde speeltijd werd toen het lot bezegeld. Nederland-B heeft met inzet van alles geprobeerd de A-ploeg een winstpunt af te snoepen, zonder succes evenwel. Te genover de doelpunten van Heemskerk, Bartels, Tittel en Roelofs kon het voor Roemenië ingevallen B-team niet verder dan drie treffers komen. De uitslagen luiden: ItaliëGr.-Brit- tannië 5—2 (2—0, 1—2, 2—0, 0—0); Ne derland-ANederland-B 43 (01, 21, 10, 11); ItaliëWest-Duitsland 73 (21 21, 21. 10); Nederland-A— Gr.-Brittannië 73 (2—0, 02, 40, 1—1). De eindstand is: 1. Italië 4 3 10 2. Nederland-A 4 3 10 3. W.-Duitsland 4 2 0 2 4. Nederland B 4 10 3 5. Groot-Brittannië 4 0 0 4 30—12 19—13 16—19 14—26 10—19

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 7