Ruimtelijke ordening groot probleem in Noord-Holland Duidelijk inzicht in de vraagstukken van de verschillende gewesten Drie Augustijnen dragen eerste plechtige H. Mis op Sound MüIiC HALF ZWAAR - HEEL LEKKER Coen Visser de snelste in Zaandam na Rijkskweekschool wint gelijkspel met strafschoppen van Da Costa Kweekschool In afdeling B St.-Jozef - Ulo naar finale door diskwa lificatie van Pr. Ireneschool Schoten en ADO in finale om de J. H. Kulingbeker Thor klopt T.H.B. DE NEMESIS GROEP fl PROVINCIALE DAG IN HAARLEM 3? Interscholair Voetbaltoernooi 2e AUTOMONTEUR Een SERVICE-BEDIENDE NETTE JUFFROUW CARRÉ mmmÊ Afgesloten wegens werkzaamheden Engelse scholieren klopten H.B.C, HONKBAL Verliezersronde Honkbal Uitslagen MAANDAG 6 APRIL 1964 PAGINA 2 VOOR ELK INTERIEUR EEN PASSENDE KLEUR I SUN WAV Een progukt .THE DE FAMILIE TRAPP The Sound of Music bepaald een avondje uit.(DeTyphoon) Nederlandse versie van- de musical The Sound of Musio een belevenis (Goei en Eemlander) Grote beloning voor iedereen AUTOMOBIEL- EN GARAGEBEDRIJF W. G. TWEEHUYSEN - OVERVEEN 5 N.V» WASSERIJ PEEPERK0RN vraagt een voor de kantlneverzorging door FRANCIS OURBRIDGE VLAANDEREN (Advertentie) HAARLEM, 6 april. Een van de grootste problemen van de provincie Noord-Holland ia dat van de ruimtelijke ordening. Tot deie conclusie kwam de voorcitter van de K.V.P.-fractle in de Staten van Noord-Holland, de heer Th. Laan, aan het einde van de eerste pro vinciale dag, welke de Provinciale Cen trale van de K.V.P. zaterdag in Haarlem heeft georganiseerd. Met instemming van de vergadering werd de instelling van een werkgroep aanbevolen, die tot taak krijgt de samenhangende vraag stukken van de verschillende gewesten van Noord-Holland te bestuderen. Het motto van de provincale dag, die door enkele honderden K.V.P.'ers, on der wie de staatssecretaris van Sociale Zaken. Zijne Excellentie dr. De Meijer, en verder door de gedeputeerden drs. W. A. van der Donk en ir. W. J. L. J. Merkx werd bijgewoond, was „Ontmoe ting der gewesten", onder welke titel een zestal inleiders spraken over de problematiek van een even groot aantal Sewesten in Noord-Holland. Dat waren e heer M. van der Himst. districtsbe stuurder van het N.K.V. uit Alkmaar, die de vraagstukken van de Kop van Noord-Holland aan de orde stelde, wet- houder A. J. Hermes uit Beverwijk, die enkele behartenswaardige opmerkingen maakte naar aanleiding van de ontwik keling rondom het Noordzeekanaal, mr. J. W. M. Rademaker uit Naarden, die de moeiliJkneden van het Gooi ter •prake bracht, mr. Th. Elzenburg uit Amsterdam, die de samenhang tussen Sebrek aan ruimte en de welvaart aan e hand van sprekende cijfers uit de doeken deed, drs. A. L. J. Coenen uit Haarlemmermeer, die een schets gaf van de Meerlanden en tenslotte drs. H- B. P. A. Letschert, burgemeester van Medemblik, die een indringend beeld schetste van de vraagstukken, waar mee het oostelijk deel van West-Fries land heeft te maken. Als het de bedoeling is geweest de leden van de K.V.P. uit Noord-Holland een goed inzicht te geven in de vraag stukken, welke zich in de onderschei dene gewesten van Noord-Holland ma nifesteren, dan mag deze eerste provin ciale dag van de K.V.P. als geslaagd worden beschouwd. De organisatoren van de Provinciale Centrale hebben eer met deze dag ingelegd, waarvan de voorzitter, ,mr. J. A. Mimjrcrsteeg, be-, weerde, dat zij een historisch begin kan zijn van een ontwikkeling, welke tot nog toe in de kringen van de K.V.P. in Noord-Holland niet te bespeuren viel. Met grote nadruk verklaarde mr. Mom- mersteeg, dat de Provinciale Centrale meer is dan alleen een electoraal col lege. Zij moet ook een ontmoetingscen trum zijn voor politieke samenwerking. In dit verband herinnerde hij aan de recente instelling van twee studiecom missies: een voor de ontwikkeling rond het Noordzeekanaal, de ander voor de bestudering van de problemen van weg en waterstaat. Uit de korte inleidingen van de yer- schillende sprekers kwam zonneklaar vast te staan, dat de gewesten in de provincie voornamelijk met ruimtelijk? problemen hebben te maken. De een meer, de ander minder. De heren Van der Himst en Letschert spraken over probleemgebieden, waar een juist be geleide industrialisatie veel goeds kan verrichten. Het is jammer, aldus de heer Van der Himst, dat de Kop van Noord- Holland nog altijd niet tot probleem gebied is verklaard. Er zal sterke aan» (Advtrttntie) Voor dlstlnotl aleer enr kwaliteit ven Europe's groetete ]aloozlo<n(abriok ij Constructief veel beter, maar NIET duurderl Prijsopgaaf gratia bij u aan huis. I52E55 Ged. Oude Gracht Gr. Heutatraat Telefeen 11124 veer de beste service drang op de regering moeten worden uitgeoefend, nu gebleken is, dat ook de huidige staatssecretaris voor Economi sche Zaken de conclusie deelt van het zogenaamde pendelrapport, dat enige tijd geleden over dit gebied is uitge bracht en naar aanleiding waarvan het omstreden gewest niet als probleemge bied is aangewezen. Tijdens de discus sies heeft dr. C. G. M. Miermans nog eens het standpunt van de K.V.P.-frac tie in de Staten uitvoerig in herinnering geroepen. Daarin heet het onder meer, dat de nadelen van een langdurige pen del kunnen worden weggenomen, wan neer het openbaar vervoer als een maat schappelijk vraagstuk wordt beschouwd. Bijzonder enthousiast van toon was het betoog van de nog jeugdige wet houder van Beverwijk, de heer Hermes, die de wonderlijke wijze van samenstel ling van de zogeheten commissie Prin sen aan de kaak stelde en het aan het oordeel van de vergadering overliet of zij deze commissie wenste te beschou wen als gesprekscentrum dan wel als adviescollege, dat reeds de grote lijnen voor een streekplan voor het Noordzee kanaal schijnt te hebben vastgesteld. Naar de mening van de heer Hermes dient de K.V.P. in Noord-Holland een grotere bijdrage te leveren aan de voor bereiding van de ontwikkeling rond dit gebied. Daarmee wilde hij niet be weren, dat met name aan de Partij van de Arbeid een onevenredig groot aan deel in deze voorbereiding was toebe deeld. „Het is helaas zo, dat de K.V.P. tot dan toe te weinig initiatief heeft in gebracht." Het kon bijna niet anders, dat de heer Hermes naar aanleiding van deze opmerkingen tijdens de discussies herhaalde malen werd geïnterpelleerd. De moeilijkheden, waarmee het Gooi te maken heeft, zijn vooral van ruim telijke aard. Als men, zoals de heer Rademaker betoogde, het Gooi als recreatiegebied voor een» niet onbe langrijk aantal inwoners uit de Rand stad-Holland wil behouden, dan zal men paal en perk moeten stellen aan het toelaten van industrieën, kantoren en nieuwe inwoners. Voor het gebied van de Meerlanden Haarlemmer meer, Uithoorn, Aalsmeer en Haar- lemmerliede en Spaarnwoude ligt de situatie precies anders. Het is een uitgestrekt gebied met relatief wei nig inwoners. Vandaar, dat plannen makers er een goed object in zien om er hun fantasieën in bot te vieren. Toch zal dat voorkomen moeten worden, aldus drs. Coenen, want dit gebied zal in de ontwikkeling van de toe komstige Randstad-Holland een be tekenisvolle rol vervullen als „groene long". De heer Elzenburg, wethouder van Amsterdam, pleitte voor het instellen van districten. Zijn betoog kwam er op neer, dat het gebrek aan ruimte onder meer een gevolg is van de toenemende welvaart. Als men die welvaart behou den wil dan is het noodzakelijk ver schillende vraagstukken op districts niveau aan de orde te stellen. Met een opmerking terzij sneed hij het probleem van de vrijetijdsbesteding aan. Na de inleidingen was er gelegenheid tot discussie, waarvan een ruim gebruik gemaakt werd. De verschllende vraag stukken werden aan het einde van de dag bekwaam samengevat door de heer Laan, die er geen geheim van maakte, dat hfj en zijn collega's uit de Statenfractie hijzonder Ingenomen wa ren met de onderwerpen, welke op deze eerste provinciale dag van de Noord hollandse K.V.P. ter sprake waren ge bracht. HAARLEM, 6 april Wegens Hole- ringswerkzaamheden zullen op verschil lende punten in de stad straten voor het verkeer worden afgesloten, en wel: het gedeelte van de Hanny Schaftstraat tussen de Richard Holkede en de Fla- dellastraat, waar de werkzaamheden enkele maanden in beslag zullen ne- nen: de kruising Dr. Schaepman- straat-Teding van Berkhoutstraat, die ongeveer zes weken niet berijdbaar zal blijven: en tenslotte zal de Amerika- weg de komende weken gedeeltelijk worden afgesloten. Het verkeer zal daar over één baan geleid worden. HAARLEM, 6 april. In de noodkerk van de Sint Paulus-parochie aan het Duinroosplantsoen heeft de jonge Augus tijn pater Hans van den Berg gistermor gen zijn eerste plechtige H. Mis opge dragen. Zaterdagmiddag werd de neo mist verwelkomd door pastoor E. Duym, het kerkbestuur, bruidjes, misdienaars en tal van parochianen van de Paulus- kerk. Bij de plechtige Eucharistieviering werd pater Van den Berg geassisteerd door pastoor A. van den Burg van Texel als diaken, pater J. Verner O.S.A. als subdiaken en pastoor E. Duym als pres- byter-assistens. Pastoor Van den Burg is oud-kapelaan van de Sint Antonius-paro- chie te Aerdenhout, de vroegere parochie van de neomist. De hoogmis werd gezongen door het koor van de Elisabeth en Barbara-paro- chie onder leiding van Jan Laarveld. De feestpredikatie werd gehouden door pa ter drs. V. Hutjens O.S.A., rector van het Mendelcollege. In het Triniteitslyceum was de oud- Trinitariër Hans van den Berg het mid delpunt van een drukke en gezellige re ceptie. De neomist mocht vele gelukwen sen en geschenken in ontvangst nemen. Namens de parochie werd hem een bandrecorder aangeboden. Ook da parochie van O. L. Vrouw van Zeven Smarten en de H. Bavo aan de Rijkaatraatweg heeft van veel belang stelling en meeleven getuigd, toen zij afgelopen zondag een neomist in haar midden had. Een vrij volle kerk met in het priesterkoor emeritus-pastoor A. P. van Eeden was getuige van de eerste plechtige eucharistieviering van pater Hans Schoorl O.S.A. Door een haag van bruidjes werd hij naar het al taar geleid, waar hij werd geassisteerd door pastoor H. Beek als presbyter en de kapelaans J. van Kesteren en L. Ie Jeune. Een confrater, pater J. Burger, hield een korte feesttoespraak, waarin hij aan gaf hoe op verschillende wijze werd ge antwoord op de vraag, welke eigen schappen de priester moest hebben, ter wijl hij hem schilderde als het instru ment van de verlossing, de aanzegger van het heil en de beheerder van de grote genadegaven. Het parochiële dames- en herenkoor voerde heel verdienstelijk da „Missa se- cunda pontificalis" van L. Perosi uit on der leiding van Rinus Groot, die zelf ook het orgel bespeelde. In de middag werd in parochiehuis „De Linge" een receptie gehouden en een schrijfmachine, als geschenk van de parochianen, aangeboden. Tijdens een kort dankiof, waarbij de neomist werd geassisteerd door twee medebroeders, sprak de jonge priester een gebed uit, waarin hij zijn dank voor deze dag had samengevat. De nationale driekleur en het geelwitte pauselijke dundoek sierden zaterdag en zondag de Heemsteedse St. Baaf en vele huizen in de omgeving van het kerk gebouw, ter ere van de neomist en pa rochiaan pater Joop Smit OSA die de vorige week tot priester was gewijd. Zaterdagavond werd de jonge priester bU de St, Bavokerk door de parochia- nen en geestelijkheid een hartelijk wel- kom bereid, waarna hij tijdens het daar opvolgende plechtige lof familie en pa rochianen zijn eerste zegen gaf. Zondagmorgen om half tien heeft de neomist in de rijk met bloemen ver sierde St. Bavokerk zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. Bij deze plechtig heid was pastoor C. Pouw presbyter-as- sistens. De neomist werd voorts bij het opdragen van de Mis geassisteerd door de Augustijner paters A. F. Vermeulen als diaken en Mekekamp als sub-dia ken. De feestpredikatie werd gehouden door pater Vermeulen die naar aanlei ding van de woorden uit het Evangelie van deze zondag: „Vrede zij u, zoals de vader mij gezonden heeft, zo zend ik u," de verheven taak van de priester belichtte. Aan de plechtigheid werd luis ter bijgezet door het parochiale jongens en mannenkoor, dat onder leiding van de dirigent Gerard Scheepers en aan het orgel begeleid door Joop Schnei der, de „Missa Eueharistica" van Lo renzo Perosi ten gehore bracht. Na de Mis voerde het koor de neomist ter ere, een Griekse heilwens uit. In res taurant „Nieuw Berkenrode" hebben zondagmiddag velen van de gelegenheid gebruik gemaakt de neomist te compli menteren. Advertentie) nieuwe Nederlandse musical gebaseerd op het romantische verhaal van een echt gezellig avondje uit HEEMSTEDE, 6 april - De Engelse scholieren van de Cove Court Moor- school hebben zaterdag de aspiranten en junioren van HBC een gevoelig lesje in het voetballen gegeven. Vooral de HBS-aspiranten, die met 6-—0 het hoofd moesten buigen, konden weinig uit richten tegen het spel dat de buiten landse gasten ten beste gaven. De Heemsteedse junioren moesten op deze „ijskoude" zaterdagmiddag met een nederlaag van 3—0 genoegen nemen. De HBS-ers kregen als aandenken een tweetal vaantjes aangeboden. HBC of freerde zijn gasten een tegel met het wapen van Heemstede.Vanmiddag zijn de „schoolboys" op het HBC-terrein in het strijdperk getreden met de aspiran- ten en junioren van het Triniteits- Lyceum. De wedstrijdenreeks wordt woensdagmiddag, eveneens op HBC, be sloten met een tweetal partijen tegen de Heemsteedse St. Honrieus-ULQ. De directeur van de Vereniging tot behoud van natuurmonumenten in Ne derland, de heer mr. H. P, Gorter te Amsterdam, spreekt over het ontstaan en de ontwikkeling van de natuur be scherming in Nederland. De lezing wordt dinsdagavond (7 april) gehouden in het gebouw van de Religieuze Kring aan de Oscar Mendliklaan (Eikenlaan) onder auspiciën van de afdeling Bloe- mendaal van Tuinbouw en Plantkunde. (Advertentie) Reeds jaar en dag worden in vrijwel alle plaatsen van Nederland regelmatig (en zelfs veelal dagelijks) grote beloningen uitgereikt. Het betreft hier een open lucht-koopcentrum waarvan men er ln ons land honderden aantreft en dat zich onder meer kenmerkt door uitzonderlijk lage prijzen: de markt. Wie daar rond kijkt en rondwandelt en er profiteert van de dagelijkee koopjes en de enorme keus, ontvangt zijn beloning in de vorm van het geld dat hij bespaart. En bovendien door gratis gezelligheid. Kopen op de markt maakt het leven stukken goedkoper. Bovendien is de markt, door de heel bij zondere, „eigen" sfeer 41e er heerst, de beste oombinatie van profijt en plezier. Daarvoor zorgen marktkoopman en straathandelaar, die hun klanten elke dag opnieuw bewijzen: OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD half zware shag DRUM (Van onze sportredactie) ZAANDAM, 6 april. In het Inter nationaal criterium van Zaandam, zon dagmiddag onder grote belangstelling op een 1400 meter lang parcours aan de Prins Hendrikkade in de Czaar Peter- stad verreden men schatte het aantal toeschouwers op 9000 man heeft Coen Visser volledig revanche genomen voor zijn zaterdag in de Ronde van Noord- Holland door Gerben Karstens toege brachte nederlaag. De Leidse favoriet kwam er ditmaal helemaal niet aan te pas. Samen met Zoet, Drummen,'Schou ten, Van Rijn, Meyer en Kooyman ver overde de felle Visser een ruime voor sprong. Het meer dan honderd man sterke „veld" amateurs werd reeds in de eerste „toer" op zijn waarde-beproefd door een ontsnapping van Meyer en Zoet. Alleen Visser, Drummen, Schouten, Van Rijn en Kooyman met Peters, die in de slotronde door pech zijn winstkansen verspeelde, konden het ontsnapte tweetal nog ach terhalen. De rest van het peloton werd afgehaakt. Vele rijders werden door de acht man sterke kopgroep op een ronde achterstand gereden, en daaraan kon Karstens in de eindfase nog op het nip pertje ontkomen. De eindsprint van het leidende zevental werd na een felle strijd door Visser gewonnen. De uitslag luidt: 1. C. Visser (Sant poort), de 100 km in 2 uur 29 min. en 40 sec.; 2. B. Zoet, Sassenhelm; 3. J. Drum men, Limburg; 4. H. Schouten, Badhoe vedorp; 5. J. van Rijn, Heemskerk; 6. H. Meyer, Zaandam; 7. P. Kooyman, Lim burg; 8. F. Ouwerkerk, Rotterdam; 9. V. d. Vijver, België; 10. J. Tummers, Lim burg. Coen Visser werd ook winnaar van het algehele Zaanse wielerweekelnd met Henny Schouten op de tweede plaats, Frans Ouwerkerk als derde en Gerben Karstens vierde. In het treffen der nieuwelingen na men Cees Stam en Jan Buis een grote voorsprong op het peloton. De streek- rijder Stam ontdeed zich daarna ook van Buis en behaalde een dik verdiende overwinning. De uitslag luidt: 1. C. Stam, Koog aan de Zaan, de 50 km in 1 uur 17 min,; 2. J. Buis, Zwanenburg; 3. B. Jansen, Am sterdam; 4. T. v. d. Stoop, Haarlem; 5. S. de Goede, Beverwijk; 6! F. de Wit, Wormer; 7. J. H. v. drGrinedt, Zaandam; 8. R. Cornelisse, Amsterdam; 9. A. Kos ter, Leeuwarden; 10. M. v. d. Sloot, Den Helder. Uitslag aspiranten: 1. J. Bakker, Zaan dam, de 25 km in 41 min. en 29 sec.; 2. B. Janbroers, Amsterdam; 3. H. v. d. Moot, Amsterdam; 4. K. Balk, Badhoe- Ondanks het vele regenwater, kon dankzij de voortreffelijke medewerking van de terreinknechten het gehele schoolvoetbalprogramma voor zaterdag worden afgewerkt. Een woord van hul de voor dit werk is hier op zijn plaats. En natuurlijk eveneens voor alle scheidsrechters, die toch zo maar in het belang van de jeugd één of meer vrije dagen opnemen, om hun aandeel te le veren aan dit voetbalgenot. In afd. A werd één wedstrijd gespeeld in de halve finale. Dit was een harde, soms bikkelharde strijd tussen twee ge lijkwaardige tegenstanders, zowel wat het voetbal als de spelers betrof. Het waren nl. Rijkskweekschool en Da Cos ta Kweekschool die het tenslotte tot een 44 gelijkspel brachten. Met het nemen van strafschoppen werden de Haarlemmers de gelukkigen voor de finale. In afd. B een minder plezierig inci dent voor de commissie. Men was nl. genoodzaakt de winnaar van de strijd tussen St, Jozef ulo I en Prinses Irene school I te diskwlificeren i.v.m. het la ten meespelen van een speler van een andere scnool uio Hierdoor komt St. Jozef I dus verdiend in de finale en zal daarin de strijd moeten aanbinden tegen een sterk elftal van Wim Gertenbach ulo I, dat Klaas de Vries ulo I met liefst 5 --0 versloeg. vedorp; 5. J. Buys, Zwanenburg; 6. J. Verwey, Zevenhuizen; 7. C. Zwart, Leeu warden; 8. J. Peetoom, Vijfhuizen; 9. H. Homma, Den Haag; 10. F. Huisman, Koog aan de Zaan. De finalisten in afd. C zullen as. (Van onze sportredactie) HAARLEM, 6 april - Het Haarlemse honkbalseizoen is in het afgelopen weekeinde door SC Haarlem succesvol lnrezet. Zaterdagmiddag om twaalf uur, bU de opening van het jaarlijkse toer nooi om de J. H. Kuling-beker, kwamen spelers en organisatoren echter slechts schuchter uit de kleedkamers om de Strijd aan te binden met de kou. Die kou was zaterdag de voornaamste tegenstander. De kwaliteit van het spel was daar pok naar, want op deze eerste toernooidag kwam noch HCK, noch Schoten en ADO tot groots honkbal. Dat had ook niemand verwacht op deze eerste dag. Na ruim vier uur kleu men konden de weinige toeschouwers en de vermetele spelers blauw van de kou en met vrijwel verlamde spieren huiswaarts gaan. Schoten was zaterdagmiddag het meest succesvol, In de openingswedstrijd won nen de hoofdklassers met 5—-1 van stad- genoot-eerste-klasser HCK en dat voor namelijk dank zij een zeer produktieve tweede inning, waarin vier punten wer den gescoord. Johan Munsterman, na het vertrek van Ruud Zijlstra naar HCK de voornaamste pitcher bij Schoten, was goed op dreef, en moest HCK alleen in de tweede slagbeurt een punt toe staan. De jeugdige Van Lieshout zorgde er in de tweede wedstrijd van Schoten voor, dat zijn club dank zij een over winning van 1—0 rechtstreeks in de finale kwam. Hij wierp een zeer be kwame wedstrijd. ADO en HCK hielden elkaar na vijf innings in evenwicht; 1—1, nadat ADO reeds in de eerste inning de leiding had genomen. Door dit gelijke spel komen de Hagenaars uit in de strijd om de derde en vierde plaats, dank zij een beter gemiddelde dan HCK. Zondagmiddag waren de omstandig heden voor honkbal aanmerkelijk beter. Weliswaar deed de harde wind nog enigszins afbreuk aan het spel, maar de temperatuur en de overvloedige zonne schijn gaven kleur en fleur aan de zo mersport honkbal en dat was van dui delijke invloed op het vertoonde spel. HHC kwam in zijn sterkste opstelling tegen SC Haarlem en kon daardoor een regelmatige overwinning van 40 be halen. Werper Jan Smidt was, met vijf maal drie slag, geen enkele maal vier wijd en slechts één honkslag tegen, op permachtig. De Reds scoorden in de tweede inning tweemaal en in de vijfde slagbeurt passeerden Talens en Kruithof de thuisplaat dank zij de eerste home run van het seizoen 1964 van Jip Kruit hof. Storks liet een kans op een plaats in de verliezersfinale glippen door in de wedstrijd tegen SC Haarlem niet in de sterkste opstelling uit te komen. De Hagenaars vertrouwden het werpen toe aan Wim van Sorge, die de slagploeg van de Sportclub niet in bedwang kon houden. SC Haarlem spoorde door Rombouts en Tel in de eerste inning tweemaal en Abspoel en Boeree maakten er ln de derde slagbeurt 4—0 van. De Haarlem mers waren in deze wedstrijd opper machtig, plaatsten zeven honkslagen, waarvan De Zwaan er niet minder dan drie voor zijn rekening nam. Pas in de vijfde en laatste slagbeurt kon Manuel het enige tegenpunt scoren. Korte stop Johnny Missaar werd na deze wedstrijd de „Parson-bokaal" uit gereikt. Johnny Missaar was vorig jaar de meest talentvolle speler van SC Haarlem. De leukste en spannendste wedstrijd was de strijd tussen HHC en Stork®, die na vijf volledige innings in een krappe overwinning van 43 voor HHC eindig de. HHC nam in de eerste slagbeurt door drie fouten van de velders van Storks al vlot een voorsprong van 2—0, die in de derde inning tot 40 werd verhoogd. Gronovius zorgde in de ge lijkmakende derde inning voor het eer ste tegenpunt, maar pas in de laatste slagbeurt vormden de Hagenaars een serieuze bedreiging voor HHC en wer per Ruud Jongeling (5-0-4). Met geen enkele man uit, kwamen drie honken vol, maar twee vangballen zorgden er aanvankelijk voor dat Storks nog niet kon scoren. Een fraaie honkslag van Endlich betekende echter twee punten (Dom en Winklaar). Van Krimpen werd echter als laatste slagman op drie slag uitgeschakeld, waardoor HHC met 4—3 won en volgende week zondagmiddag om twee uur in de eindstrijd uit zal komen tegen Schoten. Aan deze finale gaat de strijd om de derde en vierde plaats, tussen ADO en SC Haarlem, om twaalf uur vooraf. maandag bekend worden, want dan spelen voor de finale plaatsen tegen el kaar RK ulo Oost II en LTS II en ver der Sem. Hageveld II en Mendelcol lege III. RK ulo Oost II had op het nippertje met 21 gewonnen van Prinses Irene school II. Triniteitslyceum III was ge durende de gehele wedstrijd sterker dan LTS II, maar wist dit niet in 'n doel punten voorsprong uit te buiten. Ten minste niet van langere duur. Het werd 20, maar de LTS-ers sloegen terug en het werd zelfs weer 22. En wat nie mand verwacht had het werd bij een uitval van LTS zelfs 23. En na moe dig volhouden kon de LTS deze stand behouden. Seminarie Hageveld II won met 41 van Marnix v. St. Aldegonde lyc. II en Mendelcoll. III rekende met 40 af met Wim Gertenbach ulo II. In afd. D plaatsten zich voor de vol gende ronde twee goed voetbal spelende elftallen, nl. Chr. Dreef ulo III (50 te- §en Bronstee ulo III) en Centrale chool I na een drie nul overwinning op Triniteitslyc. VI. Een opmerkelijke uitslag in de verlie- de van afd. E was wel de 11-2 Theo Thyssenschool zersronde van Overwinning van (Van onze sportredactie) HAARLEM, 6 april. De Haarlem Ni- cols hebben zaterdagmiddag met een oefenwedstrijd tegen Ajax het honk balseizoen ingezet. In Tilburg speelde de nieuwe Haarlemse combinatie een opluisteringswedstrijd ter gelegenheid van de opening van het Tilburgse honk- balveld en won met 53. In Amsterdam speelde Thor (Am sterdam) een uitgestelde degradatiewed strijd tegen THB (Haarlem). De Am sterdammers wonnen met 76. De twee de wedstrijd tussen beide ploegen wordt zaterdagmiddag om drie uur in het Pim Muiier sportpark te Haarlem ge speeld. Verliest THB opnieuw, dan zal degradatie naar de derde klas volgen. RHEUMAFONDS De te Heemstede gehouden huis aan huis-collecte van het Nationale Rheumafonds heeft 3.620,75 opgebracht. op St. Petrus Conisiusschool. De TT mannen speelden als geheel misschien iets beter, maar hadden over pech niet te klagen. Wel moet opgemerkt dat dit de beste wedstrijd was, die ze tot dus ver speelden. Woensdag a.s. spelen deze winnaars tegen de St. Aionysius Maria- school. Lorentzschool won met 4—0 van de Willem de Zwijgerschool en komt dan nu uit tegen St. Bavosch. (W gracht), die met 2—1 van de Prins Hendrikjongeren had gewonnen. In de winnaarsronde ging het dus al om de prijzen. De winnaars van zater dag nl. spelen nu a.s. woensdag ook weer, maar zijn dan vast zeker van een ereteken. De winnaars van woensdag komen in de finale om le en 2e prijs en de verliezers om 3e en 4e prijs te strij den. Van Zeggelenschool I won na een heel spannende strijd van de Vondelschool, eindstand 21. St. Lambertusschool speelde een niet minder spannend spel letje tegen de St. Antoniusscnool (Haarlem) en hier moesten de straf schoppen, na een 11 gelijk spel, be slissen. Dit gebeurde tenslotte in het voordeel van de jongens van broeder Giovanni nl. St. Lambertusschool. Verder traden tegen elkaar in het strijdperk de twee Heemsteedse scho len, nl. Voorwegschool en St. Jozefsch, St. Jozefsch. had eerst wel een beetje overwicht en maakte dan ook twee doelpunten. Vooral na rust met wind mee werd Voorweg sterker en toen St. Jozef een speler moest verliezen werd de druk nog sterker. Elke neutrale toe schouwer dacht dan nog aan een Voor weg overwinning. Het kwam er echter niet uit en St. Jozef haalde dan ook wel met een beetje geluk de beide pun ten' thuis. St. Bavo (Eemstr.), met een beetje geluk tot deze ronde doorgedrongen, kon het zoals verwacht tegen de sterke Prof. Kohnstamm. I niet bolwerken. Tot de rust met wind mee ging het nog. Maar toen de Kohnst. jongens de wind mee kregen Werd de stand geleidelijk en zeer verdiend opgevoerd tot 61. Al» deze jongens zp spelen a.s. woensdag zullen de jongens van St. Jozef hel heel moeilijk krijgen en zal een over- winning van de Kohnstammsch. er in zitten. Maar ja voetbal blijft voetbal. Afd. A: Rijkskweekschool (wint)— Da Costa Kweekschool 44. Afd. B: St. Jozef ulo IPrinses Irene school I (gediskwalificeerd); Klaas de Vries ulo IWim Gertenbachsch. I 0-5. Afd. C: RK ulo Oost IIPrinses Irenesch. II 21; Triniteitslyc. III LTS II 23; Sem. Hageveld IIMarn. v. St. Aldeg. lyc. II 41; Wim Gerten bachsch. IIMendelcoll. III 04. Afd. D Bronstee ulo IIIChr. Dreef ulo III 05; Centr. Sch. ITriniteits lyc. VI 3—0. Afd. E. verliezersronde: St. Aloysius MariaSt. Bonaventura 1-0; St. Pe trus CanisiusTheo Tijssensch. 211; Lorentzsch.Will, de Zwijgersch. 40; Prins Hendriksch.St. Bavosch. (W. gracht) 12. Winnaarsronde; V. Zeggelensch. I Vondelsch. 21; St. Antoniusschool (H'lem)—St. Lambertussch. (wint) 11; Voorwegsch. (H'lem)St. Jozef school (H'stede) 02; St. Bavoschool (Eemstr.)—Prof. Kohnst.sch. 11—6. WERKPLAATS GEVRAAGD voor onze VOLVO SERVICE een Bij gebleken geschiktheid speciale Volvo-opleiding. dag- en avonddienst, per week wisselende. Telefoon 02500 - 55602 WWrtVVWVWWWWAWWAWWi Werktijd eventueel te regelen van 8 tot 16 uur. Aanmelden: BLEKERSVAARTWEG 43 - HEEMSTEDE TEGEN RCHT UUR RQAIVGËË7 D6 NEMESIS 6R0EN ON STYLE LODGE FRRM 6EETJB ONVEBWfjCHT VERGADERING 1 1 1 Al SnC UECHTge STRAT GEEN T'JD SCHUUR

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 2