Mening Onbenullig C. Royaards niet langer belast met restauratie in Haarlems stadhuis Na moeilijkheden trekken B. en W. opdracht in WEINIG NARCISSEN EN TULPEN WEGENS VEEL TE KOUDE LENTE Modern comfort voor u, mevrouw Schous Huishoud-afdeling ONVOLDOENDE STEUN VAN OVERHEID Club- en buurthuis werk in financiële moeilijkheden Vierhonderd vacatures Jules Chapon op de steigers Iriskwekers boeken geen al te goede resultaten t -•ï»i OOK VOOR GROTERE MEISJES Geschenk voor 150-jarige Neder landse Bank in wording in Bavo-gebouw T riangel-toernooi in Mendelcollege De wekelijkse keuring Goede kwaliteit Brandweerploeg N.Z.H. ivon eerste prijs Aaltjesziek nog met overwonnen van Vergadering kring Haarlem K.N.Z.B. W aterpolopr o gramma Burgerlijke Stand Haarlem Concert van „Bach- Chor" uit Osnabriick Vakatures Politierechter Dienstmeisje steelt kleding bij haar mevrouw DINSDAG 7 APRIL 1964 PAGINA 3 n mil B'v- Voor Schous-service na 6 uur: tel. 54579 Bij de gisteren in Haarlem gehou den besprekingen over het club- en buurthuiswerk hebben de leden van de Tweede Kamer en de ande re genodigden zich in het Club huis naast d'Appelaer" van de verschillende activiteiten van dit jeugdwerk op de hoogte kunnen stellen. ANEGANG 19 - HAARLEM Telefoon 21413 (02500) - r j Voor Betere Kinderkleding Maandenlang heeft de Haarlemse kunstenaar Jules Chapon in het verlaten, kil-klamme Sint Ba vo-gebouw in de Smedestraat te Haar lem aan het ontwerp getekend voor de grote wand van staal en glas, die zaterdagavond symbolisch aan de directie van de Nederland- sche Bank door het personeel ten geschenke werd gegeven ter ge legenheid van het 150-jarig bestaan van de bank. De wand zal geplaatst worden in het nieuwe gebouw van de bank, dat aan het Frederiksplein in Amsterdam verrijst. Het was voor de heer Chapon be slist geen pretje deze winter in het Sint Bavo-gebouw te werken. De K.A.B. had het gebouw verlaten en de mannen van de electriciteit en de watervoorziening hadden niet lang op zich laten wachten: licht en tele foon waren buiten werking, houts koolhanden konden niet gewassen worden, terwijl het binnen het ge bouw net zo hard vroor als buiten. Weinig inspirerende omstandigheden, maar de tekening groeide. Zelfs zó hoog, dat de heer Chapon er de stei gers bij moest gaan gebruiken. In middels is men reeds zover met de wand gevorderd, dat het stuk ho pelijk volgend jaar mei geplaatst kan worden. Het gevaarte zal onge veer 8000 kilogram gaan wegen; het zal in vijf delen van de werkplaats naar de bank vervoerd worden. Daar zal het geschuurd scheepstaal van de schroothopen met daarin gekleurde glasplekken de indrukwekkende versiering uitmaken van de stille, witte hal. De Kon. Mij. ter Bevordering van de Geneeskunst heeft desgevraagd de Belgische artsenorganisatie laten we ten dat zij zich geen oordeel kan vor men over het stakingsconflict en het bovendien niet juist acht zich te men gen in een interne Belgische aangele genheid. In een overigens niet voor de Bel gen bestemd communiqué heeft de maatschappij voorts verklaard, dat de Nederlandse artsen zich uit traditie en overtuiging verplicht achten in Ne derland gevraagde medische hulp on der alle omstandigheden te verlenen. De maatschappij heeft dus blijkbaar wél een mening. Waarom is die niet ronduit aan de Belgische artsenorga nisatie meegedeeld? De Eerste-Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat heeft zich be zig gehoude- met de begroting van dit departement. In het voorlopig ver slag worden verstandige opmerkingen gemaakt over de achterblijvende ver betering van scheepvaartwegen, ver keerswegen en oeververbindingen. Maar daarnaast komen ook opmerkin gen voor over het „onooglijk uiterlijk" van de schapen op de Afsluitdijk. En heel ernstig maken enkele Kamerleden zich bezorgd over de mening die bui tenlandse toeristen wel van onze scha pen kunnen krijgen. Het is natuurlijk roerend, dat Ka merleden zich bezighouden met het uiterlijk van het Nederlandse schaap. Maar dergelijke onbenulligheden in een overigens serieus stuk doen toch wel ernstig afbreuk aan het prestige van onze waardige senatoren. Rechtvaardigheid is plezierig, zelfs als ze vernietigt. SYDNEY SMITH. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIi HAARLEM, 7 april Tijdens de Jaarvergadering van Kring Haarlem Koninklijke Nederlandse Zwembond is op voorstel van het bestuur met alge mene stemmen de heer P. van Goor tot ere-lid benoemd. De heer Van Goor heeft lange tijd de penningen van de Kring beheerd en was bij wedstrijden geen onbekende als waterpoloscheids- rechter en wedstrijd official. Vrijwel al de in kring Haarlem aan gesloten zwemverenigingen waren aan- de S' toen voorzitter Gerard Voogd hot XfrSadering opende en daarbij in ■R a het 75-jarig bestaan van de ,ono memoreerde. Verder sprak hij er z n vreugde over uit, dat de kring suc cesvol in 't buitenland vertegenwoordigd Werd door Johan Bontekoe en dat Carla Jansen van Njord ook in de hogere regionen aan de start verschijnt; hij knoopte daaraan de wens dat door een intensieve training anderen spoedig zullen volgen. Bij het waterpolo is het HPC dat zich nu opgewerkt heeft naar de eerste klasse. De overige teams ver toeven nog in de lagere regionen. HAARLEM, 7 april Het waterpolo- programma voor deze week luidt: dins dagavond, kwart over negen, in het Sportfondsenbadheren eerste klasse: HVGB 1Neptunus 1; heren derde klasse: NVA 1DWR 2; zaterdagavond in het Haarlems Sportfondsenbad: af deling meisjes: NVADWT. Dames tweede klasse: Haarlem 1HPC 2; DWR 1NVA 2; Heren tweede klasse: I Haarlem 1Njord 1.; heren eerste klasse: HPC 1—HVGB 1. In Zaandam zijn vastgesteld: heren tweede klasse: Kroosduikers 1—HVGB heren eerste klasse: Neptunus 1— DAW 1. HAARLEM, 7 april Tussen het col lege van B. en W. en architect C. W. Royaards uit Schoorl, die in 1962 op dracht kreeg tot restauratie van het Haarlemse stadhuis, zijn zulke grote moeilijkheden gerezen, dat B. en W. na langdurig beraad hebben besloten de opdracht aan de heer Royaards terug te nemen. In een communiqué, dat he denmiddag door B. en W. werd ver strekt staat, dat de zakelijke belangen van de gemeente en de artistieke in stelling van de restaurateur te ver uit eenlopen, waardoor het wederzijds ver trouwen en de goede samenwerking tus sen opdrachtgever en architect verloren zijn gegaan. Naar aanleiding van deze controverse hebben B. en W., die zich voor de goede uitvoering van de restauratie- HAARLEM, 7 april Morgen zal voor de derde achtereenvolgende keer in het Mendelcollege het Triangel-toer nooi gehouden worden. De r.k. H.B.S.-en en Lycea, die binnen de driehoek Alk maar-Amsterdam-Leiden liggen, zullen aan het toernooi meedoen. Om half tien vangt het toernooi aan. Om half een zal het team van het Tri- niteits-lyceum trachten de nederlaag te wreken, die zij tijdens het kersttoernooi in het Krelagehuis tegen het Mendel college leden, 's Middags worden vanaf half drie de finales gespeeld. De win naar zal na afloop de beker mee naar huis mogen nemen, waarin reeds de namen van het Bonaventura-lyceum (1962) en het Mendelcollege (1963) ge graveerd zijn. Supporters en belangstellenden zijn van harte welkom in het Mendelcollege, Orionweg 131. BEVALLEN van een zoon: 2 april: C. E. van Neste-van Donge; 3 april: H. H. Kinders-Trock; M. C. de Greeuw- Burger; 4 april: M. J. Kamp-Hol- zenbosch; A. Elias-Brugman; M. Loos- Koper; C. K. Burgstra-Schuring; 5 april: A. M. S. Miedema-Beringen; G. Tibbert-Kooy; M. J. Stathi-Seggelink, H. Schabbing-Kors. 6 april: A. Ch. de Vogel-Arentzen; B. van Oijen-Stoker. BEVALLEN van een dochter: 2 april: K. R. Bruins-van der Valk; J. M. Bon-van Wort; H. M. v.d. Polder- Sandker; 3 april: M. G. van der Veen- Hommes; M. de Looper-Bakkenhoven; A. Mok-Klaassen; M. J. Lips-van der Tol; P. K. Lever-Houtenbos; M. H. Roosen-Quax; 4 april: L. J. Blaauw- Vemer; A. G. Jongepier-Haslinghuis; W. M. Lukkien-Tempelman; J. G. M. Moojjekind-Verhoeven; 5 april: F. G. van Kranenburg-Keppel; E. A. Dek- van Wilpen; 6 april: W. J. Brandt-Jor dan; P. Smit-Loocks; A. J. Steffers- Inpijn. OVERLEDEN: 3 april: W. v. Doorn, 72 j. Zjjlweg; A. Stolte, 69 j., Rozen- hagenstraat; J. Kan, 60 j., Z.B. Spaar- ne; J. Haan, 68 j., Esschilderstraat; 4 april: G. van der Reep-Plagge, 95 j., Bakenesserstr.A. Raan, 96 j., Da Cos- tastraat; A. Godschalk-Boon, 61 j. Kloosterstraat; 5 april: A. van der Laan, 73 j. Lorentzkade; A. van Scherpenzeel, 93 j., K. v. Manderstraat; P. Weber, 66 j., van Nesstraat; R. A. Slujjter, 76 j. HazepaterlaanT. T. v. Schravendijk-van Dijk, 61 Santpooter- straat. ONDERTROUWD: 6 april: L. J. Houthuizen en J. E. van der Steijle; J. Laadstra en A. M. van Santvoort; P. Wullems en M. John; L. Blommert en J. den Hollander; M. Oskam en H. Koenekoop; J. de Vries en E. Saas. GETROUWD: 4 april: A. Couperus en G. Kok; 6 april: J. van Deursen en W. Klooster. HAARLEM, 1 april De kalender vertelde dat het zes april was en op de wekelijkse keuring in Haarlem had men onder normale omstandigheden de tar fels vol narcissen moeten zien. Nu ston den er zegge en schryve twee variëtei ten: de aardige klein£romge Lady in waiting van C. A. van Pandon te Noord- wijkerhout en de elegante zilverwitte Silver Chimes met de hangende trom- Ëetjes, die geëxposeerd werd door P. lames te Lisse. Tulpen waren er ook weinig, maar wat er was bleek fantastisch mooi. On der meer de fraaie Greigu Kings Orb, een combinatie van geel en rood, ien tonele gevoerd door Jos Kol te Haar lem, terwijl we van dezelfde fjrma een beauty zagen: de Gregii Sweet La dy, die zeer sterk gepigmenteerd kruid heeft. Voortreffelijk was ook de gele Mona Lisa van P. Hopman en Zn uit Hillegom. En dan waren er ook «veer gladiolen. De fa. Preijde uit Breezand bracht ze in goede kwaliteit. Wat later in het seizoen dan verleden jaar, maar dat is geen wonder. De gladiool bemint de zon zeer sterk en heeft veel licht nodig om goed te groeien. Helios is in de maand waarin het gewas moest groeien half februari tot maart weinig op het appèl verschenen. De getoonde exemplaren waren heel goed van kwaliteit. Vooral de lila Proficiat. De witte Genève er was maar èén tak van sloeg ook een uitstekend figuur. Verder noteerden we de vlees kleurige Bon Voyage en de levendig ge tinte Bis-Bis, fonkelend rood met witte vlek. Zeer veel belangstelling was er weer voor de irisjes van de fa. Van Eeden uit Noordwjjk. Deze reticulata- dreumesjes bloeien reeds buiten en vor men allerliefst materiaal voor de tuin. Prachtig was J. S. Dyt, purper met violet, een hybride, die qua kleur ver moedelijk het meest dicht bij de stam vorm staat. Destijds werd de iris reti culata door een Russische plantkundige uit Klein Azië geïmporteerd en de spe cie was purper van kleur. Dat klopt ook met de praktijk, want als men iris reticulata kruist en uitzaait, zitten er onder de zaailingen altijd veel purper kleurig exemplaren. Uit het Noordwijk- se groepje verdienen verder vooral ver melding de lichtblauwe Cantab, de lila met violet getekende Purple Gem en Violet Beauty. Ixia's, vroeger een zo- merartikel, kunnen nu dank zij geslaag de proeven op het Proefstation voor de Bloembollenteelt te Lisse, al vroeg in het voorjaar gebracht worden. Althans een aantal variëteiten. Het verkoopsei zoen (en de verkoopmogelijkheden) zijn dus veel en veel groter geworden. We zagen van de fa. W. Blokker uit Aker sloot de roserode Castor en de purper- rosc Titia. Voortreffelijk waren de Ama ryllis Hippeastrum van de fa. Kees Warmenhoven uit Hillegom. Men had ze tot elegante bloemstukken verwerkt. De bloemvormen en kleuren waren pri ma. Van de freesia's die de fa. M. C. van Staaveren te Aalsmeer voor het voetlicht bracht, trokken vooral de prachtige gele Golden Melody en de aparte dubbele Romay de aandacht. Le lies waren er van KI. de Jong uit An- dijk, met de fantastisch beste Enchant ment als „ster", een lelie die men in huis in bloei kan trekken en die het ook in de tuin excellent doet. werkzaamheden verantwoordelijk ach ten, besloten geen verdere opdrachten ten aanzien van de restauratie van het stadhuiscomplex aan de heer Royaards te verstrekken. De plannen tot restauratie van het stadhuiscomplex kwamen in 1961 ge reed, nadat aan de heer Royaards op 31 augustus 1955 door de Haarlemse gemeenteraad opdracht was gegeven tot het ontwerpen van dat plan. Op 20 juni 1962 keurde de raad het plan goed, dat in zes fasen zou worden uitgevoerd. In tien jaar tijds zou het gehele stad huiscomplex moeten zijn gerestaureerd. Kort daarop werd begonnen aan de Li brije, waarvan het herstel op enkele kleine details na thans gereed is. Nog dit jaar zou worden begonnen aan de restauratie van de Gravenzaal, maar blijkens het communiqué van B. en W. moet daarvan in verband met de financiële situatie van de gemeente worden afgezien. Het is zelfs de vraag of volgend jaar de restauratieplannen voor de Gravenzaal ter hand kunnen worden genomen. HAARLEM, 7 april De brandweer ploeg van de N.Z.H. heeft tijdens de gisteren te Roermond gehouden brand weerwedstrijden van de ploegen van het N.S.-concern in klasse 111-A de eerste prijs gewonnen. Tien minuten voor het begin van de wedstrijd werden ae bevelvoerders van de negen deelnemende ploegen in de gelegenheid gesteld de te bestrijden vuurhaard te observeren om op grond daarvan een aanvalsplan te maken. De N.Z.H.-ploeg werd bij loting aan gewezen om als eerste haar bekwaam heid te demonstreren. Hoewel er dus voor commandant Van Dijk niet veel gelegenheid was om zijn plan grondig te bestuderen, kwamen de Haarlemmers na afloop toch als eerste uit de bus. Deze prestatie werd met een door de Nederlandse Spoorwegen beschikbaar ge stelde zilvefen obelisk beloond. De N.Z.H. komt op 3 juni uit in de lan delijke finale. HAARLEM, 7 april In de lente van vorig jaar gaven enige leerlingen van de Toonkunstmuziekschool een con cert in Osnabrück. Thans komt het „Bach-Chor Osnabrück" een concert geven in Haarlem. Dirigent en orgel solist is Günter de Witte. Het con cert vindt plaats in de Grote of St. Bavokerk op 11 april 's avonds om 8 uur. Het programma vermeld werken van Jan Pieterszoon SweelinCk, Diet rich Buxtehude en Johann Sebastian Bach. Advertentie) Wat maakt uw dagelijks werk zoveel prettiger en gemakke lijker? Het antwoord ligt voor de hand! Het zijn de mo derne huishoudelijke apparaten - groot en klein I - die uw dagtaak wérkelijk verlichten. Op de Huishoud-afdeling van Schous vindt u een topcollectie stofzuigers, vloerwrijvers, mixers, broodroosters enz. Komt u vrijblijvend eens een kijkje nemen op onze perma nente expositie 'Modern wonen en werken'. x, achter de oude St. Bavo Oude Groenmarkt 14-16 HAARLEM - Tel. 02500-11266 HAARLEM, 7 april Tijdens een „open gesprek", gisteren in Haarlem, tussen het bestuur van de sectie jeugd zorg van de Nederlandse Jeugd Gemeen schap, de vaste commissie van onder wijs uit de Tweede Kamer en een aan tal vertegenwoordigers van de lande lijke confessionele en algemene jeugd organisaties, zijn een aantal problemen op het terrein van het bijzonder jeugd werk aan de orde gesteld. Op wel zeer duidelijke wijze is daarbij aan het licht getreden dat met name het belangrijke club- en buurthuiswerk in financiële moeilijkheden dreigt te komen, indien van overheidswege niet zal worden overgegaan tot het verlenen van hogere subsidies. Een belangrijk deel van de bespre kingen werd gewijd aan het subsidiebe leid van de ministeries van O. K. en W. en van Maatschappelijk Werk, tussen welke departementen een verschil van waardering voor de steun aan het club- en buurthuiswerk blijkt te bestaan. Het departement van O. K. en W. legt bij de subsidiëring andere normen aan, met als gevolg dat het aanzienlijk lagere subsidies toekent dan het ministerie van Maatschappelijk Werk. Dat deze discri minatie het jeugdwerk voor steeds gro tere financiële problemen plaatst, viel af te leiden uit de woorden van dr. H. Schamhardt, voorzitter van de sectie jeugdzorg van de NJG, die een warm pleidooi hield voor ruimere steun van overheidswege. Slechts 65 percent van de uitgaven, die jaarlijks in de vele miljoen lopen, worden door het rijk en de gemeenten gedekt. Voor het te kort is men aangewezen op giften en gaven van particulieren, hetgeen, ai dus dr. Schamhardt, „de bestuurderen van de jeugdorganisaties nachtmerries be zorgt". Hjj vond het discriminerend dat de ene gemeente wèl en de andere niet met geldelijke steun bijspringt. Dr. Schamhardt zei verder, dat de provin ciale subsidiëring voor het club- en buurthuiswerk uitermate gering is. Slechts enkele provincies, zo zei hij, bieden tot op heden financiële bijstand. „De jeugd als het mis met hen gaat klagen de mensen steen en been heeft volledig recht op hulp van de overheid, maar de Nederlandse grondwet heeft hierin nog niet voorzien", aldus dr. Schamhardt, die met betrekking tot het verschil van opvatting tussen de beide departementen een gelijkschakeling van de subsidiëring aan het club- en buurt huiswerk bepleitte. Op het ogenblik zijn er 1350 beroeps krachten en 6500 vrijwilligers bij dit voor de jeugd zo belangrijke werk betrok ken. Door de snelle ontwikkeling in de na-oorlogse jaren is deze bezetting lang niet voldoende, waardoor er thans 400 „full time"-vakatures zijn te vervullen. Willen de organisaties hun taak naar behoren kunnen voortzetten, dan dienen deze vakante plaatsen zo spoedig mo gelijk te worden ingenomen. Mede a,s gevolg van de recente loon-explosies, zijn de uitgaven aanzienlijk gestegen en bovendien verkeren vele clubhuizen in zulk een bouwvallige toestand, dat nieuwbouw de enige oplossing biedt. Op korte termijn zal een desbetreffende commissie ten aanzien van de op komst zijnde investeringen een „claim-nota" indienen. Aan de hand van een aantal kleu rendia's, die begeleid werden door de suggestieve muziek uit de „West Side Story", kregen de aanwezigen een in dringend beeld te zien van de vele ac tiviteiten welke door het club- en buurthuiswerk worden ontplooid. HAARLEM, 7 april Op de verga dering van de vereniging De Iris die gisteren in Haarlem werd gehouden, kon waarnemend voorzitter C. Pas- schier geen al te opwekkende geluiden laten horen over de resultaten die zijn geboekt. De uitkomsten waren voor de kwekers over het algemeen bedroevend. Dacht men aanvankelijk dat de schade nogal meeviel, de broeiers in het bui tenland lieten gauw anders weten. De irissen groeiden in de kassen wel goed, maar maakten geen bloem. Ze bleven blind zoals dat in vakjargon heet. Het artikel iris heeft daarmee niet voor een groot deel afgedaan. Dit gewas biedt vele mogelijkheden, men kan de bollen vervroegen, maar ze ook sterk verlaten door de bollen te remmen. Het is nu mogelijk irissen vrijwel het gehe le jaar door in bloei te hebben. Dat heeft de afzetmogelijkheden belangrijk beter gemaakt. De iris is een gewild artikel geworden, waar men niet meer buiten kan. Het aaltjesziek heeft men nog niet onder de knie. Alle Engelse irissen moeten weer gekookt worden en van de Hollandse irissen moeten alle maten van prof. Blaauw de keet in. Van alle andere soorten worden weer mon sters genomen. Treft men geen aaltjes in de monsters aan, dan behoeven de leverbare bollen niet behandeld te wor den. Anders wel. De nieuwe directeur van de bloembol lenkeuringsdiensten, ir. H. van Os, kreeg meteen de vuurdoop met het moeilijke irissenjaar, aldus de heer Passchier, maar hij heeft die goed doorstaan. In zijn jaarverslag merkte ir. van Os onder meer op, dat men aanvankelijk meende het virus onder de knie te hebben. De feiten hebben deze mening echter achterhaald. Ook met het aaltjesziek ging men er niet op vooruit. Vooral de variëteit prof. Blaauw bleek sterk aangetast. Een en ander is voor het bestuur aanleiding geweest om voor 1964 de kookverplich- ting voor al het plantgoed te handha ven, terwijl voor de variëteit prof. Blaauw een algemene kookplicht wordt opgelegd, evenals voor alle Engelse irissen. Dit houdt dus in, dat van deze soorten geen ongekookt leverbaar mag worden afgeleverd, tenzij de in Wage- ningen te onderzoeken monsters vrij van aaltjesziek worden bevonden. De (Advertentie) In de leeftijd tot ongeveer 15 jaar. vindt U bij Borst een leuke sortering modieuze kleding, speciaal afgestemd op de eisen welke deze jonge „Dames" stellen. Zo zijn er bijvoorbeeld vlotte REGEN MANTELS in terlenka of poplin op foam, jacks van dubbel poplin, nylon enz., en exclusieve jurkens, pakjes en blazers. variëteit White Excelsior blijkt bij tal van kwekers zeer onzuiver te zijn. E? zit een andere witte variëteit door. Alle partijen zijn door de Bloembollenkeu ringsdienst bemonsterd. Straks, als deze bollen op de proeftuinen in bloei komen, zal men kunnen nagaan welke partijen zuiver en welke niet zuiver zijn. Het ligt in de bedoeling de gemengde partijen in enkele jaren uit de cultuur te nemen. Uit het jaarverslag bleek dat er momenteel ruim 2700 kwekers van irissen zijn, terwijl de oppervlakte steeg van 437 ha naar 508. Na de bestuursverkiezing de voor zitter, de heer A. H. Bergman uit Sas- senheim had te kennen gegeven te wil len aftreden sneed de vergadering een heel ander probleem aan. Op land dat is besmet met aardappelmoeheid, mag men geen bollen telen. Na de aardappeloogst worden monsters van de grond genomen. Het duurt echter nog al eens zo lang, dat de kwekers bijna gaan planten als ze vernemen dat de grond besmet is. Het is zo laat in de tijd vaak moeilijk op korte ter mijn ander land te huren. Ir. Van Os beloofde dat hij hierover contact met de Plantenziektenkundige Dienst zal op nemen. HAARLEM, 7 april Drie maanden, waarvan twee voorwaardelijk en onder toezichtstelling van de Reclasser.ng luidde gistermorgen het vonnis van de Haarlemse politierechter tegen de 23-ja- rige hulp in de huishouding W. T. v. T. uit Haarlem. Zij had bij de familie, waar zij werkte een rok en een truitje gestolen. „De dochter des huizes was nogal nonchalant en was om de haver klap kleding kwijt. Toen mevrouw een keer niet thuis was heb ik de kleding van het meisje gestolen", aldus de hulp in de huishouding. De vrouw was bij de familie ontsla gen, wat zij niet thuis durfde vertellen. Om toch aan geld te komen had zij bi) de familie bovendien 200 Zwitserse francs gestolen. Het geld had zij later op een bank ingewisseld. Verdachte, die van een vorige veroordeling in de proef tijd liep en nu waarschijnlijk de toen in het vooruitzicht gestelde twee maanden zal krijgen, hoorde door de officier van justitie twee maanden voorwaardelijk en een boete van 200,- tegen zich eisen. „Ik had geld nodig, want ik had wat te veel gedronken", was de lakonieke ver klaring, die de 25-jariige fabrieksarbei der A. B. uit Hillegom voor zijn dief stal van een horloge op 29 maart. Het horloge behoorde toe aan zijn vriend. Toen deze zijn eigendom terugvroeg was B hevig begonnen te schelden. Acht weken, waarvan drie weken voorwaar delijk en onmiddellijke gevangenneming, eiste de officier van justitie. De ver dediger merkte op dat verdachte een losgeslagen man was, die van de ene baan naar de andere zwierf, en daar allemaal vrij onverschillig tegenover stond. De politierechter veroordeelde de arbeider tenslotte tot zes weken, waar van drie weken voorwaardelijk. De 26-jarige analist A.S. uit Haarlem, die op 17 januari in de Hospeslaan met zijn auto tegen een geparkeerd staan de auto opgereden was en bij nader onderzoek vijf glazen bier op had, werd veroordeeld tot een boete van 200,-. „De kabel van mijn gaspedaal brak in de bocht", verontschuldigde zich ver dachte. „Die kabel is tengevolge van de botsing gebroken", meende echter de politieagent, die het proces verbaal op gemaakt had. Deze had evenwel ook opgemerkt dat verdachte een rustige indruk gemaakt had. De eis van de officier van justitie luidde veertien da gen en 1 jaar ontzegging.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 3