T.Y.B.B. loopt gemakkelijk Z and voortme eu wen over Stobbelaar geblesseerd UW beter dan Schoten (4-2) Betwiste overwinning HSV op ADO (1-2) Rippercla verliest van Quick (4-2) Klinkende zege van LVV op CDN (5-1) Hillegom enYelsen delen punten weer De Kennemers blijft aan kop door zege op even zwak DTS C.S.V. en rivaal Monniken dam gelijk Groot verschil voor en na rust Nog altijd kans op de titel voor H.B.C. GEMISTE KANSEN VOOR TWEEDE MAAL Deen Aage Birch Europ. kampioen in de drakenklasse WEEDE KLAS B DERDE KLAS D Bonsema stopt met trainen TWEEDE KLAS B ZEILEN i; MAANDAG 6 APRIL 1064 m :ün de cyt IJSVUDe Valken 1—2 (Van onze sportredactie) ZAND VOORT, 6 april Vooor de twee de maal in dit seizoen heeft TYBB Zand- voortmeeuwen beide punten weten te ontfutselen. De Haarlemmers hebben daarvoor niet eens bijzonder veel fraais moeten laten zien. Zandvoortmeeuwen, dat al na enkele minuten Stobbelaar het slachtoffer had zien worden van een ou de verwonding, maakte een matte in druk. Geen wonder dan ook, dat Stout hart al na twaalf minuten de met TYBB meegetrokken Haarlemmers langs de kant reden tot juichen kon verschaffen. Spelers als De Waard en Schilpzand, die toch wel kunnen weten, dat voetbal o.a. ook de nodige snelheid vereist, treu zelden bij herhaling, waardoor aan de Zandvoortse aanvallen het verrassende element werd ontnomen. Verrassend was het des te meer, dat het in de 28e mi nuut desondanks 1-1 werd. Middenvoor Nijkamp dook bij een „hoge" situatie voor het doel van Woonings onverwacht op en vermoedelijk profiterend van wind- effect van de bal wist hij TYBB's goalie met een kopbal schaakmat te zetten. TYBB herkreeg zijn voorsprong precies twee minuten later toen middenvoor Jansen Vlug het nakijken gaf met een (Van onze sportredactie) UTRECHT, 6 april Schoten heeft de kans om met Ultrajectum gelijk te komen in Utrecht laten „wegwaaien" door van UW te verliezen. De Haar lemmers kunnen tegen deze nederlaag weinig inbrengen. UW was namelijk vooral in de tweede helft de beste ploeg. Met de wind in de rug, gestart ont stonden er voor Schoten wel kansen, maar de kogels waren van te gering kaliber om doorslaggevend succes te behalen. Na een aanvangsoffensief van de Haarlemmers kwam UW er beter in. Na een half uur werd een vrije trap naar Korver geplaatst, die via de paal Honing passeerde. Tien minuten later zeilde de bal na een scherpe voorzet van Kops via de paal naar Vlader, die er 1-1 van maakte. Met de achterhoede als steun bij de aanval slaagde Schoten erin de ruststand door linksback Ver schuren op 1-2 te brengen. Daarna was het echter met Schoten gedaan. Een kwartier na de hervatting speelde Kor ver zich bij een vrije trap opnieuw vrij hetgeen de tweede gelijkmaker beteken de. Vijf minuten later maakte een mis verstand in de Haarlemse achterhoede, gevolg van een verkeerde pass van Kops, het Verkuil heel gemakkelijk de, j wedstrijd in feite te beslissen: 3-2. Een] seü ali winnaars in de verschillende klas kwartier voor het einde werd deze be- CANNES, 6 april De Deen Aage Birch is zaterdag in Cannes Europees kampioen in de drakenklasse gewor den. Hij behaalde evenals de Italiaan Sorrentino 23 punten, maar had betere plaatsingen over de zes races. De Griek Eskizodglov eindigde als derde. Van de Nederlanders werd Wim van Duyl in het eindklassement vijfde met 26 pun ten en Jan Bier elfde met 43 punten. De uitslag van de zesde en laatste race was: 1. Oldendorf (West-Duitsland); 2. Skaugen (Noorwegen); 3. Van Duyl (Ne derland); 4. Sorrentino (Italië); 7. Jan Bier (Nederland). 0 De judoka's die het gezamenlijke Duitsland zullen vertegenwoordigen op de Olympische Spelen in Tokio zijn be kend. Tijdens de selectiewedstrijden tus sen Oost- en West-Duitsland die in Lü- beck en Rostock werden gehouden, kwa men drie Westduitsers en één Oostduit- slissing met een vierde treffer voor I UW bezegeld. Het was een hoekschop van rechtsbuiten Van Roojjen, van links genomen, die doelman Honing verraste. sen naar voren. Het zijn lichtgewicht Matthias Schiessleder (Essen), midden gewicht Wolfgang Hoffmann (Keulen) en Klaus Glahn in alle categorieën. De Oostduitser Herbert Niemann komt uit in de zwaargewichtklasse. schot. In het resterende eerste helft gaven beide ploegen elkaar weinig toe. Scheidsrechter Winter nam daarin enkele verrassende beslissingen, die evenwel zonder gevolgen bleven. Dit werd even anders na de hervatting. Vooral de buitenspelregel berokkende toen af en toe hoofdbrekens. In de 12e minuut ging Blom op zo'n moment vrijuit, waardoor hij temidden van een verontwaardigd protesterende Zand voortse achterhoede de stand op 1-3 bracht. TYBB verdiende zijn toen al vei lige voorsprong overigens ten volle. Zij verschaften zich vele kansen maar wis ten de bal maar zelden de juiste rich ting mee te geven. Een handsbal van Van Honschooten bij één der weinige ge vaarlijke Zandvoortse aanvallen bleef on opgemerkt. Na een halfuur wist Schulz de bal bij een hoekschop tegen de wind (Van onze sportredactie) HAARLEM, 6 april Ripperda zal degradatie naar alle waarschijnlijkheid jn ZOveel indraaiend effect të geven, dat niet meer kunnen ontlopen. Tegen hetjde Haarlemse verdediging werd versla- Amersfoortse Quick, waarvan enkele gen, 2-3. Het was maar schijn, want maanden geleden uit nog met 4-2 werd gewonnen, werd nu een volkomen regel matige nederlaag geleden. De Amers- foorters hoefden zich niet eens tenvolle tegeven om het zich vergeefs inspan nende Ripperda van het lijf te houden. In de eerste helft toornden de Ripper- danen tegen de harde wind op. De spel- opbouw was echter te onsamenhangend om de Quick-goalie Van der Linden te passeren. Reeds na tien minuten plukte Quick de vruchten van het zetje in de rug, toen rechtsbinnen Barends Gerrit sen met een hard en hoogschot voor de eerste maal het nakijken gaf. Tien mi nuten later had de gewijzigde Amers- toortse ploeg opnieuw succes, ditmaal «oor de ex-HVC'« Een van de vele aanvallen van TYBB op het doel van Zandvoortmeeuwen. Hoewel de doelman de bal niet onder controle krijgt is het geen doelpunt, want de bal verdwijnt naast de paal. Op de achtergrond toeschouwers die zo te zien van een duin op het strijdtoneel toezien. TYBB was en bleef de beter spelende ploeg. Dit werd kort voor het einde nog door een vierde treffer bezegeld. Dwars door de opgedrongen Zandvoorters heen was Meijer niemandsland ingesneld. Al leen Vlug betekende nog een sta-in-de- weg. De Zandvoortse goalie kwam iets te Iaat uit zijn doel en bleef daardoor machteloos, toen de bal van Meijers voet naar de hoek van het wijd gapende doel vertrok. de ex-HVC'er Sleking, die een on houdbare schuiver produceerde. Rip perda bleef volhouden maar wist vooral aanvallend weinig in te brengen. Iets beter ging het met de Haarlemmers in de tweede helft. De harde wind zette de nodige vaart achter de zeldzame goed- gerichte schoten maar voor zover Van der Linden geen antwoord wist, stond de lat succes in de weg. Een benauwde si tuatie voor het Amersfoortse doel ont stond ook- na onoordeelkundig terugspe len van een der backs. Halverwege de tweede helft bleek, dat uitvallen vaak gevaarlijk kunnen zijn. Dwars door de opgedrongen Haarlemse achterhoede op getrokken kogelde Pot nummer drie (Van onze sportredactie) HILLEGOM, 6 april Evenals en kele maanden geleden aan de Hpgelin- gerweg, hebben Velsen en Hillegom ook in de bollenstreek de punten gedeeld. Dit is een resultaat, waarmede beide Na twintig minuten kwam het openings doelpunt als een verrassing. Hillegoms voortreffelijke doelman Van der Waal ">al liet de bal temidden van een kluwen spelers vallen. Er ontstond een doelwor- steling, waaraan Hoogzaad met een ploegen tevreden kunnen zijn, hoewel i treffer een einde maakte. Hillegom kreeg Velsen, gezien zijn veldoverwicht in de zeker zoveel kansen als Velsen maar tweede helft, wellicht een illusie in dui- wist hiervan geen gebruik te maken. gen heeft zien vallen. De Velsenaren hadden Helnen aan de kant gelaten en Ruigrok als elfde man langs Gerritsen. Ripperda bleef van alles op de linksbackplaats gezet. Met Van ik niet over de vuist proberen maar blee te beschikken, die Quick op de knieën zou hebben kunnen brengen. Een felle aanval van Hillegom wordtvreemd zi hier geblokkeerd door een verdediger De hari der Pieterman en stopper* Schoorl als hechte pilaren, heeft ae Velsense ach terhoede de stormlopen van kopploeg Hillegom vrij gemakkelijk weten op te vangen. De afwezigheid van goalgetter Bob de Jong, zal hieraan niet helemaal geweest, wind, die dwars over het van Velsen die tussen de benen van de veld stond betekende een hindernis, die door Hillegommers en Velsenaren over het algemeen kundig werd omzeild. Er iwas van krachtsverschil geen sprake. Hillegommer door de bal poogt te bereiken. Stroombergen, die als middenvoor stond opgesteld, faalde bij enkele pogingen. Tien minuten voor de rust zond Peet oom Snoeks in de vrije ruimte achter de Velsense achterhoede. Hij liet zich deze levensgrote kans niet ontnemen en zette Hillegom op 1-1. In de tweede helft was het middenveld spoedig in handen van de Velsenaren. Er groeide gaandeweg een duidelijke meerderheid voor Velsen maar het Hillegomse bol werk rondom stopper Tol werd toch maar heel zelden in gevaar gebracht. Ook nu waren Hillegoms kansen niet kleiner dan die van Velsen. De uitval len van Hillegom waren zeker zo ge vaarlijk als de aanvallen van de jonge Velsense ploeg. Doelman Rutten moest dan ook enkele malen een redding ver richten om de verdiende puntenverde ling aan het slot van negentig minuten aantrekkelijk maar zeker niet impone rend voetbal voor Velsen waar te ma ken. (Van onze sportredactie) LAREN, 6 april LVV heeft in de strijd tegen CDN overduidelijk bewezen in de derde klasse thuis te horen. Met niet minder dan 5I werden de man nen uit Driebergen teruggezonden. De Laarder overwinning kwam tot stand door uitstekend aanvalsspel. De jeugdi ge voorhoede wist de kansen goed te benutten. In de achterhoede van LVV klopte het prima. Boesschoten, Machiel- sen en Calis gaven de CDN-ers niet de minste kans. LW, dat onmiddellijk met de wind in de ruig ten aanval trok, slaagde er na een kwartier in om door Bongers de lei ding te nemen (10). Een kwartier voor rust maakte Beb van Walstijn er met een afstandsschot 20 van. In de twee' de helft leek LW het moeilijk te krij- gen toen CDN de wind mee kreeg, maar pas toen liet de LW-achterhoede haar kunnen zien. Nadat de eerste aan valsdrift van CDN wat geluwd was, nam LVV het spel weer in handen. Na ruim een kwartier kwam succes. Bongers schoof de bal listig naar Jaap Majoor, die in de vrije ruimte de doelman naar zich toelokte en op tijd inschoot (30). (Van onze sportredactie) HEEMSKERK, 6 april ADO, dat in de acht voorgaande wedstrijden op eigen terrein ongeslagen bleef, zag dit trotse record tegen het bezoekende HSV teloor gaan; de bezoekers wisten met 1-2 te zegevieren. Volgens velen werd dit winnende doelpunt gescoord, toen de officiële speeltijd reeds enige minuten verstreken was. Nadat het door ADO ts betwiste doelpunt gescoord was, werd al- ,~f w ln al beslist. Toch ieen n0g maar afgetrapt. Overigens heb- J"VV met b het defensief, maarden de bezoekers deze overwinning vol- bleef het accent op de aanval leggen. Een komen verdiend; zij zijn de gehele wed- kwartier voor het einde, was het weer i strijd door de snellere ploeg geweest, Majoor, die na een goede combinatie! terwijl bovendien hun spel doortasten- Eveni der was. goed aanlegde en dat was 40. later kreeg Van Walstijn een goedej pass van Bongers. De LVV-er passeerde Reeds na vijf minuten wist M. Duin „/vtr een zeker schijnend doelpunt te keren, nog een toesnellende tegenstander entoen hij een hard door Burger ingescho- Deze aanval van ADO op het doel loopt op niets uit. Doelman Oostermeyer weet met behulp van een achterspeler de situatie meester te blijven. bal, ongrijpbaar voor doelman Ooster- meijer in de uiterste hoek. Even later, toen Beentjes back Overmeer te vlug af was, kwam hij weer in een uitstekende schietpositie, maar nu wist Oostermeijer te redden. De verre uittrappen van de HSV-goalie brachten soms verwarring voor het ADO-doel, waar Welboren nog juist op de doellijn redde. Na vijf mi nuten in de tweede helft wist Burger aan Groot een kans te ontnemen door mtauLt0en la^env°nhr^bfrv,ina vanaf'Te ^1^wegkopTe^Na To^nTe^aa^l deV'thuilcluTv^n' i -SU? e,r 17 minuten spelen boekte ADO succes.Tunen met een iuweel van een voorzet redden door zijn linksbuiten (-51). Het Bakkum, die de bal op het middenveld het HSV-doel in gevaar bracht wist eeen laatste woord was weer aan LW, maar ontving, lanceerde uitstekend de reeds der Heemskinderen van deze "elecen- hct bleef bij twee schoten tegen de paal j sprintende Beentjes. Handig schudde hijiheid te profiteren. Even later mistte back Hoedjes van zich af en schoot de Bakkum een hem door Van Tunen ge boden prachtige kans. De gelijkmaker werd als het ware door doelman Bur ger zelf ingeleid. Tijdens een flinke druk op het ADO-doel wierp hij de bal voor de voeten van Tunen, die zich dicht by doel bevond. Hoedjes was er net iets eerder bij en schoof het leer naar zijn speelmakker Groot, die hard inschoot. Opnieuw nam ADO de leiding door de snelle Beentjes, die er tussenuit trok en voor doei gekomen de keeper omspeelde en de bal in het net plaatste; onder fel protest van de ADO-ers keurde de scheidsrechter dit doelpunt af: off-side! Het tweede doelpunt, dat de bezoeken scoorden, kwam van het hoofd van linies buiten Groot. door Van Walstijn. VEENDAM, 6 april Otto Bonsema, d« oud-trainer van GVAV, die nu voor het tweede seizoen oefenmeester van Veendam is, zal aan het eind van dit seizoen zijn trainersfunctie neerleggen. Hij zal geen contract tekenen met een andere club. De thans 54-jarige Groninger, die zes maal in het Nederlands elftal speelde als rechts- of linksbinnen, kreeg vooral bekendheid in de periode 19421947, toen hij als trainer in dienst was van de KNVB. Vanaf 1948 tot 1962 heeft Bonsema GAV, waarvan hij sedert 1938 lid was,sen kregen de bezoekers. Uit een onder zijn hoede gehad. Zijn opvolger van De Gooijer trapte Manjoero, (Van onze sportredactie) j instantie nog door een achterwaartse BEVERWIJK, 6 april - Na twee ach- van *e gf'Len aangeraakt De hoekschop nederlagen heeft De van Noordermeer was goed geplaatst. Pre- tereenvolgemde Kennemers eindelijk weer het zoet van de overwinning geproefd. De strijd te gen D.T.S. was er beslist niet een van hoog peil. Vooral voor de rust brachten beide elftallen er weinig van terecht. Dat de thuisclub uiteindelijk met 31 aan het langste eind trok was te dan ken aan enkele goede momenten in de tweede helft. Wil de Kennemers echter zijn aanspraken op de titel blijven behou den dan moet er zeker uit een ander vaaije worden getapt. De aanvallen wa ren te doorzichtig en te langzaam en daardoor van gevaar ontbloot. Het groot ste euvel was wel het bijzonder slecht afgeven van de bal. De gehele eerste speelhelft was er een van laag gehalte. De eerste echte kan cles voor de voeten van Kops die 10 liet aantekenen. D.T.S. vodht verbe ten terug en had bepaald pech toen Plak- man zijn schot door doelman Dijks langs de verkeerde kamt van de paal zag ge- tikt. Ook de Kennemersschare zag een kanjer van Van Dui venbode door de goed keepende Kaas gekeerd. Het werd vlak voor de thee toch gelijk. De door zettende middenvoor van D.T.S. De Gooijer schoot enigszins gehinderd door Va-n Gervan onder de te laat reagerende Dijks door in het net, 11. Direct na de hervatting werd een enorm hard afstandsschot van Van Dui- venbode door Kaas over de deklat ge- j stompt. De gehele Kennemersploeg kwam j belager Monnikendam is in een 1-1 uit- opzetten, het afgeven werd beter en slag geëindigd. Van beide zijden werd ook de aanvallen werden gevaarlijker. In:er een aannemelijke partij voetbal op de Paa; I de vijftiende minuut doelpuntte Jonker. I groene mat gelegd. Tevens zat er een vnJ Ben hoge voorzet van Noordermeer werd B'ote dosis spanning en sensatie in de is de huidige trainer Tinus v. d. Pijl, voor doel staand, finaal over de bal heen. door de rechtsbinnen met de knie over j ontmoeting. De onbesliste uitslag gaf de J -~.V. heeft (Van onze sportredacteur) CASTRICUM, 6 spril De strijd tus sen lijstaanvoerder C.S.V. en de naaste die toen het nu door Bonsema getrainde Na wat hen en weer getrap rolde de bal Veendam trainde. I over de achterlijn van D.T.S. in laatste Beverwijks aanval faalt West-Frisia (0-1) de vergeefs uitvallende Kaas in het doel i J erhoudingen beslist weer. C.S. gewerkt. 2—1. Ook D.T.S. kwam tot en-1 ''"'ge tijd tegen een 0-1 achterstand op- kele snelle aanvallen, meestal geleid kekeken. Dat deze achterstand met gro- door de kleine maar bijzonder vinnige iSr„!f 2.°"."!" Beers. Mooi vrijspelen van deze speler bracht de bal in de doelmond waar twee aanvallers klaar stonden om de aanval af te ronden. Achteroveirduikemd wist Dijks echter het gevaar nog juist te be zweren, Beeld-man deed het even later beter. Hij brak met d® bal in z'n bezit door, passeerde drie man en gaf de DTS- goalie geen schijn van kans, 31 De Kennemers geloofde het nu wel. Ge vaarlijk werd het nog maar één keer. Uit een vrije trap werd de bal naar de lin kerhoek van het doel gedirigeerd. Hier stond Huisman echter klaar om de bal weg te koppen. |met een prachtig schot scoorde. Toen De aanval van Slinger (Beverwijk) wordt onderschept door de achterspeler van West Frisia, zodat de doelman zich over het leer kan ontfermen (Van onze BEVERWIJK, 6 sportredactie) april Beverwijk West Frisia was een wedstrijd met to taal verschillende speelhelften. Voor de rust konden de toeschouwers genieten van een snel, aantrekkelijk duel met constructief voetbal van beide ploegen, (Van onze sportredactie) HEEMSTEDE, 6 april De benauw de zege, die HBC op het Utrechtse Ultra- j pgn benauwd gevoel dan ook niet onder- vrijwel voortdurend een sterk veldover- jeetum heeft behaald, kan voor het slot drukken. Ultrajectum werd onmiddellijk wi,cht' maar faalde volkomen in de aan- v.„ „rnpetm. «1 ee„, blUk™ v„ «te. gendom groot belang te zijn geweest. Eerstens cheljjke situaties voor. Meer dan een blijven, maakt dit feit, gecombineerd met de groot aantal hoekschonpen zat er voor de de Utrechters echter niet in. Ook deze corners zelf leverden niets op, omdat zij opvallend slecht werden genomen. De| de spelers- voor de tweede 45 minuten na de «IJ* was de wedstrijd het aanzien aantraden, konden veie HBC-aanhangers nauwelijks waard. Beverwijk had toen - voortd maar fa waardoor de trapvaete Enkhuizer gemakkelijk overeind kon puntenverdeling ln Hillegom tussen koploper en Velsen dat HBC's achter stand tot drie punten is geslonken. Er gevaarlijkste situatie deed zich zelfs aan: is voor hem dus nog steeds een kans op de titel. Ultrajectum blijft tegelijkertijd bereik- de andere kant van bet veld voor waar rechtsbuiten Kemp de bal bij een van de uitvallen van HBC goed voor het Utrechtse doel plaatste. Veenboer was attent meegegaan maar kopte tot opluch ting van Grootaert pal over de kruising van paal en lat. Ultrajectum ging op nieuw in de aanval, drong HBC op eigen helft terug maar bofte niet, dat de ge baar voor Ripperda, dat zich overigens'vaarlijkste man, middenvoor De Koning weinig illusies zal maken. Deze belang- ook.de beste Heemsteeds» verdediger rijkheid van het treffen in Heemstede tegenover zich trof. Brouwer bleef tèl- heeft er niet dik op gelegen. Vooral HBC i kens meester van het terrein. Paul stelde teleur. Met de wind als partner,Kemp, die zich bij de schaarse aanval- leek de weg naar het doel van Groot-!len van HBC onderscheidde, kreeg even- aert niet moeilijk te vinden. De we| naar succes bleek in werkeiykheii slechts weggelegd voor Jaap Duiven- min voet aan de grond. Het resultaat was een spanning, die niet week, alvorens het laatste en voor HBC zo verlossende voorden, die halverwege deze eerste helft I fluitsignaal had geklonken. Met Van Zon en Slinger als Invallers voor de geblesseerde buitenspelers Wl- nands en Schelvis, mocht Beverwijk te gen de straffe wind in aftrappen. De gastheren bleken van het nadeel van de wind weinig last te hebben en bouwden een serie goede aanvallen op. Doelman Blom moest handelend optreden bij een Kopbal van Van Zon en een vinnige schuiver van Slinger en een enorme ko- exeeutie, want enkele minuten later na men de gasten de leiding. Uit een voor zet van Kort ontstond een scrimmage voor het Beverwijkse doel, waaruit Kra mer de bal tenslotte over de lijn werkte (01). De gastheren bleken allerminst ontmoedigd en sloegen onmiddellijk fel terug. De Enkhuizer defensie kreeg het bijzonder moeilijk, maar het zat Bever- wijk in deze periode niet mee. Schoten en kopballen van Slinger, Ketting en j Van Opzeeland misten hun doel slechts enkele centimeters en een fraai door-1 gebroken Kluft knalde de bal precies te gen doelman Blom. De mooiste kans icreeg Ketting. Door een misverstand ln de West-Frisia-verdediging verscheen de Beverwijkse routinier plotseling voor het door doelman Blom verlaten doel. Hij schoot echter te snel en de bal vloog een handbreedte naast het lege doel. In de tweede helft stond de wedstrijd op een veel lager peil dan voor de rust. De thuisclub opereerde vrijwel steeds op de helft van West Frisia. maar het aanvalsspel van de Beverwljkers was veel te traag en doorzichtig om tegen de goed sluitende verdediging van da Westfriezen, waarin stopper Vlaar ex celleerde, effect te sorteren. De veel minder talrijke uitvallen van Weat Fri sia hielden eigenlijk meer gevaar in. Vooral linksbuiten Siavenuiïer kreeg door te ver opdringen van de Bever wijkse defensie enkele goede scorings kansen, die hij echter door te lang aarze len onbenut liet. Enkele minuten vóór heit einde kreeg Eeverwijk zijn laatste serieuze kans op gel van Kluft vlogen maar juist naast. de gelijkmaker. Het zat de gastheren Maar ook de aanvalslinie van West Fri-1 niet mee, want Van Zon schoot buiiten sia wist zich reële scoringskansen te bereik van de Enkhuizer doelman keihard scheppen. De beweeglijke middenvoor j tegen de lat Zo eindigde de wedstrijd in Pietersz kogelde in het zijnet en de een verdiende zege van de gasten, die zich nog in de gevaarlijke zone van de thuisclub had over geluk niet te klagen, toen linksbinnen Koopen hard op de paal vuurde. Het bleek echter uitstel van ranglijst bevinden en de winstpunten dus goed kunnen gebruiken. kendam-speler Meij. Deze kreeg een ze ven minuten voor tijd een strafschop toe gewezen. Zjjn schot werd echter door de staander gekeerd. Hieruit putte de thuis club zoveel moed en doorzettingsver mogen dat zij enkele minuten voor het eindsignaal van de onzeker fluitende scheidsrechter Klaasgen via De Graaf op gelijke hoogte kwam met Monnikendam. C.S.V. bracht het eerste kwartier door op de helft van de bezoekers. Er werd soms paniekerig gevoetbald voor de Monnikendam-veste. Maar dankzij het verdedigen met negen man konden de bezoekers het wel klaren. Juist in de periode dat rechtsback Warmenhoven wegens een blessure even het veld had verlaten doelpuntte Monnikendam. Links buiten Van Haaren kreeg door het weg vallen van Warmenhuizen teveel vrijheid wat hy in een doelpunt wist uit te druk ken 0-1. Domme pech had even later Blauw met een vrije' schop die tegen de paal belandde. Dat vlak voor de rust De Graaf gevloerd werd ontging arbiter Klaassen. Na een offensief van Mon nikendam in de tweede helft kwam de C.S.V. motor weer wat beter op gang. En tot grote vreugde van de C.S.V.- aanhang wist Blauw uit een pass van Van Maarleveld te scoren. Om onbe grijpelijke redenen werd dit doelpunt echter afgekeurd. Een kleine overtre ding van Warmenhoven was reden voor eenpenalty. Hoe dit verliep is hier bo ven reeds gememoreerd. Vlak voor tyd werd een vlotte aanval van de thuisclub geleid door Stolk met een kopbal van >e Graaf omgezet in een doelpunt 1-1. Een beslist verdiende gelijkmaker voor de Castricummers. USVU heeft tegen De Valken zijn op mars niet kunnen voortzetten. Op eigen terrein verloor het met 1-2. Na acht mi nuten reeds, zorgde G, Laan voor het eerste doelpunt (6-1). Na twintig minu ten was de stand gelijk uit een penalty van Cor Groen, nadat spil Degellng een U.S.V.U.-speler in het strafschopgebied had gevloerd. Uit een ogenschijniyk ongevaarlijke aanval hielp Laan na dertig minuten, De Valken weer aan een voorsprong (1-2). In de tweede helft kwam in die stand geen verandering meer. ondanks het harde werken van de thuisclub. Heel Uitgeest stond op de achterste benen, toen de scheidsrechter een zeker lijkend doelpunt van Cor Groen niet toekende. De einduitslag van 1-2 was een duide lijke afspiegeling van het vertoonde spel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 12