alle maal mensen Europees toernee een financiële vergissing Sport-Notities DE DIEVEN VAN DE Ckefarine .4 fiets! Alfred S m m a B DE ZWARTE PIJL B m Pelsjagers van Rio Pecos Fist Loeris en de Vliegende Schammerakken m blijf jong, blijf fit.. FREDERiK DINGEMANS VRAAGT BESCHERMING W Oneindig veel lekkerder! Barnum en Baïly terug naar V.S. mm mm m Menselijk Folklore Nederlandse tennis- meisjes naar Engeland Van Leeuwen (AGOVV) geschorst: 5 wedstrijden DINSDAG 7 APRIL 1964 mwm Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! -door MARTIN MONS- Mer zo'aj vaatzr MAJoerzësf ust i/ueG 1/ec.D/ KARL MAY. De Wadders t T' Advertentie de geleerden in Amerika er eindelijk in zijn geslaagd, een ma chine te ontwerpen, die bijna even veel kan als de mens. Het is een uitermate ingewikkeld apparaat geworden met „schouders", „elle bogen", ja zelfs met „polsgewrich ten", zodat iieel veel „menselijke bewegingen" kunnen worden na gebootst. ^(■VOOR SOLDAATJES EEN 20 CTS REEP GRATIS BIJ UW WINKELIER K-4-145 imitatie van de mens Directeur John Ringling North, direc teur van wat indertijd de Europese sec tie vam het wereldcircus Barnum en Bai ley gedoopt is heeft te Stuttgart de toernee door Europa voor geëindigd ver klaard. De door hem geëngageerde Euro pese artiesten kregen met een termijn van twee weken opzegging hun ontslag. Officiële reden: de noodzakelijkheid, om zich gereed te maken voor de terug reis naar de Verenigde Staten, waar het circus opvoeringen zal geven in het ka der van de wereldtentoonstelling te New York. Een nuchtere, zakelijke mededeling in een romantisch milieu. Harde, bijna pijn lijke werkelijkheid onder de mensen, wier leven zich afspeelt in 'n romantisch sfeer. Tegenover het klatergoud en de kleur, overvloedig genoeg, het kille feit van het uitblijven der gulden wins ten. De toernee van het fameuze circus Barnum en Bailey is geen succes ge worden, al had men gehoopt, het ditmaal ken, hetgeen zeggen wil, dat hij een groot gedeelte ervan voor het publiek af sloot. Hij bepaalde dat de stallen en de verblijven dier artiesten niet meer voor net publiek zouden worden opengesteld. Hij is van memomtg, dat wat buiten de oircustent voorvalt, de mensen niet inte resseert. Bovendien schafte hij de rijke, ouderwetse uniformen voor het personeel af. De palfreniers en stalkneohten ver schenen in overalls. John Ringling North liet tevens na, een goede troep te organi seren, die tot taak had, overal in en om de steden, waar opgetreden werd, op de gunstigste plaatsen aanplakbiljetten op te hangen. Hij beperkte tevens het aan tal dierennumimeirs, terwijl zijn slagzin „Het grootste circus ter wereld" bij velen teleurstelling opwekte. De geest on der de circusmensen was daarbij niet goed. Hij moest herhaaldelijk artiesten, ontslaan, na meningsverschil over de Het „ding" loopt op rupsbanden en de ogen zijn twee televisie came ra's die beweegbaar zijn opgesteld. De uitvinders van deze „Mobot" zo Hfit Nederlands studentenvoetbalelftal heet de machine zijn uiterst tevre- gaa\ volgende week naar Engeland om den over hun creatie, al moeten ze tWe wedstrijden te spelen: op woensdag toegeven, dat de mens toch nog altijd 1 april tegen Engeland en eeen dag tater kenden de verwadhitingen gebleven. Di beter te doen en de belangstelling van gages. Zelfs in de topleiding had hij een modem publiek te kunnen trekken. moeaij-kihedein. Arturo Coocello, oud- trapezeartiiest, die sinds twintig jaar bij We stippen hier slechts even aian, dat blijkens de door de directeur verstrek te gegevens de voorstellngan te Rotter dam nog de beste financiële resultaten hebben opgeleverd. In Frankrijk zowel als Duitsland zijn de inkomsten verre hem werkte, nam ontslag. John Ring ling North liet zich inmiddels door het omidtervonden gebrek aan succes niet ontmoedigen. Hij kondigde voor 1965 een nieuwe toernee aan, op grootse veel en veel knapper in elkaar zit. De tegen Frankrijk Beide ontmoetingen recteur John Ringling North, voortzetter schaal en eventueel in samenwerking met Moto. blijft een imitatie en opnieuw worden Durham seapeeM. D, ,ol?en- J» realiseren we ons, hoe uitermate sim pel en hoe uitermate knap de mens toch wel is geconstrueerd. de spelers zullen deze trip meemaken:vergif te heb -- - yan Laer ben. Wellicht ziet hij het zelf nog niet ,ttdci et.™ frminiri m- Maar mensen in de circuswereld. die (WUICK), het kunnen weten, hebben te Stuttgart van gedachten gewisseld over dit échec, met als uitgangspunt de vraag, of het circus heden ten dage nog levensvat baarheid heeft. En weet u óók, dat ze in Bremen toen het zo koud was, weer gebruik hebben gemaakt van een typische folklorische manier om de dikte van het ijs op de Wezer te testen. Het gebruik zegt: neem een kleermakers leerling van 99 pond, stop hem een heet strijkijzer in de hand en stuur hem de Wezer op. Als het kleermaker - tje erop kan lopen, is het ijs dik ge noeg. Als hij verdrinkt, is de ijslaag niet dik genoeg, of helemaal niet aan wezig Dit oude gebruik stamt uit 1828. Toen werd er een kostbare wedden- Kleermakersleerling schap afgesloten over de vraag, of de rivier belangrijke ader voor de eco nomie van Bremen januari ijsvrij zou zijn. Gelukkig was de tocht van de kleermaker toen alleen maar sym bolisch en behoefte de man, die bet dit jaar de 135ste keer) moest pro beren, evenmin levensgevaarlijke stappen te ondernemen. Advertentie Vier middelen In één tablet doen wonderen tonder de maag van streek te makenI De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastge steld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van één der oudste pijnbestrijders door toevoeging van nieuw ontdekte middelen belangrijk te verster ken en veiliger te maken, zodat ook zij die een gevoelige maag hebben zonder be zwaar Chefarine „4" kunnen gebruiken. BEROEMDE GENEESMIDDE IN ÉÉN TABLET Van der Meulen (KHFC) (HW), Verhage B. en P- Thole (beiden KHFC), Keete (Quick A.), Strieker (RK AVIC), Hain- ja (HBS). Rossing (Emmen), Kramer (Quick), Van Tol (ADO) eh Van Wijn bergen (TJNIO). Het Nederlands dames-hockey elftal dat zaterdag 18 april in Antwerpen tegen België speelt, ziet er als volgt uit: doel: Jo Jurissen (BDHC)., achter; Jeanne Brouwer (BDHC) en Len Nolte (EMHC, midden: Fuus Verloop (SCHC), Anke Dienske (Deventer), en Jetske de Pater (FIT), Wien van der Oord (Quick), Emi- lie Hoogeveen (BDHC), Heieen van Rooy (Voordaan), Ans Beyer (PW) en Rietje Kuper ('sHertogenbosch). DEN HAAG, 7 april. De vier Ne derlandse tennisspeelsters Trudy Groen man, Anja Lepoutre, Elly Krocke en Betty Stoeve, die de afgelopen winttr vrijwel dagelijks op de baan hebben ge staan en ook de opening van het nieuwe seizoen aan de Franse Riviera hebben meegemaakt, zullen omstreeks half mei naar Engeland vertrekken. Ter voorbe reiding zullen ze eerst onder de bonds- oefenmeester Joop de Mos een training van drie weken volgen op het KNLTB- centrum, „Kléin-Zwitserland" in Den Haag. De vier meisjes zullen in Engeland uitsluiiitemd op gras spelen. Het eerste grasbaantoerr.no;, waarin zij zullen uit kamen, is het Dinas Browis-toemooi in Wales (van 18 .tm. 23 mei) Daarna vol gen hoogstwaarschijnlijk de toernooien van Surbiton (25-30 mei,) Manchester (1-6 juni) en Beckenham (8-13 juni). Alle vier de speelsters zullen worden ingeschreven voor het kwalificatietoer nooi van Wimbledon. Het zal aan het or ganisatie-comité worden overgelaten, af tij de Nederlandse speelsters dan niet direct tot het eindtoemooi willen toela gen Dat zal voornamelijk afhangen van de prestaties van de meisjes in de voor afgaande toernooien. Een deel van het Engelse grasbaan- circuit zal ook worden gevolgd door de Nederlandse 'kampioene mevr. Jenny fUdderhof. DEN HAAG, 7 april. Doelman Teu- nis van Leeuwen van G.V.A.V. is ge schorst voor vijf wedstrijden, waarvan twee voorwaardellik en een proeftijd van een jaar, aldus blijkt uit een mededeling ln „De Sportkroniek", het officieel or gaan van de KNVB. Van Leeuwen dien de tijdens de wedstrijd MVV—GVAV op 15 maart aan een tegenstander een stomp toe. Aad Hommerson van Xerxes kreeg een schorsing van zes wedstrijden, waarvan twee voorwaardelijk met een proefijd van een jaar, wegens het trappen van een op de grond liggende tegenstander tijdens de ontmoeting SWXerxes op 15 maart. Johan Klijnjan van DFC is geschorst voor vier wedstrijden, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar, wegens het spuwen in het gezicht van een tegenspeler tijdens de wedstrijd DFC—Helmondia '55 op 15 maart. Jan Bons van Haarlem kreeg een schorsing van vier wedstrijden -twee wedstrijden voorwaardelijk en een proef tijd van een jaar), wegens poging tot trappen van een tegenstander tijdens de wedstrijd HaarlemLeeuwarden op 15 maart. De AGO W-speler Brouwer werd voor vier wedstrijden geschorst (één wedstrijd voorwaardelijk en een proeftijd van een jaar) wegens het trappen van een tegen stander tijdens de wedstrijd AGOVV— De Baronie. Johan Abma van PEC werd vier wed strijden geschorst wegens het trappen van een speler tijdens de wedstrijd EDO— PEC een Duits of Zwitsers circus. Advertentie Ze begonnen met erop te wijzen, dat ofschoon 'n aantal circussen het in Euro pa niet heeft kunnen bolwerken, er toch nog, met name in Duitsland, Italië, Frankrijk en Spanje circussen zijn, die aan hun koeten komen en niet over be langstelling behoeven te klagen. Rusland werd slechts terloops genoemd, omdat het circus daar staatszaak is. Wat Bar num en Bailey betreft, men meende, dat John Ringling North een grote fout beging, dioor een besoloten dircus te ma- Ook u kunt een fieta cadeau krijgen! Lees de advertenties de damesbladen. 117. HOOFDSTUK XXIV Als ik niet zo goedgelovig was geweest. „Maar, mon coeur, waarom ben je nu opgebleven?" Susanne Perquin legt haar boek neer. „Och, ik had toch nog geen slaap en ik dacht zo, dat ik evengoed op de bank wat kon blijven lezen als in bed. En het is voor jou toch ook ge zelliger. Edel heeft een grote pot koffie voor je klaargezet en een warm hapje. Ik verwed er wat om, dat je nog niets gegeten hebt." „Gegeten?" herhaalt Perquin afwezig. „Ja... neen... Neen, ik geloof niet dat ik gegeten heb." Er is iets in zijn toon, dat haar snel doet opzien van de koffie die ze bezig is in te schenken. „Zwarigheden?" Hij roert bedrijvig in zijn koffie. „Och neen," zegt hij dan bijna apatisch, „wat zou ik nu voor zwarigheden hebben?" „Ik weet het niet. Het had kunnen zijn, dat er in die zaak-Dingemans..." „Die zaak-Dingemans. Neen, die is terang. Of tenminste zo goed als." „O, Pieter Auguste, hoe heerlijk!" „Och, heerlijk? We hadden er al veel eerder kunnen zijn, ais ik niet zo'n ezel in het kwadraat was, chérie." Bedachtzaam neemt hij een teug van de hete, sterke koffie. „Als je van heerlijk wilt spreken, dat is heerlijk, zo'n kop zwarte koffie als je moe bent en jezelf van schaamte wel zou kunnen ophangen." „Maar, Pieter Auguste, wat scheelt je toch? Je vertelt mij dat je die zaak terang hebt. En tezelfdertijd zit je jezelf uit te schelden alsof je haar totaal in de soep had gereden. Is het je lege maag, die je zo zwartgallig maakt? Wacht, ik zal eens kijken wat Edeltje je heeft toe gedacht." i „Neen, eigenlijk heb ik helemaal geen honger, weet je. Ik wil heus liever niet eten. Geef me nog maar een kop koffie, m'amie." „Pieter Auguste Perquin, wil je mij nu alsjeblieft eens uitleggen wat je zo ontzettend dwars zit. Alles is nu toch immers in orde?" „Ja, alles is nu in orde. Tenminste zo goed als. Maar dat had het al minstens een week eerder kunnen zijn. Te denken, dat ik mij als een onnozel schaap heb laten brengen waar die kerel me maar hebben wou! Ik zou mijzelf ik weet niet wat kunnen doen! Espèce de chameau dat ik ben!" „Ja, hoor eens, mon amie, je zult heus iets duidelijker moeten wor den, als je wilt, dat ik je volgen kan. Het zal natuurlijk wel aan mij liggen, maar..." zegt Susanne bijna smekend. Hij strijkt met de hand over het voorhoofd. „Ik weet niet, hoe ik beginnen moet," zegt hij dan hulpeloos. „Het is allemaal zo vernede rend, zie je. Commissaris Van Waveren heeft altijd beweerd dat ik, als ik eens kwam te vallen, een smak zou maken, die te horen was van Den Helder tot Maastricht. Voor mijn eigen gevoel heb ik die smak gemaakt, chérie, en daar kan ik eenvoudig niet overheen komen. Die Dingemans... Hij kwam in mei bij ons, inspecteur Bolders heeft toen met hem gesproken. Die dacht, dat zijn klachten over aan slagen op zjjn leven onzin waren en dat hjj niet helemaal snik was. Maar ik dacht, dat er wel eens iets in kon zitten. Nu, er zat ook wat in, alleen maar niet wat ik dacht. Toen stierf die oude mevrouw Duysent- schoon. Ze had marrons glacés gegeten van een schaaltje bonbons, dat voor Dingemans bestemd was. Wel, ik dacht, dat haar dood om het zo eens te noemen een vergissing was. Dat die dingen bestemd waren geweest voor Dingemans." „Maar dat was toch volkomen logisch. Dat zou toch iedereen gedacht hebben?" „Goed. Maar ik ben geen leek, ik heb niet te vermoeden of aan te nemen. Mijn plicht is het vinden van bewijzen. Zonder bewijzen mag ik niets als vaststaand aannemen. Dat weet ten slotte het jongste inspecteurtje. En dat is nu juist wat ik wel heb gedaan en daarmee is de ellende begonnen, begrijp je, mon trésor?" Susanne knikt zwijgend. (Wordt vervolgd» UUMMeN U/S éJ/ST K4/S c C7- fa 42. Wij kenden die stem. De beste plaatsen der eerste klasse werden door de rowdies, die wij de vorige dag hadden ontmoet, ingenomen. Ik keek eens naar Old Death. Die deed, alsof hij niets ge hoord had. Wij gingen tegenover de kerels zitten en schoven onze zadels onder de bank. Old Dearth maak te het zich gemakkelijk. De rowdies smoesden en lachten onder elkaar, hun honden, waarvan er één in de strijd gisteren was gebleven, vergezelden hen ook nu. Toen de conducteur kwam, nam Old Death pass-age tot Columbus. Hij was ervan overtuigd, dart Gibson niet tort Austin was doorgereisd en zo nodig konden wü in Columbus opnieuw betalen. Er was reeds voor de tweede keer gebeld, toen er nog een passagier kwamWinnetou. Hij reed op een prachtige, op Indiaanse wijze getuigde zwart» hengst. Hij leidde zijn paard in een daarvoor be stemde afgeschoten gedeelte vain het voordek en ging, zonder van iemand notitie te nemen, op zijn zilverbuks geleund, tegen de reling staan. De row dies deden vergeefse moeite door fkiiten, hoesten en stampen zijn aandacht te trekken. Er werd nog éénmaal gebeld, nog even gewacht op een mogelijk» passagier en dan voer het schip af. SuSmTH'Ci iirlQi'-'TE KAD3 FACTOStBiP 28 Even later zaten Piet Loeris en Sientje heerlijk te smullen van de gehaktballen in slendangsaus, die Hat Si Kee hen zojuist had aangebo den. „Wat een romantiek, meneer Loeris, lachte Sientje volop genie tend: „Daar zitten we nou op duizen den meters hoogte aan een fijne maaltijd. Meneer Hat Si Kee is zo slecht nog niet, als hij eruit ziet!" De beruchte gangster grinnikte ge vleid. Mij óók moeder hebben gehad! knorde hij met volle mond: „Mij óók zwakke plekjes hebben", „Nou, die zitten dan wel erg diep in je fla nel verstopt, kleine stooikip", orom- de Piet Loeris. „Maar ik moet zeggen dat je, je deze keer van je beste kant hebt laten kennen! M'n oom Johan zei altijd: Zélfs de zelfkant heeft z'n goede kant! En zo is het!" Zo aten ze in vredige stemming ver der. Helaas zou dat niet a) te lang duren! Het begon met een opmerking van Sientje ,,'t Is nét, of ik rook ruik", mompelde ze: „Het lijkt wei of het van buiten komt" Haar ver maarde werkgever haalde de schou ders op. „Het zal die slendangsaus zijn Sientje! Uit die geur kun Je van allés opmaker". Ondertussen was Hat Si Kee naar het uitkijkraampje gestapt en wierp een blik naar buiten Toen hij zich omdraaide, was hij erg bleek geworden, „Grote manda rijn en kleine Lotusknop niet moe ten schrikken", stamelde hij: „Rechter buitenmotort.ie in brand staan. Ons noodlanding moeten ma ken maar mij niet weten hoe Krijg de palinghoest", gromde de detective: „Dat mankeert er nog nét aan Dat ziet er niet zo best uit, want we zitten boven het oerwoud. We zul len ogenblikkelijk maatregelen moe ten treffen!"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1964 | | pagina 6